Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Krán #2


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

A M.A.G.U.S. > Ynev, Calowyn, Anvaria > Kran topic archivált tartalmát TXT-html formátumban letöltheted a http://www.rpg.hu/forum/archiv/ címről.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Venglar:Ennek a csapatnak semmi esélye a Fadöntőkkel szemben.De még ha odamerészkednének is ha nincs valami hatásos ellenállásuk a hatalomszavak ellen akkor biztos a halál.És persze azt se felejtsük el hogy a Fadöntők sámánjai elég sokan vannak(azt hiszem pont 150-en).Ha valami véletlen folytán dacolhatnának a hatalomszavakkal és a sámánmágiával akkor is van még egy elég nagy probléma.Mégpedig a Szunnyadoról van szó akki nyilván nem nézi jó szemmel hivei legyilkolását.És hát egy ilyen erejű lény ellen....

Tehát a csapatodnak azt üzenem hogy kevesen vannak ezért mindenki hozzon magával még egy embert!!!! :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv KAlandozók!

 

Fadöntők: ne rohanjunk annyira. Hatalomszót kiejteni

csak ősvilági nyelven lehet. Hányan beszélhetik vajon

az aquirt az orkok között? Szerintem csak nagyon nagyon kevesen. Senki nem olyan bolond, hogy ezt a tudását csak úgy megossza valakivel. Úgyhogy a Hatalomszavakat harsogó ork serg egyenlőre csak látomás. És jobb is így :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Nephir:Egy szóval sem mondtam hogy a fadöntők törzsének minden tagja beszéli az aqvirt mert valóban nem mindenki használja közölük.(Pontos számadat:Summarium) Csak azt próbáltam kifejteni hogy az emlitett kalandozócsapat édeskeveset sem ér a Fadöntők törzsével szemben.(Még akkor sem ha csak "nagyon nagyon kevesen" képesek használni a hatalomszavakat.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv Kalandozók!

 

Hello DelArco!

 

Akkor ok :D Tudod én az AD&D orkjaihoz szoktam, nem nagyon szeretem Ynev orkjait. A Fadöntők törzse pedig - szerintem legalábbis - az újkeltű ork-divat mellékterméke, amolyan "csináljunk egy akvírul beszélő orkot, mert az milyen jól fog kinézni" műsor része. Nekem az orkok mindig is Gruumsh teremtményei, és punktum :) Ráadásul a sörük is jó, de lehetőleg bádogtartályban rakjuk el, mivel a fahordót egy idő után kimarja.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

A_Messor
Kelt:
Kelt:

Nephir:

Csak az Ynevi orkok meglehetősen mások mint az ADND beliek, ezt azért fel kellene ismerni. Már csak azt nemtudom mindez hogyan jön Kránhoz?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv Kalandozók!

 

Hello Messor!

 

Ynev kétlábú farkasai valóban mások mint az általam kedvelt AD&D orkjai - pont ezért nem szeretem őket :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv Kalandozók!

 

Messornak igaza van: maradjunk és gondolkozzunk Kránban.

 

Talán egy jó bevezető kérdés: milyen lehet a valódi, kráni Ranagol-hit? (Ezidáig ugyanis a gorwicki hittel és annak papjaival volt szerencsénk megismerkedni).

 

Szerintetek miben tér el az ott élők hite?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Darkspell
Kelt:
Kelt:

Üdv!!!

 

Ha itt vagyunk, akkor már megkérdezem, amit már nagyon régen feltettem, és még mindig nem kaptam rá választ:

ad1: Mi a pontos neve a Kráni 13aknak??

ad2: Mi is pontosan a Kráni Torony?

ad3: Mit is tudunk pontosan a belső tartományokról?

 

Darkspell voltam.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Darkspell:

Ha itt vagyunk, akkor már megkérdezem, amit már nagyon régen feltettem, és még mindig nem kaptam rá választ:
Bizonyára azért mert senki sem tudja rá a választ. :felvon:

Mi a pontos neve a Kráni 13aknak
korábban már összegyűjtöttük az ismert neveket. Javaslom lapozz vissza.

