Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Fagyott Világ


SirThomas

Ajánlott hozzászólások

SirThomas
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Üdvözlünk a Fagyott Világban!

 

Régóta terveztük, hogy szervezzünk egy olyan játékot, ahol nem a szabályok, hanem sokkal inkább a kaland, a szerepjáték és a harc dominál. Igyekeztünk mindent nagyon leegyszerűsíteni, hogy valóban a történésekre lehessen figyelni.

A kalandban található fajokat Tolkien alkotta, de maga a cselekmény teljesen egyedi, kifejezetten erre a napra találtuk ki.

 

 

A játék helyszíne:

Pilisszentkereszt és Pilisszántó között található Somhegyi Erdő

 

A játék időpontja:

2007. február 3. szombat 10:00-18:00

A tényleges játékidő kb. 16:00-kor, sötétedéskor végetér, utána 18:00-ig közösen lakomázunk a tündérek által főzött étekből, és közben megosztjuk egymással a nap történéseit.

 

 

Eljutás:

Találkozó 8 órakor az Árpád hídi Volán busz pályaudvaron, ahonnan közösen indulunk Pilisszántóra 8.30-kor A busz 44 perc alatt ér oda, onnan pedig autókkal és kisbusszal visszük el a játékosokat a helyszínre, Piliszentkereszt fölé, ami kb. 10 perc.

 

 

Visszajutás:

A lakoma után leviszünk mindenkit a pilisszántói buszmegállóba, ahonnan a buszok visznek vissza Pestre. Időpontok : 18.25; 19.15

 

 

A játék költségeihez való hozzájárulásképp 6oo Ft-ot kérünk majd a játékosoktól, amit majd a helyszínen szedünk össze. (A fennmaradó költségeket a szervezők adják össze.)

 

További információkat találhattok weblapunkon: Fagyott Világ és persze ha bármely kérdés felmerül bennetek azt itt a fórumon feltehetitek.

 

A Szervezők

Link a témához
Megosztás más oldalakon

QBee
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Akkor máris pár gyors kérdés:

-mi minősül bőrvértnek? Bármilyen bőr, ami előző életében nem kabát volt, vagy van valami vastagsági megkötés?

-ha jól értem, bárki használhat bármilyen fegyvert, csak legyen meg a "faji" jellemzőkből legalább kettő?

-a jellemző szín hány %-ot jelent a ruhán?

-ha valaki kézzel véd, mi történik? sebződik egyet, vagy kap valami egyéb büntetést is?

 

Nah, egyelőre ennyi jutott eszembe, majd ha lesz még valami, írok.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:
Üdv!

 

Akkor máris pár gyors kérdés:

-mi minősül bőrvértnek? Bármilyen bőr, ami előző életében nem kabát volt, vagy van valami vastagsági megkötés?

-ha jól értem, bárki használhat bármilyen fegyvert, csak legyen meg a "faji" jellemzőkből legalább kettő?

-a jellemző szín hány %-ot jelent a ruhán?

-ha valaki kézzel véd, mi történik? sebződik egyet, vagy kap valami egyéb büntetést is?

 

Nah, egyelőre ennyi jutott eszembe, majd ha lesz még valami, írok.

 

Szerbusz!

 

Sorra a válaszok:

Minden bőrvértnek minősül ami nem volt kabát :) Nincsen vastagsági megkötés. Nézzen ki úgy mint egy bőrvért.

 

Minden fegyver használható a játék során a megkötés azon van, hogy legyen biztonságos. A faja jellemzőknek viszont igen, érvényesülni kell.

 

Hát lehetőség szerint 100%. Vicces egy olyan köpeny ami 50% barna 50% zöld... nehézkesen dönthető el esetlegesen a távolból, hogy hova is tarozik az illető. Persze ha ez nem megoldható, kisebb eltérésekből nem lesz baj.

 

Ha valaki kézzel véd és a kezén semmilyen védőfelszerelés nincsen akkor az illető játékos sebződik 1 életerő pontot.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

QBee
Kelt:
Kelt:
Hát lehetőség szerint 100%. Vicces egy olyan köpeny ami 50% barna 50% zöld... nehézkesen dönthető el esetlegesen a távolból, hogy hova is tarozik az illető. Persze ha ez nem megoldható, kisebb eltérésekből nem lesz baj.

