Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Nosztalgia (avagy a közelmúlt 80-90)


Vendég shtoopid

Ajánlott hozzászólások

Vendég shtoopid
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Klafa ez a hely, vén szivarok. :szent:

 

A 'Hegy gyomrában' talán új-zélandi volt. Azok a mozgó sárkupacok meg az ikrek, nem? Forrás: :passz:

 

De én is kérdeznék vmit. A 'Jamie és a csodalámpá'-ban mi volt a gonosz nyúl neve? És úgy általában, milyen nevek voltak benne? Sajó, Szám bácsi, Megvagy hadnagy, ... Volt olyan, hogy Turbó Teknős és Segít Elek? Vagy csak eltévedtem? Volt benne egy kislány is?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Neozalan
Kelt:
Kelt:

UDV'!

 

@Shtoopid

 

A hegyben valami ősféreg volt vájatokban és oda mentek le a sárkupacok. Az ikrek viszont két gyerek volt, akiket egy biz. Mr. Jones szervezett be: sűrűn fogdostak két kavicsot meg fényt okádtak a kezükből. (? ez az ?)

 

A Jamie-ből csak a helikopterszerű "Superbus"-ra emlékszem... Inkább kutya volt benne, mint lány.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Bala
Kelt:
Kelt:

Emlekszik valaki arra a tobb reszes ufo-invazios filmre, egy nagy piros V volt a cime (Victory?).

Idegenek jottek a foldre ember kepeben, leigaztak a foledieket, mert az emberekkel taplalkoztak, a vegen valami bacival - piros por - kiuldoztek oket?

 

Volt vagy hat resze... azota se lattam, szivesen megneznem ujra. az emlekeimben ugy el, hogy tok izgi meg jo, meg minden. :-) de ez egy tizenegynehany eves ficko emlekei, szoval nem tudom most hogyan viszonyulnek hozza

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég shtoopid
Kelt:
Kelt:

Az ismétlésig (pár éve volt) én is azt hittem, hogy a Barba család jó. :szent:

 

A kőfogdosás most beugrott.

A Jamie-ben a kislányra én sem emlékszem igazán, de egy 'VegyétekmegaKultrajzfilmeketfiatalok' reklámoldalon volt egy kiscsaj is a karakterek közt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GorNaToth
Kelt:
Kelt:

A hegy gyomrában: Igen, a trutyivá változó Willbeforcék voltak benne, meg a 2 iker a színes kövekkel. De tényleg senki nem tud eredeti címet vagy gyártót vagy ilyesmit?

 

James és a csodalámpa: nem nagyon emlékszem, de a zenéje valahogy tetszett, ez (mármint a tény, nem a zene) érdekes módon megmaradt lyukas kobakomban.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Wordsworth
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Jamie ügyben érdeklődöm én is. Sajnos nem nagyon jutnak eszembe a nevek, de néhánnyal azért szolgálhatok.

 

1. A Superbus utasa Szám Bácsi volt.

 

2. Az örökké a gumibotját evő rendőr Megvagy Hadnagy.

 

3. Ha valaki segítségért fohászkodott, akkor a földből hirtelen előbújt Segíts Elek.

 

4. Volt egy macska, aki mindent fordítva csinált (pl. elköszönt, amikor megérkezett). Ő Fonák Tamás.

 

5. És egy furcsa karakter, trombita formájú orral, aki Rezes Bandi névre hallgatott.

 

Sajnos nem jut eszembe, hog hívták a nyúlat és a kislányt. És ti? :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég shtoopid
Kelt:
Kelt:

A 4. és 5. pontokért hálás köszönet. :) De marad továbbra is a fő kérdés, hogy hívták a nyulat? :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég shtoopid
Kelt:
Kelt:

Egyes források szerint ( http://forum.netmania.hu/topicmuta.xyz?top...opicid=3846&p=1 ) Füligláb. Hihető, de hiányzik a katarzis. Még kétkedek egy kicsit.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Wordsworth
Kelt:
Kelt:

Hát igen... a Nyakigláb már népmesébe foglalt. :lol:

 

Egyébként az eredeti angol elnevezéseket nézve, akad egy olyan fordítás (leszámítva Jamie-t :lol:), amely nagyjából szöveghű: Officer Gotcha - Megvagy Hadnagy.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég shtoopid
Kelt:
Kelt:

És neked, dear Wordsworth, beugrik így a név? Nekem még most se.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég GyikOszkar
Kelt:
Kelt:

Emlékeztek még a Dzsémi és a csodalámpára?

 

[Javítva: 2003.01.17 írta: GyikOszkar]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baalzebub
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

A topikot végigolvasva 4-ből 3 kérdésre választ kaptam (A hegy gyomrában, A mesemondó és Narnia krónikája), ezer köszönet :lol:

Sajna a 4. filmre emlékszem a leghomályosabban. Ez egy magyar (?) sorozat volt, ami komoly trükkökkel operált (hatkarú meg sokszemű emberek - dzsinnek???). Voltak benne nagy csatajlenetek is a pusztaságban, meg turbános kardos katonák. Nem az Egri csillagokra gondolok :sor:

Na aki ebből megmondja, az megérdemli a :lol: -t

 

Az Army of Darkness pedig semmi a Troll 2-höz képest!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Wordsworth
Kelt:
Kelt:

Sajnos nem, shtoopid(o). :lol:

