Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Ninjutsu


Vendég Fudoshin

Ajánlott hozzászólások

Vendég Fudoshin
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Udv Mindenkinek,

 

Gondoltam fura hogy az RPG Fegyvertaraban nincs olyan topic amely a ninjakkal foglalkozik.

Akkor mostantol lesz.

Ebben a topicban lehet ertekezni a tortenelmi es mai ninjakrol, a ninjutsurol mint harcmuveszetrol.

Persze mindezt kulturalt formaban.

Ha lehet, a videojatekok ninja-figurait hanyagoljuk.

Koszi!

 

Fudo

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Neo
Kelt:
Kelt:

akkor gyorsan be is szurok egy szimpatikus linket:

http://www.zanshindojo.hu

 

tessek megnezni! ß)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:
akkor gyorsan be is szurok egy szimpatikus linket:

http://www.zanshindojo.hu

 

tessek megnezni! ß)

Jo kis oldal, informativ :ugri:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Neo
Kelt:
Kelt:
akkor gyorsan be is szurok egy szimpatikus linket:

<u>http://www.zanshindojo.hu</U>

 

tessek megnezni! ß)

Jo kis oldal, informativ :ugri:

jaja ß)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Kozonithy
Kelt:
Kelt:

Tényleg nagyon jó lap!

 

Újból kedvet kaptam tőle, hogy ninjutsura járjak.

Másfél évig aikidoztam, de most abba kellett hagynom.

Sokáig szerettem volna ninjutsuzni, de az összes bp-ig dojoban, ha jól tájékozódtam, kedden van az egyik edzés. Szinte tényleg mindenhol, és nekem minden második kedden órám van este... :)

So... lehet, hogy ez idén is kimarad. Pedig nagyon sok mindent elolvastam már róla, szinte az összes honlapot és egy könyvet is: Gy. Horváth László: Ninják...

 

Üdv! Kozonithy

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Tényleg nagyon jó lap!

 

Újból kedvet kaptam tőle, hogy ninjutsura járjak.

Másfél évig aikidoztam, de most abba kellett hagynom.

Sokáig szerettem volna ninjutsuzni, de az összes bp-ig dojoban, ha jól tájékozódtam, kedden van az egyik edzés. Szinte tényleg mindenhol, és nekem minden második kedden órám van este... :nono:

So... lehet, hogy ez idén is kimarad. Pedig nagyon sok mindent elolvastam már róla, szinte az összes honlapot és egy könyvet is: Gy. Horváth László: Ninják...

 

Üdv! Kozonithy

Ujbol? Miert, jartal mar valahova ninjutsura? Hova? Milyen volt?

 

Egyebkent ha csak ez a baj hogy ket hetente kedden nem tudsz elmenni edzesre, nem hiszem hogy leszednek a fejedet erte. 4 edzesbol csak 3-ra tudnal menni, ez nem egy vilagrangeto bun! :) Biztosan meg lehet beszelni az edzovel! Minden klubban van olyan hogy valaki valmikor nem tud elmenni, akar ugyanugy mint te.

Ugyhogy szerintem nyugodtan menj edzeni ha akarsz, szerintem feleslegesen csinalsz belole problemat :nono:

 

Egyebkent en is olvastam a Gy. Horvath -fele konyvet, meg nagyon regen, es nagyon erdekeseket ir.

Sokat idez Hayes-tol.

Sajnos mar nem emlekszem mennyi lehet belole a turmix es mennyi a valosag-szagu teny, de nagyon lebilincselt, arra emlekszem :)

szerkesztette : Fudoshin
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Neo
Kelt:
Kelt:
Egyebkent en is olvastam a Gy. Horvath -fele konyvet, meg nagyon regen, es nagyon erdekeseket ir.

Sokat idez Hayes-tol.

Fudoshin: ugye ezt a konyvet kolcsonadod nekem vasarnap? :csizmaskandurszemek:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:
Fudoshin: ugye ezt a konyvet kolcsonadod nekem vasarnap? :csizmaskandurszemek:

Kolcsonadnam ha nalam lenne :nono:

Kb 10 eve olvastam meg anno mikor Debrecenben laktam, es a helyi konyvtarbol kolcsonoztem :)

Ugyhogy kisse nehezen tudnam elokeriteni :)

De nemreg lattam boltokban (ne kerdezd melyikben, nem emlexem), sztem vedd meg, azert megeri.

Konyvtarban is hotziher hogy megvan.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ricu
Kelt:
Kelt:

Stephen Turnbull: Nindzsa......olvastátok?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:
Stephen Turnbull: Nindzsa......olvastátok?

Nem. Milyen?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ricu
Kelt:
Kelt:

eléggé vegyes...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:
eléggé vegyes...

