Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Shadowrun általános


Vendég Lawful Evil

Ajánlott hozzászólások

Vendég Lawful Evil
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Sziasztok!

 

Most regisztráltattam magam az rpg-hun de ugy éreztem ideje hogy "tollat" ragadjak.

Nem vagyok valami nagyon SR fun én inkább a hősi szerepjátékot kedvelem, de valami böködi a oldalam.

Nem is oylan rég csinálgattam egy uj karit, és gondoltam beugrok ide ötletbörzézni. Kb ezt tapasztaltam: Aki segiteni akar nekem pl kezdőnek egy kést számadattal ill hogy mit érdemes felvenni az le van teremtve kicsit, holott a forumnál nem azt olvastam hogy advanced usereknek... Másrészt nem sok kariötletet találtam, inkább az a tendencia hogy valaki megir egy ötletecskét erre az un profi rpg sek jól lehurrogják, de részükről egy fia ötletet nem találtam. Azt meg már igen nehezen hiszem hogy a tisztelt iszonyuan régi tagok csak mesélők lennének. MAgyarul nincs nekik se komly ötletük, csak hát ugye másokat piszkálni könnyebb?

A másik ami feltünt hogy van pár kollega (eye) aki próbál kicsit fantáziálni, deő is el van marasztalva, mert "ha nincs a szabálykönyvben akkor nem is érdekel"...

Ha csak a szbályrendszer ismeretén mulna az rpg akkor irok egy progit meadom a pcmnek és akkro ő is jó rpg-s lenne? Ezt azért kétlem. Nem akartam senkit se bántani csak nem birom az iszonyuan magas lovon ülő jajjderégirrpg-s hozzáállást.

Ha valami nem lenn etiszta szivesen megmagyarázom, remélem nincs harag.

Üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég kisvakond
Kelt:
Kelt:

Kedves Lawful Evil!

Sok dologban egyetértek veled. Az új játékosokat valóban segíteni kell (szerintem ez már-már kötelessége mindem magát tapasztaltabbnak érző játékosnak), és nem leszólni. De mint tudjuk a karakterek ELSŐSORBAN nem számadatok kellene, hogy legyenek, hanem személyiségek. (legyen szó bármely RPG-ről)

Azt hiszem ezt egyik fórumozó sem érzi másként. (na jó talán egy, de akinek nem inge ne vegye magáéra, szerintem tudja az illető, kiről van szó :( ) (Jól van na csak vicceltem!)

A karakter adatait akár számítógép is megalkothatja (ahogy remekül megjegyezted), de egyéniséget csak a játékos adhat neki.

Ahogyan egyik kedves játékostársam szokta mondani: Nem az értékektől függ, hogy sikerül-e valamit megokldani, hanem a jó játéktól.

Ezt nem kioktatásnak szántam, csak szerettem volna elmondani minden új játékosnak a véleményem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt:

Lawful Evil:

 

Nem akartam senkit se bántani csak nem birom az iszonyuan magas lovon ülő jajjderégirrpg-s hozzáállást.

 

Hát igen, pont ezért szóltak be többen is Lawful Goodnak, de már lerendeződött, ahogy látom :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt:

Jaqs:

 

Hát, ha rámutatnál esetleg az "iszonyúmagaslovasokra"... :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

lombardi:

 

Tudhatnád,hogy mind IRL,mind Fórumon nem egészséges bizonyos személyekre mutogatni!(Lásd pl.:Orwell - Állatfarm) :)

Az "iszonyúmagaslovas"-ság azokra vonatkozik szvsz akik csak kritizálnak,de nem mutatnak fel semmit egy adott témával kapcsolatban.(S nem látom az logikai összefüggést abban,hogy ha valaki mondjuk lektorálja a magyar SR3-mat vagy egyszerűen csak moderátor,attól automatikusan igaza van minden /ezt érintő/ témában.)

 

Douwe EgBerts:

 

S akkor a Mágiaérzékelés,Késleltett csapás,Távoli ütés és az Empátia akkor milyen erő?(Nem beszélve,hogy a Befolyásolás adeptusi képesség is volt,bár nemhivatalosan SR2-ben.)

Nem,nem értem mire gondolsz... :D

Ha fejszecsapást,tűzsugarat vagy gránátrobbanást vesz le mellből,akkor az már nem természetellenes?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt:

Értem, tehát Varshira célzol :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

lombardi:

 

Konkrétan nem céloztam egyik "célpontra" sem,csak kiemeltem egyet példának...azért ez nem ugyanaz. :D

De a múltkor is kimoderáltak homályos okokból,ha tényleg érdekel akkor menjen inkább U2U,mert ez már elég OFF.

Mert a végén még most is ki fognak... :)

 

ON

 

Egy adeptus a szabályok szerint képes asztrális védőburkot készíteni.Ti ezt mint JM-ek megengeditek vagy nem, esetleg csak feltételekkel?

