Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Ezoterika


Vendég deutschepunk

Ajánlott hozzászólások

Vendég deutschepunk
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Öhmm... dear Csend Ura!

 

Khm... szoval szvsz, tényleg nem vagy normális.

 

Az ezoterika oks, még azt is valószinünek tartom, hogy létezik asztrál sík, meg mentál, meg 24 dimenzió, meg minden, de amit te leirtál az egy eszméletlen nagy sületlenség.

 

Szóval bitte, légy oly jó, és pontosítsd kicsit, mert ez igy nekem NAGYON nem gömbölyü.... :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sally
Kelt:
Kelt:

Hűűűűű, Csend Ura... Olvastad valaha a fórum-etikettet? Különösen arra a figyelmeztetésre gondolok, hogy ha lehet, ne nyilatkoztassunk ki "univerzális igazságokat"... Pláne - bár ez már csak személyes zárójeles jótanácsom - olyasmit, amit nem tudsz észérvekkel megvédeni.

 

Tiszteletem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Verusvera
Kelt:
Kelt:

Node kérem! Mi történik itt? :)

Újból nézetek ütköztek egymással? :o

De a Világ így gyönyörű :lol:

 

Üdv: Verusvera

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Llandra
Kelt:
Kelt:

Üdv, Mindenki!

 

Elnézést, hogy belekotnyeleskedem.

 

Londnak csak radikális az okfejtése, nekem nem tűnt őrültségnek, amit írt, a téma, amit felvetett, szerintem inkább a pszichológia tárgykörébe tartozik, mint az ezotériáéba vagy a filozófiáéba.

 

Sally: Tények is vannak. Nem tudom forrásal alátámasztani, de egy beszélgetés során felmerült, hogy pszichológusok végeztek hasonló kísérleteket: Gyerekeket a világtól elzártan neveltek, és pl. a zöld füvet kéknek tanították nekik. Ezek a gyerekek felnőtt korukra kikerültek a világba és a valóság teljesen más lett számukra, legalábbis szavakba öntve (kék fű, és zöld ég). Az etikai részébe most ne bonyolódjunk bele, ahhoz jobban kellene ismernem a körülményeket.

Egyébént ez a sztori a színérzékelés (színvakság, színtévesztés, a színek másfajta érzékelése egyénenként) kapcsán jött elő.

Fogj egy sötétlila valamit, és mutasd meg egy fiúnak aztán egy lánynak. A fiú nagy valószínűség szerint szürkének fogja látni (ha nem jön be, nem én vagyok a hülye, a fiúnak jó a színérzékelése. A dolgot egy lila adidascipőn teszteltük le, és három lány, két fiú arányban a fiúk szürkének, a lányok pedig jujjlilának titulálták a színt. A fiúk persze nem voltak meggyőzhetőek az igazunkról :lol:)

Egy másik példa az okfejtéshez: ismeritek azt a szöveget, hogy "a barack az egy gyümölcs!"? Az albitársam szokta mondogatni, amikor női dolgokkal zaklatom (ez jól áll?, betörött a körmöm! és így tovább).

Ez és még számos apró tény azt bizonyítja számomra, hogy a világ mindenki számára más, a nevelés igenis sokat számít, de az előítéletek, kialakult valóságképek megváltoztathatóak (ateista család gyermeke hivő ember lesz etc.).

 

Remélem nem másztam bele senki lelkébe, és nem leszek nem normálisnak elkönyvelve.

 

Amúgy ebbe a valóságdologba nem szívesen mászok bele, elég volt nekem az a pár filozófia óra, amikor úgy éreztem, kirántották a lábam alól a talajt (objektív, szubjektív világkép, Szabó Lőrinc: Dzsuang Szi álma etc.), de további jó okfejtést mndenkinek az élet nagy dolgairól.

