Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Témanyitás & offtopic


Tiberius

Ajánlott hozzászólások

Tiberius
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Itt lehet kérni új témák megnyitását a moderátortól. Valamint lehet véleményezni a felmerült javaslatokat és az eddigi témákat is.

 

Ajánlom a következő formát:

 

- címe

- miért van rá szükség?

- téma meghatározása, kérdések

 

 

:telapo:

 

[Javítva: 2003.02.08 írta: Tiberius]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baali
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Tiberius szerintem a topicok számának csökkentésére Darkspell adott egy jó megoldást, de nem tudom h ez mennyire működőképes. Ha igen, akkor szerintem egyet lehetne csinálni a Varázslói specializációk, az Elemi mágia, avagy hogy is van ez? és az Új varázslatok című topicokból, valamint össze lehetne vonni a Személyes aura és a Passzív és aktív mágikus védelmek című topicokat. A Magitoros tényleg elég speciális az maradhatna így külön. Amúgy mi történne a zárolt topicokkal? Átkerülnének a halott témák temetőjébe, v csak egyszerűen kitörlődnének?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ZeKosza
Kelt:
Kelt:

Figyi, Tiberius, ezt nem lehetne inkább U2U-ban? Végülis ez csak rád meg az illető személyre tartozik, minek ehhez is egy új fórum? :aboci:

 

Egyébként mindenkinek javaslom a régi fórumok átnézését, mielőtt újat nyitna, továbbá ha egy kérdést fel lehet tenni egy már nem használt topikban , akkor inkább ott, mint egy új témát...

 

Egyébként meg írok neked egy U2U-t, mert Gica még régebben csinált egy fróumtervezetet a MAGUS topikikra, és nagyon hasznosnak találnád...szal U2U majd megy...

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Mondjuk azt én sem értem, miért kell állandóan új topicocat nyitni... Én ha volt egy kérdésem, még eddig MINDIG találtam egy olyan topicot, ahol feltehetem. Ha más nem, akkor a M.A.G.U.S. kérdések válaszok, de topic már annyi van mint a szúnyog...

 

Miért érzem úgy, hogy új topicok kb. fele feltűnési viszketegségből fakad?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiberius
Kelt:
Kelt:

ZéKósza:

 

Várom a U2U-t, de ne feledd el, hogy az új fórumstruktúrának a mostaniból kell kialakulnia, hiszen rengeteg érdekes és kedvelt téma van, amiket nem lehet csak úgy bezárni. Vagy legalábbis csak okosan... :aboci:

 

Baali:

 

Ha a zárolt téma értékes infókat tartalmaz, akkor itt marad még egy jó ideig, hogy vissza lehessen benne keresni. Amennyiben már végleg elavult, akkor megy a temetőbe.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég BLASTard
Kelt:
Kelt:

miért van, hogy a mágia, amelyik a legdurvább viták tárgya, el kell férjen egy fórumon. ugyanis mi ott nem chat-elünk, mint x helyen. szerintem ez nem volt valami jó megoldás, főleg, ha ezután is kellően hosszúak lesznek az üzenetek. sok ember kis helyen nem fogja elolvasni a sok hosszú írást.

vagy csak nagyon soká, vagy soha nem fognak egybesülni igazán a fórumok, mindenki a régi fórumosoknak tud csak írni, mert olyan hosszú életűek a vitáink, hogy újabb 5 oldal a magyarázat, 10, míg mindenki érti.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiberius
Kelt:
Kelt:

BLASTard:

 

Meglátjuk, hogy alakul én mindig hajlandó vagy változtatni a hatékonyság és az átláthatóság érdekében.

:)

 

Ha van ötleted, hogy milyen fórum kell még a létező mágia fórum mellé várom a javaslatodat!

