Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Urria gyermekei az elfek #2


Jarog

Ajánlott hozzászólások

Jarog
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Sanzee

 

"bizonyos Elfendeli elfek azért indulnak kalandozni, hogy tanítsák (netán tanuljanak tőlük) az arra érdemes lényeket."

 

A Sum ellentmond ennek (53.old):

"Elfendelben ugyan nem ilyen nehéz a dolga (mint Sirenarban), de ott is renegátként kezelik azt, aki nem érte be az otthona nyújtotta szépségekkel, s másutt kereste a boldogulást"

(44.old)

"Elfendel Királya külső nyomásra nyitni kezdett más, emberlakta települések felé, ám az ország nagyobb része elítéli őt ezért."

 

Szóval, végül is elképzelhető, hogy létezik egy-két ilyen elf, ám ritkák, mint a fehér holló, főleg, hogy (Sum, 53.old):

"Az elfek elviselhetetlennek találják az emberek gyors iramú életvitelét, értetlenül állnak a hirtelen döntések, megfontolatlan cselekedetek előtt."

 

Mimic

 

"a Geo szerint a Sirenarban élő elfek nem elutasítóak, sőt jobban közelednek az emberek felé. "

 

Tényleg ezt írja a Geo?! :nemertem:

Merthogy a Sum (53.old):

"...északon egy elfnek szinte lehetetlen visszakerülnie Sirenar belső erdeibe, ha már egyszer úgy dönt, hogy megmerítkezik az emberek bűnös világában."

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sonko
Kelt:
Kelt:

Emberek (és elfek :nemertem:)

Lenne 1 belekötés jellegű felvetésem. (a valós okot értem, de hogy magyaráznád?)

A Summárium azt írja, hogy az óelfek képesek ómágiát használni. A "sima" elfek pedig azért nem mert nem tiszta a vérük. Na most elfeken kívül mással nem lehetett dolguk, mert emberrel, félelffel ugye félelf az eredmény. Akkor most mibe lett a vér "piszkos" :ejj: ?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiro
Kelt:
Kelt:

Üdv

 

Ráadásul azota eggyel kevesebb hold van. Amikor a harmadik hold eltünt, a sárkányok elaludtak. Lehet, hogy az elfek nagyrésze azóta nem tud odot termelni

 

Tíró

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Ahogy Tíró is mondta pontosan ez az oka annak hogy az elfek nem tudnak hatalomszavakat használni.A harmadik hold megváltoztatta ynevet és ezért ők nem használnak hatalomszavakat.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

MimiC
Kelt:
Kelt:

Jarog érdekesen vágtad meg a mondandómat, ez csak és kizárlólag a deinnek által irányított külső városokra igaz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jarog
Kelt:
Kelt:

MimiC

 

Mármint, hogy közelednek az emberek felé? Vagy mi? :gonosz: Én csak kérdeztem, hogy a Geo tényleg ezt írja-e?

"a Geo szerint a Sirenarban élő elfek nem elutasítóak, sőt jobban közelednek az emberek felé."

 

Itt a Sirenarban élő elfeket egységesen emlegeted, és a Sum ennek gyökeresen ellentmond.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Beid
Kelt:
Kelt:

A rehynnek sem tudnak akkor hatalomszavazni? Ugyanis volt rá példa,ha jól tudom,több kalanmodulban is,pedig az Ezüst-Hold rég eltünt...Azt olvastam,hogy az Opálhajóst elfogták,és azóta is "követelik" tőle,hogy bűvölje vissza az égre a Holdat.Igaz ez?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Beid:

A rehynnek nem mai elfek.Ők még a régi idők elfjei közül valók.Ők óelfek.Tudnak hatalomszvakat használni.Egyébként délen is van biztosan legalább egy óelf.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

MimiC
Kelt:
Kelt:

DelArco

 

Biztosan nem egy, hanem több! Hiszen az elfek társadalmában a felső rétegeket az ó-elfek alkotják, és tudtommal az elfendeli elf mágusok képesek ómágiát használni.

