Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Ynev elfeledett játszható fajai


Tiberius

Ajánlott hozzászólások

Tiberius
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma (szerkesztett)

Az Yneven létező számos faj közül mindezidáig csak a fantasy terén hagyományosnak nevezhető elfek, törpék, orkok és goblinok (illetve ezek némiképpen módosított alfajai), no meg talán a gnómok kaptak jogosultságot arra, hogy a játékosok ne csak leküzdendő ellenfélként forduljanak elő a kalandokban, hanem éppenséggel a kedvenc karaktereik is közülük kerüljenek ki.

 

Mivel Tiberius a minap (június 18-án), említette, hogy terveznek új, idáig ki nem dolgozott fajokat is szerepelteni majdan, így hát úgy érzem, amíg a kezünkbe nem vehetjük "a könyvet", addig is beszélgethetnénk már róluk is.

Széles a lista, hogy kiknek nincs egyáltalán fórumuk: törpe, amund, dzsenn, goblin, gnóm, khál, tarran(?), kyr(?)...

 

Vagy akár arról is, ki milyen új fajjal szeretne játszani Yneven, vagy már játszik is, de csak szűkebb, baráti körben.

 

 

(az indítóüzenetet Herr Geld írta és a téma ötlete is tőle származik!)

 

Megjegyzés:

 

A nem témába vágó, vagy egyéb módon a fórumszabályzatba ütkőzők írások, figyelmeztetés nélkül törlődhetnek!

szerkesztette : Tiberius
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Herr Geld:

Azért a MT-ben is kijött pár játszható faj (amundok, dzsennek stb.)

 

Mint hallottam a wier megszűnik, mint önálló faj. ez dícséretes. Még inkább, hogy nem tűnik el nyomatalanul.

 

Kyrek:

Biztos sok embernek tetszik az ötlet (köztük nekem is), de vajon milyen rrealitása van? A tisztavérű kyr a ehér hollónál is ritkább.

 

Taranok:

Ők külön fajhoz tartoznának? Én mindig úgy gondoltam rájuk, mint a keleti barbárokra, nem faj csak spec. kultúra.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jakirte_Jak_Cyr
Kelt:
Kelt:

Líthas!

Én csak annyit szeretnék mondani, hogy nagyon örülök a kyr faj játszhatóságának. Igaz, hogy tisztavérű kyr ritka - azok is inkább toroni nemesek - de mégis jó dolog. Ne felejtsük, amundból vagy dzsennből sincs több. Fontosnak tartom, hogy a kyrek ne gyengüljenek egy átlagember szintjére. A tulajdonságmódosítók a két ibarai faj esetében is pozítívak (a dzsenneknél +2 IQ mellé semmi negatív), ez lehetne a kyreknél is.

 

A javaslatom, amit egy ismerősöm dolgozott ki néhány éve:

Intelligencia +2

Szépség +2

Asztrál -1

(Esetleg Akaraterő -1)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Marduk
Kelt:
Kelt:

Kalíthas!

 

Ez a topic már nagyon hiányzott!

 

Én személy szerint abban reménykedem, hogy a meglepi faj a wargar lesz, szerintem nagyon-nagyon hangulatos faj, az egyik kedvencem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sonor
Kelt:
Kelt:

Szerinem reális. De még a spec. képzettségeket ki kellene dolgozni. Szívesen kipróbálnám! :)

 

Sonor

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ghat
Kelt:
Kelt:

Menmaatré:

Erről a wieres témáról tudsz valami bővebbet is? Hogy-hogy megszűnik mint önálló faj , de nem tűnik el nyomtalanul.? :) ?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Ghat:

Csak azt ismétesltem el, amit Tiberius nyilatkozott a talkshowban. Most lehet törni a fejeket. :)

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

himilko
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Menmaaté!

 

A wiereket bárki szándékozik is eltüntetni a fajok sorából, teljes mértékben támogatom ebbéli törekvésében. Nem faj, inkább egy betegség szerintem.

 

Kyrek, mint kidolgozott új faj, jó ötlet. Ha erősödnek a Calowyni kapcsolatok, fel-felbukkanhatnak.

 

A tarranok szerintem is emberek.

 

Jakirte!

 

Ez a +2 IQ baromi durva lenne. Egyenlő a mentállény dzsennekkel? Nem hinném. Az átlagkyr egy szemmel sem intelligensebb, mint az ember, és szerintem nem is szebb, de ez persze ízlés kérdése. Az egyetlen, amiben egyetértek a -1 Asztrál, én viszont Akaraterőben +1 -et adnék nekik. A makacs kyrek megérdemelnék. Összegezve 0-ra hoznám ki őket a +-1 Főértékmódosítóval. Ha ragaszkodsz a nagyobb Intelligenciához - ami szerintem nem indokolt - akkor az Erő értéküket kellen 1-el csökkenteni. Olyan kis véznák a leírásokban. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Awenhai
Kelt:
Kelt:

Líthas, ifjú emberek!