 

:telapo:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég BLASTard
Kelt:
Kelt:

legyen úgy, hogy döntse el az idő. végeredményben ha mindenkinek lesz türelme meghallgatni egymást, egészséges véleménycsere alakulhat ki. aztán lehet, hogy igényelni fogják a válást.

kösz a flexibilitást!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Drasworth
Kelt:
Kelt:

A mágiával szerintem is óvatosan kellene bánni - túl összetett a dolog, szerintem egy topic túl sűrű lenne.

Az viszont nyilvánvaló, hogy a kuszaságnak el kell tűnnie - de nem tudom, mi igazából a jó megoldás.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arich
Kelt:
Kelt:

Ahoj evribádi!

 

Sok topicnak az a veszte, hogy az eredeti téma többszöri átrágása után a jelenlévők elkalandoznak, és már csak messziről látszik az egykori cégér. (az elkalandozásban bevallom én is ludas - de nem Mátyás - vagyok).

 

"Hasznos holmik - kalandozók kelléktára" címmel én szívesen látnék egy topicot, ahol a fáklya-tűzszerszám-kötél triumvirátusa helyett olyan felszerelési, használati tárgyakkal kapcsolatban lehetne témázni, melyek megkönnyítik egy JK életét, vagy amikre - hozzáértés híján - nem is gondolnánk. Pl. egy íjász kelléktárátról szerintem nincs mindenkinek fogalma - gondolok itt azokra a kiegészítőkre, melyekkel egy íj nem megy tönkre pár hét után. De itt kaphatna helyet a méregkeverő, herbalista, alkímista kelléktára, a tolvajok kis spec. kütyüi. Szóval minden kis hasznos holmi...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Arich: valamint kitárgyalhatnánk ott az olyan hasznos holmikat, amik egy kalandozó, nem rosszul fogalmaztam, egy ember/stb. számára elengedhetetlenek, és nem tartoznak az általad meghatározott hategóriába. Vagy ruhák. Én az alapkönyv felsorolását akár felszerelési tárgyakból akár ruhákból szégyenletesen kevésnek tartom...

 

Tiberius: SZVSZ ezt érdemes lenne megnyitni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Mandrenor
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Csak olvasóként lenne egy megjegyzésem: a mágia topicok összevonása talán nem volt a legszerencsésebb húzás. Lehet, hogy egy idő múlva változna a helyzet, de egyelőre úgy tűnik, hatalmas káosz van kialakulóban. Jelenleg min. három téma fut párhuzamosan egy topic keretein belül. Követhetetlen.

Az kivitelezhető lenne, hogy a MAGUS témák további altémákra bomlanának? Pl. lenne egy mágia csoport, amin belül lehetnének a mágiás topicok, stb. Vagy ennyire nem akarjátok bonyolítani?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Qty
Kelt:
Kelt:

(Ajánlom mindenkinek!)

 

Tiberius

 

Akkor kívánságod szerint itt folytatom.

 

Elemi Mágia... Mivel nem mindenki emlékszik (gondolom Te igen), így kezdem az elején. Anno felmerült bennem néhány kérdés ezzel a témával kapcsolatban. Annak rendje és módja szerint szétnéztem, hogy hol kaphatok ezekre választ. Így jutottam a M.A.G.U.S. kérdések..., meg az akkor még élő mágiával foglalkozó csoportosulásokhoz. Kérdéseimre "nem kaptam választ". Mivel máshogyan sem sikerült zöldágra vergődnöm, így megnyitottam, a fentebb említett témát.

Azóta (nem 1 hét) az ott folyt viták nyomán megszületett a Fagyvarázsló (lásd letölthető vackok, de gondolom ismered), illetve mára már ennek a 2.9-es verziója. Ehhez kapcsolódóan kezdtem bele a téma magyarázatának, illetve később a használhatóbb rendszerének kiötlésébe (gondolom ezt is ismered). Nagyon sokan építő jelleggel járultak hozzá az ott folyó vitákhoz. Az elmúlt napokig BLASTard-al két, az elemi mágiát megreformáló rendszerről vitáztunk, melyek lassan használható állapotba kerültek volna (gondolom ezeket is ismered).

