Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

A Legenda folytatódik - Új Vér


SirThomas

Ajánlott hozzászólások

SirThomas
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

A Legenda folytatódik - Új Vér címmel szeptember végén rendezzük meg a régi időket idéző élő szerepjátékunkat. Wild Cat és Anárion beleegyezésével Estoria és Merán történetét folytatjuk tovább nagyjából ott, ahol 2003-ban abbamaradt. Eltelt hat év az utolsó játék óta, így a stílusok is megváltoztak. Ezzel a játékkal a Legenda történet és játékmenet rajongóinak szeretnénk kedvezni. A dolgot nem vesszük véresen komolyan, a jó hangulatú, paráztatós, harcias játék és a nonstop incharacter a lényeg.

 

Rövidesen tájékoztatlak benneteket a részletekről.

 

Kérdések jöhetnek, a magam részéről pedig a tervezett ütemben adagolom részetekre a szükséges információkat.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt:

Maholnap kiteszünk egy rövidített összefoglalót az elmúlt eseményekről, aztán jöhet a játék közelmúltja és persze a szabályok.

 

Jelentkezni már lehet, körülbelül egy hét múlva pedig beindulnak a csapatok belső fórumai is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

PJ_Montesano
Kelt:
Kelt:

Én arra vagyok kíváncsi, révén, nem voltam még Legenda játékon, hogy mennyire lesz harcorientált a dolog. Gondolom, nem egy 24 órás hadijárékot kell elképzelni, szóval lehet majd jönni pap, varázsló, stb. karakterrel, nemde?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Schundi
Kelt:
Kelt:

Hát ha olyan lesz, minta régi, akkor fullos harci játék, sok-sok csatával, párbajjal, miegymással.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt:

Lesznek papok és varázslók, akik jelentős hatalommal rendelkeznek. Számuk viszont korlátozott, ahogy az már a Legendákon megszokott. A játék maga ugyanúgy harcorientált, mint korábban.

 

Gondoltunk azokra is, akik kicsit tartanak a fegyverektől, ezért lesz egy "harcképtelen" kategória, akikre nem lehet majd fegyverrel támadni. Ők a harcban nem, csak a szerepjáték részben vesznek részt. Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy harc szempontjából 0. szintűnek számítanak. Elég a harcosnak bejelenteni a szándékot (nyilván fegyverrel, meg harcközelből) és automatikus halál. A harc elől jobb, ha elbújnak, vagy ha a hátsó sorokból figyelik a csatát, akkor nem lesz bajuk...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
The_flying_pig
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Üdv!

 

Az alábbi kérdések jutottak eszembe a szabályrendszer olvasása közben:

Sebzés

Fejet, nyakat, ágyékot nem lehet támadni. Ha a mellkast éri érvényes találat az 3 életerőpontot, a láb találat csípőtől lefelé bokáig 2 életerő pontot, a kar válltól csuklóig 1 életerő pontot sebez. Ha valaki elveszíti az összes életerejét, meghal. Kézfej és lábfej nem érvényes találati felület. Ha valaki tudatosan fejet támad a játékból kiállítható, melyet a Figyelők döntenek el.

  • Ugyanazon a végtagon több egymás utáni találat is sebez?
  • Bár egyértelműnek tűnik, de mivel nincs leírva inkább rákérdezek: a sérült végtagot ugye már nem lehet használni?
  • Az elvesztett életerő visszaszerzésére papi gyógyításon kívül van más mód?
  • Ha nincs, és a sérült végtagot ki kell játszani, akkor addig amíg meg nem gyógyítanak (vagy meg nem halok), fél karral / lábon kell játszanom?

Ez utóbbit azért is kérdezem mert sajnos már nem emlékszem a korábbi legendákon hogy volt megoldva (az még rémlik hogy akinek levágták a lábát onnantól már csak féllábon ugrált, csak az nem hogy utána felépülhetett-e belőle).

  • Fegyverek, vértek használatára van bármilyen megkötés? Itt a varázslókra, papokra gondolok, mert bár le van írva hogy nem harcorientált karakterek, attól még viselhetnek bármilyen felszerelést?

A válaszokat előre is köszönöm :)

szerkesztette : The_flying_pig
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homar
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

További kérdések:

 

- Lándzsára vonatkozik külön burkolási szabály, vagy csak nem találtam meg?

- A villámvértnek van bármilyen látható jelölése?

- Egy max 150 cm-es lándzsa mellett még használható pajzs?

- Létezik kétkezes harc?

 

ui: nem akarok játszani, csak érdekel a Legenda szabályrendszer jellege, bocsi ha ezzel bárkit feltartanék...

szerkesztette : Homar
Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Végtagok: Nincs ugrálás, ezt a hagyományt nem követjük. A terep sem alkalmas rá, meg ez a sebzésrendszer sem. Egy testrészre több találatot is be lehet vinni.