 

Nem feltétlenül a fizikai erejük lehet kisebb a kyreknek... Tisztavérű kyr családoknál sok az örökölt betegség... inkább az Egészségre járna minusz... akár -2vagy -3 is... Az akaraterejük viszont magasabb... Járna a +1.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Dronner
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

A kyr, mint faj szvsz két részre bontandó:

:) Egyrészt az ősi kyr népcsoport, akik Calowynról jönnek közvetlenül (pl. Lándzsás Erik)

:D A Toronban élő kyrek, akik a fenti nép elkorcsosult maradéka gyakorlatilag. Ezek esetében mindenképp '-'-os összhatást javasolnék. Egs, szépség, erő, stb., sőt néha int. is! A kicsi beltenyészetek nem szoktak jót tenni a fajnak! :)

 

Játszható fajok? Hmm. Nálunk a vámpír volt játszható, de hogy az faj-e vagy sem, nem tudnám megmondani biztosra... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiro
Kelt:
Kelt:

Üdv

 

Aunok ?

 

GYíkemberek ?

 

Tíró

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jakirte_Jak_Cyr
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Líthas!

Dronner: Én úgy tudom, Lándzsás Erik nem kyr, csak látogatóban volt Calowynen. (egy kis kalandozás :) )

szerkesztette : Jakirte Jak Cyr
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Dronner
Kelt:
Kelt:

Jakirte Jak Cyr.

Én úgy tudom, hogy onnan származik... Bár felőlem...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég cyrus
Kelt:
Kelt:

Lithas!

 

én úgy tudom hogy ő maga hirdeti igy önmagát, hogy Calowyni, persze lehet hogy semmi köze hozzá, de ott is vannak eberek, így lehet egy partvidéki kereskedő városból származó fiú [feltéve hogy igaz hogy kereskednek időnként... ???]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Marduk
Kelt:
Kelt:

Líthas!

 

Tíró: aunok, cwiehek, feenharok, wargarok rulez!

 

A kyr fajjal csak az a baj, mint a dzsennel is. Ha tisztavérű, márpedig lehet, hogy az, mert a regényekben, novellákban bőven vannak ilyenek is, lévén a kevertvérűeket Toronban nem is tekintik kyrnek. Tehát ha tisztavérű, akkor csak njk-nak javaslom, mert Toronban, illetve a Toron-hű területeken egyszerűen túl nagy befolyással bír. Egy tisztavérű famor, a nemzet hatalmasa, ezrek ura is lehet akár. És esze ágában sincs elhgyni Toront. Míg ha nem toroni, hanem kitaszított, akkor ugyan játszhatóvá válhat, ám a kitaszításnak általában súlyos okai vannak, elég súlyosak ahhoz, hogy utánaküldjenek pár fejvadászt, ügynököt, stb. A dzsenn-nél is azt mondják, hogy kisebb családból származtassuk. Ám egy kyrnél ez nem így van. Nekik nem kell titkolózniuk. Ha valaki Toronban famor, akkor az olyan gazdag, mint az állat. És ez kicsit durva lenne játékos karakternek.

Viszont ha kevertvérű, akkor már hasonult az emberekhez (ezt még a legősibb tisztavérüekre is leírják), tehát nem lenne okos dolog túl nagy módosításokat végezni az értékein.

Akaraterő +1 oké, ez szvsz is mehet, és sztem az asztrál is +1. Mindenhol azt írják, hogy ilyen fejlettek, olyan kifinomultak, erre a szabálykönyvben meg gyökerebben az embernél?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Dronner:

Az rendben, hogy Lándzsás Erik calowyni, de ettől még nem eltétlenül kyr. Ha ember, akkor feltételezhetjük, hogy az emberi faj a Vörös Kontinensen is él.

 

Szrintem felesleges most módosítókat kitalálni. Az új d20 rendszerben úgyis más képességek lesznek mint most.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

himilko
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Menmaatré!

 

Bizonyára más módszer lesz, miként az ÚT-ban is volt. Aztán majd meglátjuk mennyire lesz népszerű az Új Anyag. :sor:

 

Szóval Lándzsás Erik egyértelműen nem kyr, hanem ember, Calowyn középső, emberi államocskáinak egyikéből származik.

 

Marduk!

