Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Szabálykérdések


Scorba

Ajánlott hozzászólások

Scorba
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

itt tessék majd feltenni az újabb, játékmenetet érintő kérdéseket.

Ne felejtse el senki előbb megnézegetni az eredeti Trónok harca CCG topicot se, hátha abban már felmerült az adott kérdés!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

rhynn
Kelt:
Kelt:

Legyen ez az első kérdés:

Az Agenda tipusú lap az micsoda?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Emilien_LeDement
Kelt:
Kelt:

Agenda = Háttér. Egyszerűen hozzá kell csatolni a házkártyához és 5 hatalompontal növelve a győzelemhez szükséges pontok számát bizonyos kedvezményeket ad. Az Agenda az Agenda. Tudtommal az eddigiekben még nem jött ki olyan lap, ami az Agendat piszkálta volna, és remélem nem is fog. Kirakod játék elején, kiváltja a hatását a játék folyamán és 5 hatalompontal több kell a győzelemhez, ennyi. De majd a nálam okosabbak megmondják a frankót :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Thaur
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Agenda = Háttér. Egyszerűen hozzá kell csatolni a házkártyához és 5 hatalompontal növelve a győzelemhez szükséges pontok számát bizonyos kedvezményeket ad. Az Agenda az Agenda. Tudtommal az eddigiekben még nem jött ki olyan lap, ami az Agendat piszkálta volna, és remélem nem is fog. Kirakod játék elején, kiváltja a hatását a játék folyamán és 5 hatalompontal több kell a győzelemhez, ennyi. De majd a nálam okosabbak megmondják a frankót  :)

 

Az Agenda olyan kartya, ami valamilyen modon modositja a jatek kornyezetet. A Teli kiadasban harom ilyen van, a kezdopakliban mind megtalalod. Peldaul az Egyezseg lehetove teszi, hogy egy masik Haz kartyait aranybirsag nelkul hozd jatekba, igy majdnem ket Hazzal jatszhatsz. Ez kulonosen "frissen bontott" versenyen lehet erdekes, amikor tul keves a karaktered/egyebed egy Hazhoz.

 

Annyiban kiegeszitenem Emilient, hogy az (altalam latott) Agendak egyfelol valamilyen konnyebbseget adnak (pl. aranybirsag nelkul kihozni bizonyos karaktereke), amiert valami hatrany jar. A Tel agendainal ez az, hogy plusz 5 hatalompont kell a gyozelemhez, vagyis 15 helyett 20; de nem feltetlen van ez igy. Peldaul tegnap titani csataban reszben ugy gyoztem Scorban, hogy sok lovaggal jatszottam, es az Agendam szerint amig nekem tobb lovagom volt, mint neki, 2 helyett 3-at huztam. Ha viszont neki lett volna tobb, ugy csak 1 kartyat huztam volna, ami ugye...

szerkesztette : Thaur
Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:

Majdnem jó, de nem teljesen.

 

Egyszerűen hozzá kell csatolni a házkártyához és 5 hatalompontal növelve a győzelemhez szükséges pontok számát bizonyos kedvezményeket ad.

 

1. Nem kell hozzácsatolni a házkártyádhoz, hanem egyszerűen mellé rakod. Ez fontos, hiszen minden, amit hozzácsatol(hat)sz a házkártyádhoz, azt megfelelő módszerekkel el is lehet dobatni. a háttér meg nem távolítható el sehogyan sem. (Nem is számít játékban levő lapnak.)

 

2. Minden háttérkártya ad valami előnyt és valami hátrányt, az Éjjeli Őrség háttér például lehetővé teszi a Éjjeli Őrség jellemzővel rendelkező karaktereknek, hogy részt vegyenek hatalmi és fegyveers harcokban (függetlenül attól, hogy van-e megfelelő ikonjuk. Ezen háttér hátránya tényleg az, hogy 5 ponttal többet kell szerezni. De ez nem minden háttérnél van így. Sőt, több olyan háttér létezik ahol a hátrány valami más.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

rhynn
Kelt:
Kelt:

Értem.

