Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Vampire The Requiem


BePe

Ajánlott hozzászólások

Ynas_Midgard
Kelt:
Kelt:

Papíron nagyon jól hanzik ami le van írva az alapköynvben, de hogy élesben miylen, arra még várnom kell, meg ötletem sincs, mit meséljek. Standard, halandós WoDhoz inkább kedvem.

Most pénteken öcsémmel gamelünk is egyet. Egylövetű kaland lesz, csak hogy felépezsdítsük mindkettőnk szerepjátékos életét.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Albrecht
Kelt:
Kelt:

Első számú nWoD tapasztalat: mivel nincs hivatalos kánon (metaplot ha úgy tetszik), a korábban világképbe beszólós játékosok többsége hajlamos kussolni és élvezni a játékot.

(bár istentelenül nincs időm játsznai sajnos egy ideje :D)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Katze!
Kelt:
Kelt:

Igen, ez az, ami a legjobban megtetszett benne. A maszkabálban tudtam mindent előre, hogy milyen Szabbat támadás lesz, melyik regényből ismert dögunalmas figura vezeti majd és ilyenek ...

 

Itt nincs ilyen. Tök jó, hogy én találhatom ki a dolgokat. És hogy nem kell annyit szenvedni, mint annó a 13 klánnál ... :dilis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pixel_J
Kelt:
Kelt:

Első jelentős mesélői tapasztatat: a sokszínűség.

 

Az öt covenant és variációi rengeteg városképet és játékhangulatot tud adni. Egyelőre egy meglehetősen oldschool-os detroit-i Invictus vs. Carthian Movement mesét kezdtem el (ami sajnos időhiány végett befulladt végül), de víziónáltam jópár várost azóta.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

dekszter
Kelt:
Kelt:

Mondanál pár szót erről a "befulladt" dologról? Sajnos még nagyon a könyv elején tartok, de érdekelne pár sztori vagy rövid kampány ötlet.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mesmer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=4111] - csak azért, mert nem sokan néznék meg, ha itt nem említeném. Tessék Werewolf forúmot is olvasni! :) :lol: szerkesztette : mesmer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Csontrago
Kelt:
Kelt:

Üdvözlet!

 

Én nemrégiben vettem meg a WoD új könyvét ami a szabályokat foglalja magában és ezeket az úgy.nev. Merits-eket nem tudtam értelmezni mire is valók ill hogyan kell használni őket ez valószínű a gyér angol tudásomnak tudható be legalább is vannak még hiányosságok a tudásomba

 

tisztelettel Csontrágó

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mesmer
Kelt:
Kelt:

Csontrágó

 

Háttér pontok, kemény 7-et költhetsz rájuk: van fizikai, mentális és szociális is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Chranian
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Lenne egy kicsit rendszerkedős kérdésem:

Nem tudom, hogy belegondoltatok-e már, de ugyebár az Akaraterő a Resolve-ból és a Composure-ból számítódik, a kettő összege.

Viszont néhány rituálé -gondolom- ,illetve főleg a gyermekteremtésnek az az ára, hogy feláldozzunk egy permanens aka-pontot.(Nyilván ekkor nem csökken sem a Resolve, sem a Composure)

Akaraterőt meg úgy lehet növelni,ha a két tul.-t növeljük.

 

Namost a kérdésem az lenne, h az ölelés utáni pont különbséget hogyan lehet visszaállítani? Van rá vmi xp-költség, hogy a (2 tul összege) maximumig hogy lehet rá költeni? Vagy nem lehet azt fejleszteni, és akkor a mindekori Aka-maximumunk lenne egy ponttal kisebb (ami meg hülyeség lenne szvsz, hiszen akkor egy vámpír max 10 gyermeket ölelhetne, és utána lelkierő tekintetében kipurcan).

 

Szóval,mi a véleményetek erről? :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Albrecht
Kelt:
Kelt:

8xp a költség fixen a helyreállításra, ha jól emlékszem. Még nemigen volt rá szükség.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mesmer
Kelt:
Kelt:

Egységesen 8 TP.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GothPunk
Kelt:
Kelt:

VII ismertető/kritika elküldve tegnap Bepééknek. Remélhetőleg kint lesz még a héten. Érdemi kommentet majd inkább ide, az írás alatt elvész gyorsan.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pontifex
Kelt:
Kelt:

Mar kint is van - A kritika ugye az angol valtozatrol van? (Egy pillanatra felmerult hogy esetleg maagyrul is megvan e mar)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GothPunk
Kelt:
Kelt:
Mar kint is van - A kritika ugye az angol valtozatrol van? (Egy pillanatra felmerult hogy esetleg maagyrul is megvan e mar)

Angol változat. Még alapkönyv sincs magyarul - tudtommal nem is lesz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pixel_J
Kelt:
Kelt:

Köszönöm Gothpunk, hogy a kicsi érdeklődés ellenére is hajthatatlanul ontod magadból az új WoD ismertetőket! :)

 

Új Changeling-ről olvastál már? Lehet, hogy fincsi lesz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GothPunk
Kelt:
Kelt:
Új Changeling-ről olvastál már? Lehet, hogy fincsi lesz.