 

Jarog

 

Asszem mikor ezt írtam arról volt szó hogy a külső városokban mi a helyzet, tehát így alkotna egész képet, és így magában ez a mondat tényleg nem igaz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Don_Quijote
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

A Hollóidők szerint az asztrálurak hatalommal bírnak a fennhatóságuk alatt levő erdők egyéb lakói fölött, mint pl a nardael, vagy a syennala. Namármost az elfek ugye a természet legjobb ismerői, és az lehetséges-e, hogy valamelyikük egy területre efféle védelmet csinál, vagy ezt ők nem teszik meg, mert így beleavatkoznak a természet rendjébe?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Beid
Kelt:
Kelt:

DelArco:akkor elnézést,félreértelmeztem,én az szt hittem,magáról az elf fajról van szó.Persze,az óelfek jóhogy tudnak használni ómágiát :cyber: !

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Az óelfek hatalmának "elveszése" már a Harmadik Hold lebűvölése előtt megindult; elképzelhető, hogy az Ezüst Hold eltűnése közvetett módon gyorsította a folyamatot, de semmiképpen sem ez váltotta ki. Már a Másodkorban is számos olyan elf volt, akiknek szervezete már nem, vagy csak csekély mértékben termelt odot.

 

mg-b

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Beid
Kelt:
Kelt:

Ha jól tudom,igazából az Ezüst Hold eltünése csak a Sárkányszövetség végét jelentette.A Sárkányok elaludtak,az akkori elfek attól még tudtak használni odot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Az Ezüst Hold a Másodkor és a Harmadkor fordulóján tűnt el, s eltűntének egyik legfontosabb következménye valóban az volt, hogy az őssárkányok aludni tértek (legalábbis a legtöbbjük).

 

A Hold eltűnése azonban ennél jóval több következménnyel járt... (Viccesre fordítván például sötétebbek lettek az éjszakák. :) ) Közvetett módon hatással lehetett az elfek fiziológiájára is, lelkületükre pedig bizonyosan - ezért mondtam, hogy eltűnése felgyorsíthatta a hatalom elvesztésének folyamatát. (Mely már korábban megindult, mint azt írtam is.)

 

mg-b

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Mg-b:

De miért kezdték volna elveszíteni hatalmukat a háború közepén.Mert ha békeidőszak van akkor még megértem de háború közben amikor elég rendszeresen kell az efféléket használni nem hiszem hogy elfelejtödött volna a nyelv.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Nem a nyelv veszett el, hanem a hatalom. E kettő kapcsolata meglehetősen bonyolult, ám annyi bizonyos, hogy az óelf nyelv megváltozása nem oka, hanem következménye volt a hatalom elvesztésének. A feltevések szerint a Másodkor pusztító háborúi, pontosabban az elfek háborúra kényszerülése, az, hogy alapvető életfelfogásukkal szemben pusztításra, gyilkolásra kényszerültek, degenerációs hatással volt a fajra - a hatalom az egyes elfeknek (és rajtuk keresztül az egész fajnak) a természettel, az Élettel való _tökéletes_ összhangjának megborulásakor veszett el.

 

Az utódfajú elfek természetközelisége ennek árnyképe csupán - és még így se semmi :dilis:

 

Az óelf nyelv csak e jelenségek után kezdett megváltozni, részben ösztönös, részben tudatos nyelvfejlesztés eredményként: azt remélték, egy új nyelv visszahozhatja a hatalmat - hiába dolgoztak, tévesen értékelték a mágia és az ősi nyelv kapcsolatát. Ugyanakkor az újonnan kialakuló nyelvek, pontosabban ekkor még csak dialektusok (északon a vel'lari és a rehiari), már alkalmasak voltak a manaalapú mágiaformák megformálására, amire az óelf nyelv sosem volt használható. Ennek köszönhető, hogy a harmadkor végére ezen dialektusok megerősödtek, és az óelftől hangzásvilágában, szintaktikájában jelentősen különböző, önálló nyelvekké fejlődtek.

