Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Grashrat (Tauric Hunor)


Vendég Jaqs

Ajánlott hozzászólások

Vendég Jaqs
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Viszonylag jól indul,de később nagyon leromlik.Vigyázat,SPOILER jön! :buszke: ;)

 

Túl sok a felesleges leírás, szóismétlés, magyarázás. Kihallatszik a kockacsörgés, viszont érdekesen képregényes a megoldás,szinte látom a buborékokat a szereplők feje felett. :D

Befejezés,lezárás nincs, az egész egy kínosan hosszúra nyúlt akciójelenet két (Shwarczengoragg és Predatorelf) szemszögből.

 

Gyöngyszemek:

 

A fekete (gondolom hidegtűrő) piranhák által evett fekete lazacok fekete mivel táplálkoznak? Érdekelne a tápláléklánc! Fekete orchideával? :sor:

Az Yvorl..izé...Ranagol redves farkára tett megjegyzés nem istenkáromlás (és plágium)?

 

 

-------------- automata szoveg -------------------------

Grashrat ( Tauric Hunor )

http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5316

--------------------------------------------------------

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

Jah,s a cím!

Egészségedre! :buszke:

(Vagy erre robitusszint kell mondani?)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Eléggé gyenge novella. Mondanivalója effektíve nulla, az érdeklődést pedig kábé annyira kelti fel mint egy tamponreklám.

 

Felesleges szmírpnek hívni a nyulat. :buszke: Nem tudom már ki fogalmazta ezt így meg itt az rpg.hun, de nagyon igaza volt. Attól hogy az obszidiánelfet fray-rashnak hívod, nem leszek kíváncsibb rá.

 

"Ezután egy tökéletes tornádóvágást mutatott be a fray-rash, minthogy megmaradt két ellenfele egyszerre akart rátámadni fegyvereikkel és őseik igéivel egyaránt: a pengéit mereven kinyújtotta egymással ellentétes irányba, majd megpördült testének függőleges tengelye körül, miközben lefejezte mindkét szolgát."

 

Ez a leírás egyike a "Jézusom mi ez a szar???" kategóriás mondatoknak a novellában. Kezdve azzal, hogy semmi értelme a mozdulatsornak ebben a formában, még az érdekesség szikrája sincs benne, amitől felül tudnék emelkedni azon, hogy egy ilyen hülyeség után halottnak kellene lennie az elfnek.

 

Értékelésem nulla lenne, de nincs ilyen opció. Igy marad az egy csillag.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sigmund
Kelt:
Kelt:

Jujj!

Ez de gáz volt! Szinte látom ahogy az író a kockákat dobálja írás közben, az erddményekhez igazítva a sztorit. Űbertáp monszták űbertáp monszták ellen, miközben a fél Bestiáriummal is balhéznak ofkóz. Túlburjánzó képek, fölösleges részletek, túllihegett hasonlatok...Meg pár tucat marhaság. Kétlem, hogy a wul tojó pölö egy pillanatra is magára hagyná a tojását, kétlem hogy a bizonyítottan veszedelmes ellenfélre váró gho-raggok hugyozással és fegyverélezéssel ütnék agyon az időt mert unatkoznak (és persze ezzel zajt is csapnak ugye...), nem hinném hogy a vadászat egy obszidiánelfnek az áldozat halálra kínzását jelentené, és így tovább, és így tovább. Ha első ujjgyakorlat, akkor elmegy egynek az asztalfiókban. De egyébként felejtős, kuka. Pocsék úgy ahogy van.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tmtke
Kelt:
Kelt:

Az Uqhass-t hogy kell ejteni? Ugass? :sir: (bocs...)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Cruzifix
Kelt:
Kelt:

nem annyira gáz szerintem. valahol mindent el kell kezdeni. a folytatás már biztos jobb lesz és alaposabban átnézi az író is és azok is akik azt mondják művére, hogy "jól van, mutasd meg másnak is"

szóval, legközelebb jobban odafigyelni, jobb történetet kitaláln, (vagy jobbat játzsani/mesélni) meg ilyenek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

hajnalkrisztian
Kelt:
Kelt:

Vegyesen érzek.

Egyrészt úgy látom, hogy írni tudsz. Pár hibától eltekintve jó a fogalmazás. Szeretem is a sötét elfeket, ezért örömmel olvastam. De...