 

A nem tisztavérő kyrnek nem érdemes módosítókat adni. Az ember és kész. Tisztavérű azonban nem csak Toronból jöhet. Haonwellről írják, hogy sok a tisztavérű arrafelé is, Erionban és a Déli Városállamokban is élhetnek vérvonalőrző családok. Ezeknek nem feltétlenül van nagy hatalma. Amúgy meg a K.M. eldönti mit enged meg és mit nem. Lehet békésen is szakítani egy nagymúltú családdal. Végülis a +1 Asztrál belefér, de akkor -1 Egészség, vagy Erő.

 

Tíró!

 

Cwyeh népét mi már speciel kidologztuk, majd holnap felírom, milyennek képzeltük el őket mi.

 

Egy aunt a környezet miatt nem tudok elképzelni, mint kalandozót. Hol tud ő feltűnés nélkül megjelenni?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rutin
Kelt:
Kelt:

himilko : "Szóval Lándzsás Erik egyértelműen nem kyr, hanem ember, Calowyn középső, emberi államocskáinak egyikéből származik."

 

????

 

Ez az infó honnan származik ? Nekem teljesen új... (Remélem nem netes 0/0 ismertségű/elfogadottságú izé.)

 

Gyíkember, aun, stb mint JK : kidolgozni felesleges, bármelyik KM ki tud találni pár nyamvad módosítót. Ami kéne, az a hátterük, szokásaik, stb, ha ez meglenne, koncepciós csapatban (pl. csak aunok, akik minden emberi települést elkerülve nyomulnak) azonnal játszhatóvá válnának.

 

Az ember/amund/gyíkember/dzsenn/aun partikat meg feledjük.

 

Wier : nem csak tápolásra való, láttam már szépen kijátsszva, de valóban nem szerencsés fajként kezelni. Viszont ha betegség, stb. lesz belőle, akkor fel lehet készülni a khál/wierekre, miegymás... :sor:))

 

Khálok : maradnak ? Ezzel is láttam már értemes játékot, bár hogy Ynevhez nem igazán szervesen kapcsolódnak az is szentigaz. Jobban be kéne ágyazni őket, ha maradnak.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

himilko
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Rutin!

 

Infóforrás ismertségi, elfogadottsági együtthatója relatív értékű. Amúgy a Calowyn fejlesztő, hatalmi harcokból kimaradó és megahivatalostalan fejlesztésekből származik. Ha nem tetszik, nem kötelező elfogadni, de földrajzilag logikus. Északon vannak a kyrek, mivel a Riegoy-öbölhöz az van a legközelebb. A déli terület már az egyenlítő mentére esik, ami szerintem nem megfelelő háttér egy Lándzsás féle kultúrlenyomathoz. Marad a középső terület, afféle mediterrán éghajlatú vidékként. Mindez nem hivatalos, tehát aggályos. :sor:

 

Ami aggálytalan, hogy nem kyr (csak rá kell nézni) tehát, hogy ember. Ha elfogadom, hogy Calowyni (Miért hazudna? Yneven annyi fehér folt van, hogy bármit mondhatott volna, nem érdeke a téves informálás.), akkor elfogadom a Calowyni emberek létét, amit meg a földrajzi szükségszerűségek következtében csakis a fenti helyen tudnék hitelesen elképzelni.

 

Nem hinném, hogy felesleges, mivel nem árt itt sem az egység, az összhang megteremtése. A háttér és szokás valóban sokkal fontosabb, mint néhány statisztikai adat. Ezzel érdemes kezdeni, és a legtöbb időt erre fordítani. Az egésznek a leghálátlanabb és legkevesebb energiát igénylő része épp az, amikor számokat kell rendelned hozzájuk. A kidolgozás tényleg nem ezt jelenti, hanem a társadalmukat, népüket, történelmüket, stb kell jellemezned. Mi elkészítettük a minotauroszokat, ogréket, gyíkembereket, sárkányfattyakat, stb. De ez most nem lényeges, mivel 0/0 ismertségű/elfogadottságú izéről van szó. Csak mi, 3-4 csapat ismerjük és használjuk.

 

Amúgy egy településkerülő aun rohamosztag természetesen működőképes, de ehhez jól összeszokott, rutinos és toleráns csapat is kell. A vegyesfajú partik valóban stílustalanok, és életképtelenek.

