Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Kelta Harci Játékok #2


SirThomas

Ajánlott hozzászólások

SirThomas
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

A 2000 hozzászólást meghaladott korábbi Kelta Harci Játékok téma folytatása....

 

További jó olvasgatást, fórumozást! :buszke:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Dhunnorix
Kelt:
Kelt:

Na most már legalább értem, miért lett zárolva...

 

Szóval parittya: nyilván lesznek elmebetegek, akik ezt is vérpistike módra akarják majd megoldani a normális helyett, de azt azért senki ne mondja, hogy mindenki hármasával dobálta a pilumokat. Ez a csapatok, de főleg az egyes játékosok egyéni felelőssége a játék - ha lehet ilyet mondani - tisztaságával szemben. Persze lehet, hogy én vagyok naiv, de (többek között) én mentem szembe a Teut Ossal a készített és a bóti íjak vitájában is, azt az álláspontot hangoztatva, hogy az utóbbiak kissé megbízhatóbbak, illetve hogy lehet ezekkel is kicsit lőni... (Nexus üdítő kivétel :) ) Azt hiszem gyorsan ki lesznek utálva a svindlerek, parittyás és pilumos oldalon egyaránt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 héttel később...
barcas
Kelt:
Kelt:

Valaki panaszkodott hogy erősen lövök? Nyílván félreértett valamit, vagy ilyesmi. :gonosz:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aluran
Kelt:
Kelt:

Az Egyesület nevében Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Halihó!

 

Találtam egy igen érdekes dolgot. Lehet ezért le lesz harapva a fejem, mert linkelni fogok két videót, de szerintem mindenképpen érdemes megnézni, lehet látni van még hova fejlődni élő szerepjáték terén. :)

 

Drachenfest

 

És itt egy másik, egy nagyobb csatajelenet. Érdemes végignézni :D

 

szerkesztette : Karom
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Golyszi
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

basszus, nagyon jó...

 

a 2. videó elején amikor távolról mutatják a seregeket, full olyan volt, mintha élő goblinok meg orkok lettek volna ott...

 

meg a csatában nagyon jól improvizáltak(repültek az ütésektől, haldokoltak), nagyon jó...csak mikor leszünk mi ennyien Kelta Játékon?

szerkesztette : Golyszi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

masvalaki
Kelt:
Kelt:

Hátő... valami németben erős tag megnézhetné a szabályos részt, vagy hogy van-e egyáltalán...

Néhány helyzetben egy furán (erősen?) lendített ütés nyomán igen nagyot "ugrik" az eltalált valaki... azért ezekre közelebbről is kíváncso volnék...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lestath
Kelt:
Kelt:

Kicsit offtopik ez a drachenfestes dolog, de egyébként elég érdekes. Azt nem árt tudni hozzá, hogy ez németország egyik legnagyobb játéka, egy-egy alkalommal 3-5000!!!! játékos is részt vesz rajt, kb 18 országból. Viszont a csapatos jelentkezés (ami kedvezményt ad), 50 játékostól!!! kezdődik, és még így is több, mint 100-150 euro pro koponya a belépés.... Ki lehet számolni milyen költségvetéssel megy egy ilyen szervezett játék. Mondjuk ezekről a külföldi játékokról lehetne beszélgetni, nem lenne hülyeség neki egy külön topic. Ugye Tom? :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lee
Kelt:
Kelt:

Kíváncsiságból végignéztem az összes Drachenfest videót...nagyon ott vannak,de nem igazán értek ezeknek az anyagi hátteréhez,de egy topik tényleg jól jönne nekik.Nekem ami személy szerint bejönnnek a jelmezek és a fegyverek.Ha nem tévedek ezek LATEX-ből vannak...

