Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

DHJ - Budapest


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Üdvözletem Mindenkinek!

 

Már sokan ismerhetitek a Dartonita lovagokat, vagy magát a Dartonita Lovagrendet. Ki névből, ki személyesen. Az elmúlt egy évben több élő szerepjátékos/harci játékos rendezvényen is részt vettünk, van ahol már rendszeres látogatók vagyunk. Mindenhol próbáljuk a lovagi eszméket magunkkal vinni, és tisztességesen helytállni. Idén eljött az idő, hogy egy saját játék megrendezésébe vágjuk a fejszénket.

Nyáron szeretnénk rendezni egy élő szerepjátékot, ahova mindenkit várunk szeretettel. Ez a forum eme játék rendezésében, az információ terjedésében, a jelentkezésben, a felvetődő kérdések miatt jött létre.

Egyenlőre saját rendezés szintjén csak évente egy játékot tervezünk, aztán majd meglátjuk lehet e ezt bővteni.

A Lovagrend honlapjának a cime: http://dartonita.cjb.hu Ezen belül a Lovagi rész, és a hadi játékok. Itt megtalálható egy kis információ a Lovagrendről, és a játék előzetes szabályai, emlyekhez, majd még jön kiegészités. A kimondottan a 2004 nyárra eső játékról a Lovagi rész rendezvények cimszó alatt lehet részleteket megtudni 1-2 héten belül. Ám itt is közlök egy két infót:

A játék helyszine a Debrecen melletti Hármas hegy. Időpont: előreláthatólag 2004. aug. 6-7-8. vagy 13-14-15.

Az első időpont a biztosabb, a második a pótidőpont. A játék nevezési dijja:1000Ft/fő, ebből a rendezvény helyének lefoglalása, és a kellékek lesznek elkészitve. A jelentkezést egyénileg kell leadni, de már most lehet baráti csapatokba szerveződni (max.10 fő). Ezen baráti csapatok majd egy államon belül esznek. A jelentkezésbe majd a baráti csapatok választott nevét is le kell irni, és, hogy mely állam katonái akarnak lenni. (ezt majd probáljuk figyelembe venni) Természetesen saját hátteeket ki lehet alakitani, hogy a személy, vagy csapat miért lett az adott állam katonája. Az elf államba nem lehet jelentkezni, mert eme állam katonáit NJK-k fogják alakitani.

A játék, ahogy a szabályban is olvasható Yneven fog játszódni, azon belül is Dél Yney, Déli Városállamok.

 

Ezen információk egyenlőre az érdekesség kedvéjért irodtak, meg egy-két alap dolgot közöltek. hamarosan elinditjuk a jelentkezést, de bármilyen kérdésre, aggályra szivesen válaszolunk, csak irjatok.

Email elérhetőség: dartonita_lovagrend@mailbox.hu , amur@freemail.hu

 

Tisztelettel, és odaadással: Airun al Marem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arguyle
Kelt:
Kelt:

Hát üdvözlünk titeket itt a Live játékok fórumai között. Örülünk, hogy tovább bővül az élő szerepjátékok kínálata.

Csak egy apró megjegyzést ha szabadna:

Jó lenne, ha utánanéznétek annak, hogy az általatok megjelölt időpontokra van-e már más játék előjegyezve. Mondom ezt azért, hogy a ti szervezésetek ne ütközzék más játékokkal, így valószínűleg majd több játékosra számíthattok. Javaslom fontoljátok meg ezt, így nektek lesz jobb.

 

Más:

Esetleg össze tudnék hozni egy 10 fős enoszukei csapatot. Kérdezem, hogy lehetne esetleg enoszuke a választott ország, vagy mindenképpen muszály déli országot választani?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arguyle
Kelt:
Kelt:

Végigrágtam a szabálykönyveteket. Van egy-két kérdésem:

 

- Hány pontja van egy államnak, amit elkölthet különböző juttatásokra.

- Ezekből a pontokból csak mágiahasználók és kalandozók vehetők, vagy lesz esetleg más is (pl. extra vagyon)

- A kardművésznek miért nincsen páncélja? (az eredeti MAGUS szerint van spec vértjük)

- Lehet-e a teniszlabdák helyett valamilyen anyagból (szivacs, rongyok stb) dobótőrt készíteni? A teniszlabda olyan illúzióromboló!

- Miért nem használtok normál nyilakat? Miért kell ott is labdázni?

 

Első olvasatra ennyi, de ha lesz még kérdésem írok!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Al_Marem
Kelt:
Kelt:

Arguyle: Kösz a tanácsot. Utána is kérdezek, hogy mi mikor lesz. Bár a két időpontn kívül másra alig lehet tenni. Hamarabb az érettségik miatt nem lehet. Későbbre meg a suli, és más játékok miatt megint nem lehet. Ám mindent megteszünk, hogy alkalmas legyen.

