Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Mágiarendszerek és a valóság


Vendég Drower

Ajánlott hozzászólások

Andras
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

stargazer:

 

van ugye két ember. az egyik magas, a másik alacsony. kinek a szemszögéböl?

Sok fogalom viszonyítási pontot igényel. Ettől még nem szubjektív. Ha ugyanaz a viszonyítási pont (pl. te), akkor mindenki egyformán mondja magasnak/alacsonynak a többieket. A szubjektivitás azt jelenti, hogy nem tudtok ilyen módon sem megegyezésre jutni.

 

dehát ott van az etalon, az 1 méter, [...] azt ki mondja meg hogy akkor AZ mekkora?

Ez egyszerűen egy megállapodás. Csak egy viszonyítási alap, épp azért, hogy objektív kijeelntéseket tehessünk (mint a fenti példában). Ha megváltoztatjuk a méter hosszát, attól a világ nem változik semmit.

 

sztem működhet a mágia olyan körülmények között, amikor 100% hogy nincs jelen mások hitetlensége az általam képzelt és akart dolgok iránt.

Ezt ki tudod próbálni. Menj el egy nagyon távoli helyre, ahol nem él ember, és ott kísérletezz. Sőt, elvileg az is elég, ha egy szobában egyedül vagy, hiszen senki se tud arró, ami ott történik. Az elméleted szerint képesnek kell lenned apró "varászlatokra".

A másik dolog meg, hogy régebben eléggé gyakori volt, hogy az emberek döntő többsége erősen hitt valami természetfelettiben (pl. vallás), de a történelmi tények nem ezt mutatják.

 

Annyiban igazad van, hogy az érzékszervek által gyűjtött információk feldolgozásában erősen jelen vannak szubjektív elemek is, így tulajdonképpen az átélt valóság részben tényleg szubjektív. Viszont minden jel arra mutat, hogy a külvilág maga objektív.

szerkesztette : Andras
Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

ez nem ilyen egyszerű

 

most én itt csak a leghevenyészettebben fogalmaztam meg a dolgot. természetesen én sem vagyok képes semmilyen természetfelettire, mert belém van nevelve gyermekkoromtol kezdve, hogy nem lehet átmenni a falon mintha az csak egy illúzió volna, de lehet hogy ha valakit úgy nevelnének (ha át tudnák verni valahogy hogy ő abban higyjen) hogy ez természetes, akkor lehet őrá nem hatna az emberek mindegyikébe belekódolt törvény a valóságrol.

 

egyszer ezt leírtam magamnak egy többoldalas változatban, félig a mátrix-on keresztül levezetve, félig így-úgy, elveszett, a lényeg, hogy nincs biztos pont ebben az egész tudományos világképben, hiszen még az időt sem tudjuk pontosan mérni. megfoghatatlan fogalom a számunkra. hogy építhetünk bármilyen fizikai képletet pl az időre, ha egyszer nem is tudjuk pontosan mi az, nem is tudjuk mérni? tehát csak elképzelésünk van, elméletünk arról, hogy valami hajszál pontosan ugyanolyan időközönként ismétlődik az idők végezetéig, de ilyen nincs, ez csak feltételezés. ezért meredek nekem ez az egész. tényleg haladunk ezen a megfoghatatlan ösvényen amit tudományoknak nevezünk, és közben semmi nincs ami alátámasztaná.

 

de mindegy már nem akarok errröl vitázni mert rég kijöttem a gyakorlatbol hogy erröl csevegjek. csak érdekességképp mondtam

Link a témához
Megosztás más oldalakon

LadyCrow
Kelt:
Kelt:
most én itt csak a leghevenyészettebben fogalmaztam meg a dolgot. természetesen én sem vagyok képes semmilyen természetfelettire, mert belém van nevelve gyermekkoromtol kezdve, hogy nem lehet átmenni a falon mintha az csak egy illúzió volna, de lehet hogy ha valakit úgy nevelnének (ha át tudnák verni valahogy hogy ő abban higyjen) hogy ez természetes, akkor lehet őrá nem hatna az emberek mindegyikébe belekódolt törvény a valóságrol.

Vannak elmebetegek, akik őszintén hiszik, hogy tudnak repülni. Mégis, ha megpróbálják, placcs. A gyerekek is hisznek sokmindenben, mégse jön össze nekik.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Andras
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

stargazer:

 

hiszen még az időt sem tudjuk pontosan mérni.

Erre találták ki az óra nevű szerkezetet.

 

tényleg haladunk ezen a megfoghatatlan ösvényen amit tudományoknak nevezünk, és közben semmi nincs ami alátámasztaná.

Alátámasztja pl. az a számítógép, amin épp netezel. Nem lennénk képesek ilyen bonyolult gépeket működésre bírni, ha a tudomány alapvetően hibás lenne.

szerkesztette : Andras
Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

ne haragudj andras te hany eves vagy? ez az órás bemondás ez komoly?

 

tanultál már az iskolában az időről? középiskolás fizikatanároknál már sztem lehet érdeklődni a témában, kérdezd meg hogy mi az alapja az időnek, hogy mi alapján számoljuk, mérjük mi földi halandók az időt. ki fog derülni hogy valami csillagászati jelenség alapján szabályosan ismétlődő dologrol van szó, és az is ki fog derülni, hogy ez sem pontos. tehát igazábol nincs mi megmondaná nekünk mennyi az annyi, legyen szó akár az előbb említett időről, akár a térbeli kiterjedéseket illető dolgokrol. ennyi. minden képlékeny, minden csak elméletileg létezik. csak közelítőleg tudjuk a valóságot.

