Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Krán


Alyr_Arkhon

Ajánlott hozzászólások

Noro
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)
Tehát szerinted a szférák és korlátozások nem az adott isten jellegéből/akaratából fakadnak, hanem kizárólag azt tükrözik, hogy adott isten híveinek milyen litániák és rituálék szövegeit sikerült beszerezni/megtartani/megtanulni/átörökíteni, stb?

Szerintem itt ugyanúgy két szint van, mint a fegyverhasználati és viselkedési szabályok terén. Egyszer van az isten, aki nagyon általános kategóriákban "gondolkodik": szférákban. Ha Ellanának nincs halál szférája, az azért van, mert a létezés bizonyos aspektusai az istennőtől teljesen idegenek. Arelnek ilyen gondjai nincsenek, ő azt csinál, amit akar, ezért van elvileg 4 szférája. Ez alatt pedig vannak a különböző felekezetek, akiknek be kell tartaniuk az isteni korlátozásokat, de azokon belül olyan további korlátokat szabnak, amilyet akarnak. Például széttépik a gyógyító litániát.

szerkesztette : Noro
Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

 

arrius: néhány felvetésedre a válaszom az Istenek... topikban! :)

 

"Nem bizony.

A Csontlovag élettel büntet és halállal jutalmaz. Ez valóban arra utal, hogy a "gyógyítás" alanya sokkal de sokkal szívesebben halna inkább meg."

 

Hát ez pont nem ezt mutatja, hogy a mellékhatás a büntetés.

Úgyhogy nem értem ezt milyen érvnek szántad...

 

:nono:

Nem maga az élet a büntetés, hanem AZ az élet, amelyre a Csontlovag kárhoztat. És ez azért büntetés, mert a mellékhatások borzalmasak. Értsd: Kakamatyi Kávéháza süteménnyel büntet és kirúgással jutalmaz, mert a süteménye darabos fosból van, ha kirúg a kávéházból, az meg külön öröm. De nem az a büntetés, hogy süteményt kapunk, vagy hogy süteményt kell enni, és az sem jutalom, ha mindenhonnan kirúgnak.

 

Amikor más kráni szerzetek hivatkoznak arra, hogy most éppen élettel büntetnek, akkor általában egy-két másodperccel azelőtt vettek el valami olyat az áldozattól, ami az életét elviselhetővé / élvezhetővé teszi. Pl. végletesen megszégyenítették. Pl. összeborították a világképét. Pl. megtörték a hitét, amiért élt. Pl. bezárták egy ragályverembe. Stb.

 

 

Ott a kibúvó épp az életképesség bizonyítéka. Az kerül a kőre aki másképp nem tudja szolgálni a kosfejest.

Ez amolyan hulladékhasznosítás.

 

Tudom, hogy mi célt szogál a Haláladó, és az alóla való kibúvás.

Gondoltam leírod, hogy mit értettél az alatt az élet alat, amit nem Ranagol ad, s ami miatt az élő csak féreg.

Ha kibújhatok a Haláladó alól, mert "nem akarok meghalni", akkor meg is fogom magam gyógyíttatni, ha lehetőségem van rá. "Mert nem akarok meghalni." Ha ez tiszta sor, akkor jelezd; akkor valószínűleg félreértettelek.

 

 

 

A S* a sa-quadok bekezdésében következetesen nemes aquirként emlegeti őket, bár ettől még a Csontlovag,

aki/ami sa-quad, az ősakvér. Csak a többi 39-49 egyed valszeg nem. Felállhatsz.

 

Bevallom töredelmesen, hogy tévedtem: a Summarium a Titkos Nyelvet ismerő aquirokat hívja nemes aquirnak. Kérdésem átfogalmazva: hogy hívják azt az aquir kategóriát, amely a szolga és a nemes közt van, tagjai a nemes nyelvet beszélik...?

 

Amúgy sikerült megint egy olyan csomóponti, lényegi részletbe belekötni, amely egyből borítja a kráni papokról leírt gondolatmenetemet. Feltételezem ezért nem méltattad válaszra pl. a Kránba települt gorviki közösségekre vonatkozó felvetéseimet. Vagy hogy egy Ranagol személyes akaratából Őt igékkel szolgálni támadott próféta mint játéktechnikai pap rendelkezhet-e száz fölötti manaponttal Kránban, vagy véletlenül megint gorviki mministránsfiúkról írogatok...

 

 

No, akkor most S* vagy szerafizmus cikk?

 

Olyan nagyon komoly ellentmondást nem találtam köztük... az utóbbi ráadásul kb. az előbbire épül.

 

 

Vagy akkor kilyukadunk oda, hogy Kránban papok nincsenek, de vannak szerafisták, akik játéktechnikailag papnak minősülnek?

 

Ehh.

A szerafisták azok szerafisták. A papok azok papok. Káosz-Methának szerafistái vannak (mellesleg a Csontlovagnak is...), mondjuk Káosz-Yukk'rt-nek szakrális mágiát gyakorló papjai vannak. H'lwërkh-Z'uefh hatodkori mocsár- és vízistennek szintén papjai. Ezek a papok persze elismerik, hogy istenségük csekélyebb entitás Ranagolnál. Magának Ranagolnak nincs külvilági értelemben vett egyháza, papsága, templomai stb.. Mivel Ranagol nem alanya (tárgya?) szakrális imádatnak, hívei pusztán elvei szerint élnek, imádatukkal a Ranagolnak alávetett "saját kisstílű isteneket" vagy a káosz-angyalokat illetik. Evvel együtt persze vannak valamiféle Ranagol-papok: pl. próféták, akik időről időre "maguktól keletkeznek", illetve a haláladó behajtói is papok.

 

 

Itt ugye onnan indultunk, hogy egy "mezei" ork kan tizensokadik szintű, Daekow szerint. Namost vagy a shadoni vértesek is ekörül mozognak, mert Garmacor azért nem ájult el a kráni minőségtől (= TÉ/VÉ-től), vagy nem is olyan táposak azok a krániak.

 

:sir:

A Summarium szerint a Változások Törvénye szerint élő, majd harcossá avatott ork kb. ilyen lesz. Coki. Persze nem is zúdulnak Pyarronra milliószám. Felesleges továbbá Garmacor karakterlapján agyalni, mindenesetre csatában egy jól szervezett, jól kiképzett és jól felszerelt alakulat fel tud morzsolni egy egyénenként jobb harcosokból álló csapatot. Főleg létszámfölény esetén. Főleg, ha azok visszavonulóban vannak. Főleg, ha bomlik már köztük az együttműködés. Főleg, hogy azért ANNYIRA nem tekinti sétagaloppnak a Dúlás alatti vitézkedést. Stb.

 

 

Na, ezért kérdeztem, hogy hogyan gondolod pszi nélkül a krániakat.

 

A kyr gyökerű népesség hagyományaiban van pszi. A nomád gyökerű népesség hagyományaiban a nomád szellemhithez hasonló mágiaellenállás. A mágikus módszerek a szokásos amulett-tetoválás-mittoménmi mellett mágiaellenállást növelő vagy éppen időleges immunitást adó varázslat-formulákat jelentenek, közvetlenül síkot manipuláló varázslatokkal kiépíthető pajzs, sőt automatikusan ellentámadó védelem stb. Az auraleplezés-auraelemzés képzettségek mintájára növelhető a mágiaellenállás. Stb. Szerintem nem releváns, hogy hogy gondolom.

 

 

:P

d.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Elsősorban Daekownak, most így a könnyebb dolgok. Az elválasztósávval próbálom jelezni, hogy

ezek külön, nem összetartozó kérdések:

 

Aquir-kategóriák: Vala az Bestiárium, ahol volt "kis" aquir, meg "nemesaquir".

 

Aztán jött a S* a négyféle akvér dialektussal, meg az előzmények felrúgdosásával (hogy az alakváltó

aquiroknál miért kellett átírni, hogy a főnökeik csicskáztatják őket... ).

 

De ahogy látom a kis aquirok beszélhetik a szolga, korcs és akár még a nemes dialektust is, a nemesaquirok

minimum a nemest (sötét elfek), de a Besti 5-600 nemesaquirjából csak kb. 200 beszéli a Titkost.

 

Ősaquirnak - ahogy tudom - a "nevesített" egyedek, pld. a Csontlovag számítanak. Ez a jószág konkrétan

azért érdekes, mert tudni lehet a faját. A többieknek meg nem - sőt vélhetően sokuk fajuk utolsó képviselői.

Azt sem zárnám ki, hogy mintegy mellesleg lehetnek fajuk első egyedei is Yneven.

 

Vagy éppen azt sem zárnám ki, hogy a sa-quadokat pld. emberi anya szülte - igaz nem tegnap - csak épp

Methához fűződő viszonyuk miatt mára már odot termelnek és aquirnak minősülnek. Azok pedig, akiket

"élettel büntetnek", idővel szintén ilyenek lesznek. Némelyikük.

 

Plusz érdekes, hogy elméletileg az emberek csak a szolganyelvet ismerhetik... De hát a Sötét Elfek hangképző

szervei annyira nem mások (pláne, ha van egy képzett hentese az Özvegyeknek pld.), aztán mégis beszélik

a nemes nyelvet.

 

Meg aztán aki meg tud - oddal - szólalni aquirul, az mondhatja, hogy "nőjön odmirigyem/quadro hifi gégém"...

 

Szóval érdekes ez.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

S*-os orkok tápszintje:

Hát, ha az ork harcosok ilyen táposak, akkor feltehetőleg kb. a kanok közül minden tízezrediket sikerül csak

harcossá avatni.

A M* harcrendszere - és irodalma - azért elsősorban azt támogatja, hogy Decius Mus egymaga megtartsa a hidat,

akárhányan is próbálják leverni. Vagyis ez:

Itt ugye onnan indultunk, hogy egy "mezei" ork kan tizensokadik szintű, Daekow szerint. Namost vagy a shadoni vértesek is ekörül mozognak, mert Garmacor azért nem ájult el a kráni minőségtől (= TÉ/VÉ-től), vagy nem is olyan táposak azok a krániak.

 

:P

A Summarium szerint a Változások Törvénye szerint élő, majd harcossá avatott ork kb. ilyen lesz. Coki. Persze nem is zúdulnak Pyarronra milliószám. Felesleges továbbá Garmacor karakterlapján agyalni, mindenesetre csatában egy jól szervezett, jól kiképzett és jól felszerelt alakulat fel tud morzsolni egy egyénenként jobb harcosokból álló csapatot. Főleg létszámfölény esetén. Főleg, ha azok visszavonulóban vannak. Főleg, ha bomlik már köztük az együttműködés.

Nem nagyon állja meg a helyét. Ha "jók" a harcosok, akkor nem bomlik meg köztük az együttműködés, stb.

 

OK, az alakzat, felszerelés számíthat - mondjuk 2-3 szintnyit. De a kiképzés az meg valahol megjelenik a tapasztalati

szintben, vagyis ha a S*-s orkok 16.-18. tsz-ek (és a törzs kanjainak úgy 20+%-a megéri, hogy felavassák harcosnak),

akkor a shadoni vértesek sem lehetnek 8-10. szint alatt, de inkább 13-15. Az meg kicsit sok.

 

Szóval ne hypeoljunk má'... Bőven elég, ha 1-3. tsz-el több van nekik, mint a külvilágiaknak - legalábbis nekem elég

lenne, ha épp S*-féle trutymózást akarnék mesélni.

 

Másrészt meg ha a legfiatalabb sa-quadok, a maguk 5000 évével 10. TSZ.-en alkalmazzák az Élet szférát (de nem papok,

hanem szerafisták... :para: ), akkor elég durva lenne, hogy az átlagos varázstudók is hellyel-közzel ezen a tápszinten

vannak, a maguk 40-50 éves kránban várható átlagéletkorukkal (Vyergas pld. a maga által saccolt negyvenegynehány

éves várható élettartamával cefetül elégedett volt, hogy ez már túl van a többség lehetőségein!!!).

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jula
Kelt:
Kelt:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

S*-os orkok tápszintje:

Hát, ha az ork harcosok ilyen táposak, akkor feltehetőleg kb. a kanok közül minden tízezrediket sikerül csak

harcossá avatni.

A M* harcrendszere - és irodalma - azért elsősorban azt támogatja, hogy Decius Mus egymaga megtartsa a hidat,

akárhányan is próbálják leverni. Vagyis ez:

Itt ugye onnan indultunk, hogy egy "mezei" ork kan tizensokadik szintű, Daekow szerint. Namost vagy a shadoni vértesek is ekörül mozognak, mert Garmacor azért nem ájult el a kráni minőségtől (= TÉ/VÉ-től), vagy nem is olyan táposak azok a krániak.

 

:P

A Summarium szerint a Változások Törvénye szerint élő, majd harcossá avatott ork kb. ilyen lesz. Coki. Persze nem is zúdulnak Pyarronra milliószám. Felesleges továbbá Garmacor karakterlapján agyalni, mindenesetre csatában egy jól szervezett, jól kiképzett és jól felszerelt alakulat fel tud morzsolni egy egyénenként jobb harcosokból álló csapatot. Főleg létszámfölény esetén. Főleg, ha azok visszavonulóban vannak. Főleg, ha bomlik már köztük az együttműködés.

Nem nagyon állja meg a helyét. Ha "jók" a harcosok, akkor nem bomlik meg köztük az együttműködés, stb.

 

OK, az alakzat, felszerelés számíthat - mondjuk 2-3 szintnyit. De a kiképzés az meg valahol megjelenik a tapasztalati

szintben, vagyis ha a S*-s orkok 16.-18. tsz-ek (és a törzs kanjainak úgy 20+%-a megéri, hogy felavassák harcosnak),

akkor a shadoni vértesek sem lehetnek 8-10. szint alatt, de inkább 13-15. Az meg kicsit sok.

 

Szóval ne hypeoljunk má'... Bőven elég, ha 1-3. tsz-el több van nekik, mint a külvilágiaknak - legalábbis nekem elég

lenne, ha épp S*-féle trutymózást akarnék mesélni.

