Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Varázsdoboz


setna

Ajánlott hozzászólások

setna
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Sziasztok, ismeritek ezt a réges-régi játékot? Mi még alsó tagozatban nyomtuk, és most újra beugrott!

 

Képzeld el, hogy esetünkben mondjuk a Sárkány-szirten álló menedékházban éjszakázván egy szép nagy ládát találsz a fekhelyed mellett. Faberakásokkal, bársonybetéttel, ésatöbbi, ahogy az illik. Aki előtted töltötte itt az éjszakát, hagyott benne néhány dolgot, amire nem volt már szüksége. Kivehetsz közülük maximum kettőt, ami neked most épp valamiért kell, viszont vagy egy vagy két dolgot vissza is kell tenned, hisz jó fej kalandor vagy, s gondolsz az utánad érkezőkre is!

 

Mikor én megérkeztem, efféle holmik voltak a ládában:

különleges fajta TEAFÜVEK, NYAKÖRV, KALAPÁCS, A GYŰRŰK URA TRILÓGIA, EGY KULACS VÍZ, TÉRKÉP

 

Pillanatnyilag a VIZET becsülöm a legtöbbre, ki is veszem! Beteszek helyette egy DOBOZ KÓKUSZGOLYÓT, mert abból épp túl sok van a környékemen.

Aztán odébb is állok egy időre, s érkezhet a következő vándor!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

blaisec
Kelt:
Kelt:

Ládában voltak: Különleges fajta TEAFÜVEK, NYAKÖRV, KALAPÁCS,A GYŰRŰK URA TRILÓGIA,TÉRKÉP, EGY DOBOZ KÓKUSZGOLYÓ

 

Sokáig hezitáltam mit is vegyek ki teafüggő vagyok ugyanakkor Gyűrűk urát is szeretem, aztán végül a TÉRKÉP-et választottam, azokat is nagyon kedvelem, meg egy vándornak szüksége van rá. Belehelyeztem a ládába: környéken sok mérges kígyó kúszik-mászik. EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM-ot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Atum
Kelt:
Kelt:

A ládában voltak:KÜLÖNLEGES TEAFÜVEK, NYAKÖRV, KALAPÁCS, A GYŰRŰK URA TRILÓGIA, EGY DOBOZ KÓKUSZGOLYÓ, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM.

 

Nem volt könnyű választani de végül is a DOBOZ KÓKUSZGOLYÓT választottam hiszen mégis csak kell valamit enni, vagy nem. Ja és beraktam a ládába egy NEMESI PECSÉTNYOMÓT.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

blaisec
Kelt:
Kelt:

Hiába a térkép nálam ismét itt hajtom álomra fejemet. Bekukkantok a dobozba, hátha van némi gyógyír a köhögésemre.

Van benne: NYAKÖRV /nem hiszem, hogy enyhítené torkom fájdalmát/, KALAPÁCS,A GYŰRŰK URA TRILÓGIA, EGY ADAG KÍGYÓSZÉRUM, NEMESI PECSÉTNYOMÓ, s ím a doboz alján mi kell nekem: KÜLÖNLEGES TEAFÜVEK.

 

Ezt kiveszem és helyette beteszem: CSERÉPPIPA /Most ilyen torokfájósan szívesen megválok tőle./

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Borzalom
Kelt:
Kelt:

A ládában voltak: NYAKÖRV, KALAPÁCS, A GYŰRŰK URA TRILÓGIA, EGY DOBOZ KÓKUSZGOLYÓ, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM.

CSERÉPPIPA.

 

 

 

Jártamban-keltemben megszelídítettem egy oroszlánt, csak így nem tudok vele bemenni a városba. Jó lenne, ha találnék valamit, mivel megzabolázhatom eme fenevadat. Óhh... találtam egy NYAKÖRVet! Ez kell nekem! Itt hagyok helyette egy üveg jóféle PÁLMALEVÉL PÁLINKÁT. Bánat ellen kiváló gyógyszer!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Atum
Kelt:
Kelt:

A ládában vannak: KALAPÁCS, A GYŰRŰK URA TRILÓGIA, NEMESI PECSÉTNYOMÓ, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, CSERÉPPIPA.

