Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Mass Effect


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma
Látva az érdeklődést a főoldalon, arra gondoltam, hogy kéne a Mass Effectnek is egy topic.

A Bioware új 3rd person nézetű, nézd-a-hátam szerepjátéka, amely a XXII. századba visz minket, hogy aztán a részletes világával, és gyors, pergő akcióival lebilincseljen.

A topicban meg lehetne beszélni a tippeket, trükköket, a magyar és az angol variáns közötti eltéréseket, és az új, ingyeneses kiegészítőről is lehetne eszmét cserélni.

 

Légyszíves nyiss a Mass Effectnek topicot!

 

Köszönettel:

Hellguard

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Halihó!

 

Üdvözlet mindenkinek aki a Mass Effecttel játszik, vagy akar.

Szerintem itt nyugodtabban tudunk eszmét cserélni mint a főoldalon a hozzászólásokban, úgyhogy remélem mihamar ide gyűlünk dumálni... :rambo:

 

Peace and happiness!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ravenheart
Kelt:
Kelt:

Már kérdezni akartam, mikor lesz.:rambo:

 

Közvélemény kutatás: szerintetek mi a legjobb a csapat összeállítás? Milyen kasztra esküsztök, és ki az a két NPC, akiket semmi pénzért nem hagynátok otthon?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

sentinel + Ashley, Wrex/Garius :rambo:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Meglivorn
Kelt:
Kelt:

Kedvenc osztályt nem tudok mondani egyelőre, de eddig szinte kizárólag Tali+Ashley vagy Tali+Liara, esetleg Liara+Ashley kombóval mentem végig.

Természetesen Wrex és Garrus megkapta a szerepet a saját küldetésében de azon kívül nem nagyon :D

 

Elsőre vanguarddal mentem végig, de valahogy semmit nem sikerült elérni a bionic skillekkel maradt a gyors és hatékony pisztoly-használat :rambo: - normál nehézség

Utána infiltratorral, ahol a közepe táján már remek eszköznek bizonyult a mesterlövész puska (vanguarddal a shotgun soha), de a tech skilleket csak az egész végén tudtam annyira behozni hogy Tali ne kelljen a játékba (vagy a loot 80%áról lemaradok). - veterán nehézség

Most soldierrel próbáltam, megnézni milyen is az assault riffle végre :cool: Itt lehet hogy a Liara+Tali kombó lesz a megfelelő, bár Liarát kivételesen a végére akarom hagyni. - hardcore nehézség :)

 

Rajtam kívül mást nem idegesít, hogy a karakterkészítés után az adatokhoz nem lehet hozzáférni? Minden alkalommal újra kell kreálni és sosem sikerül -_- (egyszer összehoztam egy durva ázsiai arcot de persze csak szórakoztam, nem mentettem. Aztán mikor használtam volna már a közelébe sem jutottam soha).

Azt tudom, hogy újra lehet játszani a meglévő karakterrel... de őszintén, 50. szinten, kimaxolt cuccokkal túl könnyű a dolog, nincs benne kihívás :nuke:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

kucsma
Kelt:
Kelt:

soldier meg Wrex/Garrus

én ezekkel nyomtam a játék legnagyobb részében de a többivel is mentem hosszabb rövideb ideig

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Szerintem Ashley és Kaidan, vagy Liara és Garrus. (soldier osztályú főhőssel)

 

Mindenképpen kell egy harcimarci a csapatba (aki zömmel a főkarakter nálam), valaki, aki képes kinyitni a lootos szekrényeket (Kaidan/Garrus) és a bionika is nagyon jól tud jönni. (Liara)

 

Lehet, hogy az én hibám, de én Wrexet sose vettem be a csapatba. Olyan barbár, forrófejű hülyének tűnt, és így inkább másokat preferáltam.

 

Peace and happiness!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

kucsma
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Azt szeretném kérdezni hogy mit lehet tudni a második részről?

szerkesztette : kucsma
Link a témához
Megosztás más oldalakon

keoma
Kelt:
Kelt:

Most van folyamatban az eső végigjátszás, soldierrel nyomulok veteran fokozaton, idáig a leghatékonyabbnak a tech és a bionikus csapattársak bizonyultak. Egyedül, assault riflével szinte semmit nem tudok megölni, de ha egy bionikus felemeli, egy tech pedig leszedi a pajzsát akkor igen. Illtve most már (20. szinten) szereztem egy assault riflét aminek nem 0 az accuracyja, most már egyedül is le tudok szedni ellenfeleket.