Szerintem a fő gond, hogy úgy kezeled ezeket a tapasztalati szinteket, mintha lenne egy általánosan elfogadott "táblázat" arról, hogy ki mennyire magas szintű...

Ilyen nincs.

Ez egyéni világképi kérdés. (És amúgy rendszer-kérdés is.)

 

Azaz, szerintem felesleges vitatkoznod azon, hogy egy 16. Tsz-ű Középső Tartományból származó ork hím mennyire reális, vagy mennyire sem... Egy Középső Tartományokból származó ork hím NÁLAM is simán lehet ilyen magas szintű.

A lényeg viszont nem ezen van, hanem daekow alábbi megjegyzésén:

 

"A Summarium szerint a Változások Törvénye szerint élő, majd harcossá avatott ork kb. ilyen lesz. Coki. Persze nem is zúdulnak Pyarronra milliószám."

 

És ennyi a lényeg.

Garmacor ennek megfelelően lehet, hogy nem is találkozott ilyen orkkal. Mert ilyen orkból mondjuk összesen 8 vett részt a Dúlásban.

Verekedett orkokkal Garmacor, ez kétségtelen. "Kráni" orkokkal már nem biztos. Ugyanis az, hogy a kráni csapatokat erősítették, még baromira nem jelenti, hogy ténylegesen krániak lennének. Lehetnek például gyepűvidékiek, távolabbi peremterületeken vagy nomádok szállásterületén élők (vagy velük a szállásterületen osztozók), ESETLEG külső tartományi törzsek tagjai (ők már krániak, mégsem u.a. a liga)...

Ezek közül EGYIK SEM felel meg annak a kategóriának, ami daekow premisszája volt.

 

Ez az "egymaga megtartsa a hidat"-dolog is világkép kérdése... Ami egy HÁBORÚ során már nem biztos, hogy annyira igaz. (Azaz lehet nekem 237-es VÉ-m, plussz közepes pajzs, ha a hidat rámgyújtják, a seggemet páncéltörő nyílpuskával veszik célba, stb.)

Ráadásul a tény, hogy "majdnem legyőzhetetlen" harcos, nem feltétlenül segíti egy ütközetben. Egy-az-egy ellen elképzelhető, hogy nem sokan állnának meg egy ilyen ostromgéppel szemben a pyarr seregekből, de egy csata kellős közepén egy ilyen monstrum is háttal áll valakinek... Vagy fogadja a nyílzáport... Vagy a lovasrohamot... Vagy beszorul egy láposabb területre... Vagy kap egy pányvát egy kevésbé barátságos enysmoni vágtatótól...

 

Kalandozóként nagyon erős. "Átlagos" csetepatéban verhetetlen. Egy ütközet során meg egyszerű halandó...

 

Más...

Meg aztán aki meg tud - oddal - szólalni aquirul, az mondhatja, hogy "nőjön odmirigyem/quadro hifi gégém"...

Igen.

Korcs nyelv: a testének egy véletlenszerűen (K100) választott pontjára (könyök, térdhajlat, tarkó, hónalj...) egy használhatatlan gége nő.

Szolga nyelv: a testének egy választott pontjára egy gége nő. Amennyiben a választott hely a torok, úgy az eredeti gége végérvényesen használhatatlanná válik, a megkettőzött szervek vastagsága miatt a használó K6 percen belül megfullad.

Nemes nyelv: az alkalmazó torkában egy 14,5 kilós Wharfedale Achromatic Supro System nő. Mozgási sebesség -20%.

Titkos nyelv: a kívánt hatást bármikor elérhetné, ugyanakkor nem fogja, lévén NEKI már van... :para:

 

Plusz érdekes, hogy elméletileg az emberek csak a szolganyelvet ismerhetik... De hát a Sötét Elfek hangképző

szervei annyira nem mások (pláne, ha van egy képzett hentese az Özvegyeknek pld.), aztán mégis beszélik

a nemes nyelvet.

Egyrészt miből gondolod, hogy nem annyira más?

Másrészt a magasabb dialektusok elsajátításának/használatának nem csupán szervi akadályai vannak.

Harmadrészt az emberek inkább csak a Korcs nyelvet ismerik...

 

 

 

 

 

Üdv.: Jula

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Hali!

 

Jula, a gond az, hogy az egész onnan indult, hogy a mesélői/életútjáték fórumban:

Diok: a fő gond az, hogy a Summarium szerinti Krán szülöttei a külvilágban bitang tápos, ennek ellenére gyakorlatilag életképtelen alakok. Hogy értsd: a Ranagol-pap nem papnöveldében tanult, mert Kránban olyan nincs, hanem Ranagol akaratából "támadt", hogy igékkel szolgálja Őt. Alap pap eloszt 120 HM-et, 200 Kp-t, manája ~80 + 5k10, pszije nincs, fegyverzeti megkötése nem (feltétlenül) lesz. Egy gorviki ranagol-pap sem fogja tudni elsőre Ranagol-papként azonosítani, annyira más minden külsőség, sőt majdhogynem a vallás is (lásd tegnapi hozzászólásomat a Krán topikon...) Ork fegyverforgató - ha törzsében nevelkedett, akkor Summariumos ork, mondjuk úgy 16-18. szinten. Ha máshol, akkor más alapokról kiindulva kb. ugyanez a szint. Tápos? Ja, persze hogy az.

 

Namost ez azt indikálja számomra, hogy MINDEN ork harcos 16+ tsz. Nem azt, hogy ilyenből volt 8 darab a Dúlásban, hanem

hogy MINDEGYIK.

 

Ráadásul nyitott kapukat döngetsz, mert én - be is idézted - ezt írtam:

S*-os orkok tápszintje:

Hát, ha az ork harcosok ilyen táposak, akkor feltehetőleg kb. a kanok közül minden tízezrediket sikerül csak

harcossá avatni.

 

--------------

Másik nyitott kapu, amit feleslegesen döngetsz:

Szerintem a fő gond, hogy úgy kezeled ezeket a tapasztalati szinteket, mintha lenne egy általánosan elfogadott "táblázat" arról, hogy ki mennyire magas szintű...

 

Bőven elég, ha 1-3. tsz-el több van nekik, mint a külvilágiaknak - legalábbis nekem elég

lenne, ha épp S*-féle trutymózást akarnék mesélni.

 

Szóval a külvilág N. tsz, a krányi hősork meg N+3. tsz. - ez relatív érték.

 

Ami viszont konkrét érték, az a Bestiárium aquirok itt-ott tsz-be öntött tudása - ennél meg alacsonyabbnak kellene

lenniük, lévén még a Káosz-Kornya-Krányi hősork is fél az aquiroktól. Illetve nem fél, mert hős, de azért tudja, hogy

simán kicsinálják. De nem fél.

(OFF)(Mert hős. Nem pedig mert buta mint a fő'd. Igaz, a Krányi Főd meg okosabb, mint a külvilági :P Mert hős :para: )(/OFF)

 

Megjegyzem, azt sem mondtam, hogy konrétan mennyivel kellene alacsonyabbnak lenniük.

 

-----------

Odmirigynövesztés, aquir módra - Halk szókkal, Sötét Húrokon.

 

Adios

KLM

szerkesztette : KLM
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jula
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

 

KLM:

Namost ez azt indikálja számomra, hogy MINDEN ork harcos 16+ tsz. Nem azt, hogy ilyenből volt 8 darab a Dúlásban, hanem

hogy MINDEGYIK.

A kettő miért zárja ki egymást? :P

Minden kráni (értsd, Középső Tartományból származó) ork harcos 16+ Tsz-ű. És ilyenből mondjuk 8 darab vett részt a Dúlásban. Vagy 17. Vagy 143. De semmiképpen nem egy seregnyi. Lásd az előző hozzászólásom. Hol itt a gond?

 

Ráadásul nyitott kapukat döngetsz, mert én - be is idézted - ezt írtam:

 

IDÉZET(KLM @ 2010.03.11, 12:20 )

S*-os orkok tápszintje:

Hát, ha az ork harcosok ilyen táposak, akkor feltehetőleg kb. a kanok közül minden tízezrediket sikerül csak

harcossá avatni.

Nem döngetek semmiféle nyitott kaput. Ennek semmi köze ahhoz, amit én írtam. Nem mond ellent, és nem is ért egyet az én álláspontommal.

Két különböző dologról beszélünk.

Egyik: egy Középső Tartományokból származó ork sok-sok-sok szintű. (Erre Te leírod, hogy amennyiben ilyen sok-sok-sok szintű /ha úgy tetszik, "tápos"/, akkor csak minden tízezredik éri meg a harcossá avatást. Ez egy vélemény. Amivel nem értek egyet, jóllehet nem is reagáltam rá.)

 

Másik: ilyen (Középső Tartományból származó, alsó hangon 16. Tsz-ű) ork harcosból véleményem szerint kevés - az össz ork létszámhoz viszonyítva ELENYÉSZŐEN kevés vett részt a Dúlásban. (Nem, nem azért, mert minden tízezredik éri csak meg a harcossá avatást. Ezzel továbbra sem értek egyet. Azért, mert a Középső Tartományok NEM vonultak ki a Dúláshoz.)

 

Én nem látok itt kapcsolatot...

 

Másik nyitott kapu, amit feleslegesen döngetsz:

 

IDÉZET(Jula @ 2010.03.11, 13:16 )

Szerintem a fő gond, hogy úgy kezeled ezeket a tapasztalati szinteket, mintha lenne egy általánosan elfogadott "táblázat" arról, hogy ki mennyire magas szintű...

 

 

 

IDÉZET(KLM @ 2010.03.11, 12:20 )

Bőven elég, ha 1-3. tsz-el több van nekik, mint a külvilágiaknak - legalábbis nekem elég

lenne, ha épp S*-féle trutymózást akarnék mesélni.

 

 

Szóval a külvilág N. tsz, a krányi hősork meg N+3. tsz. - ez relatív érték.

Nem relatív érték (vagyis nem annyira, mint hiszed). Egy darab tapasztalati szint teljesen mást jelent régi Nagy Zöld, ETK, Új Tekercsek, stb. szerint. Arányaiban is eltérő értékeket kapnál.

 

Ráadásul nem is értek egyet vele. Nem lehet általánosságban összehasonlítani a külvilágiakat a krániakkal, még kevésbé csak a Tsz alapján kiszámított eltéréseket alapul véve. (Arányaiban lehet, hogy kevesebb képzettséget fog ismerni, kevésbé lesz alkalmas a külvilági értelemben vett normális életre, de történetesen ezerszer hatékonyabban varázsol; vagy azért, mert több a mana-pontja, vagy azért, mert más módszereket alkalmaz... stb. Ez Tsz-ben kifejezhetetlen.)

Méginkább értelmetlen a számolás, tekintve, hogy a "tényleges" krániak jóval kevesebben vonultak ki, mint ahányan az Államszövetség vagy Shadon részéről részt vettek a háborúban. Ennek megfelelően szerintem irreleváns azt nézni, hogy 1 vs. 1 összehasonlításban, átlagban hány szinttel minősülnek majd magasabbnak...

 

Ami viszont konkrét érték, az a Bestiárium aquirok itt-ott tsz-be öntött tudása - ennél meg alacsonyabbnak kellene

lenniük, lévén még a Káosz-Kornya-Krányi hősork is fél az aquiroktól. Illetve nem fél, mert hős, de azért tudja, hogy

simán kicsinálják. De nem fél.

Miért kéne alacsonyabb szinten értenie a közelharchoz egy orknak, mint egy Sa-quadnak? (Nem, nem besti, Summarium...) Senkit nem érdekel egy Sa-quad kezdeményező értéke, amikor 94 OP-ből robbanthatja le bárkinek a fejét, 4 OP-t elpocsékolva egy-egy ilyen manőverre...

EZÉRT erősebbek az aquirok.

Nem a bestis statisztikák és karakterisztikák miatt...

 

Odmirigynövesztés, aquir módra - Halk szókkal, Sötét Húrokon.

Elég régen olvastam, és ellenőrizni sem tudom, ugyanis egyetlen M.A.G.U.S. könyv sincs a közelemben. (Olyan 2500 km-es körzetemben szinte tuti, hogy nincs...)

 

Ugyanakkor nekem nem rémlik a műből, hogy bárki is ADOTT dialektuson megszólalva képes lett volna MAGASABB dialektus használatára alkalmassá tenni saját magát, vagy akár mást. És itt erről van szó.

Szolga nyelven - talán - tudok már olyan szerveket/mirigyeket sarjasztani magamnak, amelyek szükség esetén átveszik a mirigyek funkcióját... (Ahogyan az emberi szervezet is egyes szerveinek elvesztése esetén átveszi az adott szerv funkcióját, mégha korlátozott(abb) mértékben is.)

De SZOLGA NYELVEN kiejtett hatalomszóval nem leszek képes magamnak NEMES, ad absurdum TITKOS NYELVET adományozni...

 

 

 

 

Üdv,

Jula

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

KLM:
Namost ez azt indikálja számomra, hogy MINDEN ork harcos 16+ tsz. Nem azt, hogy ilyenből volt 8 darab a Dúlásban, hanem

hogy MINDEGYIK.

A kettő miért zárja ki egymást? :P

Minden kráni (értsd, Középső Tartományból származó) ork harcos 16+ Tsz-ű. És ilyenből mondjuk 8 darab vett részt a Dúlásban. Vagy 17. Vagy 143. De semmiképpen nem egy seregnyi. Lásd az előző hozzászólásom. Hol itt a gond?

 

Ott, hogy egyedül Te hoztad be azt, hogy a "csak a középső tartományok". Daekow simán krániakról beszélt.

 

Ráadásul nyitott kapukat döngetsz, mert én - be is idézted - ezt írtam:

 

IDÉZET(KLM @ 2010.03.11, 12:20 )

S*-os orkok tápszintje:

Hát, ha az ork harcosok ilyen táposak, akkor feltehetőleg kb. a kanok közül minden tízezrediket sikerül csak

harcossá avatni.

Nem döngetek semmiféle nyitott kaput. Ennek semmi köze ahhoz, amit én írtam. Nem mond ellent, és nem is ért egyet az én álláspontommal.

