Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Művész kávézó


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Itt lehet a tobbi temaktol elteroen egyeb muveszeti vagy mas offtopic temakrol beszelgetni.. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
BitWizard
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Megértem a moderátorok helyzetét, hisz nekik az oldal minôségére kell figyelniük, úgy, hogy ne gázoljanak bele a jelentkezôk lelkivilágába, hisz az esetek többségében nem áll az alkotók mögött hosszú évek tapasztalata.

Viszont a "művészeknek" azt tudnám javasolni, hogy amikor elkészülnek egy képpel, akkor nézzék meg alaposan és kérdezzék meg maguktól, hogy büszke tud-e lenni erre a képre vagy sem? Ha csak a kétely szikrája is felmerül, tegyék azt amit én: Irányítsák a művet a kukába, vagy tegyék el nehezebb napokra.

 

Más:

Mi az ami titeket a publikálása késztet? Az-az, miért szeretnétek a rajzaitokat megmutatni a nagyközönségnek?

 

Üdv:

BW

Link a témához
Megosztás más oldalakon

aura
Kelt:
Kelt:

Jómagam javarészt azért tenném, hogy tanuljak a hibáimból. És azért is, mert némelyikre azért bizonyos fokig büszke vagyok. De javarészt kíváncsi vagyok a kívülállók véleményére, több dolgot észrevesznek, mint mondjuk a készítő (itt én), aki melót fektetett a képbe, beleadta tudását, meg amit tudott és persze elfogult. Na, ezért van nekem szükségem a kívülállók véleményére. Ha meg szakértő, pláne örülök, ha tanácsokkal segít esetleg.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Transferatu
Kelt:
Kelt:

Például azért, mert nem tudjuk értékelni kellőképp magunkat, így a külső megítéltetés az elsődleges számunkra. :D Ezért is ellenzem, ha szabad, a "Ha csak a kétely szikrája is felmerül, tegyék azt amit én: Irányítsák a művet a kukába, vagy tegyék el nehezebb napokra" végű metódust. Az, ami nekem nem tetszik, mert pl 1. már megszoktam saját tudásom

2. már unom saját visszatérő témáim

3. kisebbrendűségi komplexusom előtört ismét

4. szimplán nem tetszik

...az attól még másnak még bőven tetszhet. Ha tudod, tárd fel újra kukád mélyére száműzött esztétikai kincseid (jajisten, hogy írok). Ami a gazdagnak aprópénz csak, abból a szegénynek kijön a rezsi! ;)

Csak vicc vót!

 

Maradok tisztelettel:

T

 

u.i.: A publikálás az alkotó ember természetes velejárója, a vágy, hogy megossza másokkal is mindazt a jót, amit megalkotott, hogy mások is gyarapodjanak annak megismeréséből. Hallottam már olyan hit-magyarázatot is, mely szerint Isten azért teremtette meg az embert, hogy Genezisnek szépségét megossza egy hozzá hasonló -gondolkodó- elmével, és együtt örvendezzenek azon. Hm. Érdekes elképzelés, de hasznos lehet - főleg ilyenkor.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég buttinger
Kelt:
Kelt:

Oké,

BitWizard jogos kérésének eleget téve ide is bémásolom esti hozzászólásomat:

 

Nos,

üdvözlet mindenkinek!

 

Pusztán az art oldal néhány technikai dolgához szólnék hozzá.

Egyáltalán nem akarok pokrócnak, vagy nagyarcúgyereknek tűnni.

Senkinek nem akarok most beszóni, valamint akinek nem inge, gatyája se legyen...

 

Tehát:

Én is, Lipták kollega is moderátorai vagyunk az art.rpg.hu-nak.

Hiába csak Lipi kollega koptatta egyedül eddig itt az ujjait, az én nevemben is beszélt.

Az oldalra felkerülő, illetve elutasított képek miatt legalább annyira lehet okolni őt, mint engem is. A döntések közös döntések voltak, lesznek.

Soha nem fordult még eddig elő, hogy ne közösen döntsük el egy kép sorsát Lipivel, vagy bevonva más grafikusokat is, többedmagunkkal.

 

Nem szívügyünk a fikázás, de mint mindenki a maga területén belül, mi is szeretünk ilyet tenni. Eddig azonban igazán dzsentlemanokhoz méltón visszafogtuk magunkat úgyhiszem.