 

ööö, nem egészen erre gondoltam, hanem pl. hogy ruha nagyrészt barna, de köpeny fekete (banditáknál), ilyesmi. (zárójelben jegyzem meg, hogy távolról nem sok minden különböztethető meg egymástól :))

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:

Természetesen ez így okés ^^

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Aldor_a_harcias
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Ejha! Jó kis játnéknak tűnik így első olvasásra. (sőt, lehet a másodikra is :D )

A varázslatoknál viszont van egy bibi:

Jégtámadás: "3 hógolyó per varázslat" ... mostanában eléggé furcsán alakul az időjárás és én nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán lesz-e hó. :felvon:

Dobófegyverek/lövedékek: Lehet e ezeket használni közelharcban?

Illetve fel lehet-e többször használni ugyanazon lövedékeket egy csatában -mégha az az ellenségé is- ???

Más karakterek fegyverei: Ha valakit lecsapok, akkor csinálhatom azt, hogy kölcsön veszem a fegyverét, aztán azzal folytatom a harcot és amennyiben

megnyerjük/elveszítjük vagy áttolódik más területre a harc akkor visszaadom/leteszem stb. ???

Páncél: Ha annyira páncélozottak a végtagjaim, hogy nem sebződnek akkor elüthetem e velük az ellenfél fegyverét? Vagy csak passzívan maradjanak a helyükön? ("Jaj csak pont akkor vakartam a hasamat amikor odaszúrtak,s hát pont a páncélkesztyűmet találta el..." :felvon: ;) )

 

Hmm... egyelőre csak ennyit kötözködnék, de még nem fogytam ki :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metod1
Kelt:
Kelt:

OOOORRKK!

Kábé hányan leszünk?

 

El fog oszlani rendesen magától a 4 csaqpatra az a 20 fő aki kimerészkedik ilyen hidegben?

 

Ugye attól hogy kivettétek a szabálykönyvbő lehetek félmeztelen zöld havasi ork?

 

Mi többen szándékszunk amúgy ork.

 

Ork.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

QBee
Kelt:
Kelt:

Hát, én már összeszedtem vagy 5 embert banditának... De még toborozok javában, sz'al lehet fizetni a hídvámot, úthasználati díjat, védelmi pénzt no meg csak úgy általában adakozni a közjó érdekében ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metod1
Kelt:
Kelt:

ORK ki veszi csontja nagy banditának.

Ki akar még ORK?

Meglehet hogy sok cotinkelta Ork.

LEhet hogy 5 körül akár.

Szoljon ha valaki még akar ORK!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:

Helló

 

A varázslatoknál viszont van egy bibi:

Jégtámadás: "3 hógolyó per varázslat" ... mostanában eléggé furcsán alakul az időjárás és én nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán lesz-e hó.  :felvon: 

 

Nos igen, az időjárás egyenlőre nem kedvez a játéknak, de majd meglátjuk mi lesz ebből és legrosszabb esetben kitalálunk ott valami alternatív megoldást. De lehet át kell majd neveznia játékot Olvadt Világ vagy Lucskos Világ ;)

 

Dobófegyverek/lövedékek: Lehet e ezeket használni közelharcban?

Illetve fel lehet-e többször használni ugyanazon lövedékeket egy csatában -mégha az az ellenségé is- ???

 

A fegyvert akkor használod és ott ahol tudod, akarod. Egy feltétel: Biztonság legyen szem elött!!! Tehát ha úgy véled nem kéne az illetőt fél méterről hátbalőni íjjal, mert ezt te se vennéd jó néven és mi van ha pont akkor botlik meg és máris fej magasságban repül a nyíl vagy akármi akkor ezt hagyd ki.

 

Nem tiltott a földről felvenni az elhajigált, lövöldözött dolgokat. A régi időkben se volt ez másképpen. Ha kell a nyíl akkor biz felvették a földről.

