Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Nyelvek, népek, kultúrák, szokások


Alyr_Arkhon

Ajánlott hozzászólások

Alyr_Arkhon
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Daekow javaslata alapján nyitjuk meg ezt a topikot.

 

Az indítóüzenet:

Tisztelt fórumiták!

 

Jelen topik a M.A.G.U.S. világának általános kérdéseivel foglalkozik. Úgy mint nyelvek, kultúrák különbözősége, stb.

 

Néhány indítóötlet:

- ynevi civilizációk földi előképe.

- ynevi nyelvek földi előképe, a nyelvek egymáshoz való hasonlósága (pl. a latin nyelv felbukkan Shadonban: Pater maximus; Gorvikban: sacredos; Kránban: oculis; Toronban: Regitor Imperialis, stb.)

- ynevi nyelvek sorsa: pl. a Lingua Domini latinból hirtelen "görögösre" váltott: leiosz thaira, kvhalithea, stb.

- szimbólumok, heraldikai jelek Ynev világán: pl. létezhet-e címerállatként a griff vagy a baziliszkusz, pedig ezeknek egyéb világképi háttere alig van (a baziliszkusznak egyáltalán nincs).

- milyen technikai fejlettségen állnak az egyes országok? Azaz pl. a könyvek elterjedtsége mennyire jellemző? Vagy milyen szeszes italokat ismernek? Olvastunk mindenféle postakocsikról, ez vajon mennyire elterjedt? És a színházak, fürdők?

- az egyes kultúrák névadási szokásairól is írhatunk. Mindenki tudja, hogy a "tier" az ilanori név... nade a többi? Pl. Kránban a latinos eredetű szavak ellenére a nevek ilyenek: Vyergas.

 

stb.

 

Jó fórumozást!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Daekow:

pl. a latin nyelv felbukkan Shadonban: Pater maximus; Gorvikban: sacredos; Kránban: oculis; Toronban: Regitor Imperialis, stb.)

Azért a pontosság kedvéért tegyük hozzá azt is, hogy sokszor torzított formában szerepelnek ezek a szavak. pl. Regitor Imperalis, sacerdon stb. Nekem pl. a régi Langue Domine szimpatikusabb, mint az új Lingua Domini. :lol:

 

Gondolom ez azért van így, mert nehéz teljesen új, idegen szavakat kitalálni. Engem nem zavar, ha a dolog valamennyire egységes marad, de pl. a Shadon és Godon görög(ös) szavait jó újításnak tartom.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

_Domoly
Kelt:
Kelt:

Bár taszít, hogy mindenütt latin szavakkal dobálódznak, ezt Toronnál mostanra sikerült háttérbe szorítani. Ráadásul Gáspár Péternek sikerült messziről megkülönböztethetően egyéni hangzásúvá tennie a toroni és kyr nyelvet, úgyhogy Északon a probléma szvsz megszűnt.

 

Nem úgy Gorvik-Shadonban. A mai shadoni és gorviki nyelv egyaránt az olasz-spanyol-provanszál hármasságból dolgozik, tehát "újlatin" nyelv. Mint ilyen, biztos vagyok abban, hogy sok tekintetben leszármazottja a hajdani godoninak, hiszen ha másra nem is, a magaskultúrával összefüggő szókincsre erős hatást kellett, hogy gyakoroljon a mágusbirodalom. Gyanúsan sok mögöttes összefüggést érzek az ó-godoni világkép és a Domvik-hit között - ha pedig így van, akkor a Lingua Domini a godoni nyelvvel rokonságban kell, hogy álljon. Ha viszont "évezredek óta latinul beszél mindenki", akkor honnan keverednek görög elnevezések az egyházi tisztségek elnevezései közé? Ez a PPL egyik nagy baklövése.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

_Domoly:

Gyanúsan sok mögöttes összefüggést érzek az ó-godoni világkép és a Domvik-hit között - ha pedig így van, akkor a Lingua Domini a godoni nyelvvel rokonságban kell, hogy álljon.
Nem értem az összefüggést. :lol: A Lingua Domini Domvik adománya, tehát ha van valami, aminek nincs köze Godonhoz, akkor ez biztosan az. (Függetlenül a vallás tanításainak/szellemiségének eredetétől.)

