Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

RPG Maker


Vendég Carram_Blindeye

Ajánlott hozzászólások

Vendég Carram_Blindeye
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Visszakanyarodva a témához: Honnan lehet letölteni az RPG Maker 2000 - et?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hamlet
Kelt:
Kelt:

Carram_Blindeye,

 

Például innen:

http://www.freeweb.hu/halcet/alldata.php?n...%20Maker%202000

(bár én anno' máshonnan szedtem le)

 

Hamlet

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
Zargas
Kelt:
Kelt:

Hamlet: Sajnos a megadott címröl nem tudom letolni a RPG Maker 2000-et. Látom te jartas vagy az eféle dolgokban, nem tudnál segíteni, hogy még honna szerezhetném meg?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hamlet
Kelt:
Kelt:
Hamlet: Sajnos a megadott címröl nem tudom letolni a RPG Maker 2000-et. Látom te jartas vagy az eféle dolgokban, nem tudnál segíteni, hogy még honna szerezhetném meg?

 

Nem tudom, egyszerűen eltűntek a régi honlapok... :ejj:

Ha a RPG Maker 2000-et le akarod tölteni, írd be a keresőbe, hogy:

rpg maker+2000+download+miguel

aztán valamelyik helyről majd csak sikerül! :ejj:

 

A RPG Maker '95 szvsz leszedhető innen:

http://stifu.free.fr/english.htm

 

Üdv:

Hamlet

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zargas
Kelt:
Kelt:

Köszi Hamlet1

A 95 lejött, egyenlöre elég lessz ez is. A a lenyeg, hogy alkothassak! :ejj: :ejj: :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Connor
Kelt:
Kelt:

http://www.rpgmaker2000.de/

 

Bal frame-ben a letöltéseknél a Programme.

Először a méker, aztán az RTP.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hamlet
Kelt:
Kelt:
Köszi Hamlet1

A 95 lejött, egyenlöre elég lessz ez is. A a lenyeg, hogy alkothassak! :) :D ;)

 

Hajrá!

Ztán nehogy megund az elején, mint én! (átnyergeltem inkább a Game Factoryra)

 

Üdv:

Hamlet

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zargas
Kelt:
Kelt:

Miért a Game Factory is egy ilyen szerkesztöprogi?

Mert akkor meg kellene szereznem. Tudsz segíteni?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hamlet
Kelt:
Kelt:
Miért a Game Factory is egy ilyen szerkesztöprogi?

Mert akkor meg kellene szereznem. Tudsz segíteni?

 

Zargas!

Íme:

http://www.origo.hu/szoftverbazis/jatekok/...d/adven201.html

 

Adventure Maker v2.01

(Kalandjáték-szerkesztő program)

 

Ezzel a programmal grafikus kalandjátékokat készíthetünk, viszonylag egyszerűen. Az Adventure Maker játéktervező része teljesen menüvezérelt, és nem szükséges értenünk a programozáshoz. A kalandjátékunk elkészítése közben természetesen itt is sok-sok türelemre és kitartásra lesz szükségünk. A szerkesztőprogram, mint minden merev szerkezetű játékszerkesztő, csak bizonyos határok közt képes "alkotni".Először próbáljuk megérteni a program játéképítési logikáját, majd 1-1 példajátékot írni. A tanuláshoz igen nagy segítséget jelent a programhoz mellékelt demojáték.

 

**********************

 

http://www.gameroom.com/heavensoft/programs.html

 

Clickteam downloads

 

This are the programs to easily create games with, such as the classic Klik and Play. KNP has a very easy interface. Put objects and counters in your level, and add movements and animations. Make events and actions to control your game. With a few clicks you can sound and music to your game.

The Games Factory is like Klik & Play, but with some differences. For instance, you can save you games 'protected', so nobody can modify your games. Or add AVI and QuickTime movies.

Multimedia Fusion is kind of new, and has much more possibilities than KNP and TGF.

With Install Maker you can easily create install programs. A very useful tool!