Két különböző dologról beszélünk.

Egyik: egy Középső Tartományokból származó ork sok-sok-sok szintű. (Erre Te leírod, hogy amennyiben ilyen sok-sok-sok szintű /ha úgy tetszik, "tápos"/, akkor csak minden tízezredik éri meg a harcossá avatást. Ez egy vélemény. Amivel nem értek egyet, jóllehet nem is reagáltam rá.)

 

Másik: ilyen (Középső Tartományból származó, alsó hangon 16. Tsz-ű) ork harcosból véleményem szerint kevés - az össz ork létszámhoz viszonyítva ELENYÉSZŐEN kevés vett részt a Dúlásban. (Nem, nem azért, mert minden tízezredik éri csak meg a harcossá avatást. Ezzel továbbra sem értek egyet. Azért, mert a Középső Tartományok NEM vonultak ki a Dúláshoz.)

 

Jelzem Garmacor még a S* szerint is ölt aquirt. Az meg definíció szerint minimum középső tartomány.

 

Másik nyitott kapu, amit feleslegesen döngetsz:

IDÉZET(Jula @ 2010.03.11, 13:16 )

Szerintem a fő gond, hogy úgy kezeled ezeket a tapasztalati szinteket, mintha lenne egy általánosan elfogadott "táblázat" arról, hogy ki mennyire magas szintű...

 

IDÉZET(KLM @ 2010.03.11, 12:20 )

Bőven elég, ha 1-3. tsz-el több van nekik, mint a külvilágiaknak - legalábbis nekem elég

lenne, ha épp S*-féle trutymózást akarnék mesélni.

 

Szóval a külvilág N. tsz, a krányi hősork meg N+3. tsz. - ez relatív érték.

Nem relatív érték (vagyis nem annyira, mint hiszed). Egy darab tapasztalati szint teljesen mást jelent régi Nagy Zöld, ETK, Új Tekercsek, stb. szerint. Arányaiban is eltérő értékeket kapnál.

 

Ez már nagyon mellébeszélés.

 

Ráadásul nem is értek egyet vele. Nem lehet általánosságban összehasonlítani a külvilágiakat a krániakkal, még kevésbé csak a Tsz alapján kiszámított eltéréseket alapul véve. (Arányaiban lehet, hogy kevesebb képzettséget fog ismerni, kevésbé lesz alkalmas a külvilági értelemben vett normális életre, de történetesen ezerszer hatékonyabban varázsol; vagy azért, mert több a mana-pontja, vagy azért, mert más módszereket alkalmaz... stb. Ez Tsz-ben kifejezhetetlen.)

 

A vastagított részt erősen kétlem. Legalább annyi képzettséget kell ismernie, mint a külvilágiaknak.

 

Az lehet, hogy pld. az Értékbecslés képzettsége odakinnt nagyjából használhatatlan, de hogy több Kp-t kellett

ráfordítania (mivel nem nagyon van olyasféle univerzális fizetőeszköz, mint odakinnt a nemesfém érmék), mint

egy hasonló társadalmi helyzetű - pld. - shadoninak, az tuti.

 

Magasabb harcértékek tutira kellenek.

 

Mindezeket viszonylag jól kifejezi a tapasztalati szint - erre találták ki.

 

Ami viszont konkrét érték, az a Bestiárium aquirok itt-ott tsz-be öntött tudása - ennél meg alacsonyabbnak kellene

lenniük, lévén még a Káosz-Kornya-Krányi hősork is fél az aquiroktól. Illetve nem fél, mert hős, de azért tudja, hogy

simán kicsinálják. De nem fél.

Miért kéne alacsonyabb szinten értenie a közelharchoz egy orknak, mint egy Sa-quadnak?

 

Ugye nem direkt beszélsz félre?

 

Egy ork legyen harcban csirkébb egy sötét elfnél (legalábbis egymillió orkból 999.998 biztosan) - méghozzá a pórias TÉ/VÉ

szempontból.

 

Egy varázshasználó - aki nem durván kilóg az überkráni varázshasználók közül is - meg legyen csirkébb egy mos-quin-nél

vagy sa-quadnál. Méghozzá abban a tekintetben, hogy mennyi manapontja van (és itt a sa-quad elég jól van számosítva

a 10-18. tsz-el), nem pedig odügyileg.

 

 

Odmirigynövesztés, aquir módra - Halk szókkal, Sötét Húrokon.

Elég régen olvastam, és ellenőrizni sem tudom, ugyanis egyetlen M.A.G.U.S. könyv sincs a közelemben. (Olyan 2500 km-es körzetemben szinte tuti, hogy nincs...)

 

Ugyanakkor nekem nem rémlik a műből, hogy bárki is ADOTT dialektuson megszólalva képes lett volna MAGASABB dialektus használatára alkalmassá tenni saját magát, vagy akár mást. És itt erről van szó.

 

Nem egészen, bár ezt akár tényleg félre is érthetted, akár még az én hibámból is. A Halk Szókkal... novellában

a muki tanítványokat fogad, akik tudnak hatalomszavakat köhögni, sőt, saját tanítványokat fogadni (akik szintén).

Ezeket kell levadásznia majd később, miután Abdul összekanalazza.

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jula
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

 

KLM:

Ott, hogy egyedül Te hoztad be azt, hogy a "csak a középső tartományok". Daekow simán krániakról beszélt.

Igaz...

A lényegen viszont nem változtat - egyrészt a Változások Törvénye szerint élő KRÁNI ork igenis lehet ilyen erős, másrészt a "kráni ork hadak" továbbra sem szükségszerűen krániak, a szó legszorosabb értelmében. (Peremterületek, gyepűvidék, stb.)

 

IDÉZET

IDÉZET

 

 

Nem döngetek semmiféle nyitott kaput. Ennek semmi köze ahhoz, amit én írtam. Nem mond ellent, és nem is ért egyet az én álláspontommal.

Két különböző dologról beszélünk.

Egyik: egy Középső Tartományokból származó ork sok-sok-sok szintű. (Erre Te leírod, hogy amennyiben ilyen sok-sok-sok szintű /ha úgy tetszik, "tápos"/, akkor csak minden tízezredik éri meg a harcossá avatást. Ez egy vélemény. Amivel nem értek egyet, jóllehet nem is reagáltam rá.)

 

Másik: ilyen (Középső Tartományból származó, alsó hangon 16. Tsz-ű) ork harcosból véleményem szerint kevés - az össz ork létszámhoz viszonyítva ELENYÉSZŐEN kevés vett részt a Dúlásban. (Nem, nem azért, mert minden tízezredik éri csak meg a harcossá avatást. Ezzel továbbra sem értek egyet. Azért, mert a Középső Tartományok NEM vonultak ki a Dúláshoz.)

 

 

Jelzem Garmacor még a S* szerint is ölt aquirt. Az meg definíció szerint minimum középső tartomány.

Most EZ hogy jön ide? Mi ez, ha nem mellébeszélés?

 

A Középső Tartományok egy légiója vonult ki. Annak vannak például aquir tisztjei/generálisai. Olyat ölhetett.

Nem azt mondtam, hogy EGYETLEN Középső Tartományból származó kránival nem találkozott/harcolt/stb. Onnan (vagy amúgy Kránból) származó ork SEREGGEL nem találkozott. Ami a példád szerint (shadoni vértesek kontra 16+-os orkok...) releváns lett volna.

 

(Egyébiránt pedig nem minden aquir _legalább_ Középső Tartomány... Példának okáért Ae'um... De akár a Gho-raggok egy része...)

 

Ez már nagyon mellébeszélés.

Miért? :P

 

A vastagított részt erősen kétlem. Legalább annyi képzettséget kell ismernie, mint a külvilágiaknak.

 

Az lehet, hogy pld. az Értékbecslés képzettsége odakinnt nagyjából használhatatlan, de hogy több Kp-t kellett

ráfordítania (mivel nem nagyon van olyasféle univerzális fizetőeszköz, mint odakinnt a nemesfém érmék), mint

egy hasonló társadalmi helyzetű - pld. - shadoninak, az tuti.

Nem értek egyet a kráni társadalom "szélsőségesen" eltérő mivolta miatt.

Egy Kráni Birodalmi légiósnak nem kell értenie az értékbecsléshez. A Légióban van olyan, aki ért hozzá.

 

A Kornya-féle példák (érvelő-politizáló koldus, kardforgató strici) éppen azt sugallják, hogy mindenki abban KIVÁLÓ, amivel foglalkozik. Ezért maradnak meg az egyes szervezetek/szövetségek - van, aki IRÁNYÍTANI tudja; van, aki VÉDENI tudja; van, aki kapcsolati tőke kiépítésében verhetetlen, stb.

 

Ugye nem direkt beszélsz félre?

 

Egy ork legyen harcban csirkébb egy sötét elfnél (legalábbis egymillió orkból 999.998 biztosan) - méghozzá a pórias TÉ/VÉ

szempontból.

 

Egy varázshasználó - aki nem durván kilóg az überkráni varázshasználók közül is - meg legyen csirkébb egy mos-quin-nél

vagy sa-quadnál. Méghozzá abban a tekintetben, hogy mennyi manapontja van (és itt a sa-quad elég jól van számosítva

a 10-18. tsz-el), nem pedig odügyileg.

Nem, nem direkt, sőt, véleményem szerint egyáltalán nem beszélek félre. (Megjegyzem, a legközelebbi hozzászólásodba olyan 43-szor nyomasd bele a "félrebeszélsz" kifejezést, és akkor nyilván jobb lesz.)

A legrosszabb esetben félreÉRTETTELEK, amiért elnézést, de az "érem két oldala" szabályt figyelembe véve erről lehet, hogy legalább annyira tehetsz Te is...

 

Egyrészt nem feltétlenül gondolom, hogy pont a TÉ/VÉ tekintetében kéne elmaradnia a Sötét Elftől. (Megjegyzem, Te aquirról írtál, nem konkrétan sötét elfről...)

Fordítsuk meg a dolgot!! Mi az a tulajdonsága az orknak (nyers erő, állati brutalitás, ösztönlény), ami partiképessé teszi a Sötét Elffel szemben egy olyan területen (Középső Tartományok, pl.), ahol mindketten megtalálhatóak. (Nyilván, a Sötét elf a csúcsragadozó ott, ezért NEM lesz erősebb nála valószínűleg soha egyetlen ork sem, de ha csak bizonyos tényezőket nézünk, akkor valamiben közel azonosnak kell lenniük...)

No, lássuk, mi lehet ez? Lopózás/rejtőzködés? Nem hiszem... Felszerelések, mágikus holmik? Neeem, ez sem... Hatalomszó-használat? Soha... Harcértékek? BINGÓ!:D

 

Rosszul közelíted meg a problémát! Kiindulsz a Bestiárium karakterisztikái alapján, miközben mondod, hogy beszéljünk a Summarium szerint! A sötét elf harcértékei, különleges képességei tették erőssé a Bestiáriumban. Mikor megjelent a Summarium, a Bestiárium aquirjainak bestis tulajdonságain nem kellett változtatni, lévén azokkal az értékekkel ÉS a hatalomszavakkal/OD-pontokkal jóval erősebbek lettek, mint annakelőtte...

Így, mikor azt kérdezed, erősebb-e egy (fent és lent is említett) ork egy Sötét elfnél, azt mondom, hogy SOHA! Ha azt kérdezed, hogy és ha 5-en vannak? Akkor is mondom, hogy esélytelen. És ha azt kérdezed, hogy egy "no mage tournament"-en, egy szál ágyékkötőben, hatalomszavak és mágikus felszerelések nélkül erősebb-e, akkor azt mondom, hogy megeshet, de legalábbis ELLENFÉL... :D

 

Ugyan így... Miért kéred rajtam számon az OD-ra történő hivatkozást, mikor a Summarium szerint beszélgetünk?

 

Ráadásul téves szerintem a gondolatmeneted - pláne a Summarium szerint -, amikor a Mos-quint párhuzamba állítod egy kráni varázslóval.

A Mos-quin ereje éppen a hatalomszavakban (titkos nyelv), az OD-pontjainak a számában, és az OD-alapon nyert MANA-pontokból használt varázslataiban van... Ez három tényező. Ráadásul úgy, hogy a Mos-quin AQUIR "mágusfejedelem", aki nem feltétlenül a klasszikus mágia területén elért sikerei miatt számít ennek, jóllehet az is figyelemreméltó.

 

A példáid olyanok, mintha azt mondanád, hogy egy ember ne tudjon már nagyobbat (vagy akkorát) ugrani egy hiúznál, még akkor se, ha a hiúznak tulajdonképpen nincs is lába... Mert hát mekkora hülyeség már, hogy egy hiúznál nagyobbat ugrik az ember...? :para:

 

 

Nem egészen, bár ezt akár tényleg félre is érthetted, akár még az én hibámból is. A Halk Szókkal... novellában

a muki tanítványokat fogad, akik tudnak hatalomszavakat köhögni, sőt, saját tanítványokat fogadni (akik szintén).

Ezeket kell levadásznia majd később, miután Abdul összekanalazza.

Valószínűleg. Köszi! :D

 

Ugyanakkor ebben az esetben mi volt ez a gégém helyére hifitorony-dolog?

 

 

 

 

Üdv.: Jula

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

Aquir-kategóriák:

 

Igen, igen, ez megvan.

A gondot az okozta nálam, hogy az aquir dialektushoz próbáltam faj-kategóriát társítani: szolgaaquirok szolganyelvvel, nemes aquirok nemes nyelvvel, izé titkos aquiok titkos nyelvvel...? Nem, ezt én ősaquirnak írtam. Most látom, hogy vannak a nemes aquirok titkos nyelvvel, szolgaaquirok szolganyelvvel, és a csak nemes nyelvig jutók kategória nélkül.

 

Ettől eltekintve az őseredeti felvetésemben, ha az "ősaquir" szót kicseréled a "nemesaquir" szóra, akkor pontosan mi is változik...?