 

Belenéztem az összevont fórumokba, de nem találtam a mágia szón kívül más közöset. A részletes és kimerítő indoklás, - amit kértem volna, - úgy értendő, hogy nem csak arra vagyok kíváncsi, hogy sok-e a fórum, hanem az összevonás előnyeire! Gondolom újságíró végzettséged van, hogy a témákban látod az összetartozást, de szerintem rajtam kívül más sem érti a dolgok miértjét.

 

Hogy jobban lehessen érteni egy példával élnék:

Adott sok ember, akiknek sok jó gondolata van. Adott egy tér, ahol sok hordó van. Az emberek felállhatnak a hordókra, s elmondhatják gondolataikat. Akit érdekel, az odamegy és meghallgatja a beszélőt. Ha nem érdekli, akkor elmegy egy másikhoz. Ha ketten ugyanarról beszélnek, akkor a hallgatóság oda megy, ahol érdekesebb az előadás, vagy felszólnak, hogy a szomszéd is erről beszél. A hordó a téma kinyilatkoztatásának színhelye. Ha a beszélővel valaki nem ért egyet, akkor felmászik mellé és ő is elmondja a magáét. A hallgatóság meg jött és oda áll, ahol számára érdekes dologról volt szó. Illetve ott kérdezett, ahol úgy gondolta, hogy választ is kaphat. Ez volt eddig.

Most van a téren egyetlen színpad nagyságú hordó, melyre az eddigiek címeit festették. Ezen 5-en beszélnek egyszerre, de anélkül, hogy tudnák, hogy a másik miről beszél, vagy egyáltalán értenék egymást. A hallgatóság mindet egyszerre hallgatja, de nem érti. Ha valaki bele akar szólni, úgy felmegy a színpadra és ő is elkezdi mondani a magáét. Az eddigi beszélők mind azt hiszik, hogy a másik témájához szól hozzá, így mindenki folytatja a magáét. Majd mégvalaki fellép, aztán mégvalaki. Végül minden hozzáértés nélkül, mindenről beszélnek. Akinek jó gondolata volt, az elhallgat, majd elmegy. Az marad, aki a legtöbbet tud beszélni, vagy legjobban kapaszkodik a színpadba. Végül marad egy csoport a színpadon, akik egyszerre ordítanak, s lent néhány a röhögéstől fulladozó, de a témát rég nem értő néző. Ez lesz most.

 

Másrészt nem tudom, hogy miért kell egy "Milyen fórumot akarsz nyitni?" hórdón állnom, mikor nekem egy "Miért is kellett bezárni?" vödöt tetejéről kéne integetnem! Nem nyitni, hanem folytatni akartam... akartuk volna.

 

És még néhány kérdés:

Hol vannak a moderátorokra vonatkozó jogok és kötelességek lefogalava? Nem hiszem, hogy egy összevonásnak ez lenne a módja. Lehet, hogy diktatúra van, de... Nem lett volna jobb előtte vitát kezdeményezni az összevonásról? Nem lett volna jobb először egy ésszerű rendszert kitalálni a fórumokra és erről indítani egy vitát? Nem lett volna jobb békénhagyni az egészet?

 

Miért ne nyithatna fórumot bárki? Ha csak ő jár oda, akkor úgyis be lehet zárni. Ha kihal a téma, akkor dettó. Elhiszem, hogy nagy munka végigolvasni, hogy a tartalma kóser-e, dehát ezért lettél moderátor, vagy mi!

Mellesleg a régi RPG olyan volt (gondolom tudod), mint amilyet most akartok! Mi értelme volt, akkor annak, hogy mindenki belekezdhet a maga témájába??? Mi értelme volt belekezdeni az oldalba???

 

Továbbra is várom kimerítő válaszodat!

