Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Fegyverek házilag


Vendég Abator

Ajánlott hozzászólások

Vendég Abator
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Na sziasztok. Ezt a topikot azért csináltam, mert néhány barátommal (szám szerint 12-vel) megbeszéltük, hogy élőszerepjátékozni fogunk, igen ám, de hogy csináljunk hozzá, fegyvereket, pajzsokat, ha nincs időnk (kedvünk) előtte hónapokat tölteni a fegyverek, vértek, pajzsok, satöbbi elkészítésével. Így ezeknek az egyszerű, házilag való elkészítésével szándékszik foglalkozni ez a topic. Jelenleg nekünk két kardunk van kész (2-3 óra alatt készítettünk el egyet ketten), nemsokára készítek egy honlapot, vagy felteszem valahova őket. Ha bárki foglalkozott már ilyennel, vagy vannak jó ötletei írjon bátran :aaaaa:.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ricu
Kelt:
Kelt:

És miből csináltátok azt a kardot?

 

A honlapra kíváncsiak leszünk mindkét felemmel. :aaaaa:

 

én ricu voltam

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Abator
Kelt:
Kelt:

Valami alumíniumötvözetből. A pincébe találtuk, még építkezésről maradt ott, úgy 1 négyzetméter, durván 2 milliméter vastag, jó kemény anyag (számunkra), legalábbis se a lemezvágó olló, se a fémfűrész nem vitte nagyon. (ha már így elkezdtem leírom, hogy készítettük, ha már úgyis ez akar lenni a topic célja):

Vágtunk az anyagból egy csíkot (7-8 centi széles, 80-100 cm hosszút), ennek az egyik végébe csináltunk két bevágást a markolat hosszában, majd rákalapáltuk az oldalán lévő fölösleges anyagot a kard markolata méretű fém részre, utánna vettünk egy fadarabot, olyan széleset mint a markolat, de egy jó tíz cm-rel túlnyúlt rajta a kard élébe (ezzel stabilizáltuk, mivel a markolatnál levágott anyag miatt, csak egy 3 cm-es sáv tartotta volna a pengét). Néhány csavarral ráerősítettük a fákat a markolatra, majd egy fadarabból levágtunk kb 20 cm-t, kettévágtuk, majd mindkét oldalán bevágtunk fűrésszel pár centit, és ezt rányomtuk közvetlenül a merkolat fölé a pengére, majd rácsavaroztuk (kereszt"vas"). Kihegyeztük a végét (még úgy, hoyg ne legyen különösebben veszélyes), majd egy stabilizáló (vér) csatornát ütöttünk a közepébe. Végül az egész markolatot (a keresztfát is) becsavartuk egy vékony de hosszú műbőr csíkkal, és ezt apró szögekkel felrögzítettük, majd a végekre tekertünk egy kis fekete cikkszallagot (megtartja a bőrt, eltakarja a fát, kényelmesebbé teszi a fogást, és nem is olyan ronda :aaaaa: ), mindenesetre, majd lehet, hogy eltűntetjük.

 

Mindenestetre, ha nem is teljesen olyan mint az igazi, határozottan jobban néz ki a fakardnál, és elkészíteni se olyan bonyolult. A markolata így elég stabil fogást nyújt, a penge egyálltalán nem remeg, és kézzel elhajlítani se lehet, és még életlenül is lazán beleáll egy tuskóba, úgyhogy nem is tudom, merjük e őket élőszerepjátéknál használni :aaaaa: .

 

Na ennyi voltam, ha lenyelvizsgázok (jövő péntek, szurkoljatok), majd készítünk pajzsot, lándzsát, valamilyen vértet.

 

U.I: Ricu, ha kell küldhetek róluk képet e-mail-ben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homer
Kelt:
Kelt:

ha élőszerepjátékra akarsz jönni ajánlom a fát és sima habszivaccsal vagy polifoammal készítsd.így kb egy kard fél órán belül kész.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Abator
Kelt:
Kelt:

Egyébként a fegyvereket főleg azért készítettük, mert nem volt még konkrét elképzelésünk arról, hogy mit akarunk, és volt otthon hozzájuk alapanyag. Most már jobban tudjuk mit akarunk, jelenleg úgy tervezzük, hogy a fegyverek bambuszból lesznek (ne röhögj), mivel jó tartós, gyorsan lehet vele dolgozni (10-15 perc alatt összedobható egy kard, és nem is néz ki hülyébben a fakardnál), és emellet nyugodtan csépelhetnek vele egész nap attól se lesz komolyabb bajod (magam is harcművészetet tanulok, vágtak már jól kupán fa bottal, a bambusz összehasonlíthatatlanul kellemesebb:) ), de én el tudom képzelni a fát is. Bár szerintem, ha már játszunk adjuk meg a módját, és ehhez kellenek a viszonylag jól kinéző vértek, sisakok, pajzsok, lándzsák. . .