 

 

Más karakterek fegyverei: Ha valakit lecsapok, akkor csinálhatom azt, hogy kölcsön veszem a fegyverét, aztán azzal folytatom a harcot és amennyiben

megnyerjük/elveszítjük vagy áttolódik más területre a harc akkor visszaadom/leteszem stb. ???

 

Nem. Fosztogatni a csata után fosztogathatsz. Addig nem veheted el más cuccait.

 

Páncél: Ha annyira páncélozottak a végtagjaim, hogy nem sebződnek akkor elüthetem e velük az ellenfél fegyverét? Vagy csak passzívan maradjanak a helyükön? ("Jaj csak pont akkor vakartam a hasamat amikor odaszúrtak,s hát pont a páncélkesztyűmet találta el..."  :felvon:  :D )

 

Elvben védheted igen.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:
OOOORRKK!

Kábé hányan leszünk?

 

El fog oszlani rendesen magától a 4 csaqpatra az a 20 fő aki kimerészkedik ilyen hidegben?

 

Ugye attól hogy kivettétek a szabálykönyvbő lehetek félmeztelen zöld havasi ork?

 

Mi többen szándékszunk amúgy ork.

 

Ork.

 

 

Hell!!

 

Nos nagyjából 40-50 fő akik el fognak tudni oszlalni. ;) Reményeink szerint, vagy majd osztjuk őket mi :felvon:

 

Ha félmeztelenül akarsz zöldrefestve rohangálni tedd azt. Több okból is:

Jót fogunk röhögni rajtad->Feldobod a játék élményt->Az emberek boldogak lesznek->Lesz miről beszélni :DDDDDD

 

A szabályzatból azért lett kivéve, mert nem akartuk az embereket télvíz idején ilyen dolgokra kényszeríteni. Persze ez mindenkinek saját döntése, mit kezd magával. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég _Ishar_
Kelt:
Kelt:

Jelentkeztem orknak, megyünk néhányan. Az egész csapat nem, mert a 200 kilométerre lakók úgy gondolták hogy inkább ezt kihagyják, mivel egynapos, de így is leszünk páran.

Egyébként az ember követelményeket, vagyis

#  Pajzs

# Mellvért

# Alkar+lábszárvédő

# Fejdísz

elnézegetve arra az igen szimpatikus következtetésre jutottam, amit már a székelyek hármas böclsessége is tartalmaz: a sör nem alkohol, a medve nem játék, a nő nem ember ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KekPafrany
Kelt:
Kelt:

Én lennék az egyik bandita, akire QBee tesó utalt.. :)

 

Kérdeznék:

 

1. az ember és egyéb fajok fiai és lányai esetenként több felszereléssel utaznak, mint ami a játékban szükséges.. (pl. személyes iratok, pénz, akármi) de amik nélkül "problémássá válna" az odajutás. Lesz lehetőség ezeket valahova elpakolni biztonságosan?

 

2. "Csak az foszthat ki aki megölt."

Tegyük fel, harc van, aki megölt, azt röviddel azután leölték, ellenben a harc végén a győztesek szeretnének fosztogatni. Én ebben az esetben fosztogatható vagyok?

 

3. Lenne fotótok is a területről, hogy milyen erdőre, sziklára számítsunk?

 

4. Elfogadtok olyan dobókést, amiben nincsen semmi merevítő, hanem csak tiszta polifoam+ szigetelő szalag? Könnyebb lenne megcsinálni (nekem) és talán jobban jár az, akihez hozzávágom... :)

 

5. A barnászöldet elfogadjátok még barnának? (vagy azt a magyarázatot, hogy egy leölt fűevőről szedtem le?) Szintén a színekkel állok hadilábon... Illetve a melegítőtilalom csak az eszetlen színekre és mintákra vonatkozik, vagy egy szürke egyszínű nadrág még belefér?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:
Én lennék az egyik bandita, akire QBee tesó utalt..  :)

 

Kérdeznék:

 

1. az ember és egyéb fajok fiai és lányai esetenként több felszereléssel utaznak, mint ami a játékban szükséges.. (pl. személyes iratok, pénz, akármi) de amik nélkül "problémássá válna" az odajutás. Lesz lehetőség ezeket valahova elpakolni biztonságosan?

 

2. "Csak az foszthat ki aki megölt."

