Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

GLORIA - Határvidék


SirThomas

Ajánlott hozzászólások

SirThomas
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma (szerkesztett)

Hali Mindenkinek!

 

Tavasszal már csepegtettem némi infót a soproni live-ról. Nahh, beindult a gépezet!

Megkezdtük a szervezést, a történet 60%-os. A soproni live saját szabályrendszert fog használni, amit már csak tesztelgetni kell! Igyekszünk gyors, gördülékeny rendszert összedobni. Nagy hangsúly lesz a harcon, és a mágia is misztikusabb lesz. A helyszín valószínüleg a bánfalvi erdőben lesz, Soprontól 5-6 kmre. A határőrség már fel lett keresve! :dilis:

Mivel a Úgy döntöttünk, hogy egy augusztusi időpontot választunk. Rövidesen elkészül a honlap is! Minden érdeklődőt szívesen várunk!

 

Baráti üdvözlettel:

Vivax

szerkesztette : SirThomas
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dii
Kelt:
Kelt:

Üdv mindenkinek!

 

Ez a soproni élő harci és szerepjáték hivatolos fóruma.

 

Sopronban, sok évre visszanyúló hagyománya van az élő harci és szerepjátékoknak. Elérkezettnek láttuk az időt, hogy végre egy országos méretű rendezvénnyel rukkoljunk elő. A játék fanatasy jellegű lesz, de kevés varázslattal, egyszerű, könnyen használható rendszerrel. A harc, a harci ügyesség mindenképpen hangsúlyos szerepet kap, a Legendához és az Ostromjátékokhoz hasonlóan.

A szabályrendszer, a háttértörténet, jelentkezési feltételek, stb. nemsokára elkészülő honlapunkon elérhető lesz. Most egyelőre csak az időpontot szerettük volna nyilvánosságra hozni, hogy ne legyenek keresztbe szervezések és mindenk beírhassa a naptárába...

 

A játék időpontja: 2005 augusztus 19-21

 

Dii

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petro
Kelt:
Kelt:

Burkolt vagy burkolatlan fegyverekkel lesz a móka?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vivax
Kelt:
Kelt:

Biztos, hogy csak a burkolt fegyvereket engedélyezzük!

Egyenlőre az az álláspontunk, hogy nem lesz lőfegyver (teniszlabda...stb) a játékban, de ez még nem végleges!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aluran
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Lesz mostanában néhány nagyobb játék, ahol komoly hagyományai vannak a lőfegyvereknek, illetve ahol idén nagy mennyiségben lesznek kipróbálva. (direkt nem mondok egyet sem, nehogy Tom agyoncsapjon :dilis:) Próbáljatok meg ott tapasztalatokat gyűjteni, esetleg részt is venni valamelyiken!

Szóval nehogy előre leírjátok őket! (már a távfegyvereket...)

 

Ja és teniszlabda NE legyen! Nagggyongáááz!

szerkesztette : Aluran
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karret
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Érdeklődve várom a honlapot és rendszert :dilis:

 

Addig is, ha nem túl korai még a kérdés, előreláthatólag milyen kasztok lesznek majd a játékban?

 

Karret

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dii
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Aluran! Hogy pontosak legyünk, dobófegyverek biztos nem lesznek és olyan teniszlabdás íjászat sem lesz... rendes íj, ha meg tudjuk oldani, lehet hogy lesz. Látam olyan videót, honlapot LARP-ról ahol volt ilyen, de még tesztelni kell az elgondolást.

 

Karret! Kasztok nagyon kevés lesz... elsősorban harci játék lesz, kevés varázslattal vagy varázshasználóval. A varázslatok egyáltalán nem lesznek harci jellegüek. Nagy csapatos nyomulásra kell gondolni, mint a Legenda vagy az Ostromjáték.

 

Dii

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vivax
Kelt:
Kelt:

Dii: rem nem baj a cím! :dilis:

Holnap reagolok a leveledre...ma azt sem tudom hol áll a fejem!