 

 

 

Vagy éppen azt sem zárnám ki, hogy a sa-quadokat pld. emberi anya szülte - igaz nem tegnap - csak épp Methához fűződő viszonyuk miatt mára már odot termelnek és aquirnak minősülnek. Azok pedig, akiket "élettel büntetnek", idővel szintén ilyenek lesznek. Némelyikük.

 

Nekem az a verzió tetszik, hogy az első sa-quad pátriárka a Sötét Szív segítségével szaporítja a fajt.

 

 

Meg aztán aki meg tud - oddal - szólalni aquirul, az mondhatja, hogy "nőjön odmirigyem/quadro hifi gégém"...

 

Persze, meg mondhatná, hogy "legyek mindenható!"

 

 

De hát a Sötét Elfek hangképző szervei annyira nem mások

 

Erre egyrészt valóban nem érdemes komolyabb összegű fogadásokat kötni, másrészt a magasabbrendű dialketusokon való beszéd valószínűleg nem csupán ahangképző szervek fizikai jellemzőire vezethető vissza. Igaz, hogy csak Kornya fejtegette itt és igaz, hogy a pontosítást szolgáló kérdéseimre adott válaszával pár éve adós, de pl. akár korcs nyelven is megszólalni csak az fog tudni, akiben ősvilági vér van (hogy ez jelenti-e a min. 1 Op-t, az kérdéses); ebből meg egy ugrás csak azt feltételezni, hogy a sötét elfnek a mágikus anyagcseréje van annyival fejlettebb a leprofibb műtéten átesett halandónál, hogy a nemes nyelvet ismeri, de annyira azért nem májer, hogy a titkos nyelvet is ismerje. Vagy ilyesmi.

 

Lásd még az érdekes tényt, hogy az alakváltó aquir akár emberalakban is képes nemes nyelvet használni; másfelől a mos-quin nyelven való megszólalás főemlősöknél gyakorlatilag simán lehetetlen lehet...

 

 

A M* harcrendszere - és irodalma - azért elsősorban azt támogatja, hogy Decius Mus egymaga megtartsa a hidat, akárhányan is próbálják leverni.

 

 

Hátttööö... max. a Te értelmezésedben.

Íjász szabály, átütőerő, VÉ a célzófegyverek ellen...? MT közelharci szabályai (túlerő, szálfegyver...?) Jó, persze, egy közepesen táp kardművészt nem fog leverni harminc vasvillás paraszt, tehát ennyiben KillBill, ugyanakkor ugyanezekkel a szabályokkal kisakkozhatjuk a "sok lúd TERMÉSZETESEN MINDIG disznót győz" helyzeteket is.

 

A csatatérre vonatkozó elképzelésekben Jula gondolatait osztom.

 

 

Ha "jók" a harcosok, akkor nem bomlik meg köztük az együttműködés, stb.

 

Mielőtt félreértenénk: a Dúlás Summariumos koncepciójára gondoltam, azaz a Fény Városának eleste után hazavonuló főerők, illetve együttműködést beszüntető, egymással, nomádokkal, helyi (pl. salumioni) orkokkal is harcoló, fosztogató kráni csapatokról beszéltem. Garmacorék azé' nem a Fény Városának elestét akadályozzák meg, de ez gondolom triviális.

 

Így pedig az van, hogy mondjuk ötezer shadoni vértes kétszáz paplovag vezetésével mondjuk UTOLÉR és harcra kényszerít egy pár száz fős ork hordát, majd legyőzi őket (azért komoly véráldozatokkal). Vagy feltör egy ostromzárat. Stb. Ütközetben amúgy a számszeríjak plusz a mágia gyilkosan hatékony az orkok ellen; ha vannak aquirok velük (erre azért nem olyan nagy az esély...), akkor már bonyolultabb a helyzet. Lényeg, hogy még a visszafelé húzódó krániakon való ütés sem sétagalopp, nagyon nem. Hiába gondolja azt Garmacor, hogy "ha mi nem vagyunk, akkor a krániak Pyarron után lendületből Shadonnak is nekimennek" :D

 

 

...és ha a világképbe okvetlenül játéktechnikát akarunk keverni, akkor igen, egy jól képzett és veterán vértes gyalogos viszonylag magas szintű harcos lesz (ex has, Új Tekercsek szerint: 4-6. Tsz.), a paplovagok innen indulnak, de mondjuk minden ötödik súrolhatja alulról a 10. szintet is akár (továbbá: Garmacort egy Thaleiosz menti meg az aquir nyíltól; nosza, becsüljük meg, hány manapontja van egy "átlagos" inkvizítornak, aki kráni seregek ellen harcol... Stb.) A 3-4. fokon forgatott fő fegyver, a pajzs, a taktikai alakzat, a harcértéket növelő esetleges mágia, a számbeli túlerő BIZONY BIZONY NÁLAM kijöhet olyanra, hogy a tíz-tizenkét szintnyi (=110-132 HM elosztva) különbség nem jelent automatikus győzelmet. És ehhez még "sufnitunningolt harcrendszer" sem kell (pl. az alabárd "használhatatlan", holott valójában nagyon brutális, nagyon hatékony fegyver - volt.)

 

 

 

Másrészt meg ha a legfiatalabb sa-quadok, a maguk 5000 évével 10. TSZ.-en alkalmazzák az Élet szférát (de nem papok, hanem szerafisták... :P ),

 

...de noha a Summarium valóban nem írta le, hogy "márpedig a Besti teljesen felejtős", azért nem szerencsés Bestis játéktechnikára hivatkozni a Summarium (Kránképe) vonatkozásában. Lásd pl. az orkok, akiknek a "sámánjai" játéktechnikailag mittomén ~4. szintű boszorkánymesterek a Bestiben. A törzsfő meg 5. szintű harcos, de az alap harcosnál lejjebb butítva. Na mindegy.

 

 

Egy ork legyen harcban csirkébb egy sötét elfnél (legalábbis egymillió orkból 999.998 biztosan) - méghozzá a pórias TÉ/VÉ szempontból.

 

De miért is ragaszkodunk a pórias TÉ/VÉ szemponthoz...?

 

 

:para:

d.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:
Ettől eltekintve az őseredeti felvetésemben, ha az "ősaquir" szót kicseréled a "nemesaquir" szóra, akkor pontosan mi is változik...?

 

Hogy egy átlagos, 40 évig eltengődő kráni, ha hirtelen pap/szerafista lesz, akkor már übereli is az 5000 éves sa-quadot a papi/szeráfi

mágiában. Ez meg szerintem nagyon hülyén néz ki.

Vagyis semmi nem változik.

 

 

Vagy éppen azt sem zárnám ki, hogy a sa-quadokat pld. emberi anya szülte - igaz nem tegnap - csak épp Methához fűződő viszonyuk miatt mára már odot termelnek és aquirnak minősülnek. Azok pedig, akiket "élettel büntetnek", idővel szintén ilyenek lesznek. Némelyikük.

 

Nekem az a verzió tetszik, hogy az első sa-quad pátriárka a Sötét Szív segítségével szaporítja a fajt.

 

Miért, ha simán, gyógyítás Kis Arkánum keretében gyógyítanak valakin a sa-quadok, akkor nem lehet belőle ugyanúgy

"inverz lovag", mint ha a Sötét Szívtől kap 375 ÉP-t? Dehogynem.

 

 

De hát a Sötét Elfek hangképző szervei annyira nem mások

 

Erre egyrészt valóban nem érdemes komolyabb összegű fogadásokat kötni, másrészt a magasabbrendű dialketusokon való beszéd valószínűleg nem csupán ahangképző szervek fizikai jellemzőire vezethető vissza. Igaz, hogy csak Kornya fejtegette itt és igaz, hogy a pontosítást szolgáló kérdéseimre adott válaszával pár éve adós, de pl. akár korcs nyelven is megszólalni csak az fog tudni, akiben ősvilági vér van (hogy ez jelenti-e a min. 1 Op-t, az kérdéses); ebből meg egy ugrás csak azt feltételezni, hogy a sötét elfnek a mágikus anyagcseréje van annyival fejlettebb a leprofibb műtéten átesett halandónál, hogy a nemes nyelvet ismeri, de annyira azért nem májer, hogy a titkos nyelvet is ismerje. Vagy ilyesmi.

 

Lásd még az érdekes tényt, hogy az alakváltó aquir akár emberalakban is képes nemes nyelvet használni; másfelől a mos-quin nyelven való megszólalás főemlősöknél gyakorlatilag simán lehetetlen lehet...

 

Bugos ez úgy ahogy van, mert a S* szó szerint nyelvi kultúrát emleget...

 

A M* harcrendszere - és irodalma - azért elsősorban azt támogatja, hogy Decius Mus egymaga megtartsa a hidat, akárhányan is próbálják leverni.

 

Hátttööö... max. a Te értelmezésedben.

Íjász szabály, átütőerő, VÉ a célzófegyverek ellen...? MT közelharci szabályai (túlerő, szálfegyver...?)

 

Ha Decius Musnál van kard és pajzs, meg mindig körbe tudja állni 8 szálfegyveres (hidat védve ez nem valószínű,

feltéve, hogy ritka arrafelé a négysávos autópályahíd), akkor jár neki -25 harcértékmódosító. Járjon ez TÉ-re is

és VÉ-re is... Effektive kb. 4 tsz-nyi harcértéklevonás.

Ha kiegyensúlyozottan osztja el az értékeit, akkor olyan 8 szint után (meg a túlerős levonás után) már kb. alig találják el,

ellenben az ő csapásai ritkán nem minősülnek túlütésnek.

A szálfegyver is csak addig jó távoltartásra, amíg ketté nem vágják, vagy esetleg a körbevett alak is be nem szerez egyet

a hulláktól.

Tehát egy csatabeli környezetétől 12 szinttel magasabb valaki nagyjából elfárad, hacsak nem dobnak ellene 00-t, de gyárt maga

előtt egy hullahegyet.

 

Ha "jók" a harcosok, akkor nem bomlik meg köztük az együttműködés, stb.

 

Mielőtt félreértenénk: a Dúlás Summariumos koncepciójára gondoltam, azaz a Fény Városának eleste után hazavonuló főerők, illetve együttműködést beszüntető, egymással, nomádokkal, helyi (pl. salumioni) orkokkal is harcoló, fosztogató kráni csapatokról beszéltem. Garmacorék azé' nem a Fény Városának elestét akadályozzák meg, de ez gondolom triviális.

 

Nézd, aquir kapitányt ölt, lenyomták azt a társaságot, amely Nogrenékat majdnem kicsinálta, stb.

 

Így pedig az van, hogy mondjuk ötezer shadoni vértes kétszáz paplovag vezetésével mondjuk UTOLÉR és harcra kényszerít egy pár száz fős ork hordát, majd legyőzi őket (azért komoly véráldozatokkal).

 

Vagy esetleg az van, hogy Garmacor (aki nem hadosztályt vezetett) alakulata szétvert egy kráni (nem ork) truppot,

különösebb gond nélkül.

 

..és ha a világképbe okvetlenül játéktechnikát akarunk keverni, akkor igen, egy jól képzett és veterán vértes gyalogos viszonylag magas szintű harcos lesz (ex has, Új Tekercsek szerint: 4-6. Tsz.), a paplovagok innen indulnak, de mondjuk minden ötödik súrolhatja alulról a 10. szintet is akár (továbbá: Garmacort egy Thaleiosz menti meg az aquir nyíltól; nosza, becsüljük meg, hány manapontja van egy "átlagos" inkvizítornak, aki kráni seregek ellen harcol... Stb.) A 3-4. fokon forgatott fő fegyver, a pajzs, a taktikai alakzat, a harcértéket növelő esetleges mágia, a számbeli túlerő BIZONY BIZONY NÁLAM kijöhet olyanra, hogy a tíz-tizenkét szintnyi (=110-132 HM elosztva) különbség nem jelent automatikus győzelmet. És ehhez még "sufnitunningolt harcrendszer" sem kell (pl. az alabárd "használhatatlan", holott valójában nagyon brutális, nagyon hatékony fegyver - volt.)

 

Ha arra gondolsz, hogy dobhatnak 00-t, akkor igaz, hogy nem automatikus.

 

 

Másrészt meg ha a legfiatalabb sa-quadok, a maguk 5000 évével 10. TSZ.-en alkalmazzák az Élet szférát (de nem papok, hanem szerafisták... :P ),

 

...de noha a Summarium valóban nem írta le, hogy "márpedig a Besti teljesen felejtős", azért nem szerencsés Bestis játéktechnikára hivatkozni a Summarium (Kránképe) vonatkozásában. Lásd pl. az orkok, akiknek a "sámánjai" játéktechnikailag mittomén ~4. szintű boszorkánymesterek a Bestiben. A törzsfő meg 5. szintű harcos, de az alap harcosnál lejjebb butítva. Na mindegy.

 

És attól még a -3-as IQ-jával simán elhiheti mindazt a POV maszlagot, ami a S*-ban van. Ahogy én látom.

Egy ork legyen harcban csirkébb egy sötét elfnél (legalábbis egymillió orkból 999.998 biztosan) - méghozzá a pórias TÉ/VÉ szempontból.

 

De miért is ragaszkodunk a pórias TÉ/VÉ szemponthoz...?

 

:para:

d.

 

Mert ha kijelented, hogy 16-18 tsz-ű egy átlagos kráni ork harcos (és nem tízezer orkból egy számít harcosnak), akkor

ezzel ott tart, hogy beverheti a sötét elfeket a padlóba közelharcban.

 

------------------

De foglaljuk össze: szerintem játéktechnikailag nem kell 16. szintűnek (másképp nézve: külvilág+k6+5 tsz.) lennie egy

kráninak ahhoz, hogy az "arcletépő debil" krániságát érzékeltetni tudjam. Sőt, kimondottan rühellem a Summáriumot

azért, mert ezt sulykolja, a sok vérpistike meg el is hiszi.

