Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Chaos Ultra


elGabor

Ajánlott hozzászólások

elGabor
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Üdv!

 

Egy: a Chaos Ultrát pedig meg kell jelentetni.

Kettő: látom, az RPG.HU találkozó programjai között lesz "Harc és Varázslat nosztalgiaverseny". Nem kéne egy csapatot összeállítani? :felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

1: Ja...

2: JA! :felvon: Én benne vagyok, bár majd elő kell keresnem a régi H&V doksijaimat, de az nem gond, ha mégsem kerül elő. :ejj: Szóval részemről oké. Bár így nem tudunk esetleg a 3E-re (vagy más vasárnapi versenyre) nevezni, de sebaj. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

Khm. Khm.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
elGabor
Kelt:
Kelt:

Mire is várunk egész pontosan?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

Én arra, hogy megkapjam végre az anyagokat Swiftytől...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Marvin
Kelt:
Kelt:

Lesz még valami ebben az életben, csókolom? Csak hogy érezzétek, a szerzőgárdán kívül legalább 1 ember (hm, létforma) kíváncsi lenne má' rá. Eléggé. Meg hogy nehezedjen rátok némi presszió, kb. 60 kg. Jó munkát, és főleg gyorsabbat!

 

 

 

_____________________

Beauty in dorkness.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Marvin
Kelt:
Kelt:

Rájöttem! Rájöttem! A találkozóra vártok, hogy írhassatok róla exkluzív riportot... Nem kéne.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Drazse
Kelt:
Kelt:

Nem. Nem arra várunk. Viszont ha ilyen tempóban toljuk, akkor kábé nyár végére fog megjelenni az a számunk, amiben beszámolunk az rpg.hu2-ről. Hm. Micsoda jövőkép. ÷)))

Mindenesetre én még küldök egy cikket (pár napja ment néhány piktúra is gémekből), .rtf-ben van, és IGEN érdekes. Remélhetőleg az átkonvertálás sikeres lesz majd. ÷))

 

Drazsé, Frottír Avatárja

www.mportal.hu/~drazse

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

Nos, én asszem teljesítettem a tervet, sőt, az elvártnál többet is írtam. A találkozó előtt pedig tényleg nem ártana megjelenni.... Vagy úgy egyáltalán úgy tenni, mintha élnénk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

Ding.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

alric
Kelt:
Kelt:

Minden tiszteletem Swifty-e, de ha ennyire nincs ideje a CU szerkesztesere, akkor a mostanit talan valaki mas is megcsinalhatna.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

Nos, én legkésőbb jövő hét péntekig várok, hogy kapjak valamit, aztán...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

Van Swiftynek valami olyan elérhetősége, amin keresztül meg lehet tudakolni, hogy mi a probléma? Lehet, hogy valami ok miatt nincs netes elérése, stb.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Haliho!

 

Egy hulye otlet, az alapotletet elGAbor "szukseg van-e nyomtatott rpg-s ujsagra" forumra irt bejegyzese adta.

 

En csak olvasoja voltam/vagyok a CU-nak, ezert a tovabbiakban is igy, olvasokent nyilatkoznek:

 

A CU -szamomra- mindig is "elbujt" az rpg.hu-n.

 

Ha felkerult egy hir, hogy megjelent egy szam, akkor persze rohantam megnezni, de mivel gyorsan "eltunt", igy kesobb nem talaltam vissza (egeszen a kovetkezo szam elkeszuleseig).

 

Amikor kezdtek a fooldalon feltunni a CU-s cikkek, irasok, akkor -pont a fenti lustasag "jaaj, elo kell keresnem, hol is volt a CU, s odaklikkelgetni magamat" miatt- nagyon orultem neki.

