Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Mea Culpa


iceride

Ajánlott hozzászólások

iceride
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Nos, a Netikettben foglaltaknak és BePének tett ígéretemnek megfeleve elnézést kérek mindazoktól, akiket megzavart, hogy trágár szájú fórumtársam stílusát nem a moderátorok figyelmeztetésével, hanem Flame bait-el akartam rendbehozni.

 

Nem állhatom viszont meg, hogy ne adjak hangot elkeseredésemnek, mivel bizonyos moderátor urakkal(konkrétabban Herbie-re és Douwe-ra emléxem) történt eszmecserém során egyértelműen bebizonyították, hogy ők az adott viselkedésformát nem találják moderálandónak.

 

Amennyiben lenne rá energiám, indítanék egy topicot 'Kampány a kultúrált és civilizált RPG.HU-ért!' címmel, amiben kiállhatnánk a terjedő, - és mint tapasztaltam, még a moderátorok által is tolerált - trágárság és alpáriság ellen.

 

Iceride

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Iceride:

 

Te tenyleg ennyire prud vagy? Kicsit nezz mar a felszin ala, nem lehetsz ennyire alszent! A kulturaltsagot az alapjan mered, hogy hany ronda szot talalsz egy-egy bejegyzesben? Az alparisag neked az, ha valaki karomkodik? Talan egy kicsit jobban szem elott kene tartani a forumok funkciojat: velemeny-, informaciocsere es utkoztetes. Valoban, a stilussal lehetnek gondok, de bazmeg, nem arrol szol a dolog, hogy mennyi csunya szot talaltal (kicsit abszurd ez a helyzet, 5 eves Marika rohan haza a mamihoz, mert Petike lehulyezte :P ). Minek akarod megfeleltetni a forumokat? Az angol kiralyi etikettnek? Miert nem veszed eszre, hogy ez teljesen felesleges kotozkodes a lenyeg szempontjabol... Inkabb az olyanokat abajgatnad, akik teljesen megfejelnek egy forumot idiotasagok kinyilatkoztatasaval, floodolassal, stb

Link a témához
Megosztás más oldalakon

iceride
Kelt:
Kelt:

Köszönöm véleményed, ez nem a megfelelő fórum a megvitatására. Majd minden olvasó levonja magának a következtetést.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Douwe_EgBerts
Kelt:
Kelt:

iceride:

 

Igaz, hogy ez a Mea Culpa, de beírásod felkérés egy táncra(név szerint vagyok említve vagy mi), és itt reagálnék.

 

 

1. Keversz két külön dolgot.

Ez egy fórum, és ezen kívül van az rpg.hu-nak több csetszobája.

 

2. Én csak a webchaten vagyok moderátor, itt nem.

A cset és a fórum teljesen különböző dolgok, az általános beírásod inkább a fórumra vonatkozik, csetre kevésbé.(fórumon való törekvésed tisztelendő, eszközeid nem annyira, cseten pedig.....)

 

3. ...Ajánlom figyelmedbe az alábbi linket, kérlek olvasd el figyelmesen, hogy miről ír, van-e benne szó trágárságról?

 

http://www.irc.hu/page2.html

 

Az én olvasatomban az ot szereplő 2. és 3. fejezetek pont azt fejezik ki, amiről többen győzködtünk téged cseten, vagyis, hogy egy bejáratott szoba hangulatát egy "újfiú" elfogadhatja, megváltoztatnia elég reménytelen.

 

"Az irc (cset)a beszélgetésről, kommunikációról, buliról szól, és nem arról hogy mindenkit legyőzzünk, meggyőzzünk! A kommunikáció kétoldalú dolog. Mindenütt úgy viselkedj, ahogy a többiek teszik, ne próbáld egymagad megváltoztatni egy csatorna arculatát, mert nem fog menni! Ha valahol nem találod meg a helyed, menj tovább, vagy alapíts saját csatornát! "

 

Ezek alapján kérlek gondold végig magadban, hogy mennyire tudod elfogadni álláspontomat, és mennyire igazak azok a kijelentéseid, amiket rám alkalmaztál a cseten.

 

Köszi.

 

További értekezés részemről U2U-ban, vagy személyesen

 

Tisztelettel

 

:KV:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

iceride
Kelt:
Kelt:

Douwe, rendben, te csak a chat-en vagy moderátor.

Linket nézem. Ettől függetlenül álláspontod elkeserítő számomra, de ezt másr mondtam.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

iceride
Kelt:
Kelt:

Linket elolvastam, ajánlom mindenki figyelmébe. Nemutolsósorban az itt elhangzottak fényében. :Ordog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Douwe_EgBerts
Kelt:
Kelt:

iceride:

 

U2U megy

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Herbie
Kelt:
Kelt:
Amennyiben lenne rá energiám, indítanék egy topicot 'Kampány a kultúrált és civilizált RPG.HU-ért!' címmel, amiben kiállhatnánk a terjedő, - és mint tapasztaltam, még a moderátorok által is tolerált - trágárság és alpáriság ellen.