 

"Alátámasztja pl. az a számítógép, amin épp netezel. Nem lennénk képesek ilyen bonyolult gépeket működésre bírni, ha a tudomány alapvetően hibás lenne."

 

épp ezért mondtam hogy lehet mágia. alapvetően akkor azt gondolod, hogy csak azért mert meg tudod fogni saját magad, az már elég bizonyíték arra is hogy létezel. pedig ez nem bizonyítja. nincs rá bizonyíték, de ne menjünk bele jobban, lehet neked igazad, ez nekem télleg nem presztizskérdés.

 

télleg nem akarlak cukkolni vagy flémelésre buzdítani sőt Istenments ne sértődj meg remélem csak cukkolás volt az órás.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:
most én itt csak a leghevenyészettebben fogalmaztam meg a dolgot. természetesen én sem vagyok képes semmilyen természetfelettire, mert belém van nevelve gyermekkoromtol kezdve, hogy nem lehet átmenni a falon mintha az csak egy illúzió volna, de lehet hogy ha valakit úgy nevelnének (ha át tudnák verni valahogy hogy ő abban higyjen) hogy ez természetes, akkor lehet őrá nem hatna az emberek mindegyikébe belekódolt törvény a valóságrol.

Vannak elmebetegek, akik őszintén hiszik, hogy tudnak repülni. Mégis, ha megpróbálják, placcs. A gyerekek is hisznek sokmindenben, mégse jön össze nekik.

 

azt hittem eléggé érthetően beszélek. az a lényeg hogy semmilyen módon, tehát abszolút ne kódolódjon beléjük a valóság (tehát az én verziómban szó sem volt gyerekekről akik hétköznapi körülmények miatt buknak bele az illúzióikba), tehát ha abszolút ki lenne rekesztve számukra és egy olyan látszatvilágban élnének ahol nem érvényesek a mi földi valóságunk alapkövei, de mindez szigorúan elméleti és kivitelezhetetlen mert aki ezt az egészet megcsinálná az is belevinné a saját hitetlenségét. mindegy elvont dolgok ezek nem kell ezzel foglalkozni csak egy számomra érdekes gondolatmenet.

 

különben én nem kötelezném el magam semmilyen vad tudományos világkép mellett addig amig tibeti kolostorokban működik a nincs is kanál gyakorlat, de még akkor se, ha ennek csak a pletykája is fennál.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lenienn
Kelt:
Kelt:
...de még akkor se, ha ennek csak a pletykája is fennál

úgy is van. bármekkora baromságot mond is valaki, az még mindig valószínűbb lesz, mint egy uuuuundorító, érthetetlen képletekkel, meg száraz szöveggel zsúfolt (tan)könyv.

 

és te hány éves vagy?

 

mr. elvont gondolatmenet, megtennéd, hogy -az egyébként számos helyen, már rengetegszer cáfolt- és csak számodra érdekes elméleteidet kicsit kisebb elánnal próbálod lenyomni az ártatlan fórumozók torkán?

 

én a helyedben nem beszélnék vadtudományos világképről, amikor az idő fogalmával se vagy tisztában. az óráéval pláne.

 

pontosabban de: igazad van, esetedben csakis vadtudományos világképról lehet szó. :gyagya:

 

ui: ha már elmúltál 18, itt az ideje szektát alapítani: "le a gravitációval", ha erősen hiszel benne, tuti összejön. :drukkol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Orastes
Kelt:
Kelt:
ha már elmúltál 18, itt az ideje szektát alapítani: "le a gravitációval", ha erősen hiszel benne, tuti összejön. :drukkol:

 

Ha meg nem jön össze az se baj -a Föld mellé elég nehéz esni. :gyagya:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

LadyCrow
Kelt:
Kelt:
azt hittem eléggé érthetően beszélek. az a lényeg hogy semmilyen módon, tehát abszolút ne kódolódjon beléjük a valóság (tehát az én verziómban szó sem volt gyerekekről akik hétköznapi körülmények miatt buknak bele az illúzióikba), tehát ha abszolút ki lenne rekesztve számukra és egy olyan látszatvilágban élnének ahol nem érvényesek a mi földi valóságunk alapkövei, de mindez szigorúan elméleti és kivitelezhetetlen mert aki ezt az egészet megcsinálná az is belevinné a saját hitetlenségét. mindegy elvont dolgok ezek nem kell ezzel foglalkozni csak egy számomra érdekes gondolatmenet.

 

1: A teóriád semmivel sem bizonyítható, mivel lehetetlen valakit a "kódjaitól" (legyen szó nevelésről, genetikáról, környezetről) megszabadítani.

 

2: Ha mégis működne ez a fajta mágia, de ennyire korlátozott körülmények közt, akkor a mágia teljesen használhatatlan és irreleváns.

 

3: Ez csak nekem tűnik Mage: The Ascension - szagúnak valahol? :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Andras
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

stargazer:

 

ne haragudj andras te hany eves vagy?

 

Az adatlapomról leolvasható. Számításaim szerint 27. De mivel ugye az idő bizonytalan fogalom ...

 

ez az órás bemondás ez komoly?

Halálosan komoly. Az óra épp annyira jól méri az időt, mint a méterrúd a távolságot.

Ez pláne igaz azóta, amióta a métert a fény által x idő alatt megtett útként definiálja a szabvány.

 

tanultál már az iskolában az időről?

Előfordult. Fizikus diplomám van.