 

ezert is lenne egy olyan otletem, hogy mi lenne, ha a CU atalakulna: a szerzok cikkei az rpg.hu-ra kerulnenek fel, de nem mint kozonseges cikkek, hanem "CU-s irasok". Esetleg a rendszeresseg is adott lenne, tehat minden honap elso hetfojen kapnak egy CU-s konyvkritika-csomagot, a masodikon uj szerepjatek ismertetot, stb.

 

Ezek a cikkek nem csak rendszerusegukkel, es azzal a bizonyos fel sorral ternenek el a tobbi cikktol, hanem azaltal is, hogy az archivumban is kulon helykent gyulnenek.

 

Igy egy ido mulva mindenki tudna, hogy mire szamithat, ha CU-s cikket olvas.

 

Az archivumban azutan, plane, ha beindulnak a rendszeres cikkek, cikksorozatok, lehetne csinalni havi, kethavi, vagy negyed eves "digestet", termesztesen boritoval, s akar programkent, akar nyomtathato, pdf formatumban is.

 

A modszer hatranya, hogy igy erosen korlatozva van a taglista, de a "CU-s iro" cimet el lehetne nyerni probaidosen: az illeto fel-egy evig, vagy x. db. cikkig probaidoskent dolgozik, azaz az rpg.hu-oldalan nem kapja meg a kiemelt jelzot (cikkei ettol fuggetlenul bekerulnek a digestbe, amit mar ezekert a plusz anyagokert is erdemes lesz elolvasni.

 

A probaido vege utan teljes tag lesz.

 

Na, hat korubelul erre gondoltam, nem tudom, mennyire epelmeju otlet a magazin ily modon valo elve eltemetese az rpg.hu foldjebe...

 

R.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

Rorimack:

Részemről az ötlet jó (jobb, mint a mostani állapot), megfontolás tárgyává teszem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

A CU cikkíróit kérném, nézzenek be ide, kapcsolódik Rorimack felvetéséhez:

http://www.rpg.hu/forum/viewthread.php?tid=2140

(#213314-től)

 

A továbbiakat itt folytassuk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

elGabor
Kelt:
Kelt:

Az ötlet nem rossz. Petrus, ha neked van hozzáférésed a CU online oldalához, akkor ismeg elküldhetem a cikkeimet képekkel... Ezúttal kijövünk egy webes (HTML) számmal, ami teljes, ezután lehetne mondjuk havonta-kéthavonta updatelni, aztán a negyedéves összesítést elnevezni egy számnak és elkészíteni CUW formában is letöltögetőknek.

 

A problémák egyike tényleg az, hogy a CU nincsen szem előtt - néha kijön azt a hír lekerül a főoldalról egy hét múlva... Szóval lehetne úgy, hogy havonta látható hogy "Új anyagok a CU oldalon", tartalomjegyzék, satöbbi. Meg, ha nem hal be (reméljük), lehetne "Kiemelt Oldal" státuszért lobbizni.

 

Ha Swifty nem elérhető, akkor visszatértéig puccsszerűen kinevezünk téged főszerkesztőnek, aztán meglátjuk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

elGabor:

A CU online oldalához csak nekem van hozzáférésem. ;)

A "puccsal" én még várok a jövő hét végéig, egyrészt hátha beesik Swifty, másrészt érdekelne a többiek véleménye is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

balight_the_light_knight
Kelt:
Kelt:

most meghalt a cu? vagy mi van? :,-(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Drazse
Kelt:
Kelt:

Hmmmm... én eddig is azt hittem, hogy a webesítést így tervezzük, csak véletlenül nem jött össze. Szerintem csapjunk a lecsóba, és csináljuk így - manapság már úgysincs értelme lemezújságot csinálni szvsz.

 

Márik megoldás lehet, ami egy csapásra megoldaná a papírújságos problémát is, hogy megcsinálná az aktuális főszeri a cuccot pdf-ben, aztán ki-ki ízlése szerint kinyomtatja. Anno, amikor majdnem átmentem egy induló konkurenciához, mi is ezt terveztük.

