Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Mozaikmágia Projekt


ranagol60

Ajánlott hozzászólások

ranagol60
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Üdv!

 

Nemrégiben felvetődött, hogy nagyon szép és jó, hogy mozaikmágia tekintetében zajlik a fórumélet, de aki használni is akar valamit, az komoly gondban van, mert ezer helyen kell kismillió nemkonzisztens dolgot átolvasnia, és a végén még neki kell ebből megszülnie valami használhatót.

 

Én, mint az igazság naaaaagy bajnoka... :rohog: arra gondoltam, hogy van itt sok intelligens ember, akik ha összeülnének, tudnának csinálni egy jó erős rendszert a M* mozaikmágiájából.

 

Szóval. A naaagy terv a következő:

- a fejlesztés teljesen nyitott, minden kedves fejlesztőt szívesen várok.

- a fejlesztés demokratikus, természetesen bizonyos kereteken belül (azaz legyen már demokrácia, ne pedig fejetlenség).

- a fejlesztés nem időhöz kötött. Szeretném, ha belátható időn belül az egész realizálódna, de mivel mindig mindenki elfoglalt, így tudom, hogy ilyesmit remélni fölösleges. :normaalis:

- a fejlesztés a M* régi rendszerére támaszkodik, de azért akkor sem vagyunk betojva, ha el kell attól rugaszkodni... :P

- a fejlesztés (kell ezt egyáltalán mondanom?) nonprofit, amit megírunk, azt a végén, hogyha szépen összeállt, közkinccsé tesszük.

 

A naaaagy koncepció:

 

Szeretném, ha kidolgoznánk az Ynevi varázslói mágiát. (Jah, hogy csak ennyi?)

Kicsit részletesebben:

- Mágiaelméleti háttér (mi a mágia? hogyan jött létre a mágia? honnan erednek a különböző mágikus hagyományok? milyenek voltak a mágia ősi formái? milyenek a mágia jelenlegi formái? milyen irányba fejlődik a jelenlegi magasmágia? kiből lesz varázsló (varázslónak születni kell, vagy pusztán tanult tudomány)?)

- Manaháló (mi az od? mi a mana? mi a kapcsolat a kettő között? hogyan viszonyul a mana a többi energiafajtához? mi a manaháló? hogyan jött létre a manaháló? hogyan befolyásolja a manaháló a mágia különböző ágazatait (szakrális mágia, vulgármágia, magasmágia, mágikus tárgyak, stb.)? milyen a manaháló szerkezete? mik a háló Ynevi fókuszai? hogyan nyerik a varázslatok az energiát? mennyire zavarja meg a varázslás a hálót?)

- A varázslás (honnan származik a varázsláshoz felhasznált energia? hogyan történik a varázslás (formáját tekintve)? a varázslás módszerei (szóval, jelekkel, írott rúnákkal, mindezek elhagyásával (gondolati úton?)), a varázslás vizuális jellemzői (mit látunk, mikor egy varázsló varázsol?), stb.)

- Ynev legfontosabb varázsló-iskolái (elhelyezkedés, oktatott iskolaformák, specialitások, mentalitás, felvételi követelmények, képzés menete, képesítési követelmények, varázslórendek, rendtagság, beavatási vizsga, varázslóbot stb.)

- Varázslóbot (mi a varázslóbot? mire jó? mennyire kötődik az iskolához? mennyire kötődik a tulajdonosához? milyen mágikus tulajdonságokkal bír? milyen módszerekkel készül? ki juthat hozzá? milyen hátrányai vannak az elveszítésének?)

- A mágia, mint egymásra épülő képzettségek rendszere (egy ötfokú rendszer kidolgozása a mágiához, afféle varázslói tanterv)

- Mágiaformák (elméleti háttér, szemléletmód, altípusok, alkalmazott metódusok, követelmények, előnyök, hátrányok, konkrét mozaikok)

[ - Metamágia (a manával/mágiával foglalkozó mágiaág)

- Elemi mágia

- Természetes anyagok mágiája

- Asztrálmágia

- Mentálmágia

- Nekromancia

- Jelmágia

- Időmágia

- Térmágia

- Szimpatikus mágia

- Démonológia

- Síkmágia]

- Varázslói specializációk (nem az a kérdés, hogy van-e specializált varázsló, hanem hogy melyik iskolában milyen specializált varázslókat oktatnak. ;) a varázslói kaszt lebontása iskolák szerint, valahogy úgy, mint a harcosok a HBG-ben, specializáció ideje)

Minden leírt témát három szempontból dolgoznánk ki (ezek a fejlesztés lépései is lennének egyben):

1. Általános leírás (mit "kell" tudnia a játékosnak)

2. Játéktechnikai leírás (mit használhat a játékos)

3. Ynev-specifikus leírás (azaz az adott téma egy (néhol több) Ynevi szemszögből bemutatva)

 

Formailag: a fejlesztés részben itt a fórumon, részben levlistán valósulna meg, ha igény van rá, akkor persze lehet személyes találkozó is.

