Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Axis & Allies


Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

megnyitva

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hosaka
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Köszönöm BePe, hogy ilyen gyorsan intézkedtél...

 

Terveimben szerepel valamelyik Axis & Allies társasjáték megvásárlása... (is)

 

A Hálón kismillió lap szól a gammáról, de magyarul még nem láttam véleményeket róla... megvan-e valakinek kis hazánkban, s ha igen, akkor milyen tapasztalatai vannak vele?

 

Esetleg nincs valakinek egy eladó darab?

 

Hosaka

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fairlight
Kelt:
Kelt:

Szia!

Nekem már régóta megvan, nagyon jó kis játék! Bár úgynevezett "light" wargame, tehát nem túl komplikáltak a szabályok, és ha sokat játszol vele, akkor hamar ki lehet ismerni a nyerő taktikákat. Épen csak egy kicsit összetettebb, mint pl. a Rizikó. A neten vannak hozzá különböző házi szabályok. Megjelent hozzá két kiegészítő is az A&A Europe, és a Csendes óceáni tábla. Az alapjáték szerintem bőségesen elég, a kiegészítők helyett inkább valami komolyabb játékot vegyél, pl. a GMT táblás játékait, amik viszont tényleg nagyon jók, igaz, sokkal komplexebbek is. http://www.gmtgames.com

Itt leginkább a Barbarossa to Berlin a Wilderness War és a Napoleonic Wars című játékokra hívnám fel a figyelmed. A szabálykönyvek letölthetők és mindegyikhez van Cyberboard modul is.

Egy másik új kiadó, akiknek szintén szenzációs játékaik vannak:

http://www.eaglegames.net

A http://www.funagain.com -ról bármelyik kiadó játékaiból tudsz rendelni, nagyon jó áron.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fairlight
Kelt:
Kelt:

Jut eszembe, az Eaglegames-nek most jelenik meg egy hasonló játéka az "Attack", ránézésre sokkal jobb vételnek tűnik, mint az Axis and Allies.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hosaka
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Fairlight!

 

Te már rendeltél net-ről? Például az általad említett funagain-ről? Ha igen mik a tapasztalataid?

 

Hosaka

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fairlight
Kelt:
Kelt:

Szia!

Persze, rendeltem már sokszor. A lényeg, hogy Visa Classic, vagy Mastercard kell hozzá. Illetve az OTP-nél van egy direkt web kártya is. Ami fontos, hogy a rendelés összértéke (postaköltség nélkül) ne érje el a kb. 30.000 Ft-ot, ugyanis eddig az összegig vám és áfamentes a dolog. A szállításnál akár olyan opció is van, hogy KÉT NAP !! alatt itt van a játék. Igaz, ez rohadt drága. De normál postaköltséggel is max. egy hét alatt megjön a cucc.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hosaka
Kelt:
Kelt:

Szia!

 

Hát én elég tudatlan vagyok... nekem Maestro jel van a kártyámon, ráadásul a KHB-nál vezetem a számlámat... ezzel is lehet rendelni?

Mekkora általában a szállítási költség?

 

Hosaka

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Swifty
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Fairlight: szerinted melyik a jobb: a sima Axis n Allies v. az AA-Europe?

Mert tán ez utóbbit inkább játszhatónak gondolnám, a normálban pl. Amerika mit csinál évekig ?(gyöpüli a japcsikat?)

 

...meg most nézem a Webshopban, hogy drágább is a Europe... (mér?)

szerkesztette : Swifty
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hosaka
Kelt:
Kelt:

Ezt én sem értem... miért drágább az Axis & Allies Europe?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fairlight
Kelt:
Kelt:

Semmiképpen nem ajánlom a Europe kiegészítőt. Azért drágább, mert ezt már az új Avalon Hill- Hasbro adta ki, és szebb a kivitelezése valamivel, mint az eredeti alapjátéknak. Az alapjáték bőven elég, hidd el. Sokkal jobban játszható, mint a Europe. Amerika nem csak a Japánokat gyepálhatja, bőven van lehetősége egységeket átdobni a jó öreg kontinensre.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 4 héttel később...
Vendég Deathcrow
Kelt:
Kelt:

Nahvégre oly sok idő után meglátogattam a fórumot és látom, hogy van Axis & Allies topik. Kúl.

 

A játék maga egyzserűen remek, el lehet baxni vele az időt yól. :)

Egy játék jó játékosokkal olyan 4 óra at least. Németország rulz, eddig akárhányszor voltam vele mindengyik alkalommal "legalább" döntetlenre hoztuk... :)

A szövetségeseknek nagyon össze kell dolgozniuk vagy a tengelyhatalmak terjednek, mint a pestis :felvon:.

 

A problémás Karélia elfoglalára Német részről az egyik legkönnyebb dolog, csak jó taktik kelll hozzá :). Legélvezetesebb Japánnal vagy Németországgal lenni, mivel ők támadnak a legtöbbet.

 

Eddigi legdurvább dobásaim:

10 db k6, ebből 6 db 1-s, és gyalogosok támadtak ;)))

Légvédelmi dobás 8 db k6, ebből 3 db 1-s, három repcsi mínusz ;))

16 tank támadásából csak egy vétette el a támadó dobását :() Így sikerült bevennem Moszkvát csak gyalogosáldozatokkal :)

 

Az első és a második egy játékban volt :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 hónappal később...
vonDorffy
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

Lenne egy-egy eladó A&A Europe, és Pacific játékom.

Akit érdekel, jelentkezzen a striderx@freemail.hu címen.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hosaka
Kelt:
Kelt:

Szia Mindenki!

 

Lenne egy-egy eladó A&A Europe, és Pacific játékom.

