Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Játék készítési, kivitelezési trükkök


Vendég atomkakukk

Ajánlott hozzászólások

Vendég atomkakukk
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

No, bár a www.bgdf.com-on vannak ilyen fórumok, szerintem nekünk is elkelhet egy, ami a hazai viszonyokban segíthet minket (már aki akar társasjátékot készíteni, ha csak egyedi darabokat is). Szóval ez a, hogyan, milyen anyagból, hol csináljunk, csináltassunk dolgokat fórum :))

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

No és akkor az első kérdés.

 

Csinálok egy helyes kis kártyajátékot, ami az itthoni tesztelések alapján működőképes, élvezhető dolog. Mivel jelenleg régi névjegyek hátára van rajzolva szeretnék csinálni egy normálisan kinéző paklit. Ötletek?

 

Arra gondoltam, hogy kinyomtatom vmi keményebb papírra a lapokat, és azt valahol lelamináltatom. De ilyet hol lehetne csinálni? Meg egyébkéntis :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

jenoe
Kelt:
Kelt:

atomkakukk,

Csinálok egy helyes kis kártyajátékot, ami az itthoni tesztelések alapján működőképes, élvezhető dolog. Mivel jelenleg régi névjegyek hátára van rajzolva szeretnék csinálni egy normálisan kinéző paklit. Ötletek?

Fogj egy masszív kártyapaklit, aztán ragaszd rá a lapjaid (ügyesen, hogy az élei nem álljanak ki)

 

Egy másik -- kipróbált -- megoldás tesztelésre: gyûjtögetõs kártyához vannak fóliák. Kártyák be a fóliába, az aktuális nyomtatott lap pedig eléje.

 

üdv,

-- Jenoe

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

Köszi, én asszem a következőt választom:

 

-Kinyomtatom jó minőségben vmi keményebb lapra a kártyákat, és azt egy akármilyen szalonban lamináltatom. Utána pedig szétvágom a kártyák mentén.

 

Egy dologban vagyok bizonytalan, hogy ha laminálás után vágom szét, akkor nem fog a szélein -keveréskor vagy csak amúgy- feljönni a dolog? Van valakinek ezirányú tapasztalata?

 

Így az egész ügy kijön cc 3000 forintból, és teljesen olyan lesz mint amilyennek elképzeltem.

 

Annyi, hogy fekete-fehér lesz, hisz a szines nyomtatást is csak ilyen open helyen tudnám megcsináltatni sok sok pénzért :)))

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Viharmadar
Kelt:
Kelt:

atomkakukk:

 

Még mindig jenoe álltal ajánlott kártyavédő fólia tűnik a legjobb és legolcsóbb megoldásnak.

 

Viharmadár

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

és ilyen kártyavédő fóliát hol lehet kapni?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edem
Kelt:
Kelt:

Pl. Camelot, vagy bármely CCG-vel foglalkozó boltban.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

nlevi
Kelt:
Kelt:

Azt hiszem a Deck Shield (a legjobb fólia,tudomásom szerint) is 3000ft. De van olcsóbb is (talán 1000ft lehet). Én a gagyibbat használtam de nem sikerült tönkretennem, pedig használatban volt sokáig. Az árakban nem vagyok biztos, mert már régen vettem ilyesmit.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

bad_angel
Kelt:
Kelt:

A legegyszerűbb és legprímitivebb fólia 500 ft / 100db. U2U-ban írok boltot is ha kell.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Pote
Kelt:
Kelt:

Nem ide vág a téma de kétlem hogy kéne nyitni külön topicot érte:

A MechWarrior nevű újkeletű játékhoz akarok tereptárgyakat készíteni, vannak is elképzeléseim de ha valakinek vannak tapasztalatai ez irányban jó volna ha megosztaná velem és a többiekkel!

Egyébként azthiszem a haverom fog nyitni MechWarrior topicot -én is gondoltam rá de ő mindent magának akar :,-( -szerintem oda belefér és azt is gondolom hogy szügség van rá mert a találkozó nagyon jót tett a játék elterjedésében.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Viharmadar
Kelt:
Kelt:

Te most a gyűjtögetös figura játékról beszélsz?

 

Viharmadár

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Pote
Kelt:
Kelt:

Ha erről nem is akkor a Battletech-ről biztos hallottál már. Ne ez elméletben ugyan az csak vni pársáz évvel később, Gyakorlatban pedig sokkal modernebb,egyszerűbb,drágább... figurákat használ.

És igen ez egy gyüjtögetős játék.

Egyébként a tereptárgykészítés volt a kérdésem! :szent:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

szvsz terepasztalos kérdésekben igazán pl a warhammeres topicokban találsz ügyes embereket.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Pote
Kelt:
Kelt:

Uhh...én meg azt észre sem vettem. Bocs! :halott:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Samurai
Kelt:
Kelt:

atomkakukk: laminálás. Én egy dekor stúdióban dolgoztam régen, aholis sokat lamináltam. Nem, nem válik szét, még szétvágás után sem, csak ha nagyon szarul csinálják meg. De ahhoz már "tudni" kell. :) Nekem sikerült régen néha. :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Bala
Kelt:
Kelt:

atomkakukk, a kartyajatekot meg fogod osztani a kozonseggel? :sor: kivancsi vagyok...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

Samurai: Köszi a megerősítést, ebben reménykedtem. Most szerkesztem a kártyákat, osztán nyomtatom és mehet is laminálni.

 

A kérdés: Egy egyszerű (alapvastagságú) laminálástól mennyire lesz kemény egy standard nyomtató papírlap. (Olyan névjegykártya nagyságúra lesznek belőle vágva a névjegyek.) Elég kemény lesz mondjuk a pakli a keveréshez ugye?

 

Bala: Persze, meg úgyis erőszakkal kell kényszerítsek majd embereket a széleskörű teszteléshez :sor:))

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edem
Kelt:
Kelt:

atomkakukk: ezennel jelentkezek tesztelőnek. Mennyit fizetsz? :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

fizetem a belépőt a cd-fűbe :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edem
Kelt:
Kelt:

Nem lehetne inkább Balaton-szelet? :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

Max akkor, ha abszolute nem jön be a játék. Remélem nem ez lesz a helyzet :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Bala
Kelt:
Kelt:
Nem lehetne inkább Balaton-szelet? :)

 

Csalo! Lotto csokit, minimum! :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Viharmadar
Kelt:
Kelt:

Én is szívesen kipróbánám és tesztelném a játékodat!

 

Viharmadár

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég atomkakukk
Kelt:
Kelt:

Laminálás + kivágás, tökéletesen működik (250Ft/ 9 darab, ennyi fér egy A4-es lapra), mostmár csak meg kell rajzolnom a maradék 101 db kártya képét :halott:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GamerX
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Ha valaki otthon el akarja készíteni, fel tudom ajánlani a Blood Bowl és Carcassonne játékok scannelt képeit.

 

A scannelés paraméterei: 300 dpi, 1:1 arányú, jó minőségű jpg állományok (A/4 méretű lapok 1-1,5 MB méretűek)

 

 

A részleteket a vallard@freemail.hu címen tudjuk megbeszélni. Sajnos hetente 2-3 alkalommal jutok net közelbe, ezért türelmet kérek, mindenkinek válaszolok.

 

Cserébe hasonló minőségben scannelt társasjátékokat kérek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...