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

_Domoly
Kelt:
Kelt:

A Titkos Inkvizíció előtt ismert az a tény, hogy Domvik mesterséges konstrukció, amelyet szándékosan olyanra alkottak meg, hogy a hívők lelki fejlődését és tökéletesedését a lehető leghatékonyabban befolyásolja. Godon mint magiokratikus állam ugyanerre törekedhetett, az alábbiak miatt. A "mágus" definíciója a játék terminológiája szerint: a végső bölcsességet, a megvilágosodást kereső személy, aki ebben a folyamatban igen magasra jutott (földi hasonlat: megközelítette a bódhiszattvák szintjét). Feltehető, hogy Godon mágusai számára nem az alattvalók anyagi jólétének megteremtése volt az elsődleges - a lényeg a nép szellemi tökéletesítése volt. Maguk a mágusok nem voltak vallásosak - ezen már rég felülemelkedtek, ezért nevezi Kornya (szvsz teljesen hibás) terminológiával őket ateistáknak - , és Godon népét is igyekeztek a köznapi hiten túli régiókba emelni.

 

Viszont itt volt a szomszédos, még éppen csak csírázó Shadon. Ugyan miért ne lehetne a Domvik-hit a Godonban uralkodó létfilozófia leegyszerűsített, a feudális államot jól kiszolgáló változata, amelyet helyi istenségek kultuszából - a Hét Angyal-Arcból - és a godoni tanokból szintetizáltak? Ez magyarázatot adna a godoni nyelv és a Lingua Domini összefüggésére, és arra, hogy miért titkolják el a godoni múltat Shadon mai lakói elől. Azért, mert az egyházatyákat kényelmetlenül emlékeztetné vallásuk "profán" gyökereire.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

_Domoly: A Lingua Dominihez.

Nos, Domvik valóban mesterséges konstrukció, ezt elfogadhatjuk ténynek (a PPL-en kívül ott az Ynevi dialógus, ami alátámasztja.) De tény az is, hogy létalapja van! Azaz van valami túlvilági hatalom (azaz inkább több), ami mögötte áll: Manát ad a papoknak, Nagy Arkánumot tesz lehetővé, és angyalokat küld.

Tehát létez(nek/)ik olyan sík(ok), ahol "Domvik" (valamely arcának??) angyalai tanyáznak. Hogy az angyalok a M*-ben mennyiben metafizikus természetűek, azt nem tudom. De tételezzük fel az egyszerűség kedvéért, hogy beszédképesek.

 

Nos, az ő nyelvük lenne a Lingua Domini, rajtuk keresztül jutott el a hívekhez. Így magyarázatot nyer, hogy miért "több", mint egy egyszerű nyelv: ha ynevi konstrukció lenne, akkor nem lennének meg a különleges tulajdonságai, legalábbis az ősfajokon kívül senki nem alkothat mágikus tulajdonságokkal rendelkező nyelvet.

 

Amúgy a kyr és a toroni nyelv "letisztázása" csodálatos és dicséretre méltó tett volt... De ugyanezt megfigyelhettük pl. a kráni khorsnál is: a shaka'torr legalábbis nem hasonlít a primortelre. :(

 

Na, hali.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

_Domoly
Kelt:
Kelt:

És ha éppen a Lingua Domini tiszta formája volt az, ami miatt a kráni aquirok megorroltak Godonra? Tudod:"...és kutatásaik során vezsélyesen közel jutottak egy olyan mágiaformához, mely fölvehette volna a verenyt az ősfajok tudásával..."

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Domoly:

A Titkos Inkvizíció előtt ismert az a tény, hogy Domvik mesterséges konstrukció, amelyet szándékosan olyanra alkottak meg, hogy a hívők lelki fejlődését és tökéletesedését a lehető leghatékonyabban befolyásolja.
Ezt nem nem írja sehol a PPL. Azt írja, hogy tanításai mesterségesek, tehát nem kinyilatkoztatásból származnak. Az istenség létezését nem kérdőjelezik meg, amit mellesleg a papok szakrális hatalma is alátámaszt.
Feltehető, hogy Godon mágusai számára nem az alattvalók anyagi jólétének megteremtése volt az elsődleges - a lényeg a nép szellemi tökéletesítése volt. Maguk a mágusok nem voltak vallásosak - ezen már rég felülemelkedtek, ezért nevezi Kornya (szvsz teljesen hibás) terminológiával őket ateistáknak - , és Godon népét is igyekeztek a köznapi hiten túli régiókba emelni.

