Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

rpgonline.hu


stargazer

Ajánlott hozzászólások

stargazer
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

üdvözlök minden kedves érdeklődőt!

 

végre elkészült az oldalam, az rpgonline.hu.

röviden arra szolgál, hogy az interneten, mindössze egy böngészőn keresztül, egyszerűen az oldalon levő webphone segítségével lehessen eredeti asztali élőszavas szerepjátékokat játszani. bővebb infot az oldalon találtok. nagyon szivesen fogadok mindenféle kérdést, javaslatot, regisztrációt. egyelőre itt tudok válaszolni a feltett kérdésekre, amíg a fórum el nem indul. egyelőre az oldal tesztüzemben működik, előre is kérlek benneteket legyetek türelemmel a felmerülő problémákkal szemben, nagyon sok időbe, energiába telt ezt összehozni.

 

köszönettel

 

stargazer

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lord_Dzsuva
Kelt:
Kelt:

Ave

 

Teljesen jó hogy belinkelték egy a portokkal foglakozó oldalt, ám jelzem, hogy angol és eléggé széles körű én még elmazsolázgatok benne ám van akinek 1. nyelvi akadályai lesznek. 2. se türelme se szabadideje.

Javaslatom teljesen magyar nyelvűre kéne szabd a GyIK-odat és idiótabiztosra ami lépésről lépésre mutatja be a portok beállításait. Valamint még egy észrevétel Mozzilaval a GyIK által megadott linkeknek csak darabjai láthatóak az egész oldalt nem hajlandó megjeleníteni, így még nehezebb tájékozódni az amúgy is angol nyelvű anyagban :nono:

 

Röviden ennyi, ám jó hír úgy tűnik enged kapcsolódni tegnap óta a webphone ;) legalábbis kiírja kéken, hogy BEJELENTKEZETT....

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

hi!

 

hmmm...

sztem nagyon egyszerű a dolog, képekkel is segítik, hogy mikor mit kell látni, szinte nem is kell tudni hozzá angolul.

 

mozilla javítva

 

köszi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Jaja, nekem is sikerült bejelentkezni. Nem tudom, sok munka lenne, de kéne feltenni egy folyamatosan aktív, bárki által csatalakozható "teszt" sessiont, ami nem játékra való, csak hogy nem-élesben is tudjuk ellenőrizni, megy-e a belépés, hallatszik-e a hang, ilyesmi. Vagy valami más teszt-lehetőséget a webphone működésére. (Pl. beolvas neked egy előre rögzített hangot? Esetleg jelzi valahogy, ha érdemi hangot kap tőled, nem csak némaságot vagy minimális zörejt?)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lord_Dzsuva
Kelt:
Kelt:

Ave

 

Jelezném (kérés szerint) , hogy a játék típusa listából ez a négy játék biztos hiányzik: KULT, Codex, Requiem, Armegeddon 2092-Mars.

 

:nono: ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Jaja, nekem is sikerült bejelentkezni. Nem tudom, sok munka lenne, de kéne feltenni egy folyamatosan aktív, bárki által csatalakozható "teszt" sessiont, ami nem játékra való, csak hogy nem-élesben is tudjuk ellenőrizni, megy-e a belépés, hallatszik-e a hang, ilyesmi. Vagy valami más teszt-lehetőséget a webphone működésére. (Pl. beolvas neked egy előre rögzített hangot? Esetleg jelzi valahogy, ha érdemi hangot kap tőled, nem csak némaságot vagy minimális zörejt?)

 

hali!

 

igen gondoltam én is rá, be is teszek valamit, csak az az igazság hogy úgy rémlik az egy kicsit csalóka, mert nem vagyok benne most biztos, de mintha az lenne hogy az hogy az operátort hallod, még nem feltétlenül jelenti hogy hallani fogod a többieket, illetve hogy ők hallani fognak téged.

 

de végülis ja jó az oda. kell az. be is teszem.

 

Lord_Dzsuva: beteszem őket! hogy pontosan mikor még nem tudom de igyekszek minél hamarabb.

szerkesztette : stargazer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

üdv!

