Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Magyar sci-fi és fantasy írók


oil_ali

Ajánlott hozzászólások

oil_ali
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Nemrég a kezembe kerül László Zoltán: Hiperballada című könyve, amiről tényleg csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Ennek kapcsán vetném fel a kérdést: a honi Fantasy (Gáspár, Kornya, Fable) és Scifi (Nemere, László Zoltán, Lőrincz) írókat miért mellőzzük e oldalakról? Mintha nem lenne itthon ezirányú irodalom, pedig dehogyis nincs!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:

Mer' a hazai scifi és fantasy írók nagy része - akinek nem inge, ne vegye magára, de a többség nyugodtan öltözködhet - elég ergya, futószalagon összerakott cuccokat pakol össze, azért.

 

Vannak persze bíztató jelek, de egész csomó fecske kell még, mire nyarat csinálnának...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

oil_ali
Kelt:
Kelt:

Vannak persze bíztató jelek, de egész csomó fecske kell még, mire nyarat csinálnának...

 

 

Nos ezekről értekeznék szívem szerint.

 

(Galaktika novellapályázat, Hiperballada, Átjáró, Ex Rúna, Ex Bíborhold)

 

--- Hová tünt (?) Csigás Gergely? (Nem vagyok biztos a nevében... ) ---

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hanna
Kelt:
Kelt:
--- Hová tünt (?) Csigás Gergely? (Nem vagyok biztos a nevében... ) ---

 

Csigás Gábor, és itt ül tőlem öt méterre :koszonom: Nem veszett el, az endless.hu egyik cikkírója Whoisnot néven.

(Pl. David Lynch-cikk és Barry Gifford-portré)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

oil_ali
Kelt:
Kelt:

Szorítsd meg a kezét a nevemben. Késő kamaszkorom (egyik) kedvenc írója volt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hanna
Kelt:
Kelt:

Remélhetőleg azért még a jövőben is fog írni :koszonom:

 

Addig is elárulom, hogy van egy novellája a Rejtélyes tűz című 7Tenger antológiában.

Meg néhány itt fönt, az RPG.HU-n.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zorkoczy
Kelt:
Kelt:
(OFF)Hanna: hol van a Lynch-írás? Nem találom. :ugri:

Z(/OFF)
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zorkoczy
Kelt:
Kelt:
(OFF)Hanna: nagyon köszönöm, közben persze rájöttem, hogy ezt már olvastam - bár akkor még nem tudtam, kit rejt az álnév. :D(/OFF)
Link a témához
Megosztás más oldalakon

oil_ali
Kelt:
Kelt:

Ma a Szigeten a Galaktika sátorban előadást tart és dedikál László Zoltán, a Hiperballada írója. Szerin tem érdemes kimenni rá mindenkinek, aki egyébként is ott van. Én ott leszekl!

 

 

:) :) :D :sor: :D :D :sor: :sor: :sor: :sor: :sor:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

oil_ali
Kelt:
Kelt:

Úgy látszik, hogy befullad ez a topic, amit nagyon sajnálok.

 

Egyrészt, mert én végighallgattam a lentebb bereklámozott előadást (amit a Galaktikások moderáltak), és tökéletesen elhittem, hogy feltámad a magyar Scifi és Fantasy irodalom. László Zoltán könyve oklevelet nyert az Euroconon ( Azon a kiállításon, amelyiken egyébként a Galaktika elnyerte az "Európa legjobb SCIFI magazinja" címet). A meghívott vendégek között ott volt még két másik srác is, akik rendszeresen publikálnak a Galaktikában.

 

Másrészt mert azt elhangzottak után, illetve amennyiben Attila véleményét osztjátok:

 

Mer' a hazai scifi és fantasy írók nagy része - akinek nem inge, ne vegye magára, de a többség nyugodtan öltözködhet - elég ergya, futószalagon összerakott cuccokat pakol össze, azért.

 

meg kell állapítanom Nektek, _MINT AHOGY NEKEM sem_ k***ára semmi fogalmunk nincs a témáról.