A fórumozást vállalom, a többit szombaton megdumáljuk!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petro
Kelt:
Kelt:

És van valami honlapja vagy lesz majd neki? Szabályrendszer mikorra várható? Hány fős csapatok jelentkézést várjátok?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dob
Kelt:
Kelt:

A honalp, és a végleges szabályrendszer jövő hétre várható. A weben meglesz minden amire vársz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vivax
Kelt:
Kelt:

Petro: Nincs limit a jelentkezők számában...sőt minnél többen jönnek annál jobb...szerintem!

Ha minden igaz, akkor 7végére fent lesz a teljes szabályrendszer!

Szombaton, ha jó az idő kimegyünk gyakorolni a Deák-kútra...ha van érdeklődő, és nincs messze innen, akkor jöjjön! :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Morf
Kelt:
Kelt:

Epekedve várjuk a szabályrendszert / honlapot! :gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dob
Kelt:
Kelt:

Már csak a történet összefogalalója kell... elivleg ma.. rosszab esetben holnap.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dii
Kelt:
Kelt:

Örömmel jelentem be, hogy Az utolsó helyőrség című játék honlapja mostantól elérhető, az rpg.hu szerverén (köszönjük a segítséget),

 

A háttértörténet, a szabályok, stb. ott elolvasható, további információk, kisebb módosítások a jövőben még érkeznek a honlapra.

 

Cím:

GLORIA élő harci játék

 

Mindenkit szeretettel várunk!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt:

Szeretnék gratulálni, a honlap igazán szépre sikeredett!! :gonosz:

 

Szép munka! Ki volt a grafikus?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dob
Kelt:
Kelt:

Köszönöm.. én követtem el, örülök, hogy tetszik, de a tartalom a lényeg persze...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Morf
Kelt:
Kelt:

Valóban szép az oldal, de ugya azt nem gondoltátok ti se komolyan, hogy elkértek 2000Ft-t fejenként a játékra?!?!?!?!?!?!?! :rohog:

A diákjegy van 700-900, a felnőtt 3000 (!) Ft. Ugye nem gondoljátok, hogy 2700-5000 Ft-t bárki is kiad ezért + utazik 3 órát, hogy egy jót fakardozzon. És hogyhogy a pénz 50%-át látom viszont a játékban? :rohog: A többit zsebre rakjátok, vagy mi van? Ti ebből akartok megélni? Mert akkor szerintem nagyon, NAGYON rossz úton jártok.

Nézzétek már meg a többi rendezvényt! 500 Ft a max amivel találkozok, és az olyan is. Ott van munka, ott azt tényleg belefektetik.

Ilyen feltételek mellett biztos, hogy nem megyünk (már csak elvből sem, nem mintha pl nekem akkora gond lennekifizetni, de sokaknak az). :sor:

 

Erre már nem tudok mit mondani. Nagyon remélem félreértés, és most hetekig kell bocsánatért esedeznem...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dii
Kelt:
Kelt:

Morf

 

lehet, hogy nem volt egyértelmű, majd javítjuk a honlapon

1000 Ft a részvételi díj, amiért cserébe lesz a játékon néhány extra...

és 1000 Ft a kaució, hogy eljössz a játékra, ezt ha megérkezel, azonnal visszakapod.

 

Remélem ez így ok és nem sokallod... az 1k forint szerintem rendben van és hidd le, hogy nem fogunk belöle meggazdagodni...

 

Dii

Link a témához
Megosztás más oldalakon

barcas
Kelt:
Kelt:

Néhány extra a mi játékunkon is lesz, mégsem kérünk egy vasat sem. Ha kértünk volna, akkor is max 500-at, pedig így ingyenesen is lesz mézsör, paprikás krumpli, lepény, kellékek, stb....

 

Ha pl 40 fő jön, az 40.000 Ft !!! Mégis mire fordítotok egy ekkora összeget?

 

Nem bántani akarok, csupán nem tudom elképzelni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Ishar_
Kelt:
Kelt:

Még 1000 is baromi sok. Ezt a kaúció dolgot a csekkezéssel meg aztán abszolúte nem értem, más fizetős játékokon is legfeljebb az van, hogy a helyszínen a szervező kezébe nyomod azt a párszáz forintot.

