Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Battlestar Galactica


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pen-Anwn
Kelt:
Kelt:

Az ismertetőt követő kommentekben említette vki a FireFly nevét, mondván, hogy az jobb, mint a BG. Nos, hogy összevessem a 2 sorozatot beszereztem azt is.

A pilot első 3 percében már néztem nagyokat, hogy: ni-ni, a Buffy 7-ik sorozatának őrült papja, meg az Angel szintén uccsó szezonjának főgenyája egy filmben. Hol marad a "created by Joss Whedon"? felirat? Aztán a főcímnél megtaláltam. :ize:

 

Szal pilot + 1 rész után van vmi minimális összehasonlítás, s nekem jobban bejön a Battlestar G.

Nekem kifejezetten tetszik a komorabb, reményvesztettebb hangulat, nem igazán hiányoznak a poénok, humoros szituk. (A BG-t a 2x12-ig láttam)

A szinkronnál én 1ébként csak arra leszek kíváncsi, hogy a gépi monotonitással beszélő Dr. Baltar szinkronhang hogyan lesz képes a jövőben hitelesen megjeleníteni az őrület határán táncoló zsenit?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Pen-Anwn
Kelt:
Kelt:

Angel 4ik szezon főgenya. Sy.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ymdar
Kelt:
Kelt:
A pilot első 3 percében már néztem nagyokat, hogy: ni-ni, a Buffy 7-ik sorozatának őrült papja, meg az Angel szintén uccsó szezonjának főgenyája egy filmben. Hol marad a "created by Joss Whedon"? felirat?

 

Jaja, a nagyon könnyen történő halálesetek szinte ordítják Wheadon nevét. Ha egy sikeres mozifilmet tudna összehozni, akkor -ha még nincsenek- lesznek követői a rendezők között is. :(

Nekem amúgy egyelőre (BSG pilot első része angolul) mindkettő egyformán bejön, bár a BSG vadászai egy kicsit klisésnek tűntek első pillantásra. Ja, és a BSGről hiányoltam a turbólézereket. :ize:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Olman
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Üdv!

 

A második részt megnézve már elgondolkoztam, és talán meg tudnám szokni a szinkronhangokat - bár a fiatalabbb Adama valahogy nagyon nem jön össze.

 

Viszont az idétlen fordítási hibákat és a Csillagközit elfelejthetnék a pilot után...

 

A mai gyöngyszem a Botanical Cruiser volt: Botán utasszállító... :) :nono: :para:

Nem tűnt fel nekik, hogy az egész űrhajó szinte egy bazinagy üvegház... :gyagya: Mellesleg a cruiser nem utaszállító, hanem cirkáló, de ez még elnézhető.

 

No mindegy, maradok az angolnál. :)

szerkesztette : Olman
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ymdar
Kelt:
Kelt:

Asszem én is maradok az angolnál, a magyart csak viszonyításképp fogom fél szemmel figyelni, hogy azokat a részeket, amik angolul számomra a rossz hangminőség miatt érthetetlenek voltak (suttogás, hasonlók) is megértsem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aleister
Kelt:
Kelt:
A második részt megnézve már elgondolkoztam, és talán meg tudnám szokni a szinkronhangokat - bár a fiatalabbb Adama valahogy nagyon nem jön össze.

 

Bezony. Én nem akartam elhinni, amikor meghallottam. Azért egy ilyen önfejű, macho karakternek -mint Lee Adama- nem volt a legszerencsésebb langymeleg hangot adni. Lefogadom, hogy a szinkronstudióban senki sem látta korábban a BSG-t.

Egyébként a többiek hangja is elég gyenguci lett szvsz, de ezt felfogom annak, hogy megszoktam az eredetit ... idővel tán majd bejön ez is.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kavics
Kelt:
Kelt:

Lemaradtam a amai adagról, csak az utcsó reklámtól láttam.

Valaki összetudná foglalni mi történt?

 

Köszi

kavics

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kraus
Kelt:
Kelt:

A szinkronhangokon én is ki tudok akadni :gyagya: A magyarított sorozatok egy fájdalmasan szűk szinkronizálói körből válogatnak, és azok hangját próbálják mindenre ráerőltetni

 

Kavics:

 

Menekülés a Cylonok elől. Továbbteleportáltak, de 30 perc alatt megtalálták őket. Ilyenkor kiküldték a vadászokat, azok fedezték a civil hajókat, és továbbteleportáltak. Állandó monotonotonitás, 130 órán át, alvás nélkül. Borzasztó táskás szemekkel lehetett találkozni.

