Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Anvaria


Jackal

Ajánlott hozzászólások

Jackal
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Huhh itt mar nagyon nagy kavaras van.

 

Nos en Menmaatreval ertek egyet, mindenki tudja hogy nem Sogrontol jon a tuzvarazslok manaja, de nem is a tuzvarazslok tartjak az istentiszteleteket, nem ok apoljak ordan varosaban elo emberek lelket etc.tehat azok a sogronpapok telleg sogrontol kapjak a manajukat, es ez a vallasuk alappillere nem az a par tuzvarazslo.Egyebkent szerintem lenyegesen tobb sogron pap van Yneven mint tuzvarazslo(marmint Ordani, tehat aschaon meg a tobbieket nem vettem ide).

A masik, meg hogy en is ugy emlekszem hogy Domvikot osszegyurtak, de mivel egy ideologia, egy hit aminek az "anyagi bazisai" a hivok, szerintem mar ezek az istensegek osszeolvadtak domvikka,nem leteznek kulon.Vagyis jelenleg mar csak Domvik van.

 

En nem tudtam hogy a kvalithea barmilyen misztikus hatalmat adna?Ezt honnan vettetek, es ezek milyen misztikus hatalmat adnak?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem Kalandozók! Boldog Új Esztendőt!

 

Gyorsan válaszolok, hipp-hopp a közepébe:

 

Lingua Domini: Az ősi godoni mágusok kísérlete, olyan nyelv megalkotására, amely hatásában megegyezik az ősnépek (aquirok) Hatalomszavaival. Magyarán csak beszélni kell rajta, és megköti a manát. Félbeszakadt kísérlet (Krán felfigyelt rá elég hamar), ám félig-meddig működőképes. Erejét az asztrálvilágból nyeri. Ennek tudható be, hogy a rajta megszólaló nem képes szándékosan

hazudni. (Ha nem kötné meg a manát, elég nehezen lenne képes ilyesmire)

 

Kvalithea: Nem pusztán világi szinteket és kasztokat

választ el, hanem igen mély belső tartalma is van. A kvalitheák révén tisztul meg a jelölt asztrál-teste, s mikor átlépi az utolsó küszöböt is, megszabadul az idő bilincseitől. Őket, ezen anyagtalan, asztrálisan tökéletes lényeket nevezzük Kortalanoknak (Phora - Kroinosz) Belőlük lesznek az Élőszentek.

 

Domwick: Sehol nem ábrázolják egyetlen istennek. Úgy tartják Hét Arca van (Úr-Arcok), Hét Leke van, s a hitvallás is Hétszeres Hitvallás. Még most sem esik le

a tantusz? A hét istenség nem olvad egybe. Az istenek nem olvadhatnak egybe, legfeljebb kiszorítják egymást. Ilyet állítani (egybeolvad) mindenhol blaszfémia :felvon:

 

Godon: Mikor Godon mágusai (és ők nagybetűs Mágusok voltak - ugye tudja mindenki mi a külömbség?) látták

birodalmuk és a Belső Iskola végzetét, már csak egyet tehettek: népüket és tudásukat átmenekíteni az utókorra. Előbbihez térkapukat, utóbbihoz cselt használtak: morzsákra szedték szét és szétszórták a szerjózsa minden irányába. Így kerültek a tudás morzsái

Ordantól (tűzmágia), Pyarronon (mágiaelmélet és formációk a kyr mágiához) át Shadonig (Lingua Domini).

Bár nem tudni hogy hordoznak e tudást, de a két godoni tolvajklán is ludas lehet (Kobrák és Szürkecsuklyások)

 

Ordan: Bizony hogy nem tudják, csak kiválasztott kevesek!!! Olvassuk csak el a Második Törvénykönyvet.

Fanatikus, ismétlem FANATIKUS Sogron hit jellemzi

Ordant! Nyíltan imádkozni máshoz nem is lehet, más szentélyek csak titokban léteznek a városban. A Tűzvarázslók szent hite, hogy Sogron útját követik, és minden tudásuk és hatalmuk tőle ered. Ardae Magnust Sogron prófétájának tartják (Főnix-Rend), olyat hogy Godon nem is halottak - persze a Tűzvarázsló Rend vezetői kivételek. Ők tudják hogy "csupán" tapasztalati mágiát űznek, amely titkos, számukra ismeretlen alapokon nyugszik. Az ordani Sogron-papok pedig szeráfi

mágiát használnak, de ez egy másik történet...

