Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Búró Játékok


SirThomas

Ajánlott hozzászólások

SirThomas
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Kedves Érdeklődők!

 

A gödi fenyőerdőben tarjuk meg az első Búró Játékot (nem kelta szervezés), amelyre titeket is szeretettel várunk. Játékunkat elsősorban kezdőknek ajánljuk, de jöhetnek régebbi játékosok is!

 

Szeretettel várunk NPC és Fél NPC játékosokat is!

 

Tobábbi részletek kérdések a weboldalon:www.gportal.hu/nagygery

 

Szabálykönyvpedig itt található: www.vpg.sulinet.hu/~nagygery/szabalykonyv.doc

 

miser

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Ishar_
Kelt:
Kelt:

Mikor?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt:

A válasz a kérdésedre a Hirdetmények rovatban találod.

A következő egyszavasodat pedig reflexből törlöm. :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

miser
Kelt:
Kelt:

Üdvözlök mindenkit!

 

A csapatunk már jó pár élő szerepjátékon részt vett, és mint kezdők az elején nehezen ment a játék (szokatlan volt a környezet, sok idegen bár kedves ember), és nem tudtuk teljesen átadni magunkat a játéknak, mert hát a "nagy profik" elött ne hogy le égjünk :lol: (tudom hogy nem erről szól, de egy kicsit lehet hogy nehéz megszokni elsőre a környeztet főleg ha valaki egyedül jön) , ezért úgy határoztunk hogy kezdőknek szervezünk játékokat, hogy nagyjából át lássák a játék lényegét, és élvezzék, és kapcsolatoktat tudjanak szerezni. De természetesen várjuk a tapasztaltabb játékosokat is, hogy még jobb legyen a játék hangulata, és lássák a tapasztalatlanabbak, hogy milyen felszeréleket lehet elkészíteni otthon is akár, és milyen különleges, utánozhatatlan, remek hangulata van egy ilyen játéknak.

 

Ezért szeretnénk meghívni minden kedves érdeklődőt a következő (mert már rendeztünk egy pár kisebb játékot) játékunkra, (március eleje, majd pontosan fenn lesz, gödi erdő, alsó gödi vasútállomáson találkozunk).

A szabálykönyv és más érdekességek , kérdések http://www.gportal.hu/portal/nagygery/ honlapon találhattok.(de természetesen ezen a fórumon is, sőt inkább légyszi ha kérdésetek van itt tegyétek föl)

Minden jelentkezőt kérek Akár JK akár NJK nak szeretne jelentkezni,

A következő valamelyik email címen tegye: nagygery@freemail.hu , vagy ggprelic@citromail.hu

Előre is várjuk a jelentkezéseket!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég druantia
Kelt:
Kelt:

Na hali!

tök jó van forum... éljen!!! :P

 

Csak hogy félreértés ne essék ezért irom fel ide is még egyszer hogy a játék ami február 4ére volt kihirdetve el lett napolva a rossz időre való tekintettel és szervezői problémák miatt legalább márciusig!

Elnézést kér a szervező: Lochan.

 

De a játék meg lesz tartva valamikor márciusban vagy március elején...! :)

a pontosabb infókat itt olvashatjátok majd ezen a forumon,meg a szervezők válaszolnak mindenre ami nem tiszta esetleg... meg persze az előttem lévő hozzászólásban felirt honlapon is lehet érdeklődni, meg minden egyéb...! :szerencsetlen:

 

üdvözletem :P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lochan
Kelt:
Kelt:

Én is örülök a fórumnak! (mint Főszervező!) Köszi Sir Tom!

Apropó sajna az első itt meghiradetett játék kb. egy hónappal tolódik!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 4 héttel később...
Lochan
Kelt:
Kelt:

Üdvözlök mindenkit!

 

Március 11-én lesz a Búró Live főként kezdőknek, de mindenkit szeretettel várunk!

Jelentkezni, kérdéseket feltenni, szabálykönyvet letölteni a honlapon és í-mélben lehet!