Gödi keltán volt egy ilyen fegyver...nem ti hoztátok lestath?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:

Nos csak kis felvilágosítás. A nevezési díj 75 euró. Elovlasam a szabályrendszert és hát... k@@ bonyolúlt. Igazság szerint ha valaki full fémpáncélban van az azt jelenti, hogy 24 életerő pontja van... Magyarán, hogy lefeküdjön a csatában 24-szer kell őt megütni. Nah már most szerintem ez marhaság így, követhetetlen. De ők tudják. Aztán a varázs rendszer se éppenséggel mondható egyszerűnek, de mindennek elenére egy próbát megérne, megnézi, hogy végül is milyen is ez. ZAt tudom, hogy én meg még pár ismerősünk elnézünk majd nagy valószínűséggel oda.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lestath
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Lee: de, jól emlékszel, mi vittük. Azóta az LSZT-n tartottunk is egy bemutatót ezek kapcsán. Jelenleg is folynak még a tesztelések és az alapanyag-kutatások, és ha minden jól megy rövidesen (még 2007 tavaszáig :szent: ) felkerülnek majd az Észköz oldalára.

 

Karom: valóban, ha március 31-ig jelentkezel, akkor csak 75 euro a nevezési díj. Viszont mielőtt valaki ennek eszetlenül nekimegy, olvassátok el a részvétel feltételeit, mert elég szigorú megkötések vannak a korosztályra, felszerelésre stb. stb.

 

Valamint érdemes megnézni nagyon alaposan a szabályrendszert, mert pl. a Dragonbane-ben (ez egy svéd gamma) játéknál ha a karakter meghal, az nem támad fel, hanem átkerül egy szellemfaluba, és gyakorlatilag kiesik a játékból, szal nagyon meg lehet szívni....

MEg persze kell egy kis nyelvtudás is. A dragonbane asszem angol nyelven "fut", viszont ha jól emlékszem, akkor a drachenfest "hivatalos" nyelve a német.

 

Egyébként ha valakit érdekel, akkor itt vannak a weblapok: DrachenFest

DragonBane

 

Annyi update, hogy a Dragonbane véget ért, így igazából az oldalon a régebbi cuccokat lehet nézegetni. Viszont kiárusítják a holmikat, szóval akit érdekel látogassa meg az oldalt....

szerkesztette : lestath
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Lee
Kelt:
Kelt:

Néztem még pár ilyen és ehhez hasonló videót,ugyanitt van fenn a Conquest,ami elég jónak tűnik,bár a honlapot még nem néztem meg(a videó végén van),de érdekesnek tűnik,ez alapján...akit érdekel a YouTuben-n nézen utána...

 

Lestath:A LATEX-et,gondolom németországból hoztátok(vki,aki mutatta a fegyvert mondta,h"Magyarországon,csak Németországban lehet kapni".Mibe került?Gondolom nem egy olcsó mulatság...

 

 

Még valami.Külföldön egész nagy ismeretsége van a LARPnak és vannak olyan boltok,ahol kifejezetten ezekhez találsz felszerelést(jelmez,fegyver stb.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

lestath
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Igen a Conquest a másik nagy német játék. De az is elég borsos áron fut, ha emlékezetem nem csal. Valóban vannak külföldön LARP boltok, de ezek is nagyon drágák, legalábbis nekünk. Egy alap kard nagyjából 50-70 euro.... a páncélok meg még több. Emiatt ennek magyarországon egyenlőre nem sok esélye van. Itt mindenki inkább a DIY (do it yourself/csináldmagad) mozgalom híve. Mi is ezen a vonalon indultunk el, mert ahhoz, hogy ezt "népszerűvé" lehessen tenni itthon, le kell szorítani az árát.

 

A latex beszerzéséről nem akarok külön butaságokat mondani, majd le lesz írva, hogy mi merre meddig, DE nem volt drága egyáltalán az alapanyag. Szóval nem lehetetlen a Quest :szent:

szerkesztette : lestath
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:

Karom: valóban, ha március 31-ig jelentkezel, akkor csak 75 euro a nevezési díj. Viszont mielőtt valaki ennek eszetlenül nekimegy, olvassátok el a részvétel feltételeit, mert elég szigorú megkötések vannak a korosztályra, felszerelésre stb. stb.

 

Valamint érdemes megnézni nagyon alaposan a szabályrendszert, mert pl. a Dragonbane-ben (ez egy svéd gamma) játéknál ha a karakter meghal, az nem támad fel, hanem átkerül egy szellemfaluba, és gyakorlatilag kiesik a játékból, szal nagyon meg lehet szívni....