Link a témához
Megosztás más oldalakon

cu_hullain
Kelt:
Kelt:

Természetesen a legolcsóbb az ami otthon van ,ingyé. De a legolcsóbb müködö (edzett ,jó acél)kardnak ötletét megosztanám veletek . Létezik egy falshion nevü kés?középori kard . Leginkább egy handzsárra hasonlít. Namármost lehetséges szerezni 3000ft-ért bozótvágó eszközt. Erröl le kell eröszakolni a markolati egységet ,majd a keresztvas kerül reá. Érdemes s-alakura csinálni, és jó ha akad a közeledbe satu meg furó. A legegyszerübb és (szerintem)legkényelmesebb markolat a sok rétegben a tüskére tekert és ragasztóval preparált spárga. Erre jön a b?rözés . A legkritikusabb része a markolatgomb ezt sajnos esztergálni kell, vagy öntetni . Vagy valamilyen tömör tárcsa alaku eszközt guberálni átfúrni rátenni. Érdemes a tüske végét felizzitani és úgy elütni (sima gáztüzhelyen egy levesnyi id? alatt izzásba jön) Ez nem csak azért jó ,mert kb 5000ft-ért fegyvered van ,hanem azért is mert a közepesen jó acél teljesen pengeként viselkedik, és ha ügyes vagy még korhüen is néz ki (a Tramontina felíratot érdemes eltüntetni :( )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

cu_hullain
Kelt:
Kelt:

Akinek van ötlete mivel lehet házilag önvédelmi "mástámadási" eszközt készíteni (focimeccsek, börtönök, fejlöd? országok hadmüvészeti alkotásai) Nem kell feltétlenül korh?nek lennie. Tehát aki tudja hogyan kell kardot, baltát, íjat ,ágyut készíteni otthon az írjon .Köszike. :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Serenya
Kelt:
Kelt:

Homér ötlete nem rossz, nemegy élőszerepjátékos ajánlotta már csak mi szeretnénk minél kevesebb műanyagot felhasználni azt figyelembe véve, hogy életre kevésbé veszélyes fegyvereket gyártsunk. Úgyhogy a fémek pengeként kiesnek. Nem is igazán fegyverötletekre lenne szükség, bár jól jön minden tanács. Inkább a pajzsok és páncélok okoznak némi gondot, nem tudjuk hogyan oldjuk meg pl.: láncing készítését.

 

ricu: ismerem a készítés módját, csak az a baj hogy nagyon hosszadalmas, de ezt gondolom te is tudod. Nem tudom, létezik-e valamiféle rövidebb készítési eljárás. Meg még az sem teljesen világos, hogyan lehet összeerősíteni a láncszemeket. Próbálkoztam már csapolással meg simán öszenyomni a szemvégeket. Forrasztás pedig eléggé gazdaságtalan lenne. Pajzsokhoz is jól jönne néhány ötlet.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oroszlanszagu_Ricsard
Kelt:
Kelt:

Aki tanácsokat kérne ostromgép építés ügyében, az szóljon! ;)

Bár lehet, hogy csak én vagyok ehhez elég hülye. :nemertem:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Serenya
Kelt:
Kelt:

Sokan mondták ránk, hogy jülyék vagyunk, és mi sem pontosan tudjuk, hogy hol húzódik ez a bizonyos határ, úgyhogy érdekel a dolog. Nem tudom pontosan mit értesz az ostromgép alatt, de ha van türelmed, írd le, hogy kell elkészíteni, meg hogy hogyan használnád. Bármi jól jöhet...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Abator
Kelt:
Kelt:

Oroszlánszagú: nem te csinálsz otthon teljes vértet? (jövő héten én is megpróbálok valami hasonlót, majd megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat csak azért kérdem.), Az ostromgép engem is érdekelne.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

cu_hullain
Kelt:
Kelt:

Serenya: Mi abonyolult a láncing készitésében?csak türelem kell hozzá.Egyébként nem tudom mit gondolsz csapolás alatt ,de a szegecselés egy eléggé idöigényes dolog . De ha ez segitene nézz körül itt www.mailerartisans.org

Link a témához
Megosztás más oldalakon

RIP-nocse
Kelt:
Kelt:
Oroszlánszagú: nem te csinálsz otthon teljes vértet? (jövő héten én is megpróbálok valami hasonlót, majd megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat csak azért kérdem.), Az ostromgép engem is érdekelne.

teljes vértet egy hét alatt?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Abator
Kelt:
Kelt:

Akkor mondjuk úgy, hogy elkezdem, egyébként nem teljesen teljes vért, lesz, úgy olyasmi, mint a gyűrük urában az uruk-haikon lévő vértek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Derszu
Kelt:
Kelt:

Fakardot akarok faragtatni, és kéne néhány nfo, hátha ti tapasztaltabbak vagytok. olyan 95 centis pengére gondoltam, másfélkezesnek. Úgy kéne megoldani hogy könnyű legyen, de biztosan ne törjön. Szerintetek milyen széles legyen a pengéje? Előre köszi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

svear
Kelt:
Kelt:

www.woodenswords.com

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oroszlanszagu_Ricsard
Kelt:
Kelt:

Nah... első tapasztalat:

Tényleg kell fülvédő. :ugri:

Második tapasztalat:

A vaslemez állandóan meg akar vágni.

