Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

OTK (Off Topic Kocsma) #2


Ferreus

Ajánlott hozzászólások

Ferreus
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

iCanon:

 

Van táblás verziója a LotR-nek? Én csak társasról tudok, de ahhoz nincsenek szép modellek. Tudsz küldeni egy linket?

 

F

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Api
Kelt:
Kelt:

koldun - jaja, ragasztó mégpedig ha minden igaz akkor műanyag-modellekhez és a talpak elkészítéséhez(homok, kavics, műfű stb. alá).

S kell még legyen a szettben ecset is ... :para:

Kezdésnek biztos megteszi - de szerintem tuti , hogy 3 nap múlva szeretnél még 15 tégely festéket :), hacsak nem tudsz ügyesen keverni ...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Prof_
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Minden kedves érintett elnézését szeretném kérni a múlt heti U2U-zás miatt.

Ugyanis Én voltam az, aki a wargammers nick alatt szétküldte a weboldal linkjét nektek, akiket esetleg érdekelhet.

Jóllehet valóban azért küldtem az üzeneteket U2U-ban, mert az erre létrehozott topic minden alkalommal pár peren belül törlődött, belátom valóban nem ez volt a megfelelő módszer az oldal bemutatására...

 

Mivel a wargammers nick jelenleg ki van tiltva - a fórum szabályok megszegése miatt, amivel így utólag telljes mértékben egyetértek - eddig nem is vettem észre milyen nagy hullámokat is csapott a behajított kavics.

 

Mégegyszer hangsúlyoznám:

Mea Culpa!

Nem keresek kifogásokat, rossz módszert választottam, és ezért Mindanyjiotok elnézését kérem! Nem állt szándékomban senkit megbántani vagy inzultálni...

 

S bár modortalanságom elismerem, ez mitsem változtat azon, hogy Magyarországon nállunk vásárolhattok a legolcsóbban! :punny:

 

Üdv, Áron

Link a témához
Megosztás más oldalakon

WolfG
Kelt:
Kelt:

Igen érdemes megvenni. De lehet, hogy jobban jössz ki ha külön veszed meg a dolgokat. Megnézed milyen figurákat is szeretnél festeni, majd megkérdezed a náladnál tapasztaltabbat, hogy hogyan is érdemes. Ha xtrém példát nézünk necronok festéséhez teljesen más festékek kellenek mint ami a starter settekben van, valamint a bokáig érő műfű is kicsit fugazi mellettük. A GW PVA ragasztójánál olcsóbb és jobb (bár nagyon baba a tubusa...) vízalapú ragasztót kapsz bármelyik ápiszban.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Schundi
Kelt:
Kelt:

www.freewebs.com/steelangels/

 

Az Acélangyalok rendházának weboldala

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ferreus
Kelt:
Kelt:

Jól néz ki. Rakj fel képeket is. :rohog:

 

F

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Archangel
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

...nomeg olvasd át még egyszer a szöveget, javítsd ami magyartalan, és akkor többet ilyen beírást nem kell olvasnod. :rohog:

szerkesztette : Archangel
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Schundi
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Ferreus: azt még nem sikerült kibogarásznom, hogyan kell. :rohog:

Archangyal: ??

szerkesztette : Schundi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Archangel
Kelt:
Kelt:

Schundi: Idézzek?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Api
Kelt:
Kelt:

Hanky - feleségem nevében is nagyon köszönöm a jókívánságokat!

Épp ma kísértem el első utcai sétájára - gerincsérvvel műtötték 21-én ...

Még1x thx :punny:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tuzmadar
Kelt:
Kelt:

Tussky írta:

 

 

Nekem a gondom azzal van, hogy az utóbbi pár ilyen felvetés, amit Dante beírt külföldi fórumok alapján, azok szabályok ütközésekor keletkezett kiskapuk kihasználásáról szóltak, olyan dolgokról, amiknek ha józan paraszti ésszel utánagondolsz, akkor nem szabad, hogy kérdéses legyen. És ezekkel komolyan foglalkozni teljesen felesleges. Ezért is csodálkozom, hogy Dante, akit egy meggondolt embernek ismertem meg, miért hoz már megint egy ilyet fel...

 

/Off

 

A hibákra magyarul tilos rámutatni ? :punny: :aaaaa:

Az meghogy kiskapuk vannak,(mert szinte mindenhol vannak) valakinek elöbb-utóbb rákell mutatnia.Hogy pont Dante az aki foglalkozik vele (mert senkinek nem tűnt fel rajta kívül) nemkéne hibának felróni :aaaaa:

 

/On

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Gable
Kelt:
Kelt:

felteszem ide is, mert itt tutti nem minosulhet off nak :punny:

 

Tekintve hogy tuzmadar szerint ez nem tartozik bizonyos helyre... :aaaaa:

 

Nurnberg - International Toy Fair 2005 most hetvegen febr. 12.