A fejlesztés a fent említett demokratikus módon valósulna meg.

Lépésenként:

1. Felvetem az aktuális témát (miről kell beszélnünk, milyen kontextusban)

2. Brainstorming (mindenki elmondja, mi jut eszébe a témáról, bedobja az ötleteit, gondolatait, javaslatait)

3. Koncepcióállítás (mindenki, aki kedvet érez az adott téma kidolgozásához, így egy rövid koncepciót (simán jó az is, ha egy témát nem egy ember, hanem egy két-három fős csapat vállal be))

4. Szavazás (megszavazzuk a két legjobb koncepciót)

5. Kidolgozás (a két legjobbnak megszavazott koncepciót kidolgozza az ötletgazda, aztán elküldi a köznek véleményezésre)

6. Véleményezés (a köz beleköt még az élő fába is, azaz ha valami nem tetszik, ott a köz szól, esetleg szavaz)

7. Átdolgozás (a szerzők a megegyezés alapján átdolgozzák az irományukat)

8. Újabb véleményezés

(ha szükséges újabb átdolgozás, majd újabb véleményezés, ésígytovább)

9. A végleges verzió archiválása

10. Tesztelés (ezt meghagyom azoknak, akik még játszanak

11. Egy idő után visszatérés a tesztelt témára, és átbeszéljük az esetleges hibákat, meggondolatlanságokat

(12. az új téma kijelölése)

 

Akit érdekel a fejlesztés lehetősége, az jelezze vagy itt, vagy U2U-ban, a részleteket majd akkor beszéljük meg.

 

És akkor most rögtön meg is szegem a nem időhöz kötött kitételt. Az egész ötlet megvalósításába akkor kezdődhet, ha vagy nagyon gyorsan összejön 10 ember, vagy eltelik két hét, aztán vagy elkezdjük annyian, amennyien addigra leszünk, vagy rájövünk, hogy senkit nem érdekel a dolog, és hagyjuk a francba. :D

 

Szal ma van 11-e, 25-én kezdés. :) Addig meg jelentkezzetek minél többen, és essünk neki, hadd legyen már a M*-nak egy ésszerűen, játszhatóan és jól kidolgozott varázsló kasztja. :P

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sogroon
Kelt:
Kelt:

Alo E Véra!

 

Engem végülis érdekel a dolog, bár nem pont így. Én személy szerint csak a mágiaelmélettel szeretnék foglalkozni, rendszerrel, mozaikokkal, de nem csak a varázslói mágia terén, hanem meglehetne próbálni egy komplett mágia rendszert összehozni (a 'fejlesztés elméletben' már pedzegettek valami hasonlót). Szal engem nem az Ynev specifikus része érdekelne a dolognak, hanem teszem azt: mozaikmágia elven működő szakrális mágia.

 

Amúgy ennek a topicnak szvsz ITT lenne a helye.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég <Sephinroth>
Kelt:
Kelt:

Az áttekinthetőség miatt, hogy mi az ami megvan jó lenne egy link amin akár egy word fájlban lelenne írva amit már átbeszéltünk, mert a fórumon egy idő után teljesen elveszik, hogy hol is tartottunk, és így elég lenne úgymond az adott fájlt írogatni.

 

Na meg eltudnám lopni melóhelyre:) ott jobban ráérek nagynéha ilyeneken gondolkodni:D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Alo E Véra!

 

Engem végülis érdekel a dolog, bár nem pont így. Én személy szerint csak a mágiaelmélettel szeretnék foglalkozni, rendszerrel, mozaikokkal, de nem csak a varázslói mágia terén, hanem meglehetne próbálni egy komplett mágia rendszert összehozni (a 'fejlesztés elméletben' már pedzegettek valami hasonlót). Szal engem nem az Ynev specifikus része érdekelne a dolognak, hanem teszem azt: mozaikmágia elven működő szakrális mágia.