 

Üdv,

 

Llandra

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Llandra: Ezek meglehetősen ismert dolgok, a világot egyértelműen előfeltevésrendszereink felől értelmezük. Azonban meglehetősen nagy különbség van aközött, hogy valaki "prófétaként" hirdeti a "valódi valóságot", avagy figyelmbe veszi azt, hogy a ő világfelfogása egyáltalán nem abszolút dolog... :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Skiz
Kelt:
Kelt:

Ahoy!

 

Részemről nem akadnék ki Londra. A szavaiból egyszerűen az tűnik ki, hogy nagyon lelkes valamiért. Ez azért talán csak nem baj?... :lol:

 

Lond:

 

Hmmm, gátak. A számomra a gátakon lévő kapuk kérdésesek. És igen: valszeg a körülöttünk lévő személyek is fontosak is lehetnek. Bár nyilván "eredeti" valónk sem mellékes....

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Llandra
Kelt:
Kelt:

Üdv Mindenkinek!

 

Alyr: deutchepunk írta, hogy Lond sületlenségeket hordott össze. Én csak néhány alapvető, mindenki által elfogadható hétköznapi dologgal akartam alátámasztani a mondókáját. Nekem nem úgy tűnt, mintha mindenki a stílus miatt lett volna kiakadva...

 

De bocs, ha triviális dolgokkal terheltem/terhelem a fórumot. Majd ha végigrágtam egyszer a fórumon magam, akkor írok okosságokat is. :lol:

 

Üdv,

 

Llandra

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Llandra: Nem tisztem ugyan értelmezni deutschepunk szavait, de mintha azt is írta volna, hogy ő nem zárkózik el ezektől az alternatív világnézetektől, "csupán" Lond "kissé" radikálisan és kesze-kuszán fogalmazott. Sally a kinyilatkoztatást, mint közlésmódot kifogásolta - jogosan. Ezek után talán tarható az a kijelentés, hogy a fő gond a stílussal volt, illetve azzal, hogy hogy Lond nem lehetőségként fogalmazta meg az eltérő világfelfogását, hanem abszolút igazságként. Ha pedig előző üzenetemet implicit lehülyézésnek értelmezted volna, úgy elnézést kérek, nem állt szándékomban.

:szent:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Lond
Kelt:
Kelt:

Dicsértessék!

 

Skiz:

 

... kosz....

 

lattom te legalabb probálod "értelmezni" azt amirol irtam!

 

Meg 1x kosz!

 

Lond, a Csend Ura

 

ui: akkor nem csak en vagyok itt kattant :szent:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Lond
Kelt:
Kelt:

dicsértessék!

 

Mindenkinek azért köszönöm! ( alyr, Llandra) nektek is!

 

Lond

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Vendég Verusvera
Kelt:
Kelt:

Ma kaptam egy levelet, melyben a színes fények különböző hatásairól írnak. Lehetnek-e a színek hatással hangulatunkra? Igaz-e, hogy a vörös izgató, s a zöld nyugtató hatású?

 

Üdv: Verusvera :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Skiz
Kelt:
Kelt:

Szvsz. biztos. Színeknek, hangoknak, illatoknak, tulajdonképpen minden külső benyomásnak van valamilyen hatása a hangulatra.

 

Hogy a vörös izgató / a zöld nyugtató hatású-e? :felvon:

Próbáld ki: vegyél föl tűzpiros ruhát és várd a hatást... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Vendég Verusvera
Kelt:
Kelt:

Milyen színek domináljanak a fürdőszobában s milyenek a hálószobában? Függ-e ettől az, hogy hogy érzed Magad? ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fereste
Kelt:
Kelt:

a színek szvsz saját lelki világodat tükrözik, ill. pillanatnyi hangulatodat. ha pl nagyon rossz a kedved nem biztos hogy szívesen lennél egy rikítórózsaszín szobában, sokkal inkább vmi szürkébb, sötétebb szobában (nem mintha azon gondolkodnék nagy dühömben, hogy milyen a fal színe :) )

 

másrészt szvsz azért sem érdemes egy lakást rikító színekkel kifesteni, mert bármikor megváltozhat a véleményed róla. az egyik pillben, mikor éppen lefestetted jó volt a hangulatod, ezért vmi extra rikítóra festetted, de reggel mikor felkelsz, összeaszottan és fáradtan, egy tök idegen szobában érzed magad.

