Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Technikák, tippek, trükkök


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

ha szivesen megosztanal masokkal tippeket trukkoket, amik neked bejottek, ide postazd :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

BitWizard
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Els? tipp az egyik mentoromtól:

"Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni..."

 

Üdv:

BW

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég viorica
Kelt:
Kelt:

és vmi jó tanács felvételihez?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Diitman
Kelt:
Kelt:

mármint hova... gimnázium; egyetem; egyéb...? :(

//bár szerintem ez kicsit off//

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Van két-3 "howto"-m, akit érdekel,annak elkuldhetem..az első kettő szimpla szinezési tippandtricks, a harmadik szemrajzolassal kapcsolatos.

sade@rpg.hu ha erdekel.

üdv

sade

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zargas
Kelt:
Kelt:

Sade: Érdekelne a dolog... küldtem mailt! :) :) :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Elküldtem mailban, remelem megkaptad.

üdv

sade

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zargas
Kelt:
Kelt:

Megkaptam.

Köszike! :) :) :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég viorica
Kelt:
Kelt:

most fogok felvételizni,gimibe. :aboci:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Transferatu
Kelt:
Kelt:

Heló, Sade!

 

Mondd milyen tippekről van szó! Én a képzésben viszonylag régóta veszek részt, mint hallgató, és kiváncsi lennék, mit nem tudok még. Ezt nem elszállásnak, hanem őszinte érdeklődésnek szántam, mivel a NET-en frissebb 'user' vagyok, mint a grafit és papír formáción, és kevés fogalmam van arról, mit lehet 'hálózva' megosztani a művészetről.

Ha lehet, tudasd velünk itt (hogy dúsuljon a fórum), vagy küldd át nekem is, léccci!

 

Előre is köszönet!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Ladyhawk
Kelt:
Kelt:

Halihó.

engem is érdekelne, a tényleges mibenléte ennek a fórumnak, a tárgy tulajdonképpen valamiféle elmléleti virtuális rajzszakkörszerüség÷^ :D

 

Csókol mindenkit Ladyhawk

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Krezy
Kelt:
Kelt:

Üdv mindenkinek!

 

Van egy kis gondom, hátha tudtok segíteni. (Linkeknek is nagyon örülök.)

Szóval ha rajzolok, a főtéma általában jól sikerül, de a háttér valahogy sose jön össze. Ha meg a hátteret rajzolom először, az alakok nem illenek bele.

Van valakinek valami jó ötlete? :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

próbáltad külön megrajzolni, és később összerakni őket?

 

üdv

sade

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Krezy
Kelt:
Kelt:

Mármint úgy érted gépen? Próbáltam, de sajna egy normálisabb program nélkül nem tudok hátteret rajzolni...

De általában jobban szeretem a grafit-rajzokat, mert nem kell folyton kékhaláltól tartani. És digitábla nélkül nagyon nehéz a számítógépen kreálni valamit.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pixel_J
Kelt:
Kelt:

Digitáblával sem sokkal könnyebb, ha nem tudod rendesen használni a rajzprogit. :)

 

Tényleg, milyen rajzprogikat ajánltok? A Paint Shop Pro 7 szerintetek jó?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Ha RAJZOLNI szeretnél hagyományos technikákat használni gépen, akkor Painter. (Metafreaction, Corel)

Ha kicsit digitálisabbra akarod venni, akkor Corel PhotoPaint.. Adobe Photoshopot én személy szerint annyira nem szeretem, utómunkákhoz tökéletes, de ennyi.

Paint Shop Pro sem rossz.

üdv

sade

ps: digitabla elonye, hogy nem megy olyan hamar tönkre az eger..annyira nem jó.. vagyis nem olyan nagy szám, túúúl hamar megszoktam, hogy van, kb olyan hasznos, mint a scanner.. és lustává tesz, ami nem jó (csak fel egeszseg)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

BitWizard
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Pixel J:

GIMP ez nem kérdéses.Nincsenek vele olyan problémák mint a Windowsos társaival.

 

Üdv:

BW

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

BW> de a windowsos gimp remalom..:)

SaDE

Link a témához
Megosztás más oldalakon

BitWizard
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

Sade:

Egy szóval sem mondtam, hogy a windowsost használd. :Ordog:

 

Krezy: A kompozíciós problémáddal kapcsolatosan. El?ször rajzold meg a horizontot halványan ceruzával, majd a vetít? vonalakat. (Ezek jelképezik a párhuzamosokat amik a végtelenben (a horizonton) találkoznak) Ezek a vonalak segítenek meghatározni az arányokat a távolabbi tárgyaknak. Ehhez kell némi gyakorlás.

 

Második megoldás: Keresel egy fényképet ahol hasonló elrendezés látható és arról veszed át az arányokat.

 

Harmadik. Megrajzolod a hátteret, nagyvonalakban, egy 3D szerkeszt?vel és kinyomtatod a huzalváz ábráját. Itt már elég könnyen megtalálhatod az egyeneseket.Alkalmasint még a leend? karaktereket is berajzolhatod primitív alakzatokból.

 

Üdv:

BW

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Krezy
Kelt:
Kelt:

Kösz a tippet BitWizard!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Krezy: én ha lusta vagyok, akkor effekttel csinaloko hatteret, akkoris, ha a kep ceruzarajz volt, jó kombó, mert kicsit fényképesiti a rajzot. öö.. kéne csinalni Talit, ahol az ilyeneket meg lehet mutatni, meg el lehet mondani.. btw, program, a testverednek adtam egy nagyon jót, ajanlom melegen, azzal jatszva csinalhatsz zsenialis hattereket.

üdv

sade

;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Krezy
Kelt:
Kelt:

Kösz SaDe, telefonon már hallottam róla.

Ha minden jól megy már jövő héten megkapom... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

strato
Kelt:
Kelt:

Programok terén, azokat tudom ajánlani, amiket már én is próbáltam:

-Paintshop Pro 5-6-7: Félprofesszionális rajzolóprogi. Én leggyakrabban ezt használom, mert könnyű kezelni, és elég sokmindent tud. Ha fotót kell retusálni, vagy csak képeket akarok vagdosni, akkor arra ez a legjobb. Elég jó kis effektjei vannak.

-Photoshop 6-7: Na ez időigényes, mire megtanulod annyira, hogy azt mondhasd, hogy értesz hozzá. De akkor tényleg rengeteg dologra képes leszel. Szerintem egy élet nem elég, hogy mindenre rájöjj benne :szent:. Nagyon jól konfigurálható effektjei vannak, jól kezeli a layereket és a channeleket. Az az egy baj vele, hogy tényleg állati összetett, ja, meg az, hogy zabálja a memóriát..

-Realdraw Pro 5: Ez egy kicsit más jellegű rajzprogram, mint az előző kettő. Ezzel leginkább a webdesignt szoktam támogatni, vele szoktam a menügombokat készíteni például. Nagyon tuti effektjei vannak. Fényt, 3D-sítő effekteket, textűrákat lehet vala nagyon jól ráaplikálni szövegekre, formákra. Persze ez csak az a felhasználási terület, amire én használom...

 

Strato

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...