Innen pedig már csak egy lépés az ízlésdiktatúra, a kihalt fórumok, ahol csak a szél fütyül, a negédes-körmondatos-jajmegnebántsunkvalakit-mivanhafélreérti körmondatos, szórványos kommunikáció, amitől rügybe borulnak a fórumok... nem is beszélve arról, hogy hol kezdődik és hol ér véget a trágárság, illetve ki szabja meg, az illető mennyire prűd/vallásos/lelkileg érzékeny/látens diktátori hajlamokkal rendelkező egyed...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

iceride
Kelt:
Kelt:

Herbie:

 

Most már a te véleményed is elhangzott.

 

Amúgy moderátorkodással kapcsolatban nem hiszem, hogy nekem kéne föltalálni a spanyolviaszt. Szépen létre kell hozni egy világosan és érthetően megfogalmazott moderálási elvrendszert, és kivétel nélkül mindenkit moderálni, aki az elvek ellen sért. Ennyi.

Ha mérlegelsz, na _az_ már ízlésdiktatúra.

 

Akit meg zavar, annek elküldeni azt a pontot, amit megsértett, és akkor ugrálhat.

 

U2U megy.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Iceride:

 

Hogy analog peldat hozzak...

Kepzeld ugy, mint egy szerepjatekot, ahol a JK-k a userek, a KMek a moderatorok es az alapkonyv a netikett, stb...

Minden jobb rpg-ben le van irva, hogy a szabalyok csak mankoul szolgalnak a jatekmesternek, nem igaz? :P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

iceride
Kelt:
Kelt:

Lac: Ugye ez nem egy vitatkozós téma. Ha nagyon akartok vitatkozni, nyissunk neki, illetve nyissatok neki új témát, vagy húzzunk(atok) a flémre. Én nem vitázom róla tovább, max üziben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Douwe_EgBerts
Kelt:
Kelt:

Szvsz volt már itt is vita, vagy agymenés :P

 

vagy nyitassuk ki Herbie-vel a "Mire jó a flém..." topicot:D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Iceride:

 

Nekem nem er annyit az egesz, hogy uj temaval vagy u2u-kkal szorakozzak. Te szivatod itt magad egy latszatproblemaval... mondhatni szelmalomharc. Csak az eredetiben a fohos ugyebar elegge kattant :P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Douwe_EgBerts
Kelt:
Kelt:

Lac:

 

Ködös emlékeim és régi tanulmányaim szerint, a szélmalmokkal harcoló főhős nem is volt bolond, csak egy olyan világban akart élni, amit a jelen kora már túlhaladott, valamint túlidealizálta az életét, és nem akart tudomást venni a környezetéről....

 

Lehet, hogy ez esetben is valami hasonló forog fenn?

:P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Douwe:

 

Kerlekalassan, ha mar valaszra meltattal dragalatos baratom, engedd meg, hogy kifejtsem velemenyem, miszerint - es remelem megbocsatasz hogy ellentmondok neked, kedves baratom - Don Quijote altalad leirt tevkepzetei mar olyan mereteket oltottek, hogy akar orultsegnek is lehet nevezni, bar cseppet sem klasszikus formajunak.

 

Legmelyebb tiszteletem!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Douwe_EgBerts
Kelt:
Kelt:

Legkedvesebb barátom Lac,

 

igazad vala, de lényegi mondandóm nem is az vala, hanem azon kényszer, ami erre az útra vitte vala ama nemes lovagot. Szerény személyem itt próbált párhuzamot húzni, he megengedtetik nekem, hogy ilyen matematikai kifejezést használjak vala mondandómban, hogy szemléltethessem az itt előforduló becses hozzászólások értelmének mi lényege vala.

 

Legmélyebb tiszteletem vala mindenkinek ki olvassa vala eme topic-ot.

 

:KV:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Én már meg sem merek szólalni a stílus kérdésében, miután Iceride kiderítette rólam a fórumok gondos olvasásával, hogy egy utolsó flémer vagyok, és nincs rendes vitastílusom sem. :,-(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Drone
Kelt:
Kelt:

OFF

 

Bár az IRL és a internetes kommunikáció sokban különbözik, az én esetemben nem áll messze egymástól a kettő. Amit egy idegennek nem mondanék a szemébe, azt le se írom (tehát nem hülyebarmozok le senkit kapásból, akármilyen egetverő ostobaságot mond, akármilyen alpári stílusban) és nagyjából így is fogadom a nekem szóló üzeneteket (ha valaki lehülyéz egy internetes fórumon - ok nélkül, azt nem tudom olyan szinten ignorálni, mint ahogy egészséges lenne). Többek között ezért sem tartom szerencsésnek ha tizen ugranak neki válogottan elmés hozzászólásokkal egy szerencsétlennek, mert az feltehetőleg már nem is az oly sokszor felemlegetett érvekre fog figyelni, hanem a haragtól elvakultan próbál visszavágni az "ellene összeesküdött falkának".