 

Na mára ennyi kedves kalandozótársaim. Üdv

Titkok tudója:) Nephir

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

javítás: "...olyat hogy Godon nem is hallottak" - két l-el :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Nephir:

Az ősi godoni mágusok kísérlete, olyan nyelv megalkotására, amely hatásában megegyezik az ősnépek (aquirok) Hatalomszavaival.
Jelöld meg a forrást légyszíves, mert én nem emlékszem ilyesmire és megmondom őszintén elég meredeknek tűnik nekem. (Hatalomszó od nélkül?)

A hét istenség nem olvad egybe. Az istenek nem olvadhatnak egybe, legfeljebb kiszorítják egymást. Ilyet állítani (egybeolvad) mindenhol blaszfémia
Rendben, de átvehetik egymás szerepét. Ráadásul mivel a PPL szerint a godoni istenek mesterséges istenek voltak, ez elég könnyen elképzelhető.

Bizony hogy nem tudják, csak kiválasztott kevesek!!! Olvassuk csak el a Második Törvénykönyvet.
Pontosan melyik részét? Mert én pont ennek az ellenkezőjét olvastam ki belőle.

Fanatikus, ismétlem FANATIKUS Sogron hit jellemzi Ordant! Nyíltan imádkozni máshoz nem is lehet, más szentélyek csak titokban léteznek a városban.
Ez igaz, de nem bizonyít semmit.

. A Tűzvarázslók szent hite, hogy Sogron útját követik, és minden tudásuk és hatalmuk tőle ered. Ardae Magnust Sogron prófétájának tartják (Főnix-Rend), olyat hogy Godon nem is halottak - persze a Tűzvarázsló Rend vezetői kivételek.
Itt is kérném a forrás megjelölést.

 

Egyébként tetszetős elmélet, de szerintem van néhány logikai bakugrás benne.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Kedves Nephir: lehet, hogy én vagyok a vak, de nem láttam, honnan vetted az elméletet, hogy a Lingua Domini megköti a manát????? (csak pár napja kérdem)

És bevallom, nem tudom, mire célozttál vele, hogy a godoni Mágus más, mint a többi. Lehet, hogy arra, hogy más, talán erősebb, a kyr mágiához fogható mágiát űzött, vagy nagyobb hatalommal rendelkezett? Vagy tömegnyi volt belőlük? Vagy fel tudták támasztani a halottakat (mert a "mai" mágusok nem tudok róla, hogy ilyet tudnának). Szóval???

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle sötét ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jackal
Kelt:
Kelt:

Oke, tegyuk fel hogy ez mind1 igy van.Azt mondod a tuzvarazslok nem tudjak hogy nem sogrontol kapjak a manat.De ha en csak azert hogy 1 szintu tuzvarazslo legyek, 15 evig tanulok,szerintem baromira le fogom vagni azt, hogy az elmem nem isteni magiaval toltodik fel hanem pl nyulkalok a tuzbe, stb.Azert nem minden ember sik huje am.A masik pedig, hogy attol hogy meg fanatikusan elkotelezett valaki egy isten irant, az nem azt jelenti, hogy onnan kapja a manajat.Alyr Arkhon Darton hivo, megsem onnan kapja a manajat.En a fanatizmus es a mana pontok kozott semmilyen osszefuggest nem latok.

 

Egyebkent erre en is kivancsi lennek hogy ezt a Lingua Domini s elmeletet honnan vetted.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Én is, de sajna csak hetente szokta nézegetni a topiciot, és örülnék neki, ha meg tudna cáfolni ebben.

 

Sonor

 

_____________________

Mit gondolsz, miért él az ember leeresztett idősorompók között, míg ki nem ég belőle saját ostobasága? Mert minden gyengéje egy-egy ráleső orgyilkosa. Az ember vaksága önmagától, egyetlen igazi ellenségétől védi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

Hello

 

"Hatalomszó od nélkül?" A Summariumban vhol benne van, hogy ha az (egyik? nem emléxek pontosan...) ősfaj ép nem rendelkezik oddal, akkor is használhat hatalomszavakat, de az így Ép-jéből veszít, valszínűleg örökre.