ÉP visszanyerés: Csak a papi gyógyítás segít.

Pap és varázslók: Egyelőre nincs megkötés a fegyverekre és vértekre. Szabály szinten legalábbis. A karakterek hátterének kialakításakor azonban ez még felmerülhet, így ott egyénileg lesz feloldva a kérdés.

Lándzsa: Fegyver, van "pengéje", tehát burkolni kell. Ha nem tünik elégségesnek, akkor teszünk még rá burkolást.

Villámvért: Jelen állapotban nincs.

150-es lándzsa: Tök egyértelmű, hogy igen.

Kétkezes harc: Jelen állapotban semmi nem tiltja.

szerkesztette : SirThomas
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homar
Kelt:
Kelt:

Köszi a válaszokat, bár a lándzsánál addig eljutottam én is, hogy fegyver tehát burkolni kell... :)

Ami inkább érdekel, hogy meddig kell burkolni, kell e a szúrófelületre a "szokásos" 3 réteg, foglalkozni kell e azzal hogy a szemgödörbe ne férjen be, illetve hogy kell e a lándzsafej alatt is 30cm-es burkolás (bár ez elméletileg nem csapkodós fegyver).

 

Jah, és amit előző körben nem fejtettem ki, van e fegyverre ráfogási lehetőség? Akár lándzsára akár más "nyeles" fegyverre?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Maverick
Kelt:
Kelt:
Jah, és amit előző körben nem fejtettem ki, van e fegyverre ráfogási lehetőség? Akár lándzsára akár más "nyeles" fegyverre?

Szintén érvényes, hogy amire nincs szabályozás, azt lehet.

 

Ami inkább érdekel, hogy meddig kell burkolni, kell e a szúrófelületre a "szokásos" 3 réteg, foglalkozni kell e azzal hogy a szemgödörbe ne férjen be, illetve hogy kell e a lándzsafej alatt is 30cm-es burkolás (bár ez elméletileg nem csapkodós fegyver).

Természetesen, mint mindig, kell a fokozott burkolás, de nem hiszem, hogy ezt külön kell magyarázni. A fej alatti 30 cm burkolás értelemszerűen nem kell, de ezt te is sikeresen megállpítottad, hogy nem csapkodós fegyver, szabálykönyvben pedig csak az ütőfegyverekre van ilyen követelmény. A lándzsafejen meg lesz annyi burkolás, hogy ne férjen bele a szemgödöbe, két réteg szabályos burkolás már több, mint elég erre.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

AshiValkoinen
Kelt:
Kelt:
kell a fokozott burkolás, de nem hiszem, hogy ezt külön kell magyarázni.

 

Az átlagjátékosoknál a nem magyarázott dolgok értelmezése elég durva szórást mutat...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homar
Kelt:
Kelt:
Jah, és amit előző körben nem fejtettem ki, van e fegyverre ráfogási lehetőség? Akár lándzsára akár más "nyeles" fegyverre?
Szintén érvényes, hogy amire nincs szabályozás, azt lehet.
Ami inkább érdekel, hogy meddig kell burkolni, kell e a szúrófelületre a "szokásos" 3 réteg, foglalkozni kell e azzal hogy a szemgödörbe ne férjen be, illetve hogy kell e a lándzsafej alatt is 30cm-es burkolás (bár ez elméletileg nem csapkodós fegyver).
Természetesen, mint mindig, kell a fokozott burkolás, de nem hiszem, hogy ezt külön kell magyarázni. A fej alatti 30 cm burkolás értelemszerűen nem kell, de ezt te is sikeresen megállpítottad, hogy nem csapkodós fegyver, szabálykönyvben pedig csak az ütőfegyverekre van ilyen követelmény. A lándzsafejen meg lesz annyi burkolás, hogy ne férjen bele a szemgödöbe, két réteg szabályos burkolás már több, mint elég erre.

Köszi a válaszokat Mav!

Tehát a lándzsára VAN külön burkolási szabály. Illetve rá lehet fogni az ellenfél fegyverére (gyanítom csak a nyeles cuccokra mint ostromon de nem a pengére mint luminán). Ezekre voltam kíváncsi, lévén éppen egy harcrendszeres összehasonlító táblázaton agyalok és ahhoz gyűjtök példákat.

A másik témám pedig a szabályrendszerek egyértelműsége kezdő játékosok számára, de már erre is választ kaptam :szomoru:

Üdv!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Belzenrupper_Mordred
Kelt:
Kelt:

Ha szabad beleszólnom, akkor egy két tapasztalatot itt megosztanék:

 

(OFF)ha a lándzsás harcost meglepik oldalról akkor nem szúr hanem csap, ha nincs pajzs nála akkor a nyéllel hárít és ekkor is csapni fog, mer ez a logikus használata, akár a botnak, sőt ezt oktatják a harcművészetek bot és egyéb nyeles fegyvet használatakor (bo180cm, Jo 120cm, hanbo 90cm) tehát még igazán meglepődni sem kellene rajta.