Egyébként az assault rifle a játék elején nagyon haszontalannak tűnt. Úgy próbáltam használni mint az FPS-ekben, azaz célzott lövést leadni. A leghatásosabb nekem akkor, ha olyan modot rakok bele ami a recoilt csökkenti, becélzom az ellent majd addig lövöm amíg a fegyver túlmelegszik. Azaz hosszú sorozatokkal.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Meglivorn
Kelt:
Kelt:

Ha sikerült elérned hogy legyen 1milla kredited (én másodszorra simán eladtam mindent ami nem volt a karaktereken) akkor megveheted a Master Spectre (nem emlékszem, talán Fantom Mester?) fegyvereket a Normandyn és a C-Sec-nél. Azokat NAGYON érdemes, jobb cuccot úgy sem találsz sehol (csak a master spectre X lesz jobb, de ahhoz >50. szint kell) és azokkal brutálisan lehet aratni :rambo:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

Még mindig: pisztoly, pisztoly, pisztoly. Nem kell se tech, se bio, ha van egy jó pisztoly. :rambo:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Petrus:

 

Ezzel nem értek egyet. Az ellenfelek szintezettsége miatt az assault rifle egységnyi idő alatt többet fog sebezni mint a pisztoly. Szerintem igenis számít, hogy mennyi ideig kell harcolni egy csapat geth-el, főleg ha mesterlövészek, rakétások is vannak közöttük.

 

Mondjuk kérdés, hogy milyen nehézségi szinten játszol...

 

keoma:

 

Eleinte nem könnyű jó assault rifle-t kapni. Én Liara megtalálása után - az volt az első megcsinált főküldim - vettem az addigi pénzemből egy Raptor VI-ost, és az már egész jó volt. De előtte a többi fegyver eléggé csíra volt... jobb puskák és pisztolyok voltak elérhetőek, így Ashley és Kaidan aratott helyettem is. :rambo:

 

Mondjuk én ezt a kérdést is a szerepjáték szemszögéből közelítem meg, így attól hogy objektíve Petrusnak igaza van - mondjuk nem tapasztaltam, de ettől még igaza lehet :cool: - még mindig úgy gondolom, hogy poénosabb egy koncepció alapján felszerelni a karit, mintsem mindig pisztollyal aratni. :nuke:

 

kucsma:

 

Mass Effect 2

 

Elvileg egyszerre jön majd ki konzolra és PC-re, és még nincs megjelenési határidő megadva a Bioware által.

 

További hírek a gamespotról angolul

 

Mondjuk kíváncsi lennék ki milyen fejlesztést, továbblépést vár a kettőben. Mert a Mékó irányítása, az inventory megjelenítése simán korrigálásra vár szvsz, de azoknak is igazuk van, akik arra panaszkodnak, hogy a mellékszálak bolygói is elég unalmasak hosszútávon. (Elsőre végigjártam az összes szektort, de asszem most már kihagyom. Megcsinálom a fontosabb mellékküldiket, de nem fogok turián harci jelvények, és aszari feljegyzések után kajtatni mindenhol. :D)

 

Vélemények a szükséges fejlesztésekről?

 

Peace and happiness!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

kucsma
Kelt:
Kelt:
Vélemények a szükséges fejlesztésekről?

 

Peace and happiness!

 

Lehetne egy kicsit hosszabb történet.Nekem ez egy kicsit rövid volt(de nagyon jó volt azért)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Meglivorn
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Kicsit komplexebb sztori, inkább melékküldi legyen kevesebb. De azok változatosabbak :rambo:

 

Más bajom úgy játékmenettel nem volt, inkább apróságok, mondjuk hogy a "videó" betéteknél vegye figyelembe a karakterek felszerelését, és osztályát is (Ashley ne a kezdő páncéljában dolgozzon, a vanguard karakter ne assault rifle-lel a kezében pózoljon :cool: ) - ha már a felszerelést és a fejet Shapherdnél pl. meg tudták csinálni. Ja és üres fegyver slotok, mert elég bután néz ki a karakter az általa nem használható cuccokkal felpakolva (Liara mesterlövész puskával pl.).

 

MODOLHATÓSÁG! Jelenleg úgy tűnik a bioware nem támogatja az ötletet amit én nettó baromságnak tartok, a KotORt szerintem a modok tartják máig életben.

szerkesztette : Meglivorn
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Hellguard666:

Tökmindegy, milyen nehézségi szint (normálon mentem mindkétszer). Nem fog többet sebezni, mert amit nyernél vele, az elveszíted az accuracy-val és az overheat miatti óvatoskodással. Nekem a játék végén is ugyanúgy kb. 3-5 lövés volt egy geth nem Spectre, 7+-os, mod-olt (pl. damage% vs synthetics) pisztollyal, mint az elején. :rambo:

szerkesztette : Petrus
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Meglivorn
Kelt:
Kelt:

Pont ezaz, az elején nekem pisztollyal egy husk (a geth zombik) egy folyamatos hátrálssíá volt (robbannak ugye) a kétharmada után 1! lövés normalon. Normál geth szintén. Ezért írtam, hogy a master spectre gear minden pénzt megér :rambo: És a túlmelegedéssel sem kell foglalkozni, egyszerűen sosem jutottam el odáig (biztos meg lehet csinálni de a falat minek lőjjem? :cool: ). Max ha rámdobtak egy szabotázst de azzal úgysem lehet sokat kezdeni, akkor pár sec szünet, amíg visszahül.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Garvey
Kelt:
Kelt:

Én elöször (egy kiprobálás után amiben nem egy hibát elkövettem) infilatorral nyomtam végig Ashley és Wrex társaságában. Ami infilatorben bejött hogy nincs szükségem töltelék emberre a játék alatt (Tali, Kaida Garuss) hanem mehettem a maxi tüzerös kemény csapattal. Igazándiból a az első küldetés után( Feroas) csak akkor éreztem kicsinek a karakterem tüzerejét ha 2-3 korgan jött szembe. Ja és a sima specter cucokknál van jobb is a játékban legalábis a fökarim stukkere egy nagyságrendel erösebb volt mint a sima specter pisztoly és elöbb is találtam mint hogy specter fegyvert tudtam volna venni

Link a témához
Megosztás más oldalakon

keoma
Kelt:
Kelt:

Nekem egyelőre csak az assault rifle van kifejlesztve, annyit mondok, hogy nem gyenge. Magas accuracyre van szükség, ami annyit jelent, hogy kb 20. szinten volt rá pénzem először, hogy valami normálisat vegyek magamnak, onnan kezdve már életképes a fegyver. Az olcsóbb fegyverek accuracyje 1, azzal semmit sem lehet lelőni se közelről se távolról.

Spectre fegyverrel, megfelelő modokkal közelre és távolra is egyaránt hatékony vagyok, pár golyóval megölöm az átlagos ellenfelet.

a túlmelegedés nem reális veszély, én olyan modot raktam be, ami jobban túlmelegít de növeli a sebzést. Viszont ha az assault rifle aktív skilljét használom akkor egyáltalán nem melegszik.

 

De egyszerre csak egy célpontot tudok lelőni, míg a tech és a bionic egyszerre megöli az összeset, fegyver sem kell nekik.

Jön egy csapat erős ellenfél, bármelyikük megölne engem egy lövéssel? (Ez 40. szinten persze már nem fordulhat elő, de 25. szinten gyakori volt) A bionic varázsol egy throwt, liftet vagy singularityt, warpról már nem is beszélve és mind meghalnak. Mit csinál közben a tech, sabotage és overload segítségével egyszerre kinyír egy rakár ellenfelet.

A singularity akkor is jó, ha az ellenfél (valami veszélyes, például rakétás) nem akar kimozdulni a fedezékből: szépen odaszippantom a kívánt helyre és szitává lövöm.

 

Soldierként van immunity skillem és ha valami közel jön azt hasbavágom hogy kifekszik, ezzel a két képességgel egy egész nagy csapat zombit megölök egyedül még hátrálnom sem kell. De ha életben van a bionic és varázsol egy liftet akkor mindez tízszer gyorsabban történik.

 

Egyébként a shotgun sem gyenge, mert az meg területre hat. Egy singularity/lifttel összegyűjtött csapatot pár lövéssel másvilágra lehet küldeni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Meglivorn
Kelt:
Kelt:
Ja és a sima specter cucokknál van jobb is a játékban legalábis a fökarim stukkere egy nagyságrendel erösebb volt mint a sima specter pisztoly és elöbb is találtam mint hogy specter fegyvert tudtam volna venni

Írd be a nevét légyszives, mert még az official guide-ban sem találtam jobbat. Persze a spectre VII-nél a X jobb, de amúgy csak olyat láttam ami max. megközelíti (és mivel a játékban ugye véletlenszerű a zsákmány, még praktikusabb, hogy a spectre cuccot viszont 100%ban megtalálod).

De tényleg, érdekelne a neve.

Páncélban a legjobb amit szerezni lehet a Colossus (vörös-fekete) variációk.

 

Persze van a Geth armory, illetve cheattel hozzá lehet jutni a Survivor armorhoz 8000res pajzzsal, meg holmi 25000-40000reket sebző fegyverekhez de azt szerintem hagyjuk ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Meglivorn:

 

A geth armory érdekes kérdés. Nekem sikerült olyan "bónt" vennem, aminek hatására elvileg a Normandy szállásmestere árult volna ilyen cuccokat. Gyakorlatban ebből semmi nem lett, annyira a játék végén szereztem meg.

 

Páncélban tényleg a Colossus a legjobb... nekem a múlt játékban kettőt dobott, egy nehéz és egy közepes páncélt. Aztán mivel a közepes páncélt Ashley hordta, nos mondjuk úgy, hogy elveszett... ;)

 

 

Vermáron ugye aki a szalariánokkal tart, azt meg kell(ene) menteni. Mivel a női karim Kaiden mellett döntött, így Ash hősi halott lett... R.I.P.

