Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Japán kard


Vendég Takeda

Ajánlott hozzászólások

Vendég Takeda
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Helló!

 

Rozsdafoltmentes kardot, és BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok!

 

:felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég grizli
Kelt:
Kelt:

Rozsdamentes kard. NA az tényleg szép álom, talán tó szép.

:felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Keshik
Kelt:
Kelt:

rozsdamentes kard?° Akkor rostfrei bevonat, vagy amit mashol is alkalmaznak, marhogy gyartastechen szoktuk leginkabb emlegetni Stainless steel, vagy egy kisse dragabb megoldas: titanpenge, vagy akar adamantit.

 

Pisti, :felvon:-t !

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég KraTzinn
Kelt:
Kelt:

a rozsdás, életlen fénykard a legjobb, én mondom.

:telapo:

hát ez a télapó valami eszméletlenül jól sikerült :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Vendég morihei
Kelt:
Kelt:

Állítólag ha egy bizonyos mennyiségű ezüstöt kovácsolnak a kardba, akkor nem rozsdásodik...

Sőt ha jól sejtem, akkor még a vérfarkasok ellen is jó lesz :lol:

 

Ja, csak a te kedvedért, KraTzinn:

 

:telapo:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Redguy
Kelt:
Kelt:

Ezüstöt. Persze. Meg kovácsolnak még bele polipropilént is, sz sem rozsdásodik. :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég grizli
Kelt:
Kelt:

És azt tudtátok, hogy az ápolt kardon nincs rozsda?

Hoppá!

 

Ez az ezüstös dolog lehet, hogy nem akkora marhaság. Szakembert kellene kérdezni. A polipropilénben már kételkedem.

 

 

:telapo:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Liv
Kelt:
Kelt:

Nem tudjátok, hol lehet csatatokot szerezni...?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Haliho!

 

Hogy kicsodat?

 

Csoszigetelot?

 

R.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég grizli
Kelt:
Kelt:

Asszem Sipi csinál, de ezt ne vedd készpénznek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég morihei
Kelt:
Kelt:

ezüst: Nem hasból mondtam. A Mesterem kardja olyan, amit a Kenshin kovácsolt neki.

 

csatatok: sőt, van egy mohácsi srác is, aki csinál, pl én éppen a napokban fogom tőle megkapni. De sztem ha elviszed egy asztaloshoz a kardod körberajzolatát és aztán 2 hét múlv magát a kardot is, akkor megcsinálja.

(ez utóbbi azért kell, mert mielőtt összeilleszti a két felet, pontosan beleméri a kardot és utáncsiszolja a tokot)

 

A csatatok egy rendes fatok, amit aztán mindenfélével be lehet vonni (leukoplaszt+szigszalag vagy zsugorcső+szigszalag)

A kezdő kardnak egy béndzsó műanyag tokja van, ami törik irgalmatlan gyorsan és nem lehet vele csatázni.

A szép gépi meg a kézikovácsolású kardnak fatokja van, azt meg az ember nem szívesen amortizálja le, ezért kell a csatatok, ami viszont fogyóeszköz.

 

:)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég KraTzinn
Kelt:
Kelt:

Nekem is sipinél van még a kardom, (már több mint egy hete, én ebbe belehalok...) ugyhogy egész biztos hogy ő csinál tokot. A másik megoldás, miszerint elviszed egy asztaloshoz a kardot, szintén működhet, egyszer én is próbáltam, (csak sajnos semmi nem lett a dologból, mert elfelejtette, nekem meg már akkor nem volt ojan fontos) és rendesen leméricskélte meg minden.

 

:telapo:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Bocs, hogy beleVau, de azt szeretném McKérdezni, hogy tudnátok-e infokat mondani nekem a kardok tradícionális (vagy általános) ápolásáról, ehhez miket használtak régen (vagy használnak ma, ha más nem), és mi volt a menete a dolognak.

 

?

 

Előre is thx a segítséget. :):ajandek:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fattyu
Kelt:
Kelt:

Mit szólsz a fegyverolaj-rongy-puha papír kombóhoz? Ez mai.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Ha egy kicsit vakrozsdás, akkor a használt étolaj (jó kormos) elég kíméletesen szedi le.

 

De aztán jó alaposan le kell róla pucolni és jöhet

a fegyverolaj + rongy + papír....

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Haliho!

 

http://www.geocities.com/alchemyst/care.htm

http://www.geocities.com/alchemyst/care/handling.htm

 

Foleg az utobbi... :)

 

De minden komolyabb japan karddal foglalkozo konyvben talalsz legalabb egy fejezetet a kardok apolasarol, a csak ezzel foglalkozo konyveket (valoszinuleg van ilyen) nem is emlitve...