Ha valaki befizeti a ezer forintot csekken, az valószínűleg el szándékozik jönni, ha mégsem, annak igenigen fontos oka van valószínűleg, nem értem hogy az ilyen embereket minek szivatni azzal, hogy még egy ezres elvész csak úgy poénból.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dii
Kelt:
Kelt:

Ishar és barcas

 

A kaució, az csak kaució... anno ugye Legendán volt rá példa, hogy az egyik csapatnak kevesebb mint fele játékossal kellet kiállni, csak azért, mert az idő nem volt túl jó, és sokan úgy gondolták hogy otthon maradnak. Ezért van a kaució... szerintem 1000 forintot a legtöbb ember tud nélkülözni, de ha ez olyan nagy bánatot okoz, elhagyhatjuk. Szerintem nem szivatás és ha már úgyis cseket adsz fel, akkor nem mindegy mennyit?

 

Ha az 1000 forint is túl sok, akkor sok. Az 500 és az 1000 forint között döntöttünk szavazással, és nem az volt a kérdés, hogy mennyit rakunk zsebre...

 

Lehetne önköltségi alapon gondolkodni, és akkor nem fogom olyanokkal fárasztani magam, hogy pl. autóval furikázom a helyszínre a késő játékosokat, sok ezer forintot eltelefonáljak a szervezésre és a helyszínen a koordinálásra, hogy megvegyem a színházi sminkeket, amit profi sminkesek fognak az njk-ra és jk-ra egyaránt rámaszatolni, hogy vegyek több tucat fáklyát kivilágításnak, hogy ha nem sikerül forrás közelébe rakni a tábort, akkor fejenként 6L ásványvízről gondoskodjak, folytassam?

 

És mindebben még csak nem is játszok játékosként, hanem másokat szeretnék vendégül látni....

 

A legendára 1500ft a beugró ha jól emlékszem, tapolcára is volt ennyi első alkalommal és még máshol is szedtek jó kis pénzeket, nem kívánom leírni, hogy kik szedtek sokezer forintokat szervezési költségként és nem játék költségként, pedig szolgáltatás nem volt túl sok.

 

Vagy bízol annyira bennünk hogy számodra is hasznos lesz az 1000 ft, amit itt hagysz, vagy nem. Ha nem jelentkeznek elegen a pénzt visszaküldjük mindenkinek és elfelejtjük az ilyen kezdeményezéseket.

 

Dii

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aluran
Kelt:
Kelt:

Nyílván bennünk van a hiba, de szerintem a jelenlegi magyar viszonyok és a meglehetősen nagy játékkínálat mellett nem lesz életképes a játék.

Egyszerűen senki nem fog elmenni Pest környékéről Sopronba, mint ahogy Tapocára is alig mennek. Senki nem fizet 2000 forintot + még vagy 5-6 ezret utiköltségre + 2-3 ezret kajára, ha ugyanezt A lakóhelyétől nem túl távol, 500+500+kaja árért is megkaphatja. Annyira nem vagytok, lehettek jók!

 

Nyílván annak is van oka, hogy a Legenda és más, régi "fizetős" játékok miért nem élednek újra... én ezt részben abban keresném, hogy új, és anyagilag mindenképpen jobban - olcsóbban szervezett játékok léptek a helyükbe. Ilyen a piac...

 

Mind a magam, mind a kelta csapat részéről azt tudom nyilatkozni, hogy nem fogunk részt venni a játékotokon komoly elvi megfontolás alapján! De remélem nem ezen a pár emberen fog múlni...

 

Jó szervezést és mindenképpen jó játékot kivánok!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homar
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Vélemény, javaslat (szigorúan saját tapasztalat és vélemény!)

 

Nem tehettek róla, de a "távoli" helyszín miatt valóban elég nehéz a dolgotok. Elég szerencsétlen a fizetési mód is. Tapasztalatok azt mutatják, hogy a live játékokon résztvevők zöme nem preferálja a csekkes (bnakkártyás) fizetést. Egyszerűen a dolgos hétköznapok alatt az embernek kiszottul nincs kedve elmenni postára, bankba bárhová, és sorbanállni vagy egyáltalán a napi bürökráciát tetézni ezzel a dologgal. Én is ilyen vok és nem egyedül asszem...