 

A Szigeten meghallgatott három előadáson annyi nevet hallottam, mint égen a csillag - Kezdve Hernádi Gyulától, Jókai Móron át akár Nemeréig. - Megtudtam, hogy vannak külföldön megjelent Magyar Scifi regények (tonnaszám), valamint volt egy igen érdekes értekezés az írói álnefvekről --- Pédáulhogy az egyik kedvenc könyvemet, az igen eredeti történeten alapuló "Neonbiblia" címűt, ugyanbiza magyar ember követte el.

 

Engem meggyőztek a tények. Esetleg ennek fényében diskurálhatnánk. :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
Egyrészt, mert én végighallgattam a lentebb bereklámozott előadást (amit a Galaktikások moderáltak), és tökéletesen elhittem, hogy feltámad a magyar Scifi és Fantasy irodalom. László Zoltán könyve oklevelet nyert az Euroconon ( Azon a kiállításon, amelyiken egyébként a Galaktika elnyerte az "Európa legjobb SCIFI magazinja" címet). A meghívott vendégek között ott volt még két másik srác is, akik rendszeresen publikálnak a Galaktikában.

 

A Hiperballada oklevelet kapott? Milyet? Forrás? A Galaktika díja pedig kétségkívül csodálatos dolog, igaz a neten eddig nem-magyar visszhangot csak egy helyen találtam róla, említés szintjén. (Meg kíváncsi vagyok, hogy mi alapján döntöttek a bírák. Lefordították nekik a számot?)

 

meg kell állapítanom Nektek, _MINT AHOGY NEKEM sem_ k***ára semmi fogalmunk nincs a témáról.

 

Ha neked nincs, oké, de azért nem kéne globalice mindenki másról feltételezni ugyanezt.

 

A Szigeten meghallgatott három előadáson annyi nevet hallottam, mint égen a csillag - Kezdve Hernádi Gyulától, Jókai Móron át akár Nemeréig. - Megtudtam, hogy vannak külföldön megjelent Magyar Scifi regények (tonnaszám), valamint volt egy igen érdekes értekezés az írói álnefvekről --- Pédáulhogy az egyik kedvenc könyvemet, az igen eredeti történeten alapuló "Neonbiblia" címűt, ugyanbiza magyar ember követte el.

 

Ez a neonbiblia dolog számodra újdonság volt? ;) Igen, hatalmas érv a hazai scifi felemelkedése mellett, tekintve megjelenésének idejét és a szerző későbbi ténykedését. :D

 

A tonnaszám megjelent külföldi magyar scifi regények mikor íródtak? Tán kizárlólag oda írják őket? Mer' itthon azért elég hervadt a felhozatal...

 

Engem meggyőztek a tények. Esetleg ennek fényében diskurálhatnánk.  :felvon:

 

Engem is meggyőztek a tények: veled túl sok értelme nincs a diskurálásnak.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

oil_ali
Kelt:
Kelt:

A Hiperballada oklevelet kapott? Milyet? Forrás? A Galaktika díja pedig kétségkívül csodálatos dolog, igaz a neten eddig nem-magyar visszhangot csak egy helyen találtam róla, említés szintjén. (Meg kíváncsi vagyok, hogy mi alapján döntöttek a bírák. Lefordították nekik a számot?)

 

 

 

Zöldet. Vagy kéket.

Forrás a saját szemem (Egyébként meg Németh Attila a Galaktika irodalmi szerkesztője.)

 

 

Ha neked nincs, oké, de azért nem kéne globalice mindenki másról feltételezni ugyanezt.

 

 

Én tisztelem az RPG.HU-s ténykedésedet, de szerintem neked sincs fogalmad a dologról.

 

Ez a neonbiblia dolog számodra újdonság volt?  :hiszti: Igen, hatalmas érv a hazai scifi felemelkedése mellett, tekintve megjelenésének idejét és a szerző későbbi ténykedését. :D

 

 

Nos, nem volt 100%-ig újdonság, tudniillik sejtettem már korábban is, mégis az volt, mivel bebizonyosodott.

 

A tonnaszám megjelent külföldi magyar scifi regények mikor íródtak? Tán kizárlólag oda írják őket? Mer' itthon azért elég hervadt a felhozatal...