 

Wierrel kapcsolatban egyetértünk. Nem faj, de hangulatos betegség. Khál wier, dzsenn, elf wier. Ez utóbbi több mint érdekes. :gonosz:

 

A khálok Ynev asszimilációjára itt a fórumon már számos érdekes ötlet elhangzott. Nem megoldhatatlan ez sem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

Nálam biztos nem lesznek játékban khálok, de az alapkönyvben nyugodtan benne lehetnek. Biztos vannak olyanok, akik nem rühellik őket. :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jakirte_Jak_Cyr
Kelt:
Kelt:

Nekem annyira nem jön be az ötlet, hogy Calowynon emberek éljenek. A Vörös Kontinens legyen a kyreké. (meg esetleg más egyéb fajoké)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Calowyn szerintem is kyr felségterület, mért kéne, hogy mindenhol emberek kavarjanak? :D Persze rögtön jöhet ilyenkor a kontra: miértne? :(

 

Amúgy: a meglepetés faj miatt máris tűkön ülök, a d20 rendszertől viszont, hááát... - de itt ezt inkább hagyom.

 

A kyr faj számszerűsítésének épp itt volt az ideje, bár erősen gyanítom, igencsak felszökik majd a tisztavérűek részaránya a játékosok között.

 

A tarranokat én se hittem külön fajnak. :sor:

 

A wiereket én eddig is amolyan emberalfajnak gondoltam, szal érdekel az új koncepció.

 

Khálokat a vesztőhelyre! :gonosz:

 

Különben a M*-nak az a baja, hogy elég kevés fajjal indult, az újak meg mind ilyenek: vannak, de kevesen, mert "csak ha tisztavérűek", vagy "csak ha túlélte a mészárlásokat", vagy "csak ha nem csapják agyon elsőre mer démonnak nézik (lásd khál)." Ezen az új könyvek szvsz. csak nehezen tudnak változtatni.

 

mg-b

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Marduk
Kelt:
Kelt:

Líthas!

 

Sztem partitól függ a megengedhető fajok kérdése.

Tényleg a számokban való leírás a legrosszabb/leghálátlanabb része a fajkidolgozásnak.

A tarranokról nem azt írták, hogy a déli puszták Yllinor területére benyúló részén élő nomád ember törzsek gyűjtőneve rejtnyelven?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

himilko
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Marduk!

 

Nem. A tarranok a Santriol hegység lakói. A nomádok a Shauni-k voltak, de őket elűzték Chei-ék.

 

Szerintem Calowyn túl nagy ahhoz, hogy teljes terjedelmében kyr legyen. Az a 10 millió km2 (Európa cuzamman) épp elég nekik. Az Egyenlítő menti dzsungelekben bizonyára más fajok is élnek :sor: . A középső vidék szerintem nem kyr, nálam nyugodtan lehet ember, de ha nem kedvelitek ez utóbbi fajt, akkor a kyr faj mintájára más humanoidokat is ki lehet találni. A jelen egyértelműen a humanoidoké és nem a ceph-eké szerintem.

 

A wierekről egységesnek tűnik az álláspont.

 

A khálokat megmenthetőnek tartom, de nem meghatározó a létük, az tény.

 

mg-b!

 

Ez a felvetés (kevés faj) bennem is felvetődött. Én pótoltam saját belső használatra az ilyesmit.

 

Tíró!

 

Említettem tegnap, hogy a gyíklényeket felpakolom, ahogyan mi képzeltük.

 

Főérték módosítók:

 

Erő: +2

Ák:+2

Gyors: +1

Ü: +1

Egészs:+2

Széps:-6

IQ: -2

Akaraterő: +2

Asztr:-2

Érz:+1

 

Kül. képességek:

 

- A hüllők bizalommal viseltetnek irányukban, csak akkor támadnak rájuk, ha agresszíven lépnek fel velük szemben, avagy túlontúl éhesek.

-Tökéletesebb látás. A mozgást jobban és könnyebben észlelik (+1 Érzékeléspróbára ilyen helyzetekben)

- Színvakok

-Erős gyomor. Szinte bármit megemésztenek, +2 Méregellenállásuk van ételmérgekkel szemben.

-Félelem alapú asztrális hatások ellen +5 AME

--Pikkelyeik 2 SFÉ-t biztosítanak a háton, a mellkason és a végtagokon 1-eset.

- Más nyelveket, kultúrákat eltérő hangképző szerveik és mentalitásuk, kultúrájuk miatt +50% Kp-ért tanulhatnak, lefelé kerekítve.

 

Ilyesmi. Táp-táp, de baromi antiszociálisak más faji közegben (akár az aun), és kevesen vannak (bár ez a dzsennek esetében sem jött be)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Himilko:

Esetleg lehetnének változó testhőmérsékletűek. Ez elég hátrány lenne ahhoz, hogy ne legyenek táposak. Elég egy kis havazás és kis barátunk máris téli álomba merül, vagy még rosszabb történik vele. :sor:

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...