 

A Játékra a fajokkal kapcsolatban vannak módosítások:

-Elfek, Törpök +1 sznttel indulnak

-Orkok, Sötételfek, Tündérek, Félszerzetek +1 Tp-vel indulnak

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aldor_a_harcias
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Üdvözletem!

 

Tágra nyílt a szemem, mikor végigolvastam a szabálykönyvet, persze nem vagyok az a sokat látott ember (így lehet, hogy bennem van a hiba :sor: ) de nagyon érdekelne az elképzelésetek a harcrendszerrel kapcsolatban.

"ütjük" egymást ütőkarddal megvan...

számoljuk a saját ÉP-nket becsülettel megvan...

megjegyezzük, hogy milyen fegyverzet milyen SP-vel rendelkezik...

sőt! Azt is tudjuk, hogy melyik vérttípús mennyi SFÉ-t ad...

idáig még követhető, persze már itt is lehetnek problémák.

A helyzetet bonyolítja a fajoknak bónuszai, illetve a mágia.

Itt már könnyen elveszik a fonál, így a harc gördülékenysége teljesen lehetetlenné válik. (szvsz)

Ismétlem, nem tartom magamat tapasztalt szerepjátékosnak, éppen ezért is érdekelne a véleményetek.

 

Találati felület: RÖVID ujjú póló? <---Csak, hogy jól láttam e...mert akkor úgy készülök harcicselek szempontjából. :nono: (Oldalas, felkaros, gyilok rulz)

 

Magányos farkasos: Mi a helyzet azokkal akiknek nem áll rendelkezésre egy csapat, és egyedül mennek? (Pl. én :) )

 

Fegyvertár: Nékem van egy olyan "másfélkezes" kardom ami tökéletesen nem illik bele a ti általatok előírt méretekkel: 29cm markolat, a maradék: 76 cm hosszú (markolat+penge)

Végülis csak a markolat mérettel van bibi, úgyhogy bírálatot neki.

:sor:

 

Mágia: A varázslás, hogy lesz megoldva? Feltételezem, lesz egy kisérő aki feljegyzi a dolgokat, de erről nem láttam infót a szabálykönyvben.

(Ettől még persze benne lehet :) )

 

Egyelőre ennyi kérdésem/kritikám lenne, de majd úgyis találok újabbakat. :felvon:

 

Tisztelettel: Aldor

 

UI.: Bocsi az összefüggéstelen irományomért, de most, hogy már 20 perce rakoskadom össze kérdéseimet (a szb.könyvet vizslatva), nincs hozzá ösztönzésem, hogy újraírjam. :D

szerkesztette : Aldor a harcias
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lochan
Kelt:
Kelt:

-A meglátásaid hejesek!

-Aki nincsen csapatba azt beleakjuk valamelyikbe vagy mehet egyedül is ha nem fél hogy megölik!

-A kardod majd a hejszínen besoroljuk!

A játékban mivel fantasy ezek az adatok csak körülbeliek! Eléggé megengedett az eltérés!

-A számolgatással még nem volt problém!

-Igen az oldal és a (keltákkal ellentétben) a felkar is találat.

-A varázslatot is te jegyzed!

 

Várjuk a többi hozzászólást, Köszönöm kérdéseid és mivel azt állítod nem vagy túl rutinos mégszívesebben várunk! :buszke:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aldor_a_harcias
Kelt:
Kelt:

Hoppá! Az előző hozászólásomban a "Fegyvertár"-nál a zárojelben az -->(keresztfa+penge)<-- akart lenni :)

 

-Aki nincsen csapatba azt beleakjuk valamelyikbe vagy mehet egyedül is ha nem fél hogy megölik!

 

Úgy tervezem, hogy aféle zsoldosként fogok nyomulni (mint az őszi kelta harci játékon ami az első lájvom volt), így majd úgy is ki fogok kötni egy csapat mellett. :buszke:

(legalább is én így tervezem :D )

 

Harc/Battle/Csata: Igazából nem a számolással van a probléma, hanem azzal, hogy pl. Honnan tudom meg, hogy az ellenfelemnek mennyi SP-je van? Mi fogja azt jelezni?

 

Magic/Mágia/Varázs: Hogy lesznek jelezve a varázslatok/képességek?