(Jelenlévők kivételek. )

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jula
Kelt:
Kelt:
Másrészt meg ha a legfiatalabb sa-quadok, a maguk 5000 évével 10. TSZ.-en alkalmazzák az Élet szférát (de nem papok, hanem szerafisták... :D ),

 

...de noha a Summarium valóban nem írta le, hogy "márpedig a Besti teljesen felejtős", azért nem szerencsés Bestis játéktechnikára hivatkozni a Summarium (Kránképe) vonatkozásában. Lásd pl. az orkok, akiknek a "sámánjai" játéktechnikailag mittomén ~4. szintű boszorkánymesterek a Bestiben. A törzsfő meg 5. szintű harcos, de az alap harcosnál lejjebb butítva. Na mindegy.

 

És attól még a -3-as IQ-jával simán elhiheti mindazt a POV maszlagot, ami a S*-ban van. Ahogy én látom.

Egy ork legyen harcban csirkébb egy sötét elfnél (legalábbis egymillió orkból 999.998 biztosan) - méghozzá a pórias TÉ/VÉ szempontból.

 

De miért is ragaszkodunk a pórias TÉ/VÉ szemponthoz...?

 

:D

d.

 

Mert ha kijelented, hogy 16-18 tsz-ű egy átlagos kráni ork harcos (és nem tízezer orkból egy számít harcosnak), akkor

ezzel ott tart, hogy beverheti a sötét elfeket a padlóba közelharcban.

 

Minden kötekedés nélkül, ezt most direkt csinálod? :P

 

Ezt megválaszoltam már.

 

Továbbá még mindig értelmetlen a felvetésed... Te nem a közelharci teljesítményük alapján hasonlítod össze őket, hanem kiragadsz egy adott számadatot, ami egy sötét elf és egy ork TÉNYLEGES közelharca esetén nem döntő jelentőségű.

Avagy fordítsuk meg a kérdést... Te mesélsz nekem. Én alakítok egy 16. Tsz-ű, "tápos" kráni orkot. Harcolok egy sötét elffel. Le fogom győzni? :D

 

Egy TÉNYLEGES közelharc a két fél között nem abból áll, hogy összevetjük a TÉ és VÉ értéküket, majd dühösen és csúnyán fújtatunk, hogy elég közeliek... És ezt TE is nagyon jól tudod.

 

- Senkit nem érdekel az ork TÉ-je, amikor szilánkosra tört végtagokkal fetreng az obszidiánelf egyetlen kiáltása után.

- Senkit nem érdekel az obszidiánelf harcértéke, ha őselemi metamorfózis során lángoszloppá üvölti magát.

- Senkit nem érdekel egyikük harcértéke sem, ha az obszidiánelf a pillanat hatalma alatt küzd.

- Senkit nem érdekel, hogy az ork milyen jól vív, ha a szeme kiégett, a füle lerobbant, az orra benőtt, a szája helyén meg éppen most sarjad egy második segg.

 

Ezt tényleg nem értem, miért kell csinálni... :para:

 

Ahogyan egyrészről - ha akarom - a Summarium Kránja szempontjából TELJESEN irreleváns, hogy a Besti mekkora harcértékeket/egyéb jellemzőket adott az egyes aquiroknak. Másrészről - mégha meg is tartom azokat a jellemzőket - éppen a Summarium miatt értelmetlen ilyeneket állítani, minthogy "beveri közelharcban"...

 

Egyébiránt, bár ez szintén Ynev-kép kérdése, NÁLAM a Véridő c. modul az alapvetés az egyes - megfelelően magas - pozíciókban ülők hatalmi megítélésében. Ennek alapján, illetve kiindulva a Te - teljes mértékben hibás - felfogásodból (miszerint a tény, hogy valakinek egyenlő vagy nagyobb a TÉ-je és VÉ-je, mint egy sötét elffé, legyőzi azt közelharcban), a Bakpápa Vérnyelője legyőz egy sötét elfet?

Bármelyik boszorkányherceg testőrségéből tetszőlegesen kiválasztott tag (15+ Tsz.) megteszi ugyanezt?

ÉSATÖBBI...

 

 

 

Üdv.: Jula

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Avagy fordítsuk meg a kérdést... Te mesélsz nekem. Én alakítok egy 16. Tsz-ű, "tápos" kráni orkot. Harcolok egy sötét elffel. Le fogom győzni? :para:

 

Halálmágiás nyílpuskát, ultralátós sunnyogás és nemesodot beleszámolva az egyik oldalon, szaglást, éjjellátást, barlangbeli tájékozódást,

sokezer évnyi ork regéket, farkas-hagyatékot beleszámolva, körülményektől és a hirtelen kitörpölt 3-4 "krányi ork harcos archetípus" variációt átlagolva üszkve 20% esélyt adnék. Olyasvalakinek aki mondjuk 12. tsz-ről nálam küzdötte fel az orkját 16. tsz-re, akár 40%-ot is.

 

Ez kábé rendben is van, ha ez az illető egy nagyobb krányi területen "az évszázad ork hérosza". Nem pedig egyik harcos a sok közül.

 

Mert ha az ok törzsfő a legkisebb kocá... izé, lánya kezét annak adja, aki hoz neki egy sötételf fejet és nekiindul 20 kanos ilyen ork,

akkor 95% eséllyel hozzák el az elf fejét, legfeljebb az a kérdés, hogy hányan pacsálnak rá.

 

Egy TÉNYLEGES közelharc a két fél között nem abból áll, hogy összevetjük a TÉ és VÉ értéküket, majd dühösen és csúnyán fújtatunk, hogy elég közeliek... És ezt TE is nagyon jól tudod.

 

- Senkit nem érdekel az ork TÉ-je, amikor szilánkosra tört végtagokkal fetreng az obszidiánelf egyetlen kiáltása után.

- Senkit nem érdekel az obszidiánelf harcértéke, ha őselemi metamorfózis során lángoszloppá üvölti magát.

- Senkit nem érdekel egyikük harcértéke sem, ha az obszidiánelf a pillanat hatalma alatt küzd.

- Senkit nem érdekel, hogy az ork milyen jól vív, ha a szeme kiégett, a füle lerobbant, az orra benőtt, a szája helyén meg éppen most sarjad egy második segg.

 

Ezt tényleg nem értem, miért kell csinálni... :P

 

Mert egy sötételf nem arról kellene, hogy szóljon, hogy kiáll a pusztába és azt üvölti Eki-eki-Vapang(*), hanem arról, hogy

levadássza az orkokat, nyílpuskával, netán a sequor-szerű pengéjével elvágja a torkát hátulról, ha egy kis kihívást akar.

 

Csakhát egy 16+ tsz. orkkal ha ezt megpróbálja megtenni, akkor egy gyenge szellő miatt, amitől az ork megérzi a szagát

(közben dobok orknak éberséget, elfnek sunnyogást, ha a játéktechnika érdekel)... Szóval csúful rajtaveszthet.

 

Ha meg az orkokból több van, akkor lehet, hogy más díszletekkel és spec effektekkel, de lezajlódik az avatarom története

a "kétkormányzós" filmből.

 

Persze lehet, hogy tévedtem a kivételekkel kapcsolatban.

 

Adios

KLM

 

(*) Erre szintén ráfaraghat amúgy a csóri hegyesfülű negró, mert az ediomadi, nem a VT-n edződött orkok pld. rendszeresen

esznek aquirhúst... Egy középső tartományok-beli, übertáp hősork meg maga szopogatta le a husit a nyakában hordott

kráni csirkecsontokról...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jula
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

 

KLM:

Halálmágiás nyílpuskát, ultralátós sunnyogás és nemesodot beleszámolva az egyik oldalon, szaglást, éjjellátást, barlangbeli tájékozódást,

sokezer évnyi ork regéket, farkas-hagyatékot beleszámolva, körülményektől és a hirtelen kitörpölt 3-4 "krányi ork harcos archetípus" variációt átlagolva üszkve 20% esélyt adnék. Olyasvalakinek aki mondjuk 12. tsz-ről nálam küzdötte fel az orkját 16. tsz-re, akár 40%-ot is.

Na, akkor a bibi itt van... (Kiemelt rész!)

Akkor valószínűleg ez az a pont, amiben teljesen eltér a véleményünk, és ami miatt teljes mértékben másként ítéljük meg az adott helyzetet.

Ha CSAK a vastagított rész lenne az obszidiánelf oldalán, és MINDEN MÁS az ork oldalán (teszem azt a fiktív szituációs gyakorlatban bekövetkezett szerepcsere esetén - azaz én mesélek neked), akkor én egyetlen buznyákot sem tennék az ork győzelmére. Soha. Semmikor.

 

Mert ha az ok törzsfő a legkisebb kocá... izé, lánya kezét annak adja, aki hoz neki egy sötételf fejet és nekiindul 20 kanos ilyen ork,

akkor 95% eséllyel hozzák el az elf fejét, legfeljebb az a kérdés, hogy hányan pacsálnak rá.

Ez továbbra sem igaz... Elindulhatnak 8-an 20. szinten is, ha az ellenfél 68 OP-ből fogadhatja őket, nemes nyelvvel...

Nem tudom, mi alapján jön ki neked ez a 95%-ban győznek dolog, de én egyszerűen SEMMI reális esélyt nem látok a győzelemre, nemhogy 95%-ot. :D

 

Mert egy sötételf nem arról kellene, hogy szóljon, hogy kiáll a pusztába és azt üvölti Eki-eki-Vapang(*), hanem arról, hogy

levadássza az orkokat, nyílpuskával, netán a sequor-szerű pengéjével elvágja a torkát hátulról, ha egy kis kihívást akar.

Tehát adott egy aquir (jelesül az obszidiánelf), akinek megadatott, hogy 60+ OP-ből szavalja Petőfi összes költeményét, és ennek ellenére NEM használja...? :P

 

Csakhát egy 16+ tsz. orkkal ha ezt megpróbálja megtenni, akkor egy gyenge szellő miatt, amitől az ork megérzi a szagát

(közben dobok orknak éberséget, elfnek sunnyogást, ha a játéktechnika érdekel)... Szóval csúful rajtaveszthet.

...De legyen...

Legyen így, nem stílusos a részéről, ha úgy "vadászik", hogy kiabál. (Megjegyzem, a példa immár arról szól, hogy az orkok vadásznak reá... De mindegy is.)

 

Oks. Sompolyog. Az ork mögé. Kardocskával/bicskácskával torkocskát nyiszatolni.

Az obszidiánelf elvéti a "sunnyogás" próbát. A szellő megdobja a "fújás" próbát. Az ork megdobja az "éberség" próbát. Megérzi, hogy mögötte van.

Reagál/megfordul/harcba száll/odacsap/fingik. Jön az a rész, hogy a kedvenc obszidiánelfünk "csúful rajta veszthet".

 

Szerinted EKKOR sem fogja használni a hatalomszavakat?

Mert az addig oké, hogy próbál "stílusoskodni". Nem ment. És? Jön a B terv. Ennyi.

 

 

(*) Erre szintén ráfaraghat amúgy a csóri hegyesfülű negró, mert az ediomadi, nem a VT-n edződött orkok pld. rendszeresen

esznek aquirhúst... Egy középső tartományok-beli, übertáp hősork meg maga szopogatta le a husit a nyakában hordott

kráni csirkecsontokról...

Azért ez sem feltétlenül van így... Nem pusztán az aquir hús zabálása teszi Tha'Ushur szolgáit olyanná, amilyenek. E sámánok egyrészt ELKEVEREDTEK az aquirokkal, másrészt évezredek óta élnek odalent...

 

De értelek, legyen így. Van egyfajta védelmük. Mondjuk a törzs bajnoka (ő már nem 16. Tsz-ű) bárdot ragad, vértet ölt, és felhúzza a gho-ragg koponyákból zsugorított medálját, magára ölti kir-siss bőrből cserzett kacagányát, és útnak indul. Ez mégis min változtat?

Itt egy maximális 5-10 (Jesszus, mit nem mondok!) OP-s védelemről beszélünk, ami ellenében ott van 64 aktív OP. Vagy 58. Vagy 73. Nemes nyelvvel.

 

És a szép kacagány nem fogja megvédeni az orkot, hogy a páncélja olvadjon rá lávaként. Nem fogja megvédeni, hogy az alatta megnyíló földből felcsapó lánggejzír megpörkölje az orcáját. Nem fogja megvédeni a rágyulladó erdőtől, a rázúduló sziklagörgetegtől, attól, hogy villámketrecbe zárják...

Vagy attól, hogy a mezei Csontrombolást ne 3, hanem mondjuk 12 OP-ből ordítsa rá a kedvenc sötét elfünk.

 

 

 

 

Üdv.: Jula :para:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Halálmágiás nyílpuskát, ultralátós sunnyogás és nemesodot beleszámolva az egyik oldalon, szaglást, éjjellátást, barlangbeli tájékozódást,

sokezer évnyi ork regéket, farkas-hagyatékot beleszámolva, körülményektől és a hirtelen kitörpölt 3-4 "krányi ork harcos archetípus" variációt átlagolva üszkve 20% esélyt adnék. Olyasvalakinek aki mondjuk 12. tsz-ről nálam küzdötte fel az orkját 16. tsz-re, akár 40%-ot is.

Na, akkor a bibi itt van... (Kiemelt rész!)

Akkor valószínűleg ez az a pont, amiben teljesen eltér a véleményünk, és ami miatt teljes mértékben másként ítéljük meg az adott helyzetet.

Ha CSAK a vastagított rész lenne az obszidiánelf oldalán, és MINDEN MÁS az ork oldalán (teszem azt a fiktív szituációs gyakorlatban bekövetkezett szerepcsere esetén - azaz én mesélek neked), akkor én egyetlen buznyákot sem tennék az ork győzelmére. Soha. Semmikor.

 

Akkor sem, ha a "MINDEN MÁS" azt jelenti, hogy éppen egy kétszer olyan nehéz, de a pusztakezes harcban (legalább) ugyanolyan

járatos ork éppen medveölelésbe fogja a elfet és megpróbálja (sikerrel) elharadni a torkát? Vagy persze a tagolt beszéd megy

automatikus akkor is a sötét elfnek, amikor épp a bordáin xilofonoznak egy kétkezes taglóval?

 

Persze, persze.