 

Ezt igazolni látszik pölö az is, hogy egy tavalyi játékon az előjelentkezést érezhető pénzügyi kedvezménnyel honoráltuk, mégis a 80-90 emberből alig tizenpáran intézték így a dolgot... Ez azért elgondolkodtató...

 

Megemlíteném, hogy bár önmagában az 1000 forint körüli (inkább alatti) összeg valójában nem sok, de a kapcsolódó költségekkel együtt már sokakat elriaszthat (az a kaució pedig tök gáz, mert aki feladja az ezrest az uis megy, aki meg nem, az meg uccse). Pláne, mert jelen állapotában a liveotok relatív ismeretlen és bizonytalanra még kevésbé akarnak az emberek kockáztatni...

Ugyanakkor kicsit ellentmondanék barcasnak, hiszen az általa említett 40k nál jóval többet lehet költeni egy livera... Csak attól függ mi a költségvetési alapkoncepció... Mi anno ezen összeg többszörösét öltük a játékunkba (és még nem számoltuk bele a baráti fuvarokat és telefonszámlákat!) és simán lehetett volna többet is... (az más kérdés hogy idén visszább fogjuk magunkat, mert tavaly bizony másfél havi fizumnak megfelelő összeg volt a szervezők "önköltsége")

 

Lehetne önköltségi alapon gondolkodni, és akkor nem fogom olyanokkal fárasztani magam, hogy pl. autóval furikázom a helyszínre a késő játékosokat, sok ezer forintot eltelefonáljak a szervezésre és a helyszínen a koordinálásra, hogy megvegyem a színházi sminkeket, amit profi sminkesek fognak az njk-ra és jk-ra egyaránt rámaszatolni, hogy vegyek több tucat fáklyát kivilágításnak, hogy ha nem sikerül forrás közelébe rakni a tábort, akkor fejenként 6L ásványvízről gondoskodjak, folytassam?

Nem kell... Sokan ismerjük az érzést, bár talán az arányokon érdemes lenne kicsit elgondolkodni... A szervezés mindenkinek sok telefonálással jár, fáklyát is sokan használnak (mi anno 60-80-at használtunk fel és jóóó sok olajat) ezek eléggé "alapnak" számítanak... Ezzel szemben a profi sminkes dolgok inkább túlzásnak, sőt pazarlásnak tűnik... Főleg amennyiben a live erdei közegben játszódik... A 6L ásványvízről nem is szólva, itt sokkal reálisabb lenne, ha a inkább az italok eljuttatását segítitek (autó) de a játékosok maguk döntik el, mire van szükségük és maguknak is veszik meg (én pölö nem szeretem az ásványvizet) viszont akkor pontosan el kell mondani, hogy mire számítsanak a kedves résztvevők.
És mindebben még csak nem is játszok játékosként, hanem másokat szeretnék vendégül látni....

Igen. De ezt vállaltad, senki nem kért rá, tehát felemlegetése khmm... érdekes...
Vagy bízol annyira bennünk hogy számodra is hasznos lesz az 1000 ft, amit itt hagysz, vagy nem.
Az az idő elmúlt, amikor kiadtam 6000 Ft-ot egy 2napos (mai szemmel nézve nagggyon gagyi) live-ra, mert nem ismertem más lehetőséget. Most viszont a nyár tele jobbnál jobb programokkal, és sok közülük már bizonyos hírnévvel rendelkezik. Ez nem bizalom kérdése, inkább választás... Ismert ("olcsó")jó, vagy ismeretlen drága(bár jónak tűnő)? Pláne, ha az embernek nincs lehetősége mindegyikre lemenni... Hááát...

 

Tehát összegezve: a kauciót nyugodtan elhagyhatjátok, és a kötelező előre fizetést is. Persze a lehetőség maradjon, de ne egyedüliként. Jóval részletesebben ismertessétek a helyszíni feltételeket, a boltok, árak, kaja és itallehetőségek pontos jellegét (esetleg árait ha speciálisak)

Próbáljátok megnyírbálni a "költségvetéseteket" (és egyben a részvételi díjat is) a profizmust esetenként lelkes amatőrökkel váltsátok ki (itt a sminkes példára értve) A részletek hiába fontosak, ha nincsenek akik lássák. A 2. játékotokra még mindig lehet fejlődni, akkor amikor már lesznek akik biztosan elmennek mert az előzőn annyira jól érezték magukat...