Kisse reszletesebben ha lehetne :) szetcseteljuk a topikot :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ricu
Kelt:
Kelt:

állítólag hiteles leírás,150 oldal,végülis sok újdonságot találhat benne az ember,bizonyos szempontból jobb ez az angolból fordított,mint az a régi magyar...de ebben a harci technikákkal nem foglalkoznak.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Kozonithy
Kelt:
Kelt:
Üdv! Kozonithy

Ujbol? Miert, jartal mar valahova ninjutsura? Hova? Milyen volt?

Szia!

 

Nem sajnos, nem jártam még, csak újból elkezdtem gondolkodni rajta, mert egyszer már letettem róla, ugyanis múlt évben abszolút nem értem rá. Idén annyiban jobb a helyzet, h. csak minden 2. kedden nem érek rá.

 

De megfontolom a dolgot még és kösz a tanácsot. Ti mióta jártok és hova?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Kozonithy
Kelt:
Kelt:
Kolcsonadnam ha nalam lenne  :eeek:

Kb 10 eve olvastam meg anno mikor Debrecenben laktam, es a helyi konyvtarbol kolcsonoztem  :buszke:

Ugyhogy kisse nehezen tudnam elokeriteni  :)

De nemreg lattam boltokban (ne kerdezd melyikben, nem emlexem), sztem vedd meg, azert megeri.

Konyvtarban is hotziher hogy megvan.

Én egy Auchanban vettem. Minden ilyen hypermarketben van egy elég gagyi könyves rész, de általában van pár harcművészettel foglalkozó könyv is...

 

De ha bemész egy Libribe, biztosan van a "filozófia", vagy valami egészségügyi résznél. Elég bénán tudják elhelyezni ezeket a könyveket, de meg lehet találni őket...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:
...de ebben a harci technikákkal nem foglalkoznak.

Ja emlekszem, volt benne mindenfele, Kuji kiri, meg tortenetek Hayes elso latogatasarol Japanban.

Harci technikarol nem csodalom hogy nem igazan volt szo, akkoriban mikor ez a konyv megjelent odakint asszem meg nem volt tulzottan elterjedve a ninjutsu, igy muszaj volt olyan konyvet irni ami inkabb lenyugozi az olvasokozonseget.

Hat sajna ez van. Cirkuszt es kenyeret a nepnek :)

Hogy technikailag milyen volt a tudasa azt nem tudom megitelni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

box4free
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Hali,

 

jó topik, gondoltam is régebben rá, hogy nyitok, dehát mégsem az én tisztem volt...

 

Én őszintén, nem nagyon értek a ninjutsuhoz, annyi amennyit tudok ról, az főleg hollywoody, harmad-ötödosztályú akciófilmek alapján került hozzám, ergó egy nagy nulla, felszínes, és röhejes dolgok.

 

Ha már van ez a topik, valaki igazán mesélhetne ról, ahogy mikor alakult ki, milyen ryha-k vannak, ha létezik ilyen ésatöbbi ésatöbbi...

 

(ja, fudoshin, azér érdekes a ninja számtam, tehát, ha valaki minden második kedden ér rá, az 75%ban ráér??? nemá :buszke: 50% lesz az... :) )

szerkesztette : box4free
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:
Hali,

 

jó topik, gondoltam is régebben rá, hogy nyitok, dehát mégsem az én tisztem volt...

 

Én őszintén, nem nagyon értek a ninjutsuhoz, annyi amennyit tudok ról, az főleg hollywoody, harmad-ötödosztályú akciófilmek alapján került hozzám, ergó egy nagy nulla, felszínes, és röhejes dolgok.

 

Ha már van ez a topik, valaki igazán mesélhetne ról, ahogy mikor alakult ki, milyen ryha-k vannak, ha létezik ilyen ésatöbbi ésatöbbi...

 

(ja, fudoshin, azér érdekes a ninja számtam, tehát, ha valaki minden második kedden ér rá, az 75%ban ráér??? nemá :) 50% lesz az... :) )

Hat a filmeknek altalaban keves kozuk van a dologhoz :D

Olyan is sokszor van hogy valami ninjas cime van a filmnek, aztan kiderul hogy karatejoznak benne :)

 

En csak a Bujinkanban tanitott dolgokrol tudok nyilatkozni, abbol is csak arrol amit nekem tanitottak vagy a stilus tortenetebol ismerek.

Ha visszajottem meetingrol irok rola par mondatot.

 

Ja es szamtan:

Aszonta:

"... az egyik edzes mindig kedden van" ---> tehat van masik is :eeek:

"... csak minden 2. kedden nem erek ra" ---> ez csak maga 50 % :)

 

Igy 75% lesz :buszke:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:
Hat sajna ez van. Cirkuszt es kenyeret a nepnek :)

 

Érdekes, hogy az a könyv még mindig az egyik legkorrektebb összefoglaló a nindzsákról.