(Pl. Mágiaismeret szakértelem megléte.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt:

Ehhagyjuk, ennyire nem érdekel a téma... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

Pedig érdekes dolog Lombardi,hogy vannak itt olyan fórumozók,akik csak azért jönnek ide,hogy OFF hozzászólásokkal bővítsék a Topicot,netán Flame-eljenek,de az eredeti témához nem szólnak hozzá...

Mint például - már bocsáss meg - te is! :) :D :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt:

Hát igen, bizony szar ügy ez :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Mellesleg az is egy érdekes hozzáállás, hogy beszélhetek bármekkora baromságot, akármilyen magas lóról, másokat kioktatva, bicskanyitogató stílusban, ha ONTOPIC vagyok (varázsszó...), akkó máris minden el van nézve... :)

 

Tudod, az ilyenek rendszerint kiprovokálnak néhány offtopic hozzászólást, arclefaragás ügyileg... :D Ez van, Isten hozott az interneten :rohog:

 

(Ja, és ha ide a végére bemásolom az egyik adeptus karakteremet, akkor mingyá' ontopic is leszek, hurrá, hurrá...)

szerkesztette : lombardi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

lombardi:

 

Látom nem értesz. :D Van különbség aközött,hogy valamit fel tudsz mutatni(egy adott témában/topicban),vagy semmit,csak az off-os,vagy neadjisten flame-es hozzászólásokat.

Nem ment fel senkit,ha Ontopic flame-el.De akkor legalább megvan az alapja,hogy egy adott témában észt osszon!

Rosszul gondolom?

(Attól,hogy még SR fordító vagy /respektálva!!!/még nem biztos,hogy "rpgistenség" is! :) )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Attól,hogy még SR fordító vagy /respektálva!!!/még nem biztos,hogy "rpgistenség" is!

 

Te ne értesz engem. Soha nem jöttem azzal, hogy fordító vagyok (csak onnan derült ki, ha tanácsot kértem valamilyen fordítási témában, vagy beidéztem valamilyen érdekességet, fordítással kapcsolatos hírt). Nem én jöttem a szerepjátékos tapasztalatommal. Sőt, a szabályokat is mindig elfelejtem :rohog: Nem állítottam be magam "rpgistenségként", csak te akarod bemagyarázni, hogy annak tartom magam. Megkérnélek, ne tedd. Egyáltalán nem vagyok büszke semmiféle rpg-s tapasztalatomra, múltamra.

Ha esetleg mégis erre utaló hozzászólást találnál tőlem, türelmetlenül várom, hogy beidézd :)

Szóval nem kell ezért engem respektálni, soha nem vártam el senkitől.

 

Van különbség aközött,hogy valamit fel tudsz mutatni(egy adott témában/topicban),vagy semmit,csak az off-os,vagy neadjisten flame-es hozzászólásokat.

 

Engedtessék meg nekem, hogy ez adott topicnak csak olvasója legyek, viszont hangot adjak annak, ha valami nem tetszik (jelen esetben, ha valaki nagy arccal berongyol, bevallottan kikoktatni a népet. :D ) Szabad? Köszönöm. Ígérem, legközelebb minden lebaszásom végére pöttyintek egy karakterleírást...

 

Nem ment fel senkit,ha Ontopic flame-el.De akkor legalább megvan az alapja,hogy egy adott témában észt osszon! Rosszul gondolom?

 

Bizonyám... a kioktató stílusú észosztás akár ontopic, akár offtopic, általában kivált valamilyen reakciót...

szerkesztette : lombardi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincent
Kelt:
Kelt:
Egyáltalán nem vagyok büszke semmiféle rpg-s tapasztalatomra, múltamra.

Akkor légyszives szégyelld össze-vissza magad. :D :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Értelek Lombardi,de valószínüleg elbeszélünk egymás mellett.

Az "rpgistenség"-es rész nem neked ment,hanem úgy általában.(Az elefántcsonttorony is ugyanúgy szélsőség,mint a Vérpistike életforma,nem szeretem,ha csak az egyik extremitást ostrozzák,hisz mindkettő káros.)

Teljesen igazad van,hogy nem kell semmit sem hozzátenned a topic témájához,hogy Olvasó,vagy Hozzászóló légy,de azért gondolj bele:általában annak adnak inkább a szavára,akiről tudják hogy jártas a témában!

S itt (#518666) nem csak rád céloztam,hanem a többi fórumozóra,aki bár itt jelen van,de nem a topic témája miatt!

Csak adta magát,mivel épp veled folytattam párbeszédet.

 

Egyébiránt én olvastam fordításokat a neten,amelyek Lombardi név alatt futottak,talán te voltál,talán nem.

Lehet,hogy tévedtem.