 

 

Szerintem a "Mikor?" helytelen kérdés. Nyilván nem mostanság (spec a legutolsó magyar író tollából származó Scifi (regény vagy novella) tavaj jelent meg olasz nyelven. Már nem emlékszem, hogy mi volt az, de ez most tök lényegtelen.

 

Engem is meggyőztek a tények: veled túl sok értelme nincs a diskurálásnak.

 

Szerintem Te egy olyan ember vagy aki mindenkinek ezt mondja, ezért nem zavar a véleményed. De szívesen meghallgatnám másét is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

ez szerintem is parasztvakitas...

Egy jo sci-fi regenyt el lehet adni nalunk is nyereseggel. Plane, ha kulfoldon pozitiv fogadtatasra lel, utana a magyar valtozatra is biztosan akadna kiado.

El birom kepzelni, hogy ezek a valakik azert celozzak meg inkabb a kulfoldi piacot, mert ott a vackot is tobben veszik meg, mint nalunk a minoseget.

 

Az meg hogy az uj Galaktika dijat nyert... hat nemtom, aki latott mar uj Galaktikat, lathatja, hogy ez inkabb a tobbi magazint, vagy a zsurit minositi. Nem akarom bantani az uj Galaktikat, mer valahol nyilvan hianypotlo, de normalis korulmenyek kozt tavolrol sem dijazasra erdemes egy ilyen koncepciotlan, osszecsapott valami.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

oil_ali
Kelt:
Kelt:

  ez szerintem is parasztvakitas...

 

 

Szerintem nem az. De ha igen, az sem változtat a lényegen: igenis van nívós magyar scifi és fantasy irodalom. Mivel lennénk kevesebbek, mint bármely más nép?

 

Spec én Nemerén nőttem fel. Akkoriban még nemigen volt más, ha meg volt, akkor kicsi voltam hozzá. Még ma is szívesen forgatom a könyveit, bár ma már nem szeretem őt annyira.

 

Az meg hogy az uj Galaktika dijat nyert... hat nemtom, aki latott mar uj Galaktikat, lathatja, hogy ez inkabb a tobbi magazint, vagy a zsurit minositi.

 

 

Tulajdonképpen nekem ez sem lényeges. A Galaktika jó és fejlődőképes magazin, viszonylag nagy példányszámban, ami eltartja őket, így én sem vásárolom hónapról hónapra. Ennek ellenére és épp ezért a hozzám kerülő vagy a könyvtárban olvasott magazinokon látom - érzem - a változást. Az újság egyre nívósabb. A zsűri pedig valószínüleg ezt díjjazta. Vagy mittomén.

 

Apropó, ami őket illeti: az Eurocon az egyik legrangosabb scifi kiállítás, ezért nem hiszem, hogy dilettánsok ülnének a zsűrijében. Majd utánnanézek a neten a zsűri összeállításának.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

oil_ali
Kelt:
Kelt:

Jaj, Attila!

 

Tán kizárlólag oda írják őket? Mer' itthon azért elég hervadt a felhozatal... 

 

 

Nos, mint kiderült számomra a beszélgetésekből, van magyar scifi író, aki angolul publikál... Legalábbis ez kőrvonalazódott néhány szóból ( éppen :D - ér voltam, lemaradtam az elejéről). Az illető amúgy külföldi lapokban jelenik meg, illetve a galaktikában is, és mikor olvasod, fogalmad sincs róla, hogy akár a szomszédod is lehet... (Információ-igazjág-érték, ha jobban végiggondolom, Kb. 80%)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:

Szóval röviden összefoglalva:

 

Nem kell aggódni a hazai scifi felhozatal miatt, mert van egy csomó - közelebbről meg nem nevezett - írónk, aki egy csomó - közelebbről meg nem nevezett - regényt ír külföldre, közelebbről meg nem nevezett minőségben, de biztosan tök magas szinten. Van, aki még - közelebbről meg nem nevezett - oklevelet is kapott. Igaz, itthon többnyire bejáratott külföldi nevek ilyen-olyan fordításai mennek, meg hazai szerzőktől leginkább a ponyvakategória szarabbja, de amint azt a felsorakoztatott rideg tényanyagra ráhelyezett lehengerlő érveléstechnika mutatja, nagyon jól állunk.

