Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Öngyilkosság


Arkadij

Ajánlott hozzászólások

Arkadij
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Üdv mindenkinek!

 

A Popper Péter-féle íráshoz szólnék hozzá:

 

A megfagyásos buli nem tűnik rossznak, kiülni az erdőbe egy üveg jó féle szesszel és szépen fagyhalálba szenderülni.

Munkám révén belebotlottam egy-két öngyilkossági ügybe, és találtam ilyen próbálkozásokat is.

Az egyik alak alaposan megszívta. Szépen kiment a hüvösvölgyi erdőbe, leület egy rönkre, és betermelt egy üveg páleszt vagy valamit. Éppen megfagyni készült -vélhetőleg- amikor 6-8 vadkutya épp odatévedt, és a már lefagyott lábú és italtól kábult férfit szétmarcangolták. :)

:felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég runt
Kelt:
Kelt:

Öngyilkosság:

Megnyoni a "restart" gombot a játék vége előtt, csak azért, mert látszólag vesztésre állsz.

 

A problémát ez nem oldja meg, mivel a játékban csak az eddig elért tapasztalatokat használhatod fel, a céltól azonban még mindig fényévekre leszel.

 

Ha értik mire gondolok...

r.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Cinke
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Ez az első üzenetem, és talán azért ide, mert sajnos közel áll a téma hozzám.

 

A P.P. idézet nekem tetszett. De nem tartom se ironikusnak, se komolynak. Mivel pszichológusról van szó el tudom képzelni, hogy ráébresztő céllal írta. Nem akart senkinek semmit az orra alá dörgölni, vagy bizdítani, hanem egy olyan nyelven és stílussal írta le az élet értékeit, amire oda kell figyelni. Nekem az a tapasztalatom, hogyha egy embert, aki már amúgyis sajnálja magát még jobban el kezdenek sajnálni, akkor az biztos út az öngyilkosság felé. Viszont, ha józanul beszélsz vele, és - ez most furcsán fog hangzani - nem mensz bele a "sajnáljuk őt együtt, olyan szerencsétlen, és persze, meg van minden oka rá, hogy,.." játékba, akkor talán sikerül őt kibillentened a rezignáltságból, megmutatod neki, hogy milyen a normális, és lehet, hogy ezzel többet segítesz neki, mert látja az utat, amin el kell indulnia visszafelé.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Drone
Kelt:
Kelt:

Csak annyi, hogy sokan a 'restart' gomb ellenében az 'OFF'-ra esküsznek...

 

[Javítva: 2003.01.14 írta: Drone]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég runt
Kelt:
Kelt:

Az OFF gombot viszont nem rakták rá a gépre, pont azért hogy ne így oldják meg a problémákat. Meg lehet keresni, de annak az öngyilkossághoz semmi köze.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Ladyhawk
Kelt:
Kelt:

Akár tekinthetjük "divatnak" is. Szigorúan idézőjelben.

 

Nem csak Seneca-tól kezdve volt szuggesszív hatással az emberekre.

 

egyébként boldog új évet.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Ladyhawk
Kelt:
Kelt:

A Biblia is említi (Mózes 1,9) az öngyilkosság tilalmát. A hagyományos erkölcsi rend fellazulásával, a tradicionális vallásosság hitelvesztésével párhuzamosan megsokszorozódik az öngyilkosságok száma, szinte mániává fajul.

 

A maga kiszolgáltatottságát, tehetetlenségét érző ember magára hagyatottan ebben az erőszakos halálnemben vélte megtalálni a kiutat vigasztalan helyzetéből. A kereszténység ugyan megpróbálta visszaszorítani az élet elleni bűncselekményeket, és ez a próbálkozása átmenetileg hatékonynak is látszott. Az azonban már vitatható, hogy a legdöntőbb érvként a világból, illetve a mennyországból való kirekesztettség kilátásba helyezésével élt.

 

 

Az öngyilkosság megítélése a korai időktől kezdve ambivalens volt: egyesek természetesnek fogják fel, sőt olykor szinte kötelezőnek minősítik (például a sztoikusok), mások természetellenesnek vélik. Általánosságban az ókori görögök és rómaiak felfogásáról elmondható, hogy elismerik olyan helyzetek létezését, amikor az élet önkezű kioltása megengedhető.