 

Még nem jöttek spoilerek, a fórumokat meg egy ideje nem néztem. Belesek majd.

 

Most valami Scion-t nyom a white-wolf, de el sem tudom képzelni, mi lehet az. o.O

Link a témához
Megosztás más oldalakon

kalandvadasz
Kelt:
Kelt:

Gothpunk: A Scionról van egy elég bőséges cikk a Sanctumon, az összes eddig kijött hivatalos anyag fordításával...

 

vadász

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pontifex
Kelt:
Kelt:
Mar kint is van - A kritika ugye az angol valtozatrol van? (Egy pillanatra felmerult hogy esetleg maagyrul is megvan e mar)

Angol változat. Még alapkönyv sincs magyarul - tudtommal nem is lesz.

Egy ideje nem vagyok olyan helyzetben hogy figyelemmel folytassam a konyveket magyarorszagon :sor:

 

Azert ez elszomorit.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aleph
Kelt:
Kelt:

Sziasztok,

 

nWoD-os Changelingről található a neten három interjú (Ethan Skemppel) és a WW negyedéves beharangozójában van egy "mi inspirálta a játékot" cikk. Az interjúk a shadowessence oldalán taláhatóak, míg a beharangozó a WW oldalán. Az egyik interjút lefordítottam, az Sanctumon van fenn a cikkek közt.

 

Üdv.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GothPunk
Kelt:
Kelt:

Íme címszavakban a három VII koncepció. VII innen a folytatás. Csak mesélők olvassák el. Ha játékosként elolvasod, számolj vele, hogy a saját szórakozásodat rontod el. Saját játékosaimat kérem, ne olvassák el.

 

Stolze VII-je:

 

A bibliai időkig visszanyúló szekta tulajdonképpen önálló klán. Csak félig-meddig tekinthetjük őket vámpírnak, mivel eredetüket jól ismerik: egy démontól, Shaddadtól kapták örök életüket. Az Akhud klán alkotja a VII gerincét, de Ahranita mágiájuk segítségével képesek a hagyományos vámpírokat is maguk mellé állítani. Klándiszciplínájuk, a Praestantia természetfeletti kecsességet nyújt számukra. Elsődleges céljuk a vámpírok elpusztításán, ezáltal az Úr megbocsátásának kivívása. Másodlagos céljaik közé tartozik Gomorra uralkodójának leszármazottjait felkutatni és bevonni a harcba, megtalálni az elveszett Irem városát, megtalálni a démon bronz szobrát, és megtalálni Ansuarát, az Akhud vámpírok legöregebbjét.

 

 

Kobar VII-je:

 

A mai Oroszország földjén, valamikor a középkor hajnalán élt egy király, s annak hét gyermeke. A király alkut kötött egy vámpírral, és a paktum részeként hosszú évszázadok adattak meg számára. Ghoulként diableriezálta urát, miután a paktumot egyikük, majd másikuk is elárulta. Az őrült Timofey hét gyermekéből is vámpírt csinált, miután érezte, pihenésre van szüksége. A bosszú hajtja ezeket a vámpírokat, akik hat különböző vérvonalba, házba tömörülnek. Találhatunk köztük a hitbe menekülőket, okkultistákat és vándorló népeket is. Mindegyik frakciónak megvannak a maga gyengéi és különleges képességei. Ami talán érdekes a rendszerkedésből, az a hét lidércnő, akik a vámpírok vérén át képesek különleges adottságokat - és gyengéket - ruházni az éjszaka teremtményeinek és a VII harcosainak.

 

 

Wendig VII-je:

 

A viktoriánus Anglia megszállot orvosai fedezték fel, hogy bizonyos idegrendszeri beavatkozásokkal képesek alapvető személyiségváltozást elérni pácienseiknél. Egy alkalommal sikerült áttörniük a természetes és természetfeletti határát is. A misztikus képességekkel felruházott orvos titkos társaságoknak és kormányszerveknek adta csak tovább a tudást, a pszichosebészet tudományát. Végül azonban rossz kezekbe került. A Lancea Sanctum egy bestiája tette rá kezét a társaságra, és pillanatok alatt megalkotta a VII-et. A titkos programot, mely pszichosebészet és hipnózis útján épül be a vámpír vérébe, ott a megfelelő pillanatig lapul, majd aktiválja magát. A program célja egyszerű: meg akarja tisztítani a világot a bűnös vámpírok sokaságától. Bárki a VII tagja lehet, a nélkül, hogy tudna róla...