Mert ahogy néztem, a kiegészítőben lesz 3 új Agenda. Azokat fixen kapjuk mint a starterben, vagy úgy, mint mondjuk a kisebb birtokokat a kiegben.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

Rhynn: a kiegeszitobol nem lesz starter, csak 11 lapos booster.

ezen belul ugye legalabbis kitolas lenne ha 3 fix lap lenne minden boosterben :aaaaa:

nem, ezek ugyanolyan uncommon lapok lesznek, mint a tobbi uncommon lap. vagy megtalalod, vagy nem... de legalabb eleg belole 1, mint a plotokbol.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ulv
Kelt:
Kelt:

Van az az eseménylap,hogy "Mert az aranykéz oly hideg"3 befolyásért hatástalanít 1 épp felfedett eseménylap hatását.Na,szóval ez egyedi lap.Miért az?Vagy azért mert,ez halálraítél? Ha játékba hozom akkor,kiszáll a halottak közé.Így lenne értelme és akkor,már nem hozató játékba ugye több(ennek a játékosnak).Az a baj ,hogy nem figyeltem meg rendesen a lapot halálra ítél-e vagy nem.

A másik a "keményre fagyott" lap hatástalanít egy helyszín szövegmezejét.Na,szóval ez semlegesíti pl a parlagon heverő mezőket(arany és befolyásérték)?Szerintem ennek ez a szövegmezeje de,Attila(boltvezető)szerint nem.Ja,elvertem ma kb fél óra alatt! :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

csvg
Kelt:
Kelt:

A Mert az aranykéz oly hideg nevü eseménylap egyedi, halálraitélt és végzetsújtotta is egyben. Ez legalább korlát, ennek a táp Lannister lapnak. Utálom a Lannistereket! DERES! DERES!

 

A keményre fagyott kiüríti a szövegdobozt, amiben lehet arany és befolyás is, akkor pedig stornó.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:

Amit csvg mond (Szia, csvg!) az igaz. Viszont ez:

 

Van az az eseménylap,hogy "Mert az aranykéz oly hideg"3 befolyásért hatástalanít 1 épp felfedett eseménylap hatását.

 

nem teljesen jó. Nem egy éppen felfedett eseménylap hatását hatástalanítja a "Mert az aranykéz oly hideg", hanem érvényteleníti egy éppen felfedett cselekménylap felfedéskor érvényesülő hatását.

 

Tehát pl. annál a cselekménylapnál, amely felfedéskor lehetővé teszi egy helyszín kikeresését, ezzel a lappal érvénytelníteni tudod a kikeresést lehetővé tevő hatást. Maga a cselekménylap játékban marad, aranyát, kezdeményezőérték stb. megkapja a másik játékos. Fontos, hogy csak olyan hatásokat lehet vele érvényteleníteni, amelyek "felfedéskor érvényesülnek", azaz ahol a szövegben szerepel, hogy "felfedéskor" (vagy vmi hasonló, nincs előttem magyar szöveg.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ulv
Kelt:
Kelt:

Köszi mindkettőtöknek!

Megint nekem volt igazam a szövegdobozzal kapcsolatba! :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

igen, magyarul "felfedéskor".

Amelyik cselekménylap hatása nem ezzel kezdődik (a Mások / Ország után), azt az Aranykéz nem tudja érvényteleníteni.

Pl a Szeresd kötelességed +1 erőt ad a karkatereknek. Erre az aranykezet nem lehet kijátszani, mert ez nem olyasmi, ami "felfedéskor" történik, hanem az egész körre hat.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

idey
Kelt:
Kelt:

Kedves Mindenki!

 

A minap a következő helyzet állt elő:

A Vörös Vipera hírnevességének következtében hatalompontot kapott és így lett nékem 14. Erre én azt mondom, hogy a Bénító méreggel lemásolnám ezt a dolgot, hogy megszerezzem a 15-ik pontomat és nyerjek. Szerintem símán megtehetem, mivelhogy a kártya szövegezése kimondja, hogy az éppen kiváltott eseményt vagy karakterképességet ismételhetem meg teljesen ingyen. A cimbora kételkedett ebben és most azért fordulok ismét a nagyérdeműhöz, hogy eloszlassuk a haver dilemmáját.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv,

Idey

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:

Szerintem ez nem működik. Az én értelmezésemben a Bénító méreg csak kiváltott hatásokra működik. A Hírnév meg nem számít kiváltott hatásnak (triggered effect) (ill. képességnek, mivel játékban levő laporól van szó). Ez egy passzív kiváltott képesség, és bármilyen furcsa, passzív kiváltott képességek nem számítanak kiváltott képességnek.