Mi is pontosan a Kráni Torony?  

Egy téren és időn kívül elhelyzkedő mesterséges létsík[zárvány], amelyben a természet törvényei az építők akaratának engedelmeskednek.

Mit is tudunk pontosan a belső tartományokról
-13 db van.

- Emberi életre alkalmatlanok.

- Néhány aquir hatalmasság is lakik ott, akik nem ismerik el a Birodalom főségét.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Messor_
Kelt:
Kelt:

Menmaatré:

Már elnézést, hogy kiigazítalak, de...

 

"13 db van."

 

Mármint minimum 13 van, de pontos számuk nem ismert. (forrás: Sumi) :felvon:

 

Üdv.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv Kalandozók!

 

Az ismert 13:

 

- Shackallor

- Tordraga

- Saqqarheddon (azóta "lecserélte" a Kárhozott Nép királya - valszeg egy Ősaquir)

- Uroyahaas

- Rayvanhur

- Krilehor

- Kharakulak

 

tud még valaki egy párat közülük?

 

A Kráni Torony amolyan "saját síkja" a félisteneknek. Bár Dale Avery (Nyúl): Renegát c. regényében egy hatalmas, az őt tartó heggyel egybeépült erődrendszer. A Summarium szerint (Kornya Zsolt féle Krán) már nincs is valós fizikai alakja: "Fekete Szivárvány" - azaz feltehetően egy hatalmas síkkapu-féleség, ami azonban nem egy másik síkra visz, hanem Ynev síkjáról rekeszti ki a benn lévőket. Éppen ezért valószínű az is, hogy nemcsak a fizikai de a Mentál és Asztrál Síkon sem elérhető hely.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Én a magam részéről a Rener-féle verziót fantáziadúsabbnak tartom.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jakirte_Jak_Cyr
Kelt:
Kelt:

Líthas!

A Renier-féle Krán nekem kicsit túl sötét, Nyúlé pedig túl "világos". Szvsz a kettő között kell(ene) egy összhang.

Szerintetek mennyire erős egy félisten a tizenháromból? Pl. ha Ó-Pyarronnnál a Fehér Páholy mágusai összecsaptak volna velük, akkor hogy alakult volna?

 

[Javítva: 2003.04.16 írta: Jakirte Jak Cyr]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Valóban jó megoldás lenne végre a kétféle Krán közül egy egységeset összehozni.Én is jó ötletnek tartom azt hogy a kettö kzötti helyes összhangot kell megtalálni.

Azt hiszem nem kérdéses ki kerűlne ki győztesen egy félisten és egy halandó ember küzdelméből.Persze tudom hogy az ET-ben azt írták(446o. 10-16. sor) hogy egyedül ők menthették volna meg Pyarront a pusztulástól de én ezt kicsit túlzásnak vélem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Messor_:

Kösz a kiigazítást. Régen még csak 13 volt. Úgy látszik nem haladok a korral. :felvon:

 

Nephir:

Éppen ezért valószínű az is, hogy nemcsak a fizikai de a Mentál és Asztrál Síkon sem elérhető hely.
Az Antisson viszont megközelíthető.

 

Jak:

Szerintetek mennyire erős egy félisten a tizenháromból? Pl. ha Ó-Pyarronnnál a Fehér Páholy mágusai összecsaptak volna velük, akkor hogy alakult volna?
Ki tudja. Szerintem lett volna esélyük arra, hogy legalábbis komoly veszteségeket okozzanak. Mert ugye ha a megtestesült Orwellával elbírtak a kyrek nagyjai, akkor elvárható, hogy pyarron mágusai is méltók legyenek félisteni ellenfeleikhez.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tilleo
Kelt:
Kelt:

Menmaatré:

"Ki tudja. Szerintem lett volna esélyük arra, hogy legalábbis komoly veszteségeket okozzanak. Mert ugye ha a megtestesült Orwellával elbírtak a kyrek nagyjai, akkor elvárható, hogy pyarron mágusai is méltók legyenek félisteni ellenfeleikhez."