 

R.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Jakuza
Kelt:
Kelt:

Edboy!

 

A japán kard etikettjéről, gondozásáról pontos leírást találsz a

 

http://kobudo.hu/katana.htm

 

oldalon. Hozzáteszem, hogy az itthon kapható (Buso boltok, stb) kardok nagy része nem teljesen az ilyen szakszerű karbantartást igényli, ugyanis ezek általában nem kovácsolással készülnek, vagy a kovácsolással készültek abszolút nem a japán technika szerint lettek elkészítve.

 

Sajnos jelenleg itthon nincs olyan mester és műhely, ahol a japán technikával állítanának elő kardokat. Japánban alap felszereltséggel, klasszikus technikával, tradiciónális műhelyben kézzel kovácsolt kardok 500 dollárnál kezdődnek, de egy igazán jó kard 1200-1600 dollár körül van.

 

A tavalyi árakon, ha beleszámítod, hogy a dollár gyengült, akkor mai áron az első kategória forintban 125.000, a második kategória 300.000-400.000 forint. Csak maga az alapanyag (felszerelést leszámítva), postaköltséggel, biztosítással úgy 100.000 forint körül jön ki szerencsés esetben egy kardra amit komoly technológiával készítenek el utánna. Következésképpen az itthon kapható 100-200.000 forint körüli kardok nagy többsége elöző életében trabant laprugó volt, vagy valami hasonló, és nem kovácsolják őket, hanem csiszolják, stb, ráadásul abszolut gépi eszközökkel.

 

Egy klasszikus módszerrel elkészített kardon, amit kézzel felcsiszolnak látszanak a damaszk rétegek (ez igaz már az 500 dolláros pengére is) - a tiedén van ilyen? Ez alapján könnyen eldönthető, hogy a te kardod mennyit ér, és milyen technikával készült. A közeljövőben elkészül a saját weblapom, ahol lesz egy pontos leírás a jó kard felismeréséről, és méreteiről, stb.

 

Ha a te kardod nem bír ezekkel a jellemzőkkel, akkor sajnos átvertek, akárki akármit is mondjon, ha nekem nem hiszel, kérdezz meg egy igazi kardszakértőt (pl Magyar Kendo Szövetség, japán önkéntesek, Budo Kultúrális Fórum), vagy nézz körül a neten, egy kis angol (vagy japán) tudással érdekes dolgokat talász.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

edboy
Kelt:
Kelt:

Jakuza: köszi az infot, valószínűleg az egész hozzászlást le fogom tölteni :cool:.

 

Az az igazság, hogy nekem nincsen kardom semmilyen, meg ha lesz, akkor is csak díszkard lesz. Persze jó lenne, ha összegyűlne majd 1X annyi, hogy egy általad emlegetett valódiba is be tudjak fektetni, de ez még a jövő zenéje... nagyon...

 

Igazából csak szerepjátékhoz akarok kiegészítőt kidolgozni :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aakos
Kelt:
Kelt:

Jakuza: "Sajnos jelenleg itthon nincs olyan mester és műhely, ahol a japán technikával állítanának elő kardokat."

 

Ezt én azért szeretném megvétózni!

 

Szabó András 6 Dan-os Kobudo-Iaido Kenshin Japánban tanulta a kardkovácsolás mesterségét, egy ott élő és dolgozó mestertől és ugyan még saját bevallása szerint is messze van még az igazán jó kardok kovácsolásától, azért aki látta az általa készített kardokat tudja, hogy itthon keresve se találna jobbat!

 

Ugyan klánon kivűl elég nehéz beszerezni az általa kovácsolt kardokat, és jóval drágább is, de ő azzal a technikával készíti, és nem a trabantbontóban keresi hozzá az alapanyagot!

 

http://www.extra.hu/iaido/andras.html

http://www.extra.hu/iaido/kardiras.html

 

(apropóm nem kötelező elfogadni, amit mondok, de azért remélem a két linket elolvassátok!)

 

Köszönöm!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Haliho!

 

felig off:

 

Neznem, en, neznem, csak sajnos az extra-s odlalakat nem elhet elerni kulfoldrol.

 

Nem tudsz "odahatni", hogy legyen egy parhuzamos oldal, valamelyik masik ingyenes szolgaltatonal is? :cool:

 

R.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aakos
Kelt:
Kelt:

OFF

 

Apropó a mirror site -ot felvetem az illetékesnek! :cool:

valószínűleg átdobja még más serverre is!

 

ON

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Haliho!

 

A masik szolgaltato, aminek nem lehet kulfoldrol megnyitni az oldalait, az a tar.hu :cool:

 

R.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Haliho!

 

Koszonom! :D :cool:

 

R.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...