 

CSAK az kiváltott képesség, ami előtt vastag betűkkel oda van írva, hoyg Válasz:, vagy Bármely fázisban:, vagy egy fázis neve.

 

Szerintem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

Ez sajnos igy igaz. A FAQ+ dokumentumbol idezek :felvon:

 

1.01c

K: A passzív kiváltott képességek kiváltott hatásoknak minősülnek?

V: A FAQ szerint azok a hatások számítanak "kiváltott hatásoknak", amelyek végrehajtásáról a játékos dönt. A passzív képességek (pl. a halálos kulcsszó) használatáról a játékosok nem dönthetnek, azok automatikusan ("passzívan") működnek, tehát nem "kiváltott hatások".

Viszont ez nem jelenti azt, hogy passzív képességeknek nem lehet kiváltó oka. Az ilyen, adott feltételek teljesülésekor aktiválódó passzív képességek megkezdésekor is a képesség kiváltásáról beszélünk.

Azonban, mint ahogy a FAQ is írja, a passzív kiváltott képességekre nincsenek hatással azok a lapok, amik meggátolják hatások és képességek kiváltását. Ugyanígy, ha egy hatás egy kiváltott képességet érvénytelenít, nem érvényteleníthet passzív képességet. Minden esetben, amikor egy lap szövegezése "kiváltott hatásról" beszél, azt úgy kell érteni, mint "egy játékos által kiváltott" hatást. A passzív képességeket pedig nem a játékosok váltják ki, hanem a játék mechanizmusa.

 

7.187e

K: Lemásolhatok a Bénító méreggel egy passzív képességet, mint például a hírneves, lopakodó, halálos kulcsszó?

V: Nem. A Bénító méreggel egy "most kiváltott" hatást lehet lemásolni, a passzív képességek pedig sosem minősülnek kiváltott hatásnak.

 

mindenre felkeszultem ;) hamarosan a teljes kisokos olvashato :ejj:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Scorba
Kelt:
Kelt:

egyébként ez a szabályrendszernek a legkevésbé kézenfekvő és legelvetemültebb logikájú része...

miszerint a passzív képességeknél is gyakran beszélnek arról, hogy azok "kiváltásra kerülnek" (triggered), amikor aktivizálják őket, holott a "kiváltott képességek"-ről (triggered abilities) határozottan kijelentik, hogy nem tartoznak közéjük a passzív képességek. Azaz, egy kiváltott passzív képesség az nem kiváltott képesség. Azaz, egy nagy zöld elefánt nem nagy elefánt. :felvon:

Persze mindezt a legjobb úgy felfogni, ahogy a FAQ+ bekezdés végén is próbáltam összegezni:

Minden esetben, amikor egy lap szövegezése "kiváltott hatásról" beszél, azt úgy kell érteni, mint "egy játékos által kiváltott" hatást. A passzív képességeket pedig nem a játékosok váltják ki, hanem a játék mechanizmusa.

Aztán lehet hogy csak én értek félre valamit ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

idey
Kelt:
Kelt:

morbiczer, Scorba: Köszönöm szépen. Tudomásul vettem. Megértettem. Elovastam. Megjegyeztem. :-)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
idey
Kelt:
Kelt:

Kedves Mindenki!

 

Lehet, hogy most nagyon lámát fogok kérdezni, de megteszem.

Megölhetek-é karaktert teljesen önkéntes jelleggel. Értem alatta, hogy sem kártyahatás, sem pedig fegyveres harcban való alulmaradás helyzete forogna fenn. Egyszerűen azt mondom, hogy te bizony halott vagy fiam és már megy is holt lapok közé.

Olvasom a FAQ-ot, olvasom a szabálykönyvet, de nem találok erről semmit.

Tudom kicsit bizarr a dolog, főleg Robert Baratheon-t és a házával játszókat illetően. :nuke:

 

Szóval?

 

Üdv,

Idey

Link a témához
Megosztás más oldalakon

PaYa
Kelt:
Kelt:
Lehet, hogy most nagyon lámát fogok kérdezni, de megteszem.