 

 

 

 

:) :) :halott:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Ladyhawk
Kelt:
Kelt:

"Hoc est unum, cur de vita non

 

possimus queri: neminem tenet”

 

 

-----„Az egyetlen dolog, amit nem róhatunk fel az életnek:senkit sem tartóztat” ------

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Pár gondolat:

 

Annak idején volt egy remek kis kézikönyv sorozat, a hogyan rakjunk össze házilag bombától kezdve nekrofil kézkönyvön keresztül a hogyan legyünk öngyilkosokig. Kb 100-120 féle módszert írtak le benne, kitárgyalva az előnyeit, és a hátrányait. Érdekes volt olvasni.

 

Nem tudom melyik filozófus mondta, hogy "Ha az ember azon gondolkodik, hogyan öljön meg másokat, ott már gond van a racionalitással."

 

Önygilkosság/önfeláldozás: már a NEVE is más. Nem szinonímák egy szótárban sem.

 

Öngyilkosság/gyávaság: Kis statisztika: az emberek nagyobb százaléka fél a pókoktól, mint a haláltól.

 

Amiről nem esett szó az az eutánzia (vagy nem olvastam vissza eleg melyen)..

 

Amúgy meg? Egy embert ismerek, aki még nem gondolt rá, a nagy százalék gyáva.. én meg a "majd később" fázisban vagyok.

 

üdv

sade

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Gondolkoztam, hogy beirjam e, de vegulis tanulsag.

(ismerőssel esett meg)

 

szerzett pisztolyt. arcához tartotta, meghuzta.. elbénázta, még élt. az előre odakészített késsel (biztosra akart menni) szíven akarta szurni magat.

elbenazta.

 

eredmeny: a fél arcát nem érzi (szerencsére rendbehoztak neki, enm laccik nagyon), picológus.. és birosagi targyalas illegalis fegyvertartasért..

 

:pirul:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

TimeRobber
Kelt:
Kelt:

Hali.

Egy műsorban Havas Henrik "tanár úr" azt találta mondani, hogy az öngyilkosok bátrak. Szerintem ez részint durrrva általánosítás, részint nem igaz. Nagyon nem mindegy, hogy miért lesz az ember öngyilkos, ugyanis az esetek nagy többségében megfutamodik egy probléma elől az áldozat, mert azt hiszi, a következmények rosszabbak lesznek a halálnál, vagy mert biztos benne, hogy van valami a halál után. Ez gyávaság. Az euthanázia is öngyilkosság, csak (képletesen szólva) más húzza meg a ravaszt.

Amúgy meg mindenki azt kezd az életével, amit akar. Az életem biztosan az enyém, még ha meglehetősen egzakt fogalom is, és azt csinálok vele, amit akarok. Én személy szerint még egy esetet tudtam csak kiagyalni, amiben önként dobnám el az életem (biztosan halálos betegség, irtózatos fájdalmak).

Az fáj csak néha, mikor jó emberek képesek meghalni ökör tévedések miatt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Szellem
Kelt:
Kelt:

Azok akik öngyilkosok lesznek,vagy csak megfontolják a lehetőségét,mind GYENGÉK,GYÁVÁK !!!

Képtelenek szembenézni az élettel(annak minden akadájával)

Az eső után mindíg kisüt a nap,MINDÍG,nem szabad elmenekülni,erősnek kell lenni,még a legkeményebb helyzetekben is !

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Marvin
Kelt:
Kelt:

Szellem: Gratulálok, benyögésed a témában való olyan elképesztő elmélyülésről, az árnyalt véleményalkotás képességéről, miegyebekről tanúskodik, hogy ihaj. Legközelebb nézz már meg egy rohadt közhelyszótárt, és "A Hold egy nagy kerek sajt", v. "A szerelem mindent legyőz"-szintű megnyilvánulásokkal ne boldogíts. Köszönöm.*

Nem értem, mi ez az ösztönös behördülés az öngyilkossággal szemben. Semmivel sem értelmetlenebb vagy értelmesebb opció, mint az összes többi, ami egy véges élettarttamú (és e véges élettartam fájdalmas tudatával létezésre kényszerített) lény eszköztárában szerepel. Enyhén szólva röhögtető, ahogy egy halandó nikkelbolha a halál ellen ágál, mintha bizony egy percig is lett volna esélyed! Ha Obli úgyis felzabál, hosszabb távon nem tökéletesen mindegy, hogy az örök nemlét most, vagy pár évtizeddel később kezdődik?