 

 

Kiveszem A GYŰRŰK URA TRILÓGIÁT mert most épp nincs mit olvasnom.

Ja és beleteszek egy HÚSZOLDALÚ KOCKÁT.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
HomoAurum
Kelt:
Kelt:

A ládában vannak: KALAPÁCS, HÚSZOLDALÚ KOCKA, NEMESI PECSÉTNYOMÓ, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, CSERÉPPIPA.

A ládából kiveszem a nemesi pecsétnyomót, mert egy lovagrendet akarok alapítani, no meg nemesi okiratokat kiállítani és beteszek helyette egy CSEREPES ALOE VERÁT.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Borzalom
Kelt:
Kelt:

A ládában vannak: KALAPÁCS, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, CSERÉPPIPA, CSEREPES ALOE VERA.

 

Meg kellett ennem az oroszlánt. :ugri: Most viszont nagyon fáj a hasam a sok hús evéstől. Még szerencse, hogy visszajöttem és találtam a ládában Aloe Verát, ami köztudottan nagyon sok nyavalyára hatásos. Visszarakom a NYAKÖRVET. Már nincs rá szükségem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
blaisec
Kelt:
Kelt:

A ládában vannak: KALAPÁCS, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, CSERÉPPIPA, NYAKÖRV.

Házikó építéséhez jól jön egy KALAPÁCS, ami azt illeti egy kalap ács is jól jönne, de apropó kalap, beteszem helyette a TRÓPUSI PARAFAKALAP-omat.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lordsab
Kelt:
Kelt:

A ládában vannak: TRÓPUSI PARAFAKALAP, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, CSERÉPPIPA, NYAKÖRV.

 

Azt hiszem ebben a hőségben pont egy TRÓPUSI PARAFAKALAP az, amire szükségem van, helyette beteszem a SZURONYom, amivel messze északon a fókákra vadásztam

Link a témához
Megosztás más oldalakon

PJ_Montesano
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Barna szerzetescsuhámban a ládához sétálok. A ládában van: SZURONY, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, CSERÉPPIPA, NYAKÖRV.

 

A pipán megakad a szemem és eszembe jutnak a költő mélyenszántó gondolatai: "Cseréppipa lika tág, víg a lány, ha megb*sszák", és vigyorogva elrakom a pipát. Itt hagyok helyette egy KISDOBOZ TÖMJÉNT, majd leheveredek a sarokba, hogy kipihenjem napok óta tartó zarándok utam fáradalmait.

szerkesztette : PJ_Montesano
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lordsab
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Másnap letörten térek vissza a ládához a szakadt(törött?) parafakalapommal.

Tartalma: SZURONY, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, KISDOBOZ TÖMJÉN, NYAKÖRV

 

Így hát kivettem a NYAKÖRVET és összefogtam a kalapot, ami megint árnyékot nyújtott a tűző nap melege elöl. Örömömben bedobtam egy EZÜSTÉRMÉT és fütyörészve mentem tovább dolgomra...

szerkesztette : Lordsab
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aldor_a_harcias
Kelt:
Kelt:

Hmm, egy láda...

Mi van benne? SZURONY, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, KISDOBOZ TÖMJÉN, NYAKÖRV.

 

A szurony megfelelő, de még ha el is éri célját, akkor sem biztos, hogy már lesz egy BOROTVÁRA szükségem, úgyhogy ezt be is rakom, a SZURONY helyére.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lordsab
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Aldor: A nyakörvet kivettem, helyette ezüstérme van benne :eeek: :lol:

szerkesztette : Lordsab
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Atum
Kelt:
Kelt:

Odamegyek a ládához és kinyitom. Van benne egy: BOROTVA, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, KISDOBOZ TÖMJÉN, EZÜSTÉRME.

