Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Trónok Harca / A Game of Thrones CCG


Scorba

Ajánlott hozzászólások

Scorba
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

ezzel vajon ki jatszik nalunk? :rohog:

 

http://www.agameofthrones.com/

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:

Először is köszönöm Scorbának, hogy megnyitotta a topikot. Aztán meg írnék egy kis topiknyitót, hogy bemutassam jelenlegi kedvenc játékomat.

 

A Game of Thrones CCG George R R Martin amerikai író A Song of Ice and Fire (A Tűz és Jég dala) regényciklusán alapul. A sorozatban eddig három kötet jelent meg: A Game of Thrones (1996), A Clash of Kings (1999) és A Storm of Swords (2000). A következő kötet (A Feast for Crows) sajnos már egy ideje késik, de szerintem megjelenése az idén már-már biztosnak vehető.

 

Szerencsére az eddig megjelent kötetek már magyarul is olvashatóak: A Trónok Harca és (ha jól emlékszem) A Királyok Csatája 2003-ban jelent meg, a Viharok Kardja pedig 2004 decemberében. A könyveket az Alexandra kiadó adta ki. Az első két kötetet talán érdemes nagyobb könyvtárakban is keresni. A fővárosi központi Szabó Ervin Könyvtárban például biztosan megtalálhatóak.

 

Szerintem a könyvek egyszerűen csodálatosak, minden megvan bennük, amire egy jó fantasynek szüksége van. Ahogy haladsz előre a történetben, egyre több titkokra derül fény, de újabb és újabb rejtélyek is adódnak. Nagyon jó az is, hogy a szereplők között gyakorlatilag nem található abszolút Jó vagy Rossz, abszolút nem sablonosak a karakterek. A világ nagyon részletesen kidolgozott (történelem, szokások, vallások, földrajz stb.). Nagyon jók a szereplők és a helyszínek elnevezései is, bár nem tudom, hogy ez a magyar fordításban mennyire jön át. Szóval aki még nem ismeri, mindenképpen szerezze be! Nem hiszem, hogy csalódást okozhatna olyanoknak, akik egy kicsit is szeretik a fantasyt.

 

A könyvek fóruma itt az RPG.HU-n: http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=2727

George R R Martin honlapja: http://www.georgerrmartin.com

Egy nagyon jó honlap a könyvekhez: http://www.westeros.org

(Ezeket a linkeket azonban elsősorban csak azoknak ajánlom, akik már ismerik a könyveket, hiszen olvasgatásuk lelőne egy csomó poént, felfedne egy sor titkot, és így aztán már nem lenne olyan jó a későbbi olvasás. Persze ezt mindenki döntse el magának.)

 

A regényeken alapuló gyűjtögetős kártyajáték 2002-ben jelent meg. A Fantasy Flight Games adja ki, amelynek ez volt az első kártyajátéka, de azóta már egy Call of Chtullhu CCG-vel is megjelentek a piacon. A Game of Thrones CCG 2002-ban (vagy 2003-ban?) elnyerte a legjobb új gyűjtögetős kártyajátéknak odaítélt Origins Awardot.

 

Korábban sose játszottam gyűjtögetős kártyajátékkal, ezt is csak a könyvek révén találtam meg, de azóta teljesen beleszerelmesedtem. Sajnos Magyarországon nem lehet vásárolni, nem is tudom, hogy rajtam meg egy-két ismerősömön kívül játszik-e egyáltalán valaki vele.

 

Maga a játék nem túl bonyolult. Ha valaki játszott már hasonlókkal, akkor szerintem 10-15 perc alatt simán elmagyarázhatók és megtanulhatók a szabályok. A játék során győzelmi pontokat (power) kell gyűjteni, aki először eléri a 15-öt, az nyer. Győzelmi pontokat elsősorban a csaták (challenges) révén lehet szerezni, ezekben az egyes játékosok karakterei vesznek részt. Három fajta csata van a játékban: harci (military) (ezzel az ellenfél karaktereit lehet megölni), intrika (intrigue) (ezzel lapokat lehet eldobatni az ellenfél kezéből) és hatalmi (power) (ezzel közvetlenül a magad számára tudod elrabolni ellenfeleid győzelmi pontjait). Karakterek mellett még négy kártyatípus létezik: helyszínek (locations), "csatolmányok" (attachments), eseménylapok (events) és ún. plotok. Ezekből mindenki minden köre elején felcsap egyet, és ez alapvetően meghatározza a körét (pl. hogy hány aranya van, amit a többi lap játékba küldésére tud felhasználni). Minden játékos a könyvben is szereplő (és ott is egymással küzdő) nagy nemesi házak egyikét vezeti. Különösen jó, hogy a játék teljes egészében támogatja a többjátékos módot. Hárman, de akár négyen vagy öten is játszhatnak, "mindenki-mindenki-ellen" alapon. ezek a többjátékos küzdelmek szoktak lenni a legjobbak. Talán elsőre ennyit a játékmenetről. A részletes szabálykönyv elérhető itt: http://www.agameofthrones.com/support/1698.pdf