Tegyük fel, harc van, aki megölt, azt röviddel azután leölték, ellenben a harc végén a győztesek szeretnének fosztogatni. Én ebben az esetben fosztogatható vagyok?

 

3. Lenne fotótok is a területről, hogy milyen erdőre, sziklára számítsunk?

 

4. Elfogadtok olyan dobókést, amiben nincsen semmi merevítő, hanem csak tiszta polifoam+ szigetelő szalag? Könnyebb lenne megcsinálni (nekem) és talán jobban jár az, akihez hozzávágom...  :)

 

5. A barnászöldet elfogadjátok még barnának? (vagy azt a magyarázatot, hogy egy leölt fűevőről szedtem le?) Szintén a színekkel állok hadilábon... Illetve a melegítőtilalom csak az eszetlen színekre és mintákra vonatkozik, vagy egy szürke egyszínű nadrág még belefér?

 

Hello!

 

Akkor sorra a válaszok:

 

1; A közelben lesz egy kulcsosház ahova le lehet pakolni és ahova be lehet majd húzódni a későbbi órákban.

 

2; Ha az aki téged levágott elhalálozik nem fosztogathat téged a csata végeztével.

 

3; Őőőő nekem nincs, Sziklának szerintem akad, megkérdem majd.

 

4; Nem tudom, hogy az nem túl könnyű esetleg? Talán nem egészen praktikus, de természetesen el. Nehéz lenne biztonságosabbat csinálni. :D

 

5; Az ilyen szín dolgokba ne menjünk bele. Nagyjából legyen meg érzékelhető legyen és ez a fontos. A színek egész jól el lettek különítve csapatonként így ha csak piciben térsz el a megadottól azzal nincs probléma. Nah már most nem várjuk el, hogy full bőr nadrágot csinálj magadnak, de ha lehet kerüljük a melegítő meg ilyen dolgokat. Prószáljunk meg igényesen kinézni. Pl turkálóban veszel 300 Ft-ért egy vászon nacit és azt ráhúzod a melegítőre, már is jobban néz ki és meg se fagysz. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Wedge
Kelt:
Kelt:

Üdvözletem!

 

Jól értem, hogy a népenként felsorolt tárgyak közül csak az adott fajra jellemző színű ruha kötelező, a többiből pedig akár egyiknek sem kell a birtokában lennem? Értem ez alatt, hogy pl., lehetek ember akkor is, ha nincs fejdíszem meg lábszárvédőm, csak legyen kék a tunikám?

Az embereknél kötelező befesteni valamilyen színűre a pajzsot, vagy lehet simán olyan színű, mint a fa, amiből készült?

 

Tisztelettel: Joseph

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:
Üdvözletem!

 

Jól értem, hogy a népenként felsorolt tárgyak közül csak az adott fajra jellemző színű ruha kötelező, a többiből pedig akár egyiknek sem kell a birtokában lennem? Értem ez alatt, hogy pl., lehetek ember akkor is, ha nincs fejdíszem meg lábszárvédőm, csak legyen kék a tunikám?

Az embereknél kötelező befesteni valamilyen színűre a pajzsot, vagy lehet simán olyan színű, mint a fa, amiből készült?

 

Tisztelettel: Joseph

 

 

A felsorolt tulajdonságok közül kettőt meg kell csinálni a kötelező ruha színen kívül. A pajzsod meg tökéletes lesz ^^

Link a témához
Megosztás más oldalakon

LordSzikla
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

A honlapra felkerult 4 kep a helyszinrol, talan segitenek elkepzelni, hogy milyen is lesz a terep. Emlekeztetoul a weblap cime: http://fagyottvilag.atw.hu Kepek menu.

 

Meg egy dologra hivnam fel a figyelmet, mivel talan ez nem volt eleg hangsulyos az oldalon. A kerettorteneten tul minden csapat feladatokat fog kapni, termeszetesen a helyzetehez igazodoan. Csak gyozzetek megcsinalni oket! :-)

 

Varunk titeket februar 3-an, es ne felejtsetek el regisztralni!