Engem érdekelne vonDorffy, e-mailt küldtem a megadott címedre, jelentkezz!!

 

hosaka@mailbox.hu

 

Hosaka

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 4 hónappal később...
Vendég tass
Kelt:
Kelt:

QQCS!

 

Kíváncsi lennék a játékra. Volt má lenn vmelyik találkán?

Másrészt: le lehet tölteni asszem underdogs.com-ról vmi 3rd reich nevű játékot. Aszongyák ez az A&A számítógépra átírva. Erről mit tudtok?

Harmadrészt: aki ismeri Harc Euróőáértet, az mennyiben tartja a kettőt hasonlónak?

 

No ennyi

jobbulást :vitatkozik:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fairlight
Kelt:
Kelt:

Szia!

A 3Reich-nek semmi köze a A&A-hoz. A keverés oka, hogy a Harc Európáért tulképpen a 3Reich egyszerűsített változata, az A&A harcrendszerével összegyúrva. A letöltést nem ajánlom, baromi bonyolult a játék, a PC-s konverziót meg nagyon elcseszték, szinte lehetetlen követni, mit csinál a gép. Egyszóval rettenetes. Nem rossz játék az A&A csak eléggé adottak a követendő stratégiák. Szinte minden játék ugyanúgy indul, első kör: Német lerohanja az Oroszokat, ha sikerül, akkor majdnem el is dőlt a játék, ha nem akkor meg akármi lehet.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Fairlight
Kelt:
Kelt:

Ha valakit érdekel, ma jártam a "közkedvelt" Silverland nevű kereskedelmi egységben és halmokban áll az Axis & Allies társasjáték. Alapjáték, + Europe + Pacific. Egyébként semmi említésreméltó.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hosaka
Kelt:
Kelt:

Silverland : 06-1-250-4157

 

Axis & Allies alapdoboz 17.500 Ft :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

realsequator
Kelt:
Kelt:

Hosaka! van koceka!

 

De kis műjanyag tartókkal nem szolgálhatok.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hosaka
Kelt:
Kelt:

Némmá a Sequator!

 

Éljen! Éljen! :)

 

:)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Ergil
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Szerintem az Europe es a Pacific is nagyon jo.

Nemzetkozi forumokon, vhogy a Europat jobban fevorizaljak, nincs benne technologiai fejlesztes. (mondjuk az alapjatekot nem ismerem)

 

Egy kis tanulsagul alljon itt a nemzetkozi beszerzesi arak:

 

Ebay (USA), nekem 32-34$ volt darabja, meg a RISK 2210-et rendeltem.

Az egesz egyben 100$ + postakoltseg (repulo+bizt 68$)

 

Amikor hazajott meg ravagtak 6e vamot...

 

Szoval darabja 14ezerre jott ki es eleg sokat kellett varni....

Hajos szallitassal, meg 2 ezret lehetett volna sporolni...

 

Udv: Ergil

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Le lehet tölteni valahonnan egy magyar nyelvű szabálykönyvet az Axis & Allies Europához?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 hónappal később...
Vendég Pizza
Kelt:
Kelt:

Sziasztok !

 

 

Na ide is írok pár sort !

 

Ha valakinek megvan az Axis and Allies Iron Blitz Edition verzió akár Pc-n, akár Tábláson kérem keressen meg.

 

Az AAA eredeti Pc-s verziója megvan nekem is, ha kell valakinek, müködik a netes része is. (Megvan a Rip változatis az AAA, illetve az AAA Iron Blit, de a netes részük nem müködik.)

 

Magyar leírást még nem találtam, de ma kértem meg az egyik ismerősömet, hogy fordítsa le, talán 2 hét múlva meg is lesz.

 

Ja még egy: akik játszanak ezzel a játékkal a neten azok is keressenek meg, hátha össze lehetne hozni egykét csatát, esetleg egy klubbot is :)

 

Egyébként a táblás játékot Amerikából sikerült megvenmnem sürgösségi szállítással+ismerősöm volt olyan kedves és hazahozta, így 11000-ből megúsztam.

 

QQCS :Mindkét játék nagyon élvezhető, a HE egy kicsit bonyolultabb, illetve az első kiadásban nagyon sok nyitott kérdés volt a szabályokkal kapcsolatban(A második kiadást nem ismerem), az AAA szabályrendszere eléggé kiforott már.

 

Mindent összevetve, ha A HE-hez sikerülne egy nagyobb táblát összehozni, illetve a szabályokat minden tekintetben értékelni,

változtatni, a játék kivitelezését igényesebben megoldani (nagyobb térkép, esetleg világtérkép,műanyag egységek) akkor szerintem sokkal élvezhetőbb lenne mi nt az AAA.

 

(Az AAA Iron Blitz-et nem nagyon ismerem)

 

 

 

Üdv: Pizza

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 4 héttel később...
Stardust
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Tegnap elott vettunk egy Axis & Allies alapdobozt az unokatesommal.

 

3 jatekon tul azt mondhatom, hogy a jatek jo, de a strategia sajnos eleg egysiku. Ha a fritzek beveszik Moszkvat, akkor nagyon megerosodnek, es szinte keptelenseg oket leverni, mert konnyen osszejon nekik a 84 I.P.C.

 

Kedvencem az angolok mert ha indiaban lerakok egy gyarat az elso korben, akkor eleg erdekes lesz a jatek veluk.

 

Mostmar surubben idenezek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
dave_t_i
Kelt:
Kelt:

Sikerült szereznem egy sima Axis'n'Allies-t. Most már csak játékosok kellenének hozzá!

Nos, kinek van kedve egy játékhoz?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...