 

A teljes mágiarendszer átdolgozásán én is elgondolkodtam, de végül úgy döntöttem, hogy az kezdésnek túl nagy falat. És mivel leginkább a varázsló van szétbarmolva... :normaalis:

Viszont ha a konkrét mozaikmágia rész nem is érdekel, akkor is fogsz találni izgalmas részeket az elején (mágiaelmélet, mana(háló), varázslás témákban), szóval ha kedvet érzel hozzá, várunk sok szeretettel. :rohog:

 

Amúgy ennek a topicnak szvsz ITT lenne a helye.

 

Én is filóztam, hogy ide vagy oda tegyem, de mivel ez egy már létező játékhoz köthető alrendszer, nem éreztem volna ott jogosnak... bár... fene tudja. Mindegy, most már itt van. ;)

 

Az áttekinthetőség miatt, hogy mi az ami megvan jó lenne egy link amin akár egy word fájlban lelenne írva amit már átbeszéltünk, mert a fórumon egy idő után teljesen elveszik, hogy hol is tartottunk, és így elég lenne úgymond az adott fájlt írogatni.

 

Na meg eltudnám lopni melóhelyre:) ott jobban ráérek nagynéha ilyeneken gondolkodni:D

 

Egen, én is így tervezem, ezért akarok egy levlistet csinálni. A fórum az alapokhoz jó, meg itt megvan az esélye annak, hogy bárki beleszólhat, de talán egy levlistán áttekinthetőbb az egész. Szóval valsz az lesz, hogy a brainstorming részig minden téma megmarad majd itt, aztán a levlisten megy tovább, azaz aki megír valamit, az elküldi közösbe, én meg kilinkelem ide is, hogy külsősök is bele tudjanak olvasni. Aztán mikor megvan a végleges verzió, természetesen ahhoz is lesz itt egy link.

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sogroon
Kelt:
Kelt:
Én is filóztam, hogy ide vagy oda tegyem, de mivel ez egy már létező játékhoz köthető alrendszer, nem éreztem volna ott jogosnak... bár... fene tudja. Mindegy, most már itt van.

 

Saját készítésű rendszerek/világok a mappa címe. Sokkal inkább ott a helye, mint itt, mivel itt a kutya se veszi észre, ott viszont már van egy alapos fejlesztő banda.

Szerintem jelezd egy mod.-nak, hogy tegye át oda.

 

Egen, én is így tervezem, ezért akarok egy levlistet csinálni. A fórum az alapokhoz jó, meg itt megvan az esélye annak, hogy bárki beleszólhat, de talán egy levlistán áttekinthetőbb az egész. Szóval valsz az lesz, hogy a brainstorming részig minden téma megmarad majd itt, aztán a levlisten megy tovább, azaz aki megír valamit, az elküldi közösbe, én meg kilinkelem ide is, hogy külsősök is bele tudjanak olvasni. Aztán mikor megvan a végleges verzió, természetesen ahhoz is lesz itt egy link.

1) Szvsz érdemesebb lenne egy honlapot, mint egy levlistát alkalmazni.

2) Amire ezzel válaszoltál, azt nem én írtam. :normaalis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Saját készítésű rendszerek/világok a mappa címe. Sokkal inkább ott a helye, mint itt, mivel itt a kutya se veszi észre, ott viszont már van egy alapos fejlesztő banda.

Szerintem jelezd egy mod.-nak, hogy tegye át oda.

 

Ámen. :rohog:

 

1) Szvsz érdemesebb lenne egy honlapot, mint egy levlistát alkalmazni.

2) Amire ezzel válaszoltál, azt nem én írtam. ;)

 

1. És magyarázzam el minden júzernek, hogy hogyan lehet feltölteni? Szerintem levélhez csatolni mindenki tud, scp-zni v. ftp-zni már nem mindenki... :P No meg a levlista azért csak aktuálisabb... mindenki megkapja a levelet ugyanakkor, mindenki látja, hogy valamit csináltunk, nem pedig csak az, aki éppen felnéz a honlapra. (Arról nem is beszélve, hogy egy levlista adminisztrálásával kevesebb gond van... :))

Perssze ettől függetlenül még kimehet az egész egy honlapra is, de talán a levlista naprakészebb.