 

Tiszetettel:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Arich
Kelt:
Kelt:

Qty!

 

Annak ellenére, hogy teljesen igazad van, szerintem próbáljunk meg alkalmazkodni az új/régen volt helyzethez. Én például igen megörültem a törpés topicnak, bár le lett szólva, hogy "Irány a Kérdések, válaszok" topic, és be lett zárva. (nem akartam ujjal mutogatni értetlenül az elfekről, orkokró, wierekről(!) szóló - igen népszerű témákra, kérdő tekintettel...)

És igazad van, mert ha ezeket összegyurmáznánk egy "Fajok" topicba, az lenne csak a minibábel! Ugyanakkor nem szeretnék Tiberius helyében sem lenni, aki valamilyen szinten felelőséget vállal a néha valóban sekélyes chat-szerű érdektelenségekért.

Higgadtság gyermekeim, vár ránk a földön túli boldogság! Ahol mindig dupla nullát dobsz, s az Úr csak veled szemben alkalmazza a morális szabályt!

 

Báj!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hiuz
Kelt:
Kelt:

Hali

 

Örülök annak, hogy a moderátor nyithat csak új fórumokat.

Annak viszont én sem örülök, hogy önkényesen be is zárat olyanokat, amelyeken éppen párbeszéd, vita folyik.

Azokat a topicockat kellett volna zárolni és a temetőbe süllyeszteni, amelyeken már hónapok óta nem volt érdemi hozzászólás. És ha valaki pont olyan témát akar nyitni, amely már egyszer élt, akkor csak egy nekromantát kellene a halottért küldeni a temetőbe. No de az élőket is legyilkolni... Ez szerintem nem volt helyes lépés. Pláne, hogy az általam olvasott 4-5 topic közül kettő is benne volt, és csak véletlenül vettem észre, hogy egy másik helyen kellene folytatnom az olvasást.

 

Hiúz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hiuz
Kelt:
Kelt:

Na megnéztem. Az elmúlt 2 hónapban végülis minden topichoz hozzászólt valaki.

 

Nem törölni, hanem struktúrálni kellene. Pl. az Ynev gyűjtő topicba kellene átrakni a:

Shadon, Anvaria, Enoszuke, Tiadlan, Cranta, Dawa, Krán, Ordan, Ynev jövője, Ynev tengeri hadviselése topicokat.

A mágiával és mágikus alkasztokkal foglalkozó topicokat egy mágia gyűjtő tpoicba kellene rakni + varázstárgyak is ide.

Aztán maradnak a beszélgetős topicok (Gonosz party, Életútjáték, Kasztok közti egyenlőtlenségek stb.). Ezek nem konkrétan Magus témák, de végülis Magus kapcsán beszélgetnek rajta. Maradhat itt is, bár a Karakterek főtopic alatt lenne a helyük.

És vannak még a nem mágikus kasztok (lovag, bárd) és a papsággal foglalkozó topicok (Darton - egyetlen istenként bír külön topiccal, Arel papok - egyetlen papi alkaszt, ami topiccal bír, Istenek és küldötteik). Ezek is maradhatnak a helyükön, bár ha már össze kell vonni dolgokat, akkor a Dartonos és Arelos topicoknak kellene gyors halált halniuk, pedig ezek is népszerűek.

Szóval OK, hogy moderálás, csak miért kell átszervezést is tartani?

 

Hiúz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiberius
Kelt:
Kelt:

Én továbbra is tartózkodnék a gunyoros és személyeskedő hangnemtől. Ezekre a megjegyzésekre nem fogok reagálni.

 

Qty:

 

Az általad nyitott "Elemi Mágia-Mágia, avagy most hogyan is van ez?" téma édekességét és eredményeit senki sem vitatja. Legalábbis én nem tudok róla.