 

üdv :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

(Jesszus, aludnom kell, ennyi helyesírási hibát... :felvon:)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Tainted Love:

ha az (egyik? nem emléxek pontosan...) ősfaj ép nem rendelkezik oddal, akkor is használhat hatalomszavakat, de az így Ép-jéből veszít, valszínűleg örökre
Igen így van, de mint te is írtad ez csak ősfajokra vonatkozik, akiknek a szervezete képes od termelésre. Az emberek nem tartoznak ebbe a csoportba.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Tainted Love
Kelt:
Kelt:

Sziasztok

 

Való igaz.

 

( És vajon hogyan hozza létre a hatást, milyen energiából? Talán az életerő? Ebben az esetben az utódfajok, kik valahogyan szintén képesek használni a nyelvet (pl. S. Berkanu ), szintén próbálkozhatnak vele, csak káros következményei vannak...? Szerintem sok ilyen kérdésre csak az a válasz, hogy CSAK, mert ősfaj és kész. )

 

üdvözlet

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem Kalandozók!

 

Félreérthető volt amit írtam. "A tűzvarázslók Sogron útját járják, és szentül hiszik hogy minden tudásuk és hatalmuk Tőle ered." Nos, ezzel NEM azt mondtam hogy a manát is Tőle kapják, de Őt (Sogront) tekintik tudásuk adományozójának. A átlag tűzvarázslók úgy hiszik, hogy a tűzmágia Sogron tudásának egy darabja, amit nekik - hű követőinek - adott. Nem tudnak Godonról, nem foglalkoznak mágiaelmélettel. A Főnix Rend tanítja úgy, hogy Magnus - a godoni mágus - Sogron prófétája volt. Magnus alakja (legalábbis az ő számukra)összemosódik a Kyr Birodalom bukásakor Ordanba érkező még IGAZI Sogron papok vezetőjének személyével (holott jelentős az időbeli eltérés). Sogron hite jelentősen eltorzult az idők folyamán - Tharr (Morgena segítségével) legyőzte Sogront, és azóta Ordani híveinek semmilyen manát nem juttat - az ottani papok a szeráfi mágiát használják, jórészt tudtukon kívül. Ekkor lépett színre a Tűzvarázsló Rend. Átvette a Sogron hitet, de falból. Tudták jól hogy Sogron alá van vetve Tharrnak, és bosszúra készül - tetszik vagy nem, kihasználták Sogront. Tudták jól, hogy hívek kellenek neki, tudták hogy semmit nem tehet, de azzal nagy szolgálatot tettek feléje, hogy az Ő nevével fémjelezték Ordant, s az újonnan kiépülő hatalmukat. CSAKHOGY ez olyan titok, amiről a kiválasztott kevesek tudhatnak !!! Jaj annak aki erre magától rájön...

 

Kedveseim. :D Intelligencia-próba: ha a Lingua Domini nem kötné meg a manát, hogy a fenébe lenne képes olyasmire, hogy csak igazat lehet rajta szólni? Talán olyan nehéz a kiejtése?

 

Amúgy a MAGUS világa már rég nem azonos azzal a világgal, amelyet alkotói megálmodtak. Bizonyos emberek saját ötleteikkel hazavágták rendesen. Sajnos az a bizonyos EnCSé megnyomorította rendesen :sor:

De most már legalább mindenkié... állítólag tavasszal feltámad valami új kiadó-író csoport berkeiben. Meglátjuk...ha meglátjuk...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Helló Sonor!

 

Valóban nem tudod ki a Mágus? Ajaj...

 

 

Helló Menmaatré!

 

Na jó, elárulom. Jovidonról Wayne Chapman írt. Amúgy

nemigen olvassátok a Mágus regényeket, mert minden amit leírtam, le van írva ott is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Napokon belül fenn lesz oldalunkon a legújabb Anvaria kiegészítő. Csak a fiam Larvi beteg lett :sor: Én meg nem értek hozzá technikailag...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Nephir:

ha a Lingua Domini nem kötné meg a manát, hogy a fenébe lenne képes olyasmire, hogy csak igazat lehet rajta szólni? Talán olyan nehéz a kiejtése?
A hatalomszavak nem a manát kötik meg, hanem az odra épülnek. És akkor még nem is hoztam fel az isteni akaratot mint érvet.

az ottani papok a szeráfi mágiát használják, jórészt tudtukon kívül.
Véleményem szerint nem, de ez már egy másik kérdés volna. Viszont: a szeráfi mágia természeténél fogva olyan, hogy nem művelheti valaki tudtán kívül. Ugyanis magában foglalja a szeráffal kötendő alkut is. Azt pedig csak észrevenné valaki, ha Sogronnal alkudozik. :sor:

Amúgy  

nemigen olvassátok a Mágus regényeket, mert minden amit leírtam, le van írva ott is.