 

kérdezd meg hogy mi az alapja az időnek, hogy mi alapján számoljuk, mérjük mi földi halandók az időt. ki fog derülni hogy valami csillagászati jelenség alapján szabályosan ismétlődő dologrol van szó, és az is ki fog derülni, hogy ez sem pontos.

Az időmérés pontosságáról úgy lehet meggyőződni, hogy több különböző jelenségen alapuló órát vetünk össze, vagy az is jó, ha azonos felépítésűeket. Ha ezek egyforma értéket mutatnak, az elég meggyőzően bizonyítja, hogy idő egy objektív fogalom.

Az atomórák ezen mérések alapján megállapított hibája kevesebb, mint 1 másodperc 20 millió évenként. És a pontosság még jócskán javítható. Erről nekem nem épp az a szó jut eszembe, hogy "pontatlan". A '60-as évek óta az atomórák jelentik a szabványt, nem a csillagászati jelenségek.

 

tehát igazábol nincs mi megmondaná nekünk mennyi az annyi, legyen szó akár az előbb említett időről, akár a térbeli kiterjedéseket illető dolgokrol. ennyi. minden képlékeny, minden csak elméletileg létezik. csak közelítőleg tudjuk a valóságot.

Az, hogy valamit csak közelíteni tudunk két dolgot NEM jelent :

- Pontos érték nem is létezik.

- A közelítés ugyanolyan rossz, mint ha semmit se tudnánk.

 

épp ezért mondtam hogy lehet mágia. alapvetően akkor azt gondolod, hogy csak azért mert meg tudod fogni saját magad, az már elég bizonyíték arra is hogy létezel. pedig ez nem bizonyítja. nincs rá bizonyíték

Szigorúan filozófiai értelemben nem teljesen hülyeség, amit mondassz. Csak az a baj, hogy ez nagyon nem konstruktív gondolat. Ilyen alapon, mivel semmi sem bizonyítható, minden tudás értéktelen, haszontalan.

 

de ne menjünk bele jobban,

Ezt mindenképp tudnám javasolni. Helyette inkább olvass sokat.

szerkesztette : Andras
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lac
Kelt:
Kelt:

Remélem ezt a vitát itt senki nem gondolja komolyan :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aapep
Kelt:
Kelt:

Abból, hogy a pozitív tudományok modern megközelítései megkérdőjelezik vagy újraértékelik a klasszikus fizika egy-egy kisebb-nagyobb témáját, még nem következik:

 

1. Minden axioma bizonytalan és hibás

2. Minden, amit a klasszikus fizika elvet, az újraértékeléssel lehetségessé válik.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

turin
Kelt:
Kelt:

Az elmúlt napokban itt több vicc is elhangzott. :punny:

Stargazer újrafelfedezett magának vmi eltorzult szolipszizmust, András meg megmondta, hogy a külvilág objektív. :felvon:

 

Csak így tovább, srácok!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Shapeshifter
Kelt:
Kelt:
András meg megmondta, hogy a külvilág objektív

 

Jézusom, hát nem az? :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Orastes
Kelt:
Kelt:
András meg megmondta, hogy a külvilág objektív

 

Jézusom, hát nem az? :punny:

 

Asszem stargazer postjainak az esetében ezen az obgyektivitáson erőteljes repedezések mutatkoztak. :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

mondom ez csak egy elvont gondolatmenet, télleg nem érdemes ennyire komolyan venni. másrészt hiába ennyi annyi tized másodperc ennyi annyi évmilliók alatt a pontatlanság meg sokat lehet rajta javítani, AKKOR SEM ABSZOLÚT PONTOS. ennyi.

 

 

"A teóriád semmivel sem bizonyítható, mivel lehetetlen valakit a "kódjaitól" (legyen szó nevelésről, genetikáról, környezetről) megszabadítani"

 

én magam is mondtam, hogy kivitelezhetetlen, így nem kell úgy tenned mintha erről nekem fogalmam sem lenne.

 

"Ha mégis működne ez a fajta mágia, de ennyire korlátozott körülmények közt, akkor a mágia teljesen használhatatlan és irreleváns."

 

korlátolt vagy. lehet hogy csak egyetlen áttörés kellene. mi van buddhával, aki megvilágosodott és egyszer csak a nirvanaba jutott. mit jelenthet ez? akár valami hasonlót is mint amiről itt legyezgetek.

 

"Ez csak nekem tűnik Mage: The Ascension - szagúnak valahol?"

 

ismerem a mage-et, szeretem, lehet hogy van benne belőle. gond lenne? jó játéknak tartom, van benne intellektuális tőke.

 

de azt komolyan nem értem MEGINT miért kell ilyen lesajnálóan meg kellemetlen módon visszahatni az emberre. nem fogom soha megérteni az itteni fórumozókat. biztos pestiek vagytok. most mi a fenének kell hogy nektek ekkora eszközt jelentsen a kis nyomorék gondolatmenetem a firkálásra. ezt élvezitek mi? perverzek vagytok nem is kicsit.

 

"úgy is van. bármekkora baromságot mond is valaki, az még mindig valószínűbb lesz, mint egy uuuuundorító, érthetetlen képletekkel, meg száraz szöveggel zsúfolt (tan)könyv"

 

most miért kell kiforgatni a szavaimat? ezzel egyáltalán nem ezt mondtam, persze te lehet hogy sokkal jobban tudod hogy mire gondoltam mint én...