Hm, ennek persze ellene lehetne vetni, hogy ha úgyis elkerülhetetlen, minek siettetni, úgyis csak ez az egyetlen élmény az, amit garantáltan nem fogunk elpasszolni. Igaz, csak a kaszás gyakran nem elég gyorsan, vagy nem jókor érkezik. Ha valaki méltatlannak találná a megkérdezése nélkül rátukmált létet, tessék, a lehetőség adott, hogy ha nem kéri, bármikor kiönthesse a tökfőzeléket. Többek közt ez a képességünk különböztet meg az állatoktól (jó, a lemmingektől talán nem, bár kétlem, hogy náluk a lét kilátástalanságán való tragikus bátorságú felülemelkedés esete forogna fenn. Jó magasan.)

 

* Az "akadáj"-t egyébént ly-nal írják, további jó nagyot.

 

 

 

___________________

Beauty in dorkness.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Ongyilkossagrol...

Bennem az a kerdes merult fel igen eroteljesen, hogy mennyire lehet tudataban az ember a kovetkezmenyeknek, amikor ongyilkossagot akar elkovetni? Volt, amikor ugy gondoltam, hogy alig-alig, mert hiszen a halalnal barmi jobb. Mara ez megvaltozott, de meg mindig ugy hiszem, hogy az ongyilkosok nagy resze hirtelen indulatbol, teves kovetkeztetesek alapjan cselekszik, szoval elborult aggyal.

Ha valaki tisztaban lenne azzal, hogy az ongyilkossag mit is jelent (szvsz vegleges pusztulast), akkor a vilag legbatrabb dolga lenne. Igy egy menekules, amit adott esettol fuggoen lehet megitelni, hiszen szvsz azert lesz valaki ongyilkos, mert ugy hiszi, hogy jobb lesz utana.

 

Szellem:

 

Ezt melyik filmbol vetted te elcseszett kis predikatortanonc? Latszik, hogy barmilyen alapot nelkulozve csak pofazod bele droidagyad "randomkozhely" nevu programjanak vegtermekeit... Legkozelebb inkabb maradj csondben ahelyett, hogy megprobalnal fejjel a falnak menni azt uvoltozve: "en vagyok a kivalasztott, be fogom torni!"!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Szellem
Kelt:
Kelt:

Én nem igazán hiszek a tulvilági életben,ugyanis nem biztos. Az élet az ,aki eldobja magátol az az ő dolga ,de szerintem az nagy marha . Látom ti élvezitek hogy a *MODERÁLVA* életetekben legalább a halálról ti dönthettek,blah...,kit érdekel a ti dolgotok.

szaraz élet,hát....akkor meghalok,nem egyszerű,dehogynem,de ez gyávaság !

 

lac ez egyébkén 1 filmben sincs benne,legalábbis én nem vettem sehonnan.

 

[Javítva: 2003.01.25 írta: Nephryte]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

TimeRobber
Kelt:
Kelt:

Szellem

A stílusod átlépett egy olyan határt, amin túl az ember inkább meccsre jár, nem pedig fórumra. Leszel oly szíves visszafogni magad.

Nézeteid alapvetően nem rosszak, de hiteltelenné válnak az előadásmódod miatt.

 

Lac

Teljes mértékben igazad van. Képzeld bele magad egy öngyilkos helyztetébe, kedves olvasó. Gondolod, hogy igazán meg akart halni? Hogy nem csak menekülni akart? Véleményem szerint csak rossz megoldást választ stresszhelyzetben, nem teljesen tiszta aggyal. Vannak persze kivételek, de kevés.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Szellem
Kelt:
Kelt:

Sajnálom

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xellos
Kelt:
Kelt:

Na, végigrágtam magam.

 

Reggelt

 

Kezdjük az elején, PP művével. Mit ad az Ég, éppen az öngyilkosság gondolata motoszkált bennem mikor először olvastam (ha jól rémlik a Vegyesben valahol). Hogy milyen hatása volt? Rájöttem, hogy PP egy marha é összeszedtem mikkel nem értek 1et (megpróbáltam megkeresni mert anagy önszorgalomban ki is jegyzeteltem... sajna nem találtam meg). Ezen kívül semmi.

