Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Terry Pratchett


Vendég bahrdew

Ajánlott hozzászólások

Vendég bahrdew
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Akit esetleg érdekel, egy kedves kollega lefordította - vért és időt pocsékolva - az utalásokat, magyarán az APF-et!

Watch and learn the thruth!

http://www.kisasszony.hu/midaga/pratchett.html

 

"Te vagy az Portás Testvér?"

KÉPLETESEN...

:lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Derhelm
Kelt:
Kelt:

bahdrew, köszönöm a linket, mert bár viszonylag jól tudok angolul, azért így könnyebben végig lehet bogarászni az egészet.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég bahrdew
Kelt:
Kelt:

Nincs mit! Apropó, mikor jelenik meg a köv. kötet, a Boszorkányok mindenütt?

Bár a Kaszás után már nem lehet jobbat írni! :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sztorm
Kelt:
Kelt:

Kedves Pratchett fanok lenne egy pár kérdésem. Egyrészt szeretném megérdeklődni, hogy kishazánkban lehet-é kapni Pratchett könyveket angolul? Másrész a Dreamworks gondozásában készülő Korongvilág film felől szeretnék megtudni valamit. Sajnos csak annyit tudok róla, hogy két éven belül várható, ami édeskevés. Előre is kösz.

 

NEM, NEM KAPHATSZ MACSKÁT HÁTASNAK! KI HALLOTT OLYANRÓL, HOGY A PATKÁNYOK HALÁLA MACSKÁN NYARGALJON?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Beast
Kelt:
Kelt:

Hát itt magyar honba én csak a Camelotban láttam és különböző Antikváriumokban.

A filmről én még semmit se hallottam, de ha lesz az elég kemény lesz :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Maurice
Kelt:
Kelt:

Budapesten a Pendragon könyvesboltban lehet kapni gyakorlatilag a teljes Pratchett életművet, ami meg éppen nincs, azt megrendelik. Sőt, a még meg nem jelent könyvekre előjegyzést is vesznek fel, és megbízhatóan, időben meg is érkezik.

Saját élmény: Terry kiadója 2002. nov. 7.-re ígérte a legújabb regény, a NightWatch megjelenését. Én persze jó előre megrendeltem, gondolván, hogy így csak egy pár hét késéssel érkezik meg. És erre 2002. nov. 7-én délután csengett a telefonom, hogy a könyv a boltban van, lehet átvenni. Aúgy az eladó (tulaj?) szintén nagy Pratchett rajongó, sőt, a DW könyvek fordítója a Pendragonon keresztül kapja a (dedikált) könyveket.

 

És nem, ezért nem fizettek nekem (hm... bár nem is rossz ötlet, reklámszerződést kötni velük :lol:).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nephryte
Kelt:
Kelt:

Maurice, a türelmem legendás, ezt sokan tanúsíthatják... :lol:

Most se türelmetlenkedek, csak érdeklődök, hogy esetleg nem-e felejtéttel-e el-e valamit-e? :lol: :sor:

 

 

Sztorm, DW filmről még nem hallottam, csak az Elveszett Próféciák vászonra vitelének tervéről... Bár arról se tudok ennél többet, sajna. :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sztorm
Kelt:
Kelt:

Hali!

A filmről még anno az Átjáró c. magazin augusztusi számában olvastam. "Ha igazak a hírek, két éven belül látható lesz az első Korongvilág-film is: a Dreamworks boszorkánykonyhájában már elindult a munka." Ennyi. Azóta nem hallottam róla egy szót se. Lehet, hogy nem igazak a hírek?

 

-Azt kérdeztem, mi az, amit az igazi férfi a legremekebbnek talál életében?

-Meleg víz, jó fogak ész puha vécépapír.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Maurice
Kelt:
Kelt:

Nephryte!

 

Kár is lenne magyaráznom, napjában hányszor gondolok rá, hogy majd ma, de persze nem most, mert még nincs rá idQm, de majd mindjárt, stb... Az igazság az, hogy december eleje óta nincs otthon internetem, a melóba meg mindig elfelejtem magammal hozni. Pedig eredetileg karácsonyra akartam átküldeni, ha már azelQtt nem sikerült. De most ünepélyesen leteszem a nagyesküt, hogy még a héten megkapod. :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nephryte
Kelt:
Kelt:

Semmi gond, Maurice, nagyon is ismerős a helyzeted... :lol: ...és együttérzésem az otthoni nethiányod miatt. :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég bahrdew
Kelt:
Kelt:

A neten terjengő hírek állítása szerint kb 1,5-2 év és kész a film, bár a fene se tudja. Lesz-e olyan jó mint az oridzsinál fíling? A Próféciák pedig esélytelen a filmkarrierre. Úgy jó ahogy van á la könyv...