Ez igaz lehet, bár a valláson való felülemelkedés kicsit homályos nekem.
Ugyan miért ne lehetne a Domvik-hit a Godonban uralkodó létfilozófia leegyszerűsített, a feudális államot jól kiszolgáló változata, amelyet helyi istenségek kultuszából - a Hét Angyal-Arcból - és a godoni tanokból szintetizáltak?
De lehet, sőt valószínű.
Ez magyarázatot adna a godoni nyelv és a Lingua Domini összefüggésére,
Szerintem nem ad semmilyen magyarázatot, mert ha a tanítások mesterségesek is, attól még az istenség létezik és létezik az általa dományozott szent nyelv is, ami mellesleg maga is mágikus hatalommal bír, így nem lehet rokona a godoni nyelvnek.
És ha éppen a Lingua Domini tiszta formája volt az, ami miatt a kráni aquirok megorroltak Godonra?
Ha ezt el is fogadjuk, akkor végképp nincs köze a godoni nyelvhez. Ebben az esetben valamiféle mesterséges kreálvány lenne, műnyelv.
és arra, hogy miért titkolják el a godoni múltat Shadon mai lakói elől.
Nem tudok róla, hogy titkolnák. Sőt pl. meg is ünneplik a godoni bevándorlást.

 

Daekow:

Nos, Domvik valóban mesterséges konstrukció, ezt elfogadhatjuk ténynek (a PPL-en kívül ott az Ynevi dialógus, ami alátámasztja.) De tény az is, hogy létalapja van! Azaz van valami túlvilági hatalom (azaz inkább több), ami mögötte áll: Manát ad a papoknak, Nagy Arkánumot tesz lehetővé, és angyalokat küld.

Ez viszont önellentmondás. A kettő kizárja egymást.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

celsior
Kelt:
Kelt:

...hallo,

 

 

"a Shadon és Godon görög(ös) szavait jó újításnak tartom"

 

én meg nem.

Az "egyazegy átvétel" ötlete és a megvalósítása sem szerencsés - a fájó kövekezetlenségek felfedéséhez pedig még csak nem is kell nyelvésznek lenni.

Sajnos.

 

cels.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sertorius_Messalla
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!!!

Azt szeretném megkérdezni, hogy kik/hol beszélik északfölde rejtnyelvét? És milyen karakterek tudják egyáltalán megtanulni?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

_Domoly
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Ezzel elkanyarodunk az ynevi istenek mibenlétének kérdésköréhez. Én úgy vélem, hogy Ynev istenei olyan, khm, "ideahalmazok", amelyek a lehető legtisztább fomában képviselnek egy-egy eszmét, létfilozófiát, gondolkodási irányvonalat. Alakjukat a hívők elvárásai formálják, bár önálló tudattal maguk is rendelkeznek - így ők is törekszenek a hívők gondolkodásmódjának formálására. Ez tehát kétirányú kapcsolat. Godon ereje talán éppen abban rejlett, hogy mágusai képesek voltak "istent gyártani", apránként létrehozni egy vagy több olyan entitást (Javea? Jedome? Jovedon?), amelyek védelmet nyújthattak számukra. Hiszen a természetfeletti segítőket ők sem nélkülözhették - elvégre Yneven vagyunk - , ám rendelkezhettek a megfelelő tudással azok manipulálására és pórázra kötésére. Vagy legalábbis azt hihették...

 

Domvik ennek a törekvésnek lenne kései terméke. Létezik, mert létrehozták, ill. összegyúrták, és ma már valódi öntudattal bír. (Amúgy nem a PPL írta, hogy a Domvik-hit csinált valami lenne, hanem egy korai Rúna cikke.). A godoni nyelv és a Lingua Domini összefüggésével kapcsolatos felvetésem ugyan merész, de szerintem beleillik a kulturális hatások átvételének teóriájába.