 

lándzsa végén két réteg poli (szeretem a 150-es lándzsámat de:) könnyedén leamortizálódik, hacsak nem a végzet lándzsáját kívánjátok behozni a játékba akkor felejtős... az erőkar és a balf***ság itt hatvánkitevőként szerepel a használatban, pengevégern a 30 cm burkolás nem sok de ebből 3-4 cm poli legyen az ütköző rész, és legalább 2cm a körülburkolás (igaz hogy ez közel 7cmes hurkát jelent a végén, e mellett egy átlag 2cm-es pommot kötelezővé tennék a másik végére is, elszállásc elleni biztosítékként és önvédelemre...

 

(/OFF)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

magi44
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Re.....

 

Lassan tenyleg kiagyalhatnank akár RPG keretein belul egy oldalt.....a Cime: www.rpg.hu/miylenfegyverthogyankeszitseleshogyanhasználj

 

Tehat egy közös adatbazist amit naaaaaaagy atlagban az osszes Live jatek hasznalhatna a kovetkezo keppen a szabalyrendszereben 1 mondatban elintezve ezt a kérdést:

 

"Fegyverek leirasat,kesziteset,hasznalatat lsd. az alabbi linken: www.rpg.hu/...bla-bla....."

 

fel lehetne tölteni képekkel,videokkal illusztralni miylen szakaszokban erdemes landzsat,kardot,pajzsot,Íjat,nyilvesszőt...etc. késziteni és hasznalni !

 

Aztán akár kezdő jatekos akár veterán mackók ehhez lehetne hivatkozni,ragaszkodni...oszt nincs vita,kerdezoskodes,mit mivel miylen hosszu,és miert kell burkolni,boltba vegyem vagy magam csinaljam,latex fegyver vagy nagyi seprűje...... :szomoru:

 

Aloha.... :) ..Mgx

u.i. en orulnek ha tenyleg létrejönne sőt magam is adnék instrukciokat JPEG képekben Nyilvessző tompitasra. :)

szerkesztette : magi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Nem lehettek ennyire korlátoltak... :punny:

 

El kell olvasni azt a pár oldal szabályt - nem olyan bonyolult - és használni kicsit a fejeteket.

 

Tehát még 1x és - remélhetőleg utoljára - a lényeg a szabályokkal kapcsolatban:

Nem véletlen nincs benne ilyen a szabálykönyvben, hiszen BÁRMILYEN fegyver hozható!!!

Nem írhatunk le 600 féle fegyverre vonatkozó 1800 féle tompítási szabályt! Ami nincs részletezve a szabályokban, az nem azért nincs benne, mert nem ügyelünk rá. Érdemes megkeresni a rá vonatkozó mondatokat és az alapján értelmezni a lehetséges választ.

 

Konkrétan szerepel a leírtakban, hogy a helyszínen fegyverellenőrzés alatt mindent átmustrálunk és ami nem megfelelő, azt vagy javítják a delikvensek, vagy a használhatatlan cuccok egyszerűen kikerülnek a játékból. Úgy gondolom, hogy az elmúlt 13 év és 100 körüli harci rendezvény gyakorlata elegendő támpontot ad nekünk a nem odaillő fegyverek kiszűrésére.

 

Kicsit több fantázia és kevesebb szőrszálhasogatás plíz. Bár tekintve, hogy nem vagytok érintettek (lefgalábbis Homár nem), eleve értelmetlen ez a beszélgetés.

 

Peace.

szerkesztette : SirThomas
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Bramangol
Kelt:
Kelt:

Egyet értek Sir Thomassal, nem lehet mindent minden részletre kiterjedően megadni, mert akkor egy NagyZőd méretű könyv csak a fegyverekkel és burkolásukkal foglalkozna. Szerintem, bár csak a legenda játékokon vettem részt, meg még maximum egy-két live-on, mindenki képes egyrészt ésszerüen kialakítani a fegyvere burkolását, ugy hogy az lehetőleg ne okozhasson komolyabb sérülést, másrészt úgy harcolni, hogy alapvetően odafigyel a másik testi épségére.

Hiszen, mivel ez egy harci JÁTÉK, itt nem az ellenfél megsebzése a cél, hanem a találat bevitele, sokkal inkább az ügyesség és a gyorsaság dominál az erő helyett.

Eddig nem nagyon találkoztam komoly sérüléssel ilyen játékokon, aki pedig fél, hogy baja esik, vagy úgy érzi, hogy nem tud megfelelően harcolni, úgy hogy magára és a másikra is vigyázzon annak ott a "harcképtelen" kategória, amit egyébként nagyon jó ötletnek tartok.

