Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

RPG könyvrendelés külföldről


Szabtom

Ajánlott hozzászólások

Szabtom
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Átböngésztem a fórumokat, és nem találtam ilyen témát. Érdekelne a ti tapasztalatotok e-Bay -jel, Amazon-nal, stb. vagy boltokkal kapcsolatban. Csomagolás, szállítás, biztosítás, fizetési módok, tippek&trükkök az öreg rókáktól! Itt esetleg szerveződhetünk is, hogy többen rendeljünk egyszerre, megosztva a költségeket.

 

Én most regisztráltam e-Bay-en, és 15 perc alatt rendeltem 75 dollárnyi cuccot az USA-ból! :rohog:

 

Ez 10 könyv, melyeknek az itthoni ára összesen kb. 60-70 000 Ft lenne. Hát, már csak várnom kell... :)

 

Tudomásom szerint Magyarországon nem működik a PayPal, úgyhogy money order -rel kell küldenem a pénzt, plusz csomagolás és posta, de remélem, 25 000 alatt meglesz minden.

A tapasztalataimat majd megosztom veletek.

 

Addig mindenesetre várom a rutinos biddelők és buyerek véleményét, tanácsait!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?id=2665

 

Ha valami kérdés van, szólj.

 

(Wizards attictól ne rendelj.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt:

Aaaarrgh, ezt a cikket kerestem 1 órán át az archívumban! :) :rohog:

 

Kösz, Attila!

 

Azért még várom a hozzászólásokat!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt:

Nos, a licitálások közepette felvettem a kapcsolatot az egyik eladóval, akiről kiderült, hogy egy nagyon kedves és rendes hölgy. Mondta, hogy ha nyerek több aukción, akkor megvárja, amíg összegyűlik több könyv, és egyben elküldi. Azt is elárulta, hogy nemzetközi csomagküldésnél 2kg-ig érdemes gondolkodni, szóval ha nehezebb a csomag, akkor érdemes inkább több csomagra bontani.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:

Tán annyi esetleg hasznos lehet, hogy 2-3 könyvet bele lehet préselni egy un Global priority mail, flat rate envelope nevű varázslatba, ami olyan 9-10 dolcsis postaköltséget produkál, nagyon gyorsan megérkezik az USÁból, hátránya, hogy mivel boríték, a könyv esetleg sérülhet.

 

A Noble Knight ezt használja, igaz ők a könyvet még valami spéci vízálló tasakba is teszik a borítékon belül. Többször jött már tőlük cucc, eddig soha semmi baja nem volt... Őket különben nagyon tudom ajánlani, megbízható és korrekt társaság, ha valami ritkább dolgot kérsz, akkor azt megpróbálják neked felhajtani.

 

A www.stiggybaby.com postaköltsége kissé masszív, de nagy leértékeléseik vannak, ők is nagyon korrekt és segítőkész társaság. Pl többször rendeltem már tőlük és megkértem őket, hogy nem lehetne-e tőlük is flat rate envelope-módban küldeni a cuccost. Belementek, és visszautalták a különbözetet, ami úgy öt-hat dolcsi környékén volt. Később arra is rádumáltam őket, hogy ne utalják vissza a cuccot, hanem csapjanak hozzá a rendeléshez valami olcsóbb, leértékelt könyvet, belementek ebbe is. Szóval csak dícsérni tudom őket is...

 

Az amazon olcsó postaköltségben, de néha hajlamos szarakodni. Gyakran még akkor is "nemsokára megjelenik" kategóriásak nála a könyvek, ha azok már hónapokkal korábban megjelentek, úgyhogy előrendeléssel néha pofára esik az ember...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt:

Kösz! Mi a postaköltség azoknál a 2 kiló alatti csomagoknál, amiket nekem az e-Bayen ajánlottak? 10 dollárnál remélem, nem több.

 

A stiggybaby tényleg jó!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt:

Mivel a stiggybaby-nél lehet money orderrel fizetni, ezért amit nem kapok e-Bay-en (vagy túl magasra megy az ára az aukción), azt itt fogom beszerezni.

Ahogy a téma címében írtam ("ha sokallod a hazai árakat"), tényleg eszement drágák itthon ezek a könyvek. Háborogtam, hogy a 20 dolláros könyvek 6900 -ba kerülnek, de ezeket az USA-ban könnyedén megkaphatod még 10-15 dollárért is. Érdemes külföldről rendelni, mert kevesebbe kerülnek, tehát kevesebbet kell értük dolgozni ---> több idő marad játszani! :( :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:
Kösz! Mi a postaköltség azoknál a 2 kiló alatti csomagoknál, amiket nekem az e-Bayen ajánlottak? 10 dollárnál remélem, nem több.