Kissé kilvatlanul kellett bemennem dolgozni, így nagyon át tudtam érezni a hangulatot :(

Végül egyszer csak nem jöttek a cylonok, viszont eltűnt egy hajó 1300 civillel. Pár óra múlva feltűnt. Valószínűleg a cylonok elfogták, és atombombát pakoltak rá, hogy így semmisítsék meg a BG-t, de ez nem derült ki. Kilőtték a hajót. Ez után a cylonok nem követték őket.

A hajón volt egy orvos, aki lelephezhette volna Gairus "barátnőjét" - de így nem derült ki.

Apropo, a katona aki a tudós helyett maradt az atomcsapás sújtotta bolygón, még él.

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Ymdar
Kelt:
Kelt:

Valaki írta még a cikkben, vagy a kommentekben, hogy a magyar szinkron teljesen elrontotta a háttérhangokat, és igazat is adok neki. Viszont az angol epizódokban igaz hogy volt háttérhang, de azt meg sokszor van amikor nem értem a zavarossága miatt. :gyagya:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Verpistike
Kelt:
Kelt:

:(

Én következő héten leszek BSG rajongó :gyagya:

Már nagyon várom. :aboci:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kavics
Kelt:
Kelt:

Kraus: köszönöm!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kraus
Kelt:
Kelt:

Hmm.. nem látom át a mostani rész logikáját

 

Boomer programja aktiválódott. Ellopta a detonátorokat, és elhelyezte a detonátorokat (ezért volt vizes az elején). De mit ért el ezzel?

Ha felrobbant volna minden bomba, a BG elveszti a vízkészlet nagyját, Boomer hajóját, valamint Boomer is megsemmisül, így nem marad nyom utána. De ha ez volt a célja a programnak, miért hagyta, hogy Boomer meghiúsítsa azt?

Egyáltalán, a program annyi nyomot hagyott maga után, hogy Boomer most már magától is rájön, hogy cylon.

 

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

Szerintem

 

Boomer még nem nagyon tudja mi történik vele. Teljesen új helyzet számára, hogy bizonyos dolgokra nem emlékszik. utalnak is rá, hogy nem tud róla, hogy cylon. Akkor kellett volna az ő hajójának felrobbania, amikor megérkezik a másikkal( a régi társával). Most, hogy leszedték azt a bombát, más megoldá kell, hogy meghaljon.

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Conquerorx
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

No, az a helyzet, hogy nekem is nagyon tetszik a sorozat, de van egy olyan érzésem, hogy a Cylonok végig csak cérnán rángatják az emberiség megmaradt részét valami terv érdekében, amiben minden szépen előre meg van tervezve, és ez az érzésem egyre erősödik a sorozat előrehaladtával... a terv nem tiszta egyelőre, de lehet, hogy egyszerűen hittérítés a céljuk. Az az érzés, hogy az embereknek nem is menekülnek a cylonok elől, hanem csak valami óriási mókuskerékben szaladgálnak, és ki vannak szolgáltatva a cylonoknak (vagy annak a bizonyos cylonnak Baltar fejében) nem nagyon tetszik... remélem ez megváltozik majd későbbb.. és remélem, lesz majd legalább egyszer egy óriási, döntő jelentőségű űrcsata a sorozatban. :vitatkozik:

Most a legutóbb a Six degrees of separation részt láttam amúgy..

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég J'role
Kelt:
Kelt:

Egész jó a sorozat, az egyetlen probléma az, hogy nem láttam az első pilotot. Nem tudnátok adni egy címet, ahonnan le lehet tölteni? Jó az angol verzió is, csak a sztori miatt érdekel, azt meg megértem:D

No, az a helyzet, hogy nekem is nagyon tetszik a sorozat, de van egy olyan érzésem, hogy a Cylonok végig csak cérnán rángatják az emberiség megmaradt részét valami terv érdekében, amiben minden szépen előre meg van tervezve, és ez az érzésem egyre erősödik a sorozat előrehaladtával... a terv nem tiszta egyelőre, de lehet, hogy egyszerűen hittérítés a céljuk. Az az érzés, hogy az embereknek nem is menekülnek a cylonok elől, hanem csak valami óriási mókuskerékben szaladgálnak, és ki vannak szolgáltatva a cylonoknak (vagy annak a bizonyos cylonnak Baltar fejében) nem nagyon tetszik... remélem ez megváltozik majd későbbb.. és remélem, lesz majd legalább egyszer egy óriási, döntő jelentőségű űrcsata a sorozatban.

