Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Témanyitás és offtopic #2


Alyr_Arkhon

Ajánlott hozzászólások

Alyr_Arkhon
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

A bezárt társalgó/dühöngő reinkarnációja, további jó fórumozást. :-o

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tatala
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Alyr, node pont az én hozzászólásom után :-o ;) !

 

tatala

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Alyr_Arkhon
Kelt:
Kelt:

tatala: A kétezeregynéhányszát korábbi hozzászólás jobban nyomott a latban. :-o

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tatala
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Alyr, ha tudnád mekkora kő esett le a szívemről, és hiretelen mekkora nyomás alól kerültem ki :homlokottötöl: :-o! :P ;)

 

no offense ;) !

 

tatala

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
cs2160
Kelt:
Kelt:
(OFF)
Nagyon bejönnek ezek az új szmájlik :ok:

Főleg ezek: :D :nuke: :nuke:
(/OFF)



tatala

Tudom, hogy az én hiányosságom :nuke: de én nem látok túl sok különbséget az én és a Te általad felvázolt dologban.


Talán megvilágosíthatnád sötét elmémet :nuke:


Mondjuk mind a karakterek, mind az NJK-k esetében el lehetne különíteni 3 fejlődési szakaszt.

1. születés (sacc/kb -10 és +30 pont között - az egyik véglet az igazán szerencsétleneket jelenti, míg a másik véglet az isteni kiválasztottak kategóriája)

2. tanulmányok (50-300 pont, a skála egyik végén azok, akik szinte semmit nem tanultak - pl egy mezei parasztgyerek, aki nyócévesen már a földet kapálta, és azóta is azt teszi- a másik felén pedig Ynev elit rendjei, vagy pl a boszorkányerőd kondícionálókamrábian "tenyésztett" magitorok, harcosok - akik persze ki sem kerülnek onnan - )

3. fenőttkori élet (ez mutatja, hogy milyen intenzív volt az élete, mennyi új ismerettel/tapasztalattal gazdagodott. egy átlagember lehet,h ogy szinte semennyit, míg a kalandozóknál ez nyilvány az életút függvénye)


Az egyik lényeges dolog, hogy szakadjunk el végre az egyenlőség elvétől.

Elvégre egy elf vagy kyr már a születésének pillanatában jóval több, mint pl egy toroni obsor gyermeke vagy egy ork gaug.

Ugyanígy, egy akármilyen híres/hírhedt tolvajklán neveltjét, vagy egy egyszerű katonát nem lehet egy kategóriában emlegetni az ikrek egy büszkeségével, vagy egy akármilyen varázshasználó rend tagjával.

Vegyük pl a HGB-t. Maga a kiadvány nagyon jó, már ami a szöveges leírásokat illeti. A baj ott kezdődik, hogy mindenféle/fajta harcost megpróbál beletuszkolni egy buta kaszt és szintrendszerbe.

Holott szerintem pl egy toroni elitharcos, a maga 8 évnyi kiképzésével már korántsem számít 1. tapasztalati szintűnek. Persze ehhez le kellett volna írni, hogy mit jelent az az 1. szint...


Szóval szerintem reális, hogy pl egy kezdő kalandozócsapatban (pl mindegyik tag most van kb a felnőttkor elején) a tolvaj csak X ponttal indul, míg a varázsló 2-3 X értékkel. (Persze ő az elején nyilván lassabban is fog fejlődni)

Míg egy Z ponttal induló csapatnál a varázshasználó lehet, hogy még csak most jár a húszas évei elején (elvégre annak a Z pontnak a nagy részét még a tanulmányai alatt szerezte) a harcos pedig már lehet, hogy az harmincas évei közepén jár (az ő esetében a pontjai kb azt jelölik, hogy a kiképzése után majd két évtizedet töltött valamelyik hadtestben)


A másik fontos elvárás a rendszerrel kapcsolatban, hogy legyen a lehető legegyszerűbb, csak azt szabályozza le, amit feltétlenül szükséges, a többit bízza a fantáziára. Illetve inkább útmutatásul szolgáljon, pl támogassa egyedi képességek/képzettségek megalkotását...

(Nemrég találtam rá erre a honlapra: http://birbin.blood-bowl.hu/ és azon belül is az Abaculus-os részre. Nekem tetszik az elgondolás :nuke: )
Link a témához
Megosztás más oldalakon

P-LoW
Kelt:
Kelt:

Hali All!

 

Kérés: Vki nem tudná nekem elküldeni a p&pl 1 ből dartonról szóló részt? Mer nekem (nem büszkeség, semmit terjesztési szándék) megvan pdf-ben, de egy oldal hiányzik belöle. Én meg most indítottam egy dartonita pl-ot, úgyhogy nagy segítség lenne, ha vki akár word, akár kép, vagy bármiben el tudná nekem küldeni. Emil címem: p-low@freemail.hu, ha msn-en akarná a bátor jelentkező elküldeni nekem, akkor meg peelo9@msn.com

Nagyon mekköszönném!

