Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Szerepjátékos szeminárium


Vendég Shien

Ajánlott hozzászólások

Vendég Shien
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Üdvözletem mindenkinek!

 

Szeretném a segítségeteket kérni... sikerült elérnem, hogy az ELTE TTK-n óra induljon a szerepjátékosoknak. Mindez úgy történt, hogy beavattam tudomány-filozófia tanáromat a szerepjáték titkaiba, és nagyon tetszett neki. Elpanaszoltam, hogy ez egy kiaknázatlan téma, ami rengeteg embert érdekel(azt hiszem a forumiták száma is ez mellett szól :para: ), hogy jó lenne utánanézni, kicsit foglalkozni vele. Aztán jött az óra ötlete... és most már biztosan lesz. :P

 

Az óra típusa még egyenlőre nem biztos, de úgy néz ki, hogy főleg beszélgetős lesz, hasonló mint ez a fórum. Persze, itt nem vita estre gondolok. Lesznek előadók, utána pedig az előadott téma megbeszélése, kivesézése.

 

A probléma a következő. Én vagyok a főszervező, csakhogy ez a félév nagyon betett, így nem vagyok biztos benne, hogy összetudom állítani a tematikát.

 

Itt lenne az első kérdés: TI milyen jellegű tematikai felépítésre gondoltok, ha a szerepjátékról s rokon műfajairól lenne szó?Milyen témákról hallgatnátok előadásokat szívesen?

Ha valaki tud az interneten elérhető segédanyagról azt is szívesen venném.

 

Második kérdés: Az órán az is elképzelhető, hogy meghívott előadók tartanának előadást különféle témákban, s nem a diákoknak kellene készülniük. Ezzel kapcsolatban az a kérdés, hogyha te nagyon penge vagy egy játékban, vagy valamely szerepjátékos műfajban, akkor azt bemutatnád-e?Fizettség nem garantált, maximum az elismerés :) .

 

Várom tanácsaitokat, és előre is köszönöm,

 

Shien

 

Utóirat:IGEN, lesz kollokvium belőle...bruhahaha! :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Morryster
Kelt:
Kelt:

Hinnye... ez komoly? :nono:

 

Mivel szvsz ilyen jellegű előadás-sorozat még sehol sem volt igazán, ezért a tematikát nem lesz egyszerű összeállítani... mindenképpen kellene szerintem bevezetésképpen némi pszichológia, meg "miisazaszerepjáték"-kurzus, aztán lehetne beszélni az előnyökről, hátrányokról (az objektivitás kötelező ilyen esetekben). Szóba kerülhetnének a különböző világok, rendszerek, játékstílusok, alkalmasint szerepjátéktörténet, ehhez kapcsolódóan a klasszikus fantasy és sci-fi történetébe egy kis betekintés, stb. :szent:

 

u.i.: Előadásokat vállalok, ha olyan időpontokban lesznek, hogy. :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ymdar
Kelt:
Kelt:

Ez komoly? :nono:

Akkor jelentkezem is. ;)

All hail to :szent: Shien :( :sor:

Melyik félévben is lesz? :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Ivory
Kelt:
Kelt:

Helló!

 

Én támogatom az ötletet, bár nem az Elte-re járok, de ha lesz ez az előadás(sorozat), én biztosan ott leszek. Szerintem is hanyagolva van a szerepjáték (csemege-szerű) témája a tudományos fórumokon.

 

Szerintem azt is érdemes lenne belevenni, a megvitatásra váró kérdések körébe, hogy egy WoD játék, mennyire sugallja azt az olvasók számára, hogy az ott "tanult" (valós kultúrtörténeti és eszmetörténeti vonatkozásokból kiinduló) okkult és filozófiai ismeretek - amik a valós történetiség tényét explicit tartalmazzák - fedik a történeti és vallástörténeti érveket, és hogy ami ismeretet a játék folyamán megszerez, az hiteles a területtel foglalkozó tudományok szemszögéből.

 

Pl: Mage - The Ascension: Order of Hermes

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Londelmor
Kelt:
Kelt:

meg tudod úgy szervezni, hogy társ.tud-ként fel lehessen venni? :buli: hogy egybekössük a kellemest a hasznossal :vitatkozik:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

1. Mi is az a szerepjáték?

2. A szerepjátékok története I (a Braunsteintől a Vámpírig)

3. A szerepjátékok története II (a Vámpírtól az Exaltedig)

4. Elméleti tipizálás, GNS-modell és kritikái

5. Csoportdinamika a szerepjátékokban

6. A szerepjáték Magyarországon

7. A szerepjátékot kritizáló nézetek

8. Óralátogató hölgyek fölszedése

...

...