2. És csakugyan... :normaalis: Lusta dög vagyok, és copy-paste-elem a quote headerjeit, aztán néha elfelejtem javítani... :D

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Sogroon
Kelt:
Kelt:

A honlapot a már kész dolgokra gondoltam, a még készülőknek ott van a fórum, amihez bárki hozzá tehet, ha benéz, a levlistához meg csak az, akinek küldik.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

A honlapot a már kész dolgokra gondoltam, a még készülőknek ott van a fórum, amihez bárki hozzá tehet, ha benéz, a levlistához meg csak az, akinek küldik.

 

Jaaah... a kész cuccost egyértelmű, hogy kitesszük valahová... nem az asztalfióknak akarunk írni... :normaalis:

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Thorin
Kelt:
Kelt:

alapvetően érdekel a dolog, bár nagyon valósznű, hogy egyszrűen túl sok elképzelés fog előkerülni, és vagy egy újabb katyvasz lesz csak belőle, vagy szépen elmennek, akiknek az elképzelései nem kerülnek be a megállapodott részbe, és egy kisebb csoport saját elképzelése leszz erősen domináns a végén.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

alapvetően érdekel a dolog, bár nagyon valósznű, hogy egyszrűen túl sok elképzelés fog előkerülni, és vagy egy újabb katyvasz lesz csak belőle, vagy szépen elmennek, akiknek az elképzelései nem kerülnek be a megállapodott részbe, és egy kisebb csoport saját elképzelése leszz erősen domináns a végén.

 

Igazából úgy szeretném megvalósítani a dolgot, hogy a többség véleménye legyen a döntő. A katyvaszt azért tartom elkerülhetőnek, mert szeretném nagyon szisztematikusan felépíteni a rendszert. Tehát abból indulok ki, hogy először lefektetjük az alapokat, aztán amit eddig már leírtunk, az szentírássá válik, és erre építjük a többit. A dezertálást sajna én sem tudom kizárni, simán megeshet, hogy lesz, aki nem tudja az önérzetével összeegyeztetni, hogy nem az általa jobbnak ítélt írás (vagy éppen nem az ő írása) kerül bele a végleges verzióba. Még az is lehet, hogy a végén én magam mondom azt, hogy "na, ezt végigcsináltuk, de nagyon nem az elképzeléseim szerint alakult". Ez esetben így jártam, és majd megírom magamnak a saját elképzeléseimet. :normaalis:

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Orwen
Kelt:
Kelt:

Tisztelettel jelentkezem a feladatra!

 

Szvsz a rendszert úgy kell felépíteni, hogy logikus legyen elvégre a varázsló az egyetlen nemszakrális és nemtapasztalati mágiahasználó. Az egyetlen olyan varázslásra képes kaszt, amely a legtökéletesebb alapokon nyugszik: az építőelemű mágiaformán, vagy másnéven mozaikmágián.

 

Gondold csak el! Egy boszorkánymester mit ér egy varázslóhoz képest. Mintegy porszem a Sheralhoz képest. Egy mester csak az összekuporgatott tudást képes felhasználni, és csak felhasználni, érteni sohasem, míg a mozaikmágus szinte akármit megtehet, csak bölcsen kell a mágia építőkockáit egymásra pakolnia.

 

Tehát a varázsló kaszt megalkotása csak a legtisztább logián alapulhat, de sohasem szabad megfeletkezni arról, ami e kaszt lényege:

Ne ragaszkodj a múlt hagyományaihoz: újíts, szakadj el a régi út kötöttségeitől, de csak oly távol, ahonnan még viszalelsz a járt ösvényre.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Tisztelettel jelentkezem a feladatra!

...

 

Isten hozott! :normaalis:

 

Haladunk, haladunk.

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Simon_Bishop
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

BEGIN

 

Mondjuk engem is érdekelne a dolog, bár nálam a "Varázsló" szó eleve gyűjtőfogalom. És eleve jónak tartom a Káosz szerepjátékban is taglalt 3-as mágiahasználati felsozstást kaszton belül, bár még M*-on belül nem használtam.

 

Természetes, hogy a mozaikmágia alapjait minden varászló megtanulja, de nálm mindenki specializálódik utána, így aztán nincs általánosan képzett varázsló. elvileg persze varázskönyvből utánanézve bármiylen spec mágus, soksok manáért tudná a másik specializált vari dolgait is, de ez az ami nem jellemző. És persze soksok új mozaik van már kidolgozva, vagy ötlet szinten mindenféle spec varinak.