Mit kell csinálni, hogy teljesüljenek? (Pl.Kántálni) És időleges varázslatokhoz nekem kell mérni az időt?

 

Köszönöm az előbbi/további válaszokat!

És mivel még szívesebben vártok, így én még annál is szívesebben megyek el! :cool: :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lochan
Kelt:
Kelt:

Az az igazság hogy ez így jó is lesz! Elméletben az ellenfél Bemondja az Sp-ét! Az időt te méred és ha feltűnt nem nagyon kell jelezni elég ha csata közban ill elötte bemondod a varázslatot/kat. Kérlek Ímélben küld el neved, Nicked, Fajod, Kasztod.

:buszke:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aldor_a_harcias
Kelt:
Kelt:

Na, meg is vannak az újabb kérdések :)

 

Fogás: Ahol ez az érték 2, azzal a fegyverrel csak akkor érhetek el találatot ha kétkézben fogom?

 

Időpont: Az oké, hogy melyik napon lesz a játék...de:

Hány órakkor kezdődik, és mikor lesz vége? (Pl. Hány napos lesz egyáltalán?)

 

TP: Amikor legyőzök vkit, akkor elveszem tőle a színes szalagját, és ez rögtön 1 TP-t jelent? Vagyis minnél több ellenfelet győzök le, annál több szalagot kell cipelnem? Vagy le kell őket adni?

 

Most ennyi lenne a mai adag :D

 

Tisztelettel: Aldor

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lochan
Kelt:
Kelt:

Ja nagyábol a szintlápés cipeléssel megy!

Egynapos játék lesz 8:30-kor lesz találka az Alsógödi állomáson!

A kétkezes pedig pont úgy van ahogy mondod!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Gem_Kapocs
Kelt:
Kelt:

Nah beböfögök ide is mert lehet hogy lemegyek erre. Érdekel már egy olyan játék ahol nincs körülöttem több tonnányi intrika hanem egyszerű, jól megszabott küldetéseket kell végrehajtani :nono:.

 

A szabályrendszerrel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, jobban mondva észrevételem:

Lochan: Még a fórum elején írtad, hogy az elfek és törpök +1 szintel, az orkok, sötételfek, tündérek, félszerzetek +1 Tpvel indulénak. Utóbbi nem annyira zavaró, de az előbbi a faji előnyök mellett elég rendesen elhúzza őket a töbi fajtól. Én inkább javasolnám hogy az emberek induljanak +1 szintel, hiszen ők eleve nem kapnak semilyen faji bónuszt, a egyetlen előnyük hogy bármely kaszt tagjai lehetnek.

A másik észrevétel, amit már előttem is olvastam, az a sebzésrendszer. Mivel itt incsenek nagy csapatok nyilván egyszerűbb az ilyesmit számon tartani, de attó függetlenül szerintem kicsit túlbonyolítottátok. Ha mindenképpen ragaszkodtok ehhez a rendszerhez, akkor javaslom hogy készítsetek minden játékosnak karakterlapot, amin rajta vannak az Mp-k, Ép-k, így könnyebb hosszútávon vezetni.

 

A fentiek mind csak szvsz vanak, de szerintem gondoljátok végig.

 

Ha valamilyen csoda folytán sikerül eljutnom a játékra, akkor szivesen vállalnék fél NPC szerepet.

 

Bár valószínüleg egyedül fogok érkezni, az egyedül érkezőknek csak tudom javasolni hogy álljanak össze csapatokba, az első pillantás szimpátiája alapján, érdekes partik születnek így :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Gem_Kapocs
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

További infó lene, hogy szerintem a fél kilences kezdés elég korai. Főleg a vidékieknek elég nehéz ilyen korán feljutni Gödre.

 

Én részemről például Zalaegerszegről mennék fel, de a legkorábbi időpont amire Gödre leérhetek az 8: 57 perc. Elvileg. Ehhez persze még hozzájönnek az általános MÁV késések is. Persze ez az előző esti fél 12-es indulást is jelentené.

További javaslat, hogy érdemesebb lenne Pesten, a vasútállomáson összeszedni a népet. Persze ez mind megint csak Szvsz.