Megölhetek-é karaktert teljesen önkéntes jelleggel. Értem alatta, hogy sem kártyahatás, sem pedig fegyveres harcban való alulmaradás helyzete forogna fenn. Egyszerűen azt mondom, hogy te bizony halott vagy fiam és már megy is holt lapok közé.

Olvasom a FAQ-ot, olvasom a szabálykönyvet, de nem találok erről semmit.

Tudom kicsit bizarr a dolog, főleg Robert Baratheon-t és a házával játszókat illetően. :nuke:

 

Szóval?

Szvsz nem. Sőt, egyértelműen nem. Meghatározott cselekvéseket hajthatsz végre (toborzás, harc indítása, lap kijátszása) és semmi mást. Nincs 'karakter feláldozása/megölése' cselekvés -> így azt nem lehet megtenni. Hasonlóképpen térdeltetni se térdeltethetsz le magadtól karaktert.

 

Üdv,

PaYa

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ulv
Kelt:
Kelt:

Van a dobottak között Catelyn Stark és a játékba egy akkor ,ha a dobottak közül átrakják őt a hallottak közé mi történik?Marad ugyanúgy a játékba ugye?Meg miután őt megölik,lesz kettő belőle a halottak között.Ilyenkor csak az egyik végzetsujtotta érvényesül csak,vagy mindkető?

Ha vissza akarok venni egy valamilyen örököst (északi,déli...stb)annak lehet semlegesíteni a képességét a Letartóztatás és börtönnel?

Bocs ha olyat kérdezek ami benne van a FAQ-ba!Így egyszerübb(a lustaság ugye). :para:

Köszi!

Ja,okés a Veszprémi verseny!Megyünk kikapni! :nuke:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:
Olvasom a FAQ-ot, olvasom a szabálykönyvet, de nem találok erről semmit.

 

Természetesen ilyet nem lehet csinálni. Vannak esetek, amikor kifejezetten jó neked, ha meghal egy karatered, de ezekben az esetekben sajnos magadnak kell gondoskodnod a megöléséről, vagy valahogy rábírni az ellenfeledet, hogy elvégezze helyetted a feladatot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt:
Van a dobottak között Catelyn Stark és a játékba egy akkor ,ha a dobottak közül átrakják őt a hallottak közé mi történik?

 

Semmi.

 

Marad ugyanúgy a játékba ugye?

 

Igen.

 

Meg miután őt megölik,lesz kettő belőle a halottak között.Ilyenkor csak az egyik végzetsujtotta érvényesül csak,vagy mindkető?

 

Mindkettő.

 

Ha vissza akarok venni egy valamilyen örököst (északi,déli...stb)annak lehet semlegesíteni a képességét a Letartóztatás és börtönnel?

 

Nem. A Letartóztatás és börtön karakter- vagy helyszínképességek hatásait tudja semlegesíteni. Csak az számít lapképességnek, ami játékban levő lapon van. Játékon kívül levő lapokon levő "képességeket" laphatásoknak nevezünk. Mivel az örökösök akcióját játékon kívülről (a halott lapok közül) váltod ki, ezért az nem karakterképesség, és így a Letartóztatás és börtön nem tudja érvényteleníteni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

MrDeath
Kelt:
Kelt:

Vannak az új kiegben olyan lapok, amik a pakli legfelső lapját képpel lefelé játékba hozzák, mint karakterek. Ha meghalnak, akkor is képpel lefelé kerülnek a halott lapok közé? Illetve ha pl egy helyszin avgy esemény lett az a karakter, akkor az a lap a halott lapok közé kerül, mikor a karakter meghal, igaz?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

morbiczer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Jó kérdés, már én is gondolkodtam rajta. Megkérdeztem az amerikai fórumon.

 

Arra van szabály, hogy az éppen csatolt lapoként szereplő fejjel lefelé levő lapok mindig eldobódnak, ha bármiylen okból kikerülnének a játékból. (Ez emlékeim szerint a FAQ-ban is benne van.) Úgy tűnik, hogy arra nincs szabály, hogy a karakterként működő fejjel lefelé levő lapokkal mi történik, ha kikerülnek a játékból, ill. van-e itt bármi speciális. Pedig voltak korábban is ilyen hatások.

szerkesztette : morbiczer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...