MEg persze kell egy kis nyelvtudás is. A dragonbane asszem angol nyelven "fut", viszont ha jól emlékszem, akkor a drachenfest "hivatalos" nyelve a német.

 

Hi!

 

Igen ez tény, csak addig annyi a nevezés, de hát ha egyszer vkit érdekel a 2008-asra szerintem lazán összegyűjt annyi pénzt.

A részvételi szabályok tény, eléggé konkrétak, de azért nem hiszem, hogy akárkinek is akadályt okoznának az ott leírtak. Drachenfestben a karakter véglegesen csak akkor hal meg HA a játékos úgy rendelkezik, hogy befejezi a játékot és új karaktert kezd VAGY ha a töltési ideje alatt a túlvilágon kivégzik. A Drachenfest hivatalos nyelve is az angol.

 

 

P.s: BUÉK mindenkinek! :szent:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aluran
Kelt:
Kelt:

Nem akarok ünneprontó lenni, de ennek semmi köze nincs a topichoz. Tényleg praktikus lenne az általános rovatban folytatni... Köszi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Metod1
Kelt:
Kelt:

Na királyság..

 

Kérdés: jól értem hogy egy faj=csapat... tehát ha neagyisten valaki ork valaki meg törpe akar leni az fix h külön csapat. (?- kérdőjel, csak mer kérdést ígértem)

 

Ork-ork-ork-ork...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:

Most még ezen a fórumon válaszolok amíg Sir Thom nem nyit nekünk egy másik fórumot.

 

A kérdésedre a válasz igen. Aki a törpökhöz jelentekzik az törp lesz.

Aki orknak az ork lesz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Kérlek titeket, hogy ne offoljátok szét a fórumot.

 

megj: Eddig nem kaptam sem kérést, sem nyitószöveget a másik játékra vonatkozóan. Ha kapok, szívesen megcsinálom

szerkesztette : SirThomas
Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 5 héttel később...
Aluran
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!!!

 

Mindenkit szeretnénk meghívni a tavaszi Gödi Játékra, amelynek időpontja a húsvét utáni hétvége, nevesítve 2007 április 13-15.

A játék jellege keveset, a szabályai is csak minimálisan módosulnak.

 

A helyszín a sziget, amennyiben a víz felett lesz. Áradás esetán a gödi erdő.

 

További információk a jövő héten, vagy u2u-ban Brenn-t keressétek!

 

Addig jó készülődést...

Ácsoljátok a hajót, stb...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Golyszi
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

jobbnak látom ide írni kérdésem:

 

tavaly őszin csak az uccsó nagy csatán voltam kinn, így sokat nem tudtam realizálni a játékból...

 

van-e lehetőségem feketébe öltözött orvgyilkosnak lenni fekete karimás filckalappal(főleg kelta oldalon, de ha nincs más, megyek lómainak...)?

 

csak a korhűség miatt kérdezem...

szerkesztette : Golyszi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Ishar_
Kelt:
Kelt:

Hát ha ezen vagy ezen a képen találsz feketébe öltözött orvgyilkosokat fekete karimás filckalappal, akkor persze.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Golyszi
Kelt:
Kelt:

te, kösz a bíztatást...

 

kocsmai figurákra, homályba burkolódzó kétes alakokra nem gondoltál?

 

főként a karimás kalapot kérdezem...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

QBee
Kelt:
Kelt:

Khm. csuklya...? :gyagya:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Golyszi
Kelt:
Kelt:

az olyan snassz...

 

Zorro-stílusú kalap sokkal mókásabb és pszichopatásabb...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Ishar_
Kelt:
Kelt:

Arra próbáltam finoman célozni, hogy a fantasy szerep és felszerelés egy fantasy szerepjátékhoz kissé jobban illik mint egy (kb) történelmi játékhoz.

Zorro nem a világ legkeltább figurája, de ezt nem értem neked miért kell egyáltalán magyarázni ha egyszer fellépni jársz az Ossal.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...