Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Shadon


Tiberius

Ajánlott hozzászólások

Tiberius
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

A mai Shadoni-fésziget déli csücskében még ma is élnek, a valahai Godon népének leszármazottai.

 

Szerintetek miként tudtak ők együttélni Shadonnal? Shadon miért tűri meg ezeket a Javea imádó népeket a földjén? Mi történne, ha egy nap valakik Godon újjáépítésén kezdenének el dolgozni itt a Felföldön?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Jó kérdés. :( Esetleg Shadon nem meri őket különösebben zargatni, nehogy valami csúnya dolog kerüljön elő a Felföldről? Ezért inkább a lassabb, de biztonságosabb térytői munkát választották? Node kik kezdenének el dolgozni Godon újraépítésén? Nem hinném, hogy az őslakókban meglenne ehhez a tudás és elszántság.

 

[Javítva: 2003.02.05 írta: Alyr Arkhon]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Egyszerűen kijelentik, hogy Javea, Jedome stb. azonos Domvikkal. Ezzel elvileg már elmúlt a veszély. a térítés pedig folyamatos, bár lassú.

Mi történne, ha egy nap valakik Godon újjáépítésén kezdenének el dolgozni itt a Felföldön?
Annak számolnia kellene Dovik és Shadon haragjával. Ennek fényében pedig elég valószínűtlen egy ilyen fordulat.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 4 héttel később...
Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Korábban már felmrült itt Gorvik és Shadon egzesülése. Akkor az ötletet elvetettük lehetetlennek titulálva azt. De az új hírek fényében felül kell vizsgálni ezt az álláspontot.

 

Nos hogyan lehetséges Shadon és Gorvik (Domvik és Ranagol) egyesülése?

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Allenza
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

- A hírekben az is szerepel, hogy Krán magára hagyja Gorvikot a Manifesztációs háborúban. Az öt tartományt amundok dúlják, a 'Nagy Testvér' meg visszavonul. Ez azért mély nyomot hagyhat bennük. A gyűlölt shadoniak védik a földjeiket, gyermekeiket, papjaik gyógyítják a sebesült siedonokat a közös ellenség legyőzése érdekében.

 

- Feltűnik egy trónkövetelő, akiből király lesz II. Terda néven, és feleségül veszi a shadoni trónörököst, tehát már jogalapja is van az egyesülésnek.

 

- Egyazon népből származik mindkét ország lakossága. (a vér nem válik vízzé, vagy mi a fene :) )

 

(Mondtam már, hogy rohadtul várom Garmacor további kalandjait? :szent:)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Allenza
Kelt:
Kelt:

Meg én inkább arra lennék kíváncsi, hogy Pyarron mit fog ehhez szólni? Mivé válik ekkorra a Pyarroni Eszme? A történelmet a győztesek írják, és Kránt leszámítva Új-Godon lesz a meghatározó állam délen.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Ennyi idő után egyszer csak felfedezik a rokonságot és egymás nyakába borulnak? Vallási ellentéteket pedig félreteszik. Nem mondom, hogy hülyeség, de nagyon jól meg kell írni. Kíváncsian várom a Garmacor regényeket.

 

Allenza:

Legyen inkább Nagy-Shadon. Új-Godonnak úgyis csak északon hívják.

Mivé válik ekkorra a Pyarroni Eszme?
Szerintem elveszítik északot. A kyr istenek átveszik az uralmat.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Menmaatré: No igen, ezt bebuktuk. :) Újból átgondolva azért már elképzelhető a dolog. Hosszú folyamat lesz, míg a két kultúra újra találkozik, és hosszú utóharcok lesznek. Emellett átrajzolja a dél-ynevi hatalmi viszonyokat is, de ez kedvemre való. :szent:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Alyr:

Szerintem logikusabb lenne ha némi idő eltelte után kiújulnának az ellenségeskedések. Végülis a perszonálunió sokszor csak átmeneti jelenség.

 

Persze én azt is elfogadnám, ha Ranagol hitét kipenderítenék Gorvikból. :szent:

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Menmaatré: Nem kétséges, hogy hosszas harcok lesznek. Szerintem viszont az is működőképes lehet, hogy ezek a harcok végül arra fognak kifutni, hogy Gorvik beleolvad Shadonba teljesen. Más kérdés, hogy például a Felföldből kiindulva, ez több száz éves folyamat.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Szroncs
Kelt:
Kelt:

Tsa!