 

Nem tudok róla, hogy titkolnák. Sőt pl. meg is ünneplik a godoni bevándorlást.

 

Azért kétségtelen, hogy a régiek tudásának java részét vagy boszorkányságnak titulálják, vagy jó mélyen beleépítették a saját vallásukba. Ez utóbbi analóg a kereszténység integrációs módszereivel (karácsony - a Győzedelmes Nap ünnepe, templomok építése pogány kultuszhelyek fölé stb.). Veszélyes volna Shadon és a Domvik-egyház stabilitására, ha a könyvtárak mélyén őrzött ősi tekerecseket avatatlanok olvashatnák. Ha netán kitudódna, hogy tízmilliók életét a szószékról olyannyira gyalázott, gőgös mágusok alkotása befolyásolja mindmáig... nos, akkor mi lenne?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

_Domoly
Kelt:
Kelt:

Északfölde rejtnyelveként az ilanori (ilar) nyelvet emlegetik, mert nyelvtana hírhedten kacifántos, a szókészletének meg köze nincs a többi északi nyelvéhez. Így nehéz megtanulni, és hallomás után nem könnyű visszafejteni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

_Domoly:

Ezzel elkanyarodunk az ynevi istenek mibenlétének kérdésköréhez. Én úgy vélem, hogy Ynev istenei olyan, khm, "ideahalmazok", amelyek a lehető legtisztább fomában képviselnek egy-egy eszmét, létfilozófiát, gondolkodási irányvonalat. Alakjukat a hívők elvárásai formálják, bár önálló tudattal maguk is rendelkeznek - így ők is törekszenek a hívők gondolkodásmódjának formálására. Ez tehát kétirányú kapcsolat. Ez tehát kétirányú kapcsolat. Godon ereje talán éppen abban rejlett, hogy mágusai képesek voltak "istent gyártani", apránként létrehozni egy vagy több olyan entitást (Javea? Jedome? Jovedon?), amelyek védelmet nyújthattak számukra. Hiszen a természetfeletti segítőket ők sem nélkülözhették - elvégre Yneven vagyunk - , ám rendelkezhettek a megfelelő tudással azok manipulálására és pórázra kötésére. Vagy legalábbis azt hihették...

Messzire jutottunk a topic témájától és nem nem kívánok elmenni ebbe az irányba. Legyen elég annyi, hogy már korábban is felmerült ez a kérdés, korábban is beszéltünk róla, és én sem akkor, sem most nem vagyok ezzel a teóriával kibékülve. Innentől kezdve pedig kár tovább vitatkozni.
Veszélyes volna Shadon és a Domvik-egyház stabilitására, ha a könyvtárak mélyén őrzött ősi tekerecseket avatatlanok olvashatnák. Ha netán kitudódna, hogy tízmilliók életét a szószékról olyannyira gyalázott, gőgös mágusok alkotása befolyásolja mindmáig... nos, akkor mi lenne?
Ez kétségtelenül igaz. De a mágikus tudás és egéb ismeretek szigorú ellenőrzése még nem jelenti a godoni múlt/gyökerek titkolását.

 

Más: Nincs előttem a PPL, de szerintetek elképzelhető, hogy a latinos szavak a Lingua Dominihez kapcsolhatók, míg a görögösek a modern shadoni államnyelvhez?

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

_Domoly
Kelt:
Kelt:
Messzire jutottunk a topic témájától és nem nem kívánok elmenni ebbe az irányba. Legyen elég annyi, hogy már korábban is felmerült ez a kérdés, korábban is beszéltünk róla, és én sem akkor, sem most nem vagyok ezzel a teóriával kibékülve. Innentől kezdve pedig kár tovább vitatkozni.

 

Oké, akkor ebbe ne menjünk bele mélyebben.

 

A Lingua Domini "latinos" szavai az eredeti Nagy Zöldre mennek vissza (pl. beavatási fokozatok), míg a "görögös" kifejezések először a PPL-ben bukkantak föl (papi alkasztok).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Turo_Rudolf
Kelt:
Kelt:

Hola!