Lehetséges, hogy ez nagyban nem működik, vagy hogy a többség máshogy gondolja, de nekem eddig bejött és ezután sem óhajtok változtatni rajta.

Iceride-hoz hasonlóan én sem akarom megrefolmálni a fórumot, mivel a többség szerint jó úgy ahogy van, és bár néhány helyen nem értettem egyet a módszerekkel (mivel a felhozásuk csak még több felesleges vitát kreált volna, inkább csendben is maradtam) nekem is tetszik. Csak azért írtam mindezt, hogy egy lehetséges magyarázatot adjak arra, miért szivatják egyesek magukat látszatproblémákkal.

 

ON

 

Elnézést a még több OFF-ért.

Elnézést mindazoktól akiket egyáltalán nem érdekelt, hogy én mit gondolok az egészről.

Elnézést azoktól akikbe fentiek miatt eddig "belekötöttem" vagy ezután fogok.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Redguy
Kelt:
Kelt:

Iceride, te kevered a szezont a fazonnal bazzeg! A chatszobában TE soha nem voltál szívesen látott vendég!

A tenyérbemászó stílusod, az alkalmazkodóképességed teljes hiánya és a semmitmondó, ostoba frázisaid megtették a hatásukat. Sikerült kiutáltatnod magad egy olyan társaságból, ahol kb 20-30 ember szívesen látott vendég korra, nemre, politikai és egyéb nézetekre való tekintet nélkül!

Nem gondolod, bunkókám, hogy te basztál el valamit, de nagyon erősen?

 

Jah, és ha nem bocsánatot akarsz kérni, (amit IMO meg kellene tenned) akkor takarodj erről a topikról, tompika! :flame:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Douwe_EgBerts
Kelt:
Kelt:

Redguy:

 

Hagyd, felesleges.

 

Iceride ignorál minket, mint ahogy azt több topicban is kijelentette már, valamint U2U-ban sem nagyon hajlandó beszélgetni azokkal, akik a flémnek értelmét látják, ne adj isten moderátorok és megkérik, hogy itt, vagy a cseten ne csak pampogjon, hanem alkosson valami konstruktívat is.

 

 

Pedig ha esetleg példát mutatott volna flém illetve káromkodásmentes, értelmes, és szórakoztató társalgásból akkor még meg is érteném a srácot.

 

 

 

Ezennel elnézést kérek mindenkitől, hogy terheltem ezt a topicot Iceride ügyben, de meg lettem idézve név szerint is.

 

Remélem azért többeknek épülésére szolgál ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Redguy
Kelt:
Kelt:

Ignorál? :Ordog:

 

Ugyan, Douwe Egberts, ne légy naiv! Nemcsak, hogy olvassa, amit írunk neki (SZVSZ jóval később, mint kellene, elvégre a helyzetet végérvényesen elmérgesítette a mi kis writeonly Iceride-unk) de még idegeskedik is miatta, és ez jó. :lol:

 

Talán ez lesz a z első lépés ahhoz, hogy magára szedjen némi szociális intelligenciát, vagy mi a rákot... :sor:

 

P.S. Sorry a szóismétlésekért. ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Varshi
Kelt:
Kelt:

Red, ezért felírhatsz 2 Karmát. :sor: És ezzel szintet is léptél gonoszságból. ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Night_Phoenix
Kelt:
Kelt:

Ámokfutásom miatt, ezennel itt szórok a fejemre apró kis rizsszemeket, mivel a kínaitól hamu helyett jobb híján csak ezt tudtam beszerezni.

És ünnepélyesen, saját kezűleg illetem lábammal fenekem.

 

És amennyiben esetleg céges IP-met valaki letiltotta volna, az kéretik felülvizsgálni döntését, mivel képességeim közt szerepel a nagyfokú modemes csatlakozás is, de Pampalini körtársam, kivel egy IP címmel rendelkezünk, e képességének fejlesztését teljesen elhanyagolta, így most csak kívülről tudja szagolni az ibolyát.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Szeretnek elnezest kerni az utobbi bejegyzeseimet uralo "kinyilatkoztasi" stilustol. Emellett viszont fenntartom az allitasaimat, de kerek mindenkit, hogy ennek a mea culpanak fenyeben (elvonatkoztatva a stilustol, ami egyebkent lehetetlen, de megis :) ) olvassa az irasaimat. Elore is kosz!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Heh, marmint a stilusert :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...