Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Heroes / Hősök


Scorba

Ajánlott hozzászólások

Scorba
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

tessék külön téma, mert sokan szeretik (én is :P )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aemaeth
Kelt:
Kelt:

Scorba: :P :P

 

Eventyr: A spoileredhez: Nos, én is gyanakodtam, főleg amikor megnézte a lányáról készült filmet és azt mondta, hogy a szíve szakad meg. Namost lehet, hogy pont ez a csapda, és nem ő Syler. Majd kiderül, én még nem láttam végig. :P :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eventyr
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

hát nem tudom. lehet, h igazad van, mert így elsöre ez túl kézenfekvő.

annyira tetszenek ezek a képességek, "transzportáció, levitáció, szövetregeneráció" :) csak most azt nem vágom, h Nikkinek mi is a képessége? mert eddig csak annyi jött le, h magát látja a tükörben, mintha lenne egy másik énje, és az nyírta volna ki a két hapsit. de ez mért különleges képesség? ez szimpla skizofrénia :P

majd arra leszek kiváncsi, hogy honnan kapták a képességeiket...

 

(mert pl a 4400-ban ez ugye egyértelmű...)

 

jah, Scorba, millió köszi a topikért :P

szerkesztette : Eventyr
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aemaeth
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Eventyr: Szerintem Nikki képessége az, hogy olyna mint Hulk...nem hiszem hogy zöld lesz, de szerintem amikor a másik énje operál akkor mindneképpen szuper ereje lesz. Csak féktelen. Még az is lehet, hogy egyfajta farkasember, nemtom. :P

szerkesztette : Aemaeth
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég twillight
Kelt:
Kelt:

Ja, elvégre pusztakézzel 2 pisztolyos embert nem könnyű kicsinálni, főleg olyan lassan nem (elég sokat hörögtek a videón).

 

Az idősíkokkal viszont pici gondom akadt, az nagyon képregényessé tette a dolgot - Hiro most mikor is volt az USA-ban, ahhoz képest mikor történtek a többi dolgok...

 

Az effektek viszont csinosak :P

 

A képességek eredete szerintem spontán mutáció, mint az X-men, azzal nem hiszem, hogy lesz kavarás.

 

A legnagyobb poén az volt most, amior a japcsi megveszi a róla szóló képregényt. Egyszerűen tömve volt poénnal :P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eventyr
Kelt:
Kelt:

végülis tök mindegy mi Nikki képessége, lényeg, h érdekes a sorozat :P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aleister
Kelt:
Kelt:

Hát ja...Hironál én is elvesztettem a fonalat. Akkor tulajdonképpen most nem is teleportált?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aemaeth
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

De teleportált. De mondják, hogy megszakítja a tér-idő kontinuumot. Magyarán minden teleportálás szerintem időt vesz el az életéből. Vagyis, neki lehet egy másodperc, de minél messzebb teleportál, annál több idő telik el a mi idősíkunkon. De ez csak az én elméletem, majd a sorozat megerősíti vagy megcáfolja :P

szerkesztette : Aemaeth
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sertorius_Messalla
Kelt:
Kelt:
Hát ja...Hironál én is elvesztettem a fonalat. Akkor tulajdonképpen most nem is teleportált?

 

 

Elvileg tud teleportálni, de befolyásolja valahogy az időt is, ahogy az első részből is kiderült képes előre (gondolom nem lövök le nagy poént ha elmondom) és hátra is "ugrani".

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pork
Kelt:
Kelt:

Hi!

Messze a legjobb mostanában futó sorozat, szerintem, a Heroes. Nekem a kedvencem Nathan Petrelli, de Claire-rel is lesz egy-két nagyon jó rész. A képességük úgy alakult, ki, hogy a DNS-ük megváltozott. Egyesek szerint az evolúció következő lépcsőfokára léptek(ergo természetesen alakult így), de van egy olyan megérzésem, hogy ezt meg fogják csavarni valahogy.

Hiro 5 héttel azután volt az U.S.A-ban, hogy a metróra felszállt, mert nem csak teleportált, hanem az időt is meghajlította(nem tudja még rendesen hazsnálni a képességét).

Nikkinek tényleg skizofrén, de, amikor a másik énje jön elő, akkor szupererőt kap. Aztán van valami kavarás a tükrökkel is, mintha az egyikük mindig be lenne zárva mögé, de lehet, hogy ez csak metaforikus. Később lehet, hogy egyesíteni tudja a két énjét, így majd normál állapotában is használni tudja az erejét(ez csak tipp).

