Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Warmachine/Hordes #2


Bala

Ajánlott hozzászólások

Bala
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma
Link a témához
Megosztás más oldalakon

monguz
Kelt:
Kelt:

A topic első részét elkezdtem olvasni de 83 oldal igy hirtelen rengetegnek tűnik, nekem egy apró kérdésem van: van-e már magyarra fordított szabálykönyv amit le lehet tölteni vagy el tudja küldeni valaki nekem emailban? Egyáltalán él a játék még Mo.-n és van aki játsza? a MageKnight volt 2 éve a kedvencem, sokat játszottam vele de ezt is kipróbálnám.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Desrix
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

by Zotyo: Cygnar kérdés: a Prime Remixes Arcane Tempest Gun Mage kártyájáj a Thunderbolt, és az Escalation-ös Gun Mage Captain Adept Thunderboltja szövegében különbözik, holott ugyanarról van szó. A Prime Remixes szöveg részletesebb, és jobban megfogalmazza a dolgot. Érvényes-e ez az Escalation-re is?

 

 

Szerintem mindenképpen a Prime: Remix szövegezése a hatályos, mert az magában foglalja a Superiority-val bezárólag az összes errata-t, meg azt eleve úgy adták ki, hogy na akkor tiszta vizet öntünk a lecsóba. Most nincs nálam a Remix, de talán a végén meg kellene nézni, hogy mit írnak az erratum-ban a GMCA-ról (jó sok mindenkit kiveséznek ott), hátha érintik az újraszövegezés kérdését.

 

@Monguz: Sajnos nincs. Hivatalos semmiképp, fan-made talán-talán... fullos fordítást én még nem láttam, esetleg a Quick Rules esélyes lehet rá, egyébként passz.

Szvsz érdemes kipróbálni, főleg ha a Mage Knight tetszett. A fórumot olvasgatva pedig kiderülhet, hogy van egy kemény mag, aki rendszeresen játszik (nem is akárhogy! reklám helye:Geistwald blog).

szerkesztette : Desrix
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Magyar könyv nincs, várhatóan nem is lesz (anyagi okokra visszavezethető copyright miatt). Viszont létezik a játék az összes nagyobb világnyelven - sajnos az ősszittya-árjasumer-turulhun magyar nyelvet méltánytalanul nem sorolják ide. Talán lesz olyan nyelv, amit te is beszélsz, de legalább is olvasol.

Mivel a rendőrök még a magyart is csak törve és nehézkesen, papírból puskázva, Sanya őrmester úr barátunk kedvéért nekiveselkedtem a Cygnar kártyáknak. Többre azonban nem kell számítani, eszem ágában sincs az egészet lefordítani, csak ha betegre fizetnek érte.

Mage Knightot nem ismerem, így összehasonlítási alapom nincs. Ha Desrix szerint van valami közös dolog, akkor biztosan.

A játékot Budapesten főleg a TLK-ban és az Árkádiában tolják, vidéken meg fene tudja. A klubok topicjaiban kellene érdeklődni. Illetve be kell vezetni a klubokban az új dolgot, nálunk így vált be több játék is: BloodBowl, Mordheim, Man-O-War, Warmachine/Hordes, Battletech. Amíg senki sem játszotta őket, senki sem foglalkozott velük. Amint lejött egy megszállott, hamar megfertőzte a többieket is.

 

A topic első részét elkezdtem olvasni de 83 oldal igy hirtelen rengetegnek tűnik, nekem egy apró kérdésem van: van-e már magyarra fordított szabálykönyv amit le lehet tölteni vagy el tudja küldeni valaki nekem emailban? Egyáltalán él a játék még Mo.-n és van aki játsza? a MageKnight volt 2 éve a kedvencem, sokat játszottam vele de ezt is kipróbálnám.
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Én nem látok semmi ilyet. A Cygnar FAQ/Errata ezt írja:

 

Erratum: Escalation p.26 : Thunderbolt

Replace the first sentence of Thunderbolt with the following: An enemy model hit by this attack is pushed directly back d3".

 

Aztán ennyi, kész. Pedig a Prime Remixben van ez tovább is a sima Gun Mage osztagnál:

- a hátratolt modell fele mozgást tesz meg nehéz terepen

- megáll, ha másik modellnek, fedezéknek vagy épületnek ütközik

- free strike nem jár ellene a tolás miatt

 

Mivel a két osztag tulajdonképp ugyanaz, a Captain Adept solo egy kikupálódott Gun Mage, és a Thunderboltjuk is ugyanazt csinálja, nem értem, az egyik miért kap kevesebb járulékos dolgot rá, mint a másik.

