Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Atilla népe, és a honfoglaló magyarok


Vedraska

Ajánlott hozzászólások

Vedraska
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma (szerkesztett)

A fegyvertár fórum, nagyon lelassult, talán mert már sokmindenki önmagát ismétli (nincs téma :hamster3: ), de remélem lesz hozzászóló ezen témához, és lesz pár vita is :)

 

Talán Darkman volt aki emlegette ezelőtt is az "ősmagyar topic" ötletét,

ha tévedek elnézést kérek :(

Szóljon hát valami a magyarság mellett is! :eeek:

 

Atilla nevét nem tudatlanságból írtam "Attila" helyett "Atillának".

szerkesztette : Vedraska
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég SotW
Kelt:
Kelt:

Üdv! Érdekes témának ígérkezik! Kíváncsian várom az alakulását. De akkor már lehetne szót ejteni Atilla előttről is. Mondjuk Nimródtól indulva. Engem legalábbis érdekelne. Neten nem sok mindent találtam. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Orastes
Kelt:
Kelt:

Van egy egészen jó kis könyv, bár ez inkább "mitológiai" jellegű: Komjáthy István: Mondák könyve -hun és magyar mondák. Móra kiadó 1995.

 

Van róla egy leírás itten.

 

 

Az Attila nevet meg igazán nem lenne sztem akkorra megerőltetés rendesn leírni -legalább a postokban. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vedraska
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Attila előttről is írhatunk, végülis mert sok köny a rokon népként kezeli a kr.e 2400-ban élő szittyákat. Nimródról én sem tudok sokat, hatalmas embernek tartották, aki értett a sámánizmushoz is és a csatázáshoz.

 

Hunok - Magyarok

Rokon népeink

harci kultúrája

Életre kelti:

Kertai Zalán

festőművész

Szerkesztette:

Kárpáti Gábor Csaba

 

Ez itt egy klassz könyv, több mint száz képet tartalmaz népről, hunokról, és magyarokról, és a sok rokonnép, a képek alatt rövid leírással. Vmi 120oldal, nekem fénymásolat van meg, 3000ft-ért vette barátom.

 

Az Attila nevet meg igazán nem lenne sztem akkorra megerőltetés rendesn leírni -legalább a postokban.

 

Ez már a gyártási hibám :)

szerkesztette : Vedraska
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vedraska
Kelt:
Kelt:

Ha valakinek van ismerete Nimródról az megosztaná velünk? :gyagya: :nemertem:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tsaby
Kelt:
Kelt:

ezt látnotok kell:

http://arvisura.freeweb.hu/

 

ez nem a teljes, csak kivonat, de ízelítőnek jó. :gyagya: :nemertem: :eeek:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég aquincum
Kelt:
Kelt:

Jó ötlet a topic. Gratula!

 

Pont most olvasok egy könyvet Attiláról ha végeztem jövök :nemertem:

 

Akit érdekel a kor Kárpáti Gáborék sok könyvet adnak ki a témában.

 

http://www.hun-idea.com

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Roland
Kelt:
Kelt:

Az Atilla helyesen van írva, már vagy 10 éve. Az Attila a hagyományos írásmód, de amaz is helyes.

 

Egyébként én nem nagyon hiszem hogy rokon nép lett volna. Legfeljebb kultúrálisan. Nyelvileg, fajilag tök más volt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég aquincum
Kelt:
Kelt:

Roland

 

Ezen már rég óta folyik a vita komoly szakemberek nem tudnak dülőre jutni, hogy rokonok e vagy sem leszármazottak vagyunk e vagy sem. Van ilyen álláspont és van olyan. Egy dolog tutti mi magyaroknak hívjuk magunkat mindenki más nyelvében meg a hun jön elő. pl. Hungary Ungarn stb.

 

Talán csak sokan szeretnék hinni...

 

Minden esetre álláspontod szerintem vita indítónak tökéletes. :nemertem:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vedraska
Kelt:
Kelt:

Na igen, ebből mindíg vita van. Az egyik a bambiban hisz a másik a nyírségi pálinkában :D

Van olyan állítás hogy a sötét hajú-szemű magyar a fekete hunoktól öröklődött, a szőke kékszemű meg a fehár hunoktól, de ez nekem olyan mintha egy szólás lenne.

