Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Slanek


Vendég Tainted Love

Ajánlott hozzászólások

Vendég Tainted Love
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma
:felvon:
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Nem röhög!( :)) Komolyan kérdeztem! :felvon:

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle sötét ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Perpillanat rajtam kívül csak 4 olyan hülye van, aki ilyenkor fórumot olvasgat, 2003ban!!!! :) :) :D :D :felvon: :) :hawaii: :ejj: :P :D :lol:

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle sötét ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

Én is csatlakozom, Sonor :felvon:

És majd szólok Diablosnak, hogy mondja el, mire gondolt...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Diablos
Kelt:
Kelt:

Buddha után a második....

ez egy rang...

(ezért a címért a chivas regal és a gyümiszalámi között van hatalmas harc....)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Ok, de mi az a: "chivas regal"???

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle sötét ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Sonor: :felvon: BUÉK.

 

másnak is. A "csivász" egy ital, amit sokak szeretnek, de én meg nem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tilleo
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Ha viszont már vágott az illető, és nem talált el, akkor van kb 10ed másodperced, amikor a kard holtponton áll...(lehet hogy nem tized, de k***a kevés idő.) na akkor kell lecsapni.

 

No látod itt a probléma! Magyarázd el nekem hogy intézed el azt hogy a kardos muksó ne találjon el (pl egy széles vágással) De te mégis ütéstávon belül maradj? (magyarán nem hátrálva térj ki! ) Természetesen mindezt azonos képzettségi foknál.

 

Volna még egy kérdés, mi a tapasztalatotok: Katana vs lándzsa? Vagy hogy ontopickok legyünk: Slan kard vs lándzsa kérdésben! Melyik fegyver a dominánsabb?

 

 

Tilleo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Cshimbjed válasza elsősorban IRL-ra vonatkozott, nem a M* rendszerére - ami sosem lesz reális - és főleg nem azonos képzettségi fokokra.

Az ütéstávolságot pedig nem kell mindig tartani ( főleg kard ellen nem ), így hátra is kitérhetsz, a megfelelő pillanatban pedig ha NAGYON gyors vagy, akár támadhatsz is valahogy, az ellenfél helyzetét és mozdulatát kihasználva...

 

Lándzsa vs kard... szereintem a kardosnak eléggé észen kell lennie, de közel sem vesztes szitu

 

bye

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Cshimbjed
Kelt:
Kelt:

Nos.. ha jól emlékszem tőlem idézted, azt a valamit...

A kérdés nagyon is helytálló. Ki térni viszont nem csak hátrafele lehet (bár a legkönnyebb), hanem egyszerűen elhúzod a végtagjaidat a kard útjából...

Nem tudom ez "azonos képzettségi foknál" hogy néz ki, mert még sosem láttam két azonosan képzett embert harcolni élőben... (meg az édes kevés ha azonosan képzettek, ha az egyik jóval gyorsabb...)

Sorry nem tudok Neked semmilyen M* szabállyal előrukkoloni perpillanat... Lényeg akkor is az: aki puszakézzel kiáll egy kardos ellen, akit nem ismer... és esetleg nem szeretne meghalni (akár harc közben, vagy a győzelme után elvérezni..) inkább kapjon fel valamit...

 

Kard vs. Lándzsa... Domináns a lándzsa... a hossza miatt.. viszont ha az első támadás nem sikerült (és nem fém nyelű a lándzsa, ami elég ritka...) akkor egy épeszű harcos simán ketté vágja (ha tudja). De akkor is a lándzsáé az első támadás... (M* szerint aki a kezdeményezést kapja)

 

Boldog Újévet Mindenkinek!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Cshimbjed
Kelt:
Kelt:

JAh..

nekem is eszembe jutott egy érdekes összecsapás, bár a történelemben nem hiszem, hogy túl sok példa lett volna rá...

Katana vs. Pallos...

Katana vs. Vivótőr...