Túl soknak érzem. Túl tipikus, túl fekete, túlságosan kráni. Az alapötlet professzionális, ahogy cserkészni indul egy vadász, akinek marha sok iqja van. Ez nagyon tetszik.

Szerény véleményem szerint, márpedig én senki sem vagyok, át kéne írni a kevesebb, néha több jelszóval.

Amúgy jöhet még, ha van hasonló. :-)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fulgore
Kelt:
Kelt:

A kráni fekete lazac, a kráni fekete pisztráng, a kráni fekete piránya, a (kráni fekete) wul madár, a kráni fekete csata szúnyog harcértékeit és némi bestis ismertetőjét leírnád... Ha a ghoraggok ilyen debilek lennének, ahogy te lefestetted őket, akkor a bestis 5-6.000 fős létszám nagyon kevés, mert évente kipusztulnának. Javasoljuk a javítást 5-6 millió főre?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég csx01
Kelt:
Kelt:

Lehet hogy csak álmos vagyok, de engem nem kötött le, na majd a következő, hajrá hajrá ne add fel.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

MailMan
Kelt:
Kelt:

Hellguard666,

 

"Felesleges szmírpnek hívni a nyulat. smile.gif Nem tudom már ki fogalmazta ezt így meg itt az rpg.hun, de nagyon igaza volt."

 

Orson Scott Card regelt az rpg.hu-ra? o.O :sir:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Mailman:

 

Hoppá, ez eredetileg az ő szövege? Ciki...

Én egy rpg.hu-s hozzászólásában olvastam először, szóval lehet hogy ő Orson Scott Card-tól idézett.

 

Mindenesetre helytállónak tartom továbbra is a mondatot. :sir:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xik_uz
Kelt:
Kelt:

Nagyon vérpistikés az egész,mintha egy sötét elf JK(!) egyik szombat délutánját mesélné el, persze ostoba NJK-kal.

 

A többiek mindent elmondtak már,én még annyit tennék hozzá,hogy a kegyetlenül szembántó helyesírási hibák sem könnyítették meg az olvasást. Így is büszke vagyok,hogy végigolvastam.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ronin
Kelt:
Kelt:

A jó öreg vita: mindenki azt mondja hogy milyen vérpistikés - közben meg ha én azt mondom hogy a karakterem látott már kráni koldust és túlélte, mindenki kiröhög hogy ne kamuzzak már.:sir: Szerintem annyira nem szörnyű, egy B-kategóriás akciófilmmel felér. Az akciójelenetek leírása a gyenge pont, amúgy a körítés nem rossz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ronin
Kelt:
Kelt:

(Az értékelés csíkot nem igazán értem hogy működik és most szerkeszteni sem tudom az előző postot.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég qukkerkommancs
Kelt:
Kelt:

Kedves hozzászóló urak, azért némileg kritikus hangulatot ütöttünk meg, nemde bár? Szerény - és ismét csak hangsúlyozom - nagyon szerény véleményem szerint pozitívabban kellene üdvözölnünk egy ehhez hasonló próbálkozást. Tápos lenne? Az hát, miért a Kráni krónika nem az? Mert olyanokról szól. Olyan, mint egy gyenge szombati játékalkalom modulja? Igen. Mert a Jó széllel toroni parta - aminek a modulja jelzem sokkal jobb volt - nem az? Azt hiszem nagyon sok hiba van benne, de első próbálkozásra egyáltalán nem volt rossz, olvastam már gyengébbet "profi" íróktól is. Próbálkozni kell. Ki kell alakítani egy saját írói arculatot és egy reális világnézetet.

De csak így tovább. Én személy szerint - s remélem ezzel támadási felületet nyitok magamon a profi mágusozók és kiforrott novellisták pengeéles pennája előtt - üdvözlöm a próbálkozást és további sok sikert kívánok neked.

Q

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xik_uz
Kelt:
Kelt:

Valóban kicsit kritikusra sikeredett a dolog, elismerem. Hozzáteszem akkor,bár már utaltam rá: hajrá hajrá,lesz ez még jobb! (Ez így viszont egyáltalán nem élvezhető szerintem.)