Harmadik tapasztalat:

Az ellensúlyos ostromgép hátrafele is tud lőni!

 

Nem tud valaki egy jó tippet a kovácsolásból adódó szomszédokra ható zajártalom ellen? Szerintem nem örülnének, ha megajándékoznám őket egy pár fülvédővel.

 

Gondolom rézszegeccsel könnyebb dolgozni, mint vassal, de nem lesz attól gyenge a páncél?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oroszlanszagu_Ricsard
Kelt:
Kelt:

Ha bárki ostromgépet akar építeni, csak bíztatni tudom, mert sokkal egyszerűbb, mint amilyennek gondolja az ember.

Csak egy rajz kell hozzá (bárhonnan a netről), az egyedüli nehézséget a megfelelő hosszúságú gerendák beszerzése jelenti.

Nagyságrendekkel könnyebb, mint páncélt kovácsolni.

 

Svear, mostanában láttam egy filmet a viking hajók építéséről, nem gondolkoztatok még egy ilyen programon?:

Vízitúra a Tiszán autentikus viking hajóval, pontosan 20 fő jelentkezését várjuk, ha szél van evezni nem kell.

Este pihenés helyett baltaforgatás és lándzsadobálás. Homokpadoknál a fürdőzők halálra rémisztése színlelt rohammal.

Záróprogram: a hajó és a túravezető elégetése. :ugri:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

svear
Kelt:
Kelt:

Ricsárd: Nem nyilatkozom, mert a projektben más csapatok is részt vesznek, úgyhogy nem tudom mennyire nyilvános az info, de lehetnek meglepetések a közeljövőben. :ugri:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Abator
Kelt:
Kelt:

Oroszlánszagú: nem rossz ötlet, bár túravezető nem lennék (utálom a meleget :ugri: ), szerintem nem lessz attól gyengébb a vért,ha rézszegecseket használsz, össze ,össze tudja tartani, az ütéseket meg úgyse annak kell állnia.

 

Tegnap csináltunk, egy kis fémmel megerősített bőrvértet, meg egy kis pajzsot, egyik elkészítése se több fél óránál, ha valakit érdekel írjon.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

RIP-nocse
Kelt:
Kelt:
Ha bárki ostromgépet akar építeni, csak bíztatni tudom, mert sokkal egyszerűbb, mint amilyennek gondolja az ember.

Csak egy rajz kell hozzá (bárhonnan a netről), az egyedüli nehézséget a megfelelő hosszúságú gerendák beszerzése jelenti.

Nagyságrendekkel könnyebb, mint páncélt kovácsolni.

 

Svear, mostanában láttam egy filmet a viking hajók építéséről, nem gondolkoztatok még egy ilyen programon?:

Vízitúra a Tiszán autentikus viking hajóval, pontosan 20 fő jelentkezését várjuk, ha szél van evezni nem kell.

Este pihenés helyett baltaforgatás és lándzsadobálás. Homokpadoknál a fürdőzők halálra rémisztése színlelt rohammal.

Záróprogram: a hajó és a túravezető elégetése. :ugri:

egy olyan hajónak csa az anyagára kb 15 millió forint, akkor ha van megfelelő kapcsolatod monjuk erdélyben, vagy szlovákiában. aztán megvannak a megfelelő hatósági engedélyek ahoz, hogy a megfelelő fát kivághatsd, plusz nem árt egy olyan ember, ak tudja mi fán terem a HAJÓÉPÍTÉS. korántsem olyan egyszerű mint ahogy azt te elképzeled. rendkívűl pontosnak, kiegyensúlyozottnak, könnyűnek, és mindamelett rugalmasnak, és erősnek kell lennie. és ez még csak egy 8-10 méteres hajó... de ezek neked mind rendelkezésedre állnak, én leszek az első aki körbecsókolja a kislábujjadat.

 

hogy ostromgépet könnyű lenne építeni? hát ez sem igaz. az meg hogy a páncélkészítéshez hasonlítod, kb olyan, mintha budit a hasonlítanád a mozgólépcsőhöz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég imrefysa
Kelt:
Kelt:
hogy ostromgépet könnyű lenne építeni? hát ez sem igaz.