 

A játékhoz évente szokott megjelenni egy új alapszett, majd minden alapszetthez négyhavonta egy kisebb kiegészítő. Így évente háromszor jönnek ki új kártyák. Természetesen a régebbi lapok szabadon kombinálhatók az újakkal, de időről időre jönnek ki újabb mechanizmusok, kisebb szabálymódosítások, amelyek megakadályozzák, hogy unalmassá váljon a választék. Az eddig megjelent szettekről itt lehet tájékozódni: http://www.agameofthrones.com/products.php

 

Talán már így is túl hosszú lett a hozzászólás, de azért három honlapra még felhívnám a figyelmet:

 

http://www.tzumainn.com/agot Ez a legjobb! Egy amerikai srác által csinált rajongói oldal, komplett laplistával, az összes eddig megjelent lap szövegével. A karakterek és a plotok esetében megvan az összes lap beszkennelve. Itt lehet a leginkább ismerkedni a lapokkal és a játék hangulatával. Én is ennek köszönhetően lettem függő :rohog:.

 

http://agot.redlightning.net/ Itt is laplisták találhatók, de jóval kompaktabb formában.

 

http://www.agameofthrones.com Ez a hivatalos honlap. Annyira nem nagy durranás, de itt találhatók a hivatalos fórumok. Akit érdekel a játék, érdemes oda is benéznie.

 

Elsőre talán ennyi elég is lesz. (Vagy már túl sok is?) Remélem, hogy sikerül minél több emberrel megismertetnem ezt a csodálatos játékot és egyben a, ha lehet, még csodálatosabb regényeket. Ha valaki élőben is megismerkedne a játékkal, akkor csak szóljon bátran (akár itt, akár u2u-ban vagy emailen). Örömmel tartok bemutatókat, próbajátékokat. Szerencsére már van annyi lapom, hogy egy sor különböző dekktípust össze tudjak rakni. Ha kérdéseitek vannak, akkor természetesen azokra is szívesen válaszolok.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
Xellos
Kelt:
Kelt:

Hoi!

 

A hivatalos fórumon fellelhető az onlájn GoT újabb verziója. Még mindig ingyenes és mostmár az új kieg lapjai is használhatóak. És ugyanolyan jól néz ki, mint eddig :P Hátha valakinek lesz má' kedve kipróbálni. Már egy tucatnyi dekkem porosodik, mert ellenfél alig akad :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

mikor jön a következő kiegészítő csomag?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

neh, lehet hogy otthon en is felteszem ezt az online GoTCCGt hogy kiprobaljam (es hogy legyen kivel jatszania Xellnek :dilis:)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

én azt hiszem elbuktam:D

már ltom mire fog menni a nyári lóvém...

 

Scorba egy kis játékhoz van kedved?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ursa_Maior
Kelt:
Kelt:

Sajna határozott pénztemető jellege miatt felhagytam a CCG-k gyűjtésével és játszásával egy kivétellel. Ez pedig Warhammer 40k, ahol a common/uncommon lapokból is lehet(ett) jó paklit összerakni. Talán ezért is szüntették meg. Na mindegy a kérdésem, lehet az AGOT CCG-ben jó paklit összerakni c/uc (monjduk 95%-ban) lapokból vagy inkább magic jellegű lapok használhatósága( csak ritkákból álló versenypakli becsukott szemmel, hátrakötött kézzel is ver mindenkit)? Tényleg tartanak belőle valahol versenyeket, amikor Black Watchnak jelentkeztem kb másfél éve akkor pl Lengyelországban hetente volt verseny? Milyenek a versenypaklik?

 

Üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

Abbo: neten vagy eloben?

mindenesetre a valasz "igen" :cyber:

 

:dilis: probalj meg ellenallni a Sotet Oldal kisertesenek!

minek neked ez a jatek, ugyis mindig kikapsz :-o

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:
Na mindegy a kérdésem, lehet az AGOT CCG-ben jó paklit összerakni c/uc (monjduk 95%-ban) lapokból vagy inkább magic jellegű lapok használhatósága( csak ritkákból álló versenypakli becsukott szemmel, hátrakötött kézzel is ver mindenkit)? 