Az a B kategória pedig szvsz legyen D... :sir:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Odusz
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

Engem kicsit a Ghotic világára emlékeztetett: kietlen tájak, vad folyó, szörnyek mindenüt és "haarc-haaarc". DE az a világ engem is megihletett, írtam én is hasonlót, egyelőre "pár "haverom (hozzáértő) buzdítására SE adtam közre. Írok még hozzá egy kicsit...

 

Hunor, Te is jobban jártál volna szvsz ha több emberrel megnézeted és még hozzáírsz. Társulok ahhoz, .h a "kevesebb néha több", nekem is pont ez volt a gondolatom ,csak már láttam más leírta.

DE! Írni tudsz illetve a képességed meg van hozzá: Tájat ábrázolni, hangulatot kelteni remekül sikerült.

Csak: "Ranagol redves farkát" és a túlburjánzó túlburjánzásokat kihagyva, illetve jó mederbe terelve (pl. aha már piráják vannak, miért ne lenne egy kénes kátrányos forrás aminek a mikrofaunája "harapós", így nem kell ilyen biológiai vitákba keveredni a kritikusokkal és az amúgy jó ötletet is el tudod sütni) nagyon jó lehetne.

Ranagolhoz vissza: yvorlnak valóban volt egy kb. 2 méteres faroknyúlványa (ki tudja milyen higiénével, de bizonyára méltó egy káoszistenhez... :sir: ) No, de Ranagolnak?

Szerintem csak így tovább, nehogy abba hagyd az írást! Helyesírás, mondanivaló, stb.-n kell fejleszteni valóban, de jelentek már meg ennél rosszabbak is neves emberektől neves helyeken!

Kritikusoknak üzenem: Kritikus ember meg olyan mint a nőgyógyász: Ott keresi a hibát, ahol más ember az élvezetet! :ok:

Én jól szórakoztam olvasás közben (bár a végére vártam egy csattanót vagy tetőpontot). + A tornádóvágás meg a praedatorelf kergeti a 6-os számú versenyzőt valóban "vérpistikés". A feketelazac v. pisztráng, v. mittomén sem a legnyerőbb DE ez csak 6-7 nem jól sikerült mondat, ami bár eléggé lehúzza, DE mivel a többi 60-100 mondat nagyon jó volt ezért én 9 csillagot adok!

Várom a jobb írásokat mindenkitől, kai kritizál az írjon is (jobbat) akit kritizálnak meg szívja föl magát és írjon mégjobbat! Hajrá!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tauric
Kelt:
Kelt:

Sziasztok,

 

Miután kaptam jó és rossz szót is, válaszolok néhány felvetésre.

 

Kezdetektől fogva úgy gondoltam, hogy nem tudok még sok ujjat, szépet és jót, talán még élvezhetőt sem nyújtani a kiváló hazai és külföldi írók által elkényeztetett szemeteknek. Viszont egy idő után belterjessé válnak egy zugíró gondolatai is és amolyan vérfrissítésnek nem árt megmutatnia a képességeit nektek, a hazai fantasy rajongókat többé-kevésbé hűen reprezentáló közösségnek. Erre megfelelő lehetőség az rpg.hu, ahol tét nélkül lehet debütálni vagy leszerepelni, kinek-kinek mi sikerül. Minden eddigi hozzászólás nagyon tanulságos.

 

>Jaqs – a tudat alatti plágium tény. Leírtam, nincs mit vitatni. A címnek meg figyelemfelkeltőnek kell lennie... Bár lehet, hogy a ”Balhé a nagy trutymóban” nagyobb sikert aratott volna 8 )

 

>Hellguard666 – mutasd majd meg a saját novelláidat, azt majd beszélgetünk a tamponreklámról, oké? Mint később írod te más király mondásával vagánykodsz, én legalább próbálok eredeti lenni. Az hogy neked nem tetszik, nem baj. Egyébként meg, hogy te a szalonnázó késeddel emberként nem tudnád kivitelezni a tornádó-vágást, még nem azt jelenti, hogy egy több ezer éves, nálad több olimpiai klasszissal túltevő lény hihetetlen éles mágikus fegyvereivel ne tudna effélét. Tudod emberként tényleg nehéz kyrekről, elfekről, orkokról, aquirokról, ne adj isten Toroni Hatalmasokról írni izgalomra vágyó EMBEREKNEK, mert annyival többek nálunk, hogy azt már elképzelni is nehéz...