 

Tehát adott egy aquir (jelesül az obszidiánelf), akinek megadatott, hogy 60+ OP-ből szavalja Petőfi összes költeményét, és ennek ellenére NEM használja...? nemertem.gif

 

Adott az avatarom, aki megtehetné, hogy hajóágyúval lövi szét ezt a sártekét, oszt' mégis lejön ide az emberférgek közé,

méghozzá golyóálló erőtér nélkül és egy alkarpengével szecskázza ki a trófeának valót.

Feltehetőleg egyébként azért, mert egyrészt ilyen a kultúrájuk, másrészt mert adrenalinfüggő (bármint is válasszon ki az

endokrin rendszere) és alighanem a fajtájában erős a ragadozóösztön. Továbbá meglehetősen sokáig él és eközben unatkozik.

 

Persze, Te nem érted.

 

Reagál/megfordul/harcba száll/odacsap/fingik. Jön az a rész, hogy a kedvenc obszidiánelfünk "csúful rajta veszthet".

 

Szerinted EKKOR sem fogja használni a hatalomszavakat?

Mert az addig oké, hogy próbál "stílusoskodni". Nem ment. És? Jön a B terv. Ennyi.

 

Szerintem ekkor MEGPRÓBÁLJA használni a hatalomszavait. Vagy sikerül neki, vagy kiharapott torokkal fog

sikoltozni, igaz nem sokáig.

Ha meg van valami védelme az orknak, akkor is előfordulhat, hogy nem kellő erősítéssel érkezik az első

hatalomszó, második meg nem lesz.

Vagy - több orknál - mivel a sötét elf éppen egy mázsa büdös protein alatt kapkod levegőért, amúgy kimagasló

intellektusa dacára kicsit többet enged ki a tartalékaiból.. Mondjuk kínjában az összeset. Ettől a "szerencsés nyertes"

akár tízszer is meghalna (sőt, a kecske is, ami a sírjáról legel) - de a többiekkel szemben mi lesz? Marad az ÉP-ből

éneklés... Ha sikerül.

Vagy kimegy egy végtagcsonkolás - de hát földharcban és harci lázban az orkot nem zavarja, hogy leesett az egyik

lába... Utánna persze...

 

------------

Azért emlékeztetőül ideírom, hogy "nagy átlagban" 80% eséllyel persze a vékony negróra szavazok - a maradék 20%-ot

takarják a fentiek.

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

daekow
Kelt:
Kelt:

Hali.

 

Hogy egy átlagos, 40 évig eltengődő kráni, ha hirtelen pap/szerafista lesz, akkor már übereli is az 5000 éves sa-quadot a papi/szeráfi mágiában. Ez meg szerintem nagyon hülyén néz ki.

 

Bocs, szerafizmusról nem volt szó. Átlagos krániakról sem. Ranagol személyes figyelméből "keletkező" prófétáról beszéltem. Ezekből nincs sok, pláne nem egyszerre. Szóval ha manapontjait tekintve meghalad egy olyan aquirt, aki MELLESLEG* foglalkozik szeráfi mágiával, nálam nem lóg ki. Értelmes ellenérvet tőled sem láttam, csak annyit, hogy nehogymá. Azon kívül mintha manát tekintve úgy 10-15. szint közé lőttem be - már ha a Ranagol-próféta is "csak" 9 manát kap szintenként...

 

*: ja, ja, Summarium szerint az odon túli egyéb mágikus hagyományok csak mellékesek az odhoz képest. Pl. ennyiben is paradigmaváltás a Bestihez képest.

 

 

Miért, ha simán, gyógyítás Kis Arkánum keretében gyógyítanak valakin a sa-quadok, akkor nem lehet belőle ugyanúgy "inverz lovag", mint ha a Sötét Szívtől kap 375 ÉP-t? Dehogynem.

 

Tulajdonképpen mindegy.

Arra gondoltam, hogy a Sötét Szív deklaráltan ilyesmit okoz hosszabb távon, míg a burjánoztató gyógyítás "csak úgy" burjánoztat, azaz a nyomorult előbb hal meg kisgöbös májelfajulásban vagy valami rákban, minthogy a transzmutáció kiteljesedne. Azon kívül a gyógyítás mellékhatásai nem feltétlenül mutatnak a sa-quaddá válás irányába. De ettől még persze lehet, csak nem 100%-ban. (SZVSZ inkább ritka kivétel az ilyesmi...)

 

 

Bugos ez úgy ahogy van, mert a S* szó szerint nyelvi kultúrát emleget...

 

Ezt most nem értem... :D Mire gondolsz?

 

 

(...) Ha kiegyensúlyozottan osztja el az értékeit, akkor olyan 8 szint után (meg a túlerős levonás után) már kb. alig találják el, ellenben az ő csapásai ritkán nem minősülnek túlütésnek.

 

Világos, de ha megsorozzák az íjászok, akkor... :D Ha hajítófegyverrel bénítják a pajzsát, akkor szintén... Ha fúvócsővel megküldig valami légiméreggel... stb. Mágiát ide se keverjünk.

 

 

 

Mert ha kijelented, hogy 16-18 tsz-ű egy átlagos kráni ork harcos (és nem tízezer orkból egy számít harcosnak), akkor ezzel ott tart, hogy beverheti a sötét elfeket a padlóba közelharcban.

 

Full profán közelharc esetén ez nem tudom, miért probléma. A Dorchát is leverheti egy 4-5. szintű gladiátor profán közelharcban; a Dorcha ökle k6-ot sebez, a gladiátoron 6 SFÉ-s félvért van. A Dorcha alap harcértékeit használja, a gladiátor hosszú kardot és közepes pajzsot. A Dorcha mittomén 16. szintű, ez 128 HM; a gladiátor 5. szinten tart 60 HM-nél, mesterfokú kard, alapfokú pajzs esetén +24 TÉ, +61 VÉ. Tíz gladiátorból hány lesz tök eséyltelen...? Mire akarunk kilyukadni...?

 

Amúgy hogy végleg összeborzoljam a kedélyeket: a sötét elfnek is lehet tapasztalati szintje ám... azt' az lehet éppen 18-22., harcos kasztban; meg a Summarium ugyan nem említi, hogy ki lehet az a Gria-Duan, akire a Besti hivatkozik, de ha épen kalahora, akkor a sötét elfek közt vannak megtartói is... De mindegy.

 

 

foglaljuk össze: szerintem játéktechnikailag nem kell 16. szintűnek (másképp nézve: külvilág+k6+5 tsz.) lennie egy kráninak ahhoz, hogy az "arcletépő debil" krániságát érzékeltetni tudjam.

 

Világos.

A fő gond "az én készülékemben" ott van, hogy játéktechnikailag nagyon nehéz a krániakat modellezni, ezért igyekszem is kerülni. Ez alatt azt értem, hogy nem okvetlenül attól lesz "jobb harcos" egy külviláginál (pl. a kráni paraszt, ugye...), mert magasabb a támadóértéke vagy ötödik fokon kezeli a kését. Hanem azért lesz "jobb harcos", mert meglepetésből egyből késel, minden gátlás vagy megfontolás nélkül, ölésre menve. A játéktechnika nagyon nehezen modellezi a "harckészséget" vagy "spirituszt" vagy nem t'om mit, igazából megfogalmazni sem tudom. Nagyjából arról van szó, hogy ha ráugrik meglepetésből a gyilkos az emberre, akkor az ember védekezése-ellentámadása mennyire lesz ösztönös, mennyire lesz hirtelen, mennyit gondolkodik a kés elővétele és a szúrás előtt, közben stb. Mennyi idő alatt és milyen hatásfokkal méri fel közvetlen környezetét, milyen találékonysággal és ügyességgel használja ki azt, mármint a tereptárgyakat, esetleg éppen pánikba eső kívülállókat, eseményeket stb. A "kráni közember" ebben, ezekben lesz sokkal jobb a "külvilági közembernél" sőt a külvilág jól képzett harcosaitól lefelé elhelyezkedő mindenkinél. A M* játéktechnikája ezt max. magas TÉ-VÉ-vel tudja modellezni, ami nem feltétlenül lesz minden más esetben helytálló.

 

Ez persze most mellékes. :D

 

 

Mert egy sötételf nem arról kellene, hogy szóljon, hogy kiáll a pusztába és azt üvölti Eki-eki-Vapang(*), hanem arról, hogy levadássza az orkokat, nyílpuskával, netán a sequor-szerű pengéjével elvágja a torkát hátulról, ha egy kis kihívást akar.

 

Na és ez utóbbi mennyiben közelharc, TÉ-vel, VÉ-vel...? Komolyan kérdezem.

 

Mert ugye nem mindegy, hogy szemtől szembeni profán közelharcról beszélünk, egyébként harcról beszélünk, semleges terepen orkra vadászó sötét elfről, ugyanitt elfre vadászó orkról, ork szállásterületen vadászó sötét elfről, a sötét elf csapdákkal és veszélyes bestiákkal benépesített szállásán vadászó orkról stb.

 

Nem tartom blaszfémiának, ha az ork szálláson ork harcosokra vadászgató sötét elf nagyon pengeélen táncol.

 

Csakhát egy 16+ tsz. orkkal ha ezt megpróbálja megtenni, akkor egy gyenge szellő miatt, amitől az ork megérzi a szagát (közben dobok orknak éberséget, elfnek sunnyogást, ha a játéktechnika érdekel)... Szóval csúful rajtaveszthet.

 

A bitang magas, már-már természetfeletti rejtőzésben és lopózásban szerintem ez is benne van; szóval ha a sötét elf nem veszi észre, hogy merre viszi a szagát a szél, vagy ha a lebukást követő második másodpercben még ugyanott áll, mint addig, akkor az nem "igazzy" sötét elf :D

 

 

 

Mert ha az ok törzsfő a legkisebb kocá... izé, lánya kezét annak adja

 

(OFF)

Te most komolyan azt akarod, hogy eljöjjön a szívedért éjszaka egy joviális dwoon kereskedőnek öltözött kiugrott pap...? :P :para:

(/OFF)

 

 

:D

d.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Basszus... most evett meg 2 oldalt... Akkor most csak ennyi:

 

Daekow:

Mert ugye nem mindegy, hogy szemtől szembeni profán közelharcról beszélünk, egyébként harcról beszélünk, semleges terepen orkra vadászó sötét elfről, ugyanitt elfre vadászó orkról, ork szállásterületen vadászó sötét elfről, a sötét elf csapdákkal és veszélyes bestiákkal benépesített szállásán vadászó orkról stb.

 

Nem tartom blaszfémiának, ha az ork szálláson ork harcosokra vadászgató sötét elf nagyon pengeélen táncol.

 

KLM, kiemlés most:

Halálmágiás nyílpuskát, ultralátós sunnyogás és nemesodot beleszámolva az egyik oldalon, szaglást, éjjellátást, barlangbeli tájékozódást,

sokezer évnyi ork regéket, farkas-hagyatékot beleszámolva, körülményektől és a hirtelen kitörpölt 3-4 "krányi ork harcos archetípus" variációt átlagolva üszkve 20% esélyt adnék. Olyasvalakinek aki mondjuk 12. tsz-ről nálam küzdötte fel az orkját 16. tsz-re, akár 40%-ot is.

 

Ez az 1-5%-os "betévedt a 'zork Fray-Grimonarba" esélyt és a "már felállítottunk a csapdákat a sötét elf területe szélén,

és tudjuk, hogy erre fog jönni hazafelé, talán még sebesült/kimerült is lehet, vagy ha mégsem, legalább nehéz trófeákat cipel"

scenario üszkve 50%-át is magában foglalja.

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jula
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

 

KLM:

Akkor sem, ha a "MINDEN MÁS" azt jelenti, hogy éppen egy kétszer olyan nehéz, de a pusztakezes harcban (legalább) ugyanolyan

járatos ork éppen medveölelésbe fogja a elfet és megpróbálja (sikerrel) elharadni a torkát? Vagy persze a tagolt beszéd megy

automatikus akkor is a sötét elfnek, amikor épp a bordáin xilofonoznak egy kétkezes taglóval?

Te, figyi, miért nem mindjárt onnan indulunk, hogy az obszidiánelf már ab ovo halott...? :ok:

 

Nyilvánvalóan, ha medveölelésben van, és éppen átharapják a torkát, akkor nem fog hatalomszavazni. Ahogyan akkor sem, ha Mádám Bondázs szépségszalonjában, szájpecekkel a szájában kell szemlélnie az ork hős által vígan lengetett gésa-golyókat. De nem is erről beszélgettünk... Vagy? :D

 

(Amúgy nekem nem tiszta, hogy hogyan jutottunk hirtelen idáig...)

 

Feltehetőleg egyébként azért, mert egyrészt ilyen a kultúrájuk, másrészt mert adrenalinfüggő (bármint is válasszon ki az

endokrin rendszere) és alighanem a fajtájában erős a ragadozóösztön. Továbbá meglehetősen sokáig él és eközben unatkozik.

Aha.

És ez mennyiben releváns az adott helyzetben - ti. amikor mondjuk a koca csülkéért versengő orkok egész csapata vadászik ŐRÁ?

 

Illetve akkor, amikor - kiindulva abból, ahogyan Te mesélnéd - megkísérli a megközelítést/hátulról kicsontozást, de azt elvétve szembetalálja magát egy ork harcossal... És? Nyilván - lévén IGEN ÖREG nép gyermeke - nem akkor fog rájönni, hogy elcseszte a cserkészést, amikor a fején térdelnek, ami mellesleg néhány ölnyire van már a testétől...

 

Avagy lásd még:

"A bitang magas, már-már természetfeletti rejtőzésben és lopózásban szerintem ez is benne van; szóval ha a sötét elf nem veszi észre, hogy merre viszi a szagát a szél, vagy ha a lebukást követő második másodpercben még ugyanott áll, mint addig, akkor az nem "igazzy" sötét elf " /daekow/

 

Pontosan. :D

 

Szerintem ekkor MEGPRÓBÁLJA használni a hatalomszavait. Vagy sikerül neki, vagy kiharapott torokkal fog

sikoltozni, igaz nem sokáig.