 

mg-b

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Mg-b:

Tehát az lefek azért vesztették el az ősi nyelvüket mert manna alapú mágiát akartak használni? Mi okuk lett volna erre? Az ősmágia sokkla erössebb mint a mannás mágia.Nem hiszem hogy a manna alapú mágiáért feladták volna az ősmágiát.

 

Viszont az indoklás első része logikusnak hangzik.

Bár talán az is logikusan hangzik hogy minél többet használják annál inkább megy nekik és annál inkább jobbak lesznek benne.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

DelArco:

 

Rosszul értelmezed, amit írtam.

 

Az elfek _már elvesztették_ od-termelő képességüket, csak _ez után_ kezdték variálni a nyelvüket, az óelfet: azt hitték, így visszanyerhetik az elveszett hatalmat.

Ez azonban nem sikerülhetett, hiszen a hiba nem a nyelvben volt, hanem az elveszett harmóniában.

 

Az óelf variálásával pedig, eleinte véletlenül, rátaláltak a manaalapú mágiaformáknak is megfelelő nyelvre.

 

mg-b

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiro
Kelt:
Kelt:

Üdv

 

mg-b:

Aszthiszem ebben nem értünk egyet. (ami egyáltalán nem baj. :dilis: )

 

A hatalomszó használója felszabaditja a testében lévő OD-ot. Az az energia önmagában nem ér semmit, ha nem kap célt és formát. Erre hivatott a hatalomszó.

Ha az elfek szervezetéből kiveszett az od, hiába is próbáltak volna más szavakat keresni, hiszen az egész lelke, az energia tünt el. (egy OD használó ugyanúgy tisztában van a szervezetében lévő od mennyiségével, mint egy pszíhasználó a pszípontjainak "számával").

Már csak azért sem tartható az állítás, mert hiába fogyott el az od egy elf szervezetében, ugyanúgy tud hatalomszavakat használni, csupán ez már Ép-ből megy. Tehát az elfek tisztában voltak vele, hogy nem a beszélt nyelv a hibás hanem az OD-ot nem termeli újra a szervezetük, így nem is remélhették a nyelv megváltoztatásátol a hatalom visszaszerzését.

Ami mégis a tudatos nyelvtorzítás mellett szól, az az, hogy az Ép-ből történő hatalomszóhasználat tulajdonképpen lassú öngyilkosság. (ez nem a "Veszítettem 3 ÉP-t, majd iszom egy gyógyitalt." esete, itt az alkalmató életem megrövidül, teste tönkremegy). Lehet, hogy elkerülendő a "De szép fa vagy nőjj nagyra!" tipusú gyerekhalálhoz vezető mondatokat, a kicsiknek már egy torz nyelvet tanítottak.

Szintén logikátlan azzal magyarázni eggyes dialektusok terjedését, hogy alkalmasak a mana laapú mágia használatára. Erv vagy Toroni nylelven se lehet varázsolni, mégis vannak erv és toroni varázslók, ugyanakkor az erv és toroni átlagembereknek fogalmuk sincs azokról a szavakról, melyeket a varázslóik használnak. Ezek a szavak a nagy tömegek számára hozzáférhetetlenek (mert bonyolultak és veszélyesek???).

 

végül egy kérés: kérlek jelöld meg a forrást, amely szerint az elfek hatalma már a harmadik hold eltűnése előtt csökkenni kezdett. (tényleg érdekel, sajnos erről elég kevés hivatalos anyag látott nepvilágot)

 

Tíró

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Üdv!