 

Videotékák nem jelenthetnek megoldást a kérdésedre?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég GyikOszkar
Kelt:
Kelt:

 

Sajna a 4. filmre emlékszem a leghomályosabban. Ez egy magyar (?) sorozat volt, ami komoly trükkökkel operált (hatkarú meg sokszemű emberek - dzsinnek???). Voltak benne nagy csatajlenetek is a pusztaságban, meg turbános kardos katonák. Nem az Egri csillagokra gondolok  :lol:

Na aki ebből megmondja, az megérdemli a  :lol: -t

 

Ez a "Szinbád nyolcadik utazása" című 12 részes opusz, 1987-ből. A sorozatot az MTV2 éjjeli műsora ismételte meg 2002 szeptember 23-tól.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baalzebub
Kelt:
Kelt:

Ez az!

Rémlett is hogy Szinbád, de valahogy hülyeségnek tűnt.

Megismételték? :,-(

Azért köszi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arky
Kelt:
Kelt:

Halio!

Emlékeztek MacGyver-re?

Most tudtam meg hogy mi volt a teljes neve!

Ha Érdekel hétfőn megmondom!

 

Amugy ujrainditják Mac unakaöccséről szól majd,Mac lesz benne a segítője

napá

:pirul:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég shtoopid
Kelt:
Kelt:
Sajnos nem, shtoopid(o).   :pirul:

 

Videotékák nem jelenthetnek megoldást a kérdésedre?

 

Nem hiszem, de ha egyszer egy olyanban járok megkérdem. Néztek már sokmindenért hülyének. :cool:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Wordsworth
Kelt:
Kelt:

HiHi!

 

Úgy gondoltam, hogy talán kölcsönözhető Jamie kazetta. ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

A_Nagy_Levin
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Jamie - a kislány nekem sincs meg. Pedig azt hittem, mindegyik karakterre emlékszem :)

 

Más - Szükségesnek tartom megemlíteni, hogy az utóbbi időben a Királyi Egyes minden este héttől nyomja a Frédi és Bénit. Régi, Romhányi-féle fordítással! Tegyünk valamit a régi értékekért és ne hagyjuk, hogy a kulturmocsok árja elmossa ezeket a csillogó gyöngyszemeket! :D :D

Aki teheti, vegye fel őket.

Kb. öt évvel ezelőtt kezembe került egy angolnyelvű útikönyv kis hazánkról, :) és abban az áll (kis szinesként), hogy a magyarok többek között arra is büszkék, mennyivel jobb néhány film magyarul, mint eredeti, angol nyelven. Az író megemlíti a Micimackót és Frédiéket.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Kelt:
Kelt:

Szervusztok!

 

Végigrágtam magam a fórum termésén, és ti talán tudtok nekem segíteni... azon töröm a fejem már jó ideje, hogy a rákba hívták a Bob & Bobekben a bűvészt, akinek a cilinderében laktak a nyulak.... ha vki meg tudná mondani, az náccerű lenne. Minimaxon megy, tudom, de mindig lemaradok róla.

 

Apropó, nézzétek meg ezt:

 

http://www.akademik.cz/navstevnici/default.htm

 

A Látogatók hivatalos weboldala... lehet letölteni részleteket, meg full soundtracket, nagyon feelinges!

 

Ja, és a FilmMúzeumon február 1-től Orion űrhajó :)

 

na ennyit mára, byeztok:

 

nbk

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
Vendég Dalamar
Kelt:
Kelt:

Üdv mindenkinek!

 

A héten ismét megnéztem a ZSOLDOS KATONA c. filmet Bud Spencer főszereplésével. Aki szereti ezt a stílust, annak nagyon ajánlom, főleg ha még nem látta! Én már sokadszorra is élvezettel néztem!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Vendég Erisa
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Irtó véletlenül találtam a fórumra, de örülök neki.

Ha már nosztalgia, nem emléxik valaki véletlenül (MTV Disney délután alkalmából) a Csillagutasok című sac/kb. 6 részes sorozatra? Eredeti címére vadászom, vagy valaki szereplőre, mert a karakterek még homályosan bennem vannak, de egyébként a színészpalántákat nem nagyon ismertem.

 

Egyébként a Zsoldos katona egy nagyon jó film!!! Én is ajánlom mindenkinek! :party:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

erisen
Kelt:
Kelt:

Jónapot!!

 

Erisa:

A'sszem Voyager az eredeti cím.

 

De ha már 90-es évek,akkor van egy király műsor,amit talán még nem említett senki.

Valami olyasmi volt a címe hogy Szimat Szörény,vagy valami hasonló.Volt benne egy bádog dobermann is. :party:

Na,hát az nem volt gyenge.

A Mir-Mur meg a'sszem má' említve volt.Pedig az se semmi ám.

 

film:

Zsoldos katona rulez.

Beverly Hills-i zsaru I rulezebb.

Bűnvadászok legrulezebb.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég shtoopid
Kelt:
Kelt:

Szerintem a Szimat Szoreny szimatol 80-as evek. Meg fekete-feherben. :party: Ket hang 30 szereplonek, fincsi. ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég GyikOszkar
Kelt:
Kelt:

Hülyének fogtok nézni, de nekem Prix kapitány kalandjai is tetszettek. Igaz, az talán a 70-es évek gyermeke.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...