Két probléma van ezzel

1. A MAGUS regények nem forrásai a szerepjátéknak.

2. Legjobb tudomásom szerint valamennyi MAGUS regényt és novellát olvastam, mégsem emlékszem ilyesmire. Ha esetleg pontosítanál, azt megköszönném, mert eddig úgy tűnik nekem, hogy nem igen tudod mivel alátámasztani az elméletedet.

 

Menmaaatré

 

Ui. Türelmetlenül várom az Anvaria kieget. Jobbulást Larvinak!

 

[Javítva: 2003.01.04 írta: Menmaatré]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Menmaatré, a szeráfi dologgal kapcsolatban Nephir azt hiszem a legutóbbi (és alighanem legutolsó, jó régi) Rusnyában (könnyen azonosítható szám: közepes méretű volt, mint a Galaktika anno) megjelent Kornya-cikkre hivatkozik, amelyben valóban volt egy nagyon érdekfeszítő, és legalább olyan formabontó, következésképpen nagyon vitatott cikk arról, hogy egyes mágiatudorok szerint a tűzvarázslók mágiája szeráfi mágia, és Sogron valójában egy rettentő hatalmú szeráf.

Nekem a dolog tetszett, de ennél több figyelmet nem szenteltem neki. De ott a polcomon, ha egyszer kéne.

 

Nephir, az a Jovidon-dolog nekem nem rémlik, melyik regényben írt róla András?

 

mg-b

 

Ui.: Debutus ez a rendszer. Eredetileg az első mondatba azt írtam, szeráf-o-s, csak kötőjelek nélkül, mire ő úgy adta ki a fórumra, hogy szerá**. Hm. Valami csúnyát olvashatott bele. :sor:

 

[Javítva: 2003.01.04 írta: mg-b]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

mg-b:

Ismerem azt a cikket. [bár ez most nem tartozik ide, de rendkívül negatív a véleményem róla.] De azt hiszem Nephir nem innen indult ki, mert szerinte a papok a szerafisták, a tűzvarázslók pedig godoni mágiát haszálnak, de erről nem tudnak, mert a rend vezetői titkolják. Kornya ezzel szemben azt az abszurd gondolatot veti fel, hogy a tűzvarázslók szerafisták.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem Kalandozók!

 

Helló Menmaatré!

 

Köszi, Larvi épülget. Ha minden igaz felrakja az anyagot vasárnap (jan. 5). Csak tudjátok nehéz, mert én Pesten vagyok, Ő meg Erdélyben, legalábbis egyenlőre :sor:

 

Most pedig kalandozó, a fejedre olvasok :D)

 

Olvastad a "Gramacor Címere" kötetet is? Ott szerepel Jovidon. A Summarium - Termtés Könyveinek 426. oldalán SZÓ SZERINT le van írva hogy a Lingua Domini megköti önmagában is a szabad manát, és párhuzamba vonja az ősnépek nyelvével. A Papok Paplovagok - Egyistenhitek kiegészítóben pedig szintén betű szerint leírt idézet (Titkos Inkvizíció) hogy a legfelsőbb papság tisztában van azzal, hogy Domwick nem létezik. Úgyhogy elég nehezen adhatna nyelvet a papjainak. A RÚNA magazin I./10 számában le van írva, hogy a Lingua Domini hordozza a legtisztább godoni dialektust, Godon mágusainak - akik Mágusok voltak - nyelve, az Ő alkotásuk. Na még pár szó a Lingua Dominiről. (Már majdnem azt írtam Linga Domini - ami szanszkrit betoldással "Isteni Hímtagot " jelent, úgyhogy ügyelek arra az egy betűre :D ) A nyelv megköti a manát, és ezáltal hat. Az valóban csak feltételezés hogy olyan sűrűségben köti meg a manát, hogy az FELÉR az aquirok od-használatával. Különben hogyan vonná párhuzamba a Summarium 426. oldalán leírt cikk az ősnépek tudományával?