 

Sziasztok

P-LoW

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shadowmasters
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Pls mondjatok egy helyet, ahonnan le lehetne tölteni a Reneszánszt!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Dronner
Kelt:
Kelt:

Shadowmasters:

A Reneszánsz fórumot nézted már? :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Marcus
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Volt valaki a Rúna-táborban? Ha igen, írna egy élménybeszámolót?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Kolozsvári Zsófia
Kelt:
Kelt:

Marcus: Jókor kérdezed. ;) Látogass el a főoldalra.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

cs2160
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Valaki fel tudná nekem sorolni, hogy a nem Slan harcművészeti stílusokról szóló Rúna cikkben milyen stílusokat írtak le? (Sajna csak a Dartoniták Varjúszárny stílusára emlékszem. )

 

Köszi :koszonom:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kieron
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

cs2160:

 

-Equvaro (kyr pusztakezes, csak famoroknak)

-Aszisz box (ez asszem az ingó hajó fedélzetén vívott harcra is ad bónuszokat)

-Dzsad kardtánc

-Fiesta ramiero (gorviki pengeművészeknek)

-Sunu (törpe pusztakezes)

-Varjúvecsernye (Darton-lovagoknak)

-Kobratánc (a Kobrák szépreményű késelőinek)

 

Asszem, van még egy, bár nem biztos.

szerkesztette : Kieron
Link a témához
Megosztás más oldalakon

cs2160
Kelt:
Kelt:

Köszi :P

 

Esetleg, véletlenül, ha nagyon szépen megkérlek, akkor le tudnád írni az equvaro és a kobratánc stílusokat? :(

 

:zokog: :durci: :durci:

:koszonom: :koszonom: :pirul:

;) ;) :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kieron
Kelt:
Kelt:

Fejből nem vágom őket, de az equvaro remekül kifejezi a famorok felsőbbrendűségét, megalázásra kiválóan alkalmas (a famor igen gyorsan mozog, szinte alig ér az ellenfélhez). A Kobratánc meg valami kétkezes stílus, hogy pontosan mire való, most nem tudom.

(Ha ennél részletesebben kellene és ráér hétfőig, akkor be tudom gépelni neked és elküldöm U2U-ban vagy mailben.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Awenhai
Kelt:
Kelt:

Líthas, ifjú emberek!

 

Kieron: Minthogy az újabb Rúnák nemigen vannak meg nekem, ezért kérném én is a két begépelt stílust... Akár drótpostán, akár üzenetben... végülis, az már csak egy copy-paste...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agasvary
Kelt:
Kelt:

Awenhai:

 

Nekem megvan az a Rúna, de készülj fel a stílusok leírásánál néhány sületlenségre:

Pl.: a varjúvecsernyénél, ami a darton-lovagok kétkezes fegyverekre kifejlesztett (háborúban használt) harcmodora, mi a fenének kell hozzá Birkózás?! :ugri: (a stílus előnye/hátránya is kizárólag a kétkezes fegyverekre vonatkozik)

Most csak ez az egy jutott eszembe, de szinte mindegyik stílusban vannak ilyen képzettség-követelményes ökörségek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Marcus
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Megmondanátok, hogy melyik Rúnában vannak benne ezek? Előre is köszi.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SaGa_Jr
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

dartonita harcmodor:

Talán mert nem csak a fegyverrel küzdenek, hanem a páncéljukat is bevetik a harcban? :) Lökések, taszítások, könyöklések, stb, ezek mind ismertek a bírkózásban. :ugri: De ez szigorúan szvsz...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shadowmasters
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

A kobratánc nem a gorviki vértestvérek spec. támadása?

igazán kitalálhattak volna egy másik nevet.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kieron
Kelt:
Kelt:

Awenhai:

 

U2U-ban elküldtem.

 

Marcus:

 

A IV. évf. 1. számában vannak (egy aranyszín vértes lovas harcos van az elején).

 

Shadowmasters:

 

Így igaz, teljesen egyetértek Veled.

 

És Ágasváry-nak is igaza van, elég sok marhaság van a képzettség-követelmények között.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Volkov
Kelt:
Kelt:
A kobratánc nem a gorviki vértestvérek spec. támadása?

igazán kitalálhattak volna egy másik nevet.

A Kobratánc, ami a fejvadászok sajátja, abból is csak a gorviki vértestvériségre jellemző, azok közül is a nagyoknak és azt a kobrakard, alias fejvadászkarddal művelik. A harcmodor látványos piruettezés és a keresztmarkolatnál fogott kard kicsapkodása meg ilyenek.

 

A Kobratánc, ami az alternatívák harcművészetekre, Sunu, Aszisz box, meg ilyenek, az két tőrös verzió és mozdulatlanságból villámgyors támadásra alapszik.

 

Igen adhattak volna másik nevet! :) :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Kolozsvári Zsófia
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

Offok offja, de akit esetleg érdekel, a Rúna Tábor képei felkerültek a netre.

Rúna Tábor 2005 képei

Üdv:

Zsófi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ceriak
Kelt:
Kelt:

Üdv

 

Talán némi érdeklődésre számot tarthat, így hát jelzem, hogy a Jáde Pentagram első száma erőteljes készültségi állapotban van, és hamarosan (értsd: egy hét) már a tisztelt olvasóközönség is véleményt formálhat munkánkról.

 

Az első szám megjelentével a honlap is elnyeri végleges formáját.

 

 

Innuor Imperali

 

Ceriak

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Gyurci
Kelt:
Kelt:

Engem leginkább a Bosszulatlan sérelmek érdekel. Már olvastam belőle néhány részletet. Egész jónak tűnik. Arra lennék még kíváncsi, hogy a Külső síkokról szóló cikket ki írja? Mert volt egy olyan feltételezés, hogy vasudan, viszont ő nem igazán elérhető mostanság.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ceriak
Kelt:
Kelt:

Üdv

 

"Engem leginkább a Bosszulatlan sérelmek érdekel. Már olvastam belőle néhány részletet. Egész jónak tűnik. Arra lennék még kíváncsi, hogy a Külső síkokról szóló cikket ki írja? Mert volt egy olyan feltételezés, hogy vasudan, viszont ő nem igazán elérhető mostanság."

 

A Bosszulatlan sérelmeknek csak egy része lesz olvasható az első számban, és folytatásokban fog kibontakozni a történet.

 

A Külső síkos cikken Dronner és a Testvériség dolgozik.

 

 

Innuor Imperali

 

Ceriak

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...