(Katana vs. Fénykard :felvon: )

 

Érdekelne a véleményetek...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tilleo
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Engem nem elsősorban az M* szabályok érdekelnek, azokat már 3* átgyúrtuk. Inkább az IRL erőviszonyok!

 

Kitérés: Nem vagyok IRL harcművész, de nekem puszta kézhez piszkosul hosszúnak tűnik a katana, szóval nem tudom hogy ezt az elhúzom kezem lábam dolgot hogy gondolod, de nekem olybá tűnik hogy a puszta pengehossz miatt, ha a kardos ipse a törzsedre támad esélyed sincs elérni, talán csak hátraugrani. Nem?

 

Lándzsa vs kard: Én egy kicsit defenzív fegyvernek érzem a lándzsát... Nem tudom jogosan-e, de a kitámadásokat kicsit nehézkesebbnek, lassabbnak érzem, mint az egészséges lenne. Szvsz a pusztakezes, lándzsa ellen esélyesebb, mint kard ellen. Nem?

 

Katana vs. Vivótőr:

No erről vitakoztunk jó sokat...

Kb arra jutottunk hogy fél másodperc múltán egy lefejezett és egy torkonszúrt hulla fekszik majd a csatatéren.

 

Tilleo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

Hello

 

Kitérés: hát igen, mi sem mondjuk azt, hogy ezt "így szokták csinálni" ( :felvon:) csak azt, hogy egyesek képesek rá. A másik, hogy a kitérés/ elhúzódás a vágás irányától stb., tehát magától a támadástól függ, nem feltétlen hátrafelé történik.

 

Kard vs egyéb: a fegyverek hossza szerintem az egyik lényeges pont, bármit is állítunk be egymás ellen. ( kivéve fénykard:Ordog:)

 

Tényleg; nuncsaku vs kard??

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Diablos
Kelt:
Kelt:

Tainted Eric: ha kardnál hátrafelé térsz ki... hmm... gáz... de esetleg megtörténhet, hogy sikerül... viszont nem nagyon lehet vissznyatámadni. Nem hátrafelé: nehéz... Cshimbjeddel szoktunk gyakorolni... és... van hogy sikerül... de nagyon ritka... ha viszont igen... akkor már egálból nyomjuk

 

Nunchaku vs kard... úgy néz ki, hogy a nunchaku egy mezöögazdasági eszköz... s mint olyat nem megtámadásra, hanem önvédelemre használták a parasztok... mert hát... cséphadaró ugye... nem fegyver, mert azt tilos lenne hordaniuk.

Ha lehetett akkor katana ellen a nunchakus futott...

Ha nem lehetett, akkor legalább többen volt érdemes...

két nunchakuval... és az egyiket inkább dobták...

kard ellen nem érdemes a két nunchaku... csak ha az egyiket dobták... nos... így is nagyon gáz volt...

az a szerepe annak, hogy ha egy nuncsi láncos, hogy a lánccal elméletileg lehet védeni egy vágást... hmm... gyakorlatilag nagyon gáz... ja igen... és a lánc részt úgy tudják kihasználni, ha mindkét fát fogod és lánccal hárítasz... ezért is dobták az egyiket.

 

hát... még mindig jobb érzés volt a parasztnak... ha elméletileg tudta védeni, mintha tudta, hogy nem lehet...

 

nos... próbáltam már és nem igazán jobb a nuncsaku sem kard ellen mint a puszta kéz láb...

tényleg dobni lehet... azt' lesz valami

 

sai-kard esetén már picit jobbak az esélyek ... de... a kard mindig is fegyver volt, azt fegyvernek kovácsolták, fegyvernek készült... az elsööt a legenda szerint a japán császár kapta, hogy azzal védje meg japánt...

 

a kard mindig fegyver volt...

nem földmüüvelöö eszköz...

de mindig ESZKÖZ....

 

 

[Javítva: 2003.01.02 írta: Diablos]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Kard vs lándzsa: ha a lándzsás elvéti az első támadást, vége.

Daekow: akkor mi az a regal?