 

Mint írtam, a probléma igencsak komplex. Az od nem egycsapásra tűnt el az elfek szervezetéből, ez egy igen hosszas folyamat volt. Az első, már "degeneráltnak" számító egyedek a Szavaknak csak az aktív használatára nem voltak képesek, azaz a valóságot alakító, támadó jellegű igéket már nem tudtak használni, azonban továbbra is képesek voltak az ösztönös védekezésre, ellen-hatalomszavak használatára. Vélhetően a közvetlen veszély miatti riadalom segítethette _még_ őket a mágia alkalmazásához szükséges lelkiállapot eléréséhez. (Mert ilyesmi az ősmágiához is kellett.) Később már ez sem állott fenn, annyira megfakultak ezek a dolgok.

 

Továbbá: ha valaki szervezete _nem termel odot_, akkor Hatalomszavak alkalmazására _képtelen_, még ha beszéli is a nyelvet. Ha termel, csak épp 0 az aktuális od-pontok száma, akkor persze igaz az Ép-dolog.

 

A tudatos nyelvfejlesztésről: mint írtam, hibásan értékelték a nyelv és az ősmágia kapcsolatát. Másfelől: logikus, hogy minden lehetőséget kipróbáltak. Továbbá: ne feledjük, hogy azon elfek, akiknek szervezete már születésüktől fogva nem termelt odot, nem tudhatták, mi hiányzik belőlük - igaz? ;) Ők jártak élen a nyelvfejlesztésben, hogy megtalálják az elveszett hatalmat.

 

Ne feledjük, nekik nem volt kezükben a Summarium :dilis: Azt pedig nem lehet elmagyarázni, hogy koncentrálj, fiam, érzed a hasad tájékán a gyűlő odot? Igen? Buta vagy, a gyomrod korog...

 

Manaformálás és új nyelvek terjedése. A harmad- és főleg a negyedkori elf nyelv közvetlenül alkalmas a varázslásra, olyan, mintha a toroni vagy erv nyelv a mágia nyelve lenne. Azokban az időkben az elfeknél nem volt szükség titokban tartani a mágia nyelvét, ráadásul ettől még nem tudott mindenki varázsolni - ahhoz el kell sajátítani egyéb technikákat is: a varázsláshoz szükséges lelkiállapot elérését; ennek a nyelv csak az egyik, és nem is legfontosabb eszköze.

 

mg-b

 

PS: A forrásaim számos beszélgetés hozzáértőkkel e témában, valamint a saját dolgaim - amelyeket, ha semmi nem jön közbe, márciusban már nyomtatásban is olvashatsz. :lol:

szerkesztette : mg-b
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiro
Kelt:
Kelt:

Üdv

 

mg-b:

"PS: A forrásaim számos beszélgetés hozzáértőkkel e témában, valamint a saját dolgaim - amelyeket, ha semmi nem jön közbe, márciusban már nyomtatásban is olvashatsz. "

 

Tuddtam, hogy van valami fontos, amit én még nem olvastam atémáról :dilis:

 

Ezek szerint az od nem egyik pillanatról a másikra tünt el, anyunak még volt 15 nekem már csak 14, az unokamnak mar csak 3 lessz...

A kérdés az, hogy miért az ükunokám állt neki nyelvet fejleszteni, akinek már egy darab op-je se volt, miért nem próbálkozott vele a fiam, aki még rendelkezett a szükséges tudással és képességell, de a hatalma már érezhetően csökkent? Vagy ha ők mindent megpróbáltak, az ükunokám miért kezte előről?

 

Az általam ismert források szerint ha valakinek a szervezete képes od-ot termelni és megtanulja a nyelvet (pl nem néma, mint az egyik aquir faj) akkor képes hatalomszavakat tudatosan használni. Ha semmit nem tanult de van odja, akkor csak osztönösen védekezik. (de ő is megtanulhatja a nyelvet)

Az ősmágiához (az általam olvasott források alapján) nem szükségess semmien koncentráció/lelkiállapot/stb. egyszerűen csak ki kell mondani a szavakat. (persze nem a hépköznapi alakját, hanem egy különleges hangsújjal ejtett változatot, de ez akkor is csak egy egyszerű hangalak)

 

Akinek nincs op-je nem tud hatalomszavakat használni? Használni nem is, de ha egy az aquir mágiában járatlan közönséges ember próbálná kiejteni az A'nat'akhan igazi nevét... (Ez a klán leírásában szerepelt)