 

Az tény hogy egy hun és egy mai magyar, cseppet külömböző lehet. Azt olvastam a hunok nem voltak alacsony gnómok (a sírokból sokszor 180cm-es emberek kerültek ki), a szemük talán kicsit húzott volt, bőrük kicsit sötétebb is talán. A hiung-nu (ős)hunokra ez még inkább jellemző volt. Visznt a hunokat sokszor Balambér királytól figyelék komolyabban, a népvándorlás indítójától....kultúrában valami rokonságot szerintem bőven lehet találni (koronás turul, tulipán-díszítőelem), harcmodorban meg főleg.

Persze Álmosnak nem volt süllyesztve a koponyája....

Remélem nem beszélek sok botorságot, most ébredtem... :) :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fattyu
Kelt:
Kelt:
Persze Álmosnak nem volt süllyesztve a koponyája....

 

Ezt nem értem. :)

 

Eredet vita: nekem mindíg a "ketten voltunk ott magyarok, a kis Kovács, aki tót, meg én, aki sváb.." mondás jut eszembe ilyenkor.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tsaby
Kelt:
Kelt:

Roland: A közelmúltban találtak egy kódexet Örményországban (un. Iszfaháni Kódex). Az 5. sz. körül írták. Tartalmazza a hun nyelvtant és egy örmény-hun szótárt. A hun szavak nagy része állítólag érthető magyarul (mivel örményül nem tudok, nem tudom ellenőrizni).

A sztyeppi népeknek pedig (többé-kevésbé) egységes volt a kultúrája.

 

 

Aquincum: A sírleletek embertani összetétele nem nagyon változott a Kárpátok közt a hunok óta. Nem azt mondom , hogy közvetlenül tőlük származunk, hanem azt, hogy ők is rokonok (voltak). A Hun Törzsszövetségnek viszont biztos tagjai voltunk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tsaby
Kelt:
Kelt:

Ezt

 

http://istvandr.kiszely.hu/ostortenet/

 

a Fegyverek házilag topicba már betettem. Ide jobban illik. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég aquincum
Kelt:
Kelt:
Roland: A közelmúltban találtak egy kódexet Örményországban (un. Iszfaháni Kódex). Az 5. sz. körül írták. Tartalmazza a hun nyelvtant és egy örmény-hun szótárt. A hun szavak nagy része állítólag érthető magyarul (mivel örményül nem tudok, nem tudom ellenőrizni).

A sztyeppi népeknek pedig (többé-kevésbé) egységes volt a kultúrája.

 

 

Aquincum: A sírleletek embertani összetétele nem nagyon változott a Kárpátok közt a hunok óta. Nem azt mondom , hogy közvetlenül tőlük származunk, hanem azt, hogy ők is rokonok (voltak). A Hun Törzsszövetségnek viszont biztos tagjai voltunk.

 

Ezt a szótárt, Iszfaháni Kódex, meg meg lehet valahol nézni? Már nem az erdetit... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég aquincum
Kelt:
Kelt:

Fattyú

 

Az igaz, hogy elég kevert nép vagyunk. De ennek van szépsége is, sőt.

 

Bár szívesen beszélnék egy echte tiszta vérű magyarral...

 

Ha csak a genetika tudományát nézzük, ha jól tudom, 7 generáción keresztül örökölhetünk bármit ez kb. lazán sacra számolva úgy 150 ember lehet. Átfedéssel úgy kb. szintén sacra életkortól függően úgy 180-200 évre visszamenőleg...

 

Én is szívesen hiszem, hogy a hunok vére csörgedezik ereimben. Persze csörgedezik is...sok más mellett is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vedraska
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Ezt nem értem. 

 

A hunoknál elterjedt volt a koponyasüllyesztés, a homlokcsontot valamilyen módszerrel eldeformálták.

 

Itt is van némi olvasmány

 

Ha csak a genetika tudományát nézzük, ha jól tudom, 7 generáción keresztül örökölhetünk bármit ez kb. lazán sacra számolva úgy 150 ember lehet. Átfedéssel úgy kb. szintén sacra életkortól függően úgy 180-200 évre visszamenőleg...