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle sötét ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

Hi

 

Diablos: ha hátrafelé térsz ki, az a visszatámadáshoz tényleg ciki helyzet; én sima védekezésre gondoltam, amit Tilleo hozott fel.

 

Oh igen, szamuráj vs paraszt... szép is a történelem.. :,-(

 

bye :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Diablos: eldobod a nuncsakut a karcdosba, és rohansz. (max visszadobja) :Ordog:

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle saját ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

Hello

 

Ha vki tud vmi jó infoforrást a Dorcháról, szóljon :halott:

 

Köszi!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

Még mindig kard vs puszta kéz... Amit nem lehet elfelejteni: legfontosabbak a körülmények! Természetesen szó sincs azonos képzettségi fokról, a pusztakezes vagy sokkal jobb, mint a kardos, vagy elképesztően szerencsés.

Körülmények... Valószínűtlen, hogy asztallap simaságú klinikai körülmények közt folyik a harc... Képzelj el egy földbe ásott, vékony, de erős oszlopot: ha e mögé állsz, máris védve vagy a közelharcban: ha az oszlop egyik oldalán támadnak, te átmész a másik oldalra, és ott már nem ér el. Fegyverrel sem. (hogy el lehessen képzelni: kapaszkodópózna a buszon) Vagy tereptárgyak, asztaltól a lépcsőig... stb. Mindet ki lehet használni.

 

Ezek nélkül nehéz a dolog: kitérni a kard elől viszont nem csak hátrafelé lehet. Oldalra a függőleges, és előre a vízszintes vágások elől...

 

Lándzsa: jópofa fegyver, de ha egyszer a hegy hatósugarán belülre került az ellenfél, akkor baj van: fogást kell váltani, hogy a hegy hátrább kerüljön, vagy hátrálni kell, vagy eldobni a francba...

 

Na, hali.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Diablos
Kelt:
Kelt:

a lándzsánál...

 

elülsöö kéz a lándzsa elejénél... hátsó meg... ahun jó... nagyon könnyüü kiszúrni belööle, ha pedig be akar lépni mondjuk a rövidebb fegyveres, Te vele harmónikusan mozdulsz hátra... természetesen folyamatos támadások közepette...

 

persze, ha fanyelüü... akkor simán vágják....

sööt, ha gyenge fém akkor is lehet...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Így igaz, Diablos.

 

Viszont a lándzsa hosszú, így szűkebb térben kényelmetlen, ráadásul rá lehet fogni a nyelére is, ami egy kardról nem mondható el...

 

Arról amúgy kinek mi a véleménye, hogy adott fegyvert másként forgat forgatója? Érthetőbben: a lándzsát pl. hosszúbotként, természetesen az utóbbi harcértékeivel... Vagy a rövidebb botot kardként, de azt milyen harcértékkel???

 

Na szeva mindenkinek. :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Hát... ez olyan, hogy a fejvadikard is más kezében rövidkard, meg asszem a Slan-kardot is lehet vmilyen szinten hosszúkardként forgatni (mintha ezt olvastam volna vhol), bár ott az a gáz, hogy csak egy oldalra van élezve.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

A rövidebb botot... I think ez nem kérdés: a botot nem lehetne kardként. A bot harcértékeivel természetesen...

Vagy egy kis varázslat, és a botból lesz kerd! :Ordog:

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle sötét ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Cshimbjed
Kelt:
Kelt:

Sonor: Asszem nem vagyunk egy véleményen... egy kb 1,5 mes bot, mely elég egyenes, esetleg faragott, szerintem lehet kardként használni, max a sebzése lesz kisebb, meg nem vágni fog, hanem zúzódást okoz... a technika lehet hasonló... lásd boken...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

A_Messor
Kelt:
Kelt:

Sonor:

Szerintem is müködikm a botból kard, elvégre nemvéletlenül gyakorolják a kardvívást bottal(amire mondhatjuk ugyan hogy fakard). Persze kisebb VÉ,TÉ,SEB, viszont a KÉ lehet nagyobb(könnyebb a cucc).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...