 

Szerintem ez megoldható. Persze ha ritkákból is tudsz dolgozni, akkor biztos jobb decket tudsz csinálni, hiszen több fajta lapból tudsz válogatni. Common/uncommon lapok nélkül azonban egyáltalán nem fogsz tudni összerakni decket, az biztos. Csak ezekből? Megoldható, ráadásul sok, a regényekből ismert karakternek van uncommon verziója is (bár egyesek csak ritka lapként elérhetők).

 

Itt: http://tzumainn.com/agot/decks/ találsz egy csomó decket, és úgy szúrópróba szerű tesztek alapján nagyjából az egyharmad/egyharmad/egyharmad arány dívik.

 

Tényleg tartanak belőle valahol versenyeket, amikor Black Watchnak jelentkeztem kb másfél éve akkor pl Lengyelországban hetente volt verseny?

 

Tőlünk nyugatra (Ausztria), északra (Szlovákia, Csehország, Lengyelország), és délre (Horvátország) mindenhol játszák, árulják a játékot, csak sajna nálunk nem. A neten szétnézve úgy tűnik, hogy a lengyeleknél elég komolyan nyomják. Én tervezem, hogy a közeljövőben majd egyszer kiruccanok Bécsbe valamilyen versenyre.

Különben Black Watch = Night's Watch vagy mi?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:
mikor jön a következő kiegészítő csomag?

 

Nagyjából mindig szeptemberben jön ki egy kb. 250 lapos alapszett, és úgy januárban és májusban egy-egy 145 lapos kiegészítő. Kezdőnek mindenképpen alapszettel érdemes kezdenie, mert abban lesznek azok az alapvető lapok, amik mindenképpen kellenek a játékhoz. Az alapszettekhez szokott mindig lenni valamilyen starter is.

 

Plusz mindig márciusban van egy ún. Premium Starter, ami 100 fix lap (két előre összerakott deck), javarészt korábbi lapokból.

 

(Már úgy érzem magam, mint valami drogdealer ...)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xellos
Kelt:
Kelt:

Jaja, már teljes függőség alakult ki némely tagoknál (pölö én) :cyber:

 

A C/UCs kérdést illetően szerintem csak ritkából elég hardkóros jó dekket összedobni. Bár eddig nem figyeltem, hogy melyik lap milyen (neten? Minek?) de így átfutva, a nagyja c/uc. De azért akad pár igencsak brutális rare, amik szerintem nagyon kellenek a paklikba (Martellek a Crown of Suns-os Red Viper nélkül? Hajjaj... lehet, hogy léteznek, de nem nálam :-o )

 

Na, ha valakinek megvan a program, akkor szeretettel várom... ööö.. ma pont nem, de holnap, holnapután, satöbbi MSNen (thexellos@yahoo.com) netán ICQn (az asszem rajta van az adatlapomon... ja, rajta van. De 166627727)

 

Gyertek csak gyertek :dilis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

neh, nekem a monitorom max 800x600as felbontast bir, itten meg olyat mar nem is lehet valasztani... sejtem, jol lelogna minden a kepernyorol, bar odaig nem jutottam el, mert dobott nekem fel perc utan valami exceptiont es lefagyott... ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

Akkor most rendeljek egy dobozzal az alapszettből?

milyen a starter amit kiadtak hozzá?

úgy gondoltam a májusiból rendelek 2-3 dobozzal:D

nah letöltöm ezt a netes verziót:D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ursa_Maior
Kelt:
Kelt:

Jaja. Nem az Black Watch volt ála Fekete Őrség aki a falat őrzi. Talán játészervezőnek lehetne hívni. És mi a helyzet a Dragonflight games stratégiájával, hogy nem adnak ki régi lapokat még egyzser? HJE azzal indokolták hogy ne értéktelenedjneke el a régi alpok.

 

Üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:

Azt Night's Watch-nak hívják. Meg én úgy tudom, hogy csak bolthoz kötődően lehetsz Night's Watch, Magyarországon pedig nincs bolt, aki árulná a játékot.

 

"És mi a helyzet a Dragonflight games stratégiájával, hogy nem adnak ki régi lapokat még egyzser? HJE azzal indokolták hogy ne értéktelenedjneke el a régi alpok."

 

Nem egészen értem.

 

Dragonflights games? Fantasy Flight Gamesre gondolsz? Mert hogy ők adják ki a játékot. És ők a játék kezdete óta nyomnak újra eléggé korlátozott számban lapokat. Vannak olyan alapvető lapok, amikre úgyis mindig szükség van (pl. ami +1 aranyat ad), ilyeneket szoktak újranyomni új alapszettekben (a második alapszettben pl. kb. 210-220 új lap és kb. 20-30 újranyomott lap volt).