 

Annyiban módosítanám, hogy jó ostromgépet nehéz építeni. Én egy 2m magas ellensúlyos hajítógépet tetőlécből kb. egy óra alatt összeraktam. Nem volt valami stabil és csak kb. 20m re lőtt ki egy ökölnyi tégladarabot. Egy korrekt modell összerakása megközelítené az 1 hetet, de egy egészen jót össze lehet rakni egy nap alatt. (Kicsinyített modellekről beszélek, nem eredeti méretről)

 

Ha valakinek sikerül összehoznia egy jó, működő példányt számoljon be a tapasztalatairól bátran!

 

ImrefySa

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DonKartacs
Kelt:
Kelt:

Tiszteletem!

HEEEELP!

Sok problémám lenne és egy se kicsi. Kérlek segítsetek rajtam ha tudtok.

Sorolom ugy hátha könnyebb rá válaszolni:

 

1. Első és egyben legfontosabb kérdésem az lenne, hogy mivel lehet jól felvenni a harcot a korrózióval szemben. Barátommal - többek közt - láncinget csináltunk (galvanizált drótból) és egész szépen haladtunk is vele csak hát sajna félbe kellett szakítanunk a munkát kb. egy hétre. Mikor vissza mentünk a mühelybe és megláttam az eddig elkészült darabot azt hittem tökönszúrom magam. Az eddig szép fémes szinű anyag teljesen átment kakiba. Szóval ha tudtok mindenképp mondjatok valami jó megoldást. (kenőanyag, más fém, még több tökönszúrás :ugri:)

 

2. Honnan lehet rájönni "látásból" a fémek tulajdonságaira? Legalább alapszinten. Ugyanis a fémet (melyet a vértek készítéséhez használok) egy m.é.h. telepről szerzem be és bár marha mód olcsó de nem tudom megálapítani hogy mit veszek. Hiszen a méh telepen sem tudja senki.

 

3. Nagy szükségem lenne pár honlap címére ahonnan karvédők, páncélok, sisakok, vaskesztyűk készítési módja felől lehetne hasznos információkat szerezni. (képekkel illusztrálva ha van rá mód)

 

4. Nem olyan fontos, de mégis hátha tudja valaki. Mi a francot lehet tenni megsüketülés ellen?

Tudniilik amikor "szabom" (fémfürésszel) az anyagot attól meg lehet süketülni. De ez még hagyján. Az igazi móka csak a fém kovácsolásánál kezdődik. Már kicseréltem az üllőt farönkre és a kalapácsot is bebugyoláltam. De még mindig halálosztós. (a fülvédö a Hangtechnikában meg k*** drága).

 

Előre is kösz minden segítséget.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég huntwolfi
Kelt:
Kelt:

Don Kartacs

1. Először is szedd le róla a rozsdát rozsdamaróval, azután kend át egy gépolajos ronggyal. Ha elkészültél az inggel használat előtt célszerű letörölni, de ha hosszabb időre félreteszed kend be megint.

Bár ha rozsdásodik, nem hiszem, hogy galvanizált a drót.

2. Én általában a hangja alapján teszek különbséget az acélok között. De hát nyilván az a meghatározó szempont, hogy mire kell.

3. szerepjatek.lap.hu vagy a middleages.hu linkek, fegyverek, vértek, és aztán linkről linkre, vagy a google-n rákeresel a téged érdeklő tárgyra, kép formátumban, és úgy jó eséllyel találsz egy leírást, nekem szokott sikerülni.

4. Megsüketülés ellen javaslom menj el egy Munkavédelmi boltba. Ott kasz fülbedugható zajcsökkentőt, de profi nagy fülvédőt is, amit a légkalapácsosok és egyéb zajos foglalkozást űzők hordanak (már ahol megveszik nekik) Garantáltan olcsóbb mint egy hangtechnikai boltban. Amúgy ha nem kovácsolsz, hanem csak alakítani akarsz mondjuk egy lemezt, akkor próbáld ki a bronz, és vagy gumi kalapácsot. ( karosszériások is használják)

üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Cross_Huller
Kelt:
Kelt:

Kartács uram!

 

http://www.armourarchive.org/

 

 

Szolgálatára :ugri:

 

 

Egyébként a rozsdavédelemnek több lehetősége is van.

 

1) SOHA ne fogd meg a vasat puszta kézzel!

2) Használj fegyverolajat! Az olivaolaj se rossz a sufniból, de a fegyverolaj (pl: balliszta) hagy maga után egy korróziótól védő réteget.

3) Porozd ezerrel Bécsi Mészporral, ha nincs olaj.

4) Készítsd Korracélból :ugri:

5) Barnítóval / kékítővel barnítsd / kékítsd, de ez elég veszélyes folyamat.

 

üdv:

 

XH

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...