 

Azért ne feledjük, Weila Anyrjai, Samaragdmágusok, Sogron papjai (aki felbírták idézni, ha írányítani nem is: az őstűzet) meganyi tisztavérű Kyr egy több tízezeréves mágikus hagyomány legjobb letéteményesei voltak. Elpusztították Orwellát, de vele pusztúltak mindahányan.

Pyarron mindössze párezer éves, (gyakorlatban kétezer éve van jelen a nagypolitika színpadán) Elsősorban nem erejéről, vagy mágusairól ismert, inkább diplomata állam.

Remélem érzékelhető a két csoport közötti külömbség. Szvsz még megközelítőleg sincsennek egy nagyságrenden!

Ja és ne feledjük, amikor a Kyrek játszadoztak Orwellával, a kráni 13 már rég létezett, és talpon maradt olyan közegben amit mi el sem bírunk képzelni. (ősaqvírok, démoni hatalmasságok, intrika és harc)

 

Tilleo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tilleo
Kelt:
Kelt:

Menmaatré:

"Ki tudja. Szerintem lett volna esélyük arra, hogy legalábbis komoly veszteségeket okozzanak. Mert ugye ha a megtestesült Orwellával elbírtak a kyrek nagyjai, akkor elvárható, hogy pyarron mágusai is méltók legyenek félisteni ellenfeleikhez."

 

Azért ne feledjük, Weila Anyrjai, Samaragdmágusok, Sogron papjai (aki felbírták idézni, ha írányítani nem is: az őstűzet) meganyi tisztavérű Kyr egy több tízezeréves mágikus hagyomány legjobb letéteményesei voltak. Elpusztították Orwellát, de vele pusztúltak mindahányan.

Pyarron mindössze párezer éves, (gyakorlatban kétezer éve van jelen a nagypolitika színpadán) Elsősorban nem erejéről, vagy mágusairól ismert, inkább diplomata állam.

Remélem érzékelhető a két csoport közötti külömbség. Szvsz még megközelítőleg sincsennek egy nagyságrenden!

Ja és ne feledjük, amikor a Kyrek játszadoztak Orwellával, a kráni 13 már rég létezett, és talpon maradt olyan közegben amit mi el sem bírunk képzelni. (ősaqvírok, démoni hatalmasságok, intrika és harc)

 

Tilleo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baali
Kelt:
Kelt:

Egyetértek Tilleoval, szerintem sincs a Pyarroni mágusoknak esélyük a 13ak ellen. Gondoljunk csak arra, hogy vmelyik félisten csak elböffenti magát mondjuk titkos nyelven, onnantól lőttek a manahálónak, és a Pyarroni mágusok nézhetnek nagyokat a varázslataik nélkül. És feltételezem, hogy a 13aknak nem 4 Opjük van, tehát olyan símán fújják el a fehér mágusokat, mint őszi szellő a faleveleket.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Tilleo:

Igazad van a Fehér Páholy szerintem sem érhet a kyr hatalmasok és anyrok nyomába. Csakhogy nem is őket kell legyőzniük, hanem csak tizenhármakat. Már pedig az ő erejük még a töredékét sem teszi ki Orwelláénak.

 

Baali:

Mindössze egy csendvarázs kell. :D

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Nephir
Kelt:
Kelt:

Üdv Kalandozók!

 

Semmit nem tudtak volna tenni a Fehér Torony mágusai.

A Sötét Térítőben Krilehor egymaga küzd meg Darton Küldötteivel, a hatalmas Halál Angyalaival! Ráadásul Krán jóval hatalmasabb urakat, igazi MÁGUSOKAT (ugye tudjuk mi a külömbség) győzött le Godonban, Démonfejedelmeket a Démonikus Óbirodalomban...