 

"mr. elvont gondolatmenet, megtennéd, hogy -az egyébként számos helyen, már rengetegszer cáfolt- és csak számodra érdekes elméleteidet kicsit kisebb elánnal próbálod lenyomni az ártatlan fórumozók torkán?"

 

már megint az a gond hogy nagy az arcom? most megint mivel sikerült felpiszkálnom a nagy-arc-érzékenységeteket? ha nem érdekel a dolog, akkor ne szólj bele. ha csak cinkelni tudod, akkor cinkeld és örülj magadnak. ha az arcom nagyságával van bajod, mondd meg és megbeszéljük. sztem ti képtelenek vagytok továbblépni és még mindig allergiásak vagytok rám. ennyi. ha így van, nem kell velem foglalkoznotok, van még ezer más fórum ahol sokkal sokkal érdkesebb csákók sokkal sokkal érdkesebb gondolatmenetekkel bombázzák egymást. hajrá.

 

"én a helyedben nem beszélnék vadtudományos világképről, amikor az idő fogalmával se vagy tisztában. az óráéval pláne.

 

pontosabban de: igazad van, esetedben csakis vadtudományos világképról lehet szó."

 

te miről beszélsz???

 

egyszerűen...

 

"Helyette inkább olvass sokat."

 

kösz a jótanácsot. basszus ha egyszer én magam leszögezem és teljesen tisztában vagyok vele hogy fölösleges erről ilyen szinten vitát folytatni, akkor minek kell ez a lekicsinylő beszólás? annyit tudok amennyit tudnom kell baszki. te magad támasztottad alá hogy ugyan k***a pontos már és csak ennyi annyit késik vagy siet. tehát siet. áhhá. akkor köszönöm, több kérdésem nincs. ha nem érzitek hogy ezzel meg a bergsoni relatív idő elmélettel valami hibádzik, akkor az a ti egyéni problémátok. a mage-ben a technokrácia köszönheti az uralmát az olyan embereknek akik képtelenek vagy félnek megszabadítani magukat a tudományos világkép béklyóitól. ennyit csak érdekességképp még mielőtt kiderül hogy pszichopata stargazer úristen ez azt hiszi a mage-ben létezik...

mellesleg abban létezek... háháhááá

 

"Az atomórák ezen mérések alapján megállapított hibája kevesebb, mint 1 másodperc 20 millió évenként. És a pontosság még jócskán javítható. Erről nekem nem épp az a szó jut eszembe, hogy "pontatlan""

 

én meg úgy vagyok vele, hogy amíg csak egyetlen dolog is van ami bezavar egy általánosnak ítélt képbe, addig az a dolog nem általánosítható. dehát kit érdekel... :gonosz:

 

jaj jaj nahogy azt higyjétek hogy azért mondtam hogy jól bele lehessen kapaszkodni egy baltával mielőtt tudjátok...

 

"Abból, hogy a pozitív tudományok modern megközelítései megkérdőjelezik vagy újraértékelik a klasszikus fizika egy-egy kisebb-nagyobb témáját, még nem következik:

 

1. Minden axioma bizonytalan és hibás

2. Minden, amit a klasszikus fizika elvet, az újraértékeléssel lehetségessé válik"

 

te tudod...

igen ilyenekről beszélgetnek fizikaórákon, mint amikkel ti jöttök, meg ez a klasszikus, tudományos megközelítése a világunknak. de kit érdekel ezt már hallottam ezerszer? mondtam én olyat hogy nekem fáj ha valaki ezt szereti? örüljetek magatoknak és hajrá jártjatok sokat fizikaórákra meg beszélgessetek ilyenekről sokat. ezzel a vitával átléptétek a topic keretit, én azt javaslom menjetek és beszéljétek meg az egészet olyan topicban ahol ennek van a helye. köszi. és az egész semmit sem bizonyít jobban, mint hogy hiénák módjára idejöttetek csak azért hogy... na miért...? ugye-ugye... rosszkisfiúk... ilyenkor érdekes nem tesz rendet itt egy moderátor. bár lehet hogy akkor is én lennék a fekete bárány. könnyen el tudnám képzelni.

 

felvetek egy mi lenne ha, és mindenki meg van botránkozva meg megerősödve a hitében, hogy ó hát megint akadt valaki aki ekkora csacskaságokat tud beszélgetni de jó hogy én sokkal okosabb vagyok ennél és tudom. ÉS TUDOM!!!

talán olvassátok el a topic címét. köszi.

 

"Asszem stargazer postjainak az esetében ezen az obgyektivitáson erőteljes repedezések mutatkoztak"

 

ezen dolgozok laboratóriumom mélyén teljes titokban... hehehhheheheeee...!

 

nem visszavonom a topicfirtatást mert ti képesek vagytok megmagyarázni hogy a döglött ló fekve legel...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

Istenem nem akarok flémelni megint könyörgöm jó Istenem segíts hogy ne legyen belőle megint továbbgöngyölített kaki mert nem szeretek olyanokkal vitázni mint itt páran mert tudod milyenek...!

 

Fiam: mondd nekik hogy te csak egy hülye idióta skizofrén barom állat vagy aki csak azért jött ide hogy hülyét csináljon magábol. és kérd meg őket szépen, hogy ne bántsanak ezért...! Dörr. Dörr.

 

Skacok: én csak egy hülye idióta skizofrén barom állat vagyok aki csak azért jött ide hogy hülyét csináljon magábol. Nagyon szépen megkérlek titeket: ne bántsatok ezért.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Kücsük
Kelt:
Kelt:

Stargazer:

 

10, 9, 8, 9, 8, 10, 9, 7!