 

A M* fórumon témák összevonása zajlik. Ami semmiképpen nem mehet zökkenők nélkül. Mindig lesznek olyanok, akinek valami nem fog tetszeni. Azt viszont be kell látnunk, hogy a M* fórum jelenlegi formájában áttekinthetetlen és a sok komolytalan témanyitás és bejegyzés miatt a színvonala erősen lecsökkent. Persze ez nem minden topicra vonatkozik!

 

Ha valakinek érdeke, hogy ez a fórum jól működjön, akkor a megoldás: javaslatokat tesz annak átalakítására. Átgondoltan és kultúrált hangnemben.

 

Mégegyszer ismétlem, hogy már nem az érdektelen témák eltakarításáról van szó, hanem a mostaniak átcsoportosításáról. Az elmúlt napokban eltakarítottam a halott témákat és egyetlen kifogást sem hallottam.

 

Mivel részedről semmi érdemi javaslat nem hangzott el azon kívül, hogy mindent vissza, ahogy volt... ezt veszem a véleményednek. Sajnos tudatnom kell Veled, hogy ez valószínüleg nem fog megtörténni, de dolgozom egy új és működő megoldáson.

 

 

Arich:

 

Tehát nyitnál egy új témát "Hasznos holmik - kalandozók kelléktára" címmel. Kérlek írd le ide az indító üzenetet és lássuk mit szólnak hozzá a többiek! Edboy már támogatta a dolgot azt látom.

 

 

Mandrenor és Hiúz:

 

Köszönöm az ötleteket! Lehet valami ilyesmivel meg is próbálkozom hamarosan.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sanzee
Kelt:
Kelt:

Sziasztok Fórumtársak!

 

Szeretnék egy fórumot nyitni "Háziszabályok" címmel. Benne vagytok?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiberius
Kelt:
Kelt:

Kérem azokat, akik szívesen segítenének, hogy próbáljuk meg csoportosítani a témákat.

 

Ezután lehetséges lenne pl. hogy az "Ynev", vagy az "Új Tekercsek" fórumokhoz hasonlóan egy-egy témakörbe gyűjtsük őket. Így pl. a Mágia fórumba kerülhetnének a napokban bezárt mágiás témák is.

 

lásd Hiúz ötletét:

 

az Ynev gyűjtő topicba kellene átrakni a: 

Shadon, Anvaria, Enoszuke, Tiadlan, Cranta, Dawa, Krán, Ordan, Ynev jövője, Ynev tengeri hadviselése topicokat. 

 

(Kérdés, hogy így egy szinttel mélyebben is olvasnák-e a látogatók a témákat.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tege
Kelt:
Kelt:

Én pl. elég ritkán nézek bel az egy szinttel lejjebb lévő dolgokba... de ha elég sok minden kerülne lejjebb, látok esélyt a gyakoribb nyitogatásra... :cool:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hiuz
Kelt:
Kelt:

Háziszabályok topicot semmiképp sem szeretnék látni. :halott:

 

Alcsoportok - én nézegetném.

 

Hiúz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Szintén csekkolnám az alcsolportokat. Jelenleg is teszem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hiuz
Kelt:
Kelt:

Igen, de azokat is újra kellene struktúrálni. Pl Calowint betenni az Ynev topic alá, az UT-s és Reneszánszos cuccokat egy alternatív szabályrendszerek gyűjtő topicba kellene rakni, és ott is kellene egy nagy selejtezés. Az In character topicok végülis chat topicok, így meg kellene gondolni, hogy van e létjogosultságuk.

 

Hiúz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég naotius
Kelt:
Kelt:

Szia EdBoy, Te Slan!

 

Az Éjszemű novellára írtam kritikát, kérlek értékeld!

 

Viszlát!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

naotius: ez kicsit offtopic volt... legközeleb lécci U2U-ban :cool:

 

Hiúz: az in character topicoknak SZVSZ van létjogosultságuk, akik játszanak bennük, baromi jól elvannak velük. És már próbáltam, chat-en nem olyan jó.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...