 

Jólét!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Wolflord
Kelt:
Kelt:

Gable: Na, állj le. Ne cseszegesd Tűzmadarat, mert nincs igazad a GW és az online rendelés topicban. El kellett volna olvasni a fórumszabályzatot, beszélni kellett volna Bepével, ugyanis ő üzemelteti ezt az egészet! És beszélj Inphonetivel, egy kölcsönös banner cseréről. Max elutasít, de legalább elmondhatod, hogy kulturáltan és etikusan léptél.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Gable
Kelt:
Kelt:

Nos ako most megint e'mondom neked is, hogy kozom sincs a spammolashoz, sot, mivel csak most tudtam meg el is mondtam a velemenyemet rola...

 

Csak tűzmadár volt szives kimoderálni a hozzaszólásaimat, amik szerintem teljesen helyenvaloak voltak... :punny:

 

Amugy mint informatikus, en is kitiltottam volna mindenkit aki erintett, ha b.szt.ttyák a forumomat... de hogy... :rohog:

 

Csak nem vagom miert paraztak ra elso korben a konkurencia feltunesetol, es miert kellet idaig fajulnia a dolgoknak a wargamluzers -val, amit tortenetesen en rajzoltam... :aaaaa: es egy tökjó kis site lett!

 

Azt meg a hatam kozepere sem kivantam, hogy ilyen szajtepessel tolcsem a draga idomet...

 

Amugy meg majd hozok arlistat Nurnmergbol, hogy mennyibe kerul az olomkatona, mert k.rv.ra erdekelne engem is mostmar... :aaaaa:

 

Jólét!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Api
Kelt:
Kelt:

Engedjétek meg , hogy 1x 1 üzenetet közvetítsek.

 

Dreyphus mától fogva az inkvizitor.hu-n érhető el - az eredeti szöveg a következő, igazságtartalmát nem kívánom firtatni:

 

'Az a helyzet hogy letiltottak az rpg.hu ról. De én örökre el is jöttem onnan.'

 

Megkért, hogy ennyit tegyek meg - én úgy gondoltam ebben a topicban el is fér - ha tévednék, elnézést ...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

gojo
Kelt:
Kelt:
ha viszont rosszul tudom, és a magamnak másolás bűncselekmény, akkor nem tudom, JOGILAG mi a különbség aközött, hogy lemásolsz magadnak egy FW káoszsárkányt gyantából vagy egy purity seal-t puttyból. utóbbi ugyanis full legális.

 

ha jól néztem dante írta a keres kínál topicban!!! hát ha jól vettem ki a hizzászólásokból akkor bizonyos alkatrészek tekintetében a gw megengedi, hogy otthon magadnak csinálj ilyeneket, sőt segítséget is ad hozzá! ha ez így van akkor pontosan ettől nem lesz bűncselekmény. mivel a gw birtokol minden jogot, eldöntheti, hogy megengedi e vagy nem. ha kifejezetten hozzájárul akkor nem büntethető! a káoszsárkány pedig azért nem csinálható meg, mert nem kaptál rá engedélyt! ha arra is kapsz akkor az is mehet(ne ha valaki meg tudná csinálni :rohog: )

 

mivel a téma most már engem is komolyan érdekel utána fogok nézni. bár tavaly már levizsgáztam belőle, de sajna khm..., hogy úgy mondjam kevésre emlékszem... :rohog: annyiszor de annyiszor felmerült már a kérdés és mindig vita tárgya volt. komolyan felkeltette az érdeklődésem. (halkan megjegyezném nyílván nem én fogom megoldani a helyzetet, de azért megnézem, hogy mire jutok magamtól)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

C-Dante
Kelt:
Kelt:

hajrá hajrá! :rohog:

 

annyit hozzátennék, hogy azért olyan biztos nincs leírva sehol, hogy mondjuk a 3 centinél kisebb GW termékek reprodukálhatóak saját használatra, de a nagyobbak nem. meg olyan lista sincs sehol, ahonnan kikeresheted, hogy a purity seal reprodukálható saját használatra, de mondjuk a rending claw vagy a daemon prince nem.

 

szóval tényleg kiváncsi vagyok, hogy mit találsz a témában.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Gable
Kelt:
Kelt:

Ne ez a tema pl engem is erdekelne...