 

Sört mindenkinek, aki Pratchett-rajongó!!!! :pirul: :cool: ;) :( :) ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Noro
Kelt:
Kelt:

Szasz! (TM the Dean :lol:)

 

Ha valaki hozzám hasonlóan a letöltögetés hive: a http://lavka.cityonline.ru/terry.htm oldalra felkerült a Night Watch is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

SZVSZ ami mindent üt, az a Piramisok-ban, mikor abban a magába csavarodott dimenzióban megválaszolja a szfinx kérdéseit. :lol: :) :lol:

 

Annál nagyobbat csak a Halál 8 motorosán röhögtem mikor a nevet választják (de az Próféciák). :)

 

(A Douglas adams-es beröhögéseimet nem számítva)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég bahrdew
Kelt:
Kelt:

Noro! THX!

Edboy! A Kaszásban a best of amikor Alánkot el akarják temetni a többiek, és mutogatják a relikviákat...

Szóval olvassad gyorsan és adjad visszafele...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

laca
Kelt:
Kelt:

Nem tudja valaki, hogy van-e valahol a neten Terry Pratchett könyv magyarul? Igencsak érdekelne.

 

Előre is kösz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sztorm
Kelt:
Kelt:

Kedvenc jelenet? Nehéz kérdés. Most csak néhány ütős behörgés jut eszembe.

"Lustán kinyújtotta karját és kezében ott volt a faágy."

"Kétvirág számára a szarkazmus csak egy sz-el kezdődő tíz betűs szó volt."

"A túrista azt jelenti: idióta, döntötte el Széltoló."

"Nem írjuk le őket, mert még a csinosabbja is úgy nézett ki, mint egy polip és egy bicikli kereszteződése."

 

By the way nem lehet valahonnan netről letölteni a DW 2-t? Már a játékot. Sztorm voltam.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég bahrdew
Kelt:
Kelt:

LaCa-nak: www.extra.hu/beeblebrox/terry.html :)

Kedvenc idézet: Ankh-Morpork szagának leírása...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

ON

BahrDew: Csá, ágyú agyú! csak nem netezel? :)

OFF

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég deutschepunk
Kelt:
Kelt:

OFF

 

Elázott a Mortom!!! Ráadásul Sprite volt ami köztudottan RAGAD is! :) :) :)!

 

ON

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Hát, DEpunk, ez gááz. Ez naagyon gááááz! :)

Egy byte tiszteletteljes csendet kérünk. :,-(

 

. <-- ez az egy byte tiszteletteljes csend.

 

 

Embeer, hogy csináltad??

:) :) :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Maurice
Kelt:
Kelt:

Úgy tűnik, ez a Mortok sorsa. Az enyém a fürdőkádat járta meg. Igaz, az legalább nem ragad, ám cserébe igen hatékonyan vizesíti az összes lapot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég bahrdew
Kelt:
Kelt:

Nehéz időket élünk...

 

Ne aggódj, vidd be egy kötészetbe, hátha kikúrálják... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Drone
Kelt:
Kelt:

Esetleg próbálkozhatsz hajszárítóval is. Úgy hallotam a kádban is nagyon jó eredményeket lehet elérni vele... :Ordog: :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nephryte
Kelt:
Kelt:

Kellemetlen eset... :halott:

 

 

Maurice,

 

Nos... Nem csépelem a szót, csak lényegre török: gratula. :lol:

Azt hiszem, ebben benne volt minden. :aboci:

Csak egyetlen apróság: döntsd el, hogy Efebét írsz-e, vagy Ephebét, de ne váltogasd őket. ;)

 

 

Esetleg másoknak nincs még egyéni v. másoktól kapott, magyarul még meg nem jelent Pratchett fordításuk? :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég bahrdew
Kelt:
Kelt:

Nephryte! Gépen van .doc kiterjesztésben, ha löksz e-mail címet, elküldhetem (szinte mind megvan)

 

Pterry rulez!!! :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...