 

Jah én nekem van olyan is varászlónál, hogy vérmágia. Úgy kötődik a Tharr uralta Vérsíkhoz, mint a Tűzmágia a Sogron uralta tűzsíkhoz stbstb. Amúgy egy barátommár kidolgozott az elvileg gonodni eredetű Tűzmaágia alapján még 3 elemi mágikus iskolát, ami a Légvarázsló, a Fölvarászló, és a Vízvarázsló, én meg megcsináltam hozzá az ötödiket, az elvileg kipusztult Energiavarázslói rendet, akik villámokat és elemi erőt tudnak. Perzse ők is valamiféle mozaikmágikus alapon.

 

Szóval ötlet az van, ha valakit érdekel, feldobom, aztán le lehet jól szólni... :normaalis:

 

END.

szerkesztette : Simon Bishop
Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Mondjuk engem is érdekelne a dolog, bár nálam a "Varázsló" szó eleve gyűjtőfogalom. És eleve jónak tartom a Káosz szerepjátékban is taglalt 3-as mágiahasználati felsozstást kaszton belül, bár még M*-on belül nem használtam.

 

Err... a Káoszhoz még nem volt szerencsém. Röviden el tudod mondani ezt a hármas tagolást? :normaalis:

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Morrick
Kelt:
Kelt:

Tiszteletem!

 

Ha már Simon Bishop úr felvetette, akkor egy kicsit kötözködnék.

Vérmágia:

Megtalálható majd mindegyik mágikus diszciplínában (szimpatikus, nekro, démon, anyagok stb). Vélemáényem szerint nem érdemel külön "tanszéket", hisz csak egy anyag. ezen az alapon bármely értelmes lénytől szérmazó darabkát meg lehetne külöböztetni.

 

Tűzvari stb...

Fontos megjegyezni, hogy bármennyire is mondják, ők NEM varázslók. Egy varázsló érti, amit csinál, kísérletezik, kutat. Ezek az alkasztok cak felhasználók.

 

Részemről amit nagyon jónak tartanék, hogy ha a rendszer külömbséget tenne pl rituálék, azonnali spellek, csoportos varázslatok között. Valamint aktívan alkalmazná az Ars Magica rendszerében haszálatos anyagi komponrenseket, fókuszokat.

Kissé elvontan bár, de így pl megmagyarázható az OD is (majdhogynem VIS)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Thorin
Kelt:
Kelt:

Mondjuk amit feltétlen szükségesnak tartok egy ilyen rednszerben, hogy a klasszikus tapasztalati mágia minden elemét képes legyen visszaadni, hiszen azok a mágiahasználók (boszorkány, BM, bárd, és ha nem fogadjuk el a szeráf témát, akkor a tüzvarászló meg a sámán is) csak specializalt mozaikmágiát űznek, amiben a specifikus hatások tökéletesítése a cél, cserébe a kombinációs lehetőség csökkent, vagy meg is szünt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Ha már Simon Bishop úr felvetette, akkor egy kicsit kötözködnék.

Vérmágia:

Megtalálható majd mindegyik mágikus diszciplínában (szimpatikus, nekro, démon, anyagok stb). Vélemáényem szerint nem érdemel külön "tanszéket", hisz csak egy anyag. ezen az alapon bármely értelmes lénytől szérmazó darabkát meg lehetne külöböztetni.

 

Már milyen alapon kapna külön tanszéket? Ennyi erővel akár az elemi víz mágiája is külön tanszéket kaphatna. Igazából én valahogy úgy képzeltem el a dolgot, hogy minden mágiaiskolának (ahogy azt a M* rendszere leírja) lenne egy gyűjtőképzettsége, mint pl. "Nekromancia, 3. fok". Ezen belül lennének a különböző irányzatok, mint pl. "Idézés, 2. fok" vagy éppen "Életerővel manipuláló varázslatok, 2. fok", illetve "Vérmágia 4. fok".

 

Tűzvari stb...

Fontos megjegyezni, hogy bármennyire is mondják, ők NEM varázslók. Egy varázsló érti, amit csinál, kísérletezik, kutat. Ezek az alkasztok cak felhasználók.

 

Természetesen így van, ezért lenne jó összedobni egy olyan mágiaelméleti hátteret, ami egy varázslót tényleg a többi kaszt fölé emel, főképp a mágia értelmezésének tekintetében.

 

Részemről amit nagyon jónak tartanék, hogy ha a rendszer külömbséget tenne pl rituálék, azonnali spellek, csoportos varázslatok között.