 

Most nincs nálam a Remix, de talán a végén meg kellene nézni, hogy mit írnak az erratum-ban a GMCA-ról (jó sok mindenkit kiveséznek ott), hátha érintik az újraszövegezés kérdését.
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Cygnar osztagok Prime Remix + Escalation:

 

warcasterek

warjack-ek

solok

osztagok

 

Kérésre az összes nevet, spec. kifejezést és a játék különleges szabályait illető elnevezést meghagytam eredeti angol formátumban. Így egy érdekes hunglish keverék alakult ki, de legalább könnyebb beazonosítani, melyik learás mihez tartozik, mire vonatkozik.

Még nem lettek mások által lemeozva, vagy igen, csak nem volt bennük hiba, nem tudom. :rohog: ;) Ezért aztán az eredeti kártyákkal együtt használandók. :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

schimiczkay
Kelt:
Kelt:
A topic első részét elkezdtem olvasni de 83 oldal igy hirtelen rengetegnek tűnik, nekem egy apró kérdésem van: van-e már magyarra fordított szabálykönyv amit le lehet tölteni vagy el tudja küldeni valaki nekem emailban? Egyáltalán él a játék még Mo.-n és van aki játsza? a MageKnight volt 2 éve a kedvencem, sokat játszottam vele de ezt is kipróbálnám.

Szia! Zotyo kb. a nagy részét elmondta a játék hazai helyzetéről, szépen gyarapodunk, vannak versenyek is, ahol egyre több a nevező, idén nyáron már második alkalommal játszottuk a hivatalos ligát (Call to Arms) az Árkádiában, több, mint 20 résztvevővel, szóval nagyon él a játék. Vidéken én Székesfehérvárról tudok csak nyilatkozni, ott éppen most kezdték el a játékot néhányan, illetve vannak érdeklődők is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

monguz
Kelt:
Kelt:

Majd beinvesztálok az 11K körüli alapcsomagra és meglátom hirtelen hogy tetszik, nagyjából megértem az angolt, remélem , hogy nem okoz nagy gondot a fordítás max picit szótárazok. :sor: Szeretem a steam-punk világokat, a legegzotikusabbak szerintem. Szóval veszek majd valamit aztán meglátom mire jutok. Hátha feljutok egy versenyre Pestre.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

schimiczkay
Kelt:
Kelt:
Majd beinvesztálok az 11K körüli alapcsomagra és meglátom hirtelen hogy tetszik, nagyjából megértem az angolt, remélem , hogy nem okoz nagy gondot a fordítás max picit szótárazok. :sor: Szeretem a steam-punk világokat, a legegzotikusabbak szerintem. Szóval veszek majd valamit aztán meglátom mire jutok. Hátha feljutok egy versenyre Pestre.

Hova valósi vagy egyébként? És melyik frakcióval szimpatizálsz?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Menoth? :sor:

És melyik frakcióval szimpatizálsz?
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Grof
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Véleményeket, tanácsokat kérnék.

Következő 500 pontos csapat:

Stryker, hozzá Irinclad

GM-ek + Capten hozzá Sentinel

10 Stormguard

 

így még marad 36 pontom, mire lenne érdemes költeni?

Vagy mit másképpen összerakni?

 

Stryker mellé a Lancer (vagy ha sok a pontod: Thorn) szinte kötelező. Az ATGMek nagyon jók, amíg le nem kötik őket; viszont nem nehéz lekötni a bandát; erre figyelj. A Stormguard aranyos, főleg, ha gyalogsági többlettel jön az ellen, de jók 'jack ellen is.

 

Aztán ennyi, kész. Pedig a Prime Remixben van ez tovább is a sima Gun Mage osztagnál:

- a hátratolt modell fele mozgást tesz meg nehéz terepen

- megáll, ha másik modellnek, fedezéknek vagy épületnek ütközik

- free strike nem jár ellene a tolás miatt

 

1.) Mivel ez mind a Pushból adódik redundáns dolog feltüntetni.

2.) Mivel ez mind a Pushból adódik, tök jó, ha le van írva a kártyára és nem kell keresgélni.