 

Az enoszukei dolog nem hiszem, hogy jó lesz, bár jelmez az bármilyen lehet. Ugyanis az öt Déli állam háttere fix. Mint olvasható az egyik Pyarroni érdekeltségű, a másik Krán, a harmadik dzsad, a negyedik főleg zsoldosokból áll, akiknek vezetője egy gorwicki menekült nemesi család. Az 5. meg ugye elf. A hátteret arra mondtam, hogy egy kis előtörténet. Lehet egyszerűen csak az, hogy az adott állam szülöttei, de például a zsoldosoknál szinte akármilyen helyről lehetnek harcosok. Ilyen szempontból tehát elméletileg jó lenne, ha pár ember enoszukei-ként jönne. Arra kell építeni majd, hogy valahol a játékosok azonosuljanak államuk mentalitásával, szokásaival, az ott előforduló harcosokkal. Tehát a dzsadok lehetnek turbánosok, vagy kendővel takarhatják el fejüket, arcukat. A zsoldosok vegyes társaság, a pyarroniaknak rendezettnek kell lenniük, stb.

Mindezonálltal minden kérést próbálunk figyelembe venni, és ha az módosításra szorul, akkor időben értesítjük az érintetteket.

 

Összegzésként: Jó az enoszukei, csak kevesebben, és a zsoldos államba.

 

Tisztelettel:Airun

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Al_Marem
Kelt:
Kelt:

Arguyle: A kérdésekre a válasz: A szabályrendszer bőven fog kiegészülni, és sok ponton pont azokkal, amiket felvetettél.

A pontok majd előe meg elsznek határozva. Természetesen lesznek államok, melyek többet kapnak, mert gazdagabbak.

A pontokból majd lehet venni rúnákat, melyek a fegyvereket, vérteket erősítik. Lehet varázstárgyakat, álruhákat(álszalagok) venni.

 

A kardművész kényes kérdés: ugyebár a mágusban eléggé tápos volt.

Itt viszont megpróbáltunk visszavenni belőle. Van olyan varázslata(pszije), amit például csak ő tud használni. Ám hátrány is kell, hogy kompenzálva legyen. A teniszlabdás megoldás pont a változtatások közzé esik. Az új rendszerben már burkolt vesszők lesznek, és házi készítésű nyilak, vagy max. 35 fontosig rendes íjak, melyek nyilai elég keményen burkolva lesznek. Ezt már teszteltük, és a burkolási eljárást fel is tesszük a honlapra.

 

Tisztelettel:Airun

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Blaz
Kelt:
Kelt:
max. 35 fontosig rendes íjak

 

Hááát.. nem is tudom. 40 fonttal már vadászni szoktak!!!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Al_Marem
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem !

 

 

Blaz:

Első hallásra lehet, ám pl. a dagorhir-esek is ezt használják.

www.dagorhir.com

És legalább annyira kell burkolni, mint ők. Most hétvégén próbáltuk ki a 35 fontos íjat, úgy, hogy magunk vágtunk hozzá mogyorófa vesszőt, aztán rászurtunk a végére egy teniszlabdát, amit rögzítettünk. Ezután egy 2-3 cm-es szivaccsal (nem csőburkoló, hanem rendes szivacs) lefedtük. A fedés úgy történt, hogy egy téglalap alakú szivacsot ráhajtottunk a teniszlabdára, és alul rögzítettük. Így nem nyomtuk rá a szivacsot a teniszlabdára. Mondtatom remek lett. Lőttünk is egymásra, és teljesen jó. Nem kellett visszatartani a grimaszokat, mega fájdalomüvöltéseket, emrt érzi az ember, hogy eltalálták, de más semmi. Szeritnem remek lett. Mindazonálltal én is inkább a házi készítésű botíjakat ajánlom, a könnyebb kezelheztőség érdekében.

Természetesen aki akar az a fenti félét hozza. Mindegyiket kipróbáljuk, és minden résztvevő megnézheti, és ha veszélyesnek látjuk kivesszük.

Természetesen a vessző egyik esetben sem lehet gyári.

 

Tisztelettel:Airun

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arguyle
Kelt:
Kelt:

Al Marem:

 

Köszönöm szépen a válaszokat. Az enoszukei csapat akkor valószínűleg a zsoldosok közé fog állni, bár így valószínűleg egy kicsit többen leszünk, mert vannak olyanok is, akik nem szeretik a keleti style-t (ejj... de magyaros volt)!

A kardművészes dologban van valami igazság, bár szerintem azért egy kicsit sántít a dolog. Vegyük pl. a paplovagot. Az ok, hogy a varázslatai megegyeznek nagyrészt a papok varázslataival, és csak 3 van nekik. De fémvértben rohangálhatnak, és még varázslatokat is használhatnak, valamint az ártó mágia nem hat rájuk. Ha vért nem is lehet a Slanneken, akkor legalább kapjanak mondjuk aranyharangot, mint használható diszciplína.