 

Klik&Play for schools [4.966kB]

Klik&Play documentation [1.906kB]

The Games Factory Win 3.1 [10.561kB]

The Games Factory Win 9x [10.638kB]

Multimedia Fusion [20.700kB]

Install Maker [2.408kB]

 

Az Adventure Makerrel már úgy-ahogy megtanultam az ajtó/láda/koporsó kinyitásának (pl. kulccsal, ami egy íróasztal fiókjában van) módját, tudok tárgyakat felvenni használni.

Egyedül azzal van gond, hogy ha a játékos egy olyan helyszínre tér vissza, ahol már felvette a cuccokat - nálam ezek újból ott vannak.

Így én kényszermegoldásként azt választottam, hogy ha a játékos nem szed fel minden cuccot, ott, ahol kell, akkor két-három

helyszínnel később derekasan megszívja

:D

 

A Games Factory már lényegesen jobb ebből a szempontból (itt már a főszereplő is látszik és mozog, míg a másiknál nem)

Egy holland pernahajder írt egy játékot a DotT-ból jól ismert dagadt rocker főszereplésével, ez alapján nekem ez a progi jobban bejön.

(A játék neve Tentacle Island és innen tölthető le:

http://origo.hu/szoftverbazis/jatekok/kala...acleisland.html

 

Üdv:

Hamlet

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Seremys
Kelt:
Kelt:

Üdvözlet!

 

Lenne egy eget rengető problémám!

 

Megvan a MAKER, de nem tudok mit kezdeni vele!

 

New project-et nyomtam, ezután kiirta, hogy keressem meg az ALAPÉRTELMEZETT könyvtárat!

 

Na ja!

 

Az meg mi?

 

:( :D :P ;)

 

Segítsetek!

 

Köszönöm!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Seremys
Kelt:
Kelt:

Innen töltöttem le ( http://www.rpgmaker2000.de/ ) a progit! Az RTP-t! Mit töltsek még le? (Megvan a magyar exe)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Khalid
Kelt:
Kelt:

Szeva!

 

Csak az alap kell+az RTP, és már működik is! Ha nincs meg az alap elküldhetem emilbe. Amúgy sok bónuszt lehet adni hozzá, lesz nemsokára egy magyar készítésű szuper pakk is. A legegyszerűbb az, ha az Amnézia nevű program adatbázisát átmásolod, rengeteg plusz cucc van benne!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég fakirkandur
Kelt:
Kelt:

Hali.

Ugyan az a problémám mint Seremysnek.Elküldenéd nekem is azt az alapot.

Előre is köszi.

fakirkandur@freemail.hu

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Seremys
Kelt:
Kelt:

Köszönök minden választ!

 

MŰKÖDIK!!!! :)

 

Megvan az Amnézia is!

 

A magyar exe-vel volt a baj!

 

Az angollal dolgozok!

 

Pá!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Seremys
Kelt:
Kelt:

Ki ismeri a TOOL KIT nevű progit?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Khalid
Kelt:
Kelt:

Fakirkandur: sajnos nem tudom elküldeni, mert tömörítve is négy mega. De neked is ajánlom az angol verziót, azzal biztosan megy!

Seremys: Jó munkát!

:)

 

FELHÍVÁS: én úgy értesültem, hogy az ASCII betiltotta az RPG maker terjesztését, úgyhogy usgyi, szedje mindenki le az olyan oldalakról a dolgot, akik ,,fel merik tenni az anyagot" !!!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 4 héttel később...
Chris
Kelt:
Kelt:

Hi to all!

Hát ide is elküldöm, mert az én témámban nem nagyon nézik... szal ha valakinek köllenek cuccok a mékerhez, akkor bátran forduljon hozzám! És ha nagyon rendes akar lenni, akkor a Magyar RPG-k cím alatt lévő fórumra írja ohaját. Oda felpakoltam pár hasznos oldalcímet, ahol vagy zsír játékok lelendzenek, vagy hasznos cuccok a mékerhez. Engem viszont érdekelne, hogy tudna-e valaki küldeni charsetben sokféle turbános arab fazont, mert csak pár darabom van és köllene még jó néhány... és charsetet rühellek rajzolni... Szala akkor a másik szobába írhatnátok és akkor virulna az agyam, mert azt a szobát én indítottam! :ejj:

Még egy kérdés: Valaki csinált már közületek menüsystemet? Csak mert épp azon vagyok és szeretném tudni, hogy itt fordulhatok-e néha valakihez ha gondban vagyok. Egyelőre megy a dolog, de még a felszerelés/harci technikák menürészleg nincs megcsinálva... csak az, hogy ha a menümben rákattintok (nyilakkal irányítható ujjacska, mint a FF7-ben és aztán enter) akkor a középen lévő négy karakterre ugrik és érzékeli a dolog mikor ki van benn... még nincs gond, mert még tudom mit csináljak, de szerintem lesz még gubancom a kpek cserélgetésénél...