És végül, minél több infó azokról a dolgokról amiben jók lesztek... Meg mindenről.

 

Sok szerencsét!

 

ui: remélem érződik az építő szándék, becsszó igyekeztem, ha fellengzősnek tűnnék bocsi, de adott dolgokkal már volt alkalmam fenomenálisakat szívni... Én a buta emberek közé tartozom, akik maguk kárán tanultak :aboci:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dob
Kelt:
Kelt:

Üdv!

Tehát akkor mindenki belátja, hogy nem ebből élünk, ha live szervezésből szeretnénk meggazdagodni, akkor a szervezésre fordított idő alatt téglát rakodnék ausztriában.

 

Valóban sokakkat talán az riaszt vissza, hogy megéri vajon eljönni ide, Sopronba a messzi távolba egy teljesen ismeretlen, első live-ot szervező csapathoz. Kissé ijesztően hangzik, de mivel én ismerem, hogy mi az amit mi elképzeltünk, és tudom, hogy mire vagyunk képesek, úgy gondolom, hogy nem bánja meg senki. A pápai, és kőszegi szerepjátékon is voltak szép számmal, tehát vannak olyan emberek, akiket nem riszat el az, ha 2-3 órát kell utaznia, "hogy egy jót fakardozzon". Mi is voltunk pest melleti játékon, és mi sem ilyedtünk meg a távolságtól. Aki pedig továbbra is a pénzen rágódik, annak a játék után egy részletes költségvetést küldünk, amiből látszik, hogy mibe is kerül egy ilyen játék. Mivel valóban nem szerveztünk még ilyet, azért a befizetett összeg nagyságát elég sok előzetes kalkuláció előzte meg, és így alakult ki ez, ami most van. Az összeget saját zsebből is meg tudnánk előlegezni, de pont az előzetes befizetéssel garantáltaljuk a részvételt. Így tudjuk, hogy hány ember jön el biztosan, és így nem lesz olyan, hogy vagy sok, vagy kevés emberre szervezzük a játékot, és pont az ellenkezője történik meg.

Lobsta is elmondta, hgy nem kevés összegről van szó egy szervezés során, és ilyen, nagyobb rendezvénynél azért nem mindig elég a lelkesedés. A pénz témát ezennel szeretném lezártnak tekinteni. Némi kompromisszumra talán képesek leszünk, de nem igérek semmit ezügyben.

 

A helyszín, mint olvasható, még kitűzés alatt áll. Szerencsére elég nagy terület áll rendelkezésre a soproni hegyekben potenciális terepként, ezért még kérdéses, hogy melyik környékbeli közért, bolt van a közelben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

barcas
Kelt:
Kelt:

Elolvasva az eddigieket, nekem azért még mindíg lennének kétségeim, egy egyszeri játékos helyében. Nem kétlem, hogy jót akartok, és grandiózus terveitek vannak, de szemlélődjetek kicsit a másik oldalról. Ez az első Live-otok, még soha (legalábbis én biztos nem) hallottunk rólatok, és bizony ahogy Aluran is mondta, ez, azzal együtt, hogy még fizetni is kell, plussz az utazási költség is nagyobb, mint máskor, nagyon is elgondolkodtató. A játékosok tulnyomó része véleményem szerint ebből a pénzből inkább elmegy mondjuk egy (esetleg kettő) régebben már jó hírt szerzett, ingyenes játékra, mert az a biztos, még akkor is, ha ti valami oltárit csináltok, hiszen az csak ott derülne ki, de odáig el sem jut az alany. Persze, ha csak kis létszámú játékra gondoltok, akkor nyílván jó lesz így is, de amíg ezek a mostani feltételek maradnak, addig szerintem ne számítsatok tolongásra.

 

Másfelől, a sminket és az ásványvizet magam is feleslegesnek, sőt, pazarlónak tartom, bár nem vonom kétségbe, hogy 40k-nál jóval többet is hasznosan rá lehet költeni egy játékra, csak nem feltétlenül muszály. Mint mindent, ezt is érdemes az alapoknál kezdeni, bővíteni később is lehet.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...