 

Szerintem egy ilyen összeolvadás nagyon erős államot hozna létre! Ezt Krán nem hagyná, és könnyedén szétverné az egészet amikor a két államban kitörnek az összeolvadás előtti polgárháborúk! Ami ugye szinte biztos, hiszen mindíg vannak ellentétek a birodalmakon belül. Ezt a "házasságot" mind a két helyen megalázónak fogja érezni a nemesség egy része!

 

Esetleg nem! :szent:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Szroncs:

Krán a vázlat szerint elzárkozott a világtól. Vagy belső gondjai vannak, vagy csak nem meri kidugni az orrát a Gyűrűhegység mögül, amig ilyen forró a levegő. :Ordog:

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tryn
Kelt:
Kelt:

Menmaatré:

 

A Kráni hg.- t szvsz összekeverted a Gyűrűhegységgel. (ezt csak azért mondom, mert az én átkozottul precíz lelkem így kívánja; tehát bocs, hogy közbeszólok!)

 

Krán tényleg nem tűrné az egybeolvadást, de hát azok a hírek!

 

[Javítva: 2003.03.07 írta: Tryn]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Ki tudja mit tervez Krán? Másrészt azért az új állam Pyarron hatékony ellensúlyát hozza létre, ami Kránnak sem jön rosszul, hisz a pyarroni kultúrának erős vetélytársa támad.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Tryn:

Igazad van. Bocsánat. :buszke:

 

Alyr:

Ráadásul megszünik Yllinor, ami eddig Pyarron fontos támasza volt. Tényleg, megszűnik?

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lipty
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Ha Shadonban beálítssz egy eladó teljesvértel nem veszik meg, de mi van, ha ez a vért abitacélból van.

Shadonban mely különleges fémeket bányásszák?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Inlander
Kelt:
Kelt:

Líthas!

 

Nos tudomásom szerint Shadonban nem bányásznak semmiféle különleges anyagot. Ha beállítasz egy teljesvérttel... nos ott is vannak kereskedők.

 

Ami pedig az erőegyensúlyt illeti Shadon az egyik legfontosabb állam (szerintem) Dél-Yneven.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
Mantriel
Kelt:
Kelt:

Halihó és üdvözlet mindenkinek. Lenne néhány kérdésem.

Első kérdés: Dél Shadonban milyen hideg van? Mert szerintem fogvacogtató.

Második kérdés: Az északi részeket miért nem szállja meg shadon egy gorviki háború helyett?

Harmadik kérédés: Mi van Edorl és Shadon közötti területen?

Negyedik kérdés: Van-e kiépített út Shadonba?

Ötödik kérdés: Mennyien lakják? És Gorvikot?

Hatodik kérdés: Ki tud valamit Domvik utolsó arcáról.

Hetedik kérdés: Egyház és állam összefonódása mennyire jelentős?

Nyolcadik kérdés: Milyen a mezőgazdasága? Na és az Ipara, mert Shadonnál ez valahogy nem derült ki, én úgy érzem nem elhanyagolható, de akkor milyen?

Kilencedik kérdés: Milyen az általános jellem a birodalomban?

Tizedik kérdés: A shadlekben tartott bálok ellen miért nem tesz semmit az inkvizíció?

Tizenegyedik kérdés: Miért van ezen a környéken annyi boszorkány égetés? Sok a boszi vagy csak ez egyfajta szórakoztatás?

Tizenkettedik kérdés: Milyen sűrű itt a mana és ez milyen kihatással van hosszú távon? Merthogy itt van egy gócpont.

Tizenharmadik kérdés: Mekkora a Godoni örökség. Shadon vs. Ordan? Kinél van több tudás Godonról?

Tizenhárom + egyedik kérdés: Lingua Domini? Ősi nyelv? Korcs nyelv? Honnan szedte a görög eredetű szavait? Kik voltak az Ynevi görögök (ezt itt nagyon átvitten értem)?

 

A helyes megfejtők között egy :D-t sorsolunk ki.

A válaszokat előre is köszönöm.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Mantriel:

Az északi részeket miért nem szállja meg shadon egy gorviki háború helyett?
Minek az északi részeit? Shadontól északra Gorvik fekszik.

Mi van Edorl és Shadon közötti területen?  

shadoni féldominiumok [félig független, félig alávetett hűbéres tartományok] és nomád törzsek

Ki tud valamit Domvik utolsó arcáról.
A Fekete Angyal, aki a megítéli az embereket. [ld. PPL2]

Egyház és állam összefonódása mennyire jelentős?
Az államot az egyház, a király és az uralkodó herceg irányítja. [ld. Summarium]

Milyen az általános jellem a birodalomban?
rend, élet

: Miért van ezen a környéken annyi boszorkány égetés? Sok a boszi vagy csak ez egyfajta szórakoztatás?
Egyrészt nincs olyan sok, másodszor pedig vannak szép számmal. Főként gorvik közelében. [A boszorkányok topicban folyt erről beszélgetés, ha érdekel olvasd el.]