 

 

Hmm, én eddig jutottam. :buli: :vitatkozik:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Awenhai
Kelt:
Kelt:

Líthas, ifjú emberek!

 

Hol is lenne az az előadás? Az Elte elég nagy... de ha elfogadható időpontban lesz, én is benézek... Talán nem lesz baj, bár én már nem fogom felvenni... :vitatkozik:

 

elGabor: A nyolcadik pontot nem kéne hivatalossá tenni... ha hallgatsz az ilyen tervekről, kisebb a gond, ha bebukod...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ymdar
Kelt:
Kelt:

elGabor:

 

Azthiszem minden idelátogató úr képzeletét erőteljesen megmozgattad a 8. pont leírásával. Viszont az előző 7 pontot teljesen feleslegessé teszi ha az ember a 8. pontra helyezi a hangsúlyt :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Shien
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Valóban, a hír nem kacsa! Ha minden jól megy, tényleg lesz, méghozzá a tavaszi félévtől. :eeek: Valószínűleg Speci lesz...nem tom, hogy azok is bele számítanak a kötelező társadalom tudomány kvótába... :D

 

elGabor: Jó tematika, majd megvitatjuk!A 8-as pont, lehetne kollokvium is... :pirul: :)

 

Köszi az érdeklődést, majd mindenkit szívesen várunk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég zelda
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Shien, teljesen :D , hogy ezt el tudtad érni egy egyetemen... Ez valszínű egészen egyedülálló Mo.-on... Megírnád majd, hogy mikor és hol vannak az órák? (Már ha benézhetek úgy is, hogy nem vettem fel a szemináriumot.)

A tematikához csak annyit, hogy szvsz mindenképpen érdekes lenne egy órára meghívni egy olyan pszichológust, aki foglalkozott már ezzel a témával (vagy esetleg maga is szerepjátszik) vagy bemutatni egy éppen készülő v. friss szerepjátékot, a készítőkkel együtt, aztán megvitatni a szerepjáték-gyártás rejtelmeit... :pirul:

(Azt egyébként nem kötötte ki a TTK, hogy milyen szemponból vizsgáld a témát? Mondjuk elsősorban szociológiai v. valami ilyesmi ?)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Eye
Kelt:
Kelt:
(Már ha benézhetek úgy is, hogy nem vettem fel a szemináriumot.)

Én úgy tudom, az egyetemi előadások nyíltak, vagyis ingyé látogathasja mindenki.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xellos
Kelt:
Kelt:

Ugh... jól hangzik. Ha még a BMEre járnék tuti átnéznék rá rendszeresen, de szvsz még így is megpróbálok legalább néhanap lelógni ilyesmire, ha jó időpontban lesz. Csak nem ártana legalább napra tudni az időpontot, hogy meg tudjak próbálni úgy rendezkedni. A hol kevésbé zavar. Először épp elég lesz az ELTÉ-t meglelnem :gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Orastes
Kelt:
Kelt:

Ez a BTK-n lenne? Nagy eséllyel oda sorolnám ugyanis... A kérdés csak az, hogy a régi vagy az új épületekben kapna mindez helyet?

 

A poén az lesz, mikor a sok geek ott ül a teremben, és már készítik a következő partira a bandát, a *laikus* jónép meg nagy szemeket meresztve bámulja a sok UFO-t. :gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég zelda
Kelt:
Kelt:

Jut eszembe... Shien, tképpen szerepjátékosoknak tervezed a szemináriumot, vagy 'laikusoknak'? :gonosz:

Mert az órák szempontjából talán nem mind1 (pl. hogy az alapokat is el kell-e magyarázni, vagy sem...).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

fenyev
Kelt:
Kelt:

Shien:

Nagyon-nagyon jó ötlet, baromi jó, hogy el tudtad intézni. Sajna nem ELTÉ-s vagyok, szal én is csak látogatni mennék, bár szívesen felvenném, poén lenne :sor:

elGabor ötletei jók, és ha javasolhatom, akkor a laikusokra is kéne gondolni, mert ha eleve "haladóknak" szánt órák lennének, szvsz nem nagyon látogatná a nép.

Remélem, hogy a tavaszi félévben el is fog indulni, sok sikert a szervezéshez :gonosz:

(azért ha van valami amiben segíteni lehet szólj, de előadást nem fogok tartani :D )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Shien
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Egyenlőre az időpontot nem ismerem, de ismerve az egyetemet, valószínűleg 5-6 óra magasságába fogják tenni, mert a jobb órákat mindig oda teszik... A helyszan valószinűleg az ELTE TTK Északi tömb lesz, mivel ott van a tanszék is.