 

Meg szerintem a Harcos, mint választható kalandozóosztály túl gyenge a többihez képest, és ugyanúgy 6 pont. Lehetne mondjuk 3, vagy 4.

 

Ja és mi számít ártó mágiának. Gondolom az altatás, az életerő szívás, a lassítás és az űzés annak számít. De mi a helyzet a parancs varázzsal? Az is ártónak számít, vagy nem?

 

Ha készítek direkt alkarra és felkarra való páncélt, akkor az első találat ott sem számít, vagy a páncéltól függetlenül ugyanúgy számít?

 

Valamint egy utolsó kérdés: a fegyvereket kell burkolni, vagy nem?

 

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak sok a homályos pont a szabályrendszeretekben. Remélem mihamarabb kijavítjátok!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Al_Marem
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem!

 

 

Arguyle: A módosításban a kardművésznek lesz vértje, ami bőrnek számít, de bőrön, vagy szöveten fémlapokból fog állni. A harcos kalandozó gyengeségének felvetése helyes. Átgondoltam, és csökkentünk a pontból, bár sokat nem, mert azért az államúr nélküli töltődés nagy előny. Nameg az is, hogy egyedül neki nincs fegyvermegkötése a kalandozók között.

 

A parancs is ártó mágia, mint ahogy az élőhalott teremtése, vagy a démonidézés is. Ezek egyike sem hat a mágiától védettekre.

 

Egy bőrvértes embernek is kell legalább a felkarra vagy alkarr, lábszárra vagy combra bőrvértet csinálnia, a fémvértesnem fémet. Ez lehet alkar, felkar, lábszárvédő, páncélkesztyű, bármi. Ez kötelező. És ha így találják el karjának, lábának azt a részét, amelyen nincs vért, az a rész is vértnek számít.

 

A fegyvereket burkolni kell. Mindet. Ezeket ellenőrizzük, és lesz nálunk pótburkoló, ha valakinek rossz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Gul Dukat
Kelt:
Kelt:

Üdv Airun!

 

Mégegyszer leírom, most ide is semmi probléma nincs.

Vagyis egy van..

Semmit nem tudunk itt Pesten a saját hadijátékunkról, tudom ,küldtél egy néhány oldalas anyagot ,de ,hogy szervezőként szerepelhessunk ehhez több kéne. Előre is kössz.

Nemsokára befut két rendruharendelés keltára.

-Kössz működik a pénzösszedobós rendszer.

Ha érdekel minőségi fegyverkovácsnál mellvért 25 000Ft

Tényleg nagyon jó és egy múzeumok által elismert fazon csinálja.

 

Gul Dukat :ugri:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arguyle
Kelt:
Kelt:
Ha érdekel minőségi fegyverkovácsnál mellvért 25 000Ft

Tényleg nagyon jó és egy múzeumok által elismert fazon csinálja.

 

Megtudhatnám esetleg ennek a kovácsnak az elérhetőségét?

Éppen kovácsokat keresek.

 

Köszi előre is!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Al_Marem
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem Mindenkinek!

 

Gol Dukat:

Akkor rendben.

A játék részleteiről szerintem elég anyag benne van abban amit küldtem. vagyis pont annyi, hogy el lehessen dönteni, hogy ki akar játékos, és ki akar szervező lenni.

A honlapon a Lovagi rész, Hadijátékok alatt megtaláltok minden publikus infot, a többit csak azoknak, akik szervezők is akarnak lenni.

Örülök, hogy sikeres a felszereléspénz. Itt is nagyban készülnek a cuccok. Bár pont emiatt lehet, hogy nem lesz kész minden ruha, ha két egész rendruharendelés jön. Mindenesetre mindent megpróbálunk.

Hát a közepesen távoli jövőben érdekelne. Van valahol kép a mellvértekről?

Küldd el a többi részletet is. A készitő neve, elérhetősége, cime, még árai, és elkészithető cuccai, aztán azt is hozzátesszük a felszereléslistához, ahonnan az érdeklődők rendelhetnek. De Arguyle-nek feltétlenül küldd el.

 

 

Tisztelettel, és odaadással:Airun al Marem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Al_Marem
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem Mindenkinek!

 

 

Egy-két napon belül felkerül a honlapra a módositott szabályrendszer a játékkal kapcsolatban. Ezen kivul felkerul egy Kiegészites rész is, ahol meg plusz infok vannak, amiket ugy iteltunk meg jobb külön rakni. Ezen kivul mivel talán egy cseppnyit sok, és különböző varázslat van, és sokféle szin is, ezeket is külön összeszedve egy Mágiaösszefoglaló, és egy Szinösszefoglaló részbe irtuk ki. Igy talan könnyebben érthetőek a szabályok.

