Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

MAGUS kérdések és válaszok


tatala

Ajánlott hozzászólások

tatala
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma (szerkesztett)

Üdv!

 

Én is Ifint ajánlanám a megfelelő helynek a vásárlásra, és térkapuval csak 10 perc a Sug... ja Ifin :nuke: !

 

Szvsz egy kis tévedésben leledzetek: abbitot bányásznak Abasziszban, páran ismerik csak az abbitacél elkészítésének mechanikáját és összetevőit, de a teljes folyamatot, egyben, senki... Az abbitacél megmunkálása pedig oly' hatalmas hozzáértést nem igényel, igaz a csóró falusi kovács nem tudja megcsinálni, de egy nagyon tapasztalt már tud alakítani rajta, persze a megfelelő alapanyag (abbitacél) birtokában :gyagya: ....

 

tatala

szerkesztette : tatala
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Menmaatre
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Leszögezném, hogy nem vagyok képzett kovács, ezért lehet, hogy butaságot mondok.

 

Az abbit-acél ötvözet előállításának módja titok. De kiterjed-e ez az abbit-acél megmunkálására? A felhevített abbit acél rúdból nem állítható elő tetszés szerinti holmi?

 

Mert ha igen, akkor Abaszisz tkp. abbit-acél ötvözetet ad el rúdakba öntve, asmit aztán a helyi kovácsmesterek (nyilván csak a legjobbak, hiszen elképesztően drága az anyag) használnak fel.

 

Menmaatré

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baali
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Nem hinném, hogy az abbitacél megmunkálása olyan komoly dolog lenne, mint a mithrillé vagy a luníré. Tehát ha van egy abbit tömb, akkor abból egy jó kovács ki tud hozni egy épkézláb vértet. Szerintem. Valamint ha van egy abbit vért, azon is lehet alakítani annyit, hogy az új tulajra is jó legyen, feltéve, hogy nem nagyobbak a méretbeli eltérések 10cmnél.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

tatala:

Az abbitacél elkészítésének teljes folyamatát ismerik a kiválasztott abasziszi kovácsmesterek és az a renegát törpe klán. Ők mind a teljes folyamatot ismerik.

 

Kész abbitacélt pedig biztosan adnak el és abból mások is csinálhatnak vérteket és egyebeket. Ebben Menmaatrénak szerintem igaza van.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nagash
Kelt:
Kelt:

Jaja

Megmunkálni gyakorlatilag szinte akárki meg tudja. Juteszembe, mellesleg Yneven van meteoracél? csak van...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ivanhoo
Kelt:
Kelt:

Delarco: Szerintem félig igazad van neked is és tatalának is. Azok a kovácsok nem tudják hol hogyan kell bányászni az abbitot. Ők kapnak abbitot, ezüstöt és acélt és csinálnak belőle abbitacélt amit valaki elszállít. Tehát nem a teljes folyamatot csak az összekovácsolás folyamatát. szvsz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Ivanhoo:

Azért írtam hogy az abbitacél elkészítésének teljes folyamatát ismerik.

Egyébként meg talán kibányászni nem is olyan nehéz. Elöbb lehetne rájönni arra mint az összetétel titkára.

 

Nagash:

Meteoracél? Egy fegyvermodosítós táblázatban láttam ezt a nevet egyedül de egyébként nem sokat tudok róla.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Centarior
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Meteroacél

A Korona és Kehelyben említik: az anurt megállítani akaró enoszukei kardművész figyelmezteti ellenfelét, hogy a fegyvere különleges fémből készült, ami a csillagokkal van kapcsolatban és megsebzi a mágikus lényeket is (konkrétan Felice teremtményeire céloz)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sogroon
Kelt:
Kelt:

Az egyik hivatalos kalandmodulban is van meteor acél csatabárdja van egy orknak. 3k10+6 ot sebez :szerencsetlen:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DelArco
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Kösz mostmár én is megnéztem a Korona és Kehelyben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nagash
Kelt:
Kelt:

Danke

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tatala
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Menmaatré: különben egyet írtunk, így vita sincs :) ! Jöhet a :szerencsetlen: !

 

Azt meg tudná vki mondani melyik regényben van az a rész, amikor Abasziszban az abbitacél bányákat akarják kifosztani és az abbitacél készítés titkát megtudni? Ha jól tudom, még egy törpe mesterkovácsot is megkörnyékeztek...

 

tatala

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Mohaman
Kelt:
Kelt:

tatala: Acél és Oroszlán

 

bocs az egysorosért

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Xing
Kelt:
Kelt:

Hy

 

Meg tudná nekem mondani valaki hogy egy alkimista mennyiért tartósít vért??? És hogy meddig zamatos ezzel a tartósítással???