 

>Hellguard666-Sigmund - Ahány mesélő, játékos annyi Ynev. Ennyi.

 

>Jaqs – Sigmund-Xik_uz - Ez a történet nem egy eljátszott story, de még csak nem is eljátszott karakterekkel.

 

>tmtke - Ukhász.

 

>Cruzifix-hajnalkrisztian-csx01-Ronin - Köszi, a bíztatást, legközelebb, már ha egyhamar sikerül időt szakítanom, akkor sokkal jobban figyelek majd és persze mindenki kritikáját fel fogom használni.

 

>hajnalkrisztian - Elgondolkodtál már miért élnek törzsekben a gho-raggok? “Mert a tömeg pótolja az egyéni képességek hiányát.” Kránban nem ők a Janik, főleg a Tiltott tartományokban nem. Prédák, ellenfelek, szolgák hogy mikor kinek, az esetleges. Az embereknél és orkoknál, meg sok-sok lénynél nyílván sokkal erősebbek, de még egyszer írom, a kráni Tiltott tartományokban az alsó negyedben vannak hatalom terén. Nem pusztulnak ki, mert nagyhatalmú urakat szolgálnak, akik etetik a házőrzőket. Egy obszidiánelf és közöttük reálisan van egy, de inkább két klasszis különbség, amit ha nem is mindenhol jól, de érzékeltet a novella.

 

>Ronin - Egyetértek veled cimbora. Aki az Ynevi Kemíny Dénes kalandjait akarja olvasni a riegoyi sellővel, lakodalmas happy-enddel, az nézze a Cartoon-Networköt 8 ) Plusz a kutya sem olvassa el, ha a predoci Bálint gazda küzdelmeit írjuk le nektek a kerti pockok és mocsári lódarazsak ellen. Elsőre túl nagy fába vágtam a fejszémet, de megérte, mert sok jó és használható dolgot írtok le kritikaként.

 

>qukkerkommancs - Köszönöm cimbora, jól látod a helyzetet. Próbálkozni kell, mert ahogy egy bölcs obszidiánelf közmondás is tartja: “Légy jobb korábbi önmagadnál”. Ám ehhez kell egy többé-kevésbé reális tükör, ami megmutatja, hol vagyunk most. Ti elém tartottátok ezt a tükröt, köszönöm mindenkinek!

 

Üdv.:

Tauric

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Zolomon
Kelt:
Kelt:
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Zolomon
Kelt:
Kelt:

Kiváló, a hozzászólás köddé vált...

 

Tehát... az írás túlnyújtott, nekem az elolvasás után ez jutott elsőre eszembe. Tulajdonképpen jön az egyik főszereplő és leöl egy pár másik szereplőt, köztük a másik főszereplő apját, aki ugye nem is az apja... ennek nem kell ekkora feneket keríteni.

Másodszor: se eleje, se vége, se veleje. Céltalan. Mondanivalója, mögöttes tartalma nincs, egy hosszú akciójelent. Persze hangulatteremtéshez jó lehet, de akkor tényleg rövidebben kellett volna megoldani szerintem!

A harmadik dolog: kihagyott ziccerek! Bemutatod Uqhass-t, kvázi főszereplő, majd úgy tűnik el a képből, mint a huzat... Köv. ziccer: Anq-ról semmi info, jóformán csak a nevét tudjuk meg és hogy jött lezúzni egy alakváltót meg kell az életereje...

 

A "kevesebb néha több" zsinómérték követését, a Word hibajavító funkcióját (Nagyon sok a hiba!) és a kevésbé terjengős fogalmazást javaslom! Így maximum középszerű, de legközelebb egy plusz hét munka ráfordításával jó is lehet.

 

Üdv: Zolomon

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Tauric:

 

">Hellguard666 – mutasd majd meg a saját novelláidat, azt majd beszélgetünk a tamponreklámról, oké? Mint később írod te más király mondásával vagánykodsz, én legalább próbálok eredeti lenni."

 

Te pedig leszel kedves nem reklamálni a záptojás miatt, amíg nem tojsz jobbat, okés? Ez a szar érv már évekkel ezelőtt se működött... írtál egy novellát, ami az egyik olvasód szerint annyira izgalmas mint egy tamponreklám. Ezek után itt hisztizni, eléggé lúzer dolog.