 

Elmeletileg szerintem barmilyen jatekot lemasolhatsz, sajat hasznalatra, mindaddig amig nem akarod eladni, vagy eredetikent feltuntetni a masolt peldanyt...

 

Szerintem kb ezekkel az olomkatonakkal is az a sziti mint pl a Yu-Gi-OH! kartyakkal... A kinain lehet kapni cirka 300 HUF ert f***a utangyartott magyarnyelvu paklikat... (modjuk nem erdemes osszehasonlitani az eredeti minosegevel, nem is beszelve a leforditott szovegek ertelmezhetosegerol...) persze ez illegalis!!! de nem fognak letartoztatni, ha otthon ilyennel jaccol!

 

A lenyeg, hogy a HIVATALOS ESEMENYEKEN, pl VILAGBAJNOKSAG nem lehet masfajta lapokkal jaccani, csak a gyari zsir eredeti szep minosegi angolnyelvu (japanban japannyelvu :ejj: ) kartyakkal!

 

Szoval szerintem nem lenne szabad, hogy barkit basztathassanak, ha otthon maganak replikal par figurat :lol:

 

Jólét!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Api
Kelt:
Kelt:

'Szoval szerintem nem lenne szabad, hogy barkit basztathassanak, ha otthon maganak replikal par figurat :ejj: '

 

Lehet, hogy rosszul látom - de ebben mintha eddig is meglett volna az egyetértés a fórumon :lol:.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Tuzmadar
Kelt:
Kelt:

Nem Api, te nem látod rosszul...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

gojo
Kelt:
Kelt:

nah kérem szépen!!!

 

gondoltam egyszer s mindekorra utánajárok ennek a mit lehet otthon és mit nem c. dolognak. csak a ti kedvetekért felveszek egy Magyar és aurópai iparjogvédelem c. szemináriumot. úgy kb 1- hónap múlva remélem rendes válaszokat tudok adni a felvetésekre... ;) ha ezen óra elvégzése után sem tudok válaszolni legalább néhány kérdésre akkor nem járok tovább a jogra... :nono: mer úgysincs semmi értelme...

 

nah szóval némi törelem és hátha tudok valamit mondani...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Api
Kelt:
Kelt:

Nem akarlak elkeseríteni ....

De amit egy fél-1 éves szeminárium sokszor nyújtani tud az a jéghegy csúcsa. :P

Válaszokat ide szerintem csak akkor tudsz adni, ha elkapod az előadót -jókedvében - és hajlandó veled konzultálni.

Netán ez lesz a diplomamunka/szakdolgozat/TDK dolgozat -címe :nono: .

 

Ezt csak jóindulatból és 17 évi felsőoktatási gyakorlattal mondom - igaz én kertész vagyok, de azt hiszem ez itt nem lényeges ... ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

gojo
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

na azért én sem vagyok már elsős!!!! tudom mire lehte számítani egy szemináriumon...nem tom más karokon hogyan folyik az oktatás de azért nálunk szoktak tanítani is...ráadásul ez a tanár kifejezetten jó! és az anyag sem olyan nagy, ráadásul már tanultam is szellemi tulajdonjogot (ennek része az iparjogvédelem) csak akkor inkább a szerzői jog került napirendre. persze volt már egy két érdekes órám és tanárom de hát néha kell a lazítás is :P szal ha jól tartja meg az órákat akkor lehet haladni. persze előre nem tom milyen lesz de a tanár ismeretében legalábbis korrekt órára számítok.

 

ha meg nem akkor pofátlan leszek és odamegyek hozzá és érdeklődöm!!! elég fiatal ahhoz, hogy ne szarjon le, szla van esélyem arra, hogy válaszokat is kapok a kérdésekre...

 

egyébként még az sem biztos, hogy indul az óra. én felvettem, jövő héten meglátjuk. egyébként szakdoli esetén sem a tanáron hanem rajtam múlna, hogy mit hozok össze. ő legfeljebb csak láttamozza a leírtakat. a gyűjtőmunka az enyém.

 

azért én bizakodó vagyok! hátha!

szerkesztette : gojo
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Api
Kelt:
Kelt:

Így valamivel tán tényleg több az esély - a remény hal meg utoljára :sor:

Remélhetőleg indul a kurzus ! :P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

gojo
Kelt:
Kelt:

a remény hal meg utoljára?? dehogyis: a sejtszintű enzimműködés!!!!

 

(algol írta az inkvizítoron onnan tudom én is :P )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...