Najó, csak ennyi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Chris
Kelt:
Kelt:

Hahó! Valaki él errefele? Böfögjetek már vissza valamit!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nikausz
Kelt:
Kelt:

Először is azzal kezdem,hogy tudom,hogy ez a 2000-s topic,de ezek 2003-s problémák. Azért írom ide,mert ahogy hallottam nincs valami sok változtatás kettő között...

Teljesen kezdő vagyok,még sosem csináltam ilyet és már egyből a legalapabb dolgoknál is elakadtam :ugri:

Na ezek lennének azok:

 

1) Leraktam térképre egy ládát,csak az a baj vele,hogy ahányszor odamegyek hozzá és kinyitom,MINDIG odaadja a tartalmát és nem tudom,hogy hol lehetne beállítani azt,hogy csak egyszer adja oda a cuccokat.

 

2)A legfontosabb,ami nélkül nem is érdemes nekikezdeni: Hogy tudom megcsinálni azt,hogy bemenjek egy ajtón pl. egy házba??? Ez mondjuk elég szégyen,de tényleg nem találom,ahol ezt meg lehetne valahogy oldani...

 

3)Szintén alap. CSAK úgy tudok harcot kreálni,hogy odamegyek valakihez és harcolni kezdünk,de az már nem jön össze,hogy a terepen mászkálva véletlenszerűen támadjanak meg.

 

4)Szintén a csata,hogy hol lehet beállítani(ha lehet egyáltalán),hogy egy harcban az ellenfelek is véletlenszerűen jöjjenek,mert nekem állandóan csak ugyan az a párosítás jön:valami két repülő hárpia szerűség,meg 3db nyálka-féleség.

 

Egyenlőre csak ennyi,de ha eszembe jut valami,akkor még írok. :)

 

Ja és ez tényleg már csak egy utolsó: Nekem a 2003 nem tetszik annyira,a csatáknál szerintem nem lehet eligazodni a saját embereink között,tehát tudna valaki egy olyan oldalt,ahonnan még le lehetne tölteni a 2000-t?

Help plz!

 

Nikausz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Chris
Kelt:
Kelt:

Hi!

Nekem nincs 2003-am, de remélem hasonló a rendszer a kettőben és akkor jókat mondok... minden esetre 2000-ben így megy:

-ajtó: az event lerakása gondolom szért megy, szal onnan, agyszerűen csak azt csinálod, hogy beállítod az ajtó képét, kattintásra (push key) állítod a cuccost, azután move event paranccsal mozgatod, hogy az ajtó nyílásának a különböző fázisai is látszódjanak, ezek közé egy 0,1 sec.-es várakozást nyomathatsz, hogy látszódjon is a nyitás, aztán a herot mozgatod be az ajtó alsó elemére (1-et fel) és utána teleport paranccsal rakod be a megfelelő helyre a karaktert.

-láda: van egy change switch nevezetű parancs, azzal leraksz egy új switchet az eventben miután lezajlott a tárgy felvétele, és utána csinálsz egy új oldalt és ott a bal oldalon látsz egy event conditiont és ha itt benyomod az előbb csinált switchet, akkor később azt csinálja a dolog ami ezen az oldalon van... ha nincs semmi akkor logikusan semmit nem csinál...

-véletlenszerű harc: ezt a térkép tulajdonságainál állíthatod be, itt a map encounter rate editor-ba nyomhatod be a szörnyek listáját

-hát a negyedik részt azt nem igazán értem, mert te állítod be, hogy kivel harcoljon a dolog... ezt nézegesd egy darbaig, mert tuti, hogy csak valamit nem néztél...