 

Még két hasznos könyv a történelmi nindzsákhoz: két rpg kiadvány: Shinobi: Shadows of Nihon ill. Shinobi ryu: Ninja Clans of Nihon, mindkettő a Goldrush gamestől.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:

Szoval a Bujinkanban talalhato ryukat illetoen en is csak ugyanazt tudom mondani ami a dojonk honlapjan irva vagyon:

 

- 9 iskola van a Bujinkanban, es ebbol csak 3 ami ninja iskola, a tobbi szamuraj iskola

 

Togakure Ryu Ninpo - Az Elrejtett Ajtó Iskolája - ninja iskola

Gyokushin Ryu Ninpo - Az Ékszerszívek Iskolája - ninja iskola

Kumogakure Ryu Ninpo - A Felhőkbe Rejtett Iskola - ninja iskola

Gyokko Ryu Kosshijutsu - Az Ékszertigris Iskolája

Kukishinden Ryu Happo Hikenjutsu - A Kilenc Isteni Démon Iskolája

Shinden Fudo Ryu Dakentaijutsu - A Megrendíthetetlen Szív Iskolája

Gikan Ryu Koppojutsu - Az Igazság, Hűség, és Igazságosság Iskolája

Takagi Yoshin Ryu Jutaijutsu - A Magas Fa - Emelkedett Szív Iskolája

Koto Ryu Koppojutsu - A Tigris Letaglózása Iskola

 

 

- a harom ninja iskola kozul a Togakure ryu-t oktatjak. A masik kettot valoszinuleg csak nehanyaknak, mivel azok inkabb strategiai jellegu iskolak.

 

A Togakure ryu-n belul is jopar diszciplina van amit a regiek elsajatitottak, manapsag egyszeruen lehetetlen mindezt megtanulni annak aki nem erre teszi fel az egesz eletet.

Es hat ugye itt magyarorszagon pl ki tudja ezt megoldani?

Egy kis izelito a teljesseg igenye nelkul:

 

Ju-jutsu, vagy Kenpo - Pusztakezes önvédelem

Ken-jutsu, vagy Gekken-jutsu - Kard-technikák

Ken-jutsu, vagy Batto-jutsu - Kard-technikák

Kusarifundo-jutsu (Kusari-dogu) - Lánc-technikák

Kusarigama-jutsu - Kombinált lánc(os)-sarló-technikák

Bo-jutsu - Hosszú bot-technikák

Naginata-jutsu - Alabárd-technikák

Sui-ren - Vízben alkalmazott-technikák

Ba-jutsu - Lovaglás-technikák

Kisha-jutsu - Lovasíjász-technikák

Jo-jutsu - Hosszú bot-technikák

Kyu-jutsu - Íjász-technikák

Yori-kumi-uchi - Harc eszközzel

Hojo-jutsu, vagy Hobaku-jutsu - Kötözés-technikák

Jutte-jutsu - Vasrúd-technikák

Ho-jutsu - Megtévesztés-technikák

Nage-ken-jutsu, vagy Shuriken-jutsu (Token-jutsu) - Pengehajító-technikák

Kusarigama-jutsu - Kombinált lánc(os)-sarló-technikák

Inton-jutsu - A hirtelen eltunés -technikái

Hoko-jutsu - Haladás-technikák

Henso-jutsu - Álcázás-technikák

Ninryaku-jutsu - Speciális "eltunés"-technikák

Sunryaku-heiho - Stratégia

Ten-mon (Chi-mon) - Geográfiai és Idojárás(elorejelzés) ismeretek

Kayaku-jutsu - Tuz-, és robbanó-, anyag, eszköz-használat

Boryaku - Stratégiai, taktikai, hadi ismeretek

Cho-ho - Kémkedés,- felderítés-technikák

 

stb stb.

 

Bovebben az iskolakrol a Zanshindojo honlapjan olvashattok.

 

A Bujinkan maga a 70-es evekben kezdett kialakulni (pontos alapitasi evszamot nem tudok sajna :) ). Masaaki Hatsumi sensei hozta letre mert mar annyi tanitvanya volt szerte a vilagban hogy egy ido utan muszaj volt hivatalos szervezetbe foglalni a dolgot.

Hatsumi sensei Toshitsugu Takamatsu O Senseitol tanult es kapta meg a cimeket.

 

A Bujinkanon kivul meg ket nagy szervezet van amely szinten ninjutsuval kapcsolatos es az alapitoik szinten Takamatsu sensei kozvetlen tanitvanyai voltak.