Én respektálom ennek az embernek a fordítói munkáját,ami meg az én szívem joga...

 

Én csak egy egyszerű mesélő és játékos vagyok,s előfordul,hogy nagy az arcom,ezt beismerem.De nem képviselek senkit a saját nevemen kívül. Van amit egy "civil" megengedhet magának,és van amit egy "hivatásos" nem.

(S most nem rád gondolok Lombardi.)

Én csak erre akartam rávilágítani,bár az illetékesek idáig nem reagálták le... :D

Bár ha igazam van nem is lenne tőlük okos dolog ezt tenni.

De majd valahogy úgy is kiderül,hogy nincs! :)

 

Feltettem pár ontopic kérdést is,arra senki nem szeretne válaszolni?(Vannak még,csak nem szeretném őket egyszerre ellőni.)

szerkesztette : Jaqs
Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt:

Vincent:

 

Ok, szégyellem az rpg-s múltamat. :D Na, csak kihúztad belőlem :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt:

Jaqs:

 

Az "rpgistenség"-es rész nem neked ment,hanem úgy általában

 

Sajnálom de ez után

 

(Attól,hogy még SR fordító vagy /respektálva!!!/még nem biztos,hogy "rpgistenség" is!

 

nehéz ezt nem utólagos magyarázkodásként értékelni:D

 

Teljesen igazad van,hogy nem kell semmit sem hozzátenned a topic témájához,hogy Olvasó,vagy Hozzászóló légy,de azért gondolj bele:általában annak adnak inkább a szavára,akiről tudják hogy jártas a témában!

 

Ez a veszély engem nem fenyeget, mivel nem is vitatkoztam a topic témájában senkivel... igazán nem mondhatod, hogy a hűdenagy fordítói tekintélyemre alapozva (az x év játéktapasztalatról nem is beszélve :) ) próbáltam volna bárkit is meggyőzni valamiről :rohog:

 

Egyébiránt én olvastam fordításokat a neten,amelyek Lombardi név alatt futottak,talán te voltál,talán nem.

 

Valszeg én voltam, de ha másik Lombardi is fordít SR-t, már hívom is az ukrán cimborákat...

 

Én csak egy egyszerű mesélő és játékos vagyok,s előfordul,hogy nagy az arcom,ezt beismerem.

 

Ki beszélt itt a te nagy arcodról? :D

 

De nem képviselek senkit a saját nevemen kívül. Van amit egy "civil" megengedhet magának,és van amit egy "hivatásos" nem.

 

Szerintem meg itt mindenki ugyanolyan "civil". Nem lesz attól SR témában senki "hivatásos", hogy fordít, lektorál vagy moderál...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

Lombardi:

 

Akkor tekintsd utólagos magyarázkodásnak.Úgysem ez a lényeg a dologban.Én tudom,hogy nem annak szántam és ez nekem elég is. :)

Viszont azt megérthetnéd végre,hogy nem csak rólad van szó!Te is csinálsz olyasmit amit én kifogásolok,de nem te vagy az akinek ezt igazán szánom,bár van ami rád is vonatkozik ebből, amit SZVSZ itt irogatok.

 

Közvetlenül senki nem mondta,de közvetve már megkaptam pár fórumozótól hogy nagy arcom van.S ez egy tény,amikről tudjuk,hogy makacs dolgok.(Az meg egy másik dolog,hogy úgy érzem:van mögötte valami tartalom is.De szerintem ez természetes:mindenki így érzi ilyenkor.) :D

 

Hivatásosság:

A Moderátorok felelősséggel tartoznak az RPG.HU és a fórumiták felé,valamint mint, (korlátozott netes) hatalommal felruházott személyek saját magukkal szemben is. Mint ahogy a fordítók,lektorok is az őket alkalmazó cég felé, amikor egy a termékükkel kapcsolatos (fél)hivatalos fórumon nyilatkoznak.(A cég hitelrontása veszélyének elkerülése végett.)

Vagy tévedek?(S ezáltal az etika,vállalatgazdaságtan és marketing tanáraim is?Senki sem tévedhetetlen,s én még tényekkel meggyőzhető is vagyok.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Varshi
Kelt:
Kelt:

Jaqs:

 

Hányféle módon, formában és stílusban, direkt és indirekt, zárójelben és dőlt betűvel célzol még arra, hogy bajod van velem? :D Milyen egyenes!

Nem akarok csalódást okozni, de ez nem éppen az a mód, amivel érdemi hozzászólások tömegére bíztathatsz. Ezek után akkor se írnék, ha lenne rá időm.

 

És igen, én már csak ilyen rohadék, örökké csak elégedetlenkedő alak vagyok. Aki soha nem szól hozzá érdemben. Hát ezt is megkaptam... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lombardi
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Nos... :sóhaj:

 

Viszont azt megérthetnéd végre,hogy nem csak rólad van szó!