 

betettem a HÍVÁS gombot a webphone-hoz. rákkattintva hallani kell az operátort, és bízok benne hogy ez egyúttal azt is jelenti hogy más résztvevőt is hallani fogtok majd és ők is hallani fognak titeket. ez az első, alap konferenciaszobát hívja meg. barátokkal lehet tesztelni hogy halljátok-e egymást, de én is nagyon szivesen vállalom a partner szerepét, illetve én is be lehetek jelentkezve, engem is lehet hívni az ADMIN gombra kattintva.

 

Glowface: sikerült összehozni a dolgot a webphone-nal? mik a tapasztalataid ha megkérdezhetem?

 

Lord_Dzsuva: betettem őket.

 

üdv

 

stargazer

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eberen_Orkodo
Kelt:
Kelt:

Stargazer, hajrá, egész szép lett az oldal! :-) Mondjuk a szürke háttér előtti fekete szöveg elég nehezen olvasható. Beregisztráltam, a webphone nekem sem megy, de majd otthon állítgatom a routert.

 

Viszont egy kedvenc játékom sincs a listában! :-(

 

Kard és Mágia, 7Tenger, 5Gyűrű.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

üdv!

 

köszi, bár alapvetően nem a szépségre mentem, de mondjuk nekem is tetszik. igazábol igyekeztem a lehető legegyszerűbbre megcsinálni. viszont a szinek ennél a template-nél adottak voltak, nem akartam eltérni, hogy valamelyest egységes legyen. persze lehet hogy kicsit világosíthatnék a szürkén és az még nem lenne zavaró...

így is zavar hogy a fórum teljesen más szinű, mert bár igyekeztem olyan template-et találni ami a fórumhoz is használható, kicsit befürödtem mert eléggé hanyattvágja a szélességet meg a magyarítást. ezért is nem alkalmazom egyelőre, de zavar engem is.

 

igyekszek berakni a 3 említett játékot minnél előbb

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

hmmm hmm hmm

 

úgy nézem nem mennek a hívások ha egy másik játékost akarunk hívni...

csak a konferenciák... remélem... legalább azok mennek addig is.

 

leelllenőriztem mennek!

 

rajta vagyok a témán, és megpróbálom minél előbb megoldani a user-user hívásokat...

 

bár ez nem annyira létszükséglet, a lényeg az hogy a szobák működnek, és játszani lehet.

észrevettem azt is hogy néha a chat is meggajdul és nem tölti be magát, de ez is ilyenkor egy frissítéssel (elég csak a belső frame-et, nem kell az egész oldalt) megoldódott még eddig mindig.

szerkesztette : stargazer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eberen_Orkodo
Kelt:
Kelt:

Mintha joomla-val meg a fórumnál phpBB-vel dolgoznál. Én is ezekkel csinálom az egyesületi oldalt (www.hhie.hu), és tudom, hogy a phpBB-nek is lehet külön állítani a sablonját. Szerintem inkább ahhoz keress valamit (http://phpbb.hu/sablonok/phpbb2, bár ezek kettesek, de talán jók).

 

Ez jobb: http://www.phpbb3styles.net/db/?sid=568080...652454a5bb711ef

Egy tipp: http://demo.phpbb3styles.net/DarkFantasy

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

hmm hmm hmm

 

most valamiért nem megy semmilyen hívás, már a konferencia se. ettől még regisztrálni lehet, én meg megpróbálom mielőbb megtalálni a megoldást.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

sziasztok!

 

újra működik a konferencia!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

sziasztok!

 

úgy néz ki működnek a privát hívások is, de egyelőre még nincs engedélyezve a gomb, amíg meg nem kapom a frissített verzióját a webphone-nak, ami már a felhasználó nevét írja ki ha hív, és nem a telefonszámát.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lord_Dzsuva
Kelt:
Kelt:
sziasztok!

 

ugyan nem a klasszikus értelemben, de én is játékosokat keresek. csináltam egy weboldalt, az rpgonline.hu-t, ami lehetővé teszi, hogy online, egy telepítést nem (maximum egy portforwardot ha routeretek van) igénylő webphone segítségével lehet szerepjátékozni. ha van kedvetek nézzétek meg, regisztráljátok magatokat és próbáljátok ki. nagyon megtisztelve érezném magam ha elgondolkodnátok a dolgon mint lehetőségen az online játékok lebonyolításához, persze tudom hogy ehhez előbb még az kell hogy legyenek indítva mesélések, de mivel a "mesélőt keresek online játékhoz" c. topicban is felvetettem a dolgot, bízok benne hogy hamarosan elkezdenek szállingózni az indított kalandok. bővebb információkat találtok a weboldalon.