 

Érdekes lehetett az a nyelvfejlődés, amikor összeüel egy csomó elf, feláll közülük egy varázsló, és közli, hogy mostantol a TŰZ szó hejett a GHKDBFKSGRÉWBFN'UBGBWQD'DSA hangalakot kell használni, mert ugyan csúnya bonyolult és ti semmi hasznát nem veszitek, de ha valamejikőtök elmegy varázslónak, akkor jó, ha tudja hogyan kell őstüzet idézni. :lol:

 

Persze most csak kötöszködöm, és akár valami ilyasmi is történhetett csak nem enyire szélsőségesen, de szerintem nem valószínű.

 

Tíró

Link a témához
Megosztás más oldalakon

MimiC
Kelt:
Kelt:

mg-b

Nyomtatásban is olvashatsz? Ezt légyszi magyarázni!

 

Én egy teljesen "szvsz" elmélettel szeretnék hozzászólni a dologhoz:

Ugyebár ott voltak az ősi fajháborúk, miben sok ó-elf és aquir is elveszett, ezáltal lényegesen csökkent azoknak a száma akik ősmágiát tudtak használni. Én innen az Ediomadba szoruló aquirokat veszem példának és így próbálom magyarázni a dolgot. Az aquirok maguk közt szaporodva fokozatosan vesztették hatalmukat, szószerint elkorcsosultak, amit nem tudtak megakadályozni. Én az elfeket az ó-elfek egy alfajának tekintem, ami a közös múltból származik(mondjuk fajháborúk előtti időszak). Mikor létrejött a sirenari szövetség és elhatározták hogy Északnak tartanak, akkor is voltak már kimondatlan ellentétek elfek és ó-elfek között (ezt a summi is alátámasztotta) és ez volt az egyik oka a költözésnek is, persze mindenki joggal mondhatja hogy a szövetségben is voltak ősi hatalommal rendelkező elfek, de a sima elfek elnyomó többségben voltak. Az úgymond korcsosulás az elfeknél a fajháborúk után kezdődött el, a fenti okok miatt, mint ahogy ma sem nézik jószemmel a mai elfek az ősmágiát használók sem. Ha nem használok valamit rendszeres annak eredeti céljára az elkopik egy idő után, a korcsosulásnak lehetett oka az elfekkel való közösülés, és egy idő után a rokoni szálak is összefolyhattak mint az aquiroknál. Persze ez nem vall az elfekre, de szükség... Aztán ott vannak a dzsennek is akik ha egy kicsit is másfajúval... és stb. megszorítás (nagyon erős megszorítás) hatására elvesztik hatalmukat. Az elfeket nem tartom ilyen érzékenynek, de volt idejük az Elfendelben lévő semmittevés közepette, és a hatalmas önsajnálat révén elveszíteni hatalmukat.

Azt is beleszőném amit Kornya Zsolt írt személyesen a szerafizmussal kapcsolatban, ha őseim hatalmát használhatom (kalahorák) sokkal nagyobb büszkeséggel tölt el mint egy el-elfelejtődő hatalom használata, ami sok testvérem vérének kioltásához vezetett.

Ha egyesek szerint sok hülyeséget írtam volna akkor előre is bocs...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Tíró:

 

Szerintem ne hivatkozzunk a Summariumnál korábbi szövegekre aquir ügyben (Anat'akhan), meg ez a téma különben is lefutott már párszor ezeken a fórumokon. Egy biztos: akinek a szervezetében nem lehet od, mert nem termelődik, az nem fog belehalni egy véletlenül kiejtett hatalomszóba, mert Hatalomszó = megfelelő nyelv + odpont. Azaz fent említett illető nem hatalomszót mondana, hanem egy hangalakjában a hatalomszóval megegyező szót.

 

Vesd össze, elf = tizenegy, de: elf = a Szépek Népének egy tagja. ;) Hangalak azonos, jelentés, eredmény más.