Pfú, kicsit hosszú lett :punny:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Bramangol
Kelt:
Kelt:

Más:

Nagyon örülök, hogy ennyi év elteltével folytatódik a Legenda. És nagyon úgy fest, hogy egy barátommal ismét el tudunk menni. Remélem összejön egy megfelelő létszám az élvezetes játékhoz.

Azoknak akik haboznak, mert még nem voltak ilyen összejövetelen, csak azt tudom mondani, hogy mindenképp érdemes eljönni. Kis energiával nagyon jó szórakozást lehet összehozni, nem kerül sokba egy fakard és egy valamire való jelmez, az élmény viszont feledhetetlen.

Bízom benne, hogy sokan leszünk, sokan beöltözünk (nekem nagy pluszt ad ha mindenki jelmezben van), és egy jó játékunk lesz :punny:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Köszi Bramangol, várjuk a jelentkezéseteket.

 

A létszámról egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert eddig nem sok futott be. Ez önmagában nem meglepő, mert mindenki a végére szereti halogatni a dolgokat.

Annyit azonban megjegyeznék, hogy a jelentkezések UTÁN alakulnak majd ki a karakter előtörténetek, így nem érdemes a végére hagyni. Ha kényelmesen, időben neki tudnánk kezdeni a csapatok belső kialakításának, akkor az valószínűleg a végeredményen is meglátszana. No de ez egy merőben szokatlan stílus, tisztában vagyok vele, hogy nem fog csont nélkül működni elsőre. :punny:

szerkesztette : SirThomas
Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt:

Kezdenek csorogni a jelentkezők, örülök, hogy éledezik a társaság.

Ha pár napig ebben a tempóban jönnek az emberek, akkor nyitjuk a játék fórumait.

Mindenesetre mi már nagyon készülünk. :punny:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Schundi
Kelt:
Kelt:

A szabály egyszerű:

 

a játék elején szájba leszel verve a saját fegyvereddel. Ha fáj, akkor nem játszhatsz vele...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Helleon
Kelt:
Kelt:

Halihó, Tristam vagyok Cathedralról, egyesek ismerhetnek. :)

Engem majd a helyszínre eljutás is érdekelne bővebben, illetve hogy hol lehet jelentkezni és milyen eddig a létszám.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

The_flying_pig
Kelt:
Kelt:

Hali Tristam!

 

Bár nem vagyok szervező, de talán ezekre a kérdésekre én is meg tudom adni a válaszokat, a főoldalra kitett hírekben lehetett olvasni őket (igaz mostanra már lecsúsztak a "Korábbi cikkek"-hez):

 

Engem majd a helyszínre eljutás is érdekelne bővebben

A játék indítása

Minden csapatnak külön időpontban és helyszínen lesz a találkozója. Ez péntek délután lesz, várhatóan 16 és 19 óra között. A találkozóról közös buszozással jutunk el Zsámbékra, ahonnan egy hosszú sétával és teljes menetfelszerelésben lehet majd felcipekedni a táborhelyekre. Az autósoknak is a közös budapesti találkozó lesz az irányadó, ott kapják meg a további eligazítást. Zsámbékon - amikor mindenki odaért - lerakjuk az autókat vagy a táborhely közelébe parkolunk (ez csapat- és kocsifüggő). A többség persze buszozni fog.

A táborhelyre érkezve az első fontos dolog a felszerelések, fegyverek ellenőrzése és a tábor felállítása. Amint kimondják a szervezők a rajtot (és ez várhatóan már sötétedés után lesz), szabad a mozgás, indul a móka.

Nagyon fontos, hogy nincs késésre lehetőség, nem fogunk tudni egyesével embereket felvinni a rejtett táborhelyekre.

 

(forrás: http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5576)

hol lehet jelentkezni

E-mail: legenda@ostromjatek.hu

 

Jelentkezés: egyéni, vagy csapatos jelentkezéseket várunk e-mailen keresztül az alábbi adatokkal:

- Polgári név

- Születési dátum

- Cím

- Karakternév

- Mely birodalom színeiben játszanál? Estoria / Merán

- Mely Legenda játékokon vettél részt (ha volt ilyen)?

- Volt-e valamilyen nevesített karaktered (pl.: kapitányi rang, fejvadász, stb)?

 

(forrás: http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5565)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Helleon
Kelt:
Kelt:

Hű na ez nagyon remek. Köszönöm szépen a bőséges információt, elgondolkozom. :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt:

Köszi Sianis, hogy megelőztél. :felvon:

 

Helleon: ne gondolkodj, jelentkezz! :lol:

Várunk szeretettel a csapatba.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...