 

Egy szintén fontos dolog, amit sehol sem találtam meg, az a nevetési díj. Akkor mennyi is, ha van egyáltalán.

szerkesztette : Gem_Kapocs
Link a témához
Megosztás más oldalakon

miser
Kelt:
Kelt:

Üdv

örülünk hogy érdekel a játék

A legfontosabbb nincs nevezési díj teljesen ingyenes

A pluszuk csak a mostani játékra érvényesek, mert a történet megkívánja, hogy akik nem kapnak pluszt azok vagy gyengég legyenek, vagy inkább ne is legyenek.

 

A sebzés (ép számolás) eddig nem volt gond soha mert mindenki gyorsan tudta számolni, hogy aki megütötte az ellenfelet az bemondta a sebzés, és így könnyen lehet számolni, a regenerálódás meg gyors így igazán az annyira nem kell számolni.

 

A pesti találka nincs de onnan jön Lochan is, meg még páran, ha jól tudom akkor 7:30assal jönnek, de ha szólsz (itt az emil címem: http://mailto:ggprelic@citromail.hu )hogy biztos jösz akkor kiküldünk elég valakit, mert csak a találkozó van 8:30kor a játék kb 9:30-10 fele indul tehát max a regisztráció végére érsz oda ami nem annyira baj :aaaaa:

 

ÉS nagyon örölünmnk hogy ilyen távolról is érdekel a játék. köszi

 

Üdv a másik főszervező

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aluran
Kelt:
Kelt:
Egy szintén fontos dolog, amit sehol sem találtam meg, az a nevetési díj. Akkor mennyi is, ha van egyáltalán.

Hihi.. nevetni lehet ingyen is :)

 

Lehet hogy mi páran szintén kilátogatunk, ha másért nem hát beszélgetni, nézelődni. Remélem nem gond.. bár kaptunk meghívót...

Pontos létszámot max aznap reggel tudnék mondani, sajnálom...

 

Ha játszunk akkor majd viszünk valami erősen anti táp karit :buszke:

Csak majd a varázslókat is meg kell nyuvasztani valamivel...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lochan
Kelt:
Kelt:

Aluran!

 

Gyertek nyugodtan szívesen látunk titeket minnél többen!

A kevésbé táp karinak (remélem ezt a viccet megengeded nekem) mit szólnátok a Becsületes Goblin tolvajhoz???

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég druantia
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Üdvözletem Mindenkinek!

 

Szeretnék megkérni mindenkit, aki ugy gondolja, hogy jönne a játékra, hogy most már adja le a jelentkezését!

A jelentkezéseket a nagygery_@freemail.hu e-mail cimre küldjétek, jelentkezés cimmel, s tüntessétek fel benne: a polgári nevet, nicknevet, fajt, kasztot!

Ezt a lehető leghamarabb tegye meg mindenki, mert már nyakunkon a játék, szvl, ugy legeslegeslegkésőbb csütörtök legyen mindenki számára a jelentkezés leadása, de inkább hamarabb!

Kösszönöm!

 

 

 

Találkozó:

 

1. A találkozó márc.11én 8:30-kor van az Alsógödi vasutállomáson!

 

2. Azoknak akik Pestről, vagyis a Nyugati Pályaudvarból jönnek, azoknak még ott is van egy lehetőségük a találkozásra! Tehát a másik találkozó: márc.11én 7:15kor van a Nyugati Pályaudvarnál, az első vágányoknál a főtábla alatt, a 7:30kor indulo vonathoz van találkozó!

 

Megkérek mindenkit, hogy ügyeljen a pontosságra, mert ha valaki késik nem tudjuk Őt megvárni, mert megy a vonat!

 

Aki késve tud csak jönni (gondolok itt elsősorban azokra, akik nem Pest környékéről, hanem távolabbról jönnének! pl: Gem_Kapocs jelezte hogy jönnének, de csak késöbbre érnének ki) azok elé ki tudunk valakit majd küldeni az Alsógödi vasútállomáshoz, hogy bekisérje Őket a lájv helyszinére, ha szükséges, mert nem ismeri a terepet! Kérem, hogyha van valaki, aki távolabbról utazik, ebbőlkifolyolag korai neki a 8:30as találkozo, a jelentkezés mellé tüntesse fel, ezt is, és hogy ki kell-e küldeni elé valakit az Alsógödi vasútállomásra, ha igen mikorra, vagy betalál egymaga is...