 

 

A MAGUS világának pedig ELEMI forrása Gáspár András regénysorozata. A MAGUS világát két író alkotta meg - Gáspár András és Nyulászi Zsolt. A kilencvenes évek elejére már készen volt a nagy mű - A 92-es Észak Lángjai volt az első fecske, ami megtörte a jeget (igen, meg se ünnepeltük a tíz éves szülinapot tavaly), a sokat várt - és 93 karácsonyán beszaladó - MAGUS szabálykönyv (a GURU magazin mellékletét most hagyjuk) megjelenése előtt. Érdekesség hogy több olyan MAGUS regény is megjelent, aminek semmi köze nem volt eredetileg Ynevhez, utólag beletákolt alkotások - ilyen a Shadoni Krónika, vagy az Árnyéktánc és Farkasének - ráadásul a világ tovább bővült (utólag került be Enoszuke, és Niare is kissé kilóg a sorból - ezen utóbbiak miatt heves összeveszések történtek, mert kitalálójuk sápot kér, de ez hosszú sztori...)

Nagyon jót tett viszont a világnak Kornya Zsolt, bár az Ő kapcsolatukról már semmit nem tudok.

A MAGUS alkotói írók, és a legfőbb források számunkra az Ő regényeik.

(Na hadd szikrázzak még egy kicsit. Pl. tudtad-e hogy Mogorva Chei, Sonor, Gourdin, és még pár - ha jól tudom összesen hét - szereplő valamikor JK volt, akikkel játszottak maguk a készítők? Persze "levédték" őket, halhatatlanná téve valamennyit, de hát a lényeg mindig az hogy ne csaljunk :sor:

 

Szeráfi mágia: nem fogalmaztam pontosan. Az ordani Sogron papok nem szerafisták (ugyebár ahhoz démoni alku kell), hanem - szintén idézet a Papok, Paplovagok Kyr Vallás/Sogron cikkéből - a szeráfi mágiához hasonló, speciális mágiaformát űznek - valószínűleg démonok helyett az elemi tűz síkjának lényei szolgáltatják ki számukra a manát. (Ez biztosra is vehető, mert más nemigen törődne velök).

 

Ha legépeltek egy helyben annyit mint én, akkor nem vagytok normálisak :sor:

Üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Nephir, szép logikus egységbe szedted mindezt, bár mondjuk nekem nem hozott új infót. (És hogy ki/mi Jovidon, még mindig nem tudom, pedig leteszem a nagyesküt, hogy 2szer is olvastam a Garmacort. De most nincs kedvem újra átnyálazni csak hogy ezt megtaláljam.)

 

Két dolgot, ha szabadna.

 

Egyrészt apró kiegészítés, hogy a rokonítás és a "FELÉR az aquirok od-használatával" két egggészen különböző dolog, már csak azért is, mert az od és a mana két nagyon eltérő valami. Soha semmilyen mana-alapú varázslat nem veheti fel a versenyt egy Od-alapú Hatalomszóval, egész egyszerűen azért, mert a Hatalomszó képes darabjaira ráncigálni a manahálót, míg semmilyen fordított irányú és hasonló méretű hatást nem tud létrehozni a mana.

 

A másik, és most védem kicsit Menmaatrét, hidd el, ő is nagyon pontosan ismeri a teljes vonatkozó M*-szakirodalmat, volt alkalmam megtapasztalni eddigi fórumozásom során. Az álatalad felvett kioktató hangnem felé tendáló stílus (még ha mosolygó fejecskékkel tarkítod is) sem vele, sem más itt fórumozókkal szemben nem előnyös, mert könnyen a timbaizmus csapdájába vihet.

 

mg-b

 

Ui.: Úgyis mint függelék. Timbaizmus - Közhasználatú, személynévi eredetű rpg.hu-fórumos szó, ami a magát állandóan bennfentesnek feltűntető pöffeszkedő magatartást jelenti.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv Kalandozók!