 

köszi

 

stargazer

 

Ave

 

Észrevétel a fentiek kapcsán, amíg a nem indítod el a webphonehoz tartozó szerves fórumot, ahol meg lehet beszélni a játékokat és esetleg lehet előre tervezni "időkorlát" nélkül egyeztetni, addig nagy fellendülést és csodát ne várj (nem hinném, hogy nagyon nehéz lenne (sőt tudom) egy megbeszélések topicot beüzemelni a már létező fórumon)

 

Tiszteletem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:
Ave

 

Észrevétel a fentiek kapcsán, amíg a nem indítod el a webphonehoz tartozó szerves fórumot, ahol meg lehet beszélni a játékokat és esetleg lehet előre tervezni "időkorlát" nélkül egyeztetni, addig nagy fellendülést és csodát ne várj (nem hinném, hogy nagyon nehéz lenne (sőt tudom) egy megbeszélések topicot beüzemelni a már létező fórumon)

 

Tiszteletem

 

hali

 

azt önmagában valóban nem lenne nehéz, csakhogy a fórum nem szerves rész a weboldalnak, hanem a 2 az 2 különálló dolog, vagyis aki a weblapra regisztrál, belép, jelenleg nem jelent egyet azzal hogy a fórumra is be lenne regisztrálva, lépve. és ezt a kettőt összehangolni nem olyan könnyű. persze tudom hogy ezt is meg kell csinálnom, és meg is fogom amilyen hamar csak lehet.

 

addig is sztem lehet egyeztetni akár itt is, sztem nincs belőle gond.

 

igyekszem! :normaalis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lord_Dzsuva
Kelt:
Kelt:
hali

 

azt önmagában valóban nem lenne nehéz, csakhogy a fórum nem szerves rész a weboldalnak, hanem a 2 az 2 különálló dolog, vagyis aki a weblapra regisztrál, belép, jelenleg nem jelent egyet azzal hogy a fórumra is be lenne regisztrálva, lépve. és ezt a kettőt összehangolni nem olyan könnyű. persze tudom hogy ezt is meg kell csinálnom, és meg is fogom amilyen hamar csak lehet.

 

addig is sztem lehet egyeztetni akár itt is, sztem nincs belőle gond.

 

igyekszem! :normaalis:

 

 

Ave

 

Akkor látom te is fordítva kezdtél hozzá a dolgokhoz ez még nem baj :ok: csak éppen nehezebb és döcögősebb az egész.

A itt lehet egyeztetni-vel meg az a probléma, hogy pont azt a szegmenst zárod ki akik nem tagok az RPG.hu-n mert vannak ám ilyen emberek is bármilyen hihetetlen is :) ám ennek ellenére érdekelheti őket is a kezdet ám nem biztos, hogy ezért még +1 fórumra szeretnének regisztrálni (érkezett pár nem sok 1-2 észrevétel hozzám pusztán azokat, tolmácsolom ;) )

 

Tiszteletem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

hali

 

köszi, sztem hamarosan menni fog a dolog különben, lehet hogy még ma du. meg tudom oldani.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

helló!

 

megy a fórum!

 

és érdekes, de bizonyos esetekben a felhasználó nevét írja ki a webphone, bizonyos esetekben meg az azonosítóját, még nem tudom mitől függ. lehet böngészőfüggő is, de lehet hogy az egyik teszt useremmel van valami beállítás. remélem a fórum beindítása nem kavar be semmibe a hívásokkal kapcsolatban.

 

úgyhogy elvileg lehet használni!

 

kiváncsi vagyok és nagyon izgulok ki és mikor indítja az első mesélését! bírnám ha élesben is kipróbálná már valaki (rajtam kívül... :) .)

 

gyerünk emberek aki elsőként indít mesélést azt meghívom egy sörre a mekibe! :D

szerkesztette : stargazer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

elkarvus
Kelt:
Kelt:

Tudja valaki hogy miért nem lehet elérni az oldalt? Nekem már vagy félnapja azt irja ki hogy nem lehet kapcsolódni a távoli kiszolgálóhoz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

helló!