Mekkora a Godoni örökség. Shadon vs. Ordan? Kinél van több tudás Godonról?
Bizonytalan. Ordané a godoni mágia, shadoné a nyelv, talán a vallás.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tilleo
Kelt:
Kelt:

Mantriel:

 

Első kérdés: Dél Shadonban milyen hideg van? Mert szerintem fogvacogtató.

 

Délen nagyon, de szvsz az északi - Shadleki rész kellemesebb, bár esősebb szvsz óceáni hatás érvényesül.

 

Második kérdés: Az északi részeket miért nem szállja meg shadon egy gorviki háború helyett?

 

A két ország között tenger van! Ha a kérdésed a déli parton való további terjeszkedésre utal:

Szép nagy pusztaság sok nomád törzsel. Hiheteleneül nehéz lenne védeni!!!

Kitartó lassú munkával, egy "Shadoni - Ensymon" kell az érdemi működéshez.

Amellett Gorwickal elsősorban ideológiai a háború! Egykori megtévedt testvéreiket látják akik eldobták az igaz hitet és most ellenük fenekednek. Mindenképpen meg akarják téríteni őket. A "simán" pogány népekkel majd késöbb foglakoznak!

 

 

Harmadik kérédés: Mi van Edorl és Shadon közötti területen?

 

A déi puszták! (a továbbiakat a hasoló c. topicon)

 

Negyedik kérdés: Van-e kiépített út Shadonba?

 

Szvsz van egy keresekelmi út, több útmenti várossal, az IRL Selyemúthoz hasonlóan, de erről sok vita folyt odaát.

 

Ötödik kérdés: Mennyien lakják? És Gorvikot?

 

Szvsz dél shadonnka kifelyezetten nagy a népsűrűsége, hasonlóképpen Gorwicknak. A felföld viszont ritkán lakott. Hatlamas néptelen területekkel!

Konkrét lakosságszámot nehéz mondani. Hiszen függ attól hogy mekkora Ynev. Ha nálad Erion 10 milliós város akkor azt mondanám úgy 100 millió lakosa van.

 

Hatodik kérdés: Ki tud valamit Domvik utolsó arcáról.

 

Ezt most kihagyom :D

 

Hetedik kérdés: Egyház és állam összefonódása mennyire jelentős?

 

Szvsz nagyon! Nem véletlen hogy a külpolitikát elsősorban egyházi érdekek, vezérlik!

 

Nyolcadik kérdés: Milyen a mezőgazdasága? Na és az Ipara, mert Shadonnál ez valahogy nem derült ki, én úgy érzem nem elhanyagolható, de akkor milyen?

 

Mezőgazdaság: Délen szvsz kifelyezetten jónak mondható. Ipar: szvsz itt a legnagyobb hátránya Sahdonnak a külvilággal szemben, valószínűleg a mezőgazdasághoz kötődő iparágakban nincs gond, de olyan "luxuscikkekből kevés van mint pl üvegműves. Finabb kelmékből is bizonyosan behozatlra szorulnak. igazából elég nehéz erre bármit is mondani hiszen Ynev többi államának a gazdaságás em ismerjük.

 

Kilencedik kérdés: Milyen az általános jellem a birodalomban?

 

Rend

 

Tizedik kérdés: A shadlekben tartott bálok ellen miért nem tesz semmit az inkvizíció?

 

Az arisztokrácia szerintem 1000 szálon szövődik össze a felső papsággal, Az első fiú örököl a második papnak megy... Egyszerűen nem tudnak mit tenni! Senki sem juttatja atyafiságát börtönbe.

 

Tizenegyedik kérdés: Miért van ezen a környéken annyi boszorkány égetés? Sok a boszi vagy csak ez egyfajta szórakoztatás?

 

Soka a Gorwicki kém. Nomeg az inkvizíciónak áldozatok kellenek: fogytán vannak az epilepsziások :D

 

Tizenkettedik kérdés: Milyen sűrű itt a mana és ez milyen kihatással van hosszú távon? Merthogy itt van egy gócpont.

 

Valószínűleg ez a gócpont biztosította annó Godon nagyságát. Maga a fókuszpont szvsz a felföldön van, ott ahol a legtöbb a földbe szúrt szentelt kard :-)

A mannaháló varázslatok szempontjából szvsz stabil.