 

oil.ali, szerintem ennek fuss neki még egyszer. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

Éppen azon gondolkodtam, hogy nyitok egy Lőrincz L. Lászlóról szóló topikot. De lám, befér ide is...

 

Nos, neki vannak "sci-fi" ill. (elég tág értelemben vett) "fantasy" regényei is; másfelől mennyiségileg tiszteletet parancsoló eddigi életműve is, harmadrészt ennek minősége számomra kielégítő*...

 

 

Esetleg mások véleménye vele kapcsolatban...?

 

(* bár kissé dzsémszbondos Leslie-regényei olykor valóban klisésnek tűnhetnek...)

 

:D d

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Redguy
Kelt:
Kelt:

L.L.L.?

 

Na igen, a Sámán átka című novelláskötete például egy igazi mestermunka, a magyar sci-fi egyik gyöngyszeme. A többi könyve sem rossz; mind stílusban, mind szakmai tudásban porba alázza a magyar sci-fi/fantasy/whatever írók 99 százalékát.

Igen, a krimijei önismétlőek, aki ötöt olvasott, olvasta mindet, de az a random öt tényleg minőség.

 

oil.ali:

 

Tényleg előállhatnál konkrétumokkal, mert kamionnyi lukat fúr az oldalamba a kíváncsiság. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Tényleg, kik lehetnek ezek az "ismeretlenek"?

 

(Mondjuk nekem Lem mindig is gyanús volt... :D )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sezlony
Kelt:
Kelt:

Tisztázzunk:

László Zoltán egy "Best Young Author" díjat kapott, közelebbről meg nem nevezett írása(i)ért. Ez egy "Encourage Award". Azt sem tudom, hogyan zajlik az odaítélése, ezt elfelejtettem megkérdezni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég diane
Kelt:
Kelt:

Na jó, akkor oszlassuk a ködöt, mielőtt többeket megöl a kíváncsiság ;)

 

Nos, mint kiderült számomra a beszélgetésekből, van magyar scifi író, aki angolul publikál... Legalábbis ez kőrvonalazódott néhány szóból ( éppen :) - ér voltam, lemaradtam az elejéről). Az illető amúgy külföldi lapokban jelenik meg, illetve a galaktikában is, és mikor olvasod, fogalmad sincs róla, hogy akár a szomszédod is lehet... (Információ-igazjág-érték, ha jobban végiggondolom, Kb. 80%)

 

Én nem voltam sörért, ezért az elejét is hallottam, amiből kiderült, hogy nem angol nyelvterületen, illetve angolul publikáló szerzőkről van szó (bár ettől még lehet ilyen, csak épp nem róluk beszéltek), hanem angol _álnevet_ használó szerzőkről. így jött a képbe Leslie L. Lawrence meg az, hogy akár a szomszédod is írhat a Galaktikába úgy, hogy nem is tudsz arról, hogy ő az. Úgyhogy mindenki nyugodjon meg, még nem hódították meg a magyar írók teljesen a külföldi sci-fi piacot :gitar:

 

d

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Valandil
Kelt:
Kelt:

Én mondjuk Nemeréből 12 évesen kinőttem, de a mai napig élvezettel olvasom (újra) Zsoldos Péter könyveit. Számomra ő a "Szentháromság" (Asimov. Lem, Clarke) 4. tagja. :gitar:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
Úgyhogy mindenki nyugodjon meg, még nem hódították meg a magyar írók teljesen a külföldi sci-fi piacot  :)

 

És a Verne Gyula az meg smafu? :gitar:

 

 

 

;)

 

 

Amúgy ennek az ESFS Awardnak mekkora a presztizse? Mert én nem nagyon találtam róla túl sok infót...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

sezlony
Kelt:
Kelt:

Mint minden más díjnak: akkora, amennyit tulajdonítanak neki.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...