 

A generációkkal kapcsolatban viszont félreértesz. Nem az od-pont csökkent, hanem a szavak hatóereje illetve a felhasználhatóság (előbb csak védekezésre, aztán sehogy). Az odot pedig igazából nem a szervezet termeli, hanem inkább kinyeri a világból, ám ehhez szükséges egy bizonyos lelkiállapot, de persze nem koncentrálás vagy ilyesmi. Az elfek teste folyamatosan gyűjtötte az őserőt, amíg tökéletes harmóniában éltek a világgal, de ahogy ez a harmónia eltűnt, az erőgyűjtés is leállt. Az Első Kor és a Másodkor háborúi pedig sokkal pusztítóbbak voltak annál, mint azt el tudná képzelni az ember, egész fajok pusztultak ki: az elfek között is magas volt a halandóság. Általában a legjobb harcosok a tapasztaltak, azaz az idősebbek közül kerültek ki, de ők is pusztultak ezerrel. Lényeg: a Másodkor végén északon már nagyon sok olyan "ifjú" elf élt, aki háborúk, aquir veszélyek között nőtt fel - esélye sem volt, hogy rátaláljon a harmóniára.

 

Különben: még mindig logikusabb egy ilyen elgondolás, mint az, hogy az elf, aki, köztudomású, sosem felejt el dolgokat, pont az óelf nyelvet felejtené el. :lol:

 

MimiC:

 

Az óelfek és az elfek a Hetedkorban már valóban mintha külön faj lennének. A korcsosulás kapcsán pedig ráhibáztál valamire: az óelfek az első pillanattól kezdve rossz szemmel nézték, ha közvetlenül nem is tiltották a degenerált hígvérűekkel való "házasodást". Feltételezések szerint az Ilasuan néven közismert "násztánc" is ekkor kezdett háttérbe szorulni, hiszen a szerelem, mint tudjuk, vak: nem nézi, hogy választottja hígvérű-é vagy sem.

 

mg-b

 

PS: Az Ilasuanról részleteket később... :dilis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tiro
Kelt:
Kelt:

Üdv

 

mg-b:

"Különben: még mindig logikusabb egy ilyen elgondolás, mint az, hogy az elf, aki, köztudomású, sosem felejt el dolgokat, pont az óelf nyelvet felejtené el."

 

Én nem azt mondtam, hogy elfelejtették, hanem azt, hogy direkt nem tanították meg a gyerekeiknek, mert veszélyes volt rájuk nézve.

 

". Az odot pedig igazából nem a szervezet termeli, hanem inkább kinyeri a világból,"

Legyszíves jelöld meg a foráásodat. (én ugy emlékszem, hogy a SUM. szerint a szervezet termeli, de majd én is utánnanézek)

 

"ám ehhez szükséges egy bizonyos lelkiállapot, de persze nem koncentrálás vagy ilyesmi. "

Ezzel nem tudok vitatkozni. Az általam ismert források még csak nem is utalnak semmi hasonlóra, a SUM. szerint a szervezet egyszerűen termeli az od-ot. (lehet, hogy azóta az ezzel foglalkozó tudósok megcáfolták az eddigi elméleteket és újjakkal áltak elő ;) )

 

"Lényeg: a Másodkor végén északon már nagyon sok olyan "ifjú" elf élt, aki háborúk, aquir veszélyek között nőtt fel - esélye sem volt, hogy rátaláljon a harmóniára."

A fajháborúk idején pusztító háborúk dultak... a határok mentén. Az elf birodalom délen hatalmas volt. Egy elf nyugodtan leélhette egész életét annélkül, hogy aűquirokkal kellet volna találkoznia. Valószínűleg amíg a férfiak (és néhány nő) harcoltak a határok mentén, addíg a családjuk békésen nevelte a gyerekeket valahol egy biztonságos és jól őrzött erdő mélyén a lehető legnagyobb harmóniában.