 

Kiveszem az EZÜSTÉRMÉT hogy legyen mivel kifizetnem a fejvadászokat akiket egy nemes ellen küldtem. Berakok helyette egy RÖVID KARDOT amit egy félszerzettől szereztem miután meghalt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

PJ_Montesano
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Felébredek a ládanyitogatást hallva, álmosan odabotorkálok a ládához. A ládában van: BOROTVA, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, PÁLMALEVÉL PÁLINKA, KISDOBOZ TÖMJÉN, RÖVIDKARD.

 

Kiveszem a PÁLMALEVÉL PÁLINKÁT, berakok helyette egy HASZNÁLT NOKIA-TÖLTŐT, és tovább indulok zarándok utamra.

szerkesztette : PJ_Montesano
Link a témához
Megosztás más oldalakon

blaisec
Kelt:
Kelt:

Ládában volt mikor odaértem:BOROTVA, HÚSZOLDALÚ KOCKA, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, KIS DOBOZ TÖMJÉN, RÖVID KARD, HASZNÁLT NOKIA-TÖLTŐ.

Kiveszem a HÚSZOLDALÚ KOCKÁt, mert holnap szükségem lesz rá, helyette beteszek egy TESCO ENERGIAITAL-t.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lordsab
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Újra meglátogatom a ládát, benne: BOROTVA, TESCO ENERGIAITAL, EGY ADAG KÍGYÓMÉREGSZÉRUM, KIS DOBOZ TÖMJÉN, RÖVID KARD, HASZNÁLT NOKIA-TÖLTŐ.

 

Valamelyik nap a piacon láttam egy alkimistát, aki KÍGYÓMÉREGSZÉRUM-ot keresett és borsos árat fizetett érte, így azt kiveszem, hogy egy kis pénzt keressek. Helyette beleteszek egy ÓAZTÉK ARANYTÁLAT, amit nemrég loptam egy kereskedőtől :eeek:

szerkesztette : Lordsab
Link a témához
Megosztás más oldalakon

PJ_Montesano
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

A ládában van: BOROTVA, TESCO ENERGIAITAL, ÓAZTÉK ARANYTÁL, KIS DOBOZ TÖMJÉN, RÖVID KARD, HASZNÁLT NOKIA-TÖLTŐ.

 

Állítólag alkoholizmus miatt el fognak kergetni a kolostorból, úgyhogy eldöntöttem, hogy felcsapok intim fodrásznak. Kiveszem a ládából a BOROTVÁT, helyette visszarakom a PÁLMAPÁLINKÁS ÜVEGET ÜRESEN, és egy LEJÁRT BKV-BÉRLETET.

szerkesztette : PJ_Montesano
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lordsab
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

A láda szinte már maga nyílik, ahogy közeledek felé. Benne: PÁLMAPÁLINKA SZAGÚ ÜRES ÜVEG, TESCO ENERGIAITAL, ÓAZTÉK ARANYTÁL, KIS DOBOZ TÖMJÉN, RÖVID KARD, HASZNÁLT NOKIA-TÖLTŐ, LEJÁRT BKV-BÉRLET

 

Eszembe jutott régi barátom mondása, ami valahogy így szólt: "keverd a jót a hasznossal", ígyhát a kivettem a PÁLINKÁSÜVEGET és a TESCO ENERGIAITALT és összeöntöttem... Kifutott... Mi a?! Néhány csepp leesett a kőre. Van itt egy macska, ami eddig még mindig itt volt akárhányszor erre jártam. Szóval ez a macska idefutott, ivott a kifutott energiapálinkából, majd kidőlt. Ezek után nem volt kedvem inni a léből. Szegény macskát őszintén sajnáltam. Ezért beletettem a DÖLGÖTT MACSKÁT a ládába, hátha valaki még hasznát veszi szegénynek.