 

Ez elvileg belefér a Global priority mail max. 4,5 fontos csomagjába.

 

Megjegyzés: érdemes figyelemmel kísérni az angol eladókat az ebayen, a postaköltség (és az ár) is kedvezőbb lehet, mint egy mindenhova szállító amerikai licit esetén.

 

(csak át kell alakítani az agyat fontba licitáláshoz, különben meglepetések érhetik az embert ;))

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

A magam részéről csak ajánlani tudom a Titan Games oldalát, ahol régebbi, antikvár játékokat lehet rendelni. Becsületes árakkal dolgoznak, nagy a választékuk, bár a kézbesítés elég hosszú surface esetén (~2 hónap). Webkártyával lehet nekik fizetni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Köszönöm a tanácsokat!

 

Igen, a postaköltség tényleg magas lesz (Kanada és USA), kb. az egyharmada a teljes összegnek. De még így is megéri...

 

A webkártyát nem ismerem. Majd utánanézek. Egyébként az American Express -nél 1500 Ft a money order check.

 

Nemsokára véget érnek az aukciók. Pár dologról kénytelen voltam lemondani (abbahagyni a licitálást), mert felkúsztak az árak sajnos. ;)

 

U.i.: Most néztem, a Titan -nál is lehet money ordert küldeni. A webkártya olcsóbb?

szerkesztette : Szabtom
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
A magam részéről csak ajánlani tudom a Titan Games oldalát, ahol régebbi, antikvár játékokat lehet rendelni. Becsületes árakkal dolgoznak, nagy a választékuk, bár a kézbesítés elég hosszú surface esetén (~2 hónap). Webkártyával lehet nekik fizetni.

A Titangames korrekt társaság, nekem sem volt gondom velük, de én kissé drágállottam a postaköltségüket... Emiatt inkább preferálom a nobleknightot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

Attila: a NobleKnight esetén meg a cuccok drágábbak. Pl.: 1st edition Dungeon Master's Guide, 1st cover...

NKG: F+, $9 és $12.

Titan Games: VF (azaz jobb állapotú), $8, $8,8, $8,1.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
Attila: a NobleKnight esetén meg a cuccok drágábbak. Pl.: 1st edition Dungeon Master's Guide, 1st cover...

NKG: F+, $9 és $12.

Titan Games: VF (azaz jobb állapotú), $8, $8,8, $8,1.

A postaköltség sajna bejáccik. Én épp a múltkor szoptam ezen, rendeltem két könyvet tőlük, mert olcsó volt, aztán vagy 2k-val rosszabbul jöttem ki, mint a nobleknightnál, ráadásul azzal már rég megérkezett volna, ezt meg még most is várom...

 

Korrekt társaság mind a kettő, de az én tapasztalataim szerint a nobleknight felhasználóbarátabb.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Szabtom
Kelt:
Kelt:

Azt tudtátok, hogy az "ajándék"-nak címkézett csomagoknál az értékhatár 50 dollárra csökkent? :ugri: :sor:

 

Felette 25% ÁFA + 3.5% vám! Plusz kezelési költség, amikor átveszed, 1000 Ft. :) :ugri:

 

Ja, és belebotlottam egy e-bay-es eladóba, aki nem hajlandó ráírni, hogy ajándék, mert illegális. Két másik embernél szerencsére OK. ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
Azt tudtátok, hogy az "ajándék"-nak címkézett csomagoknál az értékhatár 50 dollárra csökkent?  :ugri:  :sor:

Teljesen rapszódikus, hogy mit vámolnak el és mit nem... Pl rendeltem eddig összesen négy dvd-csomagot az amazonról, ebből hármat levámoltak, egy meg simán átjött. Általában az ismert netes boltokra - amazon - mintha jobban odafigyelnének.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

És ha mondjuk a nagymamád címére szállíttatnád?

 

Mondjuk neki veszed "ajándékba" :ugri:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
És ha mondjuk a nagymamád címére szállíttatnád?