 

You got really good marks! Really good!

Gooooood niiiiiight, di-ding-ding-ding-ding-ding!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

LadyCrow
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
én magam is mondtam, hogy kivitelezhetetlen, így nem kell úgy tenned mintha erről nekem fogalmam sem lenne.

Ha megeszem magam, elfogyok vagy újrateremtődök? Kivitelezhetetlen + idióta feltevés, tehát minek agyaljak rajta?

 

korlátolt vagy. lehet hogy csak egyetlen áttörés kellene. mi van buddhával, aki megvilágosodott és egyszer csak a nirvanaba jutott. mit jelenthet ez? akár valami hasonlót is mint amiről itt legyezgetek.

Valahogy egy egyszeri mágia-filozófiai ötletet egy világvallással összehasonlítani elég nagy baki. De beztos csak azért gondolom így, mert korlátolt vagyok.

 

ismerem a mage-et, szeretem, lehet hogy van benne belőle. gond lenne? jó játéknak tartom, van benne intellektuális tőke.

Én is jó játéknak tartom. De játéknak, és nem többnek.

 

biztos pestiek vagytok.

Nem nyert hangszórót. Hmm, a pestiek 100%-a korlátolt, lesajnáló és bunkó. Újabb teória esetleg?

 

most mi a fenének kell hogy nektek ekkora eszközt jelentsen a kis nyomorék gondolatmenetem a firkálásra. ezt élvezitek mi? perverzek vagytok nem is kicsit.

Most komolyan, ezután a bravúr után te komolyan elvárod, hogy izgalmas filozófiai elméleteidet komolyan vegye akárki is?

 

Istenem nem akarok flémelni megint könyörgöm jó Istenem segíts hogy ne legyen belőle megint továbbgöngyölített kaki mert nem szeretek olyanokkal vitázni mint itt páran mert tudod milyenek...!

 

Fiam: mondd nekik hogy te csak egy hülye idióta skizofrén barom állat vagy aki csak azért jött ide hogy hülyét csináljon magábol. és kérd meg őket szépen, hogy ne bántsanak ezért...! Dörr. Dörr.

 

Skacok: én csak egy hülye idióta skizofrén barom állat vagyok aki csak azért jött ide hogy hülyét csináljon magábol. Nagyon szépen megkérlek titeket: ne bántsatok ezért.

Ez most mi volt? Vicc? Következetes önalázás? Elbaszott irónia? Te, figyelj, inkább irogass valami újvízöntős-ezoterikus fórumba. Ott meg fognak érteni.

szerkesztette : LadyCrow
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Andras
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

stargazer:

 

Ha ilyen rosszul viseled a kritikát, nem lenne szabad emberek közé menned.

 

hiába ennyi annyi tized másodperc ennyi annyi évmilliók alatt a pontatlanság meg sokat lehet rajta javítani, AKKOR SEM ABSZOLÚT PONTOS. ennyi.

Mi abszolút pontos? Ha igy nézzük, minden mérés teljesen értelmetlen. De gondolj bele, hogy egy átlagos hétköznap hány mérést végzel, és mi lenne nélkülük. Pl. reggel valószínűleg az első dolog, amit csinálsz, hogy megnézed az órát.

 

korlátolt vagy. lehet hogy csak egyetlen áttörés kellene. mi van buddhával, aki megvilágosodott és egyszer csak a nirvanaba jutott. mit jelenthet ez? akár valami hasonlót is mint amiről itt legyezgetek.

Attól, hogy egy elmélet elsőre hülyeségnek tűnik, még nem biztos, hogy nem az.

 

ismerem a mage-et, szeretem, lehet hogy van benne belőle. gond lenne? jó játéknak tartom, van benne intellektuális tőke.

Ezért mondtam, hogy rád férne egy kis művelődés. Rengeteg komoly mű is foglalkozik hasonló témákkal, nem a játékok meg filmek a legjobb forrásai a mély gondolatoknak.

 

most mi a fenének kell hogy nektek ekkora eszközt jelentsen a kis nyomorék gondolatmenetem a firkálásra. ezt élvezitek mi? perverzek vagytok nem is kicsit.

Ha nem tünt volna fel, ez egy fórum. Ide azért írnak az emberek, hogy gondolataikat, véleményüket megvitassák. Ha ezt nem akarod, arra is van megoldás : írj naplót.

 

kösz a jótanácsot. basszus ha egyszer én magam leszögezem és teljesen tisztában vagyok vele hogy fölösleges erről ilyen szinten vitát folytatni, akkor minek kell ez a lekicsinylő beszólás?

 

Ha pontosan tudod, hogy erről értelmetlen vitázni, akkor miért kezdted el ?

 

annyit tudok amennyit tudnom kell baszki.

Hát ez egy érdekes mondás. Nem is tudom, hogy hogy értelmezzem.

 

te magad támasztottad alá hogy ugyan k***a pontos már és csak ennyi annyit késik vagy siet. tehát siet. áhhá. akkor köszönöm, több kérdésem nincs.

Oké, győztél. Megyek szétverem a vekkeremet. Még képes korán reggel felkelteni, amikor pedig az idő nincsen is. :gonosz:

 

ha nem érzitek hogy ezzel meg a bergsoni relatív idő elmélettel valami hibádzik, akkor az a ti egyéni problémátok.

Kinek a mije ment hova ?

 

a mage-ben a technokrácia köszönheti az uralmát az olyan embereknek akik képtelenek vagy félnek megszabadítani magukat a tudományos világkép béklyóitól.