szerkesztette : Lordsab
Link a témához
Megosztás más oldalakon

blaisec
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Tökéletesebb nap már nem is lehetne a mai, a Ládában ahol következő dolgok hevertek: Ó AZTÉK ARANYTÁL, KIS DOBOZ TÖMJÉN, RÖVID KARD, LEJÁRT BKV BÉRLET, HASZNÁLT NOKIA TÖLTŐ, DÖGLÖTT MACSEK mindent megtaláltam ami a mesternek kellett kísérleteihez:DÖGLÖTT MACSKA amelyet reanimálni óhajt, de a reanimáláshoz kell némi TÖMJÉN is, így ezeket kivettem, helyettük a következő dolgokat helyeztem el: KÍNAI PORCELÁNBABA, FEKETE PÁKÓ CD-je

szerkesztette : blaisec
Link a témához
Megosztás más oldalakon

PJ_Montesano
Kelt:
Kelt:

A dobozban van: Ó AZTÉK ARANYTÁL, RÖVID KARD, LEJÁRT BKV BÉRLET, HASZNÁLT NOKIA TÖLTŐ, KÍNAI PORCELÁNBABA, FEKETE PÁKÓ CD-JE.

 

Hát itt semmi nekem való nincs, de sebaj, az Ó AZTÉK ARANYTÁL csak jó lesz valamire. Helyette beraknék egy beszélő koponyát, mondjuk az egyik szerzetes-társamét, de mivel abban semmi érdekes nincs, inkább legyen egy beszélő papagáj-koponya. Tehát egy NAGYRA NŐTT MUTÁNS-PAPAGÁJ-SZERZETES BESZÉLŐ KOPONYÁJÁT rakom be a ládába.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

blaisec
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Láda tartalma: RÖVID KARD, LEJÁRT BKV BÉRLET? HASZNÁLT NOKIA TÖLTŐ, KÍNAI PORCELÁNBABA, FEKETE PÁKÓ CD_JE, NAGYRA NŐTT MUTÁNS-PAPAGÁJ SZERZETES BESZÉLŐ KOPONYA. HÚSZOLDALÚ DOBÓKOCKA /Ez utóbbi megbújt valahol a dobozban/

Ez utóbbi kettőtől.megszabadítom a ládát, ez úgyis nonszensz dolgok, helyette két dolgot pakolok be: TIGRISCSÍKOS BUGYI /Egyik hódolom ajándéka amit virtuóz lantjátékommal szereztem/ és egy BRONZ ERÉNYÖV /Ezt nem virtuóz labdajátékommal szereztem, hanem egy afgán fűszer és szőnyeg kereskedőtől vettem/

szerkesztette : blaisec
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lordsab
Kelt:
Kelt:

Láda tartalma: RÖVID KARD, LEJÁRT BKV BÉRLET, HASZNÁLT NOKIA TÖLTŐ, KÍNAI PORCELÁNBABA, FEKETE PÁKÓ CD-JE, TIGRISCSÍKOS BUGYI, BRONZ ERÉNYÖV

 

Ez a TIGRISCSÍKOS BUGYI pont nem nekem való, de hátha rásózhatom valakire, ezért kiveszem, helyette beleteszem egy BANDITA FEJÉT és a táborukból lopott NIKOTINTAPASZT

Link a témához
Megosztás más oldalakon

PJ_Montesano
Kelt:
Kelt:

Láda tartalma: RÖVID KARD, LEJÁRT BKV BÉRLET, HASZNÁLT NOKIA TÖLTŐ, KÍNAI PORCELÁNBABA, FEKETE PÁKÓ CD-JE, BANDITA FEJE, NIKOTIN TAPASZ, BRONZ ERÉNYÖV

 

Sajnálkozva, hogy lemaradtam a tigriscsíkos bugyiról, kiveszem a BANDITA FEJÉT, mert minek az oda, és helyette beteszek egy NÉGYDIMENZIÓS DOBÓKOCKÁT.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...