 

Amúgy meg kicsi hülyém, attól hogy valakitől idézek - ráadásul el is ismerem - nem feltétlen vagánykodásról szól. Tudod vannak olyan frappáns megfogalmazások, amiket időnként érdemes idézni. A te esetedben azt hiszem a "Boldogok a lelki szegények..." lenne a megfelelő idézet.

 

"Egyébként meg, hogy te a szalonnázó késeddel emberként nem tudnád kivitelezni a tornádó-vágást, még nem azt jelenti, hogy egy több ezer éves, nálad több olimpiai klasszissal túltevő lény hihetetlen éles mágikus fegyvereivel ne tudna effélét."

 

Aha, mert a gho-raggok meg lúzer senkik, akik egy átlagos kocsmai bicskázásban tucatjával hullanának. Baromságot írtál, szemmel láthatóan fogalmad sincs a fegyveres harcról, és még véded is az álláspontod. Bravó!

 

"Kezdetektől fogva úgy gondoltam, hogy nem tudok még sok ujjat, szépet és jót, talán még élvezhetőt sem nyújtani a kiváló hazai és külföldi írók által elkényeztetett szemeteknek. Viszont egy idő után belterjessé válnak egy zugíró gondolatai is és amolyan vérfrissítésnek nem árt megmutatnia a képességeit nektek, a hazai fantasy rajongókat többé-kevésbé hűen reprezentáló közösségnek. Erre megfelelő lehetőség az rpg.hu, ahol tét nélkül lehet debütálni vagy leszerepelni, kinek-kinek mi sikerül. Minden eddigi hozzászólás nagyon tanulságos."

 

Ha így gondolod:

1. Miért nem csiszoltál még a novellán?

2. Miért pufogtatsz lúzerfordulatokat az írás védelmében?

 

No mindegy is, asszem nem érdemes ennél többet szánni erre a dologra.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lepus
Kelt:
Kelt:

Az írás többször paródiába csap át...

 

Különleges szájízt kölcsönöz a novellának a humorizáló, Kretén magazinos szóhasználat és egyes képek szürrealitása (pl. amikor a vadászat hevében elbambul az elf, és mindenféle tücsköt-bogarat nézeget - igen, tudom mit akart ezzel az író kifejezni, de nem, nem azt fejezte ki).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tauric
Kelt:
Kelt:

Kedves Hellguard666,

 

A primitív megjegyzéseid téged minősítenek. Itt az rpg.hu-n lehet normálisan is társalogni, véleményt nyilvánítani. Lapozzál itt kicsit vissza. Ezt másoktól te is láthatod. Egy akármilyen szerzőnek kijár a tisztelet, bármit is alkotott, az arctalan anyázást bárki képes bepötyögni.

 

Ahelyett, hogy megsértődtél, folytathattunk volna kulturált és intelligens eszmecserét, rajtad múlott, hogy nem ment.

 

Személy szerint itt lezárom ezt a pengeváltást, ez a topic nem rólam vagy rólad szól.

 

Üdv.:

Tauric

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Andrash
Kelt:
Kelt:

Inkább tetszett, mint nemtetszett.

Szerintem:

-A Wul-madár 10 mérföldről megérzi a széttört tojása szagát (mondjuk egy 2 napos gyalogtúra után az én tojásaimat is messziről érezni. :sir: ), de a tojástolvajt nem tudja kiszagolni. Ok az elf elfedheti a nyomait, de akkor ezt bele kellett volna írni.

-A gho-raggok nekem is túl gyengének tűntek az életterük veszélyességéhez képest nagyon lazák, figyelmetlenek. De ezt már alább leírták.

Nem tudok újat mondani. Írj még, Krán jó terep.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hellguard666
Kelt:
Kelt:

Tauric:

 

Mi a jegeces pokolból gondoltad, hogy én társalogni óhajtok veled? Véleményt közöltem, mire te hisztis toporzékolással kikérted magadnak.

 

Másrészt a nagy lóhalált jár ki BÁRKINEK is en general a tisztelet. Azt ki is kell érdemelni...és neked sem a novellával, sem a hisztiddel nem sikerült.

 

No, töröld meg szépen az orrod, és menjél vissza homokozni!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • strato zárolta ezt
vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...