Ennek az elméletnek egy apró lényegtelen kis hibája, hogy a történelemben soha nem volt az emberek többségének tudományos világképe. Az ilyen fórumokból is leszűrhető, az embereknek csak egész kis százaléka vallja magáénak azt a világképet.

 

én meg úgy vagyok vele, hogy amíg csak egyetlen dolog is van ami bezavar egy általánosnak ítélt képbe, addig az a dolog nem általánosítható. dehát kit érdekel...

Ha így nézed, minden általánosítás értelmetlen, hiszen kisebb eltérések mindíg vannak. Tehát a gondolkodás maga is értelmetlen, hiszen nagymértékben támaszkodik az általánosításra.

Egyébként nem egészen világos számomra, hogy az idő mérésének pontosságának mi köze van az általánosításhoz.

 

A további részeket már nem tudtam értelmezni.

szerkesztette : Andras
Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:
Ha megeszem magam, elfogyok vagy újrateremtődök? Kivitelezhetetlen + idióta feltevés, tehát minek agyaljak rajta?

 

nem érted. egyszerűen csak annyi van hogy a rákövetkező mondatomban már mondtam is hogy ez csak egy kibaszott elvont gondolatmenet és nem lehet kivitelezni és egyszerűen csak nem értettem hogy miért hívtad erre föl mégegyszer a figyelmemet.

 

Valahogy egy egyszeri mágia-filozófiai ötletet egy világvallással összehasonlítani elég nagy baki. De beztos csak azért gondolom így, mert korlátolt vagyok.

 

télleg nem akarlak megsérteni. komolyan mondom. komolyan mondom hogy nem akarlak megsérteni. ez csak egy filozófia. és csak az enyém. és azzal kötöm össze amivel akarom. a te felfogásodban elég nagy baki lehet valami, ami az enyémben ebszolút nem az. én mindent el tudok képzelni, én szabad vagyok. én szabadon gondolkodok, nem köt cementbe semmilyen ismeret. rosszmájúak mondhatják hogy talán azért mert nincs is, pedig van, csak én olyan vagyok, aki nem esik hanyatt a tudományos világképtől, és nem hiszek a tudományok mindenhatóságában. egyszerűen az van, hogy a világról szerzett ismereteim alapján arra a következtetésre jutottam hogy akár ez is meg az is lehet, mert én nem talalálok egyértelmű és abszolutisztikus bizonyítékot semmire, még a saját létezésemre sem. ettől ennyire nem kell senkinek hanyattesni, azt hiszem már rég nem a középkorban élünk, és ha én is elfogadom hogy mások mit gondolnak a világrol akkor nem értem miért olyan nehéz elfogadni másoknak hogy én mit goondolok. nem azt mondom hogy érts egyet vele, de fogadd el a tényt, hogy én ezt gondolom. megértem, de nem értek vele egyet. a kettő véletlenül sem ugyanaz. remélem mindenki érzi a különbséget, bár azokbol az értelmetlen hülye vitákbol amik ki tudtak alakulni, csak arra tudok következtetni, hogy valahol a kommunikáció nem valami hatékony. tehát vagy én nem fejezem ki magam megfelelően, úgy hogy más is értse amit akarok, vagy mások egyszerűen nem képesek felfogni a mondnadóm lényegét.

 

egyszerűen nem hiszek semmiben de bármit el tudok képzelni. engem nem kötnek korlátok. én nem mondom soha semmire azt hogy nem tudom elképzelni. ez vagyok én. jogos nem jogos, ez van.

 

Én is jó játéknak tartom. De játéknak, és nem többnek.

 

én meg azt mondom, gondolkodó emberek alkották, akik vittek bele a mi világunk filózófiáiból, azért hogy ne legyen üres játék. ettől komoly és értékes sztem. hogy nem csak egy játék, hanem utal a mi világunk filozófiai, szociális, mentális, tudományos részleteire, problémáira, érdekességeire.

 

Most komolyan, ezután a bravúr után te komolyan elvárod, hogy izgalmas filozófiai elméleteidet komolyan vegye akárki is?

 

nézd. mint mondottam, k***ára nem várom el senkitől azt hogy komolyan vegye (hiszen én magam sem veszem véresen komolyan csak egyszerűen szeretek ilyen dolgokon gondolkodni - mindenki gondolhat amit akar...), de erre már többször is utaltam, nem tudom megint miért kell ezt előhoznod.

 

Ez most mi volt? Vicc? Következetes önalázás? Elbaszott irónia? Te, figyelj, inkább irogass valami újvízöntős-ezoterikus fórumba. Ott meg fognak érteni.

 

figyi. nem tudom hallotál e róla, de csináltam egy galibát. azóta mindegy hogy mit írok, bármit írhatok, megjelennek azok a bizonyos arcok akik eltervezték hogy ezért a dologért nem tudom meddig talán életem végéig vagy még tovább cseszegetni fognak. hiszen önmagában mint szubjektív vélemény, létezhet bármilyen, és alapvető filozófia hogy az ízlés nem képezheti vita tárgyát. de ez itt nem számít. itt van pár jó kis haversrác, akik nagyon egy húron pendülnek, és alig várják hogy lehessen egy kicsit szadizni valakit. csak az a céljuk. semmi más. megint: nem én kezdtem a szarakodást. csak leírtam a saját kis elképzelésemet, erre mindneki nagy dirrel durral lehurrogta. hát áljon már meg a menet! ezért vagyunk itt? én azért jövök ide hogy lehurrogjak mindenkit? lehet hogy kicsit élces a stílusom, de alapvetően nem azért jövök ide hogy rosszindulatból geci legyek meg szadizzak másokat, ellentétben jópár emberrel itt. és az ilyenekre szoktak jönni a: "jaaaaj szegény sztargézer mindjárt elsírja magát meg jön itt a jó kis összeesküvéselméleteivel jajj szegény mindjárt megsajnálom..." jellegű dumák, és még ne gondoljak semmit hogy ezekm ilyen emberek. és hidd el ha veled is úgy viselkedtek volna mint eddig velem, akkor nem kérdeznéd hogy mi akar ez lenni.