 

Egyenlőre ennél többet még nem mondhatok, ugyanis kedden beszéljük meg a tanár úrral.

 

Köszönöm a remek, segítő hozzászólásokat. Megpróbáljuk olyanra csinálni, hogy a laikusok is, és a játékosok is élvezhesék.

a pszichologus is nem rossz ötlet, megpróbálunk keríteni vkit, vagy esetleg a témával foglalkozó szociológust. Egyébként szerintem jöhet nyugodtan az is, aki nem eltés, mert ezt sohasem ellenőrzik. Max az lesz a probléma, hogy nem fogunk beférni a terembe... :gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pater_Schonheit
Kelt:
Kelt:

Shien:

 

az érdekes lehet, hogy egyik haverunk kommunikációelméletice írt egy elemzést a szerepjátékról?

 

üdv:

Pater

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Shien
Kelt:
Kelt:

Pater Schönheit:

 

Hmm...szerintem ez is a témához tartozik, úgyhogy fulljó! :gonosz:

Érdekelne a dolog.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Morsat
Kelt:
Kelt:

És azoknak akik nem fértek esetleg be, elérhetővé kéne tenni a neten is az órák anyagait!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Dronner
Kelt:
Kelt:

Shien:

A tematika szempontjából a következőkre figyelj, ha javasolhatom:

:dilis: Ki a célcsoport (ne akarj sokat markolni)?

:D Mit szeretnél elérni?

:aboci: Milyen szempontból vizsgálod a témát?

 

A téma hatalmas, nagyon sok oldalról meg lehet közelíteni, és ha nem akarod, hogy szétessen az egész, fókuszálnod kell!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Blob
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Szerintem azt is érdemes lenne belevenni, a megvitatásra váró kérdések körébe, hogy egy WoD játék, mennyire sugallja azt az olvasók számára, hogy az ott "tanult" (valós kultúrtörténeti és eszmetörténeti vonatkozásokból kiinduló) okkult és filozófiai ismeretek - amik a valós történetiség tényét explicit tartalmazzák - fedik a történeti és vallástörténeti érveket, és hogy ami ismeretet a játék folyamán megszerez, az hiteles a területtel foglalkozó tudományok szemszögéből.

 

Pl: Mage - The Ascension: Order of Hermes

Na pont ezt nem szabad belevenni... hacsak azt szeretted volna írni - csak kimaradt egy nem szócska -, hogy a szerepjátékokban (játszódjanak bármilyen földi környezetben) elsajátított ismereteknek kevés közük van a valós ismeretekhez (ha elolvasod a Mage: Order of Hermes vagy az Ars Magica hermetikus mágusairól írtakat és összeveted egy-pár valódi alkimista írásával (csak felületesen: Albertus Magnus, Roger Bacon, Agrippa, Paracelsus), akkor láthatnád, hogy akkora távolság van közöttük, hogy ejha... :dilis: )

A játékokban elsajátított, valósnak tűnő ismeretekkel nagyon csínján kell bánni...

Tehát a lényeg a hozzászólásodban szvsz az alábbi mondat helyett:

ami ismeretet a játék folyamán megszerez, az hiteles a területtel foglalkozó tudományok szemszögéből

inkább ez lenne:

ami ismeretet a játék folyamán megszerez, az nem hiteles a területtel foglalkozó tudományok szemszögéből

szerkesztette : Blob
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Ivory
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Figyu srác!

Olvasd el mégegyszer amit írtam, és magad is rájössz, hogy egy csónakban evezünk! :dilis:

 

Segítek. Leegyszerűsítem neked:

"Szerintem azt is érdemes lenne belevenni, a megvitatásra váró kérdések körébe, hogy egy WoD játék, mennyire sugallja azt az olvasók számára, (...)hogy ami ismeretet a játék folyamán megszerez, az hiteles a területtel foglalkozó tudományok szemszögéből.

 

Pl: Mage - The Ascension: Order of Hermes"

szerkesztette : Ivory
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Blob
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Öööö... izé...

Meg kéne tanulnom összetett mondatokat olvasni... :dilis:

A témáról érdemes elolvasni a Pentex alvállalatairól szóló WW kieget... a Black Dog Games szerepjáték kiadó nem semmi humor és önirónia.

szerkesztette : Blob
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Ivory
Kelt:
Kelt:

Mi a kieg. pontos címe?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Blob
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Subsidiaries: A Guide to Pentex

Tök jó képességeket kapnak a szerepjátékos fomorik: immunitás a mérgekre (annyi sz*rt megesznek a játék közben), szociális befolyásokra érzéketlenség, bűz (mosdatlanság, igénytelenség, stb.)

:dilis:

szerkesztette : Blob
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...