 

Köszi

 

Xing

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tatala
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Mohaman: köszi, jár a :) !

Xing: mivel a karim alkimista, így kicsit kompetens vagyok, de kicsit nem is, mivel ilyennel nem foglalkozik, és jobban jár vki, ha nem is fordul hozzá ilyen kéréssel :) (bár a kráni kaland után ki tudja :) ?)

Szvsz ez függ a helytől, a varázsló hozzáállásától (sokan meg se csinálják). Az árak változóak lehetnek, decinként az 1-2 ezüsttől akár 4-5 aranyig is felmehet az ár... Minden attól függ, a varázslónak mekkora affinitása van a dologhoz, és neked mennyire sürgős :lol: !

De ha rám hallgatsz, inkább keress egy profi herbalistát és/vagy boszimesit!

 

tatala

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Thorin
Kelt:
Kelt:

"És hogy meddig zamatos ezzel a tartósítással???"

 

Milyen célból?

 

HA vérvarázslathoz kell, akkor AF-el 1-2 ezüstér max egy hónapig használható, MF-el 1-2 aranyért tartósítja akár örök ideig (azaz évek), persze ez mondjuk fél literenként értendő.

 

HA wiernek kell, akkor af-el lehet nagyjából egy-két napig, mf-el egy-két hétig, mive neki sokkal tisztább állapotban kell, ennél hosszabb ideig tárolva mér rossz vértként nem issza meg.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sonko
Kelt:
Kelt:

Hi! Nem tudom, ez jó fórum e erre a kérdésre, de nem találtam jobbat:

Technikai kérdés:

Mennyibe kerül átlagosan egy lant?

Továbbmenve: egy templomi orgona? Egy targi? Egy hig?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nagash
Kelt:
Kelt:

Viszonyítási alap: Hangszer közönséges: 1 e

Hangszer mestermunka 1 a

 

Amit tudok még mondani: (Enoszuke)

Zamiszen (húros hangszer) 10 me = kb 10 ezüst

Saku-hancsi (bambuszfuvola) 1 me

síp 20 ban = kb. 20 réz

Ezekhez viszonyíts... templomi orgona... mittómén 150 arany mondjuk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sonko
Kelt:
Kelt:

Nagash:

Hangszer közönséges: 1 e

Hangszer mestermunka 1 a

Ez meg hol van??

Elég hülyeség. A fuvola is hangszer, meg a tenorkürt is, még is az utóbbi sokszor annyiba kerül.

 

Amúgy segített kicsit a dolog. Lantnak kb 2a a reális ára, az elmondottak függvényében.

 

Templomi orgona: 150a??? jó, ha 75a, de inkább 50 körül. Egy templom nem kerül 150 aranyba...(nemesi udvarház 65a...).

 

Kérdés: Milyen hangszerek vannak Yneven? Van egy karim, aki mindet meg akarja tanulni (éneklés/zenélés)

Amik biztosan vannak:

- Lant

- Dob (kicsi, tamszerű)

- Furulya

- Orgona

- Kürt (réz, és csont egyaránt)

- Hárfa

- Pánsíp (nádsíp)

- Hegedű

 

Amik valószínűleg vannak:

- Trombita (nem egészen olyan mint a mostani, de lehet)

- Fuvola

-

Amik nem biztos, hogy vannak:

- Csembaló, ne adj' isten zongora

- Tárogató

- Harmonika

- ESETLEG gitár

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nagash
Kelt:
Kelt:

Ezeket az AK-ból írtam. Ott, ahol egy templom 300 arany (gondolom nemesi udvarház azért drágább), és egy látcső 75 (elöször énis 75-öt akartam írni az orgonára, de mikor ezt megláttam... na yo, akkoriban biztos rohadt ritka volt).

 

Amiket biztosra írtál, azok tuti vannak, de sztem a többi is.

Trombita volt, bár inkább amolyan kürtszerű sztem (habár nem vagyok ebben tájékozott). Sztem amit akkor használnak: "És a király tatttatataaaaaa" :titok: (lehet, hogy az nem az, akkor ne nézzetek hülyének ;) )

Fuvola, mittómén biztos van.

 

Zongora sztem tuti van, ha másutt nem, a fejlettebb országokban (Shadon, Gorwick)

Tárogató, harmónika is sztem, de csak a megfelelő helyeken!

Gitárt, max az olyan spanyol gitár stílusban tudnám elképzelni---> Gorwick.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sonko
Kelt:
Kelt:

jaaa, hát AK. Az számomra semmit sem jelent, én ortodox magusos vagyok :titok:

a 65a az Et-ben volt leírva.