 

;-DDD

 

BTW, mi lett az előző topikkal? Miért került zár alá?

szerkesztette : Grof
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Mer' betelt. 48 oldal az archív anyag, ideje volt tiszta lappal kezdeni. :rohog: Bala végzi a dolgát. :sor: ;)

BTW, mi lett az előző topikkal? Miért került zár alá?
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Grof
Kelt:
Kelt:
Mer' betelt. 48 oldal az archív anyag, ideje volt tiszta lappal kezdeni. :rohog: Bala végzi a dolgát. :sor: ;)
BTW, mi lett az előző topikkal? Miért került zár alá?

 

Hát, termékenyek vagyunk... :-D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

monguz
Kelt:
Kelt:
Majd beinvesztálok az 11K körüli alapcsomagra és meglátom hirtelen hogy tetszik, nagyjából megértem az angolt, remélem , hogy nem okoz nagy gondot a fordítás max picit szótárazok. ;) Szeretem a steam-punk világokat, a legegzotikusabbak szerintem. Szóval veszek majd valamit aztán meglátom mire jutok. Hátha feljutok egy versenyre Pestre.

Hova valósi vagy egyébként? És melyik frakcióval szimpatizálsz?

 

Szia!

 

Balatonfüredi vagyok, elég messze a fővárostól. DE azért érdekel a játék. Az elolvasott kis történetek alapján sem tudtam még dönteni, hogy melyik a szimpatikus. Ha mind a 83 oldallal végeztem -amit az előző ilyen topicban termeltetek- szerintem konkrétan meg tudom mondani, addig nem tervezem semmit még de bármilyen tanácsot meghallgatok. :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kazador
Kelt:
Kelt:

csütörtökön kiprobáltam az alábbi csapatot:

Stryker

Defender

Granedier

6 Tracsni UA-val és puskagránátso f***ival

7 Stormguard

GM captein adept

 

Tracsnik nagyon bejöttek nekem. Körönként 6 3-as AOE-jü lövést tudtam velük kipakolni így. Szórodott is minden mindenhova :sor:

Stormguardok roham körében nagyon szépen leabuzáltak egy törpe kalapácsos osztagot. A visszaütés már vitt közülük is, de a végén az örmi meg egy ficko rohambol elvitte a warcastert ;)

 

Egy kérdés. Ha egy Sormguard eltalál valakit az örmi kap egy jelzőt, ami növeli az ő lövésének a lehetőségeit. Ezt a roham körében is el tudja lőni, vagy az örmi a rohammal már eljátszotta ennek a lehetőségét?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Menoth! ;) :rohog:

Különben égni fogsz! :sor: :para:

de bármilyen tanácsot meghallgatok. ;)
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Semmiféle jelzőt nem kap senki. De álljon itt egy kis preview a soron következő fordításból:

 

Nexus Generator (csak Sergeant)

Electric Discharge:
miután az összes modell a Stormgard osztagban befejezte az action-jét, a Sergeant, ha nem áll közelharcban, végrehajthat egy Electric Discharge lövést. Az Electric Discharge támadásnak RNG 6, AOE 3, POW 6-os értékei vannak. Adj +1 -et az RNG-hez és a POW-hoz minden egyes az osztaghoz tartozó modell után, a Sergeant-et beleértve, akik open formation-ben vannak vele, és sikeres közelharci támadást hajtottak végre az aktivációjuk során. Baráti Stormguard modellek az AOE alatt sohasem kapnak sebzést az Electric Discharge-tól.

 

Electro Leap:
a sikeres Nexus Generator közelharci támadás után villám csaphat a legközelebbi, 4"-re lévő nem Stormguard modellbe. Ez a modell POW 10 sebzést kap.

 

Reach:
2" melee range.

 

Set Defense:
a Sergeant +2 DEF-et kap a front arcjából érkező charge és slam támadásokkal szemben.

 

Ez azt jelenti, hogy igen, a roham után is lehet Nexus Generator lövést (amit Electric Discharge-nak, azaz szabadfordításban elektromos kisülésnek lehetne nevezni) leadnia a Sergeant-nek. Minden modell befejezte az action-jét? Ha nem, akkor fejezzék be. Ha igen, akkor jöhet a lövés. Ekkor az őrmi még közelharcban van (a 2" reach-et nem elfelejteni)? Ha igen, semmi sem történik, nincs lövés. Ha nem, akkor mehet a lövés. Mennyien adtak le sikeres támadást közelharcban az osztagból ebben a körben, az őrmit is beleszámolva? Ennyivel nő az alap RNG 6 (meg a POW 6 is). Van ezen a módosított RNG-n belül célpont (akár baráti is lehet). Ha nem, megint csak nem történik semmi. Ha igen, azt el kell találni. Talált a lövés? Ha igen, az aktuális POW-val meg lehet próbálni sebezni.