 

Igazából a M* mágiaelméletével én nehezen összeegyeztethezőnek tartom a rituálékat, de a csoportosan végzett varázslói mágián már én is filóztam... (Az Ars Magica rendszeréhez viszonyítva a M* varázslói mágiája szvsz. egy az egyben besorolható a Spontán Spellek közé. Néhány rituálé is van (pl. az idézés), de ezek általában nem a kyr hagyományokból eredeztethetőek.)

 

Valamint aktívan alkalmazná az Ars Magica rendszerében haszálatos anyagi komponrenseket, fókuszokat.

Kissé elvontan bár, de így pl megmagyarázható az OD is (majdhogynem VIS)

 

Hmmm... az Ars Magica mágiarendszere nagyon jó, csak az a baj vele, hogy távolról sem áll rokonságban a M* mágiarendszerével. Nekem nagyon sok kellemes percet szerzett az AM, és vannak is benne olyan dolgok, amiket célszerű lenne átemelni a M*-ba, pl. (bocs, ezeket csak angolul tudom... :normaalis:) Botches, Wizard's Twilight, aztán a szóbeli és mozdulatbeli komponensek használatának szabályai, vagy a Wizard's Sigil, de a fókuszok nagyon nem illenek bele a M* mágiarendszerébe.

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Mondjuk amit feltétlen szükségesnak tartok egy ilyen rednszerben, hogy a klasszikus tapasztalati mágia minden elemét képes legyen visszaadni, hiszen azok a mágiahasználók (boszorkány, BM, bárd, és ha nem fogadjuk el a szeráf témát, akkor a tüzvarászló meg a sámán is) csak specializalt mozaikmágiát űznek, amiben a specifikus hatások tökéletesítése a cél, cserébe a kombinációs lehetőség csökkent, vagy meg is szünt.

 

Ez szvsz. nem feltétlenül igaz... lehet, hogy a specifikus hatásokat a varázslónál jóval precízebben tudják a tapasztalati mágiahasználók létrehozni. De egyébként igaz, nekem is b*ssza a csőrömet, hogy a varázsló nem tud pl. egy szerencsétlen villámot sem, a BM viszont igen. Az ilyesmit télleg célszerű lenne orvosolni, szóval valamilyen szintig igazad van, csak éppen azt sem érezném jogosnak, hogy a bárd ne tudja fény/illúziómágiában beghozni/lepipálni a varázslót, vagy éppen a pap ne tudjon hatékonyabban gyógyítani, mint a nekromanta. (Onnantól ugyanis az az Ynevi állam, amelyik papokra és nem varázslókra támaszkodik nem tekinthető épeszűnek... :normaalis:)

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Thorin
Kelt:
Kelt:

A papokat szándékosan hagytam ki a felsorolásból, a szakrális mágiát teljesen függetlennek tekintem a "tapasztalati" mágiáktól, amibe a moziakmágai, mint ezen mágiaforma csúcsa tartozik bele.

 

"Onnantól ugyanis az az Ynevi állam, amelyik papokra és nem varázslókra támaszkodik nem tekinthető épeszűnek..."

 

Én jelenleg sem tekintem épeszünek azon Ynevi lényeket, akik olan vallást követnek, amelyiknek legalább egy istene nem engedi a korlátlan gyógyítást a papjainak.

 

Bár azt ne feledjuk a visszaváltoztatás mozaikkal a varázsló volt a leghatékonyabb gyógyító az alapkönyben is már, csak valami érthetettlen okból ezt teljesen elhanyagolhatóként kezelték a készítők.

 

"lehet, hogy a specifikus hatásokat a varázslónál jóval precízebben tudják a tapasztalati mágiahasználók létrehozni."

 

Ezek szerint nem fogalmaztam tisztán. Pontosan ezt akartam mondani, egy bárd jobb a fény alapú illúziók terén, mint egy varászló, hiszen nem csak erre specializálódótt mozaikmágus, hanem az egész többi mágiaelméletett kidobta, és helyette csak fénymágiát tanult (meg harcértéket persze, de ez nem tartozik ide), viszont a mozaikvarászló tudja ugyanezt létrehozni, mégha macerás, több mana, több idő, vagy egyéb tekintetben gyengébb.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Ezek szerint nem fogalmaztam tisztán. Pontosan ezt akartam mondani, egy bárd jobb a fény alapú illúziók terén, mint egy varászló, hiszen nem csak erre specializálódótt mozaikmágus, hanem az egész többi mágiaelméletett kidobta, és helyette csak fénymágiát tanult (meg harcértéket persze, de ez nem tartozik ide), viszont a mozaikvarászló tudja ugyanezt létrehozni, mégha macerás, több mana, több idő, vagy egyéb tekintetben gyengébb.