 

Meg aztán vannak ezek a Premium Starterek (évente egy), amelyekben fix, előre összerakott deckekek vannak. Ezekben van 100 lap, amiből 10 szokott vadonatúj lenni, a maradék pedig már meglevő lap.

 

Az újranyomásnak (annak, hogy egy lap egy új szettben is megjelenik) van az a kihatása is, hogy így ezek még egy évvel tovább lesznek elérhetőek a standard formátum számára.

 

A játékot ugyanis két formátumban játszák: standard és classic. A standardban (ebben rendezik a hivatalos versenyek zömét) mindig csak a legutóbbi két alapszett és annak kiegészítői használhatók, a classicban meg minden régi lap is. (Persze ennek csak akkor van jelenősége, ha akarsz komoly versenyekre járni, egymás között úgyis mindenki úgy játszik, ahogy akar.) Ha most egy lapot újranyomnak, akkor az tovább lesz elérhető standardban, ami inkább növeli, mint csökkenti az értékét.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ursa_Maior
Kelt:
Kelt:

Morbiczer

 

Igazad van night's watch. A Fantasy flightban is. Out of memory error. :)

 

Aha. Ez a standard meg classic nekem kicsit magic-es, de remélem valmikor lesz időm kipróbálni a játékot. Ha van demo írjatok.

 

Üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

Na leszedtem az online verziót:D

már csak játszani kell.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

Valamikor össze kéne jönni játszani, ha nektek is jó:felvon:

én teljesen rabja lettem :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:
Aha. Ez a standard meg classic nekem kicsit magic-es, de remélem valmikor lesz időm kipróbálni a játékot. Ha van demo írjatok.

 

1. A standard/classic bontásnak elvileg két értelme van:

a) új játékosoknak nem kell veszettül kajtatniuk a régi alpok iránt.

b) régi lapok nem korlátozzák le, hogy mit lehet újonnan kihozni, azaz bizonyos lapszám felett már nagyon nehéz úgy tervezni, hogy véletlenül se jöjjenek ki veszett kombók.

 

Persze mindennek a mi szempontunkból nincs nagy jelentősége.

 

2. Demót szívesen tartok bármikor amikor ráérek. Időpontjavaslat?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xellos
Kelt:
Kelt:

Na, továbbra is várok onlájn gémhez játékosokat :felvon: Elérhetőségeim lentebb láthatóak. Jáccunkmá' jáccunkmá' jáccunkmá' :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ursa_Maior
Kelt:
Kelt:

Mekkora a fájl? Modemes kapcsolatom miatt 10MB fölötti fájlokkal nem szívesen próbálkozom.

 

Demo. A hét rövidsége miatt jövő hetet javasolnám. 9.00-14.00 között nagyjából bármikor jó (helytől függ), vagy 20.00 után.

 

Üdv

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Xellos
Kelt:
Kelt:
Mekkora a fájl?

 

110 mega körül... De ha úgyis találkozol Morbiczerrel, neki odaadtam CDn és mivel úgyis csak az installáláshoz kell, szerintem oda tudja adni. Nem kell meglepődni, iszonyat lassan installálja magát. Legalábbis nekem nem kapkodta el.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

héten kiszámolo az anyagi keretem és eldöntöm megveszem-e: :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:

Hát a 9:00-14:00 között eleve kilőve (munka), a 20:00 után meg azért nem jó annyira, mert egy első játék tapasztalat alapján több mint két óra magyarázattal együtt (később, ha belejössz, már jóval pörgősebb is tud lenni), és akkor nekem már problémáim lennének a hazajutással (sajna Rákoskeresztúron lakom), illetve a másnapi felkeléssel.

 

Esetleg valamikor hétvégén? Vagy talán pénteken?

 

Demo. A hét rövidsége miatt jövő hetet javasolnám. 9.00-14.00 között nagyjából bármikor jó (helytől függ), vagy 20.00 után.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Emilien_LeDement
Kelt:
Kelt:

Üdvözlet!

 

A Potomac előrejelzései szerint nem is olyan sokára jön a következő kiegészítő: Game of Thrones: Reign of Kings Booster Box(May 31) $69 - 36

 

Valamint a FFG AGoT oldalán a Designer Journal rovatban már mutogatják a mostani, Valyrian Edition Premium lapjait, Lannister-Martal, valamint Stark-Baratheon szövetséges deckek lesznek :cool:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...