Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Lúzerfordulatok lexikona


Monyok

Ajánlott hozzászólások

Monyok
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma
Sziasztok!

 

 

Én ugyan csak afféle kibicként követem itt az eseményeket, de mivel már többször felmerült az igény, hogy az utókor és a jövendőbeli áldozatok okulására össze kéne írni a flémes sablonreakciókat vagy ha úgy tetszik lúzerfordulatokat, hézagos ismereteimre hagyatkozva bátorkodtam ezt az alábbi listát megszülni.

Nyilván nem teljes, szóval ha gondoljátok egészítsétek ki, ill. adjatok a meglévőknek korrektebb megnevezéseket.

 

- távkiértékelés

(Te biztos egy nyeszlett kis pöcs vagy aki itt éli ki a frusztrációját.)

 

- gyöngyöt a disznók elé-effektus

(Nem gondolod, hogy leállok ilyen f@szkalappokkal vitatkozni?)

 

- muhaha

(Csak röhögök azon, ahogy izzasztjátok itt magatokat.)

 

- az analitikus lélek

(Le lehet nyugodni fiúk csak kísérleteztem veletek.)

 

- a másik avatárján való élcelődés

 

 

- az ellenfél nevének szándékos ferdítése

 

 

- egyéb érvek híján a helyesírás firtatása

 

- a flémhorda-elmélet

(Úgyis tudom, hogy mingyá' hívod a haverjaidat...)

 

- moderátori diktatúra ill. elfogult moderálás

(Mér' pont engem?)

 

 

(Nem akarom személyekre kihegyezni a dolgot, de mivel kiugróan gyakran találkozni ezzel a meglátással bónusztrekként ezt is idevésem.)

 

-Attila és tányérnyalóinak ízlésdiktatúrája

(Ezt nem szemléltetem, a napokban is pedzegette már ezt valaki.)

 

 

 

Hirtelenjében ennyi, természetesen ezek általános érvényű szabályok, tehát gondolom bárki belefuthat egyik-másik hibába. Az utsó pontban foglaltak esetében valszeg sosem lesz konszenzus az ellenérdekelt felek között, de mint fényesre koptatott fordulatot érdemesnek találtam idevenni.

 

 

Ha már született ilyen írásba foglalt közhelygyűjtemény akkor bocs mindenkitől, nem állt szándékomban a spanyolviasz újbóli feltalálása.

 

vinston

 

Nah, szerintem ez megér egy külön témát.

 

Azért ahhoz, hogy használható kis lexikon legyen ez a téma, szorosan ragaszkodni kéne a tárgyhoz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

box4free
Kelt:
Kelt:

Nekem is van egy cikkem a lúzerfordulatokhoz: Új, értelmetlen topik nyitása.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincent
Kelt:
Kelt:

box4free: ha neked van, akkor talán be is linkelhetnéd ide, vagy bemásolhatnád, mert azt nem láttam sehol, szemben ezzel. :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

apadude
Kelt:
Kelt:

Vincent! Nezz korul mibe irogatsz, majd csippents bele nemi ironiat, humorerzeket, majd vedd eszre mirol is van szo! :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincent
Kelt:
Kelt:

apadude: ööö, :felvon: , ezt elba...ltáztam ;) igen, tipikus fa és erdő kapcsolata. ezt jól bevettem kanyar nélkül

mea cupla, vagyis culpa

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kavics
Kelt:
Kelt:

-Én csak jól át akartam verni mindenkit! Igazából normális vagyok! (Isty-effekt kiváncsi vagyok ki emlékszik még rá)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eye
Kelt:
Kelt:

- az analitikus v. 2.0 avagy Aki Ismer Téged (AIT)

(netfüggő vagy, itt éled ki a kissebbségi komplexusod!)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dinchamion
Kelt:
Kelt:

Itt van még egy: kétségbeesett kiállás a kulturált és jómodorú fórumozásért a flame-en. ;) (Mindezt általában valami középszerű behányás után)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
-Én csak jól át akartam verni mindenkit! Igazából normális vagyok!

Ennek változata:

 

- Hiába, az interneten a metakommunikáció hiányosságai miatt másképp értelmezhetőek egyes beírások, emiatt értettetek félre, és az általam leírt ostobaságok kimondva teljesen más jelentést nyernének és különben is...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dinchamion
Kelt:
Kelt:

Ennek egy másik változata:

 

"Ti mindig csak egy-egy félmondatot szemeltek ki a hozzászólásaimból, és azt forgatjátok ki!"

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Az okoskodo:

 

"Ez a hely is nagyon jol mutatja, hogy milyen undorito is az...ize...mi is az a szo...tarsadalom. Az ilyen szanalmas fergek elore tudnak torni, anelkul, hogy barmifele szellemi igenyuk lenne, bezzeg, az igazi..."

 

Kivalasztottsag-szindromas:

 

(40 bejegyzes utan)

"Hogy miert vagyok itt? Valaszoljak? Hat azert, hogy vegre valaki felnyissa a szemeteket a mocsokra, amit itt muveltek. Emberhez melto ez?"

 

A fenti ketto erosen osszefugg ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dinchamion
Kelt:
Kelt:

Itt van még egy (remélem, még nem volt):

 

Vadász-effektus

 

Vö.: "Vadász, te szopni jársz ide?" ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dinchamion
Kelt:
Kelt:

A korrektség kedvéért: az előbbihez ;) woofnak az ötletért. :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

Ki a "troll"?

 

Ki a "gót"?

 

Ki a "lemming"?

 

Milyen embertípusok vannak még, amiknek hasonló neve van?

 

:P :lol: :virag: ;) :nuke: :felvon: ;) :D :rohog: <- szmájlieső mint "lúzerfordulat"...?

 

Hali.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

apadude
Kelt:
Kelt:

Ujabban lett *divat* es a kedvencem is lett:

miutan valaki (alt. olyan, aki nem vett reszt a szenne flemeleseben), finoman figyelmezteti a delikvenst hogy talan nincs igaza, a luzer valasza:

- Habzoszaju *lancoskutya*, seggnyalo, stb

Tipikusan, aki nincs velem ellenem van felkialtas mintapeldaja. /Talan az ilyen figurakrol mintaztak a 60-as, 70-es evek kemfilmjeinek fogonoszat, az ostoba-langeszu professzort, aki fel akarja robbantani szuperfegyverevel a vilagegyetemet, hogy megmutassa mekkora zseni./ :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

balight_the_light_knight
Kelt:
Kelt:
Ki a "lemming"?

 

ennek a legegyszerűbb definiciót írni. Gondolom a mindenki által ismert számítógépes játékra épűl, ahol az ostoba kis lények csak gyalogolnak előre, szépen bele a darálóba... mindaddig, míg mondjuk nem építesz nekik hidat, hogy inkább a vizes árokban leljék haláluk :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eye
Kelt:
Kelt:

- a Veterán

(Ez a mink homokozónk! Aki hülye, haljon meg! Farkastörvény kistáska! És különben meg olyan sötét vagy, hogy a negro világít a szádba'! :sor: [büszke!!])

 

;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Derhelm
Kelt:
Kelt:

Néhány további luzer-fordulat

 

-a meg nem értett zseni (ahogy Alyr és Lac már említette)

- a páciens önmagára szavaz az ACSD fórumban

-ugyanott a díj megkapása után (néha előtt) jópofiskodó megjegyzések

-ugyanez a flém fórumon

-lexikonozás

-flémerek életművének tanulmányozása

-VBK-ra való felhívás

-levélbomba küldése

-az "Én csak jól át akartam verni mindenkit!" egyik alfaja: én szándékosan kamuztam

-a páciens kijelenti, hogy ebből már elege volt, többet nem fog írni. (és persze rövid időn belül kezdi az egészet előről)

-"én nem vagyok hajlandó a flém fórumra írni, mert ott csak anyáznak", s közben más fórumon dől belőle a hülyeség.

-BePének vagy valamelyik moderátornak való nekiugrás, néha meglehetősen durván

-a site szidása

-furcsán szelektív memória

-"ti csak szidalmazni tudtok, érvelni nem", és rögtön utána egy logikai bakugrás

-topic-rombolás

-hisztizés

-homokzsák-szindróma: "ide üssetek" vagy "engem verjetek"

 

És számtalan egyéb...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eye
Kelt:
Kelt:

- Az Önérzetes

(Na Erre az egyre ugrok! Anyámat NE! A nickemmel ne viccelj, mer' az már dúúrva!)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Herbie
Kelt:
Kelt:

Eye: speciel a nicket a netikett védi, a szülőket meg a tisztesség, úgyhogy erre már úgyis jön a moderátor. :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eye
Kelt:
Kelt:

OFF

 

Herbie: Tudom.

 

ON

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Herbie
Kelt:
Kelt:

eye: tehát nem lúzerfordulat :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Eye:

 

Nagyon nem megy neked ez a luzerfordulat dolog...biztos eroltetni akarod? :nemertem:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

woof
Kelt:
Kelt:

Lac:

 

Hagyd már, annyira igyekszik elhelyezni néhány ügyes szúrást a flémereken :) Komolyan mondom, az ember életkedvét elveszitek az állandó kötözködésetekkel :nemertem:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hm...

 

A lemmingre választ kaptam, köszönet érte!

És a többi? (pl. nehezemre esett nem észrevenni, hogy a topik címében is szerepel a "troll" kifejezés... Ez annyit tesz: "lúzer"?)

 

Lekötelezne egy esetleges válasz.

 

Bocs az OFFért.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...