Nem óhajtok most szakmai öntudatról beszélni, hosszú évekról, mik alatt dillemákkal küszködve bámultuk a rajztáblákat, mert ez úgysem hat meg senkit. Mindenkinek megvan a saját életre szóló kálváriája.

Meg ugye azt sem akarjátok hogy most nektek bizonyítgassunk itt...

Éppen ezért a döntéseinket ne vonja lehetőleg kétségbe senki.

Nem vicces fikázások ezek, két üveg sör között, hanem olykor tényleg komoly viták eredményei.

Ez pedig elsősorban az oldal minőségének fenttartása miatt történik.

 

Az oldal egyébként még mindig kusza és koncepciótól mentes szerintem, de vannak már bíztató jelek...

 

Üdv mindenkinek és jó munkát.

Későbbiekben igyekszem sűrűbben válaszolni kérdéseitekre.

 

Buttinger Gergely

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 héttel később...
Pennywise
Kelt:
Kelt:

Üdv mindenkinek!

 

Pusztán a kíváncsiság végett: A beküldött grafikákkal mi történik? Mármint a felhasználhatóságukat és egyebeket tekintve... A jogi oldalára lennék kíváncsi, ha teszem azt beküld valaki néhány képet...

Lehet, hogy gyógy kérdés, de ebben a témában sík hülye vagyok...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 4 héttel később...
grey
Kelt:
Kelt:

Üdvözlet, látom üres a bolt, de felírok ide egy üzenetet a falra hátha betéved valaki. Érdekelne mi módon juthat egy kép Galériába.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég The KID
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Most már én is megtalálható leszek itt!

BePe! Lenne két wallpaper a régi macskás képemből, ha érdekel elküldöm :P

A wallpaper.hu fizetős lett és átalakult, nincs olyan kategória amibe fel tudnák rakni a képeket :cupp:

 

Üdv.: The KID (Hataier Anasztázia, animációsfilm rajzoló, anime illusztrátor) :nono:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

BePe
Kelt:
Kelt:

Pennywise: az art.rpg.hu impresszumaban (az oldal aljan van a link) benne van minden jogi allasfoglalasunk, ezeket komolyan is vesszuk.

 

grey: altalaban nem kepek, hanem muveszek jutnak galeriaba. szinten az fent emlitett impresszumban vannak a vonatkozo feltetelek.

 

The KID: :P) szia! persze, ha tudod, kuldd el emailben, felpakolom.

vagy emailben elkuldom a jelszavad es toltheted fel magadnak is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Randal
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Nos azért ide írtam, mert talán ti tudtok segíteni.

Photoshopban szeretnék egy montázst készíteni( totál kezdő vagyok), de erre képekre lenne szükségem, mégpedig nehezen fellelhetőekre, mivel már netet feltúrtam és semmit nem találtam.

Szóval ezekről kellenének képek:

 

- Római Ezredsasok

- Római legionáriusok(festmény, vagy ilyesmi, de nem rajz és modern fotó)

-Legionáriusok vonulás közben vagy harc közben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Skiz
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Nem tudom jó helyen kopogtatok-e és remélem nem sértek semmilyen írott/íratlan szabályt, mindenesetre a következők miatt írok:

 

Kezdőfázisban lévő mobilos RPG játék fejlesztéséhez keresünk grafikust (1-2 személyt). A projekt jelenleg önfinanszírozású - tehát mindenki kedvtelésből csinálja - de később még lehet belőle pénz. Ezért főleg olyanok jelentkezését várjuk, akik "just for fun" is beszállnak. Kikötés, hogy olyan valaki legyen, aki ráér most nyáron és ősszel is a dologgal foglalkozni (nyilván mellékfoglalkozásként), és megbízható annyira, hogy ha beszáll, akkor nem tűnik el néhány hét múlva. Konkrétumokat mailben és személyesen.

 

e: werewolf@mit.bme.hu

 

Előre is köszönöm,

Skiz

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

jam..en is probalkoznek, ha szabad.

 

Van egy igen klassz kis karaktergeneralo az Earthdawn nevu szerepjatekhoz, es felvetettem, hogy milyen jo lenne portrekat is rajzolni bele.

A keszitonek is tetszett az otlet (sot az eddig elkeszult portrekepek is), de jolenne, ha tobb stilus lenne.. mondjuk sorozatok.