 

Én megértem, de csak a magam nevében reagálhatok, a többiek majd szintén megteszik, ha akarják...

 

Közvetlenül senki nem mondta,de közvetve már megkaptam pár fórumozótól hogy nagy arcom van

 

Én ezt itt nem tapasztaltam, egészen konkrétan LG-re gondoltam a kioktató stílusa miatt...

 

Moderátor témában nem vagyok kompetens, ellenben:

 

Mint ahogy a fordítók,lektorok is az őket alkalmazó cég felé, amikor egy a termékükkel kapcsolatos (fél)hivatalos fórumon nyilatkoznak.(A cég hitelrontása veszélyének elkerülése végett.)

Vagy tévedek?

 

Csakhogy. Szó nem volt a termékről. Itt szabályokról, világképről van szó, ami azért teljesen más lapra tartozik.

szerkesztette : lombardi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

Varshi:

 

Kijelentés: „Értem, tehát Varshira célzol ” Lombardi

Válasz: „Konkrétan nem céloztam egyik "célpontra" sem,csak kiemeltem egyet példának...azért ez nem ugyanaz. ” Jaqs

 

Hát ez LOL ! :D :rohog: ;)

Azért ne csak "read-only" ahogy azt egy másik topicban valakitől olvastam. ;)

 

Miért:hozzászóltál már érdemben mostanság a témához?

Vagy DE-en kívül bárki?

Jótanács:Pallosjoggal rendelkező emberek ellen pedig nem érdemes egyenesen menni,mert úgy esélytelen.

De mint fentebb jeleztem: te csak egy csepp vagy a tengerben. :(

Attól hogy már nem először vágod ki itt a hisztit még nem kezd rólam peregni a cukor! :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kavics
Kelt:
Kelt:

OFF:

Jaqs: Volt valami értelme annak amit mondtál? :) Mert akkor elküldhetnéd u2u-ban!

 

Ha meg gondod van egy mod-dal akkor vagy vidd a flémre, vagy küld el u2u-ban a cuccot BePe-nek! Végülis ő itt a fönök!

De lehetőleg szakadj le erről a témáról ebben a topicban és menjél flém lájt-ra, vagy a klasszikra!

 

ON

LG: utcai-szamuráj és a szamuráj közt több a különbség, mint a hasonlóság. Akkor már inkább utcai-ronin-nak, vagy utcai-gladiátornak kellene hivni, de egyik sem hangzik olyan jól, és a cyber-érzéshez kellenek a keleti utalások...

 

Jags: A misztikus kapcsolat meg minden rendben van, de ennek megint nincs köze a szamurájhoz! Akkor legyen inkább utcai-zen-harcos, akkor kedvére misztifikálhatja a smartlinkjét, de ugye érzed, hogy ez csak egy abból a gyűjtőfogalomból, amit a utcai-szamurájnak hivunk!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jaqs
Kelt:
Kelt:

Kavics:

 

OFF: Köszönöm a tanácsot,de nekem nem stílusom az árulkodás.Szerintem mindketten felnőtt emberek vagyunk,remélem meg tudjuk ezt oldani egymás közt is!Különben sem egy személlyel,hanem a kialakult nézőponttal van bajom. :)

ON:

Az utcai szamuráj elnevezést és életfilozófát nem én,hanem a játék készítői találták ki,tehát ezeket talán nekik kellene címezni.

Valóban nagy különbség van az utcai és a hagyományos szami között,de legalább van ekkora a sima bicskás és az előbbi közt.LG szerintem erre (is) célzott.Vagy nem?

 

lombardi:

 

Én sem,de ezt a dolgot akkor is misztifikálták valamennyire az alkotók.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincent
Kelt:
Kelt:

Csak, hogy ne legyünk offtopicok, inkább ide vigyük át az utcai szamuráj témát:

 

http://forum.rpg.hu/index.php?act=ST&f=53&t=159&

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kavics
Kelt:
Kelt:
Kavics:

 

OFF: Köszönöm a tanácsot,de nekem nem stílusom az árulkodás.ON:

Igen, neked nem kenyered az árulkodás vagy a flémre hivás! Sokkal jobb egy eldugott topickban off-olva senkit meg nem nevezve, semmit meg nem indokolva rinyálni! Brávó!

Szerintem mindketten felnőtt emberek vagyunk,remélem meg tudjuk ezt oldani egymás közt is!

Akkor ezt mért egy nyilt forumra kell? :)

Különben sem egy személlyel,hanem a kialakult nézőponttal van bajom. :D

Ezért javasoltam flémet, és/vagy Bepét, mivel az ő felelősege, hogy milyen nézőpontot enged a mod.-jainak!

 

Ha bármi egyéb mondanivalód van akkor:

U2U vagy Flém lájt

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • strato megváltoztatta a téma címét erre: Shadowrun általános

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...