 

Hogy miért nem lettem? Kezdjük azzal, hogy nem sikerült. Játszogattam a 230al, de nem jött össze. Utána még1X nem volt se kedvem se bátorságom. Az utóbbit asszem nem kell magyarázni. Az előbbi:

1., Ugyebár a csalódottság. (Hát még ez se megy?)

2., Amiért a döntést is nehéz meghozni (legalábbis nekem... van 1 család meg mifene és a nagyi, akármilyen rakás szar is vagyok/lennék (ahogy tetszik) képes lenne belehalni a fájdalomba)

 

De hogy a döntés után már egyszerű? Háááát.. vitatkozzunk. Én pl. Nagyon utálom a fulladásos halált. Elkenődni már egy fokkal jobb, de elég ocsmányul néztem volna ki utána. Fagyáshoz nem volt türelmem, elaludni meg nem bírtam. És persze nem óhajtottam, hogy hozzátartozó találjon meg (ebben igenis egyetértek Popper úrral).

 

Bátorság-e vagy gyávaság? Én felvállalom, hogy gyávaság, ha gondolod. De nekem egy ideje akármi is történik nem okoz igazi örömöt. Ha nem tudsz a dolgoknak örülni, ha minden csak fáj, akkor maradni inkáb mazochizmus, nem? Az pedig tuti nem vagyok.

 

Lac úrfi "Teljes Pusztulás" elméletében őszintén reménykedek, de a kisördög aszondja bennem, hogy nem úszom meg ilyen könnyen.

 

Sacc/kb. ennyi, tekintve, hogy gyorsan menem kell. Jóéjt:

 

The Fool ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Szellem:

 

Eloszor is talan tanulj meg fogalmazni, mert erthetetlen, amit osszevartyogsz.

Ok, egy-ket ev mulva ujra irhatsz a forumra.

Ha letelt az ido, akkor mar kezdhetsz bonyulultabb dolgokkal is foglalkozni, mint pl. a "velemenyalkotas" kifejezes. Es esetleg eljutsz egy elcseszett posztteenager szintre, ahol mar tudja az ember, hogy nem az o egoja minden.

 

***

 

Ha az ongyilkossag gyavasag, akkor minden dontes az, ami abbol a motivaciobol fakad, hogy az ember jobba tegye az eletet.

 

Amugy en utoljara kb 4-5 eve akartam ongyilkos lenni, de az ilyen elbenazott, szar "jajderosszazelet" felkialtasoktol hangos onsajnaltatas volt...azota szep az elet ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Drone
Kelt:
Kelt:

Azért nem kell még egymás nyakát kitekerni, az nem ÖNgyilkosság... ;)

Ha Szellem így gondolja, az az ő dolga.

 

Az viszont eléggé meglepett, hogy ennyien álltok/álltatok (közvetlenül/közvetve) közel ehhez a témához.

 

[Javítva: 2003.01.26 írta: Drone]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

TimeRobber
Kelt:
Kelt:

Drone

Egyelőre pusztán elméletileg foglalkoztat a kérdés, remélem, ez így is marad... :halott:

 

Lac

"Ha az ongyilkossag gyavasag, akkor minden dontes az, ami abbol a motivaciobol fakad, hogy az ember jobba tegye az eletet."

Szerintem ezt olvasd át még kétszer, majd gondolkodj. :halott: Az öngyilkossággal nem teszed az életed könnyebbé, ugyanis utána már nincs, ami könnyű legyen. Capise? Megölted magad, szevasz, viszlát, nincs tovább... Nem könnyeb lesz, hanem semmilyen.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xellos
Kelt:
Kelt:

Drone: Végülis feltételezem az téved ide, akit valamiért érint. Éngem per pill nem érint a Mage, nem is találsz meg a Mage fórumokon :D És nem vagyunk olyan sokan az összfórumozókhoz képest.

 

TimeRobber: És nem az a legkönnyebb ha semmilyen? ;) Nem úgy, hogy unod magad mert nem kell semmitse tenni, hanem úgy, hogy magadat sem érzékeled. sosem leszel rosszul, sosem unod el magad, nem fáj semmi... nem a legideálisabb állapot? (Feltéve, hogy elég hosszú ideig vesszük. Az életben vannak jo pillanatok, de pl. 90 évig sosem leszel tartósan és állandóan überfrankóboldog)

 

The Fool

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Drone:

 

Nem az o dolga, mert megirta egy nyilvanos forumra.