 

Drazsé, Frottír Avatárja

 

u.i.: idén is kapunk ajándékjegyet az rpg.hu fesztre? ÷)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

Drazse:

Nem, nem kapunk ajándékjegyet. Úgy is mondhatnám: elbuktuk / fel sem merült / estébé (joggal)...

Egyébként meg azonnal és bármit tudnék csinálni az aktuális anyaggal, amennyiben nálam lenne. De nincs. A héten valamilyen úton-módon, de rendezzük a kérdést.

 

balight:

Nem, az nem történhet meg.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Swifty
Kelt:
Kelt:

hali,

 

Karácsony tájékán 1-2 hétig valóban nem volt net hozzáférésem, a január pedig lemerített hp-ilag. :)

 

No, de a lényeg: beszéltem Ghosty-val a CU-ról, és szomorúan konstatáltuk, hogy mint lemezújság, meghalt. (a műfaj)A net eléggé megölte, új cikkírók sem nagyon jöttek, stb.. (Részben ez az én hibám is, nem kerestem elég aktívan, stb2) Mivel ő ránkhagyta, hogy döntsünk az újság felől, én továbbadom a kontrollt Petrusnak, illetve azoknak, akik CU-tagoknak vallják magukat.

 

Javaslom én is az átalakulást, ebben viszont főszerk-ként nem szeretnék részt venni, mert nincs rá energiám, jelenleg a munkám plusz a fontosabbnak vélt hobbijaim elveszik.

 

A sok "hülyeség" mellett, amiben benne vagyok, azért 1-2 cikkre támadhat felindulásom, így teljesen nem zárnám ki magamat a dolgokból.

 

Viszont semmilyen felügyeletet nem kívánok gyakorolni semmi felett, max. véleményt formálnék a továbbiakban.

 

És a CU tényleg nem halhat meg.. :)

 

majd még írok, csak most éhes vagyok.

 

amúgy a sajoati at freemail.hu, chaosultra at freemail.hu címeken elérhető vagyok.......

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Petrus
Kelt:
Kelt:

Jé, hát ez nem igaz! Amint nagy a zsivaj, feltűnik, aki csak úgy eltűnik. :)

 

Nos, az este folyamán még reagálok én is kicsit bővebben, most vacsorára vagyok hivatalos, mennem kell. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Swifty
Kelt:
Kelt:

Nos, az ittlétem a Somy+Ghosty párosnak köszönhető: szóltak, hogy csekkoljam a fórumot.

 

Sajnos volt vmikor egy vinyó-elszállásom, és az összegyült anyagok huss, elszaladtak!

 

(Helyesebben elmentettem őket a szétmendegélő kvantumomról egy másik vinyóra, s az új egyszer csak elszállt...)

 

Most az albi egy másik gépén van a megmaradt cucc, le kell csekkolnom, hogy az új anyagok mennyire sérültek.

 

--

 

A CU-ért lobbizással az a gond, hogy amint kiderül, hogy ingyenes, hogy nem, nem hirdetünk/nem reklámozunk cserébe semmit, máris unszimpivé válunk. Vagy számba sem vesznek.

 

És a félig profi emberkéket is meg lehet érteni, ha mondjuk inkább írnak pénzért vhová, mint egy ingyenes újságba. Bár amennyit keresni lehet cikkíróként...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Drazse
Kelt:
Kelt:

Nos, akkor azt kell mondjam, hogy vállalnám a folyamatos frissítést, de nekem most érettségi, utána nyár, nem vagyok rendszeresen úgy három-négy hónapig.

 

Ami a szétszállt anyagot illeti, én el tudom küldeni még egyszer az egészet, ha szükséges, lévén természetesen archiválom a dolgaimat. ÷)

 

Az ajándékjegy hiánya meg nem nagyon zavaró, úgyis idén fizetni akartam a rendezvényért, mert L'Oreal. ÷)

 

Drazsé, Frottír Avatárja

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...