Ummm... hát most így nem ugrik be oldal cím, ahonnan le lehet tölteni a mékert, mert úgy hallottam, hogy már leszedegetik a honlapokról... na mindegy, nézd meg azokat a lapokat, amiket a Magyar RPG-k szekcióban írtam a számítógépes játékok részlegben...

Ját ennyi, nemtom, hogy hogy megy ez 2003-ban, de az RM2K-ban így működnie köll...

Ha valami gáz van nyugodtan írj...

Sok sikert az alkotáshoz! :ugri:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nikausz
Kelt:
Kelt:

Ez aztán a gyors válasz :gyagya:)))

Köszi. Ahogy elnéztem ugyanúgy működnek a dolgok,csak az ajtós részt szerintem egy kicsit rosszul írtam le,megpróbálom elmagyarázni...

 

Tehát hogy lehet megcsinálni azt,hogyha lerakok egy ajtót és ÁTMEGYEK RAJTA,akkor egy másik térképre,vagy nem tudom hova jutok,tehát végül is bejutok a házba. Ennél szerintem ugyan azt kellene használni,mintha a térképre leraksz egy város és ha a közelébe érsz,akkor "bemész" a városba.

Na ezt nekem elég furcsán sikerült megoldani :pirul: Story a térkép balfelső sarkában kezdődik és ha bemész egy házba,akkor átteleportál a térkép jobbalsó sarkára,ahol ki van alakítva a ház belülről és minden helyszínnek,pl mágustoronynak a szintjeinél így működnek,tehát a jobbalsó része a térképnek csak ilyen házak,meg tornyok "belső nézetből" Na ezt elég hülyén magyaráztam el,de ez van :ugri:

Ez szerintem nem állapot,úgyhogy kérnék helpet :)

 

 

Nikausz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Chris
Kelt:
Kelt:

Ehh... hát elég érdekes dolgokat ügyködsz látom:) Na mindegy, most nincs időm, mert már öt perce el kellett volna húznom, csak tanultam... szal este majd nézd meg, olyan 8-9 között irogatok majd ide:) Addig is ajánlom figyelmedbe a "Magyar RPG-k" témát, amit én indítottam, oda beraktam pár honlap címet... ha tanulsz angolul/németül akkor biztos találsz valami hasznosat! Asszem pár helyen a 2003-assal is foglalkoznak rajtuk... szerintem mondjuk az RM2K is tök jó, dehát mindenkinek más tetszik... na szal majd este... egyébként nyugodtan csinálhatsz egy új térképet a házbelsőknek... én azt szoktam... vagy mindegyiknek külön vagy egy buzinagy fekete placcon több távoli helyen szobák...

Csákány! :ugri:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Chris
Kelt:
Kelt:

Na... kicsit később kerültem géphez... szal: először is csinálj külön térképeket az egyes szobáknak/szinteknek anyámkínjáknak... utána amikor teleportálsz (a teleport paranccsal) kiválasztod a listából az adott térképet és az kellő pontot... nem bonyolult... ott is ugyanúgy listáz, mint az általános térképek között... szal tedd bátran új térképre az egyes szobákat és minden okés;) hát ennyit tudok hozzászólni... ha nem megy, akkor írj még egy üzenetet és fejtsd ki bővebben a problemád...

sákány!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Chris
Kelt:
Kelt:

Röviden összefoglalva amit mondani szándéxom: végre van itt valaki aki olyan mint egy élő izé és képes ideröffenteni valamit... legalább nem hal ki ez a fórum... csak ennyi...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Areas
Kelt:
Kelt:

Hi!

 

Most felraktam az RM2K-t, és adott hozzá egy példajátékot (Don' adveture). Abban van, hogy a kiscica csatlakozik a partyhoz. Arra rájöttem, hogy egy új karakterként van megcsinálva, ezért lehet hozzánkcsapni. Én egy lóvsal akarom ezt megcsinálni. Azt el is érem, hogy csatlakozzon, de utána OTTMARAD, és mászkál tovább. Pedig partytag lett. Kérdés: hogy tüntethetem el?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...