Ez Electro Leap ilyenkor nem működik, mivel az a közelharci támadás során jön létre.

Egy kérdés. Ha egy Sormguard eltalál valakit az örmi kap egy jelzőt, ami növeli az ő lövésének a lehetőségeit. Ezt a roham körében is el tudja lőni, vagy az örmi a rohammal már eljátszotta ennek a lehetőségét?
Link a témához
Megosztás más oldalakon

MAXXxxx
Kelt:
Kelt:
Ez Electro Leap ilyenkor nem működik, mivel az a közelharci támadás során jön létre.
Egy kérdés. Ha egy Sormguard eltalál valakit az örmi kap egy jelzőt, ami növeli az ő lövésének a lehetőségeit. Ezt a roham körében is el tudja lőni, vagy az örmi a rohammal már eljátszotta ennek a lehetőségét?

 

de forditott sorrendben mukodik viszont :sor:

 

azaz mindenki kozelharcba, ormi is ut, electro leap miatt talan 2 modellt is leszed. Majd ha kikerult a kozelharcbol, akkor meg johet az electric discharge(mivel o is utott, ezert omiatta is +1str)

 

fajdalmas.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Nem működik, mivel az Electro Leap nem minősül közelharci támadásnak, nem melee attack. Csak egy járulékos effekt. A sima (initial) közelharci támadása (ha sikeres) után persze jár a +1 RNG és POW, de ez egyértelműen benne van a leírásban.

 

Hacsak valami buta errata megint másként nem szól. De csak nem... :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

MAXXxxx
Kelt:
Kelt:

arra gondoltam, hogy sima tamadas megy, majd amiatt letrejon a leap. viszont ha a kozelbol kipusztult az ellen, akkor a discharge is letrejon megis mert bar kozelharcban volt, mar nincs.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ZKM
Kelt:
Kelt:

" Van ezen a módosított RNG-n belül célpont (akár baráti is lehet). Ha nem, megint csak nem történik semmi."

 

Mivel AoE-s szerintem csak látni kell egy célpontot és az megcélozható akkor is, ha rangen kívül van, a jó szóródás reményében.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Ez igaz. Monnyuk egy alap POW 6-os AOE esetén nem csak a jó irányú szóródásban, de a dupla hatos dobásban is kell reménykedni. :sor:

" Van ezen a módosított RNG-n belül célpont (akár baráti is lehet). Ha nem, megint csak nem történik semmi."

 

Mivel AoE-s szerintem csak látni kell egy célpontot és az megcélozható akkor is, ha rangen kívül van, a jó szóródás reményében.

szerkesztette : Zotyo
Link a témához
Megosztás más oldalakon

ZKM
Kelt:
Kelt:

Nem arról van szó, hogy le tud e szedni valamit vagy sem, csak nem volt korrekt az információ.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Grof
Kelt:
Kelt:

Kapaszkodjatok, egy nyalánkság a PP Rules fórumáról:

 

Kérdés: Ha egy unit némely tagja büdösbogarazik (knocked down) a kör elején, adható-e rohamparancs a unitnak?

Válasz: Adható. Ellenben a fetrengők nem tesznek mást, csak felállnak és állnak egyhelyben; a többiek rohamozhatnak, ha akarnak, de a koherenciát (3" ill. lovasság esetén 5") tartaniuk kell.

Magyarázat: A rohamparancs esetén a modelleknek rohamozniuk vagy futniuk kell. A roham ugye a mozgás és támadás speciális kombinációja és a KDből felkelőknek valamiről le kell mondaniuk e kettőből, tehát belátható, hogy rohamozni nem fognak. Ellenben a futás tiltott a KDből felkelők számára, így teljesíthetetlen parancsot kapnak, így állnak bután és próbálják emészteni a 22es csapdáját. Megoldás lenne, hogy ők simán Advancolnak, de a roham parancsban ez nincs benne, így ilyen lehetőség sincs.

 

(http://www.privateerpressforums.com/index.php?showtopic=182360)

 

Régóta izgatott, hogy kezeli a játék eme szituációt, hát most megtudtam :-)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...