A lenti példákban említett hatalomszavak közül (különös tekintettel mondjuk az őselemi metamorfózisra) melyik nem lesz sikeres/használata után mikor tudja átharapni a torkát?

 

Tehát én elhiszem, hogy kiindulunk egy fogyatékos sötét elfből, aki látva, hogy rá vadászik TÖBB ellenfél, besétál közéjük, az egyiknek megpróbálja elvágni a torkát, de rálép egy gallyra, ami reccsen, ezért nem fog összejönni a manőver, de még éppen 7564328 féle módon megmenekülhetne (használva a hatalomszavakat), de nem teszi, mert inkább kipróbálja, hogy megy-e baltával a fejben is; vagy ha használja, akkor nyilván mindössze 3 OP-ból fog üvölteni egy "Kylet tyúkká változtatom" hatalomigét... Persze...

 

Mert nyilván így csinálja. :D

Azért szerintem ENNYIRE nem SÖTÉT egyik sem...

 

Vagy - több orknál - mivel a sötét elf éppen egy mázsa büdös protein alatt kapkod levegőért,

Tehát megint ott tartunk, hogy az elf gyakorlatilag halott. Vagy csak agyhalott. Igazából mindegy is.

 

Miért nem mindjárt onnan közelítjük meg, hogy valójában néma, mert nincs feje, meg harcképtelen, mert nincsenek végtagjai, sőt, tulajdonképpen ott sincs, mert már azelőtt legyőzték, hogy odaért volna...

 

Vagy kimegy egy végtagcsonkolás - de hát földharcban és harci lázban az orkot nem zavarja, hogy leesett az egyik

lába... Utánna persze...

Igen. Mert adott helyzetben ez tűnik a leglogikusabbnak, igaz? ;) (Én például tuti, hogy arra lőném el minden OP-met, hogy elteleportálom a fegyvereimet... Hogy még rosszabb legyen nekem...)

 

Megjegyzem, én SEHOL nem írtam Csonkolást, én Csontrombolásról beszéltem. Megnézem azt a harci lázat, ami 6k6 Ép elvesztése és minden végtag nyíltra/szilánkosra törése esetén vitézkedik...

 

Mondjuk kínjában az összeset. Ettől a "szerencsés nyertes"

akár tízszer is meghalna (sőt, a kecske is, ami a sírjáról legel) - de a többiekkel szemben mi lesz? Marad az ÉP-ből

éneklés... Ha sikerül.

Mert hülye. :D

De legyen... Oké, onnan indulunk, hogy az elf lefekszik, és az előzetes mérlegelések alapján megkéri a legnehezebb egyedet, hogy ugyan, ugorjon már rá egy negyvenszer. Majd, hálából, (amúgy ki tudja, hogy miért) 72 OP-ből megkínálja. Oks. Innen indulunk. Elfünk 0 OP, kevés Ép.

Miért nem MENEKÜLÉSRE használná a megmaradt Ép-inek egy részét?

 

(Továbbra is fenntartva, hogy fogalmam sincs, miért és hogyan jutunk el oda, hogy az elfünk szellemi képességei nem haladják meg egy kavicsét... Vagy hogy miért abból indulunk ki, hogy bezúzták az oldalát/rajta térdelnek/leszorítva marcangolják/lekötözik és hátulról olajozzák...)

 

 

Persze, Te nem érted.

Nem. Mert én nyilvánvalóan hülye vagyok. :D

 

 

 

 

 

Üdv.: Jula

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Raon
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Jula:

Őszinte elismerésem, hogy így bírod - annak ellenére, hogy KLM érvei esetében nem az a lényeg, hogy mi az igazság, hanem, hogy neki legyen igaza. Sőt, neki természetesen igaza van, csak ez a szemét, nem '89 óta játszó, mosdatlan plebs ezt néha az istenért nem látja be. ;)

 

üdv,

Raon

szerkesztette : Raon
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Attila
Kelt:
Kelt:
Basszus... most evett meg 2 oldalt...

 

Eszerint vagy van isten, vagy a fórummotor kezd intelligenssé válni... ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Halálmágiás nyílpuskát, ultralátós sunnyogás és nemesodot beleszámolva az egyik oldalon, szaglást, éjjellátást, barlangbeli tájékozódást,

sokezer évnyi ork regéket, farkas-hagyatékot beleszámolva, körülményektől és a hirtelen kitörpölt 3-4 "krányi ork harcos archetípus" variációt átlagolva üszkve 20% esélyt adnék. Olyasvalakinek aki mondjuk 12. tsz-ről nálam küzdötte fel az orkját 16. tsz-re, akár 40%-ot is.

Na, akkor a bibi itt van... (Kiemelt rész!)

Akkor valószínűleg ez az a pont, amiben teljesen eltér a véleményünk, és ami miatt teljes mértékben másként ítéljük meg az adott helyzetet.

Ha CSAK a vastagított rész lenne az obszidiánelf oldalán, és MINDEN MÁS az ork oldalán (teszem azt a fiktív szituációs gyakorlatban bekövetkezett szerepcsere esetén - azaz én mesélek neked), akkor én egyetlen buznyákot sem tennék az ork győzelmére. Soha. Semmikor.

 

KLM:
Akkor sem, ha a "MINDEN MÁS" azt jelenti, hogy éppen egy kétszer olyan nehéz, de a pusztakezes harcban (legalább) ugyanolyan

járatos ork éppen medveölelésbe fogja a elfet és megpróbálja (sikerrel) elharadni a torkát? Vagy persze a tagolt beszéd megy

automatikus akkor is a sötét elfnek, amikor épp a bordáin xilofonoznak egy kétkezes taglóval?

Te, figyi, miért nem mindjárt onnan indulunk, hogy az obszidiánelf már ab ovo halott...? :D

 

Naaszondja: Bestiárium, sötét elf leírás vége:

120% lopakodás, rejtőzés + éles érzékek - adjunk meg neki 120% éberséget is

 

Veszünk egyet az ork archetípusok közül, mondjuk ETK alapján, alap harcos, 16 tsz. Faragjunk belőle olyasvalakit,

aki kráni csirkét szokott lopni gaug korától kezdve - tehát a szintenkénti 14 kp-jából oszt lopakodásra, rejtőzésre

és éberségre 3-3 kp-t - ezzel 16. tsz-re minimum 144%-os lesz mindhárom értéke és még marad kp-ja másra is elég bőven.

 

Annyi esze van, hogy a sötét elf (és a kráni csirke) nem jó ha megnyikkan - és a fentiek tükrében statisztikailag

képes is lesz rá, hogy odamenjen ütéstávolságba és meg fogja próbálni úgy kinyírni, hogy az ne tudjon beszélni.Hát így.

 

(Amúgy nekem nem tiszta, hogy hogyan jutottunk hirtelen idáig...)

 

Ezt látod elhiszem.

 

Feltehetőleg egyébként azért, mert egyrészt ilyen a kultúrájuk, másrészt mert adrenalinfüggő (bármint is válasszon ki az

endokrin rendszere) és alighanem a fajtájában erős a ragadozóösztön. Továbbá meglehetősen sokáig él és eközben unatkozik.

Aha.

És ez mennyiben releváns az adott helyzetben - ti. amikor mondjuk a koca csülkéért versengő orkok egész csapata vadászik ŐRÁ?

 

Illetve akkor, amikor - kiindulva abból, ahogyan Te mesélnéd - megkísérli a megközelítést/hátulról kicsontozást, de azt elvétve szembetalálja magát egy ork harcossal... És? Nyilván - lévén IGEN ÖREG nép gyermeke - nem akkor fog rájönni, hogy elcseszte a cserkészést, amikor a fején térdelnek, ami mellesleg néhány ölnyire van már a testétől...

 

Pedig van rá esély, hogy mégis.

 

Tehát én elhiszem, hogy kiindulunk egy fogyatékos sötét elfből, aki látva, hogy rá vadászik TÖBB ellenfél

 

Ha látja. Ha tényleg van több ellenfél - mert ugye ez csak az egyik lehetséges scenario.

, besétál közéjük, az egyiknek megpróbálja elvágni a torkát, de rálép egy gallyra, ami reccsen, ezért nem fog összejönni a manőver, de még éppen 7564328 féle módon megmenekülhetne (használva a hatalomszavakat), de nem teszi, mert inkább kipróbálja, hogy megy-e baltával a fejben is; vagy ha használja, akkor nyilván mindössze 3 OP-ból fog üvölteni egy "Kylet tyúkká változtatom" hatalomigét... Persze...

(...)

Igen. Mert adott helyzetben ez tűnik a leglogikusabbnak, igaz? ;) (Én például tuti, hogy arra lőném el minden OP-met, hogy elteleportálom a fegyvereimet... Hogy még rosszabb legyen nekem...)

 

Látod, elkövettél egy klasszikus hibát, amit a kezdő mesélők el szoktak: a kedvenc szörnyének/njk-nak mindig minden sikerül

és mindig azt teszi, amit az asztal mellett, stresszmentesen, esetenként percekig gondolkodó szerepjátékos tesz.

 

Amúgy is, a kedvenc szörnyed pont át fogja erősíteni az ork esetleges védelmét (amiről honnan is tudja, hogy van neki egyáltalán? És hogy mekorra?), de csak pont hogy átcsusszanjon, mert azért spórol. Hát hogyne.

 

Megjegyzem, én SEHOL nem írtam Csonkolást, én Csontrombolásról beszéltem.

 

Tudom. Én meg hoztam egy példát arra, hogy stresszhelyzetben (igen, ez egy ún. stresszhelyzet) esetleg nem

a megfelelő döntést hozza valaki.

 

De legyen... Oké, onnan indulunk, hogy az elf lefekszik, és az előzetes mérlegelések alapján megkéri a legnehezebb egyedet, hogy ugyan, ugorjon már rá egy negyvenszer. Majd, hálából, (amúgy ki tudja, hogy miért) 72 OP-ből megkínálja. Oks. Innen indulunk. Elfünk 0 OP, kevés Ép.

Miért nem MENEKÜLÉSRE használná a megmaradt Ép-inek egy részét?

 

Ha arra használja, és van is rá ideje akkor megússza. Csakhogy bubukám, ez az ami egyrészt nem automatikus (mondjuk ahány ép-t

vesztett annyi mínusszal dob IQ-t vagy asztrált, ha megvan akkor nyilván), másrészt egy efféle vadászmentalitású izé - lásd S*187. oldal:

"Jó harc volt" - esetleg NEM AKAR elmenekülni.

Inkább a jó halál, mint a vereség szégyene, meg ilyesmi.

 

Persze, Te nem érted.

Nem. Mert én nyilvánvalóan hülye vagyok. :ok:

 

Nem fogalmaznék ilyen sarkosan, de nyilvánvalóan sokat kell még tanulnod.

 

Adios

KLM

 

ui.: Azért örülök, hogy egyeseknek az idei év legnagyobb öröme az, hogy a partvonalról beszólhatnak.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jula
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

 

KLM:

 

:ok:

 

Nem fogalmaznék ilyen sarkosan, de nyilvánvalóan sokat kell még tanulnod.
Látod, elkövettél egy klasszikus hibát, amit a kezdő mesélők el szoktak: a kedvenc szörnyének/njk-nak mindig minden sikerül

és mindig azt teszi, amit az asztal mellett, stresszmentesen, esetenként percekig gondolkodó szerepjátékos tesz.

Minden Szerepjátékok Atyja!

Gondolom, most azt várod, hogy leboruljak eléd, és könnyeim közt vergődve megkérjelek - mi több, könyörögjek -, hogy mérhetetlen tudásod és tapasztalatod cseppjeit reám hullasd! Egy olyan nagyformátumú személyiségtől, mint amilyen te is vagy, kész bók, ha az ember egyáltalán minősítést kap - mindegy milyet, a lényeg, hogy értékes idődből szánsz rám néhány percet.

 

Én butuska, kezdő mesélő vagyok - mint mindenki más is a fórumon rajtad kívül... Te bölcs vagy és régi szerepjátékos, és főállású lepke.

 

Biztosíthatlak, nem cserélnék veled... ;)

 

Csakhogy bubukám

Szívemnek szép szerelme! :D

Elfelejtetted, hogy nem személyeskedünk? :D

Hát nem te voltál az, aki a múltkorjában is moderátorért kattintgatott? Ejnye... Hát így adjon a szavadra egy magamfajta egyszeri felhasználó... Hüpp.

 

ui.: Azért örülök, hogy egyeseknek az idei év legnagyobb öröme az, hogy a partvonalról beszólhatnak.

A helyedben én ezen nem csodálkoznék... :-o

Ráadásul beszólás és beszólás között nem sok különbség van, tudod-e?

 

Érdemi(bb) rész:

 

Igen, KLM, neked van igazad. Elismerem

A tény, hogy valakinek eléri egy (vagy két) jellemzője egy sötét elfét (aki nem, Husi, nem a kedvenc szörnyem :P ), az már nyilvánvalóan le is győzi. Az, hogy ugyan akkora adott kétkezi verekedő támadó értéke, mint e szörnyé, az nyilvánvalóvá teszi, hogy lesz esélye ellene. Persze. Igen. OP ide vagy oda. Nemes dialektus sem számít.

Nem.

Mert a kiindulóhelyzet az, hogy a fején térdelnek. Igen. :D

Nyilván, ETK alapján kihozhatod, hogy a "mezei" ork 25 %-al jobban fog lopakodni, mint a sötét elf. Igen. Pl. Új Tekercsek szerint nem. Soha. Mert - bár ellenőrizni nem tudom, hogy pontosan melyik, de asszem ügyesség - annak lesz képsség-korlátja. A 125 %-os lopózása a sötét elfnek az öt fokú képzettségrendszerben 6. fokú képzettségnek számít, ami továbbá feltételez legalább 21-22-es ügyességet, pl. (Ami az orknak soha nem lesz.) De nem baj.

 

Igen... Mert "annyi esze van" az orknak, hogy odamenjen "ütéstávolságba". Igen. És erre "statisztikailag képes is lesz"... Hogyne.