 

TimeRobber:

 

"Szerintem ezt olvasd át még kétszer, majd gondolkodj."

 

Ne probalj kioktatni, amig nem erted, amit mondok, ok? ;)

 

"Az öngyilkossággal nem teszed az életed könnyebbé, ugyanis utána már nincs, ami könnyű legyen. Capise? Megölted magad, szevasz, viszlát, nincs tovább... Nem könnyeb lesz, hanem semmilyen."

 

:sohaj:

Nem ez a lenyeg. Az a lenyeg, hogy az adott embert az a szandek vezerli, hogy jobba tegye az "allapotat" (remelem igy jobban tetszik), es ez azt is jelentheti, hogy ugy gondolja: a halal jobb, mint az elet. Ergo csak a sajat allapotan akar segiteni, es az ongyilkossagot valasztja mint megoldast...mitol lenne ez menekves?

 

Xellos:

 

"És nem az a legkönnyebb ha semmilyen?"

 

Nem :D

Ezt nem tudhatod. Haltal mar meg? Kotve hiszem...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Szellem
Kelt:
Kelt:

Had mondjak valamit a bátorságról !

 

Két éve,mikor kénytelen voltam új suliba iratkozni láttam egy srácot,akiről késöbb kiderült, hogy az osztálytársam. Az egész iskolában ő tűnt a leg lerobbantabb embernek ,nem azt mondom ,hogy ronda volt csak egyszerűen az öltözéke a járása ,mind olyan volt,mint egy hadirokkant (vagy ha úgy tetszik csöves).

Idővel azonban megismerkedtem vele,bár eleinte én is jobbnak láttam elkerülni (fenn hortam az orrom,mint a többiek és én is könnyebbnek láttam a láttszat alapján ítélni) Csak a lényeget írom ok:

Szóval kiderült róla hogy 4 testvére van és egy két éve történt balesetben,nyaktól lefelé teljesen összeégett. Azt hiszem nem túlzok ha azt mondom,hogy kb 2hetente le is húzták a srácot.

Szép kis élet nem? nap mint nap attol rettegett,hogy mikor kapják el és verik ki belőle azt a kevés pénzt (amit egy 5 gyerekes család szülei tudtak biztosítani neki.)

egyszer aztán megkért,hogy védjem be,mert már másodszorra rabolták ki ugyanazok.En persze mentem,de nem volt ott senki. Megmontam neki,hogy ez nem mehet így tovább,hogy kezdeni kell valamit evvel a helyzettel! Végül beiratkozott Aikidora ahova én jártam.

A srác azóta is rendszeresen jár eddzésre és bátran kijelenthetem,hogy ha le is huzzák ,hát nem fogja egy könnyen adni magát.

Azóta is jó barátok vagyunk.

 

Ez a bátorság ! Szembenézni az élettel ! É küzdeni !

Van egy mondás:(ha nem elég pontosan idézem előre is sajnálom)Ami nem öl meg az erősebbé tesz !

Ti is bizonyára nehéz dogokon mentetek keresztül és ezért bizonyára ti is nagyon erősek lehettek

 

 

(még nem fejeztem be,...de most megyek)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xellos
Kelt:
Kelt:

Lac: Ha nagyon kötekvő vagyok pontosítom, hogy nem emlékszekk, hogy meghaltam volna :virag:

 

Másrészt akkor mi könnyebb? Mert ha minden sikerül az előbb utób nagyon uncsi lesz. Ha meg nem az megint nem könyebb, mint lebegni a nagy rózsaszín semmiben nagy rózsaszín semmiként ;) Oh, milyen költői vagyok ma..

 

Szellem: Alighanem akart valamit a világtól. Hogy job legyen neki, hogy érvényesüljön.. akármit. De van, aki nem akar semmit. Akinek minden feladat, minden cél a semmiért van. Nézd így: "Tök8 mit csinálsz, a végén meghalsz, akkor minek?" Az élet nem olyan játék (tudtunk szerint :D ), hogy a végén ha jó voltál akkor nyersz egy tortát vagy ármit, amiért küzesz. Van aki így nézi. És neki igenis mazochizmus az, ami neked bátorság. Minek szenvedni, ha nem kaphatsz érte semmit?

 

The Fool :hawaii:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...