 

Zongora? hát maximum shadon, de ott is inkább csembaló csak. A kürt és a trombita meg nagyon más... az, amiről te beszélsz, az vagy a harsona, vagy a szimpla rézkürt, amin nem voltak billentyűk, csak szájjal kellett trükközni rajta. (elég durva dolog - én fúvós voltam, tudom)

 

Gitár így utólag belegondolva nem nagyon van.

Amúgy a csak ynevi hangszerekre lennék kíváncsi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nagash
Kelt:
Kelt:

Zongorát, abban az időszakban Shadonban és gorwickban én simán el tudom képzelni a nemesi házak kellékeként. Amúgy is tudjuk, hogy Ynev nem teljesen úgy fejlődik mint a mi világunk ugyebár... szóval csak a fantáziád szab határt (a kontinens egyik részén gladiátorjátékok vannak a másikon meg tűzfegyvert gyártanak, szal csak nyugodtan alkotni!)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sonko
Kelt:
Kelt:

A következő kérdésem lenne még:

- milyen kártyajátékokat játszanak yneven?

- milyen egyéb szerencsejátékot?

- mennyire zajlanak ezek szervezett keretek között (értsd: csak néhány játékterem van, vagy esetleg még bajnokságokat is szerveznek?)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sonko
Kelt:
Kelt:

Bocs, hogy kétszer, de már nem tudom javítani az előző üzenetet :titok:

Szóval az előzőt megtoldanám azzal:

Milyen, csak ynevre jellemző fűszer- és konyhakerti növények vannak (Airun al Marem is valami levélnek a főzetét itta másnaposság ellen a Sötét Zarándokban)

- Létezik e Yneven: bors, paprika, paradicsom, burgonya? (stílusosan a kyrek hozták volna be..)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nagash
Kelt:
Kelt:

Uhh, lássuk miket sikerül összekaparnom:

Szerencsejátékok:

ÚT: "Északon és Pyarroni államszövetségben a kártya és kockajátékok ezernyi formáját istenítik, Az Ibarában, Gorwickban és Shadonban a táblásjátékoknak van nagy keletje. Kyria utódállamaiban a különböző bábokkal, korongokkal vívott összecsapásoknak hódolnak."

A példák között szerepel néhány név is:

Kyr sakk (A halál hét arcában: A vezéráldozatban syanis egy u.n. gorthal játszmát játszik, mely közben sorsfodító események történnek, gyanítom, hogy ez is vmi kyr sakk féle), Tempeni százgolyós (ez vmi shadleki játék), Kétkirály (edorli kártyajáték), Tőrhúzó (ereni kártyajáték)

A Hideg karok ölelésében, a dzsadok ostábláznak.

Ezen kívül még Enoszukéról tudok ejteni néhány szót:

" A dzsí-játék. A legközkedveltebb és legnagyobb becsben tartott a Császárság társasjátékai közül. Rendkívüli uszaikijét (eleganciáját) az adja, hogy egyszerű szabályai dacára igen nagy komplexitású játszmák folytathatók benne. Stratégiai, taktikai és emberismeret, türelem, fegyelem és nagyon világos elme szükségeltetik hozzá." A többit most nem írom le.

 

Van ami szervezett keretek közt zajlik. Nézd meg például Erionban a Szórakozónegyedet. Ha más nem, a Critai táblára való fogadás biztos, hogy szervezett keretek közt zajlik.

Ezek kívül az ÚT említi a nagyobb játékbarlangokat is: erioni Minal kaszino, shuluri Sakkház, abadanai Kék Szobák Palotája

 

A fűszerekről nem tudok túl sokat, Airun a Sötét Zarándokban armah-cserje virágából készült italt ivott.

Shugaru: Kesernyés izű ajzószer, kis mennyiségben fűszerként is használatos...

 

Kérdeztél korábban az ynevi zenéről. Most érkezett éppen Erionból egy lista, nemsokára demokazettákat is küldenek:

 

Ynev songs-albumok

 

1. Ordan - Ég a város, ég a ház is...

2. Tongoria - Válogatás a sámánok népdalaiból

3. Toron - Tharr szerzetesek kórusdalgyüjteménye

4. Sirenar - Zwölf pajzán elf nóta

5. Dwyll unió - Süss fel nap!

 

Ynev Songs - TOP 40

 

1. DJ Tier Nan Gorduin - Ynev Dance Music

2. Mogorva Chei - Hogyha jó a kedvem

3. Alyr Arkhon - De hideg a kezed

4. Sogron Stars - Burn baby, burn!

5. DJ Ranagol - I kill you!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...