 

Tizenharmadik kérdés: Mekkora a Godoni örökség. Shadon vs. Ordan? Kinél van több tudás Godonról?

 

Szvsz Ordannál. Domvik birodalma szembefordúlt múltjával. Nehezen illeszthető bele a valáás kizárólagossága a godoni varázslók hatalma. Szvsz inkább hallgatnak róla. Esetleg az inkvizíció rendelkezhet a tudás néhány morzsájával!

 

Tizenhárom + egyedik kérdés: Lingua Domini? Ősi nyelv? Korcs nyelv? Honnan szedte a görög eredetű szavait? Kik voltak az Ynevi görögök (ezt itt nagyon átvitten értem)?

 

Görög eredetű? Szvsz inkább latin.

Ynevi Görögök? Szvsz ha valahol megvalósúlni látszik az antik görög eszmény az Pyarron.

 

Tilleo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Tilleo:

A managócpont az egyház tella-bierrai központjánnál van. Jó távol a Felföldtől és az egykori Godon határain kívül. Lehet gondolkodni, hogy miért nem költöztek a godoni mágusok északabbra. :D Igaz viszont, hogy a Felföldön sok a hőkút stb. ami erősíti a godoni managyűjtés hatását.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Mantriel
Kelt:
Kelt:

Köszönöm a válaszokat.

De amit még nem értek:

1. Fekete angyal aki megítéli az embereket a PPl-ből.

Itt szépen le van írva, hogy Exterminus stb. ,de nem is tudom hol (talán karnevál?) mintha azt írnák nem szabad kiejteni, hogy van még egy arc, mert az nem is létezik.

2. A selyem út az jó. Én javaslom, hogy itt bizonyos mérföldenként fogadó, néha városok, de általában Lovagok tanyázzanak akik védik a "zarándokokat" utazókat. Itt shadoniak, pyarroniak és mindenféle "jó" állam katonái állomásozzanak. Tehát ne gorvik...

3. A nomádokkal jó a kapcsolatuk, be is olvasztottak egy törzset... Azt nem értem, miért terjeszkednek lefelé, ahol jég van mikor a nomádok felé is lehet?

4. Gorviki háborúk rendjén vannak, de a Holtak Légiójában valami szigetekről van szó és sok halottról. Nos hol vannak a szigetek? Miért nem mennek át egyenesen a Gorviki féálszigetre? (jó örzik, meg kalózok..., de a Shadoniak eléggé elfogultak, hogy megpróbálják)

5. A tella-bierrai gócpont milyen összefüggésben áll azzal, hogy ott vannak a papok? A Manahálónál azt írják a gócpontokra járnak a varázshasználók mint légypapírra a bogarak.

6. Valamelyik L&E -ban (utolsó?) csak úgy a semmiből kifordúl egy godoni ereklye + valamelyik kalandmodulban is (de ezt csak mesélték) akkor Shadonnak több tárgyi emléke van mint Ordannak amelynek meg elméletileg nagyobb a tudása. Miért nem próbálják meg közösen megfejteni a Tűzvarázslók mágiájaba rejtett teljes Godoni mágia titkát? Talán, mert a papok inkább sacrálisak? Vagy, mert shadonnak semmi haszna?

7. Shadoni féldominiumok nagyon jól hangzik, én is így gondoltam, de akkor itt most Pyarron az állam vallás, vagy nomád vagy Domvik? Mivel kereskednek? Csak elméletek kellenek.

8. Kik a jobb lovagok? A pyarroniak, gorvikiak, shadoniak,...

Mert shadonban ott vannak a bajvívók, gorvikban ott vannak a fejvadászok, pyarronabn inkább paplovagok nyüzsögnek... Akkor hol lehet olyan barmokkal találkozni mint akit Airun al Marem legyakott (Házigazdája volt és kihívta párviadalra)?

9. Délen mit csinálnak a shadoni polgárok? Jeget termelnek?

10.

Az államot az egyház, a király és az uralkodó herceg irányítja. [ld. Summarium]

És ha te ebből kiigazodtál akkor magyarázd el egy tudatlannak :D

11. A boszi topicot olvastam és a válasz, mert csak. Vagy félre értettem :D. Egyébként tényleg fogynak az epilepsziások (Tilleo :) ezért jár a :) ). Szegények. Ez nem is olyan vicces :)

12. Az inkvizícióval kapcsolatban ha én lennék egy Domvik pap és megtudnám, hogy kedvelt bátyám az ördöggel (Ranagollal) cimborált én úgy jelenteném fel, hogy... szóval nagyon :D, mert:

12.1. Én öröklök utána vagy az egyházam.