 

nekem nem túlzottan fontos az engem körülvevő színek, ám figyelek rájuk. a szobám pl kellemes barack színűre van festve, és mikor belépek mindig vmi melegséget érzek. csak egy egész picit, de ez is feldob :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 hónappal később...
Vendég Verusvera
Kelt:
Kelt:

Szerepjáték, mágia... Nem tudom, mennyire fér bele az ezoterika témába a mágia, de vegyük úgy, hogy kilépek a játékból, és mégis megmarad a mágia... Mi a különbség aközött, ha valaki médiumi képességekkel rendelkezik, és igencsak jól ráérez a dolgokra vagy ha tegyük fel mágiát tanul, és egyszerűen úgy hat az emberre, mintha mindent tudna? Mi a véleményetek: ha valaki TUD, akkor visszaélhet-e ezzel, s rémiszgetheti-e embertársait csupán hatalomgyakorlás céljából?

 

Mára ennyi, üdv: Verusvera :virag:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Wood Sun
Kelt:
Kelt:

Szijjasztok!

 

Verusvera:

 

Elvben persze nem volna szabad - mármint a Jó oldal képviselőinek - de a hatalommal nyilvánvalóan vissza is lehet élni. No persze ha az embert nem érdekli, hogy hófehér maradjon a lelke, akkor még csak meg sem büntetik érte. Ismét csak elvben, a Jó oldal képviselői ezért szokták alaposan megválogatni, hogy kit fogadnak be, kit képeznek, stb. ;)

 

Ez a mi valóságunkban is nagyjából úgy van, mint a játékainkéban... :)

 

tapsi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

fenyev
Kelt:
Kelt:

Verusvera: akkor szín-téma letárgyalva? :) azért még hozzátenék valamit: szerintem mindenképpen hatással van az élőlényekre (mert nemcsak az emberekre ugye), s hogy milyen színt hova tegyél, segíthet a Feng Shui :), már ha nem ódzkodsz tőle - de mivel Te indítottad ezt a topicot, feltételezem, hogy nem ;) De szvsz általános dolog, hogy az ember ne rikító színekkel vegye körbe magát - ahogy Fereste mondta.

 

Mágia-téma: szerintem aki _tud_, biztosan tetszik neki, hogy "megviccelheti" a többi embert, de talán nem csak ijesztgetéssel tudja ezt a hatalmat gyakorolni, vagy kiélni...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 héttel később...
Vendég The Merovingian
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Most leltem erre az izgalmas fórumra, de úgy látom, éppen halódik egy picit. (Huh, nem olvastam végig a teljes fórumot, ezért előre is bocs, ha olyasmiről írnék, amiről már volt szó).

 

Verusvera:

 

Nem tudom, mennyire fér bele az ezoterika témába a mágia

 

Én úgy fogalmaznék, hogy a mágia az ezoterikán belül egy út, vagy pontosabban különböző utakhoz eszköz, segítség. De persze ez attól is függ, hogy hogyan definiáljuk a fogalmakat.

 

Mi a véleményetek: ha valaki TUD, akkor visszaélhet-e ezzel, s rémiszgetheti-e embertársait csupán hatalomgyakorlás céljából?

 

Mindenképpen megteheti, már amennyiben fekete- vagy szürkemágus (kicsit sztereotip módon fogalmazva és a szürke mágia fogalmába azt is beleértve, hogy valaki noha nem ártó szándékból, de felelőtlenül, átgondolatlanul használ meg nem értett erőket). Aki viszont igazán tud, az sosem kérkedik vele, különösen nem hatalomgyakorlás céljából. De ha szükség van rá, meglehetősen érdekes képességekről adhat számot.