 

Sziasztok,

 

Szikla

 

 

Én lennék az egyik bandita, akire QBee tesó utalt..  :rohog:

 

Kérdeznék:

 

3. Lenne fotótok is a területről, hogy milyen erdőre, sziklára számítsunk?

 

3; Őőőő nekem nincs, Sziklának szerintem akad, megkérdem majd.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

GuZ
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Pár kérdés:

1. - A vért milyen szigorúan véd csak ott ahol van? Ha mondjuk ha csak a külsö combomon van, akkor az védi az egész combot, vagy a belsöt nem? És ha van a lábszáramon és a combomon, akkor védi az egész lábat? (gondolok itt a térdre) És ugyan így a karnál.

 

2. - A fosztogatásnál el is viszi az illetö a szütyömet? (én így értelmeztem) Mert akkor hol tartom a dolgaim?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

masvalaki
Kelt:
Kelt:

Hátő... nem akarok pesszimistáskodni, de lehet hogy a névváltoztatás tényleg aktuális...

Ma voltam fent a Jakabhegyen, éshát ugye állítólag országos havazás lesz (van) meg minden... fent sár volt, zöldülő aljnövényzet (ugye a fák messzebb látnak a magasból), hatalmas szürke felhők, ugye most meg esik... kicsit a hó, de főképp az eső.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:

Én most olyan híreket kaptam, hogy a Bakonyban már hullik a hó és rendesen meg is marad... :) Jöjjön ide is.

 

Reagálva a feltett kérdésre:

 

A vért haa lábadon van akkor azt védi. Leellenőrizhetetlen és vitákat szülne ha kikötnénk, hogy mivel ez csak a combod első felén van, csak ott véd.

 

Második: A szütyődet elkéri és abból elveszi azt ami számára kell, fontos és a szütyőt magát visszaadja a tulajdonosának.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

LordSzikla
Kelt:
Kelt:

Sziasztok,

 

Kicsit javitok, pontositok:

A vertekkel pont az ellenkezoje igaz, csak ott vedenek ahol fednek. Azt te pontosan fogod erezni, hogy hol talaltak el...

A regi korokban pont ezert viseltek lancinget a pancel alatt, hogy a konyok es honalj belso reszek is vedve legyenek. (Joval tobb vitat szulne egyebkent, hogy akkor amikor egy 10x10 cmes bordarab egy orknak a nyakaban fityeg, mint pancel, erre a teljes felsotestere megkapna a vedettseget.) Igy hat erdemes minel jobb verteket kesziteni!

 

A szutyorol szolo leirast valoban pontositanunk kell, de ugy ertsetek, ahogy Karom irta, a szutyo mindvegi nalad marad, es csak a jatekhoz kapcsolodo penzt, tekercseket, varazskomponenseket, varazspontokat tartalmazza, es azokat vehetik el.

 

Az idojarasrol: hat ha ho esetleg nem lesz, azert fagy meg akadhat... :-) Egyebkent ha nem lesz ho, ertelemszeruen nem lehet majd a Jegtamadas varazslatot hasznalni.

 

Sziasztok,

 

Szikla

Link a témához
Megosztás más oldalakon

KekPafrany
Kelt:
Kelt:

Válaszokat és képeket köszönöm.

 

Fagyott Világ - The Meltdown :)

Legfeljebb nem lepődünk majd meg, ha szembejön velünk egy iszapgólem. De jó lenne, ha kifognánk egy szép havazást.. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Karom
Kelt:
Kelt:

Egy kis jó hír:

 

Úgy néz ki fagyott világunk beteljesülni látszik, mert itt a Pilisben szakad a hó ^^ Az erdőben meg biztos vagyok, hogy meg fog maradni, szóval lehet készülni, mert igen is Fagyott és Rideg lesz a világ ahol játszani fogunk ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Belzenrupper_Mordred
Kelt:
Kelt:

Le a kalappal!

Ez a szervezés csúcsa!

(vajon hogy intézték el a hóesést? :D Mágikusan netalán-tán? ;) )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

masvalaki
Kelt:
Kelt:

Megfelelő kapcsolatokkal bármit ;)

Itt sajna elolvadt/olvad, de a hegyeken nálunk is megmarad...

Akkor: hajrá.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...