Ismerősöm még két éve magyarázott a BSG-ről(vesztemre nem foglalkoztam vele), és mikor tegnap felhívtam mondta, hogy majd az első 8-10 rész után indul be a sztori.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

Remélem, hogy lassan tényleg beindul, mert tegnap egy kicsit csalódott voltam. Mindig felveszem és 2 részenként nézem meg, mert egy rész nagyon kevés lenne. A tegnapi 2(múlt heti és a tegnapi) nagyon nem volt pörgős ( bár az is igaz, hogy előtte a 24-et néztem...)

Összesen hány részes?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aapep
Kelt:
Kelt:

Hát úgy érzem kezd leülni. Kvázi egy rész/egy story. Baltar skizo izzadmánya kezd egy kicsit fárasztó lenni. Azon túl hogy vesefájásig unszimpatikus a figura, amit egyébként egész jól megvalósít a színész, igazából nem értem, hogy miként kapcsolódik a történethez. Olyan érzésem van, hogy Baltar vízióival a film kizökken és néhány percig egy másik movie-ba csöppenünk. Másrészt egy kicsit már mutathatnának valamit cylonokból. A rettegett ellenfelek mostanság egy fél perces jelentet kapnak, amiben a vadászgépeik megrohanják a menekülő flottát. Már látni szerenék egy fáintos droidot :normaalis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

flamor
Kelt:
Kelt:

az usaban meg lement az utolso resz is a masodik evadbol :normaalis: most nem tudom mi lesz velem. raadasul olyan lepest volt pofajuk meglepni a vegen, hogy csak neztem.

 

nem fog vegig leulni az elso evad sem, bar kisse monoton es lehangolo. igy osszesen a ket sorozatban talan ha ket felhotlen pillanat van:

 

elso sorozat

 

amikor a nagy cirkalon, amiben az uveghaz van frocskolik egymast

 

meg a masodik vegen

 

amikor Lorainne rohogogorcsot kap az elnoki vita elott.

 

 

A harmadik evadod mikor kezdik forgatni/leadni, tudja valaki?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Abbo
Kelt:
Kelt:

 

 

köszi

 

 

 

Nekem bejönnek Baltaros víziók- a csaj meg aztán végképp :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kavics
Kelt:
Kelt:
A harmadik evadod mikor kezdik forgatni/leadni, tudja valaki?

 

 

http://sorozatjunkie.freeblog.hu/archives/...kie.htm#1352212

 

(OFF)ha valaki spoilert ir ne kérdezzen semmit, mert amikor beidézem akkor látszik mit irt! Külön hozzászolásban kérdezz!(/OFF)

 

Persze szombaton megint lemaradtam róla..... :)

Na mindegy majd összeszedem valahogy. Ugye Aleister? :aaaaa:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

flamor
Kelt:
Kelt:
(OFF)ha valaki spoilert ir ne kérdezzen semmit, mert amikor beidézem akkor látszik mit irt! Külön hozzászolásban kérdezz!(/OFF)

 

(OFF)upsz, bocs, eszembe sem jutott(/OFF)

 

 

balthar vizioi nagyon jok, foleg ahogy elszolja magat, mikozben a csajjal beszelget, es valahogy mindig kivagja magat, es meg jol is jon ki belole.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Kraus
Kelt:
Kelt:

Én azért több vidám pillanatra emlékszem

 

 

Nekem legjobban az tetszett, amikor valahol a 3.-4. rész végén közölte Billy, hogy született egy gyermek. Az olyan.. pozitív volt

 

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég J'role
Kelt:
Kelt:

A hétvégi rész kinek hogy tetszett? Nekem nagyon bejött. Starbuck jól megszerelte azt a Cylon-t. :leborul:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...