 

igen tudom, és elnézést. tisztában vagyok a problémával, de egyelőre ez egy rajtam kívülálló ok, de igyekszem minél előbb függetleníteni magam ettől a dologtól.

 

most mindjárt elutazok a szerverhez és megpróbálom az akadályt elhárítani. az rpgonline.hu üzemel, csak az elő-útválasztó vacakol. több mint valószínű hogy áramkimaradás következtében.

 

kérlek benneteket legyetek kis türelemmel.

 

köszönettel,

 

stargazer

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elkarvus
Kelt:
Kelt:

Nem probléma, amig ez a legkisebb gond addig a jó.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lord_Dzsuva
Kelt:
Kelt:

Ave

 

"stargazer" köszi, hogy nem olvasol és nem tájékozódsz hanem egyből magyarázol egy másik közösségi oldalon.

A reklám a TE oldaladnak készült, légyszíves legközelebb tüzetesen tájékozódj mielőtt nekiállsz billentyűt püfölni.....

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

sziasztok!

 

bent voltam a szervernél és megvizsgáltam az előszervert. megtettem minden tőlem telhetőt, kicsit erőltetetten de volt lehetőségem tápot is cseréltem, de semmi. áramot kap, kép nincs. próbáltam egyesével lehuzigálni az eszközöket, de semmi. innentől kezdve vagy alaplap, vagy memória vagy processzor. a monitor jó, az alaplapi vga-ra azért nem tippelek mert attól hogy kép nincs, még el kéne tudjuk érni az én szerveremet. már régóta tudjuk hogy gázok vannak ezzel az előszerverrel, és már régóta szeretnénk is kiváltani egy megbízható erőforrással, de túl sok mindenért felelős (és nem is tudjuk 100%-ban hogy mikért) ahhoz hogy csak úgy lecseréljük. tehát nem egyszerű a dolog, de bízok benne hogy a holnapi nap folyamán a szervíz fényt derít a hiba pontos okára, és megtehetjük a megfelelő lépéseket annak érdekében hogy ez ne nagyon fordulhasson elő.

hozzá kell tennem, egyelőre nem egy profi szerverszolgáltatónál van a gép, nem véletlenül. anyagilag így is hatalmas megterhelés volt üzembe helyezni, és amíg nem lehetek biztos benne hogy bejön a dolog és megvan a megfelelő érdeklődés van iránta, nem is szándékozok másban, vagyis további komoly anyagi terheket jelentő megoldásban gondolkodni. ez gondolom érthető. viszont amint előáll az a helyzet hogy megfelelő mennyiségű felhasználó használja az oldalt, meg fogom tenni a megfelelő lépéseket hogy biztosítsam a 99,99%-os rendelkezésre állást. bárcsak ott tartanánk már hogy ezen kellene gondolkodnom, én lennék a legboldogabb. természetesen bosszantó a helyzet, én is sokkal jobban örültem volna ha nem éppen pont ma történik ez, hanem mondjuk munkaidőben amikor tehetünk is ellene valamit, és elhihetitek engem még százszor jobban bosszant. miután kicseréltük az előszervert, sztem nem lesznek jellemzők az ilyen és ehhez hasonló leállások.

hozzáteszem az oldal iránti érdeklődés felülmúlja a várakozásaimat, tehát sztem mindenképp jó úton halad a dolog. az átörés még hiányzik, nevesül hogy végre valaki egy bárki számára nyitott mesélést indítson, de sztem az sem várat már sokáig magára.

 

türelmeteket előre is megköszönve és boldog húsvéti ünnepeket kívánva, üdvözlettel,

 

stargazer

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:
Ave

 

"stargazer" köszi, hogy nem olvasol és nem tájékozódsz hanem egyből magyarázol egy másik közösségi oldalon.

A reklám a TE oldaladnak készült, légyszíves legközelebb tüzetesen tájékozódj mielőtt nekiállsz billentyűt püfölni.....

 

szia.

 

elnézést kérek, ezek szerint félreértettem, de be kell ismerned, hogy félreérthető is volt a dolog. mégegyszer elnézést, legközelebb igyekszem jobban körültájákozódni mielőtt cselekszem. hadd szabadkozzak egy kicsit: én még ilyenkor is dolgozok és nincs egy percem sem semmire, így kérlek nézd el nekem a dolgot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...