 

Ha ilyen rosszul viseled a kritikát, nem lenne szabad emberek közé menned.

 

nem viselem rosszul a kritikát, de nehogymár ez csak egy szimpla kis kritika legyen!

 

Mi abszolút pontos? Ha igy nézzük, minden mérés teljesen értelmetlen. De gondolj bele, hogy egy átlagos hétköznap hány mérést végzel, és mi lenne nélkülük. Pl. reggel valószínűleg az első dolog, amit csinálsz, hogy megnézed az órát.

 

értem én fújdmeg nehogymár azt gondold hogy ezen a szinten firtatom ezt a kibaszott témát, már ezerszer mindnekinek a szájába rágtam, hogy filozófiai síkon firtatom jóhogy én is használom azt a kibaszott órát, én csak az egésznek az elméletén agyaltam.

 

Ha nem tünt volna fel, ez egy fórum. Ide azért írnak az emberek, hogy gondolataikat, véleményüket megvitassák. Ha ezt nem akarod, arra is van megoldás : írj naplót.

 

ha nem tűnt volna fel, ez itt sokszor már messze nem sima fórumozgatás hanem akasztás. én nem vagyok hozzászokva hogy minden különösebb ok nélkül (pláne sima mezei magánvélemény kapcsán) ilyen bunkó és sértő reakciókat kapjak. lehet itt az ez átlag, de akkor szeretnék én lenni az aki kicsit a helyükre billenti a dolgokat.

 

Ha pontosan tudod, hogy erről értelmetlen vitázni, akkor miért kezdted el ?

 

ki mondta hogy én erről vitát akartam folytatni. már a legeslegelső hozzászólásomban leszögeztem hogy elvont dolog, nem érdemes firtatni, csak gondolatfoszlányok. vagy akkor már ne is írjam ide? akkor ha ezzel alapvetően gond van, miért nem szólt valaki egy moderátornak hogy takarítsa el ezt a szemetet mert ez a szemét nem is akarja hogy vita legyen belőle. de azért valakiknek sikerült megint inkább ügyet csinálni az egészből. nem nálam kell keresgélni. pár ajtóval arrébb.

 

Hát ez egy érdekes mondás. Nem is tudom, hogy hogy értelmezzem

 

te is annyit tudsz, amennyit tudnod kell ahhoz hogy az legyél aki vagy. kurt kobain is annyira tudodd gitározni amennyire tudnia kellett hogy azzá válhasson akivé vált. (megjegyzem ha esetleg valaki nem tudná, minden zenész aki magát tartotta valamire akkoriban azt mondta hogy a srác egy nagy nulla, és hulla primitív amiket játszik) én is pont annyit tudok amennyit tudnom kell hogy az legyek aki vagyok. mindenki megtud az életben bizonyos dolgokat, amik befolyásolják hogy milyenné válik. ki szabályozza hogy éppen mikor mit tudunk meg? jóhogynem az életről akartok itt überabszolút okosságokat mondani.

 

Ennek az elméletnek egy apró lényegtelen kis hibája, hogy a történelemben soha nem volt az emberek többségének tudományos világképe. Az ilyen fórumokból is leszűrhető, az embereknek csak egész kis százaléka vallja magáénak azt a világképet.

 

jó. az a fajta hardcore tudományos világkép ami csak egy fizikusnak lehet, az nyilván nem fog visszaköszönni mindenkinek a hozzászólásában, de azért nekem mégis az a tapasztalatom, hogy alapvetően mindenki világképe abból táplálkozik. és hodd el tudok egy-két dolgot, két legjobb cimborám is fizikus úgyhogy...

 

Ha így nézed, minden általánosítás értelmetlen, hiszen kisebb eltérések mindíg vannak.

 

így van.

 

Tehát a gondolkodás maga is értelmetlen, hiszen nagymértékben támaszkodik az általánosításra.

 

nem. az én gondolkodásom nem támaszkodik az általánosításra. akié igen, azt tudja meglepetés érni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Shapeshifter
Kelt:
Kelt:
a világról szerzett ismereteim alapján arra a következtetésre jutottam hogy akár ez is meg az is lehet, mert én nem talalálok egyértelmű és abszolutisztikus bizonyítékot semmire

 

És akkor már a többi nem-abszolutisztikus (de elsöprően nagyszámú) bizonyíték sem számít? :D

 

ha én is elfogadom hogy mások mit gondolnak a világrol akkor nem értem miért olyan nehéz elfogadni másoknak hogy én mit goondolok

 

Az elv jó, de a világról való gondolkodás nem puszta szellemi önkielégítés, annak oka és célja van, ami az esetedben úgy tűnik, hiányzik.

 

vagy én nem fejezem ki magam megfelelően, úgy hogy más is értse amit akarok, vagy mások egyszerűen nem képesek felfogni a mondnadóm lényegét

 

Tényleg nem bántásképpen mondom, de ez az önjelölt próféták egyik jellemző tünete.