 

 

Mondjuk a Spectre X-et se egyszerű beszerezni, lévén, hogy az 50. szint annyira a végén van a játéknak, hogy szinte reménytelen a dolog... Én legalábbi a Citadellában tett utolsó "látogatásom" alatt léptem meg az 50. szintet, és utána már egyből Saren jött.

 

Peace and happiness!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

keoma
Kelt:
Kelt:

Végig lehet játszani a játékot többször ugyanazzal a karakterrel, így összejöhet az 50. szint.

A colossus páncél tényleg durva. Hirtelen mintha easy fokozatba állítottam volna a játékot. Mellé még a nonstop fenntartható immunity és a szuperszörnyeket (amiket Makoval kéne leverni) is szemtől szembe leverem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Garvey
Kelt:
Kelt:

Meglivorn: a Karpov IX -es psisztoly sebzése és tüzgyorsasága jobb mint a specter pisztolynak a pontosága kicsit rosszabb. A fegyvert gyártó cég(rosenkov ha minden igaz) VII shotgunja csak 20-al sebez kevesebb et mint a specter variáns, a VIII-jelü assult rifleje is csak a pontosságban nem vesszi fel a versenyt a specter variásal (40 valahányas "csak")

Páncélból a legjobb nem a clossus hanem a predátor széria. Legalábis szerintem kicsit jobb pajzs és nagyobb védelem a spec támadásokkal szemben igaz kicsit kisebb sebzés csökkentés. Találtam egy geth assult rifle-t is jopofa.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Nem tudom ki hogy van vele, de én most leakadtam. Megcsináltam a fősztorit, kezdem újra, és azt látom, hogy már az elejétől kapható Fantom mester fegyverkészlet a Normandián.

 

Mert az oké, hogy ha az 50. szintű karival kezdek annak van Fantom cucca, de egy zsír új biotikusnak?

 

Mondjuk érdekesen borul a logika, ha Csillagvadász, vagy Galaxis Hőse fokozaton kezded újra régi karival. Elvileg ekkor mérnek fel téged, hogy alkalmas vagy-e Fantomnak... Ennek ellenére a karakter maxos Fantom kiképzéssel bír, és hat készlet Fantom fegyverzet van nála. :ugri:

 

Geth fegyverzetből ki milyet talált eddig? ;) Lehet tudni valamit róluk? Beszerezhetőség, ár, mennyire tápos?

 

keoma:

 

Nekem első végigjátszásra pont 50. szintű lett a karim... :ugri: Mondjuk meg is kaptam a Maximalista érdemérmet a programtól... :nono: Azaz ha pontosítani akarnám az ismertetőmet, azt kéne mondjam, hogy a játék maximumon kijátszva 35-40 óra... ami nem rossz, de nem egy Witcher. ;)

 

Garvey:

 

A páncélok kapcsán lényeges, hogy milyen számozásút dob ugye... Nekem Colossus-ból adott nehéz és közepes páncélt IX-es jelzéssel, míg Predatorból csak VII volt a legjobb amit adott. Majd egyszer összehasonlítom a kettőt ha kábé azonos számozásúak kerülnek a kezembe... :aaaaa: Ráadásul a IX-es széria - akár Karpov, akár Raptor :dilis: - nagyon a játék végén jön, míg a Specter cuccokat már az első egyharmadában be tudod szerezni, csak csomó mellékküldi, és pénz kérdése. (Azzal a ténnyel is számolva, amit fentebb írtam, még az egymilliót sem kell az első végigjátszás után elérni, ahogy van pénz, meg lehet venni a Specter cuccokat az új karakterrel is.)

 

A geth assault rifle mit tudott? :ugri:

 

Peace and happiness!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Garvey
Kelt:
Kelt:

Hellguard666: első végigjátszásnál ha az ember nem tud a spec specter felszerelésről akkór jó esélyel elöbb lesz VIII esetleg IX fegyvere mint specter cucca. Colussusból a legjobbam egy VIII ennél volt jobb a VII Predátor.

A geth assault rifflenek 280-as sebzéssel 22-es tüzgyorsasággal és 80-as pontosságal rendelkezett. VII-es volt

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Garvey:

 

Akkor nekem mázlim volt. :ugri: Az F-VÉD boltban jártam, amikor átléptem kritikus egymillió kreditet, és azonnal megnyílt ugye Fantom mester készlet. :ugri:

 

Mondjuk kíváncsi vagyok hogyan folytatják ezt a Mass Effect kettőben... szerintem nem érdemes ezt a karaktert tovább vinni, mert annyira tápos a végén, hogy maximum egy amnézia lehetne megoldás. ;)

 

Peace and happiness!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...