 

Mondjuk neki veszed "ajándékba" ;)

Hát, nem hiszem, hogy a címéből megállapítják az emberek korát, és egyáltalán, hogy törődnének a címzettel. Csak vedd át és fizess! ;)

 

Szegény szobatársam 3 órát töltött a hivatalban, mire átvett egy minidisc lejátszót, és még otthagyott 10 000 Ft-t, pedig nem magyar állampolgár... Iszonyú lehúzás megy ebben az országban. Ja, és persze szétbontották/barmolták a dobozt. A hivatalnok mellesleg nem is értett, mi az a minidisc. "Hogy fér el ebben a dobozban 20 lemez?" :ugri: :sor:

 

Megint akadt egy eladó, aki csak baromi drágán hajlandó csomagot küldeni. ;) ;)

 

Azt hiszem, most egy időre le kell állnom az e-bay böngészésével, mert az elköltött pénzösszeg kezd magasra kúszni. Már 100 rugó felé járok... Aúúú :) :ugri:

 

 

 

 

 

 

Hová lett a jövő havi fizetésem?

szerkesztette : Szabtom
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Akosh
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Attila a netes rendelésekről írt cikkében említi, hogy Visa Electron kártya nem használható. Én az ellenkezőjét tapasztaltam, postabankos Visa Electronnal simán tudtam fizetni az NKG-nek. Gondoltam, hátha érdekel valakit..

szerkesztette : Akosh
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt:

Persze, kösz az infot. Majd én is utánanézek.

 

Leírnád, hogy pontosan hogyan zajlott a kártyás fizetés?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

phoemix
Kelt:
Kelt:

sziasztok

 

az a kerdesem, hogy milyen olyan helyeket tudtok, amikre az alabbiak teljesulnek:

- Lehet neten rendelni :ugri:

- Megbizhatoak, nem smucigok, nem taploak, stb

- ShadowRun konyvek talalhatoak a listaban(ui ez erdekel)

- Uj konyvekrol van szo(tehat nem hasznalt. nobleknights.com -on leginkabb hasznaltak vannak, ugy vettem eszre)

- Lehet magyarorszagrol hasznalni (pl fastforwardgames paypal -t hasznal, ami nincsen .hu )

 

en az amazon.com -rol tudok ami tobbnyire megfelel a kriteriumaimnak, de ott rengeteg minden nincsen. FF-nak irtam emailt, de ok nem valaszolnak. rpgshop.com -os srac 25USD -s postakoltseggel dolgozik, amit picit sokallok, tovabba ott cca +4000huf az utalas, mivel a bankkartyat nem kepes elfogadni, moneytransferhez nem ad szamlaszamot, viszont WU-t szereti amivel tobb dolga van, ja, es kuldjek tobbet, mert nemtudja pontosan, h mennyi lesz a postakoltseg, viszont visszajarot nem ad.

 

elore is koszi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
- Uj konyvekrol van szo(tehat nem hasznalt. nobleknights.com -on leginkabb hasznaltak vannak, ugy vettem eszre)

Ami a nobleknightnál "mint" kategóriás könyv, az teljesen új. (A "Near mint" is általában elmegy új állapotúnak.)

 

Shadowrunban a http://www.stiggybaby.com erős, de náluk a postaköltség némileg izmosabb, jobb, ha rákérdezel levélben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Csak bolt jöhet szóba?

 

Én az e-Bay aukciós oldalon már szétlicitáltam magamat, jó poén, csak kell pénz hozzá rendesen. A szállítás leírása mindig benne van az áru leírásában, de lehet egyezkedni. És mindig olyan eladót keresek, aki elfogad money ordert (ami American Express -t jelent nálunk. 1500 Ft :ugri: de nincs más)

Kezdő vagyok, még tanulom a témát.

 

Boltból rendelni egyszerűbb, és persze az áru szinte biztos, hogy a tiéd lesz. :sor:

szerkesztette : Szabtom
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Akosh
Kelt:
Kelt:

Szabtom:

"Leírnád, hogy pontosan hogyan zajlott a kártyás fizetés? "

 

Éppen úgy, ahogy Attila írja a lenti link alatti ismertetőben. Kéri a bankkártyám típusát, számát meg, hogy mikor jár le, és már ki is fizettem. NKG-nél nem kérik a kártya hátoldalán levő kódot, de ezt úgyis megtapasztalod, ha kipróbálod.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Szabtom
Kelt:
Kelt:

Kösz, ki fogom próbálni! Nem gondoltam volna, hogy ennyi money ordert fogok küldeni, és most már kissé sokallom az árát...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Akosh
Kelt:
Kelt:

Attila: A cikkben írtad, hogy érdemes utánaérdeklődni, hogy mennyire megbízható egy bolt. Mégis hol tegyem ezt? Van ez a www.trollandtoad.com nevű bolt, de nem tudom, hogy megbízhatóak-e. Ugyanis néhány kártyát(CCG) az itthoni harmadáért adják. Ötlet?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...