 

Rámjött az írhatnék :D Menmaatré stimulál engem szellemileg :sor:

 

Lehetséges hogy Godon istenei, akik ugyebár nem játszottak nagy szerepet a mágusbirodalom életében (Summarium) - valójában Godon első, és istenné magasztosult, akként tisztelt Mágusai? Mert ugyebár Domwick egy "összefércelt" istenség (Summarium) akinek Hét Arcát tisztelik (hét kisisten - Úr Arcok). Sőt a Gramacor Címerében szó esik az Elfeledett Arcokról is...

 

Domwick papjainak rendkívül furcsa képessége hogy megfelelő akarattal (Gramacor Címere és Summarium) képesek tisztán szellemi lénnyé változni (Phora Kroinosz - Kortalanok). Lehetséges hogy Godon mágusai is képesek voltak ezen átváltozásra? Minden bizonnyal igen. Tehát akkor Javea, Jedome és Jovidon nem mások mint Godon első Mágusai - akik hasonlóan a dzsad istenekhez (Dzsah, Doldzsah és Galradzsa - dzsenn mágusok voltak) halandókból lettek istenekké?

 

Na erre kérek reagálást.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Hello Mg-B!

 

Menmaatré nem fog félreérteni, és nem kell megvédened.

 

De ha már megvédésnél tartunk, észre sem vetted hogy

teljesen szét lett off-olva az eredetileg Anvaria

témakör. De egy szóval sem mondtam hogy baj, mert nagyon jó témákról beszélünk így is. Kérdések özönét kapom nap mint nap, és elvárják a válaszokat - vannak akik már már követelik őket. Ezt miért nem veszed észre?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Hát elképzelni éppen elképzelhető. Csakhogy ez ellentétben lenne azzal, amire te is hivatkoztál, miszerint Domvik mint olyan nem létezik. Domvik ugyanis úgy nem létezik, mint egyedi vagy összefércelt isten - ő mint az összes szférában jelen lévő létező ragadható meg, olyasvalamiként, aminek az összes többi isten a része.

 

Amit alább kifejtesz, abban bőven van logika, de szvsz. nem működik egyszerre a két dolog. Tehát ha Domvik főpapjai tudják, hogy Domvik másként létezik, mint amit tanítanak, továbbá hogy az általuk kreált Domvik-kép tudatosan is csak egy kreálmány, akkor ugyan mi értelme lenne ezt a kreálmányt létezett lényekre alapozni? Ez kinek jó? A mágusok például miért vállalnának fel isteni szerepet?

 

Uhh, na ebből a szövegemből kívülállóként nem hiszem hogy akárcsak én is le tudnám venni, hogy pontosan mi a bajom az üggyel, de nekem ez így akkor sem áll össze. Vagy egyik, vagy másik elmélet műxik csak.

 

mg-b

 

Ui.: Ezt elküldve láttam reagáltál az előzőmre, és ide írok akkor, mert ez is OFF. Nephir, észrevettem, mert elolvastam mindent. De azt hiszem nem értetted meg, hogy miért írtam a stílusodról azt, amit írtam. De lehet csak én vagyok a túlérzékeny.

 

[Javítva: 2003.01.04 írta: mg-b]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Amúgy elnézést ha kioktató lettem volna. Én nagyon kedvelem Menmaatrét, de ne mondd el neki :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Domwick hitével az a baj, hogy nagyon összemosódik a mi világunk Isten - képével. Sokan szerintem ezért nem akarják úgy látni Őt, mint kisebb istenségekből álló valakit. Nagyon erős az a kép, hogy Ő egy szuprém, mindenek felett álló istenség.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Már csak Sonnornak vagyok adós a válasszal:

 

A Mágus (nagybetűvel) olyan kiválasztott, aki a lélek fejlődésének csúcsán áll. Hatalma korlátlan. Mágus nemcsak varázslóból hanem harcművészből is válhat.

 

Játéktechnikailag: (egy jó tíz éves Guru magazin-melléklet alapján) mana-elérése nem korlátozott (végtelen mana-pontja van) Az említett magazin-mellékletben be is mutatnak egy ilyen Mágust: Habókos Olafot. Élet jellemű, környezete által kissé bolondnak tartott (nem mutogatunk rám) varázsló.

Hasonló hatalmú Mágusok éltek Godonban, azonban az ónépek Hatalomszavaival szemben (Krán) mana-mágiájuk tehetetlen volt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...