 

Kösszy szépen

szerkesztette : druantia
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég druantia
Kelt:
Kelt:

Üdv mindenkinek!!!

 

Csak arról szeretnék tájékoztatni mindenkit, hogy ugyebár ha kinézünk az ablakon akkor tisztán látjuk hogy mennyire vacak az idő... esik az meg minden... meg hó is van jó sok...

de a JÁTÉK NEM MARAD EL semmi esetre sem, kimegyünk és játszunk!!!

Remélem minél többen eljönnek... a rossz idő ellenére is... ;)

 

hali mindenkinek!!!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

M_Sanyi
Kelt:
Kelt:

Ijesztő hogy akkor keltem amikor nektek a találkozótok volt. Mindenesetre jó szórakozást, remélem lesznek fényképek!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég druantia
Kelt:
Kelt:

Előszőr is szeretném megkösszönni mindenkinek a játékot, Főleg a szervezőknek, csak igy tovább, sok ilyen, sőt még jobb játékot kivánok...!!! ;) Felejthetetlenül jó volt!!! Sajnálhatja aki kihagyta!!!

 

És remélem minél hamarabb, minél több kép összegyülik, mindenkinek a fotmasinájából, mert hááát, eléggé, naggyon sok képet csináltunk, sztem... :D

 

Jah, és aki az idő miatt ahgyta ki az mégjobban sajnálhatja... Sztem jó időnk volt, mondjuk az igaz hogy nagy volt a latyak, de csak emiatt, kár lett volna elhalasztani...!!! Szvl, jól tettük hogy nem ijedtünk meg egy kis esőtől... ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aldor_a_harcias
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

A játék nagyon jó volt...legalább is jobb volt mintha itthon ültem volna a gép előtt.

Az időjárás pocsék volt, de mint ostromos ezt már megszoktam. :D

 

Az odajutásom kicsit kellemetlen volt, mert kb. 150m-rel maradtam le a 7:30-as vonatról ;) ( :D ) így kénytelen voltam egy órát dekkolni és a 8:30-assal lemenni.

 

A létszám és így a csapatok száma kevés volt, de ettől még jó volt a hangulat. Bár a játék alatt nem harcoltam vmi baromi sokat, ugyanis az első csatát leszámítva elég szétszórtan mozgolódtunk hiszen eleve látszott, hogy túl erősek vagyunk, ezért hol Eric/Owden párossal nyomultan, hol Josephel, hol pedig egy kisráccal aki szintén ork vót.

 

Éppen ezért sokszor kényszerültem futásra/bujkálásra, mert az egyik csapat vezére atom tápos mágiával gyakorta teljesen leblokkolt, egy másik csapat meg létszámfölénnyel és egy íjásszal rendelkezett, így meglepő módon e két csapat bátran szembeszállt velem + az épp aktuális társammal.

 

Ami jó volt: Eric és Owden részeges ork alakítása. :D :D

Szvsz hangulatos és pörgős questek.

Egy röhejes és élvezetes párbaj. :)

Új társasággal való találkozás.

És az Alsógödi vasútállomáson való alázások. (Jó tudom, mindenkivel szemben előnyöm volt, de akkor is :D :P )

 

Egyszóval szép volt jó volt, és remélem minél hamarabb lesz! ;) :D

 

Tisztelettel: Aldor

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lochan
Kelt:
Kelt:

Örülök hogy örömet szerezhettem azoknak akinek tetszett!

És ezt elmondják másnak is hogy legközelebb többen legyünk!

Akik nem voltak azok télleg bánhatják!

És ha ott lettek volna akkor nem kellett volna magam eltápolni! :normaalis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég druantia
Kelt:
Kelt:

az a helyzet, Lochan, hogy te akkor is tápoltad volna magad... ne keress kifogásokat...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vendég
Ez a téma zárolva van.

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...