 

az én gondolkodásom nem támaszkodik az általánosításra

 

Szar lehet minden este úgy elaludni, hogy nem tudod, másnap felkel-e a nap. Vagy úgy vásárolni, hogy nem ismered a számokat. Vagy bármilyen más (elvont) fogalmat. (És a példák sora végtelen...)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Drone
Kelt:
Kelt:

stargazer

 

figyi. nem tudom hallotál e róla, de csináltam egy galibát. azóta mindegy hogy mit írok, bármit írhatok, megjelennek azok a bizonyos arcok akik eltervezték hogy ezért a dologért nem tudom meddig talán életem végéig vagy még tovább cseszegetni fognak.

Mielőtt jönnének ezek az arcok, talán be is fejeződhetne ez az ígéretesnek látszó vita azzal, hogy a gondolatfoszlányaidat, amikről nem akarsz vitatkozni (ez esetben legközelebb ne írd le), a műértő közönség egy vállrándítással nyugtázza, mert ennek így nem sok értelme van/lesz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:
Tényleg nem bántásképpen mondom, de ez az önjelölt próféták egyik jellemző tünete.

 

fogalmam sincs miért lehet ez. azért mert vagy én komunikálok le valamit szarul, vagy mások egyszerűen nem értik, vagy nem is akarják érteni amit mondani akarok, attol miért lennék én önjelölt próféta...

igazábol az hogy nem értik vagy hülyeségnek gondolják, az egy dolog, az rendben van, de az a műsor ami itt szokott menni amikor szólok valamit...

 

Szar lehet minden este úgy elaludni, hogy nem tudod, másnap felkel-e a nap. Vagy úgy vásárolni, hogy nem ismered a számokat. Vagy bármilyen más (elvont) fogalmat. (És a példák sora végtelen...)

 

hát nem tudom biztos örülsz hogy szerinted ez így van de azért ki kell hogy ábrándítsalak.

 

Az elv jó, de a világról való gondolkodás nem puszta szellemi önkielégítés

 

szerinted. de ugye nem baj ha nem mindenki így gondolkodik.

 

annak oka és célja van, ami az esetedben úgy tűnik, hiányzik.

 

mi az oka és mi a célja szerinted? érdekes teória. szivesen meghallgatom erről az elképzeléseidet.

 

különben én nem akarok senkit meggyőzni az én világképem másokéval szembeni felsőbbrendűségéről, mert nem hiszem hogy az lenne. én a sajátomat jobban szeretem, és kész. mindenkinek van egy saját szuverén véleménye a világról, hadd legyen az mindenkinek olyan amilyennek szeretné. milyen alapon is lehetne bárkit azért megkövetni hogy milyen a világképe ha egyszer mindnekinek szubjektív? ha valaki úgy akarja beállítani hogy egy másik ember világképe gáz, akkor azzal pont a saját világképének felsőbbrendűségének ad hangot szerintem. és ez a gáz.

ha nem szeretném ilyennek a világképemet, akkor változtatnék rajta, de hogy jövök én ahhoz hogy másokéba én beleokoskodjak vagy azt meg akarjam változtatni. én tisztelek mindenkit annyira hogy tudjam, mindneki okos nagy fiú már itt és el tudja dönteni milyen világkép jó neki.

 

És akkor már a többi nem-abszolutisztikus (de elsöprően nagyszámú) bizonyíték sem számít?

 

dehogynem. nem is mondtam hogy az nem számít. számít, csak nem fogok belőlük általánosítani. az általánosítás azoknak van, akik nem enélkül nagy bajban éreznék magukat. úgy egyszerűbbnek tűnik nekik. könnyebbnek. dehát ez már megint csak egy magánvélemény volt. ez különben tök érdekes hogy amit nem rágok külön az ember szájába (pl. hogy akkor már a többi nem-abszolutisztikus (de elsöprően nagyszámú) bizonyíték azért számít - és azokból amiket eddig mondtam ennek az ellentéte sztem abszolút nem is következik csak a legtöbb emberben benne van egy ilyen reakciós készség hogy az ilyeneket meglovagolja)...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:
Mielőtt jönnének ezek az arcok, talán be is fejeződhetne ez az ígéretesnek látszó vita azzal, hogy a gondolatfoszlányaidat, amikről nem akarsz vitatkozni (ez esetben legközelebb ne írd le), a műértő közönség egy vállrándítással nyugtázza, mert ennek így nem sok értelme van/lesz

 

nem, csak érted idejönne az ember egy lájtos kis dumálásra könnyed témákról, azért hogy jól érezze magát, és vannak akik meg attól érzik jól magukat hogy nem is tudom...

szóval vannak akik gyilkosan komolyan veszik magukat meg ellenük meg az egyetemes abszolutisztikus érett gondolkodásmódjuk elleni merényletnek vesznek minden olyan embert akinek van egy lájtos kis elmélete és azt szeretnék szétszedni, kicsinálni, ellehetetleníteni, de persze ilyenkor mindig az a szöveg van hogy "dehát te lehetetleníted el saját magad..." (az itt uralkodó egyetemességgel szemben...? vagy mivel szemben...? ez még eddig számomra nem derült ki pedig párszor már tapasztaltam ilyet és nem csak magamon)

 

szóval vannak akiknek meg tényleg ez a szórakozásuk hogy itt szadizzanak akit lehet meg aki nem haver vagy tudomisén nehéz ezt felfogni

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...