 

Egyedül a virágzó Kyria és akkor hatalmas istenei jelenthettek volna számokra akadályt (ET) de ügyesen kivárták bukását (talán részük volt Orwella testetöltésében???), a jelenlegi Toront pedig nem hagyják majd megerősödni a XV. Zászlóháború idején.

 

 

Krán gyakorlatilag a legmeghatározóbb egész Yneven.

Elnézést, hogy előrerohanok az eseményekkel, de a Hetedkor alkonyának egészét Krán fogja lezárni:

Ők pusztították el Pyarront (az Alkony kezdete), szintén ők - a Sápadt Angyal EGYMAGA (!!!) - pusztítja majd el Amhe-Ramun manifesztációját, ők győzik le a XV. Zászlóháborúban Toron sergeit a messzi Északon. A Fekete Hold hatalma egyedül őket segíti majd a mágikusan megváltozó Nyolcadkorban...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Nephir:

Ráadásul Krán jóval hatalmasabb urakat, igazi MÁGUSOKAT (ugye tudjuk mi a külömbség) győzött le Godonban, Démonfejedelmeket a Démonikus Óbirodalomban...
1. A Fehér Páholy tagjai is igazi MÁGUSok

2. Godon mágusait pedig nem a félistenek, hanem az aquirok ölték meg. Azt pedig tudjuk, hogy jó néhány olyan aquir van, akitől még a tizenhármal is félnek.

, ők győzik le a XV. Zászlóháborúban Toron sergeit a messzi Északon. A Fekete Hold hatalma egyedül őket segíti majd a mágikusan megváltozó Nyolcadkorban
Lehet, hogy szövegértési poblémáim vannak, de én semmi ilyesmit nem olvastam a kronológiában. Ellenben olvastam azt, hogy Krán veszni hagyja Gorvikot és teljesen elzárkozik a külvilágtól.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Darkspell
Kelt:
Kelt:

Üdv!!!

 

És a sárkányok stb többi őslakosok??? Nekik lett volna esélyükk???

 

Ez csak szimpla erőlatolgatás, kérlek ne vegyétek rossz néven!!!

 

Menmaatré: thx és :ajandek: :D!!!!

 

Ja, és valahol olvastam, hogy azok, akik megpróbálták megközelíteni az Antisson, azok egyből megmurdáltak.

 

Darkspell voltam.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tilleo
Kelt:
Kelt:

Menmaatré:

 

Kb ez az 1000. alakalom hogy elbeszélünk egymás mellett! :D

 

Szvsz, ha elvesszük Krántol az erőt, ha néhány "bugris" mágus, és "kalandozónak" nevezett figura (pl Chei) képes halomra ölni a 13-akat, (akik ugye pár tiltott területet leszámítva, szinte egész Krán fölé ki tudják terjeszteni valamilyen szintű befolyásukat). Akkor szvsz elvész krán "varázsa".

Mit kapunk akkor? Egy tipikus, unalomig ismert, elcsépelt "Mumus" birodalmat. 1000+1 hasonló van minden Fatasy világban!

Kornya mester munkája, gondolatai, révén egyedi színt kapott országunk újra kifakul.

 

Tilleo

 

ps: nem vagyok sem krán ,sem aquir fantikus, de talán a legeredetibb részei Ynevnek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Darkspell:

Én is így emlékszem. Ezek szerint valami kapcsolata biztos van az Antissal is.

 

Tilleo:

Én úgy látom, hogy attól még Krán bőven a legerősebb marad, ha elfogadjuk, hogy a pyar főpapok és mágusok egyesült erővel képesek lennének megölni pár félistent. [Ha nem győznének.]

 

Megjegyezm számomra éppen az unalmas, ha van egy mindentudó, mindenkinél erősebb stb. birodalom. Sokkal érdekesebb ha szorosabb a verseny.

 

:ajandek:

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...