Egyébként én most ott tartok, hogy Nikki a tükörben ragadt és nem akarja kiengedni a másik énje. Amire még kíváncsi vagyok, hogy Mr. Linderman kicsoda, mert a 15. résznél tartok, de még mindig nem volt egy pillanatra sem látható, ellenben a legtöbb szál hozzá vezet.

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aemaeth
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Tök jó, hogy 2 részt látva annyit tudok, mint Pork, pedig ő előrébb jár. :cyber: :nyalogatjaazegoját: :)

szerkesztette : Aemaeth
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Selion
Kelt:
Kelt:

Szerintem Jessica (Niky brutális énje) képessége a Beast.

 

S.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sertorius_Messalla
Kelt:
Kelt:

Pork: Biztos vagyok benne, hogy kulcsifigura (én már több lényegtelen karakterre hittem azt, hogy ő az)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

hát srácok, a 18. rész úgy ér véget, hogy kaparom a falat. és ráadásul most 5 hetes szünet jön az amcsi adásban. rohadt életbe.

 

mr. linderman már megvan.

 

szerkesztette : Lac
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pork
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Aemaeth: Hát azért én már tudom, azt, hogy kicsoda Sylar meg még néhány érdekes dolgot, ami miatt sokkal szimpatikusabbnak tűnik Mr. Bennet. Sőt azt is, hogy miért robban majd fel a város :) .

Szerintem, ha elfogadná magát, akkor Niki ugyanolyan erős lenne, mint Jessica, csak erre még nem jött rá.

Egyébként megnéztem az IMDB-n a szereplőlistát, és egyik eddigi szereplő sem Linderman, legalábbis az imdb nem írja.

Szerk.:

 

Ahhoz képest az imdb nem írja, mint szereplőt :cyber: .

 

szerkesztette : Pork
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sigmund
Kelt:
Kelt:

Na, akkor ahogy én látom eddig:

 

Claire apja nem Sylar. Sylart elkapják az egyik részben, meg korábban is szó van róla, és nem lyan idős hogy az apja lehetne. Mellesleg a képessége elég furcsa hasonlóságot mutat Peter-ével. Claire nevelőapjáról máig nem tudom eldönteni hogy rosszfiú-e avagy nem. A lányát mindenesetre szereti.

Végül tényleg hősök lesznek belőlük. Hiroból biztosan, egyszer visszajött a jövőből, hogy Peternek tanácsot adjon, és akkor már jól használta a képességeit, meg kardja is volt.

Niki eszméletlen erős. Ez a képessége. Küloönben az egész család érdekes figurákból áll: a fia képes bármilyen szerekzetet működésre bírni, a volt férje meg falakon megy át. Meg hát akármin.

Bár sajnos az utóbbi résdzekből el vagyok maradva: öt rész lemaradásban vagyok :cyber:

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

az már kiderült, hogy Lindermant

 

 

 

 

fogja játszani. (vagy már a 18as epizódban is szerepelt? sajnos még nem láttam)

 

*hm, a spoiler nem takarja el a linket, dehát nem muszáj kattintani ugye ha nem szereti valaki a spoilereket :cyber:

szerkesztette : Scorba
Link a témához
Megosztás más oldalakon

G46
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Na, most sajnálom azokat, akik TV-n követik ezt a remek sorozatot. Én most tartok a 11. résznél és egyelőre ez lesz az utolsó. Mindenestre nagyon várom a Hiró és a dínó c. effektet. Én még arra vagyok kíváncsi, h. a néger csajszinak- akire Peter meg a festő hajt- mijen szerepe lesz a végén. Mert nem csak dekoráció, ez már most biztos.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sigmund
Kelt:
Kelt:

G46: már láttam a dínósat, ha az lesz a végső, és Hiro nem értette félre... elég érdekes megvilágításba helyezi a dolgot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sertorius_Messalla
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Lac: Egyetértek...ilyen befejezést a 18-as részhez :cyber:

 

 

Scorba: Olvasd el Lac spoilerét :) , vagy nézd meg a 18. részt :D

szerkesztette : Sertorius Messalla
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

de nem olvasom el Lac spoilerét amíg nem nézem meg a 18asat :cyber: :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:
(OFF)egyébként ezt az oldalt ajánlom mindenkinek: http://www.sorozatjunkie.hu/(/OFF)
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Olman
Kelt:
Kelt:

Képességek (már ami eddig felszínre került) hősre lebontva:

 

 

Brian Davis - telekinézis; tárgyakat mozgat akaratával; Sylar megölte

Candice Wilmer - képmás; képes illúziószerűen felölteni mások alakját.

Charlie Andrews - vizuális emlékezet; amit elolvas képes pontosan megjegyezni és megérteni, s bármikor visszaidézi; Sylar megölte

Claire Bennet - gyors gyógyulás; akár a halálból is felkel.