Erdekel vkit?

üdv

sade

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Boros-Szikszai
Kelt:
Kelt:

Üdvözlet a Kollégáknak!

 

Senkit nem akarunk innen - errôl a jókis helyrôl - elcsábítani, de mindenkit szeretettel várunk újonnan nyílt szájtunkon:

www.boros-szikszai.com

Jertek!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 héttel később...
kismano
Kelt:
Kelt:

Tegnap csatangoltunk a városban párommal.

Találtunk az Üllői úton jó boltokat

- a 18.-ban egy dekor és kiegészítőboltot: üvegfestékek, textilfestékek, gyöngyök, szárazvirágok, mindenféle vacak...

- a 36.-ban egy egész pofás művészellátó mindenfélével

- a kettő között meg egy ékszerkészítés alapanyagokat árusító boltot

 

Gondoltam érdekelhet vkit...

 

Üdv

Kismano

Link a témához
Megosztás más oldalakon

apadude
Kelt:
Kelt:

Hali! Hamar homar... Az altalam legjobbnak itelt muveszellato a Nagymezo ulicaban van, raadasul kozvetlen melette egy dekor cuccokat arusito boltocska. Eddig mindent megtalaltam ezen a ket helyen, akarmijen lokott otletem volt is eppen...:gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Én hova jarok:

 

* ferenciek terei apiszbolt, rogton a metrofeljaronal (valami fagyizó is van ott, meg hetes megallo)

lenti részen muveszcuccok, fenti reszen olyan erdekessegek, hogy olyan papir, hogy amit nyomtatsz vagy rajzolsz ra, azt polora vasalhatod (aura is ajanlotta ezt a helyet)

 

* kalvin ternel van egy kreativ hobby

*ferenc koruton is van egy kreativ hobby (erdekes, tok mas cuccok vannak ott)

 

kb nalam kifujt :gonosz:

üdv

sade

Link a témához
Megosztás más oldalakon

grey
Kelt:
Kelt:

Hi!

Van egy dobozom ami tele van olajfestékkel.. abból dolgozok, de nem fogy, ezért vásároln se szoktam :sor:

Igaz nem is nagyon festettem mostanában.. :gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég bubosbanka
Kelt:
Kelt:

Üdv Mindenkinek!

 

A madárka szálldogált, és szimpatikus volt neki ez a hely, berepült a kis ablakon és elcsodálkozott, milyen fantasztikus bolt választékott látott. :)

Viszont a madárkát az érdekelné tud-e valaki itt Dekopázsolni?

mert a bubos madár már próbált, és sikerült is pólóra macikát dekopázsolni csak a mosást nem bírta. Az lenne a kérdésem azok felé akik szintén használták a technikát hogy ezt a problémát hogy oldották meg?

 

Na pá

Legyetek Jók!

 

És a madárka tovább repült

Link a témához
Megosztás más oldalakon

apadude
Kelt:
Kelt:

Hale Bubosbanka!

Ez a szo igazabol mellbevagott nemtom mi az a dekopazsolas, de en polora a kalvin teren tetkoztattam rajzot szepseges minosegben nem is sokert amde vagy 5-8 evvel ezelott...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Apadude: Ebből is láccik, hogy öreg vagy :lol: ma már dekupálódnak, látod.. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

apadude
Kelt:
Kelt:

Errrgh... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sade
Kelt:
Kelt:

Apadude: : ne haragudj :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

apadude
Kelt:
Kelt:

Nehogymar haraguggyak! Butika! :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

endy
Kelt:
Kelt:
Hale Bubosbanka!

Ez a szo igazabol mellbevagott nemtom mi az a dekopazsolas, de en polora a kalvin teren tetkoztattam rajzot szepseges minosegben nem is sokert amde vagy 5-8 evvel ezelott...

Szia apadude!

 

Decoupage (dekupazs) szalvetatechnika - fogod, kivagsz mintat szalvetabol/csomagolopapirbol, celtargyra specko ragasztroval raragasztod, majd ismet specko lakkokkal lehet "eletszerubbe" tenni, mintha festve lenne. :aboci:

 

endy

Link a témához
Megosztás más oldalakon

apadude
Kelt:
Kelt:

endy! Tank yo az informacioert...Ez eddig szamomra teljesen ismeretlen technologia volt!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...