 

" Általában a legjobb harcosok a tapasztaltak, azaz az idősebbek közül kerültek ki, de ők is pusztultak ezerrel."

Bizonyára a legjobb harcosok nem a csatatléren hullatták vérüket, hanem othon nevelték az utánpótlást (persze ahoz hogy valaki a legobbak közé kerüljön előbb kellett pár száz év harctéri tapasztalat)

 

" Egy biztos: akinek a szervezetében nem lehet od, mert nem termelődik, az nem fog belehalni egy véletlenül kiejtett hatalomszóba, mert Hatalomszó = megfelelő nyelv + odpont. Azaz fent említett illető nem hatalomszót mondana, hanem egy hangalakjában a hatalomszóval megegyező szót."

Vegyünk egy akármilyen (pl ember) nőnemű egyedet. Az illető tanulja meg az aquir nyelv egy számáéra elsajátítható változatát. Az illető létesítsen intim kapcsolatot egy aquiral (a SuM. szerint van egy boszorkányrend, amely direkt erre szakosodott.) Az illető nem termel és nem gyűjt be od-ot. A SUM. nem említi, hogy a szervezete bármilyen változáson menne keresztül. Mégis képes hatalomszavakat használni. Ha az od elfogyott a szervezetéből és még nem töltötte újra, képes Ép-ből használni a hatalomszavakat. Akár évtizedekkel az utolsó "újratöltés" után is.

 

Ez most csupán személyes vélemény:

Szerintem akárki megtanulhat hatalomszavakat használni, a probléma, az, hogy nagyon, nagyon sok idő, energia, és ha nincs od-ja, néhány hatalomszó után meghal. (no meg tanítót se könnyű találni)

 

Tíró

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mg-b
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Tíró:

 

"Én nem azt mondtam, hogy elfelejtették, hanem azt, hogy direkt nem tanították meg a gyerekeiknek, mert veszélyes volt rájuk nézve."

 

és

 

"Szerintem akárki megtanulhat hatalomszavakat használni, a probléma, az, hogy nagyon, nagyon sok idő, energia, és ha nincs od-ja, néhány hatalomszó után meghal."

 

Ez magánvélleménynek rendben van, de a hivatalos álláspont - mint az már ezeken a fórumokon is elhangzott - nem ez: az inkább az általam elmondottakkal van összhangban.

 

Termelődés és szexuális ajándékba nyerés, mondjuk így - vedd a kettőt egy kalap alá, a hangsúly azon van, hogy nincs od a szervezetben, és nem is volt korábban.

 

"A fajháborúk idején pusztító háborúk dultak... a határok mentén."

 

Egy manót. Ragadash pusztulását nem nevezném határcsatának, és volt ott még jónéhány dolog - az elfek nem azért hagyták ott Északot, mert határcsatákba bonyolódtak, hanem azért, mert egész szállásterületük lángokban állt. (Költői túlzás: inkább vízben - olvasd el a Summariumot figyelmesen, egy mondat erejéig ez is benne van.) Ezenfelül: én végig északi elfekről beszéltem, a déli ág egy másik tészta, bár az is szép sütemény.

 

Legjobb harcosok: Ha ősaquirokkal háborúzol, akiknek nemes aquirok a zászlónagyaik, te komolyan otthon hagynád a legjobb harcosaidat? Utánpótlást nevelni? Mire beérik az elvetett tudás gyümölcse, aquirok kopogtatnának a szentelt ligetek uscayha-törzsein...

By the way: háború alatt napjainkban sem a legjobbak képzik az újoncokat, hanem a kiöregedett vagy megsebesült legjobbak. A legjobbak az első sorokban vagy a hadparancsnokságon vannak olyankor.

 

Egyébként a hangsúly itt van, magamtól idézem: "Az elfek teste folyamatosan gyűjtötte az őserőt, amíg tökéletes harmóniában éltek a világgal, de ahogy ez a harmónia eltűnt, az erőgyűjtés is leállt."

 

mg-b

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...