 

Ezekszerint ebben egyetértünk. :normaalis: Én is szeretném, ha valami hasonlót tudnánk kihozni a dologból.

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Morrick
Kelt:
Kelt:

Rituálék:

 

Igazából itt kapnának fontos szerepet a fókuszok. Egy rituálé több idő, mana, valamint előkészület (pl.: orkvér, gőteszem, unikornispata stb.).

De ezzel szemben jóval erősebb, vagy nagyobb hatalmú varázslat, lény idézhető meg, tovább tart az időtartam stb.

Pl.:

Zombiidézés:

eredeti, azonnali verzió: 30 Mp, 1 kör, 1 holttest, az idézett zombi 10 Épvel rendelkezik, Ké: 20, Té,Vé: 60

Időtartam: 7 nap

 

Rituálé:

Szükséges:

embervér: dbonként 5 liter, homok pentagram (vért beszívja)

25 Mp darabonként, 2 óra, 1 holttest

Idzett zombi: 15 ép, Ké: 20, Té,Vé: 70

Időtartam: 7 nap

 

variáció, hogy ne legyen uncsi:

Orkvérrel vagy törpevérrel még +5 Ép

Vagy, +5 liter és +5 Mp +5 Ép

Vagy +1 liter és +1 Mp +1 Nap idő

 

Itt mondjuk gyenégn van alkalmazva a szükséges kellékek értéke, de ez jó lehetőség a KMnek megfogni az újdonsült varit, vagy újabb kaladokra értékes összevők megszerzésére.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ranagol60
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

...

 

Akárhogy is nézem, ez továbbra is az Ars Magica, és sehogy sem tudom összeegyeztetni a M*-sal... :\

 

Tisztelettel:

R'naggol

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég <Sephinroth>
Kelt:
Kelt:

Komponens használatot én is támogatnám, csak akkor legyen egy méretes mennyiségű adat hozzá. Néha szinesítené a játékot a gyűjtögetése a komponenseknek, meg pár ritkább db- miatt legalább lehetne ösztönözni a kalandra a mágiatudorokat. na meg ami ritka azt ugyis takarékolják.. legalábbis nálam tuti:D

 

Szóval bizonyos kellékek valóban megkönnyíthetnék a mágiát, mégha előtte kell is velük ügyködni. amúgy se mondhatod hogy teljesen távoláll, több novellában és regényben is használnak varitudók kellékeket, mágikus kavics, Alyr a csontkezet stb...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tatala
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

(OFF)A nekró fórumba nem tudok postolni:( Miért?(/OFF)

 

Én nem támogatom M*-ban a komponenseket, kivéve egy mágiatípusnál, ez pedig a sámánmágia.

 

 

tatala

Link a témához
Megosztás más oldalakon

tatala
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Sep:

Szóval bizonyos kellékek valóban megkönnyíthetnék a mágiát, mégha előtte kell is velük ügyködni. amúgy se mondhatod hogy teljesen távoláll, több novellában és regényben is használnak varitudók kellékeket, mágikus kavics, Alyr a csontkezet stb...

 

Alyr csontkeze d&d csökevény, amint jobban elolvasod a regényt, észreveheted, hogy a varázslat is 1:1-ben d&d vari:)...

 

Ranagol:

Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy egyszerre az általad felsoroltakból csak egynek essünk neki, és ne mindenki irjon mindenhez hsz-okat, mert ember legyen a talpán, aki utána ezt összegzi :aaaaa: !

 

Még egy kérdés: melyik módszert használjuk? A nagyból haladjunk a kisebb témák felé (Satralis és a mágia, a különböző korok mágiái, a Satralist körülvevő mágia keletkezése, felépítése, müködése-> különböző mágiaformák, mágiák "erősségi" sorrendje -> egyes mágiaformák tulajdonságai -> pl. mozaikok) vagy forditva haladjunk, a kicsi mozaikokat építsük fel, és abból következtessünk a nagyobbakra, régebbiekre?

 

Remélem érthető voltam :aaaaa: ...

 

:) :) :D

 

tatala

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...