Ezek a Genbukan es a Jinenkan, de roluk sajnos nem tudok tobbet, ne is kerdezzetek, inkabb a neten keressetek :buszke:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ricu
Kelt:
Kelt:

Fudoshin

Azért ezt nem olyan régen adták ám ki mert állítólag 91-ben adták ki angliában is először...:)

Na és az előszónál ott van az író Hacumi mesterrel a fotó meg 88-ban készült....

De ez a régi nindzsák történetét és kialakulását próbálja meg lenyomozni és ha kétsége van azt meg is említi.....még a végén a képregényeket, filmeket és fesztiválokat is erősen kritizálja sőt elítéli ha jól emlékszem mert tévesen tájékoztatja az érdeklődőket a témában.....

 

 

Üdv Vaspók

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt:
Fudoshin

Azért ezt nem olyan régen adták ám ki mert állítólag 91-ben adták ki angliában is először...:buszke:

Na és az előszónál ott van az író Hacumi mesterrel a fotó meg 88-ban készült....

De ez a régi nindzsák történetét és kialakulását próbálja meg lenyomozni és ha kétsége van azt meg is említi.....még a végén a képregényeket, filmeket és fesztiválokat is erősen kritizálja sőt elítéli ha jól emlékszem mert tévesen tájékoztatja az érdeklődőket a témában.....

 

 

Üdv Vaspók

Öööööö... lehet :eeek:

Nagyon rég olvastam már (valszeg több is mint 10 éve) és akkor is úgy vettem ki a könyvtárból hogy kopottra-rongyosra volt olvasva, talán ezért tűnt réginek :)

Csak én alapból fenntartással kezelek minden olyat ami túl sok érdekességet és szenzáció-számba menő dolgot ír valamiről.

De az is lehet hogy csak nekem tűnt annyira szenzációsnak a dolog :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ricu
Kelt:
Kelt:

Hát igen ami régen szenzáció volt az ma már nem az......:)

De mit szólsz a Szabó Pál féle ninja képző könyvsorozathoz(habár a füzet jobban fedi a méretét).....?

Mert az érdekes, hogy egy tantóval támadó ember ellen katanával kelletik védekezni.....

Én azt kardhasználati oktatásnak szánták.....? A törvény meg aránytalan fegyverhasználatnak nevezné....pláne ha beidegződik :)

 

Azért egy képzett ember nálatok biztos egyszerűbb megoldást is tud

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fudoshin
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Anno en Szabo Pal konyveinek koszonhetoen kerultem kapcsolatba a dologgal es nagyon sokat tanultam nala.

Aztan egy ido utan tovabbleptunk, mas mester fele orientalodtunk, de most nem reszleteznem a dolgot.

Ugyanazok a technikak amik akkor a konyben voltak, mashogy festettek amikor eloben kellett megcsinalni.

Persze tanto ellen katana eleg abszurd felallas, de ilyenkor nem az utcai hasznalhatosag volt a lenyeg hanem a technika lenyege ami fuggetlen attol h. milyen fegyver van a kezedben, vagy ven-e egyaltalan fegyvered.

 

Edzesen mi is ugy vagyunk hogy a dolgokat tanuljuk utcara alkalmazva is meg iskolazas szinten is, szepen kivitelezve, pontos technikakkal szinte mar laboratoriumi kurolmenyek kozott. :) Merthat ugye valahogy meg kell tanulni azokat a franya alapokat. Amugy a dojonkban az az alapelv hogy a legegyszerubb megoldas a legjobb.

De az alapelveket meg kell erteni, ehhez pedig muszaj a -monnyukugy- "kihont" is gyakorolni.

 

 

Ez talan osszeegyeztethetetlennek (de sok "e") tunhet, vagy ertelmetlennek, de ha egyszer eljossz edzesre megnezni mirol van szo, egyertelmuve es logikussa valik.

szerkesztette : Fudoshin
Link a témához
Megosztás más oldalakon

box4free
Kelt:
Kelt:

fudo, ha nem Te mondanád, teljesen más véleménnyel lennék a ninjutsuról. Komolyan. Úgy látszik, ennyit számít, ha valakinek személyes ismerőse van, talán akkor jobban nyitott olyan dolgokra, amiket esetleg lesöpörne eleve. Persze momentán ez rám vonatkozik, egyébként azóta a bizonyos Jikishin Kage szeminárium óta - ott ismertem meg fudoshint - jöttem rá, hogy máshogy kell nézni a dolgokat. Nem is tudom, valahogy nyitottabban.

 

Arra is kíváncsi lennék, hogy valójában a ninják, ha olyan titkosak voltak, hogy lehet, hogy technikáikat tanítják. Úgy értem, mindenkinek. Vagy itt is vannak szintek, aszerint, hogy mennyit érdemel ki a tanítvány engedik a dolgok közelébe?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...