Várjuk további észrevételeiteket, kritikátokat, ötleteiteket.

 

Egy hónapon belül térképek, vonatmenetrendek, egy kisebb novella a játékról, és az államok részletes taglalása következik. Ezzel párhuzamosan májusban beindul a jelentkezés is. Úgyhogy lehet készülődni. Ynev vár mindenkit.

 

 

 

Tisztelettel, és odaadással: Airun al Marem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Gul Dukat
Kelt:
Kelt:

Arguyle: berbekuczviktor.vnet.hu

Azt hiszem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Gul Dukat
Kelt:
Kelt:

Bocs ,hogy foglalom a helyet ,de:

 

www.berbekuczviktor.vnet.hu

 

-mármint a fegyverkovács

 

ezer bocsánat

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Killer
Kelt:
Kelt:

Bocs, de ha már itt tartunk, akkor :

 

www.szasza.vze.com

 

Ő a másik fegyverkovács, szerintem sokkal olcsóbban dolgozik mint Berbekucz és a minőségre nem lehet panasz.

 

Őt egy igazi várjátékokon fellépő csapat ajánlotta nekem.

 

És egyébként Budapesti - szóval nem német tájékról hordja be a cuccokat. (mint Berbekucz)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Killer
Kelt:
Kelt:

Bocs, hogy még írok, de még meg akartam jegyezni, hogy Szántó Szabolcs csinálta a csatabárdomat is és f***a lett.

 

És hogy jobban elérje mindenki: http://www.szasza.vze.com

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Killer
Kelt:
Kelt:

Ezt egyben is írhattam volna, de jukas az agyam:

Szóval:

 

Ez a rend Debrecenben házal? Mert az nekem pont jó távolságra van. Ha nem akkor lehülyézhettek.

 

A M.A.G.U.S-ról csak annyit, hogy ti tudjátok-e, hogy most új alapkönyv fok kijönni, mivel egy fickó meg vette az egész kócerájt, mert nem jött meg egy héten belül a megrendelt könyve és most újat csináltat mindenből?

 

És - legközelebb mikor - jobban mondva mikor lesz az első hadijáték?

 

Tank Jú veri a macskát. <- a válaszokért.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arguyle
Kelt:
Kelt:
Bocs ,hogy foglalom a helyet ,de:

 

www.berbekuczviktor.vnet.hu

 

-mármint a fegyverkovács

 

ezer bocsánat

Az oldalon csak euróban vannak az árai.

Ez azt jelenti, hogy én is csak euróért vehetek tőle bármit is,

vagy a magyaroknak van magyar forintos ár egy kicsit olcsóbban?

 

Killer:

 

Köszi a másik linket! Majd megnézem azt is alkalomadtán! :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Al_Marem
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem Mindenkinek!

 

 

Killer: Igen a Köypontunk Debrecenben található, és Budapesten is van egz Rendházunk.

Ay első játék időpontja: aug. 6.-7.-8. A többi részlet megtalálható a honlapon: dartonita.cjb.hu, a Lovagi résyen belül a Hadi játékok

 

Tisztelettel, és odaadással:Airun al Marem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Blaz
Kelt:
Kelt:

Maverick:Írjál neki e-mailt, elég készséges! És olcsóbb, mint az eurós árak. Amúgy meg Pécelen lakik, ha jól tudom, tehát nem külföldről hozzák a cuccost.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arguyle
Kelt:
Kelt:
Maverick:Írjál neki e-mailt, elég készséges! És olcsóbb, mint az eurós árak. Amúgy meg Pécelen lakik, ha jól tudom, tehát nem külföldről hozzák a cuccost.

Király! Pécel nincs is olyan messze...

Köszi Blaz! :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Blaz
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Király! Pécel nincs is olyan messze...

Köszi Blaz! 

 

Igazán nincs mit, KOMÁM! Bármikor... :aaaaa:

szerkesztette : Blaz
Link a témához
Megosztás más oldalakon

svear
Kelt:
Kelt:

Berbekucz és Szasza most folyamatosan versenyeznek egymással, egymást túllicitálva viszik le az áraikat. Ha az egyiktől kérsz árajánlatot, be lehet vetni azt a trükköt, hogy "de hát a másiknál ez olcsóbb". :sor: :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arguyle
Kelt:
Kelt:
Berbekucz és Szasza most folyamatosan versenyeznek egymással, egymást túllicitálva viszik le az áraikat. Ha az egyiktől kérsz árajánlatot, be lehet vetni azt a trükköt, hogy "de hát a másiknál ez olcsóbb".  :para:  :aaaaa:

 

Ez egy kicsit :sor:, de JÓ trükk!

Köszi Svear! Most úgyis éppen olcsó kovácsot keresünk! :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...