 

A színekkel kapcsolatban: amennyire tudom, érdemes nem túl erőteljes színeket használni, illetve a full fehér vagy fekete kerülendő. A vörös színt egyébként az agresszióval és effajta érzelmekkel szokás társítani, a zöld pedig kellemes vitalizáló hatással bír (persze attól függ, melyik árnyalata).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Verusvera
Kelt:
Kelt:

Szia Merovingian!

 

Légy üdvözölve ezen fórumon - azt hiszem épp jókor jöttél. :D

Kérdésem leveled alapján született, s lehet egyeseknek kissé meredek, de szerintem belefér az ezoterika témába; Léteznek-e angyalok, s ha igen, mit tudhatunk róluk, mi, emberek. ;)

Kiíváncsian várom, mit gondolsz ezügyben. :)

Természetesen bárki írhat - továbbra is - akinek hozzászólhatnékja van.

 

Üdvi, Verusvera :gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Szellem
Kelt:
Kelt:

Valójában egy olyan nagy, láthatatlan háború dühöng, ami minden emberi képzeletet felülmúl. Azonban ez nem két egyenlő és örök erő közötti harc. Isten, aki mindent teremtett, még mindig hatalmon van, és miután felhasználta a bűnös angyalokat, hogy elérje célját, ők végső vereséget fognak szenvedni.

 

Tartják a keresztények !

 

Ezt a harcot vívják a jó és a rossz angyalok , hol a földön ... ,hol máshol .

 

Szvsz : Ha léteznek is angyalok , a velük való találkozás és föleg a FELISMERÉSÜK nagyon kevés embernek adatik meg.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég The Merovingian
Kelt:
Kelt:

Szia, köszi az üdvözletet! :gonosz: :D

 

Noha valóban meredeknek ható kérdés, de ha valami, akkor szerintem ez mindenképp az ezoterika tárgykörébe tartozik (persze a teológia mellett...). És már csak azért is érdekes felvetés, mert tapasztalatom szerint (nem túl nagy minta persze) számos hívő, különösen vallásos ember vagy nem hisz az angyalok létében, vagy pedig soha nem is gondolkodott el ezen igazán. Pedig - persze ott nem feltétlenül angyaloknak hívják őket - jópár más tradícióban is jelen vannak.

 

Hát ha van Isten, akkor szvsz angyallények is léteznek - ezt valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy ahogy az Egység szétbomlik, úgy az angyalok a legközvetlenebb és legmagasabb szintű megnyilvánulási formái. Egyébként a nevük is annyit jelent (egyfajta fordítás szerint), hogy "élő Istenfény". Sok érdekességet és egy teljes kidolgozott hierarchiát lehet találni róluk pl. az általam igen kedvelt Pszeudo-Dionüsziosz Aeropagitész Mennyei Hierarchiáról c. munkájában, de manapság amúgy is egyre több "szakirodalom" jelenik meg... ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

fenyev
Kelt:
Kelt:

Hát, angyal-téma érdekes kérdés. Egyszer azt hallottam, hogy a gyerekek még tartják a kapcsolatot a védőangyalukkal. Meg volt egy film, az Angyalok Városa, az is érdekes elképzelésen alapult.

én személy szerint nemtom higgyek-e bennük. Inkább valami felsőbbrendűben hiszek, az angyalok egy kicsit mesésen hangzik, dehát sose lehet tudni :gonosz:

 

Szvsz : Ha léteznek is angyalok , a velük való találkozás és föleg a FELISMERÉSÜK nagyon kevés embernek adatik meg.

 

ezzel egyetértek.

 

üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég The Merovingian
Kelt:
Kelt:

Sőt, a gyerekek nagy része állítólag látó is, vagyis amikor halott embereket és más entitásokat vél látni nagyon pici korában, nem feltétlenül csak a fantázia műve ;), de a szülők jól leszoktatják ezen tapasztalatokról, harmadik szeme így bezárul...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Monyok
Kelt:
Kelt:

Szerintem a Sárga Bambusz Technika a New Age kultúra csúcsa! De télleg!

 

Ezt szerintem érdemes megnézni itt: Yellow Bamboo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...