12.2. Mert ha lebukik én is vele bukok.

12.3. Mert Ranagol gonosz.

12.4. Mert utálom, hogy ő az idősebb.

12.5. És még sok olyan ok miatt ami nem jut eszembe (de az, hogy család stb. jó, de akkor az egyház is meg van fertőzve hisz ő az állam valahol).

13. Pallos vs. rapír, hogyan jelenik meg az udvarban? Nekem ehhez csak a Holtak Légiója jut eszembe, ahol a pallos alávaló.

14. Mi shadon külpolitikája?

14.1 Jó kapcsolat pyarronnal.

14.2 Rossz kapcsolat Gorvikkal.

14.3 Lenéz minden varázshasználót aki nem sakrális mágiát használ, tehát Lar-Dor-t, Dorant...

15. A Latin nyelvben sok a görög szó. Ezek alakja nem is hasonlít a latin szavakra, de persze lehet ragozni stb. arra gondoltam honnan szedte a Lingua Domini a beütését, mármint a gyökereit. (mi volt itt Godon előtt?)

16. Shadon miért nem használja a térkapuját? Nem értem a Rúna és a sumi válaszát elég zavaros.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Mantriel:

nem szabad kiejteni, hogy van még egy arc, mert az nem is létezik.
Úgy emlékszem, hogy azok eretnekek voltak.

A nomádokkal jó a kapcsolatuk, be is olvasztottak egy törzset... Azt nem értem, miért terjeszkednek lefelé, ahol jég van mikor a nomádok felé is lehet?
Terjeszkednek. Említettem is a shadoni féldominiumokat a határ mentén.

Miért nem próbálják meg közösen megfejteni a Tűzvarázslók mágiájaba rejtett teljes Godoni mágia titkát? Talán, mert a papok inkább sacrálisak? Vagy, mert shadonnak semmi haszna?  

Egyrészt mert a shadoni vallás tiltja a mágia használatát. Másrészt a tűzmágián alapul Ordan hatalma és ezért nem adják ki a titkait senkinek sem. Másrészt a Sogron hit és Domvik hit is eléggé merev, ami megnehezíti az együttműködést.

most Pyarron az állam vallás, vagy nomád vagy Domvik?
Shadoni telepesek és megtérített nomádok élnek ott. Így hát logikusan csak Domvik lehet az elfogadott isten. Persze élnek ott "vad nomádok" is. De ők inkább zavaró elemek.

És ha te ebből kiigazodtál akkor magyarázd el egy tudatlannak
Gondoltam, hogy felesleges bővebben, mert a Summarium elég jól leírja a helyzetet. Bizonyos tartományokban a király, másokban az egyház, megint másokban pedig a herceg uralkodik. Persze elvben a király főhatalma alatt.

Shadon miért nem használja a térkapuját?
Én úgy tudom használja.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Mantriel
Kelt:
Kelt:

Menmaatré: Elég tömör volt.

Úgy emlékszem, hogy azok eretnekek voltak.

És mit tudsz róluk?

Terjeszkednek. Említettem is a shadoni féldominiumokat a határ mentén.  

Én meg azt tudom, hogy megállt a terjeszkedés.

Egyrészt mert a shadoni vallás tiltja a mágia használatát. Másrészt a tűzmágián alapul Ordan hatalma és ezért nem adják ki a titkait senkinek sem. Másrészt a Sogron hit és Domvik hit is eléggé merev, ami megnehezíti az együttműködést.

Mindezek ellenére megérné mindenkinek.

Gondoltam, hogy felesleges bővebben

Nem.

mert a Summarium elég jól leírja a helyzetet.

SZVSZ. nem.

Bizonyos tartományokban a király, másokban az egyház, megint másokban pedig a herceg uralkodik. Persze elvben a király főhatalma alatt.

Na ezt fejtsd ki, mert ennyi nekem is leesett.

Én úgy tudom használja.

A rúna cikkben az van, hogy csak birodalmi engedéllyel stb. Így gyakorlatilag nem.

A többihez nincs véleményed?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Mantriel: "Mindezek ellenére megérné mindenkinek." A hasznosság nem mindig az első szempont, sőt. Akkorák az ideológia különbségek a két állam közt, hogy sosem jutnak el ilyen szintre a dolgok szvsz. Másrészt KINEK érné meg? Egyik fél sem bízik a másikban, és ez a bizalmatlanság is megakadályozza, hogy együtt dolgozzanak ezen az ügyön.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...