Claude - láthatatlanság.

Dale Smither - fokozott hallás; képes a legapróbb és a legtávolabbi zajokat is úgy hallani, mintha a közelében lennének; Sylar megölte

D.L. Hawkins - fázisváltás/anyagtalanság; képes áthatolni falakon, akadályokon, akár egy szellem.

A haiti férfi - agykontroll; képes blokkolni mások képességeit és törölni mások emlékezetét.

Eden McCain - mentális meggyőzés; (szavaival) képes bármire rávenni másokat; öngyilkos lett, nehogy Sylar elvegye képességét.

Gabriel Gray - intuitív készség; saját állítása szerint "képes megérezni, mikor romlanak el a dolgok és megjavítani őket", vagyis megérti a komplex dolgok működését és tudja hogyan működnek anélkül, hogy bármit is tanult volna róluk; Sylarré vált és gyarapítja képességeit mások agyának elfogyasztásával; az itt fel nem sorolt karaktereken kívül még megölt egy férfit, aki a kirokinézis képességével volt, vagyis képes volt fagyasztani.

Hana Gitelman - elektronikus adatátvitel; képes jeleket fogadni és küldeni, s különböző számítógépeket, digitális berendezéseket verzérelni ezáltal, kb. 10 méteres körzetében.

Hiro Nakamura - téridő meghajlítása; akár külön, akár együtt is a teret vagy az időt; teleportáció, időutazás, időgyorsítás, időmegállítás, idővisszafordítás stb.

Isaac Mendez - prekogníció; lefesti a jövőt, de sajnos főleg csak bedrogozva képes elérni a transzállapotot.

Matt Parkman - telepátia; képes meghallani mások gondolatait.

Meredith Gordon - pirokinézis; képes tüzet teremteni és irányítani azt.

Micah Sanders - csodagyerek és technopata; felnőttekhez hasonló szellemi érettsége van és képes uralni és befolyásolni a különböző készülékeket.

Mohinder Suresh - nem nagyon derült ki képessége, de képes megtalálni a szuperképességekkel rendelkezőket.

Nathan Petrelli - repülés/levitáció; elég gyorsan képes alkalmazni, de általában kerüli a használatát a felesége balesete óta amikor ráébredt képességére.

Niki Sanders - emberfeletti erő; sajnos skizofréniás tünettel együtt képes csak alkalmazni, vagyis egy féktelen énje.

Peter Petrelli - utánzás/elnyelés; képes átvenni és használni mások képességeit, akikkel kapcsolatba került (aztán később megtanulja bármikor felidézni őket)

Simone Deveaux - nem derült ki szuperképessége, halott

Sanjog Iyer - álom; képes irányítani álmait és mások álmaiba belépni

Ted Sprague - radioaktivitás előidézése; radiaktív láncreakciót képes kelteni, atombomba robbanást előidézni, de meglehetősen instabil személyiség, miután sugárfetőzésben meghalt miatta a felesége.

Zane Taylor - molekuláris manipuláció; eddig folyékony pacává képes lebontani a szilárd dolgokat, bár lehet hogy később másra is.

 

Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_characters_in_Heroes

A képességek leírása: http://boards.nbc.com/nbc/wiki/index.php/Abilities

 

 

Az első évaddal véget ér a most ismert szereplőgárda és csak a koncepció a világ marad meg, úgyhogy 23 rész után várható egyfajta végkifejlet. Ezt szeretem... végre nem húznak el egy sorozatot ostoba fordulatokkal. Itt minden szépen ki van dolgozva. Ott van az a jel (ami egy fél DNS szerintem) mindenben - Suresh kódjában, Chandra könyvén, Hiro kardján, Craire geometriafüzetén, Bennették házában, Sylar házában, Nikki hátán tetoválásként stb. (a bővebb listát lásd itt)

 

Akiket Bennették elrabolnak, egy kettős vonal jel lesz a tarkójukon a nyomkövető rádioizotóp beültetése után.

 

 

Mr Bennetről kiderül majd, kinek dolgozik és melyik oldalon áll a 17. - Company Man c. részben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aemaeth
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Bűnös lélek vagyok!

 

Az egyik jóbarátomnak megvan a sorozat, és nem bírom kivárni a TV leadási ütemét, így elkérem tőle, és jól megnézem az egészet muhaha...

 

Pork: Amit írtam az azokra a dolgokra vonatkozott amit írtál, természetesen nem tudok többet mondani 2 rész alapján.... :cyber:

szerkesztette : Aemaeth
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eventyr
Kelt:
Kelt:

Srácok, kösz az infókat :cyber:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...