 

Elég csak a Habsburgokra vagy a törökre gondolni....és a honfoglaláshoz képest nem utaztunk sokat vissza....

szerkesztette : Vedraska
Link a témához
Megosztás más oldalakon

cu_hullain
Kelt:
Kelt:

A hun-magyar elméletröl ezt tudnám ajánlani. Dümmerth Dezső:Álmos az áldozat.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tsaby
Kelt:
Kelt:

Aquincum: nem tudom, újságban olvastam.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fattyu
Kelt:
Kelt:

Kössz a koponysűlyesztést.

 

Hun vér: nekem nincs ilyen gondom. :) A család Mária-terézia idején érkezett Elzászból.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sdkfz251
Kelt:
Kelt:

szerintem több mint 7 generáción keresztül fentmaradhat a jellegzetesség. Csak a valószínüsége rendkívül lecsökken. Ha a "tiszta" vérű szülő egy másik nemzet beli ember házasodik, és utánna semmilyen formában nem kerül kapcsolatba más saját nemzettársával az illető, akkor a 7ik generációnak az esélye, hogy egy adott gén megmarad. 0.012%, ha a nyolcadik generációt nézzük. 0.003%. Viszont, ha már csak egy olyan ember beépül a családfába, akire jellemző tisztán a hun gén, akármelyik generációba, akkor már a hetedik generációnak az esély 0.024%. Tehát szerintem több generációban megmaradhat a jelélegzetesség. Ha esetleg a gén domináns , akkor az esély még jobban nő. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

Én hallottam valahol (egy előadáson), hogy a hun - magyar rokonság alapja az, hogy Attila halála után a hunok nagy része kivonult a Kárpát-medencéből. Kelet felé vonultak vissza, és kb. Levédia magasságában közülük nagyon sokan beolvadtak a magyarokba. Tehát nem "tőlük származunk", nem biztos, hogy "közösek az őseink", de hogy a Honfoglalás idejére közülük nagyon sokan beolvadva magyarrá váltak, az kb. biztos.

 

 

Más.

Néhány éve már, hogy kezembe került egy nemezből való ülőpárna. Kb. 1,5 centi vastag volt; de ahogy néztem, még egy fejszevágást is jelentősen tompított volna. Kérdésem: nyilván feltételezhetjük, hogy őseink használtak nemez-lemezből való mellvértet. Ami nyilván szétrohadt, úgyhogy fennmaradni biztos nem maradt fenn. De a kedves fegyverszakértők - hagyományőrzők biztos tudnak segíteni: van utalás ilyen vértekre? Van valami konkrét cáfolat ilyen vértek létére? Van valami ismert hátulütője ezeknek, ami miatt oly célszerűtlen volna, hogy biztosan nem készültek ilyenek?

 

:aaaaa:

d.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Molroth
Kelt:
Kelt:

Szerintem a nemezt nedvszívó képessége nem tette egy ideális anyaggá.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ursa_Maior
Kelt:
Kelt:

Most tanulok erről a lorszakról.

 

Mivel a hunok után a longobárdok plusz gepidák na meg avarok is voltak a Kárpát medencében ill. figyelembe véve a közel 400 év különbséget, idézném a tanáromat : "Árpád népének is -mint minden más népnek is- szüksége volt egy legendás ősre. Ki lett volna alkalmasabb erre, mint a közös kultúrális háttérból, szintén a sztyeppről érkezett, rettegett uralkodó Attila?"

 

De ha már itt tartunk bizonyítható, hogy 835 körül még éltek avarok a Kárpát medencében és ismerünk szláv stb jövevény szavakat a magyarban, de 'avart' nem. Ez, kiegészítve a régészeti bizonyítékokkal egyre valószínűbbé teszi a kettős honfoglalás elméletet.

 

Ja még egy nem tudunk ellenállásról a honfoglalás alatt, az itt lakó népek részéről.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

XVII
Kelt:
Kelt:

vagy az avarok némák voltak :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sdkfz251
Kelt:
Kelt:

Szerintem viselhettek nemezt, bár ezt valószínüleg nem páncélként, hanem a páncél egy részeként. Még a lemezvért alá is kell valami ami tompítja a találatokat. Szerintem vért alá biztos, hogy hordtak őseink ilyet. azért egy nemezréteg fölé vett bőrpáncélt már elég nehéz átvágni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...