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mesmer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

REIGN OF THE EXARCHS

-Mage the Awakening krónika-

 

By Her grace She leaves this Ring

So we might find the Truth we seek.

She leaves this Robe of mystic night

So we might dwell beyond Their sight.

This Scepter drawn She leaves for all

To brush aside Their distant calls.

She leaves to us this Crown of souls

To twist Their thralls toward our own goals.

By Her grace She leaves this last;

A Throne whose seat will let us pass.

—From Gifts of the Dethroned Queen

 

Kissé félve vettem a kezembe ezt a kiadványt: tartottam tőle, hogy valami silány kis krónikát csaptak össze némi anyagi juttatásért az írók... de aztán a krónika rabja lettem! Megragadott a történet, a szereplők kidolgozottsága; egyszóval a könyv hangulata. Most lássuk röviden a tartalmat.

 

A krónika a Trónjavesztett Királynő ereklyéi körül forog, összesen 5 nagy fejezetből áll. A Királynő egy exarch volt, egy félisten, aki ki tudja milyen okokból kifolyólag föladta addigi emelekedett létét és a Földre visszatérve fölhagyott mindenféle mágia gyakorlásával, hogy aztán a természetes öregedés hatására egyszerűen meghaljon. Az okokat senki sem tudja, talán az exarch-okon kívűl, de egy biztos – már ha hiszünk a legendáknak- hogy a Királynő magával hozta a Földre öt ősi ereklyéjét, amelyet összegyűjtve a hordozó maga is exarch-á lényegülhet át... a karakterek pedig pontosan ebbe az ereklyékért folyó ősi harcba csöppennek bele.

 

A krónika öt fejezete az öt ereklye megszerzéséről, megtalálásáról szól. Az ereklyék a következők: a gyűrű, a palást, a jogar, a korona és a trón. Ezek mindegyike külön grimoire-val is rendelkezik, de ennek megtanulásáért nagy árat kell fizetniük a mágusoknak. Ezen varázslatok segítségével a mágusok Láthatják az exarch-ok befolyását, Védhetik magukat az exarch-októl és Irányíthatják az exarch-ok szolgálóit, ám ezen titkok sértik a Bölcsesség ősi törvényeit. Ráadásul rászoktatják az őket használókat arra, hogy minél többször folyamadjanak az alkalmazásukhoz, ezáltal a hatalom rabjává alázva őket.

 

Többet csak azoknak írok, akik le is akarják mesélni ezt, mert a játékosok örömét rontanám el azzal, ha most kifejteném a rájuk váró veszélyeket! :aboci:

szerkesztette : mesmer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

mesmer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Szeretnék egy körkérdést feltenni: kit érdekelne egy Promethean altopic? Mert én nagyon szeretem ezt a játékot... :aboci:

 

A VII-hez visszatérve: én a 3. verziót szeretem a leginkább. Ötletes, rafinált és kellően paranoid hangulatú. A Chadwick fiúk és Tommy...igazi kis összeszarod-magad-de-rögtön szereplők. Az 1. verzió is jópofa, de engem mégis ez ragadott meg leginkább. Nem is beszélve a psychogenics-ről... :)

szerkesztette : mesmer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ander
Kelt:
Kelt:
Szeretnék egy körkérdést feltenni: kit érdekelne egy Promethean altopic? Mert én nagyon szeretem ezt a játékot... :aboci:

 

Szerintem ez a topic megfelel erre a célra, hacsak nem lehet létrehozni egy külön nWod részleget, amit jelenleg kb. ez a topic helyettesít.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

mesmer
Kelt:
Kelt:

Ok. Akkor ide fogok néhány Promethean cuccot fölrakni. Gondolom az alapkönyvvel kell kezdeni - mivel sztem sokan nem ismerik ezt a játékot. :aboci: :) :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GothPunk
Kelt:
Kelt:
Szeretnék egy körkérdést feltenni: kit érdekelne egy Promethean altopic? Mert én nagyon szeretem ezt a játékot... :aboci:

Szerintem ez a topic megfelel erre a célra, hacsak nem lehet létrehozni egy külön nWod részleget, amit jelenleg kb. ez a topic helyettesít.

Írtam az illetékeseknek, hogy összerakhatnák az nwod-os topikokat egy helyre, de nem kaptam választ. :) Mage és Werewolf van külön.

 

Promethean-ról egyébként én is olvasnék szívesen egy átfogó ismertetőt, mivel egyszerűen nincs időm és energiám átrágni magam rajta.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...