 

Mert Bemegyünk Oda, Ahol Ott A Sötét Elf, És Jól Odalopakodjuk Magunkat Hozzá, Amíg Balra Néz. Aztán Majd Jól Nem Beszél. Igen, KLM. Pontosan így.

Naná.

Az obszidiánelf nyilván alap erősítéssel fog ráüvölteni egy olyan valakire, aki őt akarja megölni. Nyilván. Pláne egy olyan valakire, aki (máig tisztázatlan körülmények között) "oda osonkodott hozzá". Naná.

De igen. Én nem tudok mesélni. Legyen így.

Te meg olvasni. :D

 

Mert mondjuk leírtam már, hogy védelem ide, védelem oda, az obszidiánelf tud olyan hatalomszavakat használni, ami ellen negyven Gho-ragg fitymájából varrt tökfödő sem fogja megvédeni. Pl. azoktól, amik nem az orkra, hanem a felszerelésére, a környezetére, vagy az ellenfelére (a sötét elfre) hatnak. Mert elég sok olyan testnyílása van az orknak, amit eltömedékelhet a támadóértékével, ha a sötét elf magára suttog egy pillanat hatalmát. Vagy légörvénnyé változik. Vagy fellöki saját magát negyven méter magasra. De mindegy is...

 

Ugyanis az elf - néhány ezer éves, tökéletes vadász - NYILVÁNVALÓAN nem bírja a stresszhelyzeteket, és tévedésből átváltozik egy zacskó dunakaviccsá. Amit a "Majin Buu" ork örömmel el is szopogat.

Vagy annyira összezavarodik, hogy azt hiszi, saját magát támadta meg, és fejbelövi magát a nyílpuskával.

Vagy nem csinál semmit, mert egyszerűen idegösszeomlást kap a stressztől, és magzatpózban zokog. Pedig ha szedett volna Magne B6-ot... ;)

 

Figyelemreméltó továbbá az az evolúció, amit a fejtegetésedben a példáid során tapasztalhatunk. Először kijelented, hogy a megegyező harcértékek (dacára a nemes nyelvű 71 OP-nak, a mérhetetlen hatalmú, hatalomszavakkal készített varázstárgyaknak, stb.) miatt az orknak biztosan van esélye. (Lehet, hogy csak 20%, de van.) Mondom, hogy nincs, mert egyetlen szavába kerül, és az ork kevesebb, mint egy szép emlék. Erre jössz, hogy "de nem is csinál ilyet, mert kajabálni nem stílszerű, inkább odasettenkedik torkot kaszabolni, amit elront, és akkor már rajta is ülnek". Mikor mondom, hogy A) az elf nem hülye, hogy ilyet tegyen, vagy ha teszi, akkor - már csak azért, AMI - nem teszi óvatlanul, és nincs esélye az orknak, vagy B) legyen fogyatékos az elf, bukjon le, de még EKKOR is millió lehetősége van, mielőtt az ork odacsap; akkor jössz azzal, hogy nem lekiablája, nem is lelövi, nem is odamegy átvágnia torkát, nem is odamegy átvágni a torkát, de elrontja, majd aztán üvölti le, hanem EGYENESEN az ork megy oda, és mert a sötét elf nem bírja stresszhelyzeteket, le is győzik.

 

S mikor bátorkodom megjegyezni, hogy én nem egy degenerált, mezítelen, beszédképtelen sötét elf egyedből indulok ki, amelyik tulajdonképpen halva született, csak annyira hülye, hogy még EZT SEM vette észre... Akkor én vagyok a kezdő, mert túlmisztifikálom a kedvenc (?) monsztámat. Zsííírkirályos...

 

Igen, KLM, neked van igazad. Mert okos vagy. Nagyon. :D

 

 

Részemről ennyi. Puszi!

 

 

 

Raon:

(OFF)
Jula:

Őszinte elismerésem, hogy így bírod - annak ellenére, hogy KLM érvei esetében nem az a lényeg, hogy mi az igazság, hanem, hogy neki legyen igaza. Sőt, neki természetesen igaza van, csak ez a szemét, nem '89 óta játszó, mosdatlan plebs ezt néha az istenért nem látja be.

 

Az elismerést őszintén köszönöm, de inkább némi leszidást érdemelnék a naivitásomért, mintsem dícsérő szavakat a kitartásomért...

Sajnos tudom, hogy KLM nem egy kimondott agytröszt, s mint ilyen rugalmas rendszerességgel kanyarodik vissza egyetlen fogodzójához - a "szerepjátékos múltjához", ami a fórumközösség fölé emeli kettővel, de akár hárommal is, bármit is jelentsen ez.

 

Meggyőzni nem lehet, ha hibázik, azt el nem ismeri, ha végképp forró a talaj (az érvkészlete kifogy, a fórumközösség "levitatkozta"), akkor nem az álláspontját ízekre szedő hozzászólásokat cáfolja, hanem lelép egy időre, tetemes elmaradást hagyva maga után.

A legrosszabb tulajdonsága viszont az, hogy a személyeskedést nevetséges módon igyekszik "megtorolni" (ti. moderátort hív egy olyan vitában, ahol oda-vissza ment az adok-kapok), jóllehet Ő az, aki az esetleges normális hangvételű, kulturált vitát személyeskedésekkel dönti romba/szakítja meg. (Mint most is. Aztán csodálkozik - mi több, neki áll feljebb -, ha hasonló válasz érkezik.)

 

Én azt hittem, hogy amennyiben egyszer megegyeztünk, hogy nincs több személyeskedés - megfelelve BePe ezirányú kérésének -, úgy ezt be is fogjuk tartani. Mindketten.

Ő nem tette.

(/OFF)

 

 

 

A legjobbakat!

 

 

Üdv,

Jula

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fenrir
Kelt:
Kelt:

"Tehát adott egy aquir (jelesül az obszidiánelf), akinek megadatott, hogy 60+ OP-ből szavalja Petőfi összes költeményét, és ennek ellenére NEM használja...?"

Van némi ráció benne: a fő ellenfeleinek (más sötételfek és aquirok - akiknek pont az ő területe kell) hasonló mennyiségű oddal rendelkeznek - nem fogja úton-útfélen használni, mert kell védelemre. Persze inkább bújkál egy ideig 0 oddal minthogy felszeleteljék, de alapvetően inkább spórol, nem?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Nyilván, ETK alapján kihozhatod, hogy a "mezei" ork 25 %-al jobban fog lopakodni, mint a sötét elf. Igen. Pl. Új Tekercsek szerint nem. Soha.

 

Az ÚT az a rendszer, ahol a kráni pusztító légiósoknak le kell vizsgázni anatómiából? Hja... ;)

 

De igen. Én nem tudok mesélni. Legyen így.

 

Értem én, nálad a Korona és Kehelyben is a Valóvérű nem elpukkantja az egyik Kóborlót és aztán agyonverik lánccal,

hanem lángoszloppá változik és lenyom mindenkit.

Vagy éppen Vyergas elnyom egy pillanat hatalmát, leszeleteli Aurrit (vagy fordítva, Vyergas végzi szalámiként) és aztán

vége is a novellának, jön húsz üres oldal.

Vagy mégsem....?

 

Az, hogy az NJK-kat, jellemük, karakterük, vázolt gondolati sémájuk szerint meséljük, néha tévedjenek, különösen

stresszhelyzetben...

 

-------------------------------------

"Tehát adott egy aquir (jelesül az obszidiánelf), akinek megadatott, hogy 60+ OP-ből szavalja Petőfi összes költeményét, és ennek ellenére NEM használja...?"

Van némi ráció benne: a fő ellenfeleinek (más sötételfek és aquirok - akiknek pont az ő területe kell) hasonló mennyiségű oddal rendelkeznek - nem fogja úton-útfélen használni, mert kell védelemre. Persze inkább bújkál egy ideig 0 oddal minthogy felszeleteljék, de alapvetően inkább spórol, nem?

 

Más ráció is van ám benne: a Bestiárium szerint a sötét elf vadászni akar, méghozzá kimondottan olyan prédára, ami

veszélyes. Az, hogy leugatja valami hatalomszóval (és tökmindegy, hogy direktbe sebző, vagy önmagát turbózó ) ebbe

nem nagyon fér bele... Amíg nyeregben érzi magát. Utánna viszont már nem biztos, hogy lesz rá esélye.

 

--------------------------------------

Persze lehet úgy mesélni, hogy minden ork 16+ tsz. (legalábbis a Középső Tartományok orkjainak kimutatható százaléka)

és a sötét elfek ezt tudják, ezért úgy vadásznak orkra, hogy minimum Pillanat Hatalmában odarongyolnak, levágják a fejét

és már teleportálnak is el.

Simán. Az, hogy kiheréltünk vele egy szörnyet, nem számít.

 

Csakhogy ha az orkok ilyen táposak, ellenben szaporábbak az embernél, és mégis erősen szorulnak ki még a középső tartományokból is

(igen, a S* szerint a középső tartományok 75%-ban emberlakták), akkor az emberi varázstudók is sűrűn vannak 15. tsz felett. És innentől

nagyon-nagyon rossz az aquiroknak, od ide, manahálózavarás oda.

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KLM
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Na, fussunk neki még egyszer:

Diok: a fő gond az, hogy a Summarium szerinti Krán szülöttei a külvilágban bitang tápos, ennek ellenére gyakorlatilag életképtelen alakok. Hogy értsd: a Ranagol-pap nem papnöveldében tanult, mert Kránban olyan nincs, hanem Ranagol akaratából "támadt", hogy igékkel szolgálja Őt. Alap pap eloszt 120 HM-et, 200 Kp-t, manája ~80 + 5k10, pszije nincs, fegyverzeti megkötése nem (feltétlenül) lesz. Egy gorviki ranagol-pap sem fogja tudni elsőre Ranagol-papként azonosítani, annyira más minden külsőség, sőt majdhogynem a vallás is (lásd tegnapi hozzászólásomat a Krán topikon...) Ork fegyverforgató - ha törzsében nevelkedett, akkor Summariumos ork, mondjuk úgy 16-18. szinten. Ha máshol, akkor más alapokról kiindulva kb. ugyanez a szint. Tápos? Ja, persze hogy az.

 

Az a baj, hogy most átnéztem a S*-ot, és a következőket találtam:

 

394. oldal, jobb hasáb alja, "A birodalom lakói (...) közvetlenül Ranagolhoz és angyalaihoz intézik imáikat"

397. oldal, bal hasáb teteje, "Hogy valóban szüksége van-e Ranagolnak (...) amint papjai tanítják"

410. oldal, jobb hasáb, "...ennek mesterei a kráni Ranagol-papok"

 

Szóval vannak kráni Ranagol papok, valahol képzik is őket, bár elképzelhető, hogy egy reggel 100 mp-vel ébred egy pásztorfiú, de

azért ne ez legyen a tipikus.

 

Ha meg - lásd későbbi finomítás - mégis a Kosfejű prófétája valaki, akkor meg azért tápos, nem azért, mert Kránban született,

nőtt fel, stb.

 

Ide kívánkozik a kérdés, hogy az ork törzsi harcos tehát azért 16-18. tsz, mert ez Kránban tipikus,

vagy mert ez illik a próféta mellé? ;)

 

Szóval én nem a tizensokadik szinttel jutalmaznám a krániakat, még a Középső Táptartományokból sem.

Kapjanak annyit, mint más vidékek szülöttei, csak "célszerűen" elosztva - pld. kapnak 30 HM-et, csak nem

a CÉ-re (mint Enysmon lakói, ha jól emlékszem), hanem +10 KÉ és +20TÉ. Ezzel már elég jó eséllyel meg lehet

csinálni, hogy a külvilági megfelelőjét "legyorsulja" az illető, hozzácsap még pár szituciós módosítót és már

lehet is arcletépést mesélni.

Képzettségek detto, főleg Kránra specializált helyismeret, értékbecslés és etikett.

Ráadásul az etikettre "több kápét" kell osztania, mint a külvilágiaknak, mert azért ha a shadoni paraszt

következetesen főtáborszernagy úrnak szólítja a városi őrvezetőt, az tipikusan kiröhögi. A sintér egyszer

figyelmeztette a ribit, hogy ne szólítsa überebbnek, mint amilyen, mert dádá lesz.

Esetleg még egy kis Éberség (10-20%-nyi).

 

----------------------

Más téma:

Sa-quadok és szerafizmus:

Éppen lehetnek szerafisták, de - hacsak ki nem hagytam valamit - a cikk csak annyit ír, hogy a Csontlovag Metha jogara, meg

vele is lehet alkut kötni. De a CSL momentán a legöregebb Jogar, szóval épp Metha már adhat egy szférát plusz pár spec.varázslatot,

méghozzá "simán" szakrális mágiaformaként.

A cikk alapján "GM's option".

 

Sa-quadok gyógyítása:

Szerintem :gumicsirke: a methános gyógyítás nem fog elrákosodni, bár ettől még az eltorzított hívők nagy része Giger-jellegű

falikárpitként vagy trónusként végzi. Élve.

 

Adios

KLM

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Blackjack
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Kráni ork vitéz vs sötét elf: azért nézzünk kicsit szét M* irodalom tájékán. Van először is a Hőseposz. Ork törzsfő (aki megtanult elfől) vs Shen. A lehető legtisztább párbaj, két sereg között félúton, mindenféle szituációs módosító nélkül. Kedvenc ork törzsfőnk pontosan hány körig bírta a gyűrődést? (relativ erőszint hasonló, mint kráni ork vs od nélküli sötételf). Vagy amikor egy fél ork nemzettség vadászott Shenre, kicsit korábban.

Szerintem az esetek döntő többségében - még od nélkül is! - a sötét elf arcletépést fog bemutatni...

 

Kráni 16.szintű ork: igen, KLM, lesznek ilyenek. Lehet, hogy többet, mint egy külhoni ork törzsben. DE ez messze nem azt jelenti, hogy MINDEN kráni ork, vagy akárcsak nagy részük 16.szintű és afölötti lesz! Jobb esetben törzsenként(!) 1-2(!) darab. Átlagban.

 

10teletem

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...