 

Én úgy érzem, hogy ez az újabb irányzat, tehát a "görög" lerombolja egy kicsit azt a képet, amit korábban kialakítottunk Shadonról. Elég furcsa, amikor a tipikusan latinos szavak, nevek mellett megjelenik a thaleiosz szó. Szvsz túl nagy a hangzásbeli eltérés ahhoz, hogy zökken?mentesen be lehessen illeszteni a világba. Ezzel az er?vel már orosz szavakat is alkalmazhatnánk.... :(

 

over...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Hali.

 

Túró Rudolf:

 

Phan ave, Leiosz Initiatus! Khom thule pankrosz glaudamusz Domvik! A veritusz szóma Szeptumfacere theothoktosz!

 

(magasrangú pap üdvözlése, általános áldás, és reggelre vonatkozó dicsőítés Lingua Domini nyelven)

 

Vegyesen használtam latinos és görögös hangzást... Szerinted furcsának tűnik? Szerintem nem. :aaaaa: :(

 

Menmaatré:

Szvsz a modern shadoni államnyelv inkább spanyolos-olaszos stílusú, ahogy _Domoly is írta.

 

Hali.

szerkesztette : daekow
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Turo_Rudolf
Kelt:
Kelt:

Ave, Daekow :eeek:

 

 

Az az igazság, hogy megint egy olyan témára találtunk, amiről simán elvitatkozhatunk úgy, hogy közben mindkettőnknek igaza van :aaaaa: Tehát szerintem (legalábbis nekem) igenis furcsán hat az alábbi handabanda (bocs :ejj: ) Ugyi, ízlések és pofonok...

 

És csakhogy tudd, a Lingua Domini :( , akkor is, ha dzsad gyerekek potyognak is az égből, akkor is LATIN!!!!! :-/

Remélem, sikerült téged is a helyes útra terelnem :titok:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Turo_Rudolf
Kelt:
Kelt:

...egyébként,

 

Ha már Isten (ti. Domvik) nyelvét Lingua Domini-nek hívjuk, kicsit nem következetlenség görög szavakat használni? Ha meg a görög vonal a menő, akkor hívjuk Lingusz Dominiszkuszkosz-nak! (... ebből is látszik, hogy nem tudok görögül :( )

 

over...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Dronner
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Menmaatré:

Amire Domoly hivatkozott (Domvik mesterséges kreálmány) az szvsz nem a ppl-ben, hanem a Rúna Shadoni boszorkányság c. cikkében jelent meg.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

Benne van a PPL-ben is, a Titkos Inkvizíció leírásánál... De ezt itt szvsz hagyjuk.

 

Lingua Dominí -> az Úr Nyelve, latinul, szó szerint. :rohog: Görögül amúgy az "isten" az "theosz", ha jól tévedek... de mindegy.

 

Hm, más:

Mit tudtok a toroni színjátszásról? (periddo, rododa, stb.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég ZöldÍjász
Kelt:
Kelt:

Respect!

 

Bár latin és görög terén nem vagyok otthon, de talán megoldást jelent a problémára, ha godoni nyelvnek valami olyasmit képzelünk el, amit latinból kapunk restituált kiejtéssel + szicíliai görög telepek nyelvének elképzelésével. A shadoni ebben az esetben lehet "újlatinos", amiben keveredik a görög elem valamilyen mással. Emellett leírhatják a régi, godoni nyelven a neveket, és kiolvashatják őket új, shadoni nyelven, miköben - szó szerint - szent meggyőződésük, hogy jól olvassák ki.

A Lingua Domini pedig lehet a shadoni nyelvű megnevezése annak, amit godoniul talál logosz theúnak mondtak.

 

Daekow:

 

görögül tagadhatatlanul "theosz" az isten, ennek latin megfelelője a "deus". A dominus urat jelent, így ennek görög megflelőjével kell összevetni... Ami nem tudom, mi.

 

Zöld Íjász.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég ZöldÍjász
Kelt:
Kelt:

Bocs a floodért!

 

úr görögül: küriosz, arkhontasz.

 

Szóval logosz küriú

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tilleo
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Ha már ilyen jól megbeszéltük a Shadoni névlopási lehetőségeket.. talán térjünk át a többi országra is, dél ahogy én szoktam:

 

Shadoni: Latin szótár

Gorwicki: Baszk névgyűjtemény, Sapnyol - Portugál Autóstérkép (csak kis része)

Nomád: Mongól nevek, törtélemekönyvekből gyűjtve esetleg Régi Magyar regék és mondák.. bár az inkább Illanor :rohog:

Kráni: random karakterkombinációk: Hkarkhok N'kec ;)

Dzsad: A legegyszerűbb.. arab névgyűjtemények.

Pyarroni: Hát ezzel meg szoktam lenni lőve. A "közös" nyelvű nevek, olyan sokfélék hogy nem túl sok "közöset" tuddtam leszűrni belőlük.. ötelet?

Elf: sok ll, y hoszzú és dallamos nevek.

 

Észak:

 

Erv: Gót(ikus) neveket szoktam átalakítgatni...

Toroni: Nem ismerek földi előképét... Sapanyolból lopok néha, de leginkább csak kreálok valamit ami hasonlít a már ismertekre.

Aszisz: Görög nevek kissé lágyított hangzással

Enoszuke: Japán

Niare: Kínai

Törp: Hát elég nagy a fantasy irodalom ;)

 

Tilleo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Daekow:

Menmaatré:

Szvsz a modern shadoni államnyelv inkább spanyolos-olaszos stílusú, ahogy _Domoly is írta.

Akkor nincsen semmi probléma. A latinos szavak a Lingua Domini szavai, a spanyolos/görögös (?) szavak pedig "shadoniul" vannak. Nem csoda, hogy a kettő nem hasonlít egymáshoz. ;)
Benne van a PPL-ben is, a Titkos Inkvizíció leírásánál... De ezt itt szvsz hagyjuk.

Mint korábban írtam nincs benne. ;) De igazad van, pihentessük a témát. :rohog:

 

Dronner:

Amire Domoly hivatkozott (Domvik mesterséges kreálmány) az szvsz nem a ppl-ben, hanem a Rúna Shadoni boszorkányság c. cikkében jelent meg.
Köszönöm, utána fogok nézni.

 

Zöld Íjász:

Ha már így felvetetted. A "deszpotész" szó is urat jelent.

 

Új téma:

Miben különböznek az ynevi kultúrák földi előképeiktől? PL. A feudális északi államokban tényleg feudalizmus van? (Azt most inkább mellőzném, hogy a feudalizmus zavaros fogalma alatt mit értünk.)

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

_Domoly
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Akkor nincsen semmi probléma. A latinos szavak a Lingua Domini szavai, a spanyolos/görögös (?) szavak pedig "shadoniul" vannak. Nem csoda, hogy a kettő nem hasonlít egymáshoz. 

 

Sajnos nem. A shadoni hely- és személynevek egyértelműen utalnak arra, hogy spanyol-provanszál jellegű a köznyelv hangzása. Másik utalás maga a shadonival közeli rokonságban álló gorviki nyelv, amelyből egy csomó kifejezés és idézet közismert. A görögös szavak egyszerűen semmilyen sémába nem illeszkednek, ezért hibának tartom a bevezetésüket.

 

Na de mindegy, ugorgyunk.

 

Más nyelvek:

- Ilanorban gaelül beszélnek, nem? :rohog: (Lásd: Észak lángjai)

- Pyarron: tényleg nincs szegényeknek semmilyen karakteres nyelvük. Nyakatekert magyarázatom szerint ennek az lehet az oka, hogy a regényekben általában közös nyelven beszélnek, ezt "fordítják le" magyarra. Így a pyar szavak ismeretlenek maradnak, míg az aszisz vagy dzsad kifejezések némelyikét "meghagyják" a hangulat kedvéért. Ezek után csak a nevekből lehetne kiindulni, de